Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1033 posty 16800 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Embargo a debilizm rusofobów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka uwag na temat okoliczności rosyjskiego embarga na płody rolne.

Zaistniała sytuacja jest świadectwem fiaska polskich rusofobów, których inteligencję Rosjanie ocenili na poziomie właściwym.

 

Jak bowiem można wyjaśnić całokształt sytuacji?
Ekspansjonistyczna polityka Zachodu z ogonem (USA) i psem (Izrael) - dążyła i dąży do zwiększenia już nie sfery wpływów a ścisłego podporządkowania sobie jak największej połaci świata.
Powoduje to coraz większy sprzeciw, czego przejawem jest tworzenie się BRICS. Z konsekwencjami w postaci utworzenia własnej waluty rezerwowej, co podetnie korzenie amerykańskiej (banksterskiej) dominacji.
 
Systemy hierarchiczne ZAWSZE dążą do jedynowładztwo (stąd marzenia o rządzie światowym). Zawsze zatem najsilniej będą zwalczane wszelkie próby uniezależniania się od "centrali". Jednocześnie system potrzebuje nowych zdobyczy, gdyż nie jest w stanie funkcjonować organicznie - brak spójności ideowej jest przyczyną konfliktów wewnętrznych prowadzących do kryzysów.
To dlatego  alternatywą dla takich kryzysów są wojny, które odsuwają na dalszy plan źródła niespójności, a kierują ludzką uwagę na sprawy bieżące.
 
Kryzysowa sytuacja Zachodu (bo kraje BRICS żadnego kryzysu nie doznają), stwarza pole do popisu. Czyli odwracanie uwagi społeczeństw od narastających sprzeczności a kierowanie jej w sferę konfliktów. Polityka USA jest tu bardzo wymowna - praktycznie cały czas pojawiają się i są kreowane sytuacje konfliktowe: Korea, Wietnam, Panama, Haiti, Iran, Irak itd., itp.
 
Obecnie "zainwestowano" w Ukrainę. I tego nie należy traktować jako rozgrywka przeciwko Rosji; to "genetyczna" cecha systemu. Kapitał chce uzyskać kolejną możliwość zainwestowania w wykup i podporządkowanie kolejnej części planety.
 
Jak się to ma do Polski?
Otóż ci, którzy przejęli władzę po 89 roku zdają sobie (słusznie) sprawę, że włączenie Polski do systemu zachodniego nie będzie trwałe, jeśli poza systemem znajdą się inne kraje regionu, które dawniej tworzyły Rzeczpospolitą.
Próbowano zdestabilizować Białoruś - nie udało się. Uzyskano pozytywne rezultaty na Ukrainie.
 
Tymczasem przeciwna procesowi rozkradzenia Ukrainy jest Rosja z racji powiązań gospodarczych, a także ludności rosyjskojęzycznej zamieszkującej wschodnią część państwa. Rosja tworzy odrębną strukturę organizacyjną w regionie.
Jest zauważalne nawet dla przeciętnego obserwatora sceny politycznej, że "Zachód", to nie kraina szczęśliwości, a rak żerujący na słabszych organizmach. Jest to coraz wyraźniej dostrzegane; Węgry już rozpoczęły ruch sanacyjny.
Czyli - albo dalsza ekspansja, albo narastające znamiona upadku.
 
Jak zareagowali "polscy" przywódcy? 
Strategią jest wykorzystanie polsko-rosyjskich animozji do wytworzenia negatywnego wizerunku Rosji, gdzie Ukraina była traktowana, jako sojusznik w walce z Rosją. A sojusznikowi trzeba przecież pomagać, nawet jak jego postępowanie nie jest zbyt "piękne".
Dlatego PiS i Kaczyńscy wspierali "pomarańczową" rewolucję (zorganizowano "niezależnych obserwatorów" - za czyje pieniądze?). Dlatego polityka  tamtego czasu była konsekwentnie antyrosyjska. Dlatego cały czas próbuje się wmanipulować sprawę katastrofy Tupolewa w relacje polsko - rosyjskie. Dlatego wsparcie szowinistyczno - faszystowskiej hucpy na Majdanie znalazło wsparcie we wszystkich formacjach polskiej sceny politycznej (w najmniejszym stopniu PSL).
 
Stosowana retoryka - plucie jadem na Rosję i rzucanie wyssanych z palca zarzutów - miało (i dalej ma) jeden cel - pogłębienie animozji między Narodem Polskim a Narodem Rosyjskim, personifikowanym w osobie Putina.
Lokalnym celem było, poprzez te "zaczepki", doprowadzenie do embarga na żywność pochodzącą z Polski.
To próba "upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu"; z jednej strony wytworzenie animozji - już nie na szczeblu politycznym, a narodowym - z racji strat ponoszonych przez rolników, z drugiej zaś podcinanie korzeni stabilnej gospodarki rolnej, co pozwoli łatwiej przejąć własność ziemi.
Zbyt daleko idący wniosek?
Czyżby?
Chyba trudno mieć wątpliwości, że celem obecnych władz jest zniszczenie rolnictwa - bazy polskiej niezależności. Bo inaczej nie da się wytłumaczyć nałożenie kwarantanny na bez mała połowę Polski z racji znalezienia przerzuconych przez granicę dwu padłych, na afrykański pomór świń, dzików. Nawet nadmiernie spolegliwy minister rolnictwa musiał odejść wobec ewidentnych faktów.
 
Takie, wskazane, cele, jawią się aż nadto wyraźnie. Gdyby teraz Rosja poddała się tej narracji i nałożyła embargo na Polskę i ewentualnie na państwa nadbałtyckie - założenia zostałyby spełnione a dodatkowo uzyskano jeszcze jeden: przekonanie, że UE, przyznając Polsce odszkodowania - jest ostoją naszego dobrobytu i stabilności. Czyli nie tylko nas nie okrada, ale jeszcze dokłada.
 
Embargo nałożone na całą UE i kilka krajów wspomagających antyrosyjską retorykę - burzy strategię działań naszych geniuszy politycznych, głównie PiS-owskiego rodowodu.
Może się bowiem okazać, że UE nie tylko nie wypłaci rekompensat, a więcej - może Polskę obarczyć skutkami rosyjskiego embarga z racji jątrzenia, które do tego doprowadziło. Taki scenariusz jest możliwy zwłaszcza, gdyby Ukraina zablokowała przepływ gazu, a Zachód nie ma obecnie możliwości zastąpienia go nośnikami energii z innych źródeł.
 

Kończąc. Powstała sytuacja jest przegraną obecnej klasy rządzącej. To, czy wystąpi gwałtowny trend do ich wymiany zależy w znacznym stopniu od sposobu rozwiązania problemu. Nastroje niezadowolenia mogą gwałtownie narastać wraz ze stratami. Teraz w warzywnictwie, a niedługo i w sadownictwie. Wpływ na gospodarkę może być decydujący. 

 

KOMENTARZE

 • już o tym pisałem
  najmodniejsza teoria spiskowa winna bazować na dwóch faktach,

  - embargo i inne sposoby podcinania ekonomicznego części gospodarstw,
  - wolny obrót ziemią w 2016r

  Zbieżność czasowa jest znamienna, trzy lata "totalnego nieurodzaju" wystarczą. A jak nie, to podniesie się podatki.
 • @interesariusz z PL 12:01:55
  Trafne uwagi; rzeczywiście - należy zauważyć ten 2016 rok. To jeden z elementów układanki.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  //Ekspansjonistyczna polityka Zachodu z ogonem (USA) i psem (Izrael)//

  //Systemy hierarchiczne ZAWSZE dążą do jedynowładztwo (stąd marzenia o rządzie światowym).//

  Jeśli Izrael jest Psem [a jest], a USA ogonkiem, to Putin jest zgodnie z taką hierarchią jest czym...?.
  Putin jest i pozostanie gwarantem interesów żydowstwa w Rosji, tak jak obecnie na Ukrainie Poroszenko i inni żydzi, tak jak Orban i cała ta swołocz Unijna.
  Pana narracja "p...utinowskiej kupy się nie trzyma", za przeproszeniem.
 • @Arjanek 16:05:30
  Pana narracja jest swoista; znaczy, uważa Pan, że światem rządzą Żydzi - w różnej postaci. Rozumiem, że w Indiach, Chinach i Al Kaidą też.

  Putin - skoro reprezentuje interesy judaizmu - to znaczy, że jest Żydem, tylko głęboko zakamuflowanym.
  Mao Tse Tung też był Żydem, o Stalinie nie wspominając. Że Gruzin? No, Saakaszwili też.

  PS. Nie "kupuję" tej narracji.
 • @Nibiru 15:52:33
  Możemy też rozszerzyć ofertę.
  A co!
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:00:25
  Nie jest to wszystko takie proste. Wiadomo bowiem, że Chiny nie tylko swoimi siłami osiągnęli to co dzisiaj mają. Nie bez znaczenia jest zaangażowanie kapitałowe Rotschildów w Pekiński sukces oraz generalnie zlecenia i technologie amerykańskie dla chińskiej gospodarki. Chyba jednak to głównie dzięki ameryce i amerykańskim kapitałom dzisiejsze chiny zawdzięczają swój sukces. Wiadomo zaś, jaka nacja jest dominująca we własności tych kapitałów. A Al - kaidę tez przecież ktoś finansuje.
  Ktoś celowo wyprowadził produkcje amerykańską do Chin.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:00:25
  //uważa Pan, że światem rządzą Żydzi - w różnej postaci. Rozumiem, że w Indiach, Chinach i Al Kaidą też.//

  Nie uważam, że żydzi rządzą światem. Uważam, że żydzi mają wpływ czy też kontrolują polityką zagraniczną i wewnętrzną Stanów Zjednoczonych.

  Zrobiłem mały eksperyment i wpisałem w googla "NEon24 + głos rosji" i wie Pan co mi wypluł?,... bez komentarza.

  Tu ma Pan przykład Radia Głosu Rosji
  Pan pewnie wie że Leonid Sigan[żyd]: dwie trzecie stulecia w języku polskim
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2013_05_10/Leonid-Sigan-dwie-trzecie-stulecia-w-jezyku-polskim/

  Powołany przez Stalina do służby w Związku Patriotów Polskich, podległy bezpośrednio "wielkiemu" żydowi Y. Levitanowi, co robił bezpośrednio przed wybuchem Powstania Warszawskiego, można się tylko domyślać.

  Wiki:
  //Radiostacja im. Tadeusza Kościuszki – działająca w czasie II wojny światowej po stronie radzieckiej rozgłośnia radiowa nadająca z Moskwy. Dnia 30 lipca 1944 roku w godzinach; 15.00, 20.55, 21.55, i 23.00 wyemitowała czterokrotnie komunikaty nawołujące ludność Warszawy do powstania przeciw Niemcom. Były one jedną z szeregu przyczyn powstania warszawskiego. Komunikat ten był powtórzeniem nadanej dnia 29 lipca przez radio moskiewskie audycji Związku Patriotów Polskich o zbliżonej treści.//

  Co robi dzisiaj... dalej nadaje:
  //„Polska – stałym poligonem NATO?”
  Przedstawiamy rozmowę korespondenta „Głosu Rosji” Leonida Sigana z Konradem Rękasem, ekspertem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.//

  Tu ma Pan drugi bardzo charakterystyczny przykład:
  Pan Talbot, który strzeże całym sercem dziedzictwa Narodu, podsyła teksty żydów np niejakiego Dmitrija Travina, ekonomista, profesor Uniwersytetu Europejskiego w St. Petersburgu, który jest opłacany w openDemocracy przez min:
  Eric Abraham Charitable Trust
  The Open Society Institute [Soros]
  Rockefeller Brothers Fund

  Jaki Pan wyciągnie z tego wniosek?
 • @zadziwiony 17:18:40
  Owszem - tyle, że to dzięki towarom chińskim i zapłacie w formie obligacji utrzymana została wartość USD. W przeliczeniu to Chiny sfinansowały wojnę w Iraku.

  Problem, że Chiny nie pozwoliły sobie odebrać należności za pracę i zyski skierowały na rozwój. Owszem większość technologii zachodnich, ale organizacja pracy już chińska.
 • @Arjanek 18:15:43
  Wnioski?
  Mam to wszystko w d...
  Moim celem jest budowa Cywilizacji Polskiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:04:33
  Póki co jednak, niestety święci triumfy cywilizacja syjonistyczna i chyba ma wielki wpływ na wszystkie najważniejsze wydarzenia geopolityczne w świecie.
  Jeśli CP wyjdzie z zaścianka, z pewnością i nią się szczerze zainteresuje.
 • kania dżdżu...
  Permanentna wojna i zabijanie ludzi są niezbywalnymi elementami systemu tworzonego ...no, właśnie, przez kogo?
 • @zadziwiony 21:17:11
  Zdaję sobie z tego sprawę.
  czy ma wpływ na wszystkie ważniejsze wydarzenia?
  Wątpię, choć sprawia (chce sprawiać) takie wrażenie.
  Jesteśmy świadkami powstawania świata wielobiegunowego.
  W szykującym się zamieszaniu ich wpływy ulegną deprecjacji. Ważne aby powstała alternatywna idea współżycia. Sądzę, że CP jest takim projektem.
 • @Maciej Piotr Synak 21:23:57
  To widać, słychać i czuć.
 • @Arjanek 18:15:43
  "Pan Talbot, który strzeże całym sercem dziedzictwa Narodu, podsyła teksty żydów np niejakiego Dmitrija Travina, ekonomista, profesor Uniwersytetu Europejskiego w St. Petersburgu, który jest opłacany w openDemocracy przez min:
  Eric Abraham Charitable Trust"

  Kiedy i gdzie podesłałem artykuł z Głosu Rosji?
  Trochę jaśniej poproszę...
 • ? ludności rosyjskojęzycznej
  = obywateli Ukrainy, etnicznych Rosjan + rosyjskojęzycznych etnicznych Ukraińców i innych nacji ?

  Tylko Polska olewa dobro etnicznych Polaków zamieszkałych za granicą
 • Talbocik xero 126p 18:02:25. CCTV Garaz w Stodole
  -------------------------kreske karbidu Ninoczki dmuchnij na dzien dobry w noosek to Ci sie rozjasni dookola ....
  Dobry towar , kreska nie tonowa blogerka ofkors.
  Polska 3 : 2 Rosja
  Teraz
  Polska 3 : 0 Niemcy ..
  A Wojtas ksywa miejscowa Inkwizytor nawija makaron Izwiestia na klawiature z wlasnych tylko sobie znanych powodöw osobistych .
  Czytaj Talbocik , czytaj ...bo jakie masz inne wyjscie ?
 • Pan Krzysztof J. Wojtas alias Inkwizytor .CCTV Madryt - Arena Corridy
  .
  -----Ważne aby powstała alternatywna idea współżycia !? - zastanawial sie Müller czytajac szyfrogram Inkwizytora .
  Królik domowy- Oryctolagus cuniculus f. domesticus - usmiechal sie tajemniczo przygladajac sie zalotnie pograzonemu w myslach gestapowcowi .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930