Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 12775 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

NEON: religie i religijność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem przeciwny istnieniu zakładki "Religie". Powinna zaś powstać - "Religijność".

Poprzednio pisałem, że dział religie, gdzie rzekomi wyznawcy piszą domniemania na temat wyznawanych przez siebie religii, jest błędnym ujęciem i wymaga przebudowy mentalnej.
Jako powód podniosłem to, że ci ludzie nie mają oficjalnego "błogosławieństwa" na głoszenie swoich poglądów w formie nauczania o doktrynie. Takie zezwolenie na nauczanie, czyli imprimatur, jest wydawane przez stosowne władze religijne.

Bez tego zezwolenia - nauczanie może mieć cechy schizmatyczne. 

Bardzo zabolało przypomnienie o tym fakcie niektórych z piszących. Być może właśnie tych, którzy tylko udają religijnych, a faktycznie próbują namieszać ludziom w głowach.

 
Niemniej nasz stosunek do Stwórcy - to ważny element wpływający na życiowe postawy. Nie można go lekceważyć i pomijać.
To, co łączy wszystkich, to wiara w Stwórcę i wynikający z tego stosunek do Jego Dzieła. Nawet bowiem podający się za ateistów - też wykazują się wiarą w nieistnienie Boga. Czyli ich stosunek do otoczenia wynika także z tej postawy i jest oparty na wierze. Bo dowodów jako takich - obu stronom brak.
 
Zatem religijność jest elementem łączącym wszystkich, niezależnie od przynależności do religijnych struktur organizacyjnych.
Warto aby taki dział istniał gdyż kwestie z tym związane są poezją duszy. Ich przedstawianie wzbogaca wszystkich - poszerza zakres pojmowania świata.
 
Natomiast prezentowanie doktryn i to często bez odniesień względem stawianych pytań - jest zamulaniem umysłów. Od nauczania religii są stosowne struktury religijne. Nie ma potrzeby dodatkowo zaśmiecać blogosfery, zwłaszcza przy braku stosownych certyfikatów.
 
Myślę, że to rozdzielenie powinno znaleźć stosowne rozwiązanie; czy osobnik sygnujący swe notki nickiem jest wiarygodnym przekazicielem jakiejś doktryny gdy nie ma ani pozwolenia, ani nie bierze odpowiedzialności za przekaz?
 
 

 

  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Kazdy tu galopwac moze ,tylko dlaczego Wszyscy lepiej ,a Ty gorzej ?. Samo tak wyszlo zalecam zastanowic sie gdzie kto posiada feler. Pozdrawiam mimo ze masz problem z wiara .My nie mamy i pozdrawiamy.
 • @moher 03:13:51
  Nie rob mi afrontu , tak o chrzescijanstwie z toba nie pogadam bo nie dorastasz do spraw wiary .Odpusc dyskusje , albo wyjedz na rok do Syrii , bylem widzialem . Teraz Twoja kolej . Szczesc Boze.
 • @Naftali 03:25:13
  Z moherem jestem w szoku zachowuje sie jak prawdziwy banderopitek ,jego sprawa byl mi bratem ,ale jak nie pojdzie do spowiedzi to nic po nim tu nie pozostanie .Przykro mi tyle lat i teraz oglupial . Przepraszam za niego niech Boza iskra go oswieci .Bog z toba Naftali .Miejmy wiare w poprawe ludzi . Uklony.
 • @Repsol 03:24:12 Chodzi Ci o to, że korzystając z nicka @nocny gryzoń pozwoliłem sobie na żart?
  @moher 02:06:53
  01:47:51 Siedź cicho!
  Bo nie dostaniesz certyfikatu i jeszcze jakiś kot Cię bezkarnie zagryzie!!!
  nadużycie link skomentuj
  moher 27.04.2015 02:06:53
  Albo zbójnicki pies ewentualnie moher, który posłuży się w tym czasie nickiem Karbid afgański i dostanie wieczne odpuszczenie za swoje zasługi gryzienia. Naftali 27.04.2015 02:34:26
 • @Repsol 03:30:47 //Z moherem jestem w szoku zachowuje sie jak prawdziwy banderopitek //
  Ja też jestem w szoku. Bo kompletnie Nie rozumiem o co Ci chodzi. Kasuję tu moje żartobliwe komentarze, ale to nie rozwiązuje dla mnie zagadki.
 • @Repsol 03:30:47 Nasza mnie jeszcze taka myśl, że być może ktoś mnie udawał pod innymi nickami
  Jak to przedstawia Naftali;----//Albo zbójnicki pies ewentualnie moher, który posłuży się w tym czasie nickiem Karbid afgański i dostanie wieczne odpuszczenie za swoje zasługi gryzienia. Naftali 27.04.2015 02:34:26 jak tu pisze Albo zbójnicki pies ewentualnie moher, który posłuży się w tym czasie nickiem Karbid afgański i dostanie wieczne odpuszczenie za swoje zasługi gryzienia. Naftali 27.04.2015 02:34:26//--- Albo Naftali wyssał sobie to oszczerstwo z palca. Szczególnie, że mi już groził, że mi to udowodni. Prosiłem go o dowody, żadnych mi nie przedstawił, za to groził mi, że zajmie się mną administracja. Odpuściłem to sobie, ale widzę, że być może Naftali działa. Wiesz, przykro mi po tym co o mnie napisałeś, bo cieszyłem się że mam bratnią duszę. Piszesz,że nie jestem już Twoim bratem? Nic na to nie poradzę... Twoja wola. Ja zawsze będę pamiętał i był Ci wdzięczny Twoje słowa otuchy i modlitwę. Dziękuję -bywaj! i SZCZĘŚĆ CI BOŻE!
 • @Naftali 03:25:13 A Ciebie jeszcze raz proszę
  żebyś mi udowodnił pod jakimi to nick-ami występowałem. Wybacz mi ciekawość, ale to chyba fajnie dowiedzieć się coś o sobie?
 • @Naftali 05:19:23 // Moher jak masz jaja to sam się przyznaj//
  Najpierw muszę wiedzieć do czego mam się przyznać. Chyba mam do tego prawo?
 • @Naftali 05:19:23 //Może to będzie powód do poszanowania poglądów drugiego i wymiany opini bez ataków i nienawiści?//
  Ja nie czuję nienawiści do nikogo. Bo zgodnie z moją wiarą i sumieniem wszystkich ludzi traktuję jako braci. Najwyżej zwracam komuś uwagę że się myli. A to olbrzymia różnica.
 • @Naftali 05:19:23 Słusznie piszesz;
  //Każdy popełnia błędy i nie jest rzeczą dobrą je ukrywać. Piekną jest przyznać się do błędu i więcej do niego nie wracać.// Ja zawsze przyznaję się do błędów, jeśli dotrze do mnie że się pomyliłem. . Możesz mi wierzyć, czy nie wierzyć. Ale Ty wymagasz zbyt wiele. Każesz mi się przyznawać, nie wyjaśniając mi do czego. Wybacz mi, ale to naprawdę zbyt wiele. Proszę Cię jeszcze raz, wytłumacz mi do czego mam się przyznać? Bo wygląda, że Ty wiesz to, czego ja nie wiem...
 • @nocny gryzoń 01:47:51
  Jeszcze jedna taka uwaga i się pożegnamy.
 • @Nathanel 02:08:52
  W znacznym stopniu - zgodność.
  Także, że można pisać o podstawach swojej religijności, czyli nawiązywać do do religii. Ale też każde przejawy zwalczania innych powinny być likwidowane.

  Bo czy "mój" Bóg jest różny od "twojego" Boga?
 • @Naftali 02:50:06
  Po co pisać o strukturach organizacyjnych - czyli biskupach innych wyznań (że tak to w skrócie ujmę)?
  To są sprawy historyczne i tak winny być traktowane.
  Niech Pan pisze jak sam wielbi Stwórcę.
  Zobaczy Pan jakie to piękne.
 • @Repsol 03:19:25
  Oj, to chyba nie a mam problem z wiarą; raczej wy nie potraficie rozróżnić wiary od religii.

  Dlaczego te wasze galopy zawsze kierują się ku urwisku?
 • ----------SYNAGOGA ze złotą kopułą -zwieńczoną gwiazdą Dawida
  --wczoraj mijałam świeżo zrekonstruowaną synagogę -Na ścianie zewnętrznej namalowany był ok 4m. wysokości portret ŻYDA -Jezusa .
  Ps. jednoznacznie Jezus namalowany był jako żyd .
 • @ninanonimowa 07:56:11
  Nie podoba mi się kierunek dyskusji; poza Nathanelem - w zasadzie cała reszta robi chlew z rozważań o Stwórcy.

  Wy już nie potraficie byc normalni. Boga chcecie widzieć tylko w postaci wspólnika waszych morderczych interesów.
  Oczywiście czynionych "w imię miłości bliźniego", jak to przepowiadają sobie moher z Naftalim.

  Przykre, że i Pani tego nie może zrozumieć.

  Jedynym wyjściem jest "wypędzenie ze świątyni". Tu - usunięcie z portalu, gdyż takie postawy nie prowadzą do znalezienia rozwiązań przyszłości.
 • A kto dał tym "religijnym władzom" prawo reprezentowania Boga?
  Proszę mi dać chociaż jeden dowód na to że jakaś religia czy kościół ma pełnomocnictwo Boga na jego reprezentowanie?
  Wszystko wskazuje na to że jest wręcz przeciwnie.
  Problem w tym że to chorzy upośledzeni ludzie tworzą bogów i religie dla własnych korzyści.
 • @Lenard Coaching 08:25:32
  Moją sugestią jest nie to, aby rozważać pełnomocnictwa itd., ale pisać o własnym odczuwaniu i rozumieniu Stwórcy.

  Czemu Pan też próbuje włączać się w nurt wojen religijnych? I to bez nazwiska?
 • Nie mogę się zgodzić z tymi tezami
  Najpierw, co może zawierać taka zakładka, po pierwsze teksty religijne dowolnego wyznania a także teksty religioznawcze.
  Kościół to my, nasza wiara. Religia to również nasza wiara, tak jak każdy z nas ją rozumie. I tak naprawdę nie ma jednego wyznacznika nawet w obrębie jednej wiary. Kościół nigdy nie uznał Dzienniczków siostry Faustyny, choć jest dość duża grupa katolików wierzących, że słowa tam zawarte są słowami Jezusa. Jakiego zezwolenia by Pan potrzebował, weźmy dla tekstów katolickich? Akceptacji papieża, biskupa, a może księdza proboszcza? Ale przecież znamy przypadki, że nauka "księdza proboszcza" jest przez władze kościelne odrzucana. Jeśli już akceptacja, to którego Kościoła? Episkopatu, czy redemptorystów?
  Każdy za własną wiarę odpowiada przed Bogiem.
  Nie muszę akceptować wiary Keren or, czy Naftaliego by z nimi o Biblii rozmawiać. Nie naruszam wiary, gdy rozmawiam o księgach nie przyjętych do kanonu, wreszcie nie muszę wyrzec się wiary, by rozmawiać o przedchrześcijańskiej wierze ojców.
  Z pewnością zakładka powinna być otwarta na wszelkiego rodzaju widzenie wiary, pod warunkiem, że szanujemy wiarę innych. Świat idzie w stronę ekumenizmu, choć prawdą jest, że w najbliższym czasie czeka nas ogromna przeprawa z ortodoksyjnym islamem.
 • @Zawisza Niebieski 09:05:39
  Powtórzył Pan moje wskazania - w innym ujęciu.

  Zatem - z czym sie Pan nie zgadza?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:20
  Nie zgadzam się ze sprawą zezwolenia, bo nie ma takiej osoby, która miała by wydawać takie zezwolenia.
  Czy wiara któregokolwiek z blogerów może być schizmą jak napisano w tekście "Bez tego zezwolenia - nauczanie może mieć cechy schizmatyczne. " Każdy tekst ma autora i czytelnika. Obaj oceniają, jeśli wejdą w dyskusję tym lepiej, bo z jednej strony dyskusja taka pozwala uniknąć schizmy, przy otwartych umysłach z pewnością jedna osoba może przekonać drugą, albo wykazać błędy w myśleniu. Dodatkowo skłania do sięgnięcia do źródeł, zweryfikowania swej wiedzy. A ortodoksów i tak nie zmienimy.

  Jeszcze jedna rzecz, której nie poruszyłem a jest bardzo ważna. Tzw. wojenki religijne. Te niestety powstają wśród ortodoksów, mojsze zdanie o Bogu ma być przyjęte przez innych. Totalna bzdura. Wstyd gdy ktoś podający się za wierzącego w imię Boga obraża drugiego wierzącego, choćby jego wiara była odmienna. Jak na razie w tej zakładce nie ma nikogo, kto by nie wierzył w Boga Ojca, jak by tam sobie go nie nazwał, mało istotne "Jam jest którym jest". Również nie spotkałem nikogo, który by nie wierzył, że Jezus mówił Słowo Boże. Więc o co kłótnie i podchody?
  W sprawach wiary i religii trzeba wielkiej kultury i Bóg tej kultury wymaga. Fałszywym prorokiem jest ten, który chce swoją wiarę drugiemu narzucić. Jezus nauczał, tłumaczył, wyjaśniał nie narzucał. Modlił się nawet za swoich oprawców. Czy nie tę właśnie linię mówiąc o religii trzeba przyjąć?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:44
  Popieram pana pogląd w tej sprawie .
  Trwa wojna polityczna i światopoglądowa walka o dusze , a właściwie o zniszczenie wszystkich religii. Ruszyła potężna machina wielkich zmian na ziemi w tym budują nową religie .Zatem jest potrzeba zniszczenia obecnych . Dlatego są obecne tak drastyczne zmiany obyczajowe , wysyp ,,misjonarzy " głoszących dobrą nowinę , wciągani są w tą grę osoby wierzące . Jest walka na wersety pisma , swoista rewia mody znajomości tej jedynej prawdy . Tak wielu nie rozumie ,że na przestrzeni wieków ulegały i ulegają zmiany doktryny wiary ,obróbce poddawane były przekazy pisemne . I tak jak pan napisał , wierny musi stosować się do obecnej nauki kościoła żeby być jego cząstką , w przeciwnym razie stawia się po za . Ten problem jest bardzo złożony ciężko ująć w skrócie .
  Zadziwiające jest zachowanie w tej sprawie władz kościelnych .
  Bo nic obecnie na świecie nic nie jest przypadkowe np. afera rozporkowa Clintona jest niczym innym jak promowaniem zachowań seksualnych , które teraz przybrały formę bardzo agresywną Kończąc odniosę się do ,,Lenard Coaching", odpowiedz dla pana jest w pańskich słowach ,, to chorzy........... " sądzą że religie powstają na pstrykniecie palca .
 • @Zawisza Niebieski 09:33:12
  Panie Zawisza , każdy z nas ma swój pogląd na wiele spraw, powiedzmy filozofie. Ale zejdzmy na ziemie, religia to dogmat ,nie pogląd . Przyjmujemy go, lub stawiamy się poza nawiasem . Tu nie ma miejsca na filozofie , takie poglądy jak pańskie wcześniej lądowały na stosie .
  Moje zdanie jest takie ,wierzę lub nie wierze , a robienie publicznego targowiska z wiary , jest co najmniej nie smaczne ...pozdrawiam
 • @fabi 09:55:39
  Otóż nie do końca tak jest jak Pan mówi. Religia rzeczywiście określa dogmaty, mamy w katolicyzmie wyznanie wiary, mamy dogmaty ustalone przez Kościół ale wiele rzeczy podlega interpretacji wiernego. Przykładowo dzienniczki Faustyny Kowalskiej, nikt mi nie nakazuje wierzyć w to co tam zapisano. Nikt nigdy mi nie nakazuje pielgrzymować do ikon, jak Częstochowa, Kodeń. Nikt nie nakazuje mi się modlić do nich, przed nimi. Wiele badań nad Biblią, historią chrześcijaństwa prowadzą ludzie duchowni, mamy wiele pism, w których chrześcijanie spierali się o różne sprawy, ustalali, wręcz mimo ustaleń się nim sprzeciwiali. Przykładowo akceptacja przez Kościół tłumaczenia pism dokonanych przez Cyryla i Metodego, czemu mimo akceptacji Kościoła biskupi niemieccy się sprzeciwili. Co więcej nie ma żadnego obowiązku uznawania papieża za najwyższego biskupa. Mamy tylko dogmat o nieomylności papieża w kwestiach wiary, powiedzmy sobie wiele faktów historycznych akurat ten dogmat obala, no ale taki dogmat jest. O tym, że nie ma żadnego dowodu na to, że papież jest następcą św. Piotra można przeczytać w dokumentach katolickich. Każda religia ma określone główne prawdy wiary, reszta jest już interpretacją wiernych, tradycją. Dlaczego np. my mamy śmigus dyngus, choć tego święta jako kościelnego nie ma w większości krajów katolickich?
 • ----------LEKCJA RELIGII w Przedszkolu , szkole
  Wczoraj ! ktoś mi opowiadał jak zakonnica ucząca przedszkolaków piosenki HAVA NAGILA denerwowała się ,że maluchy za cholerę nie umieją przyswoić sobie PIEŚNI MIŁEJ sercu Pana Jezusa .

  https://www.youtube.com/watch?v=NZtL9js2zdY
 • @Zawisza Niebieski 11:11:03
  nie rozumiemy się , już wcześniej wspomniałem że dogmat wiary był przedmiotem obróbki . Powody tego były różne , wątpliwości , interpretacje itp. . Jednak to następuje w obrębie kościoła . Zbyt radykalny różnice skutkowały podziałami . Można się identyfikować z jednym z odłamów i nic więcej . To nie jest koncert życzeń czy wybór miss ...
  Sama nieomylność papieża jest stosunkowo świeża , spory wewnątrz kościoła są , istnieją między innymi o tradycje czy zmiany soborowe .
  Do władz kościoła masoneria , cel oczywisty rozwalić kościół .
  Kościół u nas utożsamiany jest z Polskością , to wielka siła i dlatego jest sukcesywnie rozmiękczany , nie trzeba być wierzącym aby to rozumieć .
  To wynika z realizowanego projektu pewnych sił .

  powtórzę ,wiara to dogmat , nie ma miejsca na interpretacje , nie jest tak że tysiące mogą zgłaszać poprawki , bo już nic z tego nie pozostanie .
  Modne jest powiedzenie ,,nie wierzę w księdza....." , to mimo tej ułomności, kto ma głosić wiarę .... wiem że mamy wątpliwości . Wynika to jednak na skrzywieniach dokonanych na przestrzeni czasu .
  Wspomina pan Faustyne , a ja polecam Katarzynę Emmerich.
 • Czy piszemy o szukaniu prawdy o Bogu dla samego pisania, czy dla wykorzystania znalezionej wiedzy w swoim życiu???
  Warto też pamiętać o przestrogach sprzed 2500 lat:

  (...)Człowiek, który zabiega o zaszczyty i bogactwo, sam jest swoją zgubą.
  Mędrzec pracuje w ciszy, nie poszukując pochwał ani sławy.
  Wypełnia swoje obowiązki z naturalną łatwością,
  a potem – gdy wypełni zadanie – wycofuje się.(...)


  Panie Krzysztofie, nazwa zakładki "religie" sugeruje pewną oficjalność, nazwa "religijność" pewien osobisty pierwiastek... Bliższy jest mi drugi wariant

  Pozdrawiam
 • @AUTOR
  IMPRIMATUR, TO SAMI SOBIE MOŻECIE NADAWAĆ!

  Pamiętam dokładnie jak blogerka circ, katoliczka zresztą, używała wulgarnych i haniebnych słów na Portalu. Pamiętam fałszywe oskarżenia katoliczki Rebeliantki. Pamiętam katolickie podchody i denuncjacje. Nie wystarczała Wam Wasza Zakładka "Kościół katolicki", na której absolutnie nic się nie działo. Za to w Zakładce "Religie", życie aż tętniło.

  Zatem przeskoczyliście tutaj, ponieważ nie macie nic do powiedzenia na temat Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca!

  To Wy staracie się niszczyć to, co piękne i słuszne! Poprzedni Szef i "Jego ludzie", wybrnęli wspaniale z wielu trudnych sytuacji wprowadzając dwa oddzielne miejsca dla ludzi dyskutujących o wierze.

  Głupota Autora:

  "Jako powód podniosłem to, że ci ludzie nie mają oficjalnego "błogosławieństwa" na głoszenie swoich poglądów w formie nauczania o doktrynie. Takie zezwolenie na nauczanie, czyli imprimatur, jest wydawane przez stosowne władze religijne".

  A jakie władze religijne dały jakiekolwiek imprimatur Apostołom?

  Imprimatur na drukowanie Waszych czasopism możecie sobie sami nadawać, ale nic Wam do wolności ludzi, którzy dostali osobisty Rozkaz od Zbawiciela:

  "(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

  Ew. wg Mateusza 28:18-20, Biblia Tysiąclecia

  http://biblia.info.pl/biblia.php

  Cześć!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @Zbigniew Jacniacki 15:08:24
  Dziękuję. O to mi chodzi.
 • @57KerenOr 15:28:25
  Rozumiem, że jest Pan Apostołem. Dobrze.

  Proszę zatem nauczać a nie pouczać.

  Bo popaprańców, którzy pouczają a nie stosuję - latoś obrodziło. A im bardziej porąbany, tym bardziej przesiąknięty pieniactwem.
 • @fabi 09:37:32
  Trudno to wielu do zrozumienia, bo ostatnio przyzwyczaili się do hasania. A tu trzeba będzie myśleć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:52:44
  W zasadzie, to na tym portalu zdążyłem już ostygnąć i zwis, to dobre określenie. Jednak propozycję popieram.

  5 x *
 • @57KerenOr 15:28:25
  Masz rację Kerenie.
  Komu przeszkadzała zakładka Kościół katolicki?
 • @Max von Stirlitz 17:21:11
  Ten filmik czego jest dowodem...że co, wiesz wszystko lepiej ,a ja Ci mówię że się mylisz ...też bez urazy.
 • @roux 18:06:38
  roux , nie kombinuj ,nie przeinaczaj , propozycja jest zmiany zakładki religie ( nie kościół katolicki ) na religijność . Jako katolik powinieneś rozumieć że jest coś takiego jak dogmat wiary , opiera się na pismach ujętych w kanonie .
  Panu Krzysztofowi ,o ile dobrze rozumie ,chodzi o to by dyskusje nie zawierały ingerencji w sens wiary ludzi wierzących . Bo to zaczyna czasami przypominać grę na fortepianie, a raczej wariacje .
  Nikt nie mówi o likwidacji , bo ta zakładka ma duże zainteresowanie .
  Czy się to komuś podoba czy nie , to instytucje kościelne władne są tylko propagowaniem nauki wiary .

  Takie odejście sztywne - do luznego , daje możliwość komentującym dowolność wypowiedzi ,bez ingerencji w wartości wierzących .
  Jak więc widzisz nie o przeszkodę a o szacunek tu chodzi....
 • @Max von Stirlitz 19:45:27
  tak , tylko tu takiej nie ma , musisz tez zrozumieć że niektórych razi takie dowolne hasanie po pismach , walkę na wersety jak i podważanie części doktryny .
  Musimy uszanować ludzi wierzących tak jak oni nie wierzących .
  To działa w dwie strony , i tu bywa delikatnie mówiąc różnie .
  Każdy ma prawo do dowolnej wypowiedzi , ale pod innym szyldem, mała zmiana jednak zasadnicza ........pozdrawiam .
 • @Max von Stirlitz 17:21:11
  Cieszę się, że wreszcie wiemy jak wyglądasz.

  Bez urazy, ale powstawanie takich skojarzeń ma głębokie podstawy podświadomościowe. A wiem, że takie osobniki jak Pan , wbrew pozorom, chcą być dostrzegane i , przez skojarzenie, we własnej postaci.
 • @Max von Stirlitz 21:14:48
  max, niepotrzebne szamoczesz się jak zwierzę złapane w pułapkę .
  przecież wiesz jak to się skończy dla niego.
  Wydaje się, że zmieniają matryce pod nowy matrix .
  Szef googel ogłosił dobrą nowinę , za pięć lat dostęp do internetu za pomocą cipka w główce i to bez przewodowo . Będziesz mógł robić za awatara w sieci , o ile wcześniej nie ulegniesz redukcji .
  Jest też dobra wiadomość , kanibale przeżyją ... dobranoc ..
 • @Max von Stirlitz 23:20:12
  Ave Mad Max opinia prawidlowa , Ktos tu sie wychyla . O Avatarach nie wspomne . Bywaj , :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY