Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
755 postów 12206 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Jeszcze o aferach...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozważane są mechanizmy działania przy powstawaniu afer. Warto zastanowić się nad innym problemem.

 Zazwyczaj zupełnie pomijany jest inny watek związany z aferami na większą skalę. Chodzi mi o polityków "najwyższej półki".

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że łapówki związane są z politykami co najwyżej średniego szczebla, a ci najważniejsi - są "czyści".
Takie rozumowanie mija się ze zdrowym rozsądkiem.
Jeśli bowiem Tusk wiedział, że Amber Gold to "lipa", to czemu akceptował istnienie takiej "instytucji"?
Wyjaśnienie polega na tym, że musiał to akceptować, gdyż dotyczyło to kogoś (grupy), która w innym przypadku zablokowałaby jego interesy.
To z kolei wskazuje, że należał (należy) do struktury, która innymi metodami zabezpiecza jego interesy. Bo chyba, nawet tak lukratywne stanowisko jakie obecnie piastuje, nie jest wystarczającą rekompensatą za zgodę na wydrenowanie z Polski setek miliardów PLN. A o takie kwoty tu chodzi. To zaś, że proceder nie mógł być realizowany bez zgody premiera - to oczywista oczywistość.
Mam zatem pytanie - sugestię do ludzi o zacięciu śledczym: spróbujcie wyjaśnić jak realizowane są zabezpieczenia materialne ludzi odpowiedzialnych za "przemiany" w Polsce.

KOMENTARZE

 • jak to kiedyś ktoś przedstawiał
  Gdy obejmuje się najwyższy urząd czekają na delikwenta dwie walizki. Jedna z dolarami - druga z rewolwerem. Ma się wybór... Resztę załatwiają specjaliści. Przypuszczam, że na "urzędzie" nie ma nikogo na kogo nie ma haków. Na najwyższych szczeblach władzy pieniądza są to np. mordy rytualne dzieci. I tak ten świat się kręci. Zgodnie z badaniami A. Łobaczewskiego rządzą nami po prostu psychopaci, bo tylko tacy dochodzą do najwyższych funkcji nie posiadając moralności, empatii ani sumienia. Potem . gdy mają wszystko co za pieniądze mieć można dochodzi do skrajnych dewiacji psychicznych generujących najostrzejsze formy patologii. Każdy mniej więcej zna popularne stwierdzenie, że pieniądz rządzi światem. Mało kto jednak zastanawia się nad rzeczywistą treścią tego stwierdzenia. Reszta jest tego pochodną - czyli rządy dewiantów nad niewolnikami, którzy w przeważającej większości żyją w sztucznej , wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez tych pierwszych przy pomocy inżynierii społecznej i prowadzą nieświadome niczego stado w sobie tylko znanym kierunku, śmiejąc się przy tym szyderczo z durnej tłuszczy. A powiedz takiemu ślepcowi , że na rzeź jest prowadzony.... jesli po drodze dla zachęty paciorkami jest obdarowywany.
 • @zadziwiony 18:02:19
  Myślę, że warto przynajmniej zdawać sobie sprawę z tej patologii.
  Np. w aferze reprywatyzacyjnej - penalizacji powinni podlegać ci, którzy stworzyli podstawy afery.
  HGW sama nie podpisywała wniosków. Nawet naczelnicy nie mieli po temu uprawnień tylko szczebel niżej. Ci "decydenci" nie kontaktowali się z HGW , a decyzje przekazywali im ich szefowie.
  Jak sprawa się rypła - zwolniono "decydentów", a zgodnie z prawem oni nie ponoszą odpowiedzialności za błędy urzędnicze. A HGW i świta - też ma "czyste ręce".
  I za samo stworzenie układu - HGW powinna siedzieć.

  Podobnie z Amber Gold.Tusk do tego ręki nie przykładał, ale ABW zniszczyła dowody. Komu podlegały służby?
  Plichta żyje pewnie tylko dlatego, że jak dostał info o zbliżającej się wizycie ABW - skopiował dyski i ma je zabezpieczone.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:02:02
  Wielki kapitał, Państwo i jego służby to jedna wielka mafijna koteria. Tutaj granice nie istnieją tylko wspólne interesy.
  Jak mawiał Schetyna
  " do biznesu idzie się dla pieniędzy - dla wielkich pieniędzy idzie się do polityki" - w każdym razie sens jego wypowiedzi był właśnie taki.
  A przecież wynagrodzenia w polityce nie są wygórowane!
  Wiadomo więc, dlaczego posłowie głosują jak szefostwo partii przykaże , choć w większości tylko okruchy ze stołu dla nich pozostają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY