Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1033 posty 16800 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

"Raz sierpem, raz młotem, tę polską hołotę"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczywista parafraza hasła skandowanego w różnych okolicznościach.

 

 Kiedy na Marszu Niepodległości słyszałem to skandowane hasło, to cały czas zastanawiałem się kto je wymyślił i dlaczego.

Pomyśl Czytelniku: w czyich rękach inkryminowane sierp i młot były (są)?
Tych wrzeszczących młodziaków?
Czy może starych wyjadaczy politycznych, którzy równo walą po d... tudzież innych częściach nastawionych i przystosowanych do "salonowca"?
 
Przykre, że ta młodzież wykrzykująca niniejsze hasło nic poza krzykiem sobą nie reprezentuje. Jest więc tym elementem, który obrywa.
Podobnie jak w Powstaniach, gdzie to młodzi - szli na bój bez broni.
 
Samo hasło - niby szczytne, wskazuje emocjonalny stosunek do komuny. Tyle, że teraz ta komuna gdzie indziej się ulokowała. I o ile w ostatniej fazie współpracy z ZSRR - było to dla nas korzystne, to współpraca z Zachodem - obecna komuną - nigdy nie była korzystna. W najlepszym czasie oscylowała koło zera, jeśli mówić o tzw. rachunku ciągnionym.
Czyli najpierw "dostaliśmy sierpem" a teraz  z drugiej strony "młotem".
 
Dziwi w tym jedno, że nie przynosi to żadnego otrzeźwienia. Dalej brak myśli propaństwowej, która mogłaby ten trend odwrócić.
Bo przecież zacząć należy od pytania, które postawił już Słowacki: "Szli krzycząc Polska, Polska.
I wychylił się  Pan Bóg z gorejącego krzaka, i zapytał : JAKA?".
 
A co mamy z propozycji dotyczących Polski tutaj, na tym portalu?
Kiedy zapytałem p. Kosiura o określenie cech Polaka i na tej podstawie tworzenie jakiegoś programu, to "nabrał wody w usta" i ... napisał kolejną notkę o szkodliwości istnienia Żydów.
Nawet p. Jeznach stwierdził, że mu bliżej do poglądów p. Kosiura niż moich.
 
Może jestem zgorzkniały tą sytuacją chociaż piszę nie dla poklasku, ale "aby dać głos".

Jednak nie jest przyjemne, że obowiązuje: "Nowe przysłowie Polak sobie kupi - już stary, a dalej głupi". 

KOMENTARZE

 • No to zdaje się, że jest nas dwoch
  Kiedy słyszę, jak bandytów stadionowych PiS nazywa patriotami, bo wywiesili transparent tam gdzie nikt tego nie chciał i był mało dowcipny "Donald matole, obalą się kibole" Akurat oglądając mecz ostatnią rzeczą jaką chcę widzieć to panów Kaczyńskiego i Tuska.
  Kiedy słyszę odgłosy jakie wydają niewydojone krowy na pastwisku, w czasie, gdy Polacy składają hołd bohaterom powstania, a potem widzę polityków PiS, co tłumaczą, że to głos narodu zbiera mi się na...
  Gdy właśnie młodzi, co sikali w pampersa, gdy Polacy poznawali smak sierpa i młota wykrzykują takie hasła przeciw swoim rówieśnikom wyzywając ich na ustawkę to mówię 10 razów na gołą d...pę, bo do tego zakutego łba tylko tą stroną coś może dotrzeć. Tylko co zrobić ze starym dziadem, który uważa, że tą drogą może się dorwać do koryta? Tu nadziei, że coś zrozumie nie ma.
 • @ Autor
  My wołamy:

  "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!"

  A oni nam:

  "Raz ZUS-em, raz PIT-em chłopa i kobitę!"

  I leżymy....
 • @Zawisza Niebieski 23:50:54
  "Kiedy słyszę, jak bandytów stadionowych PiS nazywa patriotami,...."

  Koment klimatem jak z GW:

  https://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k

  O tym trzeba przypominać i dobrze, że Kibice to robią.
 • A Pan ? czemu Pan się tak opornie uczy i pooowoli ?
  Przykład: rzeczpospolita
  Może i dawniej to słowo, ta nazwa kojarzyła się z czymś, z jakąś sprawą wartościową. Obecnie co sam Pan widzi kojarzy się jako rzecz miałka , o którą nie warto nawet dbać bo występuje pospolicie i nie ma wartości.
  Z maniakalnym uporem, bo dałem Panu przykład jak człowiek dobrych intencji, tak tak tych którymi jest piekło wybrukowane, chce odkupić świat używając nazwy zabawki dla pieniędzy. W tym przykładzie był Pan w stanie ,,zobaczyć" absurdalność a w swoim używaniu nazwy pospolitej rzeczy dla cennej i drogiej sercu NIE. Więc WZYWAM Pana: niech Pan zastanowi się co Pan tym robi i do czego to zmierza. Bo wychodzi, że dąży Pan do zdezorientowania ludzi żądajac nazywania drogiej sercu nazwą rzeczy pospolitej . Już jasniej nie można. Albo jest to niespójność, albo celowa wroga Polakom robota.
  To samo zaprezentował Pan Stonoga, niby jest przeciwko nepotyzmowi i kolesiostwu, a zażądał sztucznego pompowania swojego medialnego producenta, aby za nic wbrew swoim odczuciom przyznawać mu lajki pompując bańkę fałszywej dumy. Jeden człowiek w czasie rozmowy czujac w sercu że nie jest to w porządku, bojąc się zwrócić uwagę Panu Stonodze na niewłasciwośc takiego spoosbu myslenia i postępowania podniósł słusznie sprawe, że to sprawa indywidualna czy sie komuś podoba czy nie. Dodam, że Pan Stonoga jest oburzony, że ludzie nie chcą lajkować i ta same sytuacja powtórzyła się już dwukrotnie w podobnej sprawie. Więc, po zdobyciu władzy będzie robił to samo prawie. I tu jest mądrość potrzebna, jaka jest tego przyczyna ? Prosze wyciągnąć wnioski jaka to wada charakteru Pana Stonogi, który niby zwalcza i odrzuca kolesiostwo, każe mu to samo co czerwona hołota robic dla ,,swoich". Proszę też zauważyć jak ta wada ma nad nim władzę i ukrywa się przed jego świadaomoscią dzierżąc nad nim władzę. Tak, że wykonuje jej wolę, a nie swoją. I dlatego ciągle jest to samo i inaczej na razie być nie może i nie będzie.
  Co do Pana wyzwania, to i ja wzywam Pana abym mógł napisać wreszcie pierwszy artykuł o tym jaka ma być Polska. Wzywam Pana w Duchu Dobrym, współpracy, współdziałania, wspierania się, budowania.
  I co Pan teraz zrobi ?
 • @andrzejw 06:21:18
  Jaka ma być Polska?
  Dobrze zarządzana w duchu miłości bliźniego - w rozumieniu (bliźniego) jako całej otaczającej rzeczywistości, czyli także z poszanowaniem przyrody.

  A to dobre zarządzanie to opisane jest w poprzedniej notce - o fornalu, który nie wykonał swoich obowiązków.
  I niech Pan przeanalizuje w jakim zakresie może się to do Pana odnosić.
 • @Jasiek 03:50:28
  Albo : "raz PiS-em, raz PO", a zawsze po d...
 • @Zawisza Niebieski 23:50:54
  Ta młodzież jest (może być) patriotyczna, przynajmniej w znacznej części, tylko zmanipulowana błędnym ukierunkowaniem.

  Natomiast sam tekst powstał jako refleksja nad tym, jaka będzie rzeczywista polityka partii wygrywających wybory.
  Bo obiecanki, obiecankami, a warto by było rozważyć rzeczywiste zamierzenia poszczególnych partii względem Polskiej Racji Stanu.
 • PANIE KRZYSZTOFIE...
  Doktryna cywilizacji łacińskiej (tożsama z tak opisywaną przez Pana cywilizacją polską) nie jest czymś nowym, żadną nowinką techniczną. Ciekawe zdanie na ten temat ma Marian Kowalski, polski ochroniarz z Lublina, w niejasnych okolicznosciach wystawiony przez Ruch Narodowy w ostatnich wyborach prezydenckich jako kontr-kandydat Reżysera Brauna. Pragnę Panu zadedykować jego ostatnie wystąpienie pod Kosciołem Świętej Anny na koniec manifestacji antyimigranckiej 10-go października 2015, w której wzięło udział około 5000 osób. Wystąpienie Kowalskiego sfilmował nasz Radzio Siedlecki;
  https://www.youtube.com/watch?v=CmjQ9IZU4fo
 • @Jasiek 03:56:13
  Używajmy poprawnej nazwy, kibole, nie kibice. Kibic idzie na mecz dopingować swoją drużynę. Co byś powiedział, gdyby ktoś w teatrze nagle rozwiesił transparent polityczny?
  Mecz jest dla rozgrywki sportowej, teatr dla podziwiania sztuki, cmentarze są dla wspominania zmarłych, to nie pastwisko by na nim ryczeń, a dla transparentów są wiece polityczne.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:16:20
  Panie Eugeniuszu!!!

  Jedno sprostowanie. Cywilizacja łacińska jest tworem umysłu prof. Koneczngo, która w swych założeniach nigdy nie istniała faktycznie.
  Powodem tego stanu rzeczy jest błędne umocowanie - uznanie "dobra" jako wartości bazowej, prawa rzymskiego, które faktycznie pochodziło od Etrusków, a ten lud ma wyraźne korzenie słowiańskie, personalizmu chrześcijańskiego (to akurat prawda), tyle, że personalizm nie może istnieć w systemie hierarchicznym, a taki jest podstawą KRK.

  W efekcie - CŁ jest próbą przeniesienia polskości na grunt europejski, a następnie twierdzenia, że tam było źródło polskości.

  PS. Nie mam zamiaru odsłuchwać; mnie wystarcza ogólna linia ideowa tej osoby.
  Dla mnie Marian Kowalski jest uczciwym człowiekiem, który stara się stworzyć podstawy sensownej zmiany. Tyle, że bez idei CP - "umysłu mu nie starczy".
  Jest jednak najbardziej godny poparcia - jedyny z tej zgrai pchających się na stołki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:18
  Nie będę mówił, że u niektórych jakieś pobudki patriotyczne nie występują, ale w większości przypadków są to zachowania typowo łobuzerskie. Tusk podpadł, bo zabrał się za hołotę stadionową, Kaczyński poparł, stąd ich kupił. Później długo trzeba było walczyć ze skutkami tego. Dla Kaczyńskiego Polska to JA, nie drgnie mu ręka, by wykorzystać coś co drogiego narodowi dla swojej prywaty. Dla wsparcia obcej inwestycji wykorzystał symbol Polski Walczącej (kotwicę), próbował wykorzystać znak powstania "W", poprzez Śniadka, chciał z siebie zrobić kombatanta stoczni gdańskiej. Nie lubi Warszawy, bo zawsze w niej otrzymuje sprawiedliwą ocenę, jak podczas referendum, gdy wkraczając z buciorami w ostatniej chwili, uratował HGW przed smakiem porażki odwołania. Stąd teraz chce ją wydzielić od województwa, gdzie PiS ma poparcie. Zrobi totalny bałagan, bo obudzi demony lokalnego patriotyzmu, co ma być stolicą Mazowsza? Płock, piastowska stolica Mazowsza, może Radom, zawsze wierny PiS, a może... jeszcze kilka miast pretendentów będzie. Boję się, że bałaganu po PiS nie da się posprzątać przez co najmniej 10 lat. To jest właśnie źle ukierunkowany patriotyzm. Jak za czasów rozbiorów, Polacy są niestety skłócani w celach realizacji zadań zupełnie obcych nam sił. O Polskiej Racji Stanu nikt nie pomyśli, ona nie ma racji bytu.
 • J. Wojtas Proszę aby czytał Pan ze zrozumeiniem to co do Pana piszą....
  bo widzę wyrażnie neurotyczne podejście.
  Pana odpowiedż nie jest na temat.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:16:20
  ---- jeszcze się Pan szwendasz ?? po tych zakamarkach polskości ??. ZCHNenowiec OPUS DEI Sendecki - mówi coś o Polsce ?? patriotyzmie ? . Ochroniarza bez mózgu, wiedzy na przywódcę wystawia ?.
  MATKA BOSKA w KLAPIE ?? następna ?? .
 • Brak przywództwa
  Brak autorytetu i brak wartości poza hasłami.Wniosek oczywisty ,trzeba znaleść w społeczeństwie autorytet który zespoli i pociągnie te tłumy
  http://litera.fr/category/news/
 • @Zawisza Niebieski 08:59:06
  Nie musi mi Pan tłumaczyć swej antypisowskiej fobii; mam własną, chyba lepiej nawet rozbudowana;-)))
 • @prese 10:14:32
  Dobrze.
  Pytanie: na czym ma być oparte kształtowanie elit Rzeczypospolitej obecnie?

  W I RP - podstawą była "średnia" szlachta. Hołysze i magnaci - to ci którzy przyczynili się do Jej upadku.

  W II RP - podstawą byli ludzie mający maturę. Czyli inteligencja. Zapleczem dla obyczaju - było średnie ziemiaństwo i bogatsi chłopi.

  Co Pan proponuje teraz? Bo, że elit brak, to oczywiste.
 • @andrzejw 09:31:42
  Nich Pan przeczyta ze zrozumieniem moją odpowiedź.
  Bo Pan chyba nie rozumie rzeczywistości, a stara się narzucać swój punkt widzenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:30
  III RP to państwo bez autorytetów.Takze bez elit.W takiej sytuacji nawet knajpiany patriotyzm ma wartość.Jest groźny jako przeciwwaga do sprzedajnych polityków i politykierów.Kazdy przejaw patriotyzmu nalezy zagospodarować.
 • @Vandal 14:25:51
  Tyle ,że dla kurki lekarstwem na to całe zło jest PIS, co jest wierutną bzdurą świadczącą o tym , że MK stracił zupełnie kontakt z rzeczywistością.
 • @Zawisza Niebieski 08:29:44
  "Używajmy poprawnej nazwy, kibole, nie kibice."

  Ty dla mnie jesteś kibolem - Oni Kibicami :-)

  Co byś powiedział, gdyby ktoś w teatrze nagle rozwiesił transparent polityczny?

  Taki jak załączyłem w linku? :-) Przyklasnąłbym!
  Wyobraź sobie, że siedzisz na stadionie/w teatrze koło "ojca i brata" - oczywiście, dla Ciebie to nieistotne - istotna jest wtedy ta niepowtarzalna...."atmosfera" ;-/
 • @prese 13:47:44
  ".Kazdy przejaw patriotyzmu nalezy zagospodarować."

  Zgoda. Przez kogo?
 • @Vandal 14:25:51
  Napiszę szczerze: ma Pan po...lone.
  Miesza Pan fakty.
  Czwarty prezydent pomylił się Panu z 5.
  Jaruzelski to zbrodniarz, bo uczestniczył w czystkach antysemickich..

  Więc szczerze: p...le taki patriotyzm.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:28:43
  Na to pytanie powinni odpowiedzieć politycy a takze socjologowie antysystemowi.
 • @prese 18:46:46
  A są tacy?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  I o ile w ostatniej fazie współpracy z ZSRR - było to dla nas korzystne, to współpraca z Zachodem - obecna komuną - nigdy nie była korzystna.

  wierutna bzdura
  z przykrością stwierdzam
  beton zbrojony azbestem
 • @Vandal 14:25:51
  ta, 'antysemickie czystki', gdzież? przecież Jerozolimski to żydowsksa matrioszka - prawdziwe nazwisko Margolin
  nawet 'jego' najbliższa rodzina Jaruzelskich sie do 'sztywnego' nie przyznaje
  żydokomunistyczny parch, kochanek urbana, talmudyczny kat Polaków
  nawet Gierka (Polak z krwi i kości) wykolegował, bardzo zasłużony dla syjonu poprzez przeprowadzenie przemian po myśli narodu wy*ranego
 • @WandalVeni 23:10:36
  http://jeznach.neon24.pl/post/109655,chamstwo-nad-trumna#comment_975016
 • @WandalVeni 23:00:17
  Widzę wyraźne zmęczenie u Szanownego; też czasami mi się to zdarza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930