Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
897 postów 14819 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Białas, Tiamat a indoktrynacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NEON jest portalem może niszowym, ale jednym z niewielu pozwalającym na swobodę wypowiedzi.

 Okresowo i okazjonalnie pojawiają się tu także teksty tendencyjne. Nie przeczę, że moje notki mają określony charakter - wszystkie  sprawy opisuję w duchu i perspektywie widzenia Cywilizacji Polskiej - jedynej wytworzonej w systemie filozofii personalistycznej, a opartej o egalitarne podejście do otaczającej rzeczywistości.

Niemniej - jest to prezentacja określonego punktu widzenia i jest kwestią wolnego wyboru tej perspektywy. Nie twierdzę, że ktokolwiek musi to robić, a jedynie, że może.
 
Aby jednak prawidłowo wybrać, potrzeba jest niezakłamanych informacji o otoczeniu. A z tym mamy problem, gdyż cała sfera medialna jest nastawiona na manipulację.
O ile przy tym o mediach głównego nurtu wyrobieni blogerzy mają stosowne zdanie, to przy ocenie działań mediów "prawicowych" jest problem oceny. 
Niestety, w tym "dziale" jest równie dużo fałszywej narracji, jak tej "mainstreamowej". Zazwyczaj bowiem wystarczy 5 do 10 % fałszywych wiadomości, aby skazić obraz rzeczywistości.
 
Jak się ma to do tytułu notki?
Pan Białas zamieszczał bardzo ciekawe opracowania tyczące Ukrainy, czy Syrii, gdzie korzystał z informacji  odrębnych od serwowanych w "mainstreamie". To pozwalało na wytworzenie bardziej zgodnego z rzeczywistością obrazu.
Ostatnio jednak jego notki są zdominowane tekstami p. Tiamat, a on sam podchodzi do nich bezkrytycznie.
Niewątpliwie poglądy p. Tiamat są interesujące, ale nie są w pełni obiektywne; są typowo kobiecą, a więc wielce emocjonalną oceną rzeczywistości. Do tego, jak to kobieta, jest bardzo czuła na wszelkie formy krytyki; po prostu je odrzuca, a oponenta atakuje personalnie.
 
Przedstawiam to jako własny punkt widzenia - inni mogą mieć własne zdanie. Wszakże warto dostrzec te niuanse relacji.
 
Jaki zaś jest przekaz tej notki?
W zasadzie prosty. Warto zwracać uwagę na to, z jakiej perspektywy są czynione oceny sytuacji. 
Pierwsze rozróżnienie dotyczy idei z jakiej to jest robione - można tu  wskazać ideę cywilizacyjną (polską, katolicką, żydowską, islamską, czy multi-kulti zachodnią).
Jednak równie ważną sprawą jest oddzielenie poglądów indywidualnych, od ideowych. Jest bowiem typową tendencją utożsamienie siebie, swoich poglądów, z jakąś ideą, a wtedy wszystko, co dana osoba prezentuje , jest "święte".
Szczególnie dotyczy to kobiet i taką skłonnością wykazuje się p. Tiamat, a p. Białas nie potrafi tego zauważyć.
Byłoby bardzo cenne, aby p. Tiamat, prezentując swoje spostrzeżenia określiła ideę, której służy. To z kolei pozwoliłoby ocenić, czy dany pogląd jest z tą ideą zgodny. Obecnie każda wyrażona wątpliwość traktowana jest jako atak na osobę.
 
Poruszone kwestie, aczkolwiek dotyczą konkretnych osób, mają także walor refleksji ogólnych i dotyczą innych blogerów. Może nawet bardziej.

KOMENTARZE

 • Właściwie tytuł powinien brzmieć
  Indoktrynacja i Tiamat
  (lub a )

  5+
  pzdr.
 • @Husky 08:40:26
  Zgadzam się z większością poglądów p. Tiamat, ale ... jest te parę procent wątpliwości, czy nie ma przegięć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:56:27
  //czy nie ma przegięć.//

  50/50 %
  to moja "punktacja"
  zaznaczam - moja
 • @Autor
  Szanowny Panie Krzysztofie,

  Jesienią 2015 roku było na moim blogu kilkaset takich wpisów:

  "Gwałty, rzeź, etc... to się dopiero zacznie jak zaczną ich odsyłać. Bo uchodźcy stanowili większość tylko w pierwszej fali. Od dłuższego czasu większość to migranci i ci nie dostaną żadnego azylu. W momencie, w którym te setki tysięcy osób zrzumieją, że czeka ich przymusowy powrót zobaczymy zamieszki, jakich Europa od dawna nie widziała. Pozytywem będzie to, że zniechęci do dużą część ludzi do migracji, co jest konieczne. Najgorsze, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Na razie w większości przypadków mamy do czynienia z grupami (przyszłymi bandami) młodych, niewyżytych seksualnie mężczyzn, którym wydaje się, że "im się wszystko należy"; dodatkowym problemem jest u nich zanik mózgu na rzecz koranu (celowo z małej litery). Pojawi się strach przed tymi oszołomami kręcącymi się przy bramach szkół i szukających dziewczynek na gwałt :( , strach rozszerzy się na ulice, zawita do domów zwykłych obywateli - a przyjezdni będą sobie pozwalać na coraz więcej i więcej. Kiedy odetną im socjal z braku funduszy na utrzymywanie darmozjadów, zaczną kraść i terroryzować okolice. Kiedy zaczną gwałcić i zabijać pojawi się w końcu w rządzie ktoś, kto powie jak jest naprawdę i zasugeruje przyjezdnym żeby wyp... skąd przyszli. Opór, protesty, kolejne przestępstwa, niechęć do władz z obu stron konfliktu - i mamy idealny wręcz przepis na ciągnącą się latami wojnę domową w EU.

  Kula Lis 65 16.10.2015 10:30:32

  Za chwilę napiszę więcej.
 • @Autor (II)
  A więc jesienią 2015 roku było na moim blogu kilkaset obrzydliwych wpisów, faktycznie wkejek, w wychodku pisanych. Nikt mi nie przyszedł z pomocą, żaden poważny bloger. Ja miałem związane ręce, bo @Kula Lis był moim dobrym znajomym. Nie dało rady dyskutować, bo na moje argumenty następowały następne wklejki. Już w listopadzie i grudniu pisałem: "Daj już spokój tym muzułmanom".

  Pierwsza pomoc przyszła ze strony Andrzeja Szuberta (@opolczyk). Wywalili go z NEON-u, także mnie na ponad 7 tygodni.
  Wziął mnie wtedy w obronę poseł Zygmunt Wrzodak. Choć sobie zastrzegał, iż nie do końca dzieli tu ze mną poglądy, pokazał Pan Zygmunt (jak na Zygmunta i porządnego posła przystało), że jest mądrym i sprawiedliwym człowiekiem.

  A potem długa współpraca z Panią Tiamat, osobą ogromnie mądrą i kompetentną. Że o pewnych sprawach nikt tak w Polsce nie piszę jak Tiamat, usunąłem się dość znacznie w cień jako autor, opracowując jej wypowiedzi, by powstały przyzwoite notki.

  Panie Krzysztofie,
  pisze Pan: "Pan Białas zamieszczał bardzo ciekawe opracowania tyczące Ukrainy, czy Syrii, gdzie korzystał z informacji odrębnych od serwowanych w "mainstreamie". -
  --- Dziękuję za komplement.

  Za chwilę dopiszę parę słów.
 • @Autor (III)
  A więc dziękuję za komplement. No cóż, starałem sie i staram.
  Równocześnie jest Pan krytyczny wobec wypowiedzi Tiamat. W ten sposób wpisuje się Pan w nurt, zaprogramowany od pewnego czasu: "Białas - dobry. Tiamat - niedobra", nurt, którego celem jest rozwalenie naszej współpracy. Celem jest obłaskawienie mnie i rzucenie Tiamat na inne blogi, gdzie już będzie odpowiednio odprawiona.

  Pisze Pan: "Byłoby bardzo cenne, aby p. Tiamat, prezentując swoje spostrzeżenia określiła ideę, której służy'. -
  --- Ależ to wszystko jest napisane w notkach i wyłożone w komentarzach. Krótko to byłoby tak: ZACHOWAĆ CHOĆ TROCHĘ PRZYZWOITOŚCI I ROZSĄDKU.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 11:25:03
  Panie Zygmuncie

  Kiedy zamieściłem pewne krytyczne uwagi względem enuncjacji p. Tiamat, ta pozwoliła sobie, zamiast merytorycznego odniesienia, na atak personalny z zarzutem, że powiązań bolszewickich itp.
  Pan zaakceptował jej narrację.

  Czy p. Tiamat zawsze ma rację? Mam poważne wątpliwości. Wiele z jej spostrzeżeń jest dyskusyjne. Ale tu chodzi mi o coś innego:
  zamieszczając opracowania tyczące tego, co dzieje się na świecie, korzystał Pan z innych źródeł niż mainstream, co nadawało informacjom walor obiektywności.
  Obecnie przedstawia Pan głównie opracowania p. Tiamat i pozostała podobna forma narracji. Tymczasem poglądy p. Tiamat są już "obrobione" jej światopoglądem, a takie ujęcie jest zaczątkiem manipulacji (może takie być).
  Po prostu - poglądy p. Tiamat trzeba przedstawiać jako jej własne, a nie jako obiektywne źródło informacji..

  Z kolei, czy jej poglądy mają walor obiektywności?
  Biorąc pod uwagę jej wiedzę i doświadczenia - na pewno jest krytyczna względem posunięć władz i zdarzeń światowych. Jednak także to jest źródłem błędu, gdyż to ona samą siebie traktuje jako wartość odniesienia.
  Dla mnie, z zasady, osoba spoza kraju, nie jest w stanie wypowiadać się na o sprawach krajowych, bo brak jest "społecznego oddziaływania". Łatwo o pouczanie, gdy należy tylko prezentować opinię.
  Po prostu p. Tiamat zaczęła być zbytnio zadufana, a to nie sprzyja dochodzeniu do prawidłowych ocen rzeczywistości.
  I to tyle.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:58
  "... poglądy p. Tiamat trzeba przedstawiać jako jej własne, a nie jako obiektywne źródło informacji...". -

  --- To jest wyraźnie prezentowane. Tak na moje około 60% tekstów, napisanych przez Tiamat, to tłumaczenia tekstów, a 40% jej swobodne wypowiedzi.
  A więc jeszcze raz - zaznaczam to w rozmaity sposób, np.:
  "Przetłumaczyła: Tiamat", "Napisała: Tiamat", "Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat".

  Pozdrawiam :)
 • ... no właśnie.
  "Zgadzam się z większością poglądów p. Tiamat, ale ... jest te parę procent wątpliwości, czy nie ma przegięć."

  No właśnie. Kilka lat temu zapytałem się Pana @Białasa wprost czy służy polityce niemieckiej i ich interesom. Te "parę procent" może być bardzo ważne i zmieniać zapatrywanie na całą poglądową twórczość gdyż patrząc na to pod innym kontem rzeczy przybierają zgoła odmienne spojrzenie.
  Wmieszanie w tą twórczość opracowań Pani @Tiamant które to nie sądzę aby były zależne od jej płci ale od bezwzględnego kierunku ideologicznego jej wpisów dają do myślenia i nasuwają pytanie: czy ta blogerska para czasami nie optuje za ścisłą i bezwzględną współpracą miedzy Niemcami a Rosją. Współpracą która pogrąży Polskę gospodarczo i zmniejszy rolę państwa do wycieraczki w centralnej Europie. Prawda jest jaka jest i większość to zna bo widzi. Problem jest w tym jak tą prawdę autorzy postów podają. Mówiąc w większości prawdę także można zakamuflować swój przekaz i rzeczywiste intencje.
 • @Stara Baba 14:53:59
  "czy ta blogerska para czasami nie optuje za ścisłą i bezwzględną współpracą miedzy Niemcami a Rosją". -

  --- A może trzeba poprzeć takie twierdzenie jakimś cytatem?!
  Tak a propos, Tiamat stosunkowo często pisze ciepło o Rosji i nigdy właściwie o Niemczech.
  Ja piszę bardziej letnio o Rosji, aczkolwiek prostuję wierutne kłamstwa, których było i jest mnóstwo. O Niemczech też piszę stosunkowo rzadko.

  Nieco wyżej napisałem o naszych intencjach: "... wszystko jest napisane w notkach i wyłożone w komentarzach. Krótko to byłoby tak: ZACHOWAĆ CHOĆ TROCHĘ PRZYZWOITOŚCI I ROZSĄDKU.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:58
  ''Niewątpliwie poglądy p. Tiamat są interesujące, ale nie są w pełni obiektywne; są typowo kobiecą, a więc wielce emocjonalną oceną rzeczywistości. Do tego, jak to kobieta, jest bardzo czuła na wszelkie formy krytyki; po prostu je odrzuca, a oponenta atakuje personalnie.''

  ''Pan Białas zamieszczał bardzo ciekawe opracowania tyczące Ukrainy, czy Syrii, gdzie korzystał z informacji odrębnych od serwowanych w "mainstreamie". To pozwalało na wytworzenie bardziej zgodnego z rzeczywistością obrazu.
  Ostatnio jednak jego notki są zdominowane tekstami p. Tiamat, a on sam podchodzi do nich bezkrytycznie.''

  Myślałem, ze tylko ja mam takie wrażenie.. ;)

  pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:58
  //Po prostu p. Tiamat zaczęła być zbytnio zadufana, a to nie sprzyja dochodzeniu do prawidłowych ocen rzeczywistości.//


  Czy to tylko zadufanie czy może ........
  Raczej ten cykl powinien być nazwany - "Widziane z daleka" czyli ......
  itd.
 • @Husky 18:46:21, dron67, Stara Baba
  Mnie wystarczyłoby, gdyby p. Tiamat zadeklarowała swe przywiązanie do jakiejś wersji idei. To pozwoliłoby na ocenę zgodności deklaracji z treścią notki. Bez takich sugestii, że może wspiera sojusz Niemiec z Rosją.

  Natomiast jeśli widzi Europę od Lizbony po Władywostok - też ma takie prawo, ale warto byłoby o tym poinformować.

  Zwracam uwagę, że określenie bytu (tu idei cywilizacyjnej) ma wpływ na Prawdę. Pisałem o tym; zależnie od idei to samo zjawisko może być różnie interpretowane. Zatem sprawa jest ważna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:20:59
  //Mnie wystarczyłoby, gdyby p. Tiamat zadeklarowała swe przywiązanie do jakiejś wersji idei//

  ta "idea" jest dość oczywista 8-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:20:59
  "Bez takich sugestii, że może wspiera sojusz Niemiec z Rosją."

  Zacznie Pan uważniej czytać to znajdzie tam takie rzeczy które przekreślają wszystkie napisane dobre intencje i mądrości. Oczywiście prawda w tym wypadku jest względna. Zależy czy to niemiecka prawda czy polska czy rosyjska. My jesteśmy Polakami wiec dla nas nasza prawda jest właściwa.
 • @Stara Baba 19:45:50
  czy właśnie nie o to mi chodzi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:50:01
  Pozwole wlaczyc sie do dyskusji, bowiem ja takze nie mam zaufania do obiektywnosci mme Tiamat. Dyskutowac z nia trudno, bowiem ma zawsze racje i poparcie waleta mr Bialasa. Dlatego to przestalam komentowac na blogu p.Bialasa, chociaz czasami mialam na to ochote.
  Jestem uczulona na problem emigracji , zas podejscie mme Tiamat na ten palacy problem uwazam za zblizone do oficjalnej wersji fundowanej nam przez przekupionych politykow i lzemedia .
  Wczoraj przezylam szok. Wieczorny koncert darmowy na swiezym powietrzu. Mnostwo ludzi, glownie starszych ( mlodzi wrzeszcza na drogim festiwalu rocka ). Siedza na skladanych krzeselkach, przy plastikowych stolikach rozstawionych przez "miasto" lub na murkach. Jedza lody, frytki, kanapki , nalesniki, pija coce i piwo.. Taki sobie sobotni wieczor w letni dzien ...Slychac muzyke grana przez polamatorski zespol oplacony przez miasto.. Biegaja dzieci( wnuki ), psy probuja urwac sie ze smyczy, ludzie smieja sie, przechadzaja .. Stroje od prawie wieczorowych sukni po szorty i podkoszulki. Luz , relaks, brak jakichkolwiek regol ...
  W ten tlumek wkracza kilku czarnych jak smola mlodych ludzi. Przechodza razem ; wysocy, szczupli, czarni. Po pewnym czasie widze dwoch z nich myjacych sie przy hydrancie : wsrod wesolego tlumu nasyconych mieszczuchow jedzacych i pijacych ...
  Jezeli sa to owi emigranci, ktorzy przybyli z" Afryki ( na jakich wygladaja) musza nienawidziec tych zracych, popijajacych, sytych europejczykow. Widze jak mlody czarny szoruje zawziecie twarz , myje sie, trze, pije wode ...Glodny wsrod sytych. Pomyslalam sobie, ze moze nas nienawidzi, moze na razie tylko wzrasta w nim niechec oraz pogarda ...
  A przeciez to nie nasza wina, ze u siebie zyjemy po swojemu. Wiekszosc z jedzacych i popijajacych przepracowala zycie, zeby moc kupic sobie piwo za 2euro ! Inni pracuja , zeby w sobotni wieczor kupic loda dzieciom! Tymczasem taki somalijczyk czy inny czarny, widzi tylko obzartuchow i chasajace dzieci oraz psy. On tez tak chce zyc, lecz nie wiem, czy chce harowac 8 godzin w fabryce przez 42 lata, zeby miec ten luksus!
  Mme Tiamat oferuje nam wizje biednych emigrantow, zapominajac, ze prawdziwym "biednym" jest robotnik, pracownik z UE, ktory przez lata oddaje swoje sily i zdrowie na coraz gorszy byt, poniewaz trzeba za jego prace oplacic afrykanskich nierobow dzieciorobow, ktorzy maja nam poprawic przyrost naturalny. Niestety debil ( za przeproszeniem) nie wyprodukuje geniszy,legat nie nauczy pracowitosci, lecz politykom nie zalezy na doskonalym spoleczenstwie. Oni jak i ich wladcy chca glupich, bezwolnych debilow latwych do zastraszenia i manipulacji.
  Tymczasem mlodzi czarni afrykanczycy nie wygladaja na zastraszonych, lecz niezadowolonych. To moze sie zle skonczyc nie tylko dla ludnosci tubylczej..
  Pozdrawiam ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:20:59
  Wylazły u Pana trolle . Pozdrawiam , dobry tekst wyłapuje gamoni . Pozdrawiam. :)
 • @Repsol 01:21:27
  Panie @Respol, jeżeli jako administrator nie łapie pan co jest grane a mnie, bo z wpisu tak wynika, nazywa trollem to z ciebie człowieku dupa
  a nie administrator lub po prostu nie masz zielonego pojęcia co w trawie piszczy. O inne rzeczy podejrzewać nie będę bo nerwów szarpać nie chcę.
 • @Repsol 01:21:27
  W mojej ocenie - raczej ludzie pogubieni. Nie trolle.

  Ten tekst nie jest atakiem na nikogo. Także nie na p. Tiamat, czy p. Białasa.
  Raczej chodzi o pewną refleksję nad sposobami pisania i przekazu, a także odbioru tekstów. Aby nie popadać w rutynę i samodzielnie oceniać, a ocena jednak powinna zawierać element ideowy.
  Wierzę zaś, że tą ideą jest, przynajmniej w zamyśle, polskość.

  Za trolli mam tylko tych, którzy świadomie polskość zwalczają. A do tego czym i jaka jest polskość - chyba wszyscy powoli dochodzimy - wybierając z różnorodności opisów i ocen.
 • @babaraba 23:24:58
  W sporym zakresie Pani komentarz nawiązuje do sporu jaki wyniknął miedzy mną a p. Tiamat.
  Pani opis sytuacji - właściwie to wyjaśnia.

  Niemniej i pewna refleksja: tak jak to Pani przedstawiła, możemy mówić w przypadku Polski. W państwach zachodu jest jednak jeszcze tantra (nić, więź) kolonialna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:00:59
  // raczej ludzie pogubieni. Nie trolle.//
  pogubieni ???????
  kto ?
 • @babaraba 23:24:58
  Finom zginęło tylko 5 tys. tych "ubogacaczy kulturowych" a Prusakom omal 150 tys. tej swołoczy i nadal nie wiedzą, gdzie zniknęły te masy proletariuszy z bratnich krajów arabskich - może się dowiedzą dopiero, jak dobrze uzbrojona armia islamistów przejmie władze w Kalifacie Germanii, co nie powinno być zadaniem specjalnie trudnym ... Allahu akbar. A co będzie jak setki tysięcy imigrantów równie zdeterminowanych wyjdzie na ulice Niemieckich miast. Nie jednego czy trzech miast. Ciotka Makrela wsiądzie na ponton? Te otwarte granice to wymysł iście szatański....to tak jakby ojciec rodziny otworzył drzwi do swojego domostwa, a do tego domostwa każdy mógłby wejść, zjeść, wymyć się, przespać się, pociupciać córki, zniszczyć co chce, wyjść i tak w kółko Macieju...tak nie da się żyć...państwo powinno wiedzieć kto do niego przybywa, mieć nad tym kontrolę.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Jedna konkluzja z wypowiedzi Trumpa: Kto kocha swój kraj to o niego walczy, a nie spiernicza z niego (z iPhone'm) do socjalnych wygód!!!
 • @Repsol 01:21:27
  Poczytaj relację ze znalezisk kontenerów z bronią nieznanego pochodzenia i przeznaczenia w Grecji i Niemczech i nałóż na fakt niemal całkowitego rozbrojenia społeczeństw zachodnich, W Szwecji 80% policjantów chce zrezygnować ze służby, a imigranci stanowię ponad 13% społeczeństwa. Jest już 61 stref NO-Go. Może tam trzeba szukać kontenerów, tylko kto to ma zrobić?
 • @kula Lis 67 07:38:26
  No dobrze. Ale jak traktować polskich emigrantów?
  Fakt. Nie mieli iPhonów.
 • @Husky 07:22:39
  Różne pieski, także wielorasowe;-)))

  Poważniej?
  Znakomita wiekszość blogerów, którzy poszukują i są zwodzeni na manowce opisami mało znaczących zjawisk.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:49:45
  //Znakomita wiekszość blogerów, którzy poszukują i są zwodzeni na manowce opisami mało znaczących zjawisk.//

  i tego się trzymajmy 8-))))
  Miłego dnia
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:42
  POLSCY EMIGRANCI NIE SIEDZIELI NA ZASIŁKACH, NIE ŻĄDALI SAMOCHODÓW I DOMKÓW Z OGRÓDKIEM, ETC..TYLKO ZAKASYWALI RĘKAWY I PRACOWALI, NIE CZEKAJĄC NA MANNĘ Z NIEBA! Celowo napisałem dużymi literami by do niektórych to dotarło.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Tysiące „uchodźców” gdzieś... zniknęło. I nikt nie wie, co się z nimi stało?!

  http://niezalezna.pl/101951-tysiace-uchodzcow-gdzies-zniknelo-i-nikt-nie-wie-co-sie-z-nimi-stalo
  Ps..Zniknęło? czy czekają byczki w muzułmańskich dzielnicach nie kontrolowanych ze strachu przez nikogo gdzie jest ukryta broń żeby mordować w imię religii, niedawno niemieccy celnicy przechwycili kolejny statek z bronią dla kogo to było? i znowu o tym cisza jak o sylwestra w Koloni. Wykorzystują "na Maxa" Naiwność Zachodu! W czym "problem"... ?? Pozałatwiają ( pokupują...! ) sobie dokumenty na inne nazwisko z inna data urodzenia i dalej będą poszukiwać pobytu w innych krajach tak Unii jak i Świata ! Przecież większość z nich to Zawodowe Kłamczuchy ! Na dzień dzisiejszy Policja w Szwecji ma ponad 12 000 osób do usunięcia a ponad 2 000 przeszło już do tzw. "podziemia" itd...itp...! A kilka tysięcy młodych Afgańczyków, nawet tych co urodzili się w Iranie, udaje, że nie wie... czy już nie pamięta... kiedy i gdzie się urodzili... ?? A nie mówiąc już o tym by wiedzieli "Kto ich zrobił i jak ich zrobił" !! Niestety, strefa Schengen się nie sprawdziła, ta cała Unia to mogłaby być jako forma współpracujących ze sobą państw, ale z granicami, przekraczanymi na paszport? bo wychodzi na to, że tak jest normalniej, bezpieczniej i jest jakiś porządek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:42
  Czytałem w prasie, że nie tylko w Finlandii, ale też we wszystkich innych krajach Europy Zachodniej dziesiątki jak nie setki tysięcy islamskich inwazorów zniknęło bez żadnego śladu. Z bardzo wysokim prawdopodobieństwem zostali islamscy fanatycy z polecenia obecnych rządów europejskich krajów i na polecenie brukselskiej mafii UE rozlokowani w niedostępnych dla normalnych obywateli Europy tajnych Centrach także do tego celu specjalnie zbudowanych naziemnych i podziemnych kompleksach umożliwiających koncentrację sił zbrojnych muzułmanów mających uderzyć na Europę i po jej przejęciu oddać nasz kontynent w władanie islamu. W każdym z krajów zachodnich znajduje się parę do kilkunastu takiego rodzaju ukrytych przed opinią publiczną " koszar Allaha " !!! Istnieje stwierdzenie i to w prawie 100% realne, że narody Europy Zachodniej bez jakiegokolwiek większego oporu obywateli przejdą na Islam chcąc chronić swoje dobra materialne i życie swoich członków rodzin. Czas ataku zbrojnego muzułmanów na Europę się zbliża !!! Ponoć jeszcze tego roku.......To już było ćwiczone w Hiszpanii. Sprowadzono Maurów z Afryki na dwa wieki. Potem ich wygnano i wygnano też sprowadzających. Tym razem też zostaną ostatecznie pokonani, ale założone cele zostaną zrealizowane. Skasuje się system dłużny świata, ukierunkuje ludzkość na nowe tory, da zajęcie przy odbudowie i stworzy jedną religię by dramat się więcej nie powtórzył.
 • @Krzysztof J. Wojtas co kolega na to?
  Bulwersująca historia wypłacenia przez rząd Kanady 10 milionów dolarów terroryście, który zabił amerykańskiego żołnierza! Niewiarygodne, wstrząsające, ale niestety prawdziwe.

  http://www.polskacanada.com/ma...
 • @kula Lis 67 09:34:56
  Już kiedyś pisałem: życzę Niemcom dalszych kilku milionów nowych obywateli o ciemnym kolorze skóry.
  bardzo mnie cieszy, że są serdecznie witani przez miejscowych i stosownie goszczeni, a córki dawane im ku wygodzie (kiedyś były takie zwyczaje - Niemcy do nich widać wracają).

  Jednocześnie powinniśmy opracować plany powrotu starych słowiańskich ziem nad Łabą do Macierzy. Te tereny dalej zamieszkują genetyczni Słowianie.
  Jak dojdzie do zapaści Niemiec, to może chociaż nadłabskich Słowian da się odzyskać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:31
  Na pytanie tow. Prez. Niemiec należy odpowiedzieć 3 x TAK, bo kraj ten już dawno pożegnał się z rozsądkiem, i owładnięty wirusem "poprawności politycznej" zszedł z drogi cywilizacji europejskiej na niebezpieczne manowce, podobnie zresztą jak Żabojady i Skandynawowie (szczególnie Szwedzi). Tak jak nie mogą sobie poradzić z zalewem średniowiecznej dziczy muzułmańskiej, sprowadzonej bez wyraźnej potrzeby na własne życzenie, tak też są bezradni wobec przemocy lewackich oszołomów, nieźle zresztą zorganizowanych. Gdyby dziś odżyła RAF z jej przywódcami Baader-Meinhopf, to państwo RFN zapewne złożyłoby broń i zaakceptowało terror jako formę ustrojową ... Niech żyje caryca Makrela Wielka, jako wychowanka Stasi jedyny pewny drogowskaz moralny w tym chaosie (aktualnie ponad 60 % poparcia) !!! Myślę, że gdyby w Polsce odżyła rozsądna idea Churchilla bombardowania Niemiec prewencyjnie i bez powodu co 50 lat, bo inaczej w tak długim okresie Niemcy głupieją, a ten czas akurat minął, oraz idea Marszałka J. Piłsudskiego uderzenia prewencyjnego na Niemcy, to przy takim morale szkopów armia polska byłaby w 3 dni na linii Renu ...No i tragicznym stanie technicznym Bundeswery, Luftwaffe, i Marynarki. Raporty w tym ich w sieci. Leopard (mają ich 280 z tego połowa tylko ponoć sprawna)przegrywa z w pełni uzbrojonym T72! 200 tys karabinków do wymiany, braki amunicji, etc..etc..Tam same pedały i lesby na dziś, po 14:00 nikogo w koszarach nie ma, po 14:00 w piątek do poniedziałku rana także. Wiec uderzyć prewencyjnie należy w piątek 14:25. do poniedziałku rana Niemce zajęte, były UW to dobrze wiedział.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:31
  W Finlandii za zimno, są teraz w Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, tam cieplej i więcej swoich.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:31
  W ubiegłym tygodniu u nas w Opolu taki czarny "uchodźca" chodził po bloku z kartką, że zbiera na bilet do Senegalu. Dosyć ciekawy pomysł na wyłudzanie pieniędzy.
 • stworzy jedną religię by dramat się więcej nie powtórzył.
  ''Fakt, że taki cel jest ustawiony i systematycznie realizowany wskazuje wykład M.Połonskiego w Wielkiej Synagodze Chóralnej w Petersburgu w 2014 roku
  „Poprzez nasze spółki zależne – chrześcijaństwo i islam – rozprzestrzeniliśmy nasze przesłanie na ludzkość. A teraz zwracamy się, aby pracować bezpośrednio z ludzkością. Oznacza to, że chrześcijaństwo i islam spełniły ważną historyczną misję, one rozprzestrzeniły na ludzkość wiedzę na temat Żydów.!. . o „przykazaniach”, o Abrahamie, o Mojżeszu, o monoteizmie.

  Wielkie podziękowania za to! jest to wypełnienie bardzo ważnego zadania, czego sami nie bylibyśmy w stanie dokonać.
  Możemy po tym wspaniałym przygotowaniu nam pola wreszcie sami komunikować się z ludzkością!

  Mamy wiec zamiar w odniesieniu do woli Salomona zaoferować ludzkości Nową Drogę i mamy zamiar zrealizować ją w niedalekiej przyszłości, Ta droga to – transformacja judaizmu na powszechną religię ludzkości, przygotowania są w pełnym rozkwicie „
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/08/chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura-cd/#comment-32130
 • No właśnie! co z tą perspektywą
  ///Warto zwracać uwagę na to, z jakiej perspektywy są czynione oceny sytuacji. ///

  Na wstępie (choć rozwodzić się nie zamierzam) pragnę odwołać się do dość znanej przypowieści
  " Pani Żaba urodziła się i wychowywała w dużej studni. Żyła tam całe lata i nigdy nawet nie pomyślała, że mogłaby "po krzaczkach do góry" hycnąć poza swoją wilgotną donicę. Miała muszki i komary, miała wilgoć i ciepło, żyło się wybornie.
  Aż kiedyś przyleciał pewien egzotyczny ptak, z którym Pani Żaba nawiązała rozmowę. - Skąd przybywasz? - Zapytała. - Przyleciałem z daleka. Zza oceanu - powiedział ptak. A co to takiego jest ten ocean? - zdziwiła się Pani Żaba. - Ocean to wielki zbiornik wody. - Taki jak moja studnia? - zapytała. - Nie, Żabo, o wiele wiekszy! - Taki jak dwie moje studnie? - dopytywała. - Nie, Żabko, o wiele wiele wiele większy! - Jak trzy moje studnie? - wciąż pytała. I tak jak Pani Żaba nie umiała zrozumieć jak wielki jest ocean, tak wiele osób nie potrafi zrozumieć jak ważna jest........ "

  Z moich blisko półtorarocznych obserwacji tutejszego portalu dość jasno wynika że pani Tiamat (i p.Białas) należą do tej nielicznej grupy blogerów,która swe obserwacje czyni z właściwej perspektywy.
  I konsekwentnie;90% tutejszych blogerów i komentujących to "panie Żaby".Wielce mnie to dziwi bo niby wiedzą że sytuacja w "naszej studni" zależy od tego:kogo Amerykanie wybiorą na prezydenta,jaka będzie bliskowschodnia polityka mocarstw,jakie będą relacje Francji i Niemiec,czy tempo wzrostu w Chinach opadnie czy wzrośnie,itd.itp,a mimo to z lubością babrają się w lokalnym bajorze zupełnie jakby było centrum wszechświata.
 • @zygmuntbialas 10:50:00 Tak właśnie z bliska wygląda islamski terroryzm, współczucie dla tych ludzi może nas drogo kosztować.
  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/f9ad0f55de1476253899e05117efbac6_L.jpg

  [I co teraz powie opozycja, która krzyczy banialuki o przyjmowaniu uchodźców kobiet z dziećmi do Polski, ponieważ to na pewno nie są terroryści?]
  Kobieta z dzieckiem na rękach dokonała zamachu terrorystycznego! Zobaczcie gdzie miała ładunek! Dziennik „The Telegraph” informuje, że iracka telewizja uchwyciła moment, na którym widać kobietę z dzieckiem i torebkę w ręku. Kobieta nie zwróciła uwagi stojących obok żołnierzy. Jednak chwilę później wysadziła się w powietrze dokonując zamachu. Operator kamery stacji al-Mawsleya, która zarejestrowała zdarzenie powiedział, że zamachowczyni prawdopodobnie nie udało się za pierwszym razem zdetonować ładunków ukrytych pod hidżabem, dlatego eksplozja nastąpiła już po tym, jak oddaliła się na pewną odległość do żołnierzy. O sprawie informuje również na Twitterze ekspert, doktor Wojciech Szewko: Mosul. Kobieta na foto (IS) chwilę później zdetonowała IED w torebce. Zabiła siebie, dziecko i 2 żołnierzy ISF.

  https://pbs.twimg.com/media/DEP6_LHXUAA8xGv.jpg
  Polecił bym po jednej muslimskiej kobiecie z dzieckiem, każdemu zagorzałemu lewakowi w opiekę. Jak to szło? "Jeśli nie wszystkich to przyjmijcie choć kobiety z dziećmi"? Tylko zabierzcie im najpierw torebki! Jak można zabić własne dziecko w imię chorej islamskiej ideologii?! To są ludzie zakażeni złem w najczystszej postaci ponieważ islam nie jest w stanie wybudować niczego poza meczetami i masowymi grobami.
  https://pbs.twimg.com/media/DESZm7fWsAEU2nk.jpg
 • @zygmuntbialas podziękujcie lewakom ;) więcej multikulti to niedługo zamiast Niemiec, naszym sąsiadem będzie Arabia. Żenada...
  Miasto Bonn w Niemczech przejęte przez muzułmanów

  https://www.youtube.com/watch?v=jzOYkK1kBWo

  Codzienność na ulicach niemieckich miast. W Essen podobne sytuacje też mają miejsce, robi się źle...i pomyśleć że w Essen było pedalsko-lesbijskie love parade kiedyś...

  https://www.youtube.com/watch?v=mVEaYWSF20k

  Chcieli to mają, kwiatami ich witali barany. Zły tytuł filmu, powinno być "bezradność policji wobec multikulturalizmu/ubogacenia", gdyby to byli rdzenni mieszkańcy byliby aresztowani w sekundę za agresję i niesłuchanie poleceń policji, ale że to goście Merkel/Schulza więc nie działa równość wobec prawa. Zastanawiam się do czego to doprowadzi, jeżeli ludziom, którzy rozumieją tylko przemoc pozwalamy na więcej i więcej, a naszą pobłażliwość odbierają jako słabość. Może tytuł powinien brzmieć "ojcowie przyszłych właścicieli"? Czy ktoś z Was ma wątpliwości, że skończy się to wszystko wojną domową? Więzienia już pękają w szwach od "pokojowych" i - a jakże - "tolerancyjnych" muslimów. A będzie coraz gorzej. Tylko że o to w tym wszystkim chodzi, by wzbudzić nienawiść do muslima, który jest jaki jest. W trakcie "wzajemnej" agresji obu stron ograniczy się wszystkim prawa i swobody - państwo totalitarne w myśl bezpieczeństwa :)
  "A to ten "pokojowy" islam - z przesłaniem dla sorosowego lewactwa

  https://www.youtube.com/channel/UC_V3kyPW6M7C5M7UmhGMKcA
  W mediach tego nie pokażą i nie powiedzą o tym bo jest to wyciszane przez ich media. Niemcy są gorzej okłamywanie i zataja się przed nimi takie niewygodne sprawy- tematy by nie podjudzać społeczeństwa. Oficjalna muzyka grana jest taka że Niemcy są wspaniałomyślne przyjmując imigrantów i są wzorem dla innych , mało tego jeszcze chętnie namawiać chcieli inne kraje by szły w tym samym kierunku jakbyśmy za mało mieli problemów i kłopotów sami ze sobą w naszym kraju. Jaja będą takie, że uczciwie pracujący Niemcy i inni obywatele będą łożyć na tych niesubordynowanych ludzi stwarzających kłopoty ,nie asymilujących się i nie pragnący żyć w nowym lewackim świecie utopii i też pracować na dobrobyt Niemiec. I weź tam żyj człowieku nie obawiaj się o własne życie czy zdrowie swoich bliskich, państwo powinno stawiać interes własnych obywateli ponad wszystko tymczasem oni będą dokładać się na socjale ludzi z obcych kontynentów Afryki czy Bliskiego Wschodu. Dla mnie to jest chore i niepojęte.. tym bardziej że w przeważającej ilości są to młodzi mężczyźni, w wieku poborowym, sprawni fizycznie no i jak widać na tym filmiku mający za dużo energii. Chyba Hitler wiedziałby co z takimi zrobić. Kiedyś to wszystko musi wybuchnąć bo tolerancja ludzi się skończy kiedyś zaczną się buntować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:31
  Zamieszki w Hamburgu to Fałszywa Flaga? Szczyt G20 Poniósł Fiasko!
  https://www.youtube.com/watch?v=AK2MrufAHwM
  To jest praktyczny upadek Europy. Bardzo słuszny tok rozumowania.Tak zwane elyty robią wszystko by stworzyć prawo, które ludziom odbierze całkowicie wolność osobistą, co właściwie dziś już staje się faktem. Tam mają organizację Black Blocks, zinfiltrowali policję i administrację. Tropili i bili youtuberów z USA i Kanady, generalnie tych widzianych z prawymi. Oto i działania niemieckiej policji wobec anty globalistów, na białych pałki znaleźli a nie robią nic gdy muzułmanie szaleją.

  G20 porażką Merkel? Lekceważący gest Trumpa i Putina.
  https://www.youtube.com/watch?v=eq1puQQz3Vs

  Jak by nie było, BRD w świetle prawa międzynarodowego jest tworem bezpaństwowym, raczej "administrowanym terytorium"! Jedynym państwem niemieckim po 1945 r. była DDR. ...dlatego Niemcy uznają granicę z RP za jedynie administracyjne, nie zaś państwowe.
  Wojna Światowa nie dobiegła jeszcze końca!!! A Makrela utonęła we własnym szambie, czyli Tramp kopnął Makrelę!? Według mojego rozumowania Trump nie tylko kopnął ale mocno poniżył Makrele i władze unijne. Podczas obrad zastępowała go córka. Być może uznał, że szkoda czasu na dyskusję z oszołomami. Przyleciał do Europy będąc doskonale zorientowany z kim i z czym musi się zmierzyć. Realizował swój plan. W przemówieniu do Polaków dzień wcześniej widać było szacunek dla Polski i naszego narodu. Dawał do zrozumienia: trzymajcie się swoich wartości i tradycji, róbcie swoje. . Zachód oszalał z wściekłości (wiemy to z przecieków). Czas pokaże, czy nasz polski okręt potrafi obrać właściwy kurs na czyste wody wyciągając wnioski z historii. Teraz mamy szanse. Pytanie brzmi: czy u steru okrętu dowództwo ma tzw jaja i kieruje się dobrem narodu i ojczyzny? To moje przemyślenia i spostrzeżenia. Polaka, która kocha swój kraj i wierzy w mądrość narodu. Obserwuje trochę świat i geopolitykę, żyjemy w ciekawych czasach.. i jedno mi nie daje spokoju w czasie przemówienia Trumpa, w amerykańskich przemowach i polityce nie ma przypadków. Wszystko jest przemyślane , ciekawi mnie dlaczego Trump chce dać światu przykład z historii Polski by "walczyć o naszą cywilizację" to przemówienie brzmiało jakby wiedział, że za jakiś czas a wybuchną wojny..po co też by nas tak pakowali bronią ? Myślę, że Rosja to tylko pretekst do zbrojenia się na wypadek wojny z Islamem!
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:31
  UWAGA! Wyciekła SUPER tajna rozmowa prezydenta Trumpa z Merkel na Szczycie G20 w Hamburgu

  https://www.youtube.com/watch?v=CuZaPUN8NYw

  Zaskakujący ruch Trumpa po spotkaniu z Angelą Merkel.

  https://www.youtube.com/watch?v=UQcnrJ28FvE

  Trump: Niemcy są winni NATO dużą sumę pieniędzy. Od dawna wiadomo , że Niemcy to spółka z o.o. Stanów Zjednoczonych....i Rosji spadkobiercy Sowiet Union..No Merkel jak masz dla dzikusów kasę to oddaj długi, za nasze komunistko ich utrzymywać nie będziesz i korzystać z NATO też nie, jak nie zapłacisz to Ameryka powinna więcej swoich wojsk wsadzić do Niemiec byś ich utrzymywała. Niemcy są nam winni około (zaniżona kwota) -+900 miliardów dolarów+ odsetki za reperacje wojenne. Jest już wyrok sądowy, ponoć pan Kękuś ma dokument.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Donald Tusk sprawdza możliwość stworzenia przed wyborami w 2019 roku nowej formacji politycznej – donosi „Rzeczpospolita”.

  https://www.wprost.pl/kraj/10064392/Donald-Tusk-rozwaza-stworzenie-nowej-partii.html

  Ps..Żydoszwabowi Tuskowi trudno będzie organizować nową partię z więzienia, chyba, że będzie to Partia Osadzonych ...Jedynie może zrobić na dziś to tylko ubrać pielęgnowany jak relikwia mundur dziadka z SS lub Wehrmachtu wyciągnięty z szafy i pikielhaubie u Makreli w ogródku stać obok krasnala. Będzie miała frau judein w przyszłości co wspominać o Eldorado w Polsce za Donka..

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Pickelhaube_mit_%C3%9Cberzug.jpg https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Bismarck_pickelhaube.jpg https://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/5f/9a/fd/pikielhauba-stary-zabytkowy-helm-pruski-zary-273037692.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Porównanie spotkań Duda-Trump i Komorowski-Obama - który prezydent wypadł lepiej?
  https://www.youtube.com/watch?v=kmAUoenDGII
  Qurwa jebany prymityw. Duda i pierwsza Dama super klasa. Andrzej Duda ma klasę a Bronek jak to taki zwykły Bronek słoma z butów wystaje i gnojowica zapierdala na kilometr....
 • @ikulalibal 11:08:41
  //Z moich blisko półtorarocznych obserwacji tutejszego portalu dość jasno wynika że pani Tiamat (i p.Białas) należą do tej nielicznej grupy blogerów,która swe obserwacje czyni z właściwej perspektywy.
  I konsekwentnie;90% tutejszych blogerów i komentujących to "panie Żaby".//

  Jeśli etatowych komentatorów pod komentarzami pani Tiamat jest 3-4 osoby (wśród nich i ty), to kto jest tą żabą
 • @Husky 14:15:55
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/825/360/a55d2b152d1d47f39d1d7dd5642cc87f.jpeg

  Niemcy w obliczu nowej fali uchodźców. Tym razem całkowicie legalnej..Stało się to, co się stać musiało. Jak podaje „Welt am Sonntag”, który w tej sprawie zwrócił się z zapytaniem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych imigranci, którzy otrzymali prawo pobytu na terenie Niemiec masowo składają wnioski o łączenie rodzin. Na dzień dzisiejszy, ze wstępnych danych resortu wynika, że chodzi o szacunkową liczbę ponad 300 tys. osób z samej Syrii i Iraku. Jak do tej pory wnioskodawcy musieli się liczyć z wielomiesięcznym wyczekiwaniem na wezwanie w sprawie wizy do niemieckiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w ich kraju. W niemieckim konsulacie generalnym w Irbilu w Iraku okres wyczekiwania na wezwanie wynosi obecnie siedem, a w konsulacie w Bejrucie w Libanie od dziewięciu do dwunastu miesięcy. W Turcji natomiast na wizę rodzinną do Niemiec trzeba obecnie czekać tylko około miesiąca. Na posiedzeniu komisji spraw wewnętrznych Bundestagu przedstawiciel niemieckiego rządu podał do protokołu, że „historyczny wymiar migracji do Europy i Niemiec od roku 2015 stawia w sprawie łączenia rodzin MSZ przed ogromnymi wyzwaniami, których mimo wszystkich podjętych starań i wysiłków nie udało się we wszystkich przypadkach załatwić w sposób zadowalający”.. Prawie natychmiast z rozwiązaniem problemu zbyt długiego oczekiwania na wizy w ramach przepisów o łączeniu rodzin pośpieszyła partia Zielonych. Jej rzeczniczka w parlamentarnej komisji ds. migrantów i uchodźców Luise Amtsberg powiedziała w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, że w przypadku uchodźców z Syrii i Iraku akcja łączenia rodzin wciąż przebiega zbyt opieszale i wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań. Jej zdaniem podania o wizę mogłyby być rozpatrywane także przez personel ministerstwa spraw zagranicznych. A więc widać wyraźnie, że tylko kwestią najbliższego czasu jest uproszczenie procedur wydawania pozwoleń na wjazd na terytorium Republiki Federalnej Niemiec dla rodzin imigrantów. Nasz zachodni sąsiad stoi więc przed problemem przygotowania się na przyjęcie nowej fali gości z nieoczekiwanej strony, jak już alarmują tamtejsze media. Niemiecki MSZ nie podaje dokładnej liczby wniosków o łączenie rodzin złożonych przez uprawnionych przybyszów z Południa. Wymieniana jest tylko przypuszczalna ilość osób oczekujących na pozwolenie wjazdu. W rzeczywistości, w miarę postępu rozpatrywania podań o legalny pobyt stały na terenie państwa niemieckiego może nawet chodzić o milion nowych „uchodźców”. Tym bardziej, że w grę będą wchodziły już uproszczone procedury legalnego przekraczania granicy. Szaleństwo autodestrukcji organizmu państwowego Niemiec zatacza coraz szersze kręgi. Nie pomni utraty kontroli 20 tys. policjantów w Hamburgu nad 2 tysiącami agresywnych, demolujących wszystko co im wpadnie pod rękę lewaków, zafundowali sobie jeszcze dodatkową falę imigracji z Południa. Już całkowicie legalnej. Widać rządowi Angeli Merkel, ale i nie tylko, jasno przyświeca hasło „im gorzej tym lepiej”. Fakt ten stanowi koronny argument przeciwko funom tzw. uchodźców w Polsce, którzy twierdzą, że przyjęcie kilku tysięcy imigrantów nie stanowi żadnego problemu.
  autor: Andrzej Potocki Ps...Afryka kojarzyła się z ciemnoskórymi to teraz Niemiec będzie się kojarzyć z ciemnoskórymi. No to mamy już za Odrą Kalifat Germanistan :) Cicha wojna już się rozpoczęła Niemiecko -muzułmańsko -Niemiecka . Widzimy to na tle pięknej demokracji Hamburga. Obywatele Niemiec bardzo się cieszą, są radośni i wykupują kwiaty na powitanie. haha..Niestety nasza granica z Niemcami nie jest jakoś specjalnie chroniona, a jak przejdziesz się po Warszawie, Wrocławiu i większych miastach to zobaczysz, że oni są tu już zauważalni.
 • @babaraba 23:24:58
  Ciekawe skad sie wzieli biedni robotnicy w Europie skoro ponad 20 panstw europejskich dzielnie walczy o dobrobyt europejskiego robotnika okradajac kraje Bliskiego Wschodu ze zlota i ropy oraz "pamiatek historycznych" z muzeow na Bliskim Wschodzie.
  NATO kradnie rope "islamistom" i napada na kraje rozniez europejskie.
  Po tym jak panstwa europejskie obrabowaly libijskie zloto (143 tony ) rope iracka i diamenty z kopalni w Kosowie - to zaden robotnik w Europie nie powinien byc biedny.
  W Jugoslawii nie bylo biednych ludzi i w Libii tez nie.
  I ciekawe gdzie sie podzialy europejskie geniusze, ktore nie potrafia splodzic w Europie dobrobytu.
  No to moze babaraba opowie nam gdzie sie podzialy skarby muzeum w BAGDADZIE
  babaraba ma rowniez powazny klopot; czy nedza europejskiego robotnika to wina "czarnych emigrantow z Afryki" czy "politykow, ktorym nie zalezy na doskonalm spoleczenstwie".

  I skad sie wziela bieda w Hiszpanii i Grecji ZANIM zaczeli tlumnie walic emigranci? I czy nedza na Ukrainie to tez wina czarnych z Afryki??
 • @Husky 14:15:55
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/835/360/f95c4f998e4047efaf9af05f311669d8.png

  Nawet 300 tys. "dodatkowych" migrantów w Niemczech!? Berlin zmaga się z akcją "łączenia rodzin"...Nawet 300 tysięcy kolejnych imigrantów w Niemczech tak duża może być skala nowej fali przybyszów do naszego zachodniego sąsiada. Wszystko to związane jest z akcją „łączenia rodzin”, a więc osób, które złożyły wnioski o azyl w związku z prawem pobytu przyznanym członkom ich rodzin. O sprawie napisał dziennik „Welt am Sonntag”, który złożył oficjalne zapytania do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Największa część imigrantów ma pochodzić z Syrii i Iraku. Jak na razie jednak urzędnicy dość wolno wydają pozytywne decyzje co do kolejnych wniosków. W tej chwili wnioskodawcy muszą liczyć się z wielomiesięcznym wyczekiwaniem na wezwanie w sprawie wizy do niemieckiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w ich kraju. W niemieckim konsulacie generalnym w Irbilu w Iraku okres wyczekiwania na wezwanie wynosi obecnie siedem, a w konsulacie w Bejrucie w Libanie od dziewięciu do dwunastu miesięcy czytamy w serwisie Deustche Welle. W reakcji politycy partii Zielonych wyrazili nawet oficjalny sprzeciw, sugerując, że akcja łączenia rodzin powinna odbywać się szybciej.
  Źródło: Deutsche Welle

  Ps...Mówiąc krótko, Hitler...sorry Angela kaput. Nawet 100 dywizji niemieckich Panzerpedałów uzbrojonych w miotacze dildo i granatniki pigułek dzień po hitlersynom nie pomogą. To nie są imigranci ani uchodźcy to są przesiedleńcy i nowi osadnicy. Będzie w Niemczech wojna, a zdemolowany Hamburg to Wigilia tego co tam się rozegra. gratulujemy Niemcom. Powodzenia. Macie na co pozwoliliście. Będziecie bać się we własnym kraju wyjść z domu. Pozdro pedałowo lesbijsko genderowe ludki z multikulti lobbujący za kasę Sorosa.
 • @dron67 15:48:01
  A dron 67
  znowu o seksie!
 • @Husky 14:15:55
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/09/825/360/97b54358622f441eb33635034c62edb5.jpeg
  Hamburg. Krajobraz po bitwie, czyli o hipokryzji lewicowych mediów i polityków. „Maksymalne zniszczenie, zero politycznego efektu”.. Hamburska dzielnica Schanzenviertel przypomina pobojowisko: splądrowane sklepy, zniszczone chodniki, spalone samochody. Prace nad usprzątaniem dzielnicy trwają. Jak donosi niemiecki dziennik „Die Welt” zaufanie mieszkańców hanzeatyckiego miasta do polityków spadło do poziomu bliskiego zera, mnożą się głosy nawołujące do dymisji burmistrza Olafa Scholza z SPD, który stwierdził na konferencji prasowej, że „szczyt G20 chyba nie był tak udany jak wszyscy mieli nadzieję”. No, trudno mu tu odmówić racji, udany rzeczywiście nie był, także w wymiarze politycznym, ale to temat na inny artykuł.
  Pojawiają się pytania, czy należało urządzać szczyt G20 akurat w Hamburgu, znanym siedlisku skrajnej lewicy, skupionego wokół tzw. „Czerwonej Flory”, budynku byłego kina i domu handlowego w dzielnicy Sternschanze. W 2007 r. budynek posłużył jako centrum logistyczne dla skrajnie lewicowych bojówek podczas szczytu G8. Można było więc przewidzieć, że dojdzie do przemocy, świadczyła o tym choćby nazwa demonstracji „witamy w piekle” (Welcome to hell), ale zagrożenie zostało zbagatelizowane przez władze miasta i rząd w Berlinie, bowiem ekstremizm może być – jak wiadomo - tylko prawicowy. Lewicowe poglądy są słuszne, a słuszne poglądy nie mogą nikomu zagrażać.
  Manuela Scheswig, do niedawna minister ds. rodziny zlikwidowała w 2014 r. program przeciwko lewicowemu ekstremizmowi, nazywając go „zbędnym”. Jak zadeklarowała wówczas „problem lewicowych bojówek jest „wyolbrzymiony” i należy skupiać się na neonazistach i innych prawicowych radykałach. Do walki z tymi ostatnimi nierzadko angażowano właśnie lewicowe organizacje. Tymczasem według niemieckiego kontrwywiadu liczba gotowych do przemocy lewicowych ekstremistów stale rośnie – jest ich obecnie według różnych szacunków od 25 do 28 tysięcy. W miastach rządzonych przez zielono-czerwone koalicje, jak właśnie Hamburg, mogą liczyć na wyrozumiałość sędziów i sympatię władz. Jest to skutek „długiego marszu przez instytucje” pokolenia 68, które weszło do establishmentu, ale wciąż żywi te same utopijne ideały. Równie silne są sympatie dla neo-marksistowskich bojówkarzy w niektórych mediach. „Nie ma to jak porządna rozróba” - uznali najwyraźniej redaktorzy tygodnika „Der Spiegel”. Przed szczytem G20 tygodnik nawoływał do protestów przeciwko obecnym na nim politykom, z Donaldem Trumpem na czele. „Miejcie odwagę. Myślcie radykalnie. Działajcie zdecydowanie!” – głosi tytuł na pierwszej stronie pisma, ozdobiony złym wilkiem trzymającym w zębach kulę ziemską. W środku: plakaty radykalnych organizacji lewicowych, wzywających do udziału w protestach podczas szczytu. Hamburska policja zapewne wciąż ciepło myśli o redaktorach „Spiegla”, którzy nie raczyli do dziś odnieść się do idiotyzmów, które nawypisywali. Jest tam m.in. mowa o stworzeniu lepszego, bardziej sprawiedliwego świata poprzez radykalną walkę z globalistami. Można powiedzieć, że marzenia redaktorów się tylko po części spełniły, była radykalna walka, ale jej polityczny efekt jest żaden. Świat nie stał się lepszy nawet o jotę. Zniszczono tylko egzystencję setek zwykłych ludzi.

  https://wpolityce.pl/p/468721

  „Spiegel” zmienił więc taktykę, co najmniej w wymiarze semantycznym. Teraz popierani przed szczytem z entuzjazmem „aktywiści” to „ubrani na czarno przestępcy”. Inne lewicowe gazety wiły się w mękach po szczycie, by z jednej strony skrytykować przemoc, a jednocześnie nie dezawuować jej sprawców. „Frankfurter Rundschau” napisała:
  Zadaniem policji jest obrona państwa prawa i to nie tylko ściganiem przestępców. Policja musi też przede wszystkim znaleźć równowagę między prawem do ścigania przestępstwa i prawem do wolności, co może być obojętne podżegaczom, ale nigdy funkcjonariuszom policji i politykom. Można by też powiedzieć: policja jest po to, by była po stronie dobrych. Jeżeli rozgrywa wojenne gierki, choćby tylko retorycznie, nie spełniła swojego zadania. Winna jest więc zdaniem lewicowych medialnych ideologów policja, bo nie stanęła „po stronie dobrych”. Podobne dyrdymały wygadywali także politycy, z politykami Zielonych na czele, którzy z jednej strony chcieli odciąć się od przemocy, a z drugiej nie stracić kontaktu ze swoim elektoratem. Obwiniali więc podobnie jak „FR” policję. „Za eskalację sytuacji odpowiada policja, bo potraktowała demonstrantów wodą i gazem łzawiącym, a tak nie można traktować przeciwników państwa” – zadeklarowała rzecznik ds. wewnętrznych partii Irene Mihalic. Zdaniem Mihalic najlepszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z takich formatów jak G20. Jest to typowe dla lewicy odwracanie kota ogonem: winni nie są bojówkarze, tylko politycy, bo politycy są źli, spotykają się i knują. Jak nie będą spotykać się i knuć, nie będzie problemu. Dziesięciu polityków Zielonych w Hamburgu w swej desperacji nie poszło na koncert w filharmonii na zakończenie szczytu, radna Christiane Blömeke wprawdzie poszła wysłuchać „Ody do radości” w towarzystwie znienawidzonego Trumpa, ubrała się jednak w solidarności z protestującymi na czarno. Cóż za poświęcenie. Szef SPD w Szlezwiku-Holsztynie Ralf Stegner natomiast stwierdził na Twitterze, że „prawica ma w nosie godność człowieka i kocha przemoc więc podejrzewa o to samo lewicę”. Zniszczenie centrum Hamburga jako prawicowa projekcja? Na takie idiotyzmy, jakie wygaduje pan Stegner, obawiam się, nie pomogą ani leki ani psychoterapia. W hipokryzji i głupocie media i polityków pobił jednak na głowę rzecznik i adwokat stowarzyszenia radykalnie lewicowych aktywistów „Czerwonej Flory” Andreas Beuth, który powiedział w wywiadzie z publiczną rozgłośnią „NDR”, że rozumie demonstrantów, sam nawoływał ich do tego, by „odebrali kapitalistom miasto”, ale wolałby jednak by niszczyli inne dzielnice, niż ta „gdzie on mieszka”. „Zniszczyli sklepy, w których sam robię zakupy” – mówił. Zaproponował, by zamiast tego demolowali dzielnice „bogatych” jak Pöseldorf czy Blankenese. Jeśli tak dalej będzie kapitalizm rzeczywiście padnie. Ze śmiechu. Wobec bezprecedensowej przemocy w Hamburgu mnożą się nie tylko głosy o dymisje odpowiedzialnych polityków, ale także apele o ściślejszy nadzór nad lewicowymi ekstremistami i ostrzejszymi karami dla tych, którzy atakują policjantów i niszczą cudze mienie. Redaktor naczelny „Die Welt” Ulf Poschardt pisze o „faszystowskich metodach lewicy, których nie można tolerować”. Miejmy nadzieję, że tym razem nie skończy się na słowach i pójdą za nimi czyny. autor: Aleksandra Rybińska

  Ps...Najzabawniejsze, że wczoraj podczas emocjonalnej dyskusji w ARD gdy padło pytanie o odpowiedzialność Merkel... na 10 min wysiadła fonia i audio, "usterki techniczne"..Po terrorach malują kredkami, po protestach zwołali się niemiaszki "dzień porządków w naszym mieście" . Wczoraj po burzliwej dyskusji w ARD nagle przerwano program (napisano "przeszkoda") wolne media? Niemiec potrafi!!!! Rote Parteigenossen...Karol Liebknecht i Róża Luksemburg klaskali w płonące rączki w piekle. Wprawdzie to nie w ich ukochanym Berlinie, tylko w Hamburgu, znowu jak dawniej zapłonęły komuną ulice.
 • @kula Lis 67 14:42:24
  Nawet 100 dywizji niemieckich Panzerpedałów uzbrojonych w miotacze dildo i granatniki pigułek dzień po hitlersynom nie pomogą. To nie są imigranci ani uchodźcy to są przesiedleńcy i nowi osadnicy. Będzie w Niemczech wojna, a zdemolowany Hamburg to Wigilia tego co tam się rozegra.''

  :) Dobre
  Już nawet zakuty francuski łeb banksterski pełniący rolę prezia to zauważył, ale co im tam, zawsze może wyjechać ze swoją przechodzoną żoną-matką na jakieś Karaiby, czy gdzieś tam:

  ''Makron stwierdził także, iż 80 % tzw. "migrantów" to osoby przemieszczające się z powodów ekonomicznych (co jest prawdą) – których w Europie nie powinno się przyjmować, a wręcz odsyłać tam, skąd przybyli.
  (...)
  http://ram.neon24.pl/post/139184,bron-masowej-migracji-czyli-wojna-hybrydowa-z-europa
 • @dron67 14:58:36
  i to wpław a nie statkami
 • @Husky 15:02:59
  ''Mamy do czynienia z działaniami państw obcych oraz tzw.

  "humanitarnych" organizacji pozarządowych (NGOs), płacących miliony euro za wynajmowane statki wraz z załogami (złożonymi z równie opłacanych "ochotników"),
  które wyłączają transpondery po to by nie można było ich zidentyfikować, itd.''

  Opłacone sowicie lewactwo na rzęsach staje aby ''ubogacić''
  swoje społeczeństwa niewrażliwe na biedę.
  Będą zbierać plony, już zbierają:
  ''Tymczasem przechadzka po włoskim mieście Monfalcone
  https://youtu.be/L8gHfoU9DNI

  czy jeszcze włoskim jest uzasadniona wątpliwość.
 • @Tiamat 14:45:32
  Nie wiem dlaczego cytat z artykułu Gospodarza implikuje
  w pani takie skojarzenia, doprawdy ;)
 • @dron67 15:10:46
  Ciekawe jak tam turyści się czują? Jak w Arabii chyba? Włoch także jak Niemiec, Francji, Szwecji już nie ma! Pozostała jeszcze geograficzna nazwa na mapie, lecz i tak już nie na długo.
 • @kula Lis 67 15:37:26
  Ciekawe jak tam turyści się czują?''

  O ile w ogóle tam są.. ;)
  W niedzielę jadę w okolice Hannoweru, zobaczę jak to wygląda,
  towarzysz podróży pracuje tam od kilkunastu lat.
  Opinię o gościach ma jednoznaczną. Zobaczę i ocenię.
 • @dron67 15:55:09
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/825/360/c732313d7e79423dbd2abd621d7f5cd9.jpeg

  Niemcy po szczycie G20: Potrzebna jest lista europejskich ekstremistów. Schulz: „Musimy okiełznać tych podłych kryminalistów” ....Pierwszym, konkretnym wnioskiem po zamieszkach w Hamburgu jest pomysł utworzenia europejskiej bazy danych obejmującej lewicowych ekstremistów. W burdach podczas szczytu G20 brało udział wielu chuliganów z zagranicy donoszą niemieckie media. Podczas trwających trzy dni zamieszek w hanzeatyckim mieście rannych zostało 476 policjantów. Do pilnowania porządku i bezpieczeństwa na ulicach Hamburga podczas szczytu, który odbył się w piątek i sobotę, w sumie zmobilizowano ponad 20 tysięcy policjantów. Jak informuje niemiecki tygodnik „Focus” funkcjonariusze pełnili podczas szczytu 48-godzinne dyżury i „musieli spać na podłodze”. Aresztowano 186 chuliganów, kolejne 225 osób zostało tymczasowo zatrzymanych w celu ustalenia tożsamości. Wystawiono nakazy aresztowania dla 37 osób, które uciekły zagranicę. Policja nie oszacowała jeszcze szkód materialnych, wyrządzonych przez lewicowych ekstremistów. Na ulicach Hamburga toczyły się walki między ukrywającymi twarze bojówkarzami a policjantami, leciały koktajle Mołotowa. Powstawały barykady. Doszło nawet do ataku rakietą sygnalizacyjną na policyjny helikopter oraz na placówkę dyplomatyczną – konsulat Mongolii, w którego budynku wybito szyby. Przekłuto opony w samochodzie kanadyjskiej delegacji na G20, zaatakowana została ochrona przed luksusowym hotelem na starym mieście, gdzie nocowali zagraniczni goście. Zamieszki poważnie szkodzą wizerunkowi Niemiec napisał w „Bild am Sonntag” minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel (z SPD). Zapewnił, że „orgie i brutalność”, przemoc dla samej przemocy, nie pozostaną bez konsekwencji, poprosił inne kraje o pomoc w schwytaniu przestępców. Posunął się nawet do porównania lewicowych bojówkarzy do „neonazistów i ich podpaleń”. Jego kolega z rządu, ale z konkurencyjnej partii CDU, szef MSW Thomas de Maiziere musiał się tłumaczyć tej samej gazecie, dlaczego nie zapobieżono wydarzeniom, skoro wiadomo było, że do Hamburga zmierzają tysiące lewicowych bojówkarzy, zapowiadających, że urządzą tam piekło. Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier i burmistrz Hamburga Olaf Scholz (SPD) złożyli w niedzielę wizyty w szpitalach, gdzie przebywają ranni policjanci. Steinmeier powiedział, że jest „zaszokowany i zasmucony żądzą zniszczenia, którą demonstrujący okazali wobec policji i prywatnego majątku obywateli”. Jako demokraci musimy zadać sobie pytanie, czy kilku brutalnych protestujących może powstrzymać taki kraj jak Niemcy od organizowania takich międzynarodowych spotkań
  dodał prezydent. Scholz podziękował policjantom, chwaląc ich bohaterstwo, a także wyraził wdzięczność mieszkańcom Hamburga, którzy przynieśli kwiaty do szpitala wojskowego, gdzie przyjęto wielu rannych funkcjonariuszy. Obiecał odszkodowania tym osobom, które poniosły straty materialne na skutek wandalizmu chuliganów. Podobną obietnicę złożyła poszkodowanym mieszkańcom Hamburga kanclerz Angela Merkel. Za utworzeniem centralnej kartoteki europejskich ekstremistów, w reakcji na zamieszki uliczne w Hamburgu podczas szczytu G20, opowiedział się federalny minister sprawiedliwości Heiko Maas. W wywiadzie dla tabloidu „Bild” Maas stwierdził, że „w Europie nie mamy wystarczającej bazy danych obejmującej skłonnych do przemocy ekstremistów”, podkreślając przy tym, że doświadczenia wyniesione ze szczytu w Hamburgu przemawiają jednoznacznie za takim rozwiązaniem. W zamieszkach w Hamburgu uczestniczyła „duża liczba” chuliganów, awanturników i rozrabiaków z zagranicy, wśród których byli także kryminaliści oświadczył Maas. Dlatego konieczne jest wprowadzenie w obrębie UE centralnej kartoteki ekstremistów i zawodowych zadymiarzy, do której stały dostęp będzie miała policja i inne służby państw unijnych. Taka lista potencjalnych awanturników ulicznych umożliwi organom bezpieczeństwa państw UE bardziej skuteczne niż do tej pory monitorowanie i kontrolowanie tego środowiska i odsyłanie ich do kraju pochodzenia podczas kontroli granicznej, wprowadzonej w ramach przygotowań do dużych i ważnych imprez międzynarodowych
  stwierdził z przekonaniem niemiecki minister sprawiedliwości. Obiecał także, że rząd w Berlinie wyda więcej pieniędzy na nadzór ekstremistów. „wszelkiej maści”. Rzecznik frakcji CDU/CSU w Bundestagu ds. polityki wewnętrznej Stephan Mayer z bawarskiej CSU powiedział w wywiadzie dla tej samej gazety, że pomysł założenia europejskiej bazy danych, obejmującej ekstremistów i lewicowych radykałów, uważa za „bardzo rozsądny i godny poparcia”. Mayer opowiedział się przy tym za rozwiązaniem squatów, czyli pustostanów, takich jak Rote Flora w Hamburgu, czy Rigaer Straße w Berlinie, zajętych przez dzikich lokatorów, zwanych po polsku skłotersami, zaliczanych do środowiska anarchizujących autonomistów. Nie możemy dłużej tolerować tych enklaw, wyjętych spod prawa podkreślił. Za takim rozwiązaniem opowiedział się także szef niemieckich liberałów z FDP Christian Lindner, który w artykule gościnnym dla tabloidu „Bild” napisał, że „należy skończyć z polityką źle rozumianej tolerancji” i zarzucił politykom z innych partii, że „zbyt długo bagatelizowali lewicowy ekstremizm”. Najbardziej wojowniczych uczestników zamieszek ulicznych w Hamburgu Lindner określił mianem „lewackich terrorystów”. Minister sprawiedliwości Heiko Maas przedstawił jak pisze dziennik „Die Welt” jeszcze inny pomysł, a mianowicie organizacji koncertu rockowego przeciwko skrajnej lewicy, na wzór festiwalu „Rock gegen Rechts”, przeciwko skrajnje prawicy, który odbywa się co roku za Odrą. Mamy Rock gegen Rechts, to czemu nie Rock gegen Links? mówił. Hamburska policja chce tymczasem powołać specjalną komisję, która ma zbadać skąd bierze się „nowa jakość przemocy w środowisku lewicowych ekstremistów”. Musimy się zastanowić nad tym, kto jest za to odpowiedzialny, jakie mamy tu struktury, kto zaprosił tych ludzi do Hamburga, kto ich u siebie gościł, i kto ich kryje? zaznaczył hamburski senator ds. wewnętrznych Andy Grote (SPD). Burmistrz miasta Olaf Scholz zażądał surowych kar dla bojówkarzy, którzy podpalali samochody i plądrowali sklepy w dzielnicach Sternschanze i Altona. Szef SPD i kandydat na kanclerza Martin Schulz widzi w wydarzeniach z weekendu w Hamburgu „cechy terroryzmu”. To były plądrujące bandy. Musimy okiełznać tych podłych i pozbawionych zahamowań kryminalistów mówił. Według byłego szefa PE nie należy przy tym wykorzystywać tego, co się wydarzyło do walki politycznej. Schulz dodał, że organizacja szczytu G20 w Hamburgu nie była błędem. Minister sprawiedliwości się z nim jednak nie zgadza. Maas powiedział w wywiadzie z „Bildem”, że taki szczyt „już nigdy więcej nie będzie miał miejsca w takim dużym mieście jak Hamburg”. Według „Die Welt” Schulz oraz szef MSZ Sigmar Gabriel niedawno sami zaproponowali, by szczyty G20 były mocniej związane z Narodami Zjednoczonymi. We wspólnym liście zaproponowali organizację wszystkich szczytów tego formatu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
  Źródła: welt.de, faz.net, Deutsche Welle, bild.de, focus.de

  Ps...Schulz, wam jest potrzebny rozum a nie lista i to na gwałt !!!
  Lewaki są mistrzami w rozwiązywaniu problemów, które sami tworzą. Na pewno wielu z tych ekstremistów zgubiło dokumenty w trakcie rozbojów i w niedługim czasie zostaną one w stanie nienaruszonym pokazane w mediach. A teraz monitoring obejmie nie tylko ich, ale wszystkich którzy popełniają myślozbrodnie i w jakikolwiek sposób protestują przeciw elitą. Jeszcze im wszyscy przyklasną, zadowoleni.
 • @dron67 15:55:09
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/825/360/9febfef820b54879943ea1398b49f542.png
  90 tysięcy osób ubiegało się o azyl w Niemczech od początku roku! Liczba migrantów może wkrótce znacznie wzrosnąć! W pierwszych sześciu miesiącach tego roku do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl przyjechało 90 tys. imigrantów poinformowało w poniedziałek niemieckie MSW. Rok wcześniej kandydatów do azylu było w tym samym okresie dwa razy więcej. MSW podkreśla, że w porównaniu z drugą połową roku 2015, gdy do Niemiec przybyła rekordowa liczba uchodźców, w ostatnim półroczu było ich ośmiokrotnie mniej.
  Najliczniejszą grupę uciekinierów szukających w Niemczech schronienia stanowili obywatele Syrii ponad 22 tys. Z Iraku przyjechało ponad 9 tys. osób, a z Afganistanu ponad 6 tys. Ze względu na łączenie rodzin liczba Syryjczyków i Irakijczyków przebywających w Niemczech może jednak w nieodległej przyszłości znacznie wzrosnąć. Niemieckie MSZ szacuje, że prawo do połączenia się ze swoimi najbliższymi otrzyma wkrótce 200-300 tys. obywateli tych dwóch krajów. Rodziny osób, które przyjeżdżają do mieszkających w Niemczech azylantów, nie są uwzględniane w statystykach - zaznacza niedzielne wydanie dziennika „Die Welt”. W okresie od stycznia do czerwca 2017 roku Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) rozpatrzył, nadrabiając zaległości z poprzednich lat, 408 tys. wniosków o przyznanie azylu. Wkrótce BAMF rozpocznie kontrolę podjętych w latach 2015-2016 decyzji o przyznaniu azylu. Kontrola jest reakcją na doniesienia mediów, które wykryły, że BAMF w związku z nawałem pracy nie zweryfikował tożsamości kilku tysięcy imigrantów z Syrii i Iraku, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Pracownicy BAMF sprawdzą powtórnie od 80 tys. do 100 tys. wniosków. Redakcja programu „Frontal 21” emitowanego przez telewizję ZDF podała w zeszłym tygodniu, że 3639 Syryjczyków i Irakijczyków, którzy złożyli w Niemczech wnioski o azyl, nie zostało przesłuchanych przez pracowników BAMF, ani poddanych procedurze sprawdzającej tożsamość. Decyzje o przyznaniu azylu podejmowano wyłącznie na podstawie pisemnych ankiet wypełnianych przez imigrantów.

  Ps...ostatnio z Syrii napływają wyłącznie murzyni, co widać na zdjęciu.
 • @dron67 15:55:09
  https://reporters.pl/8425/protestujecie-to-wynocha-arabia-saudyjska-wydalila-40-tys-imigrantow/
 • @dron67 15:55:09
  https://reporters.pl/8573/dyplomatyczne-taranowanie-samochod-z-g20-rozjezdza-lewakow-wideo/

  https://youtu.be/GHxQDWliL6s

  https://youtu.be/3sDeXKrterw

  https://youtu.be/yMJU6dIBJnQ

  https://youtu.be/bgTa0SOgyMU

  https://youtu.be/c5IebmViANw
 • @dron67 15:55:09
  https://reporters.pl/6611/ruszyla-nowa-fala-niemcy-ostrzegaja-miliony-imigrantow-z-afryki/

  https://reporters.pl/7255/bolesne-przebudzenie-zajadla-feministka-pojechala-do-kochanka-w-turcji-no-i-sie-zaczelo/


  Wielkie brawa dla tego irackiego żołnierza, dobry terrorysta to martwy terrorysta! https://reporters.pl/8552/zolnierz-iraku-obcial-glowy-50-ciu-dzihadystom-bronia-sie-na-ostatnich-150-ciu-metrach-foto-wideo/

  https://youtu.be/WvY2fqycPZM
 • Wojtas
  Ja caly czas podkreslam i okreslam "idee", ktorej sluze:
  Jest to 10 przykazan i Ewangelia.
  I Polska Konstytucja i prawo miedzynarodowe.
  I to jest moj punkt odniesienia jako wzorzec europejskich wartosci kulturowych.

  Z tego co widac na pana blogu , to religia chrzescijanska jest taka sama indoktrynacja jak islam?

  Moze pan Husky to lepiej wyjasni.

  A jakie sa panskie " europejskie wartosci kulturowe"??
 • @dron67 15:55:09
  https://reporters.pl/8558/wrzenie-w-hamburgu-hotel-putina-zaatakowany-melania-trump-uwieziona-wideo/

  https://youtu.be/48oU4Tu7CJk
  https://youtu.be/pJcmexbR9Qg

  https://youtu.be/LiubuzuENFI
 • @dron67 15:55:09
  https://reporters.pl/7785/co-allah-zlaczyl-to-merkel-rozlaczy-niemcy-hurtem-anulowali-wszystkie-sluby-z-nieletnimi/
 • @dron67 15:55:09 co na to Białas i ta z Antypodów? Powiedzą pewnie, że to kłamstwa!
  https://reporters.pl/8575/86-proc-imigranckich-dzieci-to-dorosli-
  zdradzily-ich-kolana-i-zeby-i-co-z-teraz-z-wyrokami-sadow/
  https://reporters.pl/8506/150-tys-szwedek-brutalnie-obrzezanych-przez-muzulmanow/

  https://reporters.pl/8583/muzulmanska-stacja-w-uk-przez-25-godzin-wzywala-do-zabijania-niewiernych/

  https://reporters.pl/8566/zle-wiesci-angela-co-on-ci-powiedzial-niespodziewana-reakcja-merkel-na-slowa-trumpa-foto/

  https://reporters.pl/8585/hurtownicy-w-paryzu-bandyci-zaatakowali-gazem-19-tu-turystow-na-raz/

  https://reporters.pl/8562/plona-ulice-hamburga-strefa-wojny-wideo/

  https://reporters.pl/8578/zezwierzecenie-100-siedmioro-czarnych-katuje-biala-dziewczyne-wideo-18/


  Wielkie brawa dla likwidatora Freemana!
  https://reporters.pl/8569/topil-w-wannie-3-miesieczne-blizniaki-sasiad-wpadl-do-lazienki-i-wpakowal-mu-dwie-kule-w-plecy/
 • @Husky 18:46:21
  "Dochodzenie do prawidlowych ocen rzeczywistosci"

  Jaki piekny styl wiecowy!
  Wziety z czasow przemowien Gomulki:
  "Towarzysze, nalezy miec prawidlowy stosunek do rzeczywistosci, tego wymaga partia i dobro naszego narodu"

  Powtarzalismy to radosnym chorem na krakowskich Juwenaliach!.
 • @dron67 15:55:09
  W Hannoverze mieszka moja b. Małżonka, córka, mieszkał najmłodszy syn z Małżonką. On się z Hannoveru wyprowadził przez nachodźców. Mógłby ci o nich opowiadać i opowiadać. Ja tam byłem miesiąc temu zestawem pchanym, też mógłbym Ci co nie co o nich tam i Berlinie opowiedzieć, nic przyjemnego niestety.
 • @dron67 15:10:46
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/825/370/bb7bd8b2b0214a55b279f49f21e31fda.png
  Cynizm bez granic. Prezydent Rzeszowa: "Przeciwnicy uchodźców to przeciwnicy rozwoju miasta". Ktoś się nie zgadza? "To tuman"... Prezydenci 12 polskich dużych miast złożyli deklarację w której głoszą, że należy wspierać migrację. „Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów” możemy przeczytać w deklaracji prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich. Wśród sygnatariuszy znaleźli się m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Rafał Dutkiewicz, Paweł Adamowicz, Jacek Majchrowski. Deklarację tę podpisał również prezydent Rzeszowa, który twierdzi, że przeciwnicy uchodźców to przeciwnicy rozwoju Rzeszowa. Kilka milionów Polaków jest za granicą. Oni zostali przyjęci a my nie możemy przyjąć? powiedział w rozmowie z serwisem Rzeszów News Tadeusz Ferenc, prezydent miasta. Ferenc używał wyświechtanych argumentów i obrażał tych, którzy nie podzielają jego zdania na temat przyjmowania uchodźców. Prezydent Rzeszowa bardzo chwalił migrację i multikulturalizm, a tych którzy nie są do tych idei nastawienia tak entuzjastycznie jak on nazwał „tumanami”. Protestują ludzie, którzy przyszli do Rzeszowa i nawet długo u nas nie mieszkają, ale już nie chcą przyjmować następnych. To tragiczne, że te osoby zapominają, że do nas przyszły. W sprawie uchodźców protestują ci, którzy rok, 2-3 lata temu przeprowadzili się do Rzeszowa, tu znaleźli chleb i teraz protestują. Sednem sprawy jest to, że protest przeciwko uchodźcom to w gruncie rzeczy protest przeciwko rozwojowi miasta powiedział prezydent miasta z wyraźnym poczuciem wyższości wobec Polaków, którzy w ostatnim czasie przeprowadzili się do Rzeszowa. Stwierdził też, że Rzeszów nie będzie się rozwijał jeśli do miasta nie będą napływać i osiedlać się w nim nowi ludzie. Dlaczego Ameryka jest najbogatsza? Bo są u nich Portorykańczycy, Chińczycy, Polacy, Szwedzi, Anglicy, Francuzi… Bo są wszyscy. Ci ludzie skądś przyjechali. Jak ktoś tego nie rozumie, to nie myślę go przekonywać, bo jest tuman stwierdził. Prezydent miasta podkreśla, że kilku rodzin uchodźców w Rzeszowie nawet nie da się zauważyć, więc w czym problem… a poza tym, jak mówi, „od tych ludzi można byłoby się czegoś dowiedzieć i nauczyć”.

  Ps.."Od tych ludzi można się czegoś dowiedzieć...." Np. można się dowiedzieć, że kto nie uznaje Mohameda za proroka, tego należy skrócić o głowę!!!! Oczywiście jako pierwszy - mędrzec z Rzeszowa....Także jak się wysadzić w powietrze, jak gwałcić, rabować, jak palić kościoły, jak budować domy z wielbłądziego gówna? Co oni POtrafią POza gwałtami i koranem i rabunkiem, no co? Wysłać ich wszystkich na staż do zarządzania obozami dla uchodżców. My Europejczycy stworzyliśmy najwspanialszą cywilizację opartą na Prawdzie, Prawie i Chrześcijaństwie. Plemiona z pustyni i puszczy nie mają NIC! czego my nie mamy lub potrzebujemy. Na czym ma polegać wkład uchodźców w rozwój miasta? Najpierw trzeba ich zakwaterować, ponosić koszty utrzymania. Wybudować meczet. Kiedy zaczną pracować i dochód przynosić miastu? Za 100 lat? Ferenc to frendzel jest, a nawet dzyndzel. I tyle. Wierny działacz PZPR, SDRP i SLD, awansowany drogą nomenklatury partyjnej z robotnika i magazyniera na prezydenta miasta. .. .. Pełni tą funkcję już IV kadencję... .. Jest więc nieźle zakorzeniony. .. To jeszcze jeden z założycieli komitetu wyborczego Bredzisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. .. A że tuman to widać! Proponuję sprawdzić go w IPN. OTO KIM JEST EX-TOWARZYSZ FERENC WG WIKIPEDII: " Od 1956 do 1963 pracował jako robotnik w WSK Rzeszów. Następnie, do 1972 był kierownikiem magazynu. W latach 1972–1981 pełnił funkcję zastępcy dyrektora przedsiębiorstwa Transbud Rzeszów. Od 1981 do 1984 był kierownikiem w Budimexie. Następnie, do 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów. W latach 1985–1991 kierował Miejskimi Zakładami Budownictwa Mieszkaniowego. W 1993 został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto". Funkcję tę pełnił do 2001. Od 1964 do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1990 wstąpił do SdRP, a w 1999 – do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zasiadał we władzach wojewódzkich tych partii." CZY TERAZ WSZYSTKO JASNE? Zajrzyjmy jeszcze do IPN bo może coś ciekawego tam jest?! A mieszkańcy Rzeszowa go akceptują na tym stanowisku? Kiedy protest i odwołanie go? Nie róbcie obciachu Polsce! Ten zdrajca POwinien obejrzeć kilka filmów o tym do jakiego stanu nachodźcy doprowadzili Szwecję i inne państwa zachodniej Europy.

  https://www.youtube.com/watch?v=HJ72OMK4UkM
 • @zygmuntbialas 11:09:04
  Oj, Panie Zygmuncie,

  mam zupełnie inną optykę widzenia nE i neonu,

  kiedy wreszcie zrozumiemy, że jesteśmy w klasycznej witrynie fikcyjnych bytów, i tu rządzą całkiem inne prawa,

  miejsce gospodarza, moim skromnym zdaniem, jest na fujbuku, tam, gdzie treści wypisują osoby pod swoim nazwiskiem, i tam reguły też są całkiem inne,

  tych dwu światów nie da się pogodzić ze sobą

  z jednej prostej przyczyny, fujbukowiec gra nie tylko na fujbuku,
  a neonowy autor może tylko w neonie (jeśli chce),

  neon jest wolny, jak kiedyś były uniwersytety, a fujbuk to życie w stadzie i reżimie

  Przepraszam Pana Wojtasa, że się u niego wpisałem,
  ale to tylko aby wyrazić swoje zaniepokojenie poglądami Pana Zygmunta, na ten temat, kto mu pomagał, a kto prześladował,
  jeśli w ogóle można o czymś takim mówić.
 • @Tiamat 16:43:37
  Zawsze najgłośniej na spędach, manifestacjach darli mordy agenci i prowokatorzy bezpieki ekspertko od niczego niejaka i nijaka Tiamat. Takie było wasze zadanie.
 • @Stara Baba 03:24:54
  Pani to chyba winna wiedzieć, co znaczy "@",

  jakby Pani, Stara Babo, napisała do mnie per @interesariusz, to bym opluł, bowiem bym nie zrozumiał, a takim razie mógłbym podejrzewać, że to jakaś obelga.
 • @Tiamat 16:34:34
  -''Jest to 10 przykazan i Ewangelia.
  I Polska Konstytucja i prawo miedzynarodowe.''

  Czyli wypisz wymaluj to co Narodowi serwuje codziennie władzuchna
  polskojęzyczna w kooperatywie z watykańczykami:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/09/chrzescijanstwo-i-kosciol-a-upadek-polski/

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/02/zydzi-beda-swietowac-20-rocznice-uchwalenia-polakom-konstytucji-iiizydo-rp/

  ''to religia chrzescijanska jest taka sama indoktrynacja jak islam?''
  A jest jak najbardziej pod czujnym okiem zawiadowców:

  ''Oznacza to, że chrześcijaństwo i islam spełniły ważną historyczną misję, one rozprzestrzeniły na ludzkość wiedzę na temat Żydów.!. . o „przykazaniach”, o Abrahamie, o Mojżeszu, o monoteizmie.

  Wielkie podziękowania za to! jest to wypełnienie bardzo ważnego zadania, czego sami nie bylibyśmy w stanie dokonać.
  Możemy po tym wspaniałym przygotowaniu nam pola wreszcie sami komunikować się z ludzkością!

  Mamy wiec zamiar w odniesieniu do woli Salomona zaoferować ludzkości Nową Drogę i mamy zamiar zrealizować ją w niedalekiej przyszłości, Ta droga to – transformacja judaizmu na powszechną religię ludzkości, przygotowania są w pełnym rozkwicie „
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/08/chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura-cd/#comment-32130

  jeszcze raz, żeby nie uległo przeoczeniu w powodzi wpisów ;)
 • @interesariusz z PL 17:22:35
  Bujna wyobraźnia rozum zaćmiewa. No to powie Pan co to oznacza bo za cholerę nie mogę się domyśleć. Razem się pośmiejemy.
 • @dron67 17:29:55
  Powiem Ci kolego jedno
  Żal mi tej kobiety, żal
  Uwierz mi że jeszcze chwila i sama siebie znienawidzi
  Jak się czyta te paszkwile takich "Grossów" czy "McCarthych" w spódnicy, to człowieka szlag trafia.
 • @Husky 17:55:48
  Testosteronki krew zalewa bo nie maja innych argumentow jak wyzwiska.

  Ta cala o mnie dyskusja przypomina wylysiale jelenie na rykowisku.
 • @interesariusz z PL 17:22:35
  no to się śmiejmy,

  znak wieloznaczny, nie wnikając w określenia, jest odsyłaczem, zazwyczaj do miejsca, lub właściwości,

  napis w nagłówku "@Stara Baba 17:34:11" jest przykładem prawidłowego użycia, odsyła do konkretnego wpisu z 17:34:11 - mówi, ten wpis łączyć z tamtym,

  innym przykładem prawidłowego użycia byłoby

  "młoda_laska@interesariusz", znaczenie chyba oczywiste, chodzi o laskę, być może babę, ale może kijek

  ale "@interesariusz" nic nie znaczy, bowiem nie wskazuje na to, co z czym łączymy, "@" jest pusty, zatem zbędny,

  a napis "Panie @interesariusz" to idiotyzm, mówiący o tym, iż chodzi o jakiegoś innego pana niż interesariusz,

  nie jestem pedałem, proszę mnie z tym jakimś panem nie łączyć.
 • @Tiamat 18:10:04
  O jakich to wyzwiskach z mojej strony Pani pisze
  Konkretnie !
  Jakiś przykład
 • @Tiamat 18:10:04
  Tekst i dyskusja nie jest o Pan, a o Pani sposobie narracji.

  Ale cenię, że potrafi Pani brać w tym udział.
 • @interesariusz z PL 18:19:04
  Nie będę się śmiał bo bzdury pan wypisujesz. Nie będę nawet tego komentował.
 • @Stara Baba 18:54:46
  unik to nie argument
 • @kula Lis 67 19:13:45
  to ty jesteś na zdjęciu?

  http://www.katoliban.pl/upload/images/large/2017/02/protest-pod-teatrem-powszechnym_650702229.jpg
 • @rabszak 19:31:35
  Niestety nie! Trafiłeś kulą w płot. Nie chodzę na procesje, brak mi czasu. Piszę z pchacza w oczekiwaniu na załadunek w Szczecinie do Berlina.
 • @kula Lis 67 17:17:53
  Dług miasta Rzeszowa to już około 55% budżetu miasta i plasuje on Rzeszów w czołówce zadłużonych miast w Polsce.
  Wydatki na inwestycje na rok 2017 to 380 mln PLN z budżetu w wysokości 1333 mln PLN czyli około 28.5 % budżetu.
  To te duże wydatki inwestycyjne, widoczne w mieście są powodem popularności lewicowego Prezydenta w prawicowym mieście, gdyż ludzie widzą inwestycje a nie widzą długu.
 • @kula Lis 67 16:59:39
  też mógłbym Ci co nie co o nich tam i Berlinie opowiedzieć, nic przyjemnego niestety.''

  Mówił, że w Berlinie jest najgorzej jednak.
 • @dron67 20:16:47
  Berlin to tragedia, wierz mi, jestem tam raz w tygodniu, z węglem na elektro ciepł. bulwary, nabrzerza wzdłuż Szprewy pełne nachodźców siedzących w kucki jak małpy na drzewach na ławkach, chodnikach, etc..no i burmistrz pedryl dopełnia wszystkiego.
 • @kula Lis 67 20:54:31
  Nowa świeża siła polityczna i nowe, świeże twarze na czele.
  Zapachniało nie otwieraną od lat 90-tych szafą.......
  Kiszczaka

  https://pbs.twimg.com/media/DEZPyt-XoAE__qG.jpg
 • @kula Lis 67 21:16:02
  J. Kaczyński: widocznie nie mają innych autorytetów niż Lech Wałęsa. Należy im współczuć


  https://pbs.twimg.com/media/DEZYFG6XoAAbwoc.jpg
 • @Husky 21:14:35 ubeki ponoć już popełniają samobójstwa z powodu obniżenia emerytur, oby tak dalej!
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/10/835/360/20a7c6648425445ba439d360676170ac.png

  Rapacki straszy dramatem na skutek ustawy dezubekizacyjnej: "Mamy już 3 przypadki samobójstw z tego powodu! Posłowie mają krew na rękach"..Mamy już 3 przypadki samobójstw z powodu tej ustawy!
  bulwersował się gen. Adam Rapacki, komentując w rozmowie z serwisem Onet.pl efekty ustawy dezubekizacyjnej. Odpowiedzialny części rządów Platformy za nadzór nad polską policją Rapacki przestrzegał widzów: Mamy już 3 przypadki samobójstw z powodu tej ustawy. Ludzie widząc, że nie będą mieli środków do życia, targnęli się na swoje życie. Wyślemy nekrologi parlamentarzystom, by wiedzieli, że mają krew na rękach. (…) Zaczynamy żyć w czasach jak w latach 50. w PRL, gdy ludzie boją się wyartykułować swoje zdanie komentował Rapacki, napotykając niemal natychmiast na ripostę ze strony Sławomira Cenckiewicza.
  [Sławomir Cenckiewicz @Cenckiewicz- Oficer MO bredzi o dylematach konstytucyjnych policjantów, broni SBeków i straszy ich samobójstwami.]

  Oburzenie generała było naprawdę duże. Jeżeli się tak wymienia kadry, to trudno oczekiwać profesjonalizmu od młodzieży. (…) To totalna bzdura; szuka się na siłę wroga, kreuje się tego wroga, zamiast popatrzeć, co mamy do zaproponowania na przyszłość młodemu pokoleniu. Ustawa dezubekizacyjna to jedno wielkie kłamstwo! Ta ustawa dotyka ludzi, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani, podpisali kontrakt z państwem, przeszli do policji i służb, służyli przez 27 lat w wolnej Polsce i dziś mówi się tym ludziom, że ich emerytura nie może być wyższa niż 1700 złotych. Lepiej zostali potraktowani zabójcy, bo im liczy się 0,7% za każdy rok pobytu w zakładzie karnym. A funkcjonariuszom, którzy służyli „państwu totalitarnemu” nic się nie należy ocenił. Rapacki mówił również o tym, że blokady miesięcznic smoleńskich są w jego ocenie uprawnione:
  To symbol walki o demokratyczne państwo prawa! Dziś coraz trudniej dopatrzyć się w tym, co dzieje się w Polsce, trójpodziału władzy. Dzisiaj wszystko jest podporządkowane jednemu ośrodkowi i pewnie przeciwko temu protestują Obywatele RP, KOD i wszyscy, którzy walczą o demokratyczne państwo prawa ocenił.
  Jarosław Kuźniar próbował dopytać o to, czy policjanci mogą sprzeciwić się rozkazom i na przykład nie zgodzić się na wynoszenie z pikiety Władysława Frasyniuka.
  Na ile w policji jest miejsce na to, by poza rozkazem mieć jeszcze serce? pytał prezenter Onetu.
  Rapacki odpowiadał:
  Policjanci muszą wiedzieć, że nikt ich nie zwolnił z myślenia, a rozkazy przełożonych nie zawsze są najważniejsze.

  Ps...Śmieciu żydobolszewicki Rapacki ile ludzi odebrało sobie życie po przemianach chazara Aarona Bucholtza vel Balcerowicza. Tymi ludźmi się nikt nie przejmował cisza teraz wielki krzyk. Zasiłek socjalny ok. 900 zł netto to wszystko co powinni dostać od nas podatników by szybciej zdechli..
 • @kula Lis 67 22:24:32
  Z tymi UB-ekami żebrakami to jednostkowe przypadki czy epidemia, bo nie nadążam...
 • @kula Lis 67 22:24:32
  No i gdzie ta kontrdemonstracja?
  Spóźniłam się?

  https://pbs.twimg.com/media/DEZd8asXkAAVZg-.jpg
 • @Husky 22:32:02
  Powinna być epidemia, niech wszyscy zejdą z tego świata ponoć im bardzo nieprzyjaznego. Płakał po nich nie będę.
 • @kula Lis 67 22:50:34
  Jeden SB-ek w Rypinie parę tygodni temu się powiesił bo mu zabrali emeryturę
 • @Husky 23:04:09
  Jednego chuja mniej. Dobrze zrobił. Jest oszczędność na 500+
 • @kula Lis 67 22:50:34
  ''@Repsol 20:21:59
  Witam :)

  Proszę Cię, byś zerknął pod notkę Wojtasa i skasował wszystkie wpisy, w których bezczelnie obrażają Panią Tiamat. To jest szokujące, co bezczelne chamstwo wyprawia.

  Skasuj też tam wpisy samej Tiamat.
  Ona nie ma nic tym bydlakom do powiedzenia.

  Moje wpisy zostaw, ale skasuj te, w których @Kula Lis mnie obraża - bezczelny typ. Gdy potrzebował naszej pomocy, to skomlał.

  Pozdrawiam Cię.
  nadużycie link skomentuj
  zygmuntbialas 10.07.2017 22:52:12''

  :)
 • @dron67 23:11:00
  Ta szuja w niczym mi nie pomogła ze strachu przed policją. POMOGŁA MI rebeliantka i Ziobro.
 • @kula Lis 67 23:21:29
  Zamknijmy ten "temat"
  Naprawdę nie ma sensu tracić zdrowia.
  Myślę że i druga strona też nie będzie do tego już wracać
  Spokojnie
 • @kula Lis 67 23:21:29
  Nie znam Waszych kontaktów i utarczek, ale nie podoba mi się to z zasady:

  1. Tiamat nikt tu siłą nie zmuszał do pisania i imputowania np. mnie
  seksualnych konotacji.. :) Niebywałe po prostu.
  Powinno ''wisieć'' dla przykładu.

  2. To jest jawna ingerencja w blog Gospodarza, dla mnie niepojęte.

  3. Z. Białas jest adwokatem p. Tiamat? ;)

  Nie znam tych zwyczajów, ale są co najmniej dyskusyjne. ;)
 • @dron67 23:29:45
  Dziwne jest to że Pani Tiamat nie ma własnego bloga.
  Chowanie się za czyimiś plecami jest wygodne.
  Piszesz do Tiamat, dostajesz odpowiedź od Pana Zygmunta.
  Krytykujesz Panią Tiamat, a Pan Zygmunt z odpowiedzią - proszę nie zaśmiecać MOJEGO bloga.
  Koło się zamyka.
 • @Husky 23:39:02
  A skąd mamy pewność, że to pani? Może to taki osobnik jak Bęgowski vel Grodzka?
 • @kula Lis 67 23:44:49
  Nie wiem kim Pani Tiamat jest i tak w zasadzie po dzisiejszej wypowiedzi mogę sobie tylko wyrobić opinie.
  Już wcześniej miałem zadać Pani Tiamat pytanie dlaczego uciekła jak sama piszę przed "Solidarnością"
  Dla mnie sprawa jasna.
  Choćby ze znanego już hasła - "że na drzewach zamiast liści......"
  Jednak na dziś kończę
  Zdrowie ma się jedno
  Pozdrawiam wszystkich
  Dobranoc
 • @kula Lis 67 23:32:09
  Ciebie "lisie" Bialas zbanowal - lecz pan Wojtas ma ochote poznac prawde o nim ( mr Bialasie) i jego "podopiecznej". Coz, kto mieczem wojuje od miecza ginie.. NIe mozna mowic o wolnosci wypowiedzi, kiedy nie pozwala sie wypowiadac ludziom o innych pogladach ..Myslalam , ze Herr Bialas jest madrzejszy i bardziej obiektywny ...Byc moze, ze tylko zauroczyla go "wiedza" mme Tiamat, ktora ma wlasciwa odpowiedz na wszystko...
  Mnie tez ta paniusia obrazila nie raz, takze na blogu mr Wojtasa.
  Chcialabym powiedziec pani Tiamat, ze w przeciwienstwie do cwaniaczkow jej pokroju, co to w kazdym sytstemie wyplyna jak to za przeproszeniem g...wiekszosc uczciwych, zwyklych ludzi, ktorzy nie daja sie kupic i nie sa propaganda - zyje przecietnie i cierpi wraz z narodami, ktoe je ugoscily.
  Biedny robotnik w bogatych krajach UE zawsze istnial - bowiem to on placi na ekscesy zydostwa oraz innych bankierow . Z kolonii korzystal kapital oraz rzad, zas w takiej Francji ludzie musieli pojsc na ulice, zeby wywalczyc poprawe bytu.
  Emigranci to zas inny problem. Nie wydaje mi sie, ze poniewaz zjawiaja sie u moich drzwi powinnam ich ugoscic kosztem moich bliskich.Uwazam, ze to ci, ktorzy ich sciagneli powinni ich utrzymywac.
  Poniewaz WIEKSZOSC , glownie czarnych emigrantow to muzulmanie - powinni zglosic sie o pomoc do bajecznie bogatych wspolziomkow z Zatoki Perskiej, do emiratow, Arabii Saudyjskiej i innch "swoich".
  Dlaczego nikt nie podnosi tego problemu ? Jezeli Arabia Saudyjska placi miliony na utrzymanie licznych meczetow, takze w UE, powinna zaprosic biednych murzynkow do siebie, nie zas pedzic ich do Jewropy.
  Dlaczego NIKT nie porusza odpowiedzialnosci za powstaly stan rzeczy Izraela, USA, oraz Arabii Saudyjskiej i innch krajow z petrodolarami ...
  Tych czarnych byczkow z lajfonami powinno sie odsylac do Izaela i Saudow, Kuwejtu i innych braci w wierze ..
  Zas mme Tiamat powinna zrozumiec, ze narody zawsze byly biedne, w przeciwienstwie do ich rzadzacych oraz posiadaczy. Takze wiec obecnie, to nie narody powinny placic za inwazje innowiercow.
  Wydaje mi sie, ze spoleczenstwa UE zaczynaja dostrzegac grozace im niebezpieczenstwo i mysla o obronie, czy to sie mme Tiamat podoba, czy nie !
 • @Autor & Wszyscy!
  Myślałem, że prowodyr "takiej" dyskusji się wyłączył. Jednak rzucił okiem w pierwszej wolnej chwili. Wobec tego i ja dorzucę coś od siebie. Stwierdziłem, że warto. I tak kiedyś musiało to nastąpić.

  @Krzysztof J. Wojtas 18:25:40
  "Tekst i dyskusja nie jest o Pani, a o Pani sposobie narracji."- Uwaga może i byłaby słuszna, gdyby nie to, że temat trolli dominuje. Kto jest kim?
  A naprawdę, to cały ten portal wygląda jak poligon dla trolli. I chyba faktycznie nim jest. Wszak nie ma cenzury! Liczy się rekord komentarzy. W końcu, serce dyskusji jest u Wojtasa. I można pałeczkę odwrócić.

  Do meritum.
  Obiektywnie patrząc, nie ma już dziennikarstwa obiektywnego, zależnego i niezależnego. Nawet sportowi nieźle się pocą, aby odrobinkę, tej magicznej obiektywności z siebie wykrzesać. Dziś można spróbować transmitując grę Pong i nie znając uczestników zawodów.
  Słuszne jest zatem, aby opiniotwórczy ludzie się ideologicznie określali.
  Dla niektórych ład i systemowe zasady są pożądane, i stanowią sedno... czegoś tam. Dla innych sednem jest zmiana.
  Obiektywnie rzecz biorąc i tak trzeba było odkryć constans, aby właśnie przemiana zaistniała. Czy to nie stąd bierze się podział na konserwatystów i nonkonformistów? Trzeba uparcie, wedle starych zasad dążyć do zagłady, czy też ślepo podążać ku przepaści? No! Co ważniejsze?

  Abstrahując od rzeczywistości, czuję się czasem jakbym żył w zaczarowanym świecie, gdzie alternatywy są cztery. A przecież znamy liczbę 5 i nieskończoność.
  A skoro jesteśmy przy królowej nauk, czyli matematyce, to zanim zaczniemy dyskutować o cywilizacjach, zacznijmy od idei zbioru: "pojęcie pierwotne aksjomatycznej teorii mnogości leżące u podstaw całej matematyki; idealizacja intuicyjnie rozumianego zbioru (zestawu, kolekcji) utworzonego z elementów (komponentów, składowych), która jest efektem abstrahowania od wewnętrznej struktury modelowanego obiektu i wzajemnych zależności między jego elementami (np. hierarchii, czy kolejności)."- https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbi%C3%B3r

  I teraz mogę się czepiać. A raczej bezwstydnie i nie pytając o pozwolenie samej zainteresowanej, przyjąć rolę advocatus diaboli.
  "Pierwsze rozróżnienie dotyczy idei z jakiej to jest robione - można tu wskazać ideę cywilizacyjną (polską, katolicką, żydowską, islamską, czy multi-kulti zachodnią)."
  Pomówiona o skrywanie idei, szczegółowo o brak przywiązania do idei polskości, nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów i wnosi o prawo do wzajemności, czyli o oskarżenie o zniesławienie.
  Pomówiona wielokrotnie udowodniła, że postępuje zgodnie z linią ideologiczną wybranej przez siebie cywilizacji, a wszystkie zarzuty do swojej twórczości, traktuje jako formę właśnie niezrozumienia idei jej przyświecającej.
  Popełniając dygresję, napiszę, że ja również reprezentuję identyczną ideę cywilizacyjną i się tego nie wstydzę; choć wiem, że nie ma mnie w pewnych układach. Zgodnie z zasadą zbioru, należę do większości, gdyż utrzymuję się z pracy fizycznej, tudzież pracy własnych rąk. To jest podzbiór, który zasięgiem obejmuje cały glob. Należę także do podzbioru tzw. rasy białej (przypuszczalny genotyp, czy też halpogrupa R1a1, z domieszką nordycką, a także środkowo azjatycką, a możliwe, że każdą inną). Jestem także ochrzczony w tradycji KRK, i jak większość Europejczyków (kiedyś- sic!), zamieszkuję między ludźmi (cała moja rodzina od pokoleń), którzy porozumiewają się tym samym językiem co ja. Porozumiewam się, jako tako, jeszcze po rosyjsku (bo należę do pokolenia, które miało być homo sowietikus- 12,5 roku nauki rosyjskiego), nigdy jednak nie miałem problemów z komunikacją, poruszając się po Europie (dalej nie byłem). Należę do mniejszości, która mając zagwarantowane darmowe nauczanie, nawet na studiach, miała problemy, aby korzystać z prawa do nauki. Należę do społeczeństwa, które jest tak ogłupione, że wciąż głosuje na ludzi bez honoru.
  Właśnie- należę do podzbioru, który wie, że wciąż istnieje pojęcie honoru i wie- czuje- co to empatia. I ta cecha jest wspólna dla mnie i dla osoby pomówionej. Nie muszę uzmysławiać zainteresowanym, wszystko jest w sieci do sprawdzenia.
  Nie pozwolę, aby pomówiona doznawała przykrości, za działalność, z którą mnie nic nie łączy (wszak chodzi o tłumaczenia), a która to działalność przyczynia się do poszerzania zbioru uświadomionych ludzi, do których ośmielam się zaliczać.
  Poznając historię narodu polskiego, z którym mam zaszczyt się od dziada i pradziada utożsamiać, rozumiem, że bez wiary w Chrystusa Boga, nie byłoby Matki Boskiej- Maryi Dziewicy.
  I walka o wartości chrześcijańskie trwała by dłużej, gdyby nie myśl polityczna polskich... dygnitarzy. Już podczas soboru w Konstancji, polska myśl cywilizacyjna miała wpływ na historię świata. Na katolicyzm. A Konfederacja Warszawska, czyż nie była wkładem Polski w Chrześcijaństwo? Fakt bezsporny, że cywilizacja polska, uratowała chrześcijaństwo w Europie.
  Czyli my, Polacy, czy też nasza cywilizacja, jest podzbiorem katolicyzmu, szerzej chrześcijaństwa, jeszcze szerzej wyznawców świętych ksiąg, a tak naprawdę cywilizacją ludzką. Uważam, że należę do podzbioru, który ma idee- ideologię humanitarną. Humanistyczną także. I takie wspólne cechy zauważam u pomówionej.
  Nie zaliczam się za to do zbioru ludzi, którzy szerzą nienawiść. Cóż, zdarza się taka działalność w j. polskim, więc działa wbrew Polakom. Należę do podzbioru, który ufa w dobre intencje. Wiem, że to także chrześcijanie wszystkich wyznań, zbudowali w sporej części współczesny świat, którego źródła bogactwa pochodzą z niewolnictwa. Należę jednak do podzbioru ludzi, którzy chcieliby, aby prawo było jednakowe dla wszystkich, choć żeby ewoluowało i rozwijało się według potrzeb ludzi, a nie systemów zwanych ideami czy cywilizacjami. Chciałbym, aby zwano nas cywilizacją ludzi!!!
  Podzbiory wskazują, że można się pogubić.

  "Jednak równie ważną sprawą jest oddzielenie poglądów indywidualnych, od ideowych."- I tu również, uważam, że racja jest po jednej stronie. Cywilizacji ludzi. Wszyscyśmy tacy sami, choć każdy inny. Tak ciężko to zrozumieć?
  Mało kto na świecie korzysta z dobrodziejstwa empatii. Mało kto, niestety, potrafi zachować pewne dary od natury. Jak często ludzie rozmieniają się na drobne?!

  Faktem jest, że pomówiona osoba zieje nienawiścią, źle ukierunkowaną, wylewając żale na sfrustrowanych ludzi, mniej zorientowanych. Prawdą jest także to, że pomówiona nie chce rozróżniać pewnych podzbiorów, tworząc fikcyjne, zakłamane wyobrażenia, którym przypisuje zbiorczą nazwę.

  Fakt, że pomówiona, albo osoba, która w jej imieniu redaguje artykuły na tutejszym portalu, posługuje się wyszukaną polszczyzną, nie wskazuje w żadnym przypadku, że linia ideologiczna, wyżej wymienionych osób, świadczyłaby o tym, że nie przyznają się do przynależności do cywilizacji ludzi, a w szczególności do podzbioru osobników posiadających empatię.

  Osobiście uważam, że pomówiona i jej wspólnik- bloger, nie zasługują nawet na krytykę, albowiem intencja jest ich szczera- chcą uświadamiać ludzi, zgodnie z własną ideą cywilizacji ludzi.

  Proszę więc autora powyższej notki, o nie tworzenie sztucznych podzbiorów. Nie ma już cywilizacji polskiej. Świat jest jeden, ludzkość jedna... tylko ludzie w większości jeszcze tego nie rozumieją.
  Nawijanie o cywilizacji polskiej jest czystą formą rasizmu. Nie dla podzbiorów wybranych. Czy jesteśmy lepsi od np. rdzennych amerykanów, których katoliccy Hiszpanie doprowadzili do holokaustu?

  P.S. Jakkolwiek niezrozumiałe jest obdzielanie empatią np. wściekłego psa, o którym wiemy, że jest wściekły, tak i niezrozumiałe jest niedostrzeganie podzbiorów, które tworząc tzw. cywilizację zagłady (depopulacji), powodują rozprzestrzenianie się wścieklizny, i obarczanie winą wystraszonych ludzi, z podzbiorów, które szukają lekarstwa.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Autor & Wszyscy.
  Zaglądam na NE, bo jest tu coś, czego nie potrafię.
  Niektórzy odwalają kawał dobrej roboty, tłumacząc coś, czego ja bym nie zrobił, inni skaczą sobie do gardeł, jakby od tego życie zależało.

  Będę czytał Bogusława Jeznacha (dla mnie jest reinkarnacją Karola Szajnochy), RAM-a, Zbigniewa Białasa (nawet jak to tłumaczenia Tiamat), będę śmiał się z zacietrzewiania cietrzewi i od czasu do czasu się odezwę.
  W końcu wolno mi.

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 07:10:11
  Nie zgadzam się w kwestii podstawowej: odnoszenia wszystkiego do cywilizacji ludzi, jak to Pan określił.
  Bo podstawową kwestią jest odrzucenie antropocentryzmu; już to (antropocentryzm) czyni nas konfliktogennymi.

  " pomówiona i jej wspólnik- bloger, nie zasługują nawet na krytykę, albowiem intencja jest ich szczera- chcą uświadamiać ludzi, zgodnie z własną ideą cywilizacji ludzi."

  Toż właśnie o tym jest ta notka; mają do tego prawo, ale uważam, że powinni określić tę własną cywilizację ludzi.
  Tu wystąpiła sytuacja, że "własna cywilizacja" jest własna i może się zmieniać zgodnie z własnym widzimisię, a zwracanie uwagi na spójność jest powodem obrazy - obrazy cywilizacji utożsamionej z osobą kreatora cywilizacji.

  Jeśli więc chce Pan oceniać sytuację z pozycji "cywilizacji ludzkiej", to powinien Pan najpierw zdefiniować, czym ona jest i na czym (na jakich wartościach) się opiera.
  No chyba, że pozwoli Pan sobie na pisanie w dowolny sposób na dowolny temat i w sposób wzajemnie się wykluczający, a zawsze to będzie pańska "cywilizacja ludzka".

  A ja napiszę wprost: mam w dupie taką "cywilizację".
 • @wiedzajestwksiążkach 05:28:28
  //Osobiście uważam, że pomówiona i jej wspólnik- bloger, nie zasługują nawet na krytykę, albowiem intencja jest ich szczera- chcą uświadamiać ludzi, zgodnie z własną ideą cywilizacji ludzi. //

  Odpowiem klasykiem 8-)))))

  I ja
  mam w dupie taką "cywilizację".
  pzdr.
 • @Autor & Wszyscy.
  Krzysztof J. Wojtas 11.07.2017 07:24:47;
  Husky 11.07.2017 08:02:44

  Cóż można na takie dictum odpowiedzieć?! Jako Polaka brzydzi mnie nawet odniesienie do sfery seksualnej, tym bardziej, że w głowie Wam seks analny.

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 08:15:31
  Co za głupoty wypisujesz?..
  Żenujące.
 • @wiedzajestwksiążkach 08:15:31
  //Opowiadanie, ze w Kosowie polskie wojsko i polska policja "sa na misji" - zupelnie zwala z nog.//

  //Kto pozwala Polakom pomagac okupowac Afganistan juz 16 lat?
  Tak samo "na misji " w Polsce bylo gestapo.//

  Jakiś komentarz ????
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:24:47
  "Jeśli więc chce Pan oceniać sytuację z pozycji "cywilizacji ludzkiej", to powinien Pan najpierw zdefiniować, czym ona jest i na czym (na jakich wartościach) się opiera."- Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Wszak opisałem kim jestem, albo kim chcę być w swych oczach widziany. Dla mnie jesteś Pan* takim samym człowiekiem jak ja. Do nikogo innego nie porównuję.

  *Pan. Wiadomo już, co się komu marzy.
  Niestety: To se ne vrati.

  Tuz z Talii  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 08:15:31
  Zaraz, zaraz... toż pisał Pan, że jest człowiekiem, a teraz, że Polakiem.
  Może Pan zdecydować i zdefiniować obie kategorie.

  PS. Dupa się Panu kojarzy z seksem analnym? O żesz...
  To tak jakby: ja wiem, że Pan wie, że nic nie wie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:32:26
  "...toż pisał Pan, że jest człowiekiem, a teraz, że Polakiem."- Zaraz, zaraz... To do kogo piszę? Czy Polacy, to nie ludzie?

  P.S. Dupa kojarzy mi się z brakiem kultury. Nie uczono mnie, tak się odzywać do obcych ludzi.

  Tuz z Talii
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:32:26
  Naprawdę wierzyłem, że będzie solidna polemika. Wszak cywilizacja polska chyba zobowiązuje? Czy nie? Nie dotarło? To poczytać o prawdziwych Polakach i ich dokonaniach czas najwyższy.

  Tuz z Talii
 • @Husky 08:22:56
  A kto ich tam wysłał?
  "Należę do społeczeństwa, które jest tak ogłupione, że wciąż głosuje na ludzi bez honoru."

  Czy znasz kogoś, kto był na misji np. w Afganistanie? I był "na linii frontu"? Może znasz rodziny polskie, które dobrze się z tym faktem czują?

  Ludzie ludziom zgotowali ten los?
  Nie! To znaleźli się mądrzejsi i lepiej wiedzący!
  I co? Jestem gorszy, bo nadstawiam policzek?

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 08:56:05
  Dla mnie znacznie bardziej obraźliwe jest, jeśli próbuje się "kulturalnie" kogoś mamić i nim manipulować. Jest to "najwyższy sort" chamstwa, gdy człowiek inteligentny i wykształcony tak czyni.
  Jeśli zauważam takie inklinacje - stosuję metodę bezpośrednią, czyli używam języka z poziomu delikwenta. Łatwiej dociera.

  Innym rodzajem chamstwa jest wymuszanie zachowań z racji tego, że ktoś "musi" zachowywać się zgodnie z wmawianym wyobrażeniem o postawie np. chrześcijanina, katolika, czy Polaka.
  U mnie to nie działa; prawdziwi Polacy na pewno nie manipulowali swymi interlokutorami. I właśnie dlatego stać ich było na wielkie czyny.
  A "w mordę" też dać potrafili, jak choćby pod Grunwaldem, gdzie nałomotali europejskiem "ludzkiej cywilizacji".
  Czas na powtórkę - niech tak znaczy tak, a nie - nie.
 • @dron67 08:20:28
  Dzięki za merytoryczny komentarz.

  Tuz z Talii
 • @Husky
  https://reporters.pl/8395/wymierajacy-narod-niemcy-sa-juz-mniejszoscia-we-frankfurcie/

  https://reporters.pl/8537/zamachowiec-kpi-ze-szwedzkich-straznikow-ciagle-robi-heil-hitler-i-krzyczy-sieg-heil/

  https://reporters.pl/8410/wloska-mafia-oburzona-na-papieza-bez-nas-watykan-zamieni-sie-w-meczet/
  https://reporters.pl/8455/po-dzielnych-dzihadystach-pozostaly-tylko-brudne-kudly-wideo/

  https://www.liveleak.com/view?i=674_1498983831

  https://reporters.pl/8413/niemcy-gazety-stawialy-go-za-wzor-integracji-ale-i-tak-ciachnal-nozem/
 • @kula Lis 67 09:35:21
  Sądzę, że pozwala sobie Pan za dużo.
  Mam nieco inne spojrzenie na Jaruzelskiego i Kiszczaka niż mainstream. Zatem, jeśli zarzuca Pan p. Tiamat agenturalność kiszczakowską - proszę wyjaśnić, w czym było to sprzeczne z Polską Racją Stanu.

  Druga sprawa.
  Zamieszcza Pan bardzo dużo i długich komentarzy, co często jest zamulaniem treści przekazu.
  Proszę o krótkie i merytoryczne komentarze, albo proszę się powstrzymać od komentowania u mnie.
 • @Husky
  Amerykański żołnierz wspierał Państwo Islamskie. Złożył przysięgę wierności. W sobotę na Hawajach aresztowano żołnierza amerykańskiej armii podejrzanego o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (IS) – podaje „Washington Post”. Rzecznik FBI Arnold Laanui potwierdził, że zatrzymany to 34-letni Ikaika Kang. Aresztowanie miało miejsce w Honolulu na Hawajach, gdzie znajduje się jednostka żołnierza. W oświadczeniu poinformowano, że wojskowy starał się pomagać bojownikom IS. Miał próbować dostarczać im tajne dokumenty i złożyć przysięgę wierności Państwu Islamskiemu. Był już wcześniej zawieszony. Amerykańscy urzędnicy podkreślają, że „sygnały ostrzegawcze dotyczące zachowań Kanga były oczywiste od lat”. 34-latek miał wielokrotnie wyrażać swoje poglądy popierające IS. Co więcej, w 2012 r. Kang był już raz odwoływany ze służby w związku z jego niepokojącym zachowaniem, ale ostatecznie podczas dochodzenia uznano, że 34-latek spełnia wszystkie niezbędne warunki, aby pełnić swoje obowiązki. Wrócił do armii w 2013 r. Z informacji „Washington Post” wynika, że Kang służył w Iraku od marca 2010 r. do lutego 2011 r. Był również w Afganistanie od lipca 2013 r. do kwietnia 2014 r. Kang ma postawiony zarzut dotyczący wspierania Państwa Islamskiego.
  Źródło: Washington Post
 • @wiedzajestwksiążkach 09:35:17
  Czego oczekujesz jak piszesz durnoty?
  Ochłoń.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:48:12
  Na temat sowieckich matrioszek i zbrodniarzy chazarów Margulisa vel Wolskiego vel Jaruzelskiego i bandyty Kiszczaka piszę na podstawie rodzinnych zbiorów panie Wojtas. Może pan mieć swoją opinię na ich temat a ja swoją.
 • @kula Lis 67 10:09:26
  Co oni głupa palą w usańskiej armii?
  Obama przyznał oficjalnie że stworzyli IS.
  Busch niepełnosprawny zaczął.
  Trzeba od razu było krewkiego hong-kanga wysłać do Mosulu.
  A nie imć Arnold durnia rżnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:59
  "Dla mnie znacznie bardziej obraźliwe jest, jeśli próbuje się "kulturalnie" kogoś mamić i nim manipulować."- Można pisać gładkie zdania, które nic nie wnoszą. Chyba, żeby tak co rano przed lustrem ćwiczyć, to pewnie i w naturę wejść może.

  "Jest to "najwyższy sort" chamstwa, gdy człowiek inteligentny i wykształcony tak czyni."- Proszę uściślić. Pisze pan o sobie, czy do mnie?

  "Jeśli zauważam takie inklinacje - stosuję metodę bezpośrednią, czyli używam języka z poziomu delikwenta. Łatwiej dociera."- Wybaczy Pan. Mnie nie uczono zniżać się poniżej swojego poziomu.

  "Innym rodzajem chamstwa jest wymuszanie zachowań z racji tego, że ktoś "musi" zachowywać się zgodnie z wmawianym wyobrażeniem o postawie np. chrześcijanina, katolika, czy Polaka."- Popis sztuki dwuznaczności, po raz kolejny?

  "U mnie to nie działa; prawdziwi Polacy na pewno nie manipulowali swymi interlokutorami."- No pewnie. Wszyscy co manipulowali to przecież obcy. A Kopernik była kobietą!

  " I właśnie dlatego stać ich było na wielkie czyny."- Jak Lech! Sam obalił Mur Berliński! A co, nieprawda? Spytajmy!

  "A "w mordę" też dać potrafili, jak choćby pod Grunwaldem, gdzie nałomotali europejskiem "ludzkiej cywilizacji"."- Oj! Toż to my, Polacy, w tamtych czasach, a i później, stanowiliśmy ludzką cywilizację, właśnie w kontrze do innych (germańskiej, co to rzymską się zwała; muzułmańskiej, co to z Tartarii przybyła, później z Azji; a jeszcze później czysto ideologicznej, z zachodu i ze wschodu). Wać Pan nie znasz historii. Ubieraj więc zbroję i hajda na pole. I wspomnij także o wojnach religijnych, w których choćby oddziały Lisowskiego, zapisały się w annałach historii; o bitwie w wąwozie pod Somosierrą, gdzie garstka naszych, dokonała cudu... w zabijaniu innych, tak samo gnębionych. I o Legionach Polskich na Hispanioli, także warto wspomnieć. Jak brakuje siły argumentów, to jest jeszcze argument siły.

  "Czas na powtórkę - niech tak znaczy tak, a nie - nie."- No tak. Czego powtórka się marzy?

  Tuz z Talii
 • @dron67 10:12:52
  Wbrew pozorom, nikogo nie zmuszam do czytania. Również możesz napisać cokolwiek. Ja to rozumiem. Wolna wola.

  Tuz z Talii
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:48:12 no to i jest o tych agenta szanowny panie.
  WAŻNY GŁOS RODAKÓW Z USA: AGENTURA WŚRÓD POLONII....

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4946-wazny-glos-rodakow-z-usa-agentura-wsrod-polonii
  Źródła:

  https://www.youtube.com/watch?v=pRLgNZXF2NM

  https://www.youtube.com/watch?v=6ldycXsQPVI

  Ps..Jak widać oni wszędzie byli, UBecja miała cały czas rękę na pulsie, inwigilowali Polonię aby grabić mienie po imigrantach, którzy umierali nie posiadając spadkobierców. Służby, które miały zajmować się bezpieczeństwem Polski to tak naprawdę banda złodziei, degeneratów i morderców. Dobrym przykładem jest też AKCJA ŻELAZO.
 • @wiedzajestwksiążkach 10:27:44
  Jako Polaka brzydzi mnie nawet odniesienie do sfery seksualnej, tym bardziej, że w głowie Wam seks analny. ''

  Skoro brzydzi,. to po jaką cholerę o tym piszesz?!!
  I imputujesz takie dicta.
  Jak interesują ''tuza'' takie sprawy to na pudelek, albo inne miejsca.

  Jeszcze ze dwa wpisy i będę pewny, że ''tuz z talii', to wierna
  kopia ''pani tiamat''.
 • @wiedzajestwksiążkach 09:07:18
  I co? Jestem gorszy, bo nadstawiam policzek? ''

  Niekoniecznie, na pewno nierozsądny, każdy ma wybór.
 • @wiedzajestwksiążkach 10:23:56
  Pisze Pan, że "wiedza jest w książkach".
  Tylko zapomina dodać, że ta wiedza bardzo zależy od tego, kto te książki pisał. I obawiam się, po ostatnich pańskich enuncjacjach, że nie mamy wspólnych, ulubionych autorów.

  Chyba powinien się Pan wstydzić za użycie porównań tyczących "Lecha" i podobnych.
  Właśnie takie ujęcia stanowią o braku kultury. Na pewno bardziej niż użyte 'grube " słowo.
 • @wiedzajestwksiążkach 09:07:18
  -''Czy znasz kogoś, kto był na misji np. w Afganistanie? I był "na linii frontu"? Może znasz rodziny polskie, które dobrze się z tym faktem czują? ''

  Tu jest dyskusyjna sprawa.
  Nie łączyłbym uczestnictwa Polaków w siłach ''stabilizujących''
  w Serbii czy Kambodży z ewidentną agresywną akcją militarną w Afganistanie, sprokurowaną przez politykierów dla ochrony
  usraellskich interesów narkotykowych.
  http://www.polishclub.org/2016/09/13/dr-jerzy-jaskowski-iv-wojna-opiumowa-zielone-swiatlo-obamy-dla-narkotykow-a-zdrowie/
  Dr Jaśkowski pięknie to wyłuszcza.

  To jest granda, a nasi, jak by nie było żołnierze pełnią tu rolę
  najemników. Dorabianie do tego jakiejś patryjotycznej ''gęby''
  jest nadużyciem i aberracją.
 • @kula Lis 67 10:30:39
  Ludzie ograniczeni nienawiścią, a do takich Pana zaliczam, nie potrafią samodzielni odróżnić działań propolskich, od antypolskich.

  Każde państwo ma swoje służby specjalne. Zazwyczaj, w normalnym państwie, są to ludzie najbardziej ideowi.
  I teraz pytanie: czy umie Pan rozróżniać ideowość służb?
  Czy wszystkich należy zaliczyć do UB-ków? Np. Humera, czy Różańskiego postawi się w jednym szeregu z abp. Wielgusem - bo współpracował?
  A czy Radio Wolna Europa finansowana z budżetu USA - to polska radiostacja patriotyczna?
  Czy np. oficerowie SB, którzy mieli zadanie wyjaśnić sprawę śmierci Popiełuszki, a którzy "przypadkowo" zginęli pod Białobrzegami, to tacy sami UBecy jak Humer i mu podobni?

  Proszę, jeśli nie odpowie mi Pan na pytania, więcej swoich tekstów u mnie nie zamieszczać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:23
  -''Tylko zapomina dodać, że ta wiedza bardzo zależy od tego, kto te książki pisał.''

  Bardzo trafny opis tej ''wiedzy'' książkowej, a właściwie
  wielowiekowej indoktrynacji anglosasko-niemiecko-watykańskiej
  oraz ewidentnych kłamstw historycznych podaje jak zawsze konkretny dr J. Jaśkowski:
  ''Proszę sprawdzić: od 27 lat, w rzekomo wolnej Polsce, wszystkie podręczniki historyczne podają jako pierwszego władcę Mieszka I.
  A jeszcze w 1856 roku podręczniki dla gimnazjum w księstwie poznańskim podawały jako pierwszego władcę Polski Leszka Pierwszego, panującego w latach 520 - 549.''
  ''„Polska” historiografia nazywa go Chmielnickim. W tym samym okresie inny lennik HABSBURGÓW, Karol Gustaw ze Szwecji, za 200 000 talarów otrzymanych od City zaatakował Polskę z Północy.
  Czyli było tak.
  Bandy Złotorenki, stanowiące 200-tysięczną armię Moskwicina, zaatakowały Litwę. Zniszczone Wilno jeszcze po 100 latach nie odzyskało swojej liczebności. Bandy Chmielnickiego, kierowane przez oficerów City, np. Krzywonosa, czyli Camerona, wywołały rewoltę na Dzikich Polach, niszcząc handel z Turcją i odcinając nas od Morza Czarnego, na którym mieliśmy swoje porty. Jeszcze w 1911 roku 75% mieszkańców Odessy mówiło po polsku!''
  (...)
  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/117845-pokrecona-logika

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/117903-bitwy-u-progu-wskrzeszenia-polski-rokitna-prawda-historyczna
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:42:04
  Arcybiskup Wielgus nigdy z ubecją nie współpracował, wygrał proces lecz o tym w mediach była cisza a wykończył go Sakiewicz i spółka oraz Episkopat bo to etniczny i prawy Polak z bardzo patriotycznej rodziny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:42:04
  Pod Białobrzegami zginęli nie esbecy tylko zbyt dociekliwi milicjanci. Następny zbyt dociekliwy "ponoć" utopił się będąc na rybach a był świetnym pływakiem. A RWE to była tylko polskojęzyczna. Wystarczy?
 • @kula Lis 67 12:15:08
  Pod Białobrzegami zginęli oficerowie służb podległych Kiszczakowi i nie milicjanci.
  No, tym razem uznaję;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:04:56
  Pod Białobrzegami zginęli płk Stanisław Trafalski i mjr Wiesław Piątek, doświadczeni oficerowi Biura Śledczego MSW.
 • @35stan 14:24:47
  Z tego, co pamiętam, śledztwo o specjalnych uprawnieniach zostało podjęte na osobiste życzenie Jaruzelskiego. Nie można zatem wszystkiego zwalać na niego i twierdzić, że był antypolakiem.
  Komuś zaś zależy na takim wizerunku.
  A wymienieni oficerowie zginęli po czołowym "spotkaniu" ciężarówki o wzmocnionej konstrukcji części przedniej. Kierowca "w szoku oddalił się z miejsca wypadku". Zgłosił się później na milicję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:34:23
  zginęli po czołowym "spotkaniu" ciężarówki o wzmocnionej konstrukcji części przedniej.''

  Ciekawe, to wzmocnienie.
 • @dron67 14:42:10
  i ciekawe, czy był to ten sam kierowca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:48:02
  Raczej tak, na taki wóz trzeba mieć pewno specjalne szkolenie i ...uprawnienia..
 • @dron67 15:11:48
  Skoro szkolenie i uprawnienia - to na pewno nie była ta sama osoba. Takich rzeczy (powiązania osobowe) się nie ujawnia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:11:17
  "uprawnienia''.. ;)
  Nie znam szczegółów i raczej nie chcę znać.
 • Andrzej Wajda: "Wystrzelamy was jak psy". Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski, razem przeciw Polsce
  https://youtu.be/nZlUu2ii40c

  Chór wujów..
 • Reuters informuje, że Macron powiedział, iż pragnie królować jako „Jowiszowy” prezydent
  Kolejny, który uwierzył we „własną boskość”
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/07/a58.jpg

  Francuski prezydent Macron oświadczył, że będzie rządzić Francją tak jak Jowisz, rzymski król bogów, wkrótce po tym, jak urzędnicy poinformowali media, że jego proces myślenia był „zbyt skomplikowany”, aby dziennikarze go zrozumieli.

  Powołując ponad 900 polityków z obu domów francuskiego parlamentu do rzadkiego Kongresu w pałacu Ludwika XIV w Wersalu, zagroził że anuluje prawodawców za pomocą referendum, jeśli będą chcieli udaremnić „reformy”, które on chce nałożyć na ustawodawców.

  Takie zgromadzenia są zwykle zarezerwowane w czasach kryzysu krajowego.

  Reuters informuje, że Macron powiedział, iż pragnie królować jako „Jowiszowy” prezydent – „nieprzystępna, pełna godności postać, tak jak rzymski bóg bogów, który starannie rozważa swe rzadkie wypowiedzi”…

  To dziwaczne oświadczenie o jego zamiarach pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak Macron zerwał z tradycyjną konferencję prezydencką na Bastille Day, podczas której urzędnik z Pałacu Elizejskiego twierdził, że myśli 39-latka są „zbyt skomplikowane” dla dziennikarzy.

  Tłum. Renata

  Źródło: http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/macron-declares-will-govern-like-roman-god/#.WWD3xYgrLcs

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kolejny-ktory-uwierzyl-we-wlasna-boskosc-2017-07

  Kolejny boski ... DEbil .
 • PAMIĘTAMY!
  Dzisiaj 74 rocznica Rzezi Wołyńskiej
  " Nie o zemste lecz o pamięć wołają Ofiary "

  https://pbs.twimg.com/media/DEbw1TfXYAAUjzK.jpg
 • @dron67 17:33:39 ciekawe co na to znana nam para i Franciszek?
  Tragedia chrześcijan z Mosulu. Ich wybór: "Przejście na islam i podatek dla innowierców albo śmierć".

  http://wpolityce.pl/swiat/348278-tragedia-chrzescijan-z-mosulu-ich-wybor-przejscie-na-islam-i-podatek-dla-innowiercow-albo-smierc

  Ps..Jednak to szyici (wspierani przez Iran, Rosję i Assada) są zabijani przez sunnitów-brudasów z IS. A USA walczy właśnie przeciw szyitom. I co teraz począć? Pisać prawdę? Aj waj! Będzie sprawiedliwie jak wprowadzimy podatek dla muzułmanów w Europie i Ameryce!
  .
 • @kula Lis 67 18:07:08
  Mosul oswobodzony.
  Interes Rosji i usraela jest rozbieżny.
  Ciekawe kiedy zaiskrzy.. Wcale nie zaiskrzy.
  US cały czas biorą silniki do rakiet od Putina.. ;)
  Tak rozgrywają sobie Półwysep, muszą się dzielić.

  ''Będzie sprawiedliwie jak wprowadzimy podatek dla muzułmanów w Europie i Ameryce!''
  Może być odwrotnie jak debile dalej będą rządzić jak wyżej.
 • PALEC BOŻY BANDEROWIEC PADŁ MARTWY GDY GLORYFIKOWAŁ UPA
  https://youtu.be/GZmF-TYCxz0

  https://youtu.be/yZ9GdkBaSDo

  ''PiS na równi z PO patronują chachołom , PO nie uznało mordu wołyńskiego jako ludobójstwo , blokowali i odwlekali wszystko co było o Wołyniu w uchwałach sejmowych ...pamięć zawodzi ? Co do tego reportażu to racja. Trzeba to pokazać , nagłośnić udostępniać.''
 • @dron67 18:39:29
  http://wpolityce.pl/swiat/348357-przemytnicy-ludzi-na-celowniku-unijnych-urzednikow Pod koniec maja podróż z Libii do Włoch drewnianą łodzią kosztowała 1 tys. dolarów. Za „rejs” z Turcji do Grecji pontonem trzeba było zapłacić 500 dolarów, a motorówką o 400 dolarów więcej. Lot samolotem z Iraku do UE, z fałszywym lub kradzionym paszportem jednego z krajów UE, kosztował aż 12 tys. euro, a z Turcji do UE - 8,5 tys. dolarów. Paszport służy migrantowi jedynie do pokonania granicy, gdyż po dotarciu na miejsce składa on wniosek o azyl korzystając z własnych dokumentów, o ile oczywiście je ma.
  Jak opowiada anonimowy unijny urzędnik, przeprawa z Libii do UE zazwyczaj jest płatna z góry. Jeśli migrant lub uchodźca wybierze inną trasę, przed podróżą przekazuje połowę pieniędzy, a resztę płaci po dotarciu na miejsce. Przemytnicy współpracują z tzw. biurami ubezpieczeń np. w Turcji, gdzie klient wpłaca pieniądze. Jeśli uda mu się dotrzeć do celu, biuro jest o tym informowane i przemytnik otrzymuje całą kwotę. Ceny usług zmieniają się dosłownie z dnia na dzień. Różnią się w zależności od warunków pogodowych, sytuacji na granicach, popytu, ale też od wypowiedzi polityków. Np. z powodu pozytywnych słów na temat uchodźców, jakie padły z ust przedstawicieli władz Kanady, przemytnicy promują m.in. możliwość lotu do tego kraju zauważa chcący zachować anonimowość urzędnik.
  W swoim lutowym raporcie Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) informowała, że w 2016 r. fałszowanie dokumentów stanowiło kluczowy aspekt działalności przestępczej związanej z kryzysem migracyjnym. Agencja ostrzegała, że sfałszowane dokumenty mogą być później wykorzystywane do innej działalności przestępczej, co zagraża bezpieczeństwu UE. Obecnie przemytnicy nie tylko fałszują dokumenty i używają kradzionych paszportów, ale też korzystają z narzędzi do porównywania twarzy. Proszą klienta, aby przesłał im swoje zdjęcie, a następnie szukają kradzionego paszportu z fotografią podobnej do niego osoby - tłumaczy anonimowy urzędnik UE.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:04:56
  PLATFORMA OBYWATELSKA REALIZOWAŁA PLAN SOROSA W POLSCE!!! Rockefeller, Soros, Gorbaczow i Jaruzelski "obalili" czyli przekształcili komunę w Polsce w nowoczesny marksizm kulturowy. Wszystkie kluczowe decyzje polityczne i ekonomiczne zostały podjęte bez udziału Polaków w latach 1985 -1988, a więc na długo przed słynnym i fikcyjnym obaleniem komuny w 1989 roku. Z misją ugaszenia robotniczych protestów w teren został wysłany TW "Bolek". Zgodnie z ustalonym scenariuszem, komunizm powinien zostać obalony przez "bohaterów" (tajnych i jawnych współpracowników reżimu) w ramach szykowanych na 1989 rok wydarzeń. Do dziś głównym rozgrywającym jest Soros i Smolar z Fundacją Batorego. Wszyscy inni to nawet nie podmioty, a narzędzia, których używają ww. kreatorzy NWO. Smutnym paradoksem jest to, że wyzwalając się spod okupacji sowieckiej, poddaliśmy się stopniowo dominacji UE bazującej na ideologii nowoczesnego marksizmu. Przeciętny Polak wciąż nie ma świadomości, że tzw. projekt europejski jest przede wszystkim lokalną wersją totalitarnego NWO w środkowym – zaawansowanym etapie jego realizacji. PO jest wciąż tym samym trybikiem w machinie kreacji nowoczesnego marksisty. Dla uczciwości wspomnę, że zaczerpnąłem info od Wolnej Polski.
 • @kula Lis 67 10:04:38
  Dlatego nie podoba mi się pańskie "wieszanie psów" na Jaruzelskim, który próbował przeciwstawić się tym zakusom.
  Fakt, nie udało mu się i poszedł na ugodę. Jest więc winny. Ale przynajmniej próbował.
  A Wałęsa?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:42:33
  Szanowny panie Wojtas wieszam psy bo on nie był tym za kogo się podawał. Moja rodzina ze strony Mamy znała dobrze rodzinę Jaruzelskich. Wystarczy? Pzdr!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:42:33
  Gdyby Gierek otrzymał drugą transzę kredytu, nie byłby potrzebny Jaruzelski..
  Teraz polecieli polskojęzyczni ''kompleksowo'':

  ''A jeżeli już mówimy o pieniądzach, to warto przypomnieć,
  ile to pożyczek pobrali tzw. namiestnicy tego Wesołego Baraku nas Wisłą [Janek Pietrzak].

  Jeszcze za Wł. Gomułki bilans Polski był na plusie i wynosił 3.5 miliarda dolarów. (!!)

  Potem poleciało lawinowo. Gensek Edward Gierek, agent Kominternu, czyli Międzynarodówki koncernu Rothschilda, pobrał 20.7 miliarda dolarów, które to pieniądze poszły na budowę rurociągu orienburskiego i celulozowni zabajkalskiej. Było to w latach 1970 -80, czyli potrzebował 10 lat. Spłacaliśmy jego dług do 2010 roku.

  Gen. W. Jaruzelski alias Wolski alias Słuckin … zadłużył Polskę na 35 miliardów. Jak wiadomo, w Polsce w owym czasie nic nie budowano, z wyjątkiem utopienia kilku miliardów w budowę elektrowni atomowej w Żarnowcu. Efekty ekonomiczne nigdy nie zostały podane do wiadomości publicznej. Ale uprywatyzowało się przy tym sporo ludzi. Była to priorytetowa budowla hunty wojskowej. Ciekawe, dlaczego właśnie wojsko się tak interesowało atomem? Innymi słowy, cała reszta pożyczki poszła na wojenkę w Afganistanie? Takie wrażenie można odnieść po przeczytaniu pamiętników tzw. Afgańców.
  W. JARUZELSKI ALIAS SŁUCKIN POTRZEBOWAŁ NA ZACIĄGNIĘCIE TEJ POŻYCZKI RÓWNIEŻ 10 LAT.

  Kolejny namiestnik z tej samej strony politycznej, podobno agent GRU, Józef Oleksy, pobrał z banków zachodnich 35 miliardów dolarów. Był rok 1995.

  Jeszcze lepszym był kolejny agent Informacji Wojskowej p. Jerzy Buzek, który w krótkim okresie pobrał w imieniu Polski od zachodnich bankierów aż 69.5 miliarda dolarów w 2000 r.

  Następny namiestnik z tej samej opcji politycznej, p. Leszek Miller, do 2003 roku pobrał od zachodnich bankierów 106.9 miliarda dolarów. Potem jeszcze 15.60 miliona dolarów, jako napiwek za tajne więzienia CIA, przyniósł mu w kartonie ambasador USA.

  Później poszło jeszcze łatwiej. Ta sama opcja, ale już pod sztandarem CIA, czyli namiestnik od Iraku, p. Marek Belka, pobrał od zachodnich bankierów 122.4 miliarda dolarów. Awansował za to do banków zachodnich, a potem został dyrektorem wykonawczym konsorcjum Rothschilda jako namiestnik NBP. Jak wiadomo, to p. Rothschild powiedział, że nieważne kto rządzi danym państwem, ważne kto emituje pieniądz. Był rok 2005.

  Następny namiestnik naszego nieszczęśliwego kraju p. Jarosław Kaczyński podniósł poprzeczkę i w krótkim okresie swoich rządów zdołał pobrać od zachodnich bankierów aż 166,8 miliardów dolarów. Był rok 2006.
  W następnym roku 2007 dorzucił do pierwotnej kwoty, jeszcze 205 miliarda dolarów, czyli łącznie było to 371.8 miliarda.

  Kolejny namiestnik, p. Donald Tusk w czasie swoich ośmioletnich rządów podbił stawkę pożyczek, przy pomocy pana Vicenta R. o kolejne 350 – 500 miliardów.

  To krótkie zestawienie oczywiście nie jest w żaden sposób odzwierciedleniem prawdziwym i podane kwoty mogą być decydowanie wyższe.

  Żaden bowiem z kolejnych namiestników nie przedstawił tzw. Księgi Otwarcia swoich rządów, czyli kontynuował to, co poprzednicy.
  I mamy dwa problemy.

  Po pierwsze, dlaczego nigdy nie przeprowadzono remanentu po poprzednikach? Nawet kasjerka w supersamie, zmieniając koleżankę dokonuje mini remanentu. A namiestnicy, naszego nieszczęśliwego kraju przychodzili na swoje i nie potrzebowali żadnej kontroli, mimo że podawali się za opozycję? Po drugie, na co owe pieniądze poszły? Żaden z wymienionych rządów nigdy nie rozliczył się z pobranych pieniędzy. Zupełnie infantylne były informacje o tym, że wynoszono krzesła w pałacu namiestnikowskiego przez członków poprzedniej ekipy.''
  (...)
  http://www.polishclub.org/2017/03/01/dr-jerzy-jaskowski-stwardnienie-rozsiane-a-witamina-d-3/

  Jaruzelskim nie jest krystaliczny, ubóstwiał go Michnik...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY