Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Aż babie odbije...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dyskusje na temat uchodźców odbieram z pewną rezerwą. Sprawa jest zbyt oczywista, aby o niej dywagować.

 Co jest przyczyną zaistniałej sytuacji?

Sprawa jest nadzwyczaj oczywista. Powodem była zachęta do przesiedlenia się do Niemiec podana do wiadomości publicznej przez Merkel.
Owszem, wcześniej też były dążenia do przeniesienia się do Europy mieszkańców wszystkich państw, gdzie rozpętano "arabską wiosnę", co jak wiadomo, zawsze zamienia się w "jesień Średniowiecza". Stosownie.
Jednak skala przemieszczeń była ograniczona.
 
Dopiero wraz wyrażeniem gotowości do przyjęcia uchodźców przez Niemcy, co (było to w informacjach) zostało wsparte aktywnością floty niemieckiej na Morzu Śródziemnym,  zmieniła się skala zjawiska.
W zapasie jest przecież jeszcze pozostała na miejscu część ludności - a chodzi nie tylko o Syrię, ale Liban, Libię, Palestyńczyków, a i z pozostałej części Afryki chętnych na wycieczkę nie brakuje.
 
Rozwiązanie problemu - to nie moja sprawa; niech tym zajmują się ci, którzy mają po temu środki.
Natomiast tu można tylko odnieść się do mentalnych źródeł problemu.
 
Moim zdaniem - problem wynikł z powodu bab w polityce.

Należy zauważyć, że kobiety są doskonałymi strażniczkami domowych pieleszy. Gospodyniami dbającymi o wykorzystanie wszystkich składników swego gospodarstwa na korzyść rodziny.
W skali państwa - dokładnie taką rolę pełni w Niemczech Merkel. Obejmując myślą swoją "gospodarkę" podniosła Niemcy do poziomu europejskiej potęgi. Demiurga, który decyduje o losach innych państw. Tyle, że doszła do granic możliwości; polityka niemieckiego dobrobytu zaowocowała obniżeniem populacji.
Zastosowała więc proste rozwiązanie - najtańsze - import ludzi.
Do tej pory Niemcy byli "zasilani" emigrantami z krajów wschodniej Europy (głównie Polski) i emigracja turecką. Ta ostatnia  należy do wydzielonej odmienności spośród ludności muzułmańskiej. Mimo trudności - daje się dostosować do życia w warunkach europejskich.
Tego jednak nie można powiedzieć o Arabach.
 
To takie uwagi "luźne".
Wracając do tematu. Merkel, kobieta-polityk, przekroczyła granicę swoich możliwości. Póki działała "w obrębie gospodarstwa", wszystko było w porządku. Jednak decyzja o przyjęciu uchodźców na taką skalę - to decyzja o skutkach ponadniemieckich,  skutkach, których ona, jako kobieta, nie była w stanie swoim umysłem objąć.
Już teraz, jeszcze przed pełnym wdrożeniem programu, w sposób typowo kobiecy, próbuje pozbyć się odpowiedzialności przerzucając ją na innych. ((Uchodźcy, to problem europejski). otóż nie. To problem niemiecki i Niemcy muszą go teraz rozwiązać.
 
A wnioski?
Kobieta w polityce powinna mieć kaganiec, a przynajmniej smycz; nie powinna mieć możliwości podejmowania samodzielnie decyzji o skutkach przekraczających domenę kobiecej mentalności.
 
U nas mamy podobnie rysujący się problem. Widać, że Kopacz nie jest politykiem samodzielnym. Może i dobrze, gdyż oddanie w jej ręce decyzji o państwie, przy tych cechach, zawsze będzie związane z wyborem błędnym (prawo Murphiego).
Z "wielkich" kobiet warto wspomnieć Margaret Teacher. Ta jednak miała wpojone zasady normalności o czym świadczy, że zawsze sama robiła mężowi śniadanie. To taka smycz utrzymująca mentalność kobiety w równowadze.
 
A co nas czeka? Czy Szydło, przy całej jej wiedzy, inteligencji i innych walorach, ma taką "smycz", która pozwoli jej zachować psychiczną równowagę przy podejmowaniu decyzji skutkujących odległymi w czasie efektami?

KOMENTARZE

 • ----- może tu ! wyjaśnienie ?
  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/img/230/img8.pdf
 • @ninanonimowa 09:11:33
  bleblanie na jedno kopyto.
 • @Autor
  Napisał Pan m.in.:
  "Sprawa [uchodźców] jest nadzwyczaj oczywista. Powodem była zachęta do przesiedlenia się do Niemiec podana do wiadomości publicznej przez Merkel".
  Merkel "w sposób typowo kobiecy, próbuje pozbyć się odpowiedzialności przerzucając ją na innych. ((Uchodźcy, to problem europejski). otóż nie. To problem niemiecki".

  I to mi wystarcza, by ocenić wysoko Pański tekst.
  Jeśli idzie o kobiety, to są one - według mnie - tą milszą częścią ludzkości... ale nie w polityce!
 • ----chcesz Pan powiedzieć ? baba ! i tylko ?
  https://www.youtube.com/watch?v=qSG_mmnoZMM
 • @zygmuntbialas 09:51:00
  Biedermann und die Brandstifter - Max Frisch warto zobaczyć wersję oryginalną filmu by zrozumieć czy Merkel to Biedermann czy może Brandstifter. Jest na you tube.
 • Wielu,bardzo wielu
  Chciiało rozpadu UE.On juz de facto nastęouje.W ostatnim podrygu stare kraje UE będą chciały podrzucić nowym swój balast imigracyjny.Jeszcze do niedawna Zachód szedł na wojne z Rosją.Nawet nie chcę sobie wyobrazać organizacji tych państw w wypadku wojny
  http://litera.fr/category/news/
 • żydówka Kopacz w sejmie spytała z mównicy sejmowej !!
  Słowianie ! żydówka Kopacz w sejmie spytała z mównicy sejmowej !! cytuje ją dosłownie
  !
  Pytam Polaków czy nas stać na gest solidarności i przyjąć uchodzców . koniec cytatu.
  !
  Odpowiadam ! pani Kopacz jak chce pani naprawdę sie dowiedzieć co my sądzimy na temat przyjmowania obcej dziczy mułzumańskiiej to jest bardzo prosty sposób
  !
  25 X 2015 r odbędzie sie REFERENDUM i bardzo prosze dopisać pani pytanie ! zapewniam panią ze z ochotą odpowiemy na pani pytanie !!!!
  !
  ŻĄDAMY dopisania pani pytania do nas !
  CZY POLSKA MA SIĘ STAĆ KRAJEM IMIGRACYJNYM ?
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH ! nie przyjmuje do wiadomości ze sie nie da ! wszytko się da jak się chce
 • @zygmuntbialas 09:51:00
  " kobiety, to są one - według mnie - tą milszą częścią ludzkości... ale nie w polityce!"

  No właśnie.
 • @prese 10:44:18
  Ano - ta enuncjacja Merkel jest większym zagrożeniem dla UE niż problem Grecji.

  Tyle, że to zaistniało z racji wskazanej - przekroczyło zdolność pojmowania tej pani. Przekroczyła swój próg kompetencji.
 • @ele 10:46:57
  To bardzo wartościowa sugestia. Warto ją nagłośnić.
 • @
  "Z "wielkich" kobiet warto wspomnieć Margaret Teacher. Ta jednak miała wpojone zasady normalności o czym świadczy, że zawsze sama robiła mężowi śniadanie. To taka smycz utrzymująca mentalność kobiety w równowadze. "

  A co z obiadem? :))))))))))))))))))) to już pewnie by był kaganiec !
 • znalezione w sieci
  "Szanowna Pani Premier, Ewa Kopacz,
  Stanowczo protestuję przeciwko oskarżaniu mnie o ksenofobię i antyeuropejskość, a także używanie wszelkich innych epitetów wobec mnie i innych Polaków, którzy podobnie jak ja, nie zgadzają się na przyjęcie „imigrantów”, co do których istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w większości nie uciekają przed wojną, a jedynie szukają lepszego życia, które obiecuje im dobrobyt w takim kraju, jak Niemcy, na zaproszenie którego przybywają. Ludzie o tak odmiennych wartościach, które w licznych potwierdzonych przypadkach są całkowitym zaprzeczeniem wartości europejskich, wynikających z korzeni chrześcijańskich.
  Ludzie, co do których istnieje uzasadniona obawa, że nie przychodzą z pokorą tylko z żądaniem, którzy wreszcie podnoszą rękę i wysuwają coraz większe roszczenia wobec państw, gdzie się osiedlają, pozbawiając ich stopniowo praw we własnym kraju. Kultywują swoją religię w sposób wrogi innym wyznaniom, w sposób absolutnie nietolerancyjny. Przykłady z dziś i z wczoraj, i z każdego dnia na terenie całej Europy – nie może Pani tego nie wiedzieć!!!
  Ja i prawdopodobnie większość Polaków, obawiamy się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, o bezpieczne powroty naszych dzieci ze szkół i przede wszystkim o przyszłość naszego Narodu.
  Pani Premier pyta, ile jest warte życie ludzkie? Właśnie. Ile jest warte dla Pani życie Polaka, ile jest dla Pani warta przyszłość Polski? Nie ma takich pieniędzy!
  Unia Europejska pozbawia nas suwerenności ekonomicznej, światopoglądowej, teraz zamierza pozbawić nas bezpieczeństwa i tożsamości, zapoczątkować destrukcyjny proces, który obserwujemy w wielu państwach europejskich. Nie chcemy i nie musimy się na to godzić.
  Polacy są narodem mądrym, tolerancyjnym i wspaniałomyślnym, zdolnym do heroicznego poświęcenia i nierównej walki nie tylko w swojej sprawie, są narodem solidarnym. W tym miejscu chcę przypomnieć o Polakach z Mariupola, którzy bezskutecznie od lat ubiegają się o możliwość powrotu do domu, do Polski, którą kochają. Naród Polski chce im pomóc i umożliwić godne życie w naszej Ojczyźnie.
  Jako Premier rządu polskiego ma Pani przede wszystkim obowiązek szanować Polaków i ich wolę.
  Pani Premier pewne jest niestety, że przejdzie Pani do historii, jako człowiek, który okłamał Naród w obliczu tragedii narodowej, jaką była katastrofa smoleńska. Ma Pani teraz szansę na pewną rehabilitację poprzez stanowcze sprzeciwienie się niezgodnemu z prawem dyktatowi Niemiec i uchronić Polskę przed bezpowrotną utratą bezpieczeństwa, praw w ich własnym domu i wreszcie samego domu.
  Z wyrazami szacunku,"
 • @Astra 11:16:12
  Ptaszyno.
  Możesz mnie na kolację zaprosić. A co mi tam. Moze przeżyję Twoje wyczyny kuchenne.
  ;-)))
 • @ewinia 11:18:55
  OK. Tu nic nie można dodać.

  Myślę, że lepiej dla nas wszystkich by było, aby Kopacz wróciła do garów.


  PS. I to wcale nie oznacza, że nie doceniam kobiet jako Gospodyń, nawet kraju. Ale w granicach kompetencji (mentalnych).
 • @prese 10:44:18
  Krotko po moim tekście info,Parlament Europejski poparł propozycję podziału między państwa unijne 120 tysięcy uchodźców. Opinia została wydana w trybie pilnym
 • Gdyby to tylko te baby!
  Wczoraj wpadły mi w ekran informacje o tym jak odbywała się akcja przyjmowania imigrantów w Niemczech w ciągu ostatniego roku. Między innymi był to tekst pana Nieznacha (http://jeznach.neon24.pl/post/125801,niemcy-wobec-uchodzcow) To nieprawda, że problem pojawił się po niefortunnej odezwie pani Merkel. Uchodźcy przyjmowani są w Niemczech już od dawna i od samego w zasadzie początku, władze w Niemczech czynią starania aby wyciszać w mediach informacje o incydentach związanych z imigrantami. Wygląda na to, że rząd Niemiecki realizuje skrupulatnie plan rozsadzenia od środka swojego pięknego kraju upychając w nim tyle imigrantów ile się zmieści. Wyczyn pani Merkel jawi się jako rzut na taśmę, bo opór przed uchodźcami zaczyna przybierać na sile (zwłaszcza w krajach ściennych). Pocieszające jest jedynie to, że ten prawie milion nowych "Niemców" przyszedł rozwalić kraj na zachód od Odry a nie na wschód od tej rzeki.
 • @prese 11:28:54
  znalezione w sieci

  ""Wygląda to na nowy układ - pakt Ribbentrop-Mołotow, to jest układ Rosji i Niemiec na zniszczenie Europy. Rosja prowadzi zawoalowaną wojnę w Syrii, a Niemcy niby tacy dobrzy chcą przyjmować z otwartymi rękami tzw. uchodźców z Syrii, ale przeszkadzają w tym Węgrzy, Czechy i Polska i na te państwa kreowana i skierowana jest nienawiść świata. Wojna ekonomiczna Rosji w sojuszu z Niemcami trwa już od dawna, choćby przez ułożenie na dnie Bałtyku gazociągu z Rosji do Niemiec."

  "Cel jasny, choć rozbity na trzy główne etapy:
  1) uczynić z Polski centrum imigracji islamskiej, takie Państwo Muzułmańskie w sercu Europy,
  2) interweniować w naszym kraju pod pozorem ochrony Starego Kontynentu przed terroryzmem,
  3) dokonać rozbioru Polski.
  W roli troskliwych żandarmów wystąpią dwa państwa mające już doświadczenie w rozbieraniu Rzeczypospolitej."
 • ----------BARDZO PROSZĘ !!
  http://losyziemi.pl/siedem-miesiecy-temu-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tysiecy-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow
 • Na temat taczeryzmu nie czas się...
  Od kilku lat byłem zwolennikiem relokacji jednostek wojskowych, zwłaszcza pancernych leopardów, na wschodnią granicę, zmieniam zdanie o 180 stopni, panie siminiak zostaw je TU na granicy zachodniej !!!
 • @Krzysztof Szotowicz 11:53:41 To nieprawda, że problem pojawił się po niefortunnej odezwie pani Merkel.
  Uchodźcy przyjmowani są w Niemczech już od dawna.....""""

  Taką informacją blogerzy i komentatorzy nie zaprzatają sobie głowy...
  Wydarzeniem uruchomiającym lawinę uchodzców z SYRII , a nie z innych krajów, była deklaracja Federacji Rosyjskiej , że wysyła pomoc prezydentowi Asadowi...
  Ten fakt zmusił ISIS do zorganizowania ewakuacji swoich bojowników lub najemników...
  Pani Merkel powiedziała to , co miała powiedzieć "uchodzcy z Syrii...
  Rzesze ludzi sa taktyczną osłoną dla ułatwienia ominięcia prawa miedzynarodowego przez mocodawców ISIS....

  Ps.
  O niemieckim zapotrzebowaniu na siłę roboczą http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2015/09/a-moze-komus-sa-potrzebni-emigranci.html
 • @provincjał 14:12:12
  Też miałem takie zdanie, ale te leopardy - na tym etapie wystarczy trochę CKM.
 • @ireneusz 12:23:26
  Nie reszta, a wszystkie i.... wiele, wiele więcej.
  Te są klasy między 1/4 a 1/2.
 • @Krzysztof Szotowicz 11:53:41
  W zasadzie to ja nie mam nic przeciwko przyjmowaniu uchodźców przez Niemcy.
  A nawet jestem za.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:58:43
  Chyba za bardzo wierzysz we wpływy spiskowej teorii dziejów.
  To praktyka dziejów, ale ma swoje ograniczenia. Nie należy przesadzać łączenia wszystkiego w jeden nurt - w ten sposób można samemu stać się częścią spisku.
 • ewinia Bo rządzący nami gang...
  odmówił położenia rurociagu przez Polskę.
  rządzący to nasi wrogowie. Jak i cały aparat ucisku.
 • @partyzant 21:35:15
  To są bzdury. Wzięliby 500tys Polaków, 500tys Węgrów, po 200tys pozostałych i by na nich harowali. Jak zwykle. Ostatecznie mogliby sobie wziąć Hindusów. Też taki lekko lewy do roboty, ale chociaż niespecjalnie groźny.

  No, ale nie! Ciapak lepszy? Muzułmanin, mudzin, oliwek, brutalny prymityw jakich mało, który pieniądze weźmie jak dają, ale robić dla nich nie będzie, bo to mu jest sprzeczne. Otworzy sobie kebab, sklep z gaciami. No i to jest nieźle, bo to będzie jakieś może 10-15%, bo reszta zajmie się biznesami, od których podatków się nie płaci. Mam na myśli oczywiście ciężki kryminał, który miły sercu proroka wszak i do zguby niewiernych prowadzi.

  Zachodzę w głowę, jak statystyczny Niemiec może być taki tępy i tego słuchać, że to są jacyś gastarbeiterzy?
 • @partyzant 21:35:15
  Trudno o jednoznaczne przesłanki tych decyzji.
  Jednak to Merkel jest tą, która ją podjęła bez analizy skutków.
  Polityk - mąż stanu - musi brać pod uwagę wszystkie aspekty sprawy.
  A Merkel okazała się zwykłą "cipą" domową bez wizji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031