Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 12775 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Neon24.pl a Sami Swoi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy "przewłaszczenie" portalu jest rozwiązaniem?

 Po zawirowaniach na Neonie powstała sugestia powołania nowego portalu - jako spółdzielni blogerskiej. Prace były zaawansowane. Dotarło już kilka deklaracji członkowskich i wpłat na fundusz założycielski.

Piszę o tym, bo spełniam rolę skrzynki kontaktowej.
 
Wczoraj zaiskrzyło wiadomością o przyjętym rozwiązaniu. Nie oceniam tego ani pozytywnie, ani negatywnie. To roszady. Dopiero efekt końcowy może dać obraz celu zmian.
 
Ze swej strony - odczuwam pewną "niemoc blogerską", gdyż nie bardzo widzę efekty swej działalności. Wiele z prezentowanych idei jest "przejmowanych" i przedstawianych w okrojonej, zdegenerowanej postaci. Po prostu - zastanawiam się, czy ta droga propagowania idei Rzeczypospolitej jest właściwą.  To wymaga przemyśleń i zastanowienia.
 
Czy zmiany na portalu są gwarancją sukcesu? I czym ten sukces miałby być? Zwiększoną klikalnością?
Powiem szczerze - taki kierunek jest błędny. 
 
Co zatem jest potrzebne?
Przede wszystkim - rezygnacja z "klikalności" jako celu. Potrzeba określenia kierunku ideowego - celu, który postawiony zostanie przed portalem.
Nie jest bowiem tak, że wpływy można uzyskać poprzez gromadzenie wszystkich opcji ideowych o religiach nie wspominając.
 
Religie - mam pytanie - czy "religijni blogerzy" mają zgodę i akceptację prezentowanych treści ze strony swoich organizacji religijnych? Czy np. Kościół Katolicki akceptuje te enuncjacje? Bo może one są sprzeczne z doktryną KRK ? Jaką gwarancję ma czytelnik, że są to słuszne odniesienia? A co, jeśli doprowadzą do zbałamucenia "owieczek" i skierowanie ich łapy wilków?
Dział religia - powinien mieć opiekę stosownych instancji albo teksty tam prezentowane powinny mieć inny charakter.
 
Konieczna jest moderacja działów. Ich opiekunowie powinni mieć możliwość zawiadywania nimi.
 
Trolling. Metodą KDB. Także w odniesieniu do "inteligentnego zamulania". 
Jestem zwolennikiem pisania tekstów pod własnym nazwiskiem. Jeśli to niemożliwe (wyjątki są zawsze), to dane osobiste powinny być znane innym członkom spółdzielni - bez prawa do ich upubliczniania. Jednak blogerami powinni być żywi ludzie, a nie "wielonicki".
 
Co do linii programowej - to powinno być przedmiotem dyskusji. Z jednoznacznymi ustaleniami, które będą realizowane w całym procesie kształtowania "gry neonowych świateł".

KOMENTARZE

 • ... potem powstało PJN , a Bielan uciekł z bazą jakichś adresów.
  "dane osobiste powinny być znane innym członkom spółdzielni - bez prawa do ich upubliczniania. Jednak blogerami powinni być żywi ludzie, a nie "wielonicki"

  - Takie rozwiązanie zastosował portal SympatycyPiS.pl , ... zażyczyli sobie nawet NIP-u. / Z dniem wejścia "przepisu" w życie zamknęli dostęp. - Szkoda było, ... ale nie żałuję że odeszłem.

  Moim zdaniem cel tego posunięcia był jeden, albo dwa. / Albo "wyłapanie" użytkowników i ich danych w celu wykorzystania ich do stworzenia na ich bazie PiS-BIS , albo "w gorszym celu".

  Pisałem tam o tym zanim odszedłem. - Chyba miałem rację, bo kilka miesięcy potem powstało PJN, ... z którego Bielan uciekł z bazą jakichś adresów. - Mojego w tej bazie nie było. (:
 • @Nichcik 07:07:43
  Czytając Pana posty - dochodzę do wniosku, że nie będzie żadną stratą dla NEONu, jeśli Pan odejdzie.
  Pisać i zamulać można w wielu miejscach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:12
  "Pisać i zamulać można w wielu miejscach"

  http://nichcik.neon24.pl/post/121723,polska-rewolucja-bolszewicka-to-sie-dzieje-naprawde

  - To zależy co się nazywa zamulaniem , ... a co edukacją

  * A to, czy tu będę czy nie, przestanie mieć znaczenie już wkrótce, jeśli moje przewidywania się potwierdzą. Pozdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:12
  Od lat przekonuję blogerów oraz fejsbukowiczów aby podpisywali się własnym nazwiskiem Anonimowość to oznaka strachu przed ujawnianiem samego siebie wobec głoszonych poglądów Anonimowość powoduje że zaistniały np na Neonie MENDY-SERWISOWE,KODIAKI i inne bydlaki ,które czerpią radość życia z mącenia i przysrywania innym Trzeba z tym skończyć Miejsce psycholi jest w domach dla psycholi Mam jeszcze jeden postulat Dostęp do patriotycznego, autentycznego portalu polskiego powinien być odpłatny Niech to będzie np 5 złotych za miesiąc korzystania z możliwości czytania i komentowania Skończmy z dziadowszczyzną To opóźnia nasze działania zmierzające do odzyskania pełnej wolności Dlaczego np żydzi w USA zbierają co miesiąc pieniądze na państwo Izrael a Polacy tego nie robią Do kogo potem macie pretensje że naród żydowski jest lepiej zorganizowany od nas Wczoraj jeden z fejsbukowiczów pod swoim wpisem zamieścił skan swojego dowodu osobistego Skontaktowałem się i rozmawiałem z panem Dariuszem Nowakiem z Poznania To może być przełom w blogosferze Potem nadeszła wiadomość ze odszedł z tego świata żyd Bartoszewski To może być dobry znak dla nas patriotów Polaków Co do samej organizacji nowego portalu to pozostawiam decyzję mądrzejszym ode mnie Wiem jedno, jest duże zapotrzebowanie na AUTENTYCZNY PATRIOTYCZNY POLSKI portal Mam nadzieje że taki powstanie Trzymam kciuki i oferuję wkład finansowy POLACY RODACY NIE ŻAŁUJCIE GROSZA NA SAMOORGANIZACJĘ WOLNOŚĆ KOSZTUJE Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @amadeusz2006 08:25:29
  Stefan Dembowski ... Krewny Anny Dembowskiej z domu Dziadzia?
 • o czym to jest ? o samych swoich ?
  http://m.neon24.pl/02f64042b4737f3a17feaef5f7bc4c2c,12,0.jpg

  Jak Pan stworzysz witrynę fraktalną, i ktoś będzie chciał należeć do wyodrębnionej zarządzanej przez Pana części, albo po prostu swoją własną, to będziesz Pan mógł się w niej rządzić.

  Ja na Pana nie głosuję, bo objawiasz mi się Pan jako despota, któremu na wątrobie leżą sprawy trzeciorzędne.

  To, że właściciel neonu wylazł z przepaści, do której w swoim amoku skoczył, i przywrócił starszy wygląd SG jeszcze nie budzi nadziei, że dalsze zmiany będą szły w dobrym kierunku.

  Dla Pana znacznie ważniejsze wydaje się być to, KTO mówi, a nie to, CO mówi. Wszystko, co Pan lansujesz, zmierza do zapewnienia sobie środków dominacji, tymczasem, nowe rozwydrzone pokolenie, nie chce się podporządkować, w rezultacie jesteś Pan skonfliktowany ze wszystkimi, no prawie.
 • @amadeusz2006 08:25:29
  http://m.neon24.pl/02f64042b4737f3a17feaef5f7bc4c2c,12,0.jpg

  Albo się wierzy, że wprowadznie tajności wyborów do władz jest osiągnięciem demokratycznym, albo się uważa, że te wszystkie kabiny do skrytego skreślania kandydatów są zbędnym przejawem strachu przed ujawnianiem swoich poglądów politycznych i osobistych preferencji, a ta anonimowość głosowania powoduje, że przy wyborczych urnach ujawniają się bydlaki, które czerpią radość w głosowaniu na jawnych aferzystów, zwyrodnialców i głupków, na których nikt jawnie nie odważył by się głosować.
 • @amadeusz2006 08:25:29
  Osoba podpisująca się przydomkiem amadeusz2006 "od lat przekonuje blogerów i fejsbukowiczów (!) aby podpisywali się własnym nazwiskiem".

  Czy ktoś widzi tu ironię?
 • Polak w USA potrzebuje na operacje by reka ruszac.
  http://www.gofundme.com/Unsunghero2015
  Poszedl przeciw 2 gwalcicielom z pistoletami ,z golymi rekami by obronic kuzynke.Teraz sam jest bez pracy , reka polamana.Ja dalem $400. Bo tyle mialem.
 • @interesariusz z PL 08:43:11
  Niezależnie od rzekomych intencji - pańskie uwagi są właśnie zamulaniem i trollingiem; są przekierowywaniem uwagi na sprawy personalne.

  A prywatnie?
  Mam w dupie pańskie uwagi. Sa bezwartościowe. Zrozumiał?
 • @staszek kieliszek 09:12:25
  To jest kuzyn Tadeusza Nalepy, najwiekszego polskiego blues mana, jak by sie ktos pytal.Wyglada nawet jak Nalepa.Pomozcie czlowiekowi.Wyklada plytki w USA, podlogowe.Z ta prawa reka jest mu bedzie trudno bez niej pracowac.Niech mu przynamniej zloza to jak trzeba.$25 tys za zlozenie reki!Zyjemy w czasach koncowych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:28
  http://m.neon24.pl/02f64042b4737f3a17feaef5f7bc4c2c,12,0.jpg

  dziękuję za ujawnienie swoich preferencji,

  ze swej strony obiecuję, że już nigdy do Pana publicznie nie odezwę się.

  Nie ma to najmniejszego sensu, Pan nie czyta ze zrozumieniem. Pan w ogóle nie chce nikogo zrozumieć. Dla Pana liczy się tylko pana własne zdanie.

  I pomyśleć, że mało brakowało. abyśmy przed laty wybrali się razem na narty, aby było z kim podyskutować wieczorami.

  O czym MY byśmy mogli rozmawiać ?
 • @interesariusz z PL 09:27:21
  Wyraźnie masz Pan pchły; za każdym razem, po przeczytaniu notki lub komentarza, trzeba sie podrapać.

  A ja mogłem być z Panem w jednym pokoju. Brrrr...
 • @Elia Kazan 10:27:26
  Elia to właściwe imię? Znaczy (A ile - wspak).

  Czemu człowieku udajesz inteligentnego? To, że każdy piszący jest dokładnie namierzony - to wiadomo.
  To my nie znamy się wzajemnie. Służby wiedzą o wszystkich wszystko.
  Więc chyba chodzi o to, żeby mieć kłopoty z ustalenim, kto jest "opiekunem".
  Z wpisów tutaj wynika, że takie wskazania padają na Nichcika, interesariusza i niejakiego Elię Kazana. Tylko im informacje przekazywane o sobie dla portalu - wadzą.
 • @staszek kieliszek 09:23:08
  a ubezpieczenie miał?
 • @Krzysztof J. Wojtas & Max von Stirlitz
  Nie chcę się wpychać między kufel a kieliszek. Już parę razy dostałem za to po paluchach.
  Ale spróbuję znowu.

  Znam Was obydwóch, jednego więcej a drugiego mniej. Nie ważne skąd.
  Każdy z nas ma swoje racje. I tyle.

  Możemy odłożyć spory na lato np?
  Będzie super spotkanie u p.Wojtasa u niego w Gospodarstwie i zaproszeni są wszyscy Spółdzielcy.
  Ty Max też jesteś zaproszony i mam nadzieję, że razem usiądziemy i przy dobrej cytryńcówce damy se po razie :P
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:36:27
  Moja notka wyprzedza sytuację; bez dyskusji o ukierunkowaniach portalowych - przedsięwzięcie jest bez sensu.
  A tu pod twoja notką - przepychanki.
  Pod moją - także próby tego samego.
  Niemniej - temat został poruszony i trzeba będzie żabę zjeść.
  I to szybko.

  I aby nie było. To ma być decyzja "spółdzielców". Ze swojej strony - mogę tylko sugerować kierunki, a jeśli byłyby sprzeczne z moimi poglądami - nie wchodzić do s-ni.
  Niemniej - dookreślenie postaw jest konieczne. Samo blogowanie to już za mało. Owszem, są tacy, którym to odpowiada i będą ciągnąć w swoją stronę. Ich prawo.
  Ja wyrażam tylko własne opinie. Na razie - dalej nie widzę możliwości poważnych dyskusji tutaj. Poczekam, zobaczę.

  Dlatego wydawało mi się, że lepiej zacząć od nowa, pod określonym kątem. A tu - może. Zakładam, że masz wiedzę jak skasować trolling, bo bez tego nic się nie uda.

  PS. Prive
 • @Elia Kazan 10:57:30
  Jeszcze raz spróbuj się u mnie śmiać, a śmiech ci ten będzie ostatnim.
  I sztandar się wyprowadzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:16:53
  Elia Kazan to były Max Otto von Styrlitz - On już raz sztandar chyba wyprowadzał?
 • @Nichcik 12:42:17
  To wiem. I dlatego o sztandarze mu napomknąłem.

  Teraz mu przyjdzie już tylko klepsydrę "dyplomatołka" nieść.
 • @Nichcik 08:31:38
  Naprawdę nie mam pojęcia Proszę o jakieś informacje na ten temat Podaję nr tel 513-326-440 nie mam nic do ukrycia Wręcz przeciwnie
 • @Lotna 09:12:01
  Wiele razy podawałem swoje nazwisko i imię oraz nr telefonu Dla tych którzy za nagłaśnianie apelu o bojkot wyborów autorstwa Anny Walentynowicz nazywali mnie żydem,agentem Mosadu,CIA nawet zamieszczałem akt chrztu Ci co mnie wtedy atakowali za bojkot wyborów,dzisiaj sami namawiają aby na wybory nie chodzić Nigdy nie byłem anonimowy od początku zaistnienia na Nowym Ekranie ,od pierwszego wpisu Amadeusz to nick Możesz sprawdzić zamiast drwić Stefan Michał Dembowski Ps podaj swoje nazwisko bohaterze ,podaj miasto z którego piszesz
 • @nocny gryzoń 14:52:28
  Ja się tam w tańcu nie p..., a nie widzę powodu, aby względem ewidentnego trollingu zachowywać układne gesty.
  To nie ta branża.
 • ..
  Dla mnie nie ma znaczenia, czy ktoś piszę pod nickiem Krzysztof Kowalski, czy "podajnicka", ważne jest to, co pisze. Rozumiem że weryfikacją musiałby być co najmniej skan dowodu osobistego, chociaż i to można podrobić. Nie rozumiem tej całej sprawy. Wielonickowcy też mogą używać wymyślonych imion i nazwisk, taki Szechter na przykład, piszący pod nickiem Michnik i wszyscy to łykają, ale mówią, że podpisuję się imieniem i nazwiskiem... Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:36:27
  Panie Jarku, powiedz pan niektórym współpracownikom, że chamstwo na portalu, nawet to mniej drastyczne obrzydza go wielu tym, którzy szukają tu np. patriotycznej edukacji, czy coś w tym rodzaju. Niepotrzebnie agresywne wypowiedzi budzą niesmak.
 • @Casey 16:21:03
  Jestem za...
  Ale nie da się w jeden dzień naprawić tego co się psuło przez np. miesiąc.
  Cierpliwości, plissss :)))
 • @lju 16:12:15
  Robi Pan problem. Nie skan dowodu a raczej pojawienie się w towarzystwie.
  Czy wyeliminowanie PPB (Płatnych Pachołków Blogosfery) to coś niestosownego?
 • @Max von Stirlitz 17:55:44
  Niemniej - najgorzej jak cham próbuje innych kultury uczyć; najpierw po chamsku degeneruje sens wypowiedzi, a później poucza o formach kulturowych.

  Np. tu specjalnie użyłem pewnego kolokwialnego powiedzenia (a ma ono ciąg dalszy), aby zorientować się o pochodzeniu niektórych "kulturalnych".
  Powiedzenie było i jest znane. Jak ktoś studiował w Polsce - musiał się o nie "otrzeć".
  A obcy - nie potrafią tego skojarzyć.

  To gdzie szanowny studiował?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:51:16
  Tym sposobem nikogo się nie wyeliminuje, bo co za różnica, czy ktoś weźmie sobie nick na przykład "Jazidy", czy na przykład "Jan Kowalski", jeśli ani jedno, ani drugie nie będzie jego tożsamością, PPB sobie z tym poradzą, wielu przyzwoitych ludzi zaś się zrazi, będą w tym widzieć pułapkę. Taka jest moja opinia. Mi pseudonimy nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie.

  Pozdrawiam

  PS Kiedyś na innym portalu pojawił się pomysł, propagowany przez administratora, by ludzie miast nicków podpisywali się peselami... to też tożsamość, tyle że systemowa.

  PS Oczywiście jeśli Pan zamierza stworzyć portal zamknięty, elitarny, wówczas taki krok jest jak najbardziej zrozumiały, jednak dla portalu otwartego to zły pomysł i w tym pewnie tkwi źródło niezrozumienia własnych intencji i nieporozumień.
 • @amadeusz2006 14:27:23
  Nie kpię tylko pytam. Po naciśnięciu na przydomek wyskakuje przydomek i ostatnie komentarze. Nic o Tobie nie wiem i nie mam ochoty wiedzieć, więc nie dopraszaj się, abym Ci podała swoje dane, aby jakieś banderowskie trolle i syjonistyczni zadaniowcy rozpracowywali historię mojego życia i mojej rodziny do piątego pokolenia wstecz i trzeciego w przyszłość i kpili z tego, kto został oszukany, kto ograbiony, kto przegnany, a kto zamordowany - bo i bez tego doznałam wiele przykrości w polskiej blogosferze. Ci, którzy chcę, aby wiedzieli - wiedzą. Wielki Brat natomiast już dawno wie wszystko, najprawdopodobniej więcej niż sama wiem o sobie, ale akurat to mam w bardzo głębokim poważaniu.
 • @lju 20:47:38
  Zaraz napiszę następna notkę. Może to wyjaśni.
 • Autor! Autor!
  " Religie - mam pytanie - czy "religijni blogerzy" mają zgodę i akceptację prezentowanych treści ze strony swoich organizacji religijnych? Czy np. Kościół Katolicki akceptuje te enuncjacje? Bo może one są sprzeczne z doktryną KRK ? Jaką gwarancję ma czytelnik, że są to słuszne odniesienia? A co, jeśli doprowadzą do zbałamucenia "owieczek" i skierowanie ich łapy wilków?
  Dział religia - powinien mieć opiekę stosownych instancji albo teksty tam prezentowane powinny mieć inny charakter."

  Dział żydowski - powinien mieć merytoryczną opiekę GW i Adama Michnika aby nie był on sprzeczny z doktryną narodu wybranego o światowym mesjanizmie i nadrzędności żydów nad resztą bydła zamieszkującego Ziemię.

  Dział krajowy - powinien mieć merytoryczną opiekę funkcjonariuszy WSI i ABW. Jaką bowiem może mieć czytelnik gwarancję, że prezentowane teksty nie doprowadzą do zbałamucenia owieczek prowadzonych w łapy wilków spod znaku suwerenności państwowej i narodowej?

  Pacyfiści - czy mają zgodę i akceptację prezentowanych treści ze strony podżegaczy wojennych i eskalatorów zbrojeń? Czyż ci cholerni pacyfiści nie wiedzą, że przemysł zbrojeniowy to najlepszy geszeft? Dopuszczanie ich do głosu to sabotaż i szkodnictwo gospodarcze!

  Czy klikalność to jest jakiś miernik pozycji tego portalu? Ależ skąd, takie myslenie to niewybaczalny błąd. Każdy klik to krok prowadzący do przepaści!
  Tylko linia programowa jest zbawcza!
 • @Elia Kazan 10:57:30 - POGARDA CZŁOWIEKA TO FORMA ANTYPOLONIZMU
  O proszę, jaki wyrafinowany antypolski tekst. Ludzie się już nauczyli rozpoznawać Was po właśnie takich - tekstach. Atakowanie Sendeckiego, który pracuje na rzecz zabezpieczenia polskiego pacjenta i jego dokumentacji w placówkach medycznych jest znamienne - dla Wrogów Ojczyzny.
  No, ładnie się zdemaskowaliście, "Elia Kazan", hehehe! Przyznajcie się, nieźle Wam się robota antypolska popsuła, jak się zorientowaliście, że akta numerowane ołówkiem wyciekły do prokuratury i do polskiej opinii publicznej, co nie? To jest koniec Waszego antypolskiego panowania w Warszawie.
  =============
  Pan Krzysztof J. Wojtas 10:36:07 // . // Nic nie dostaniesz Wojtas bo jestes za chudy w uszach vide avatar. // I mylisz sie , nie wszystko wiedza bo technika poszla naprzöd . // Przy publikacjach : Sendenckiego , Janickiego , Opary czy Wojtasa mozna sie zabic smiechem. // Ale sa inni - i o nich wlasnie chodzi . // 8-))) // Versztejen ? // nadużycie link skomentuj // Elia Kazan 25.04.2015 10:57:30
 • @Slav 22:30:39
  Ależ wy się boicie odpowiedzialności. Takimi popaprańcami można tylko pogardzać.
 • @lju 16:12:15 WSZYSCY TO TY??????????????
  Używasz języka towarzyszy partyjnych Następnym razem napisz wszyscy oprócz Stefana Michała Dembowskiego syna Julii i Piotra Chyba że wcześniej zadzwonisz 513-326-440 i zapytasz mnie o zdanie w danym temacie i wyrażę zgodę abyś wypowiadał się również w moim imieniu Mów za siebie proszę Ja za siebie sam powiem Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN BEZPARTYJNI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ
 • @amadeusz2006 08:42:22
  Co ma walka z trollami i zadaniowcami na portalach z umieraniem za Polskę?

  Nie zaczepiać cię więcej? Spokojna twoja pusta głowa, bo prostaków omijam szerokim łukiem.
 • A taki troskliwy nasz misio pysio...
  ////////Czy np. Kościół Katolicki akceptuje te enuncjacje? Bo może one są sprzeczne z doktryną KRK ? Jaką gwarancję ma czytelnik, że są to słuszne odniesienia? A co, jeśli doprowadzą do zbałamucenia "owieczek" i skierowanie ich łapy wilków? //////////


  To pewnie z tej poprawności zlikwidowano na neonie zakładkę katolicką ?
  Celem nadrzędnym agentury sowieckiej w Polsce jest likwidacja KRK .

  W końcu najciemniej jest pod neonem parodioidiotycznym ups. : ) chyba miało być patriotycznym ależ nietakt . Zresztą rusofile lub lepiej sowietolubni i tak się nie obrażą ich nic nie rusza bo wierni są i zabetonowani .
  A aaaaa…. Jeszcze w kontekście lampionów i latarni .
  Tylko czekać jak ktoś już tu napisał otwarcia działu porno a może portalu neoporno24 bo jak Pan pisze to rozumiem , że oporno tu idzie oj oporno : )
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY