Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
755 postów 12206 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Rola prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miałem napisać o wychowaniu w duchu cywilizacyjnym, ale pojawiło się bieżące odniesienie do roli spełnianej przez Prezydenta w RP.

 Bezpośrednio przyczyną powstanie tego tekstu jest notka : 

"Cała władza w ręce rad!!!"... sorry - "...w ręce PAD!!!"
 
Skąd takie nagłe zainteresowanie? Najpierw miałem zamieścić jedynie komentarz pod notką, ale przeglądając treść innych komentarzy daje się zauważyć, że nie dotykają istoty problemu. Mało. Podtrzymują dotychczasową linię podziału władzy - zmieniając jedynie akcenty tyczące jej sprawowania.
Takie ujęcie w niczym nie zmieni  osi konfliktu jaki został wpisany obowiązującą Konstytucją między poszczególne organa państwa.
 
Tą osią jest próba zamachu stanu na ustrój Rzeczypospolitej; na razie , formalnie, Polska dalej jest Rzeczpospolitą, ale coraz więcej instytucji jest kształtowanych na wzór hierarchiczny, czyli sprzeczny z istotą polskości.
 
Tu: czy Prezydent powinien być mediatorem, czy też samodzielnie kształtować instytuty Rzeczypospolitej - jak Sądy? Podobnie - w odniesieniu do wojska?
 
W Rzeczypospolitej król, a teraz Prezydent, pełni rolę strażnika obyczaju politycznego stanowiącego kanwę istnienia państwa. Jego rolą więc było prowadzenie raczej mediacji w tym duchu - zgodności z zasadami ustrojowymi - między stronami pojawiających się konfliktów aniżeli samodzielne kształtowanie tychże zasad.
 
Warto na to zwrócić szczególną uwagę: zasady nie mogą być zmieniane, gdyż są umową społeczną na bazie której stworzone zostały fundamenty państwa. Ich podważenie musiałoby skutkować likwidacją Rzeczypospolitej!!!
 
Prezydent Duda, już samym podjęciem się przygotowania nowej wersji reformy sądownictwa, wychodzi poza swoje prerogatywy. 
Z kolei, zmiany jakie zostały zaproponowane, nie powinny być sprzeczne z duchem Rzeczypospolitej.
Podobnie w przypadku wojska.
  Prezydent jest nominalnie zwierzchnikiem sił zbrojnych i jego zadaniem jest troska o to, aby ta służba działała zgodnie z zasadami ustrojowymi. W tym duchu może wskazywać kierunki zmian, bądź blokować takowe, jeśli są niezgodne z ideą Rzeczypospolitej.
W przypadku wystąpienia takiej niezgodności - zdymisjonowany powinien być Macierewicz.
 
W tym sensie powinien obowiązywać system prezydencki - Prezydent sprawuje nadzór nad całym rządem w duchu rzeczypospolitej.
Jednak Prezydent nie powinien ingerować bezpośrednio w bieżące zarządzanie poszczególnymi instytucjami.
 
Najkrócej można to określić, że rolą Prezydenta jest strzeżenie ładu Rzeczypospolitej.
 
 Natomiast bezpośrednie decyzje w ręku Prezydenta, to nic innego jak tworzenie systemu hierarchicznego, czyli atak na zasady ustrojowe.
 
Obecnie rolę "strażnika idei " w Polsce pełni Jarosław Kaczyński. I chyba nie powinno to budzić wątpliwości. Rolą Prezydenta Dudy jest wypełnianie formalne tej roli w sensie reprezentacji idei w relacjach zewnętrznych. Ale, na Boga, nie oczekujmy od Dudy już teraz spełniania wskazanej roli (Prezydenta rzeczypospolitej). Wydaje się, że wskazana koncepcja pełnienia Urzędu Głowy Państwa, nie jest dla niego w pełni zrozumiała.
Owszem, można mieć nadzieję, że "dorośnie" do tej roli, zdobędzie społeczny autorytet i stanie się faktycznym Prezydentem Rzeczypospolitej. Na razie jeszcze długa droga do tego, a podejmowane ostatnio decyzje mogą budzić wątpliwości.
W moim przekonaniu, bardziej groźne niż zawetowanie ustaw "sądowych" jest próba samodzielnego ich napisania.
 
Z kolei odnośnie JK.
Biorąc pod uwagę zaszłości, gdzie najbardziej bulwersująca była obecność na Majdanie, ale wcześniej, przypominam, PiS organizował wyjazd "obserwatorów" na wybory ukraińskie podczas "pomarańczowej rewolucji". Wątpliwości budziła polityka wschodnia PiS, którą realizował LK - to była wyraźna droga do Judeopolonii. 
Obecnie ta polityka ma bardziej narodowy charakter, ale właśnie to budzi moje poważne wątpliwości; bardzo łatwo "zamienić" w takim zestawieniu "elity pełniące władzę". Dlatego zmiany należy opierać na idei, a nie iluzorycznym "narodzie" (nikt nie  definiuje, czym jest naród).
Być może zmiana w tendencjach JK jest wynikiem uświadomienia, że aby utrzymać się "w roli" trzeba być samodzielnym, gdyż "usłużność" może zostać wynagrodzona w sposób podobny do tej jaką zafundowano bratu.
Drugim "być może", jest wpływ otoczenia, które faktycznie chce realizować społeczną potrzebę odbudowy Rzeczypospolitej. A żaden lider nie działa przecież w próżni.
I dochodzi czynnik ludzki. Zarzuca się JK, że nie potrafi dobierać ludzi. Cóż, gra się tymi kartami, które są w rozdaniu, a nie wszystkie to figury. Są i blotki. Przykładem choćby Rada Etyki Mediów, która  pierwszą decyzją zaprzeczyła swemu powołaniu dając wyraz personalnym rozgrywkom.
 
Kończąc uwagą dotyczącą wypowiedzi  Rzecznika "dużego pałacu". W zasadzie - takie ujęcie jest zgodne ze stanem faktycznym i rolą pełnioną przez JK. Oględne stanowisko Beaty szydło wskazuje, że jest to WŁAŚCIWA OSOBA NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU.
Natomiast Rzecznik? - Nie dorósł do roli, którą pełni, gdyż pewnych spraw nie przedstawia się w sposób oficjalny mając na uwadze  dążenia różnych środowisk do znajdowania jakichkolwiek powodów do nadania im formy konfliktu.

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Prezydent Duda, już samym podjęciem się przygotowania nowej wersji reformy sądownictwa, wychodzi poza swoje prerogatywy. "

  Chyba szanowny Autor kpiny sobie urządza! Jakie "wychodzenie poza prerogatywy"?

  Prezydent ma prawo inicjatywy ustawodawczej, to z tego prawa korzysta. Sejm może sobie potem w trakcie obrad ten projekt dowolnie zmieniać. Jeżeli tylko 3/5 posłów stwierdzi że te zmiany akceptuje to prezydent nie będzie miał nic do powiedzenia.

  Szczególnie, że gdy w czasie kampanii wyborczej pan Andrzej Duda głosił że złoży określone projekty ustaw to wtedy nikt nie twierdził że takie deklaracje są "wychodzeniem poza prerogatywy".

  Prezydent w tej sytuacji bardzo dobrze wywiązuje się właśnie ze swojej roli mediatora w sytuacji gdy sejm jest skrajnie podzielony w opiniach. Używa tych narzędzi nacisku, które zmuszają sejm do poszukiwania jakiegoś konsensusu.
 • @programista 11:01:37
  Chyba Pan nie zrozumiał; rozważam rolę Prezydenta w Rzeczypospolitej a nie "tym kraju".
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:12
  "(...) na razie , formalnie, Polska dalej jest Rzeczpospolitą (...)"
 • Przeniosę tu swój komentarz spod artykułu "cała władza w rękach RAD..."
  bo tam bloger Husky przedszkolnymi obrazkami zapaskudził forum dyskusyjne, a później postaram się odnieść do Pana wypowiedzi. Niech to będzie zapis mojego zdania sprzed przeczytania Pana artykułu.

  Prezydent jest osobą mającą mandat wyborczy od społeczeństwa, senat to gremium ludzi. Są to osoby, którym społeczeństwo zawierzyło i jeśli się pomyliło, to powinno samo sobie w brodę pluć. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest, jeśli sejm nie potrafi się dogadać, to właśnie te osoby mogą rozstrzygać.

  Co proponował PiS, narzucanie sędziów przez ministra, który już ma w rękach prokuraturę i jak widać kiepsko mu idzie. Mamy do czynienia z partią oszustów wyborczych. Macierewicza nie miało być w rządzie, Szydło miała być premierem, (premier wybiera ministrów, podczas gdy ona dostała listę ministrów do przeczytania). Mamy do czynienia z Zbigniewem Ziobro, człowiekiem który nie raz udowadniał, że potrafi urząd wykorzystywać do swojej prywaty. Rodzinny spór o śmierć ojca Ziobry.

  Sędzia nie może być sędzią partyjnym, ma być niezależny, bo może przyjść dzień, że będzie trzeba ocenić działalność któregokolwiek z ministrów i jaka jest szansa na sprawiedliwy wyrok z ręki sędziego z nadania partyjnego?
 • Odpowiedź na Pana tekst
  Po pierwsze, o jakiej próbie zamachu stanu jest mowa. Rząd, większość sejmowa ma prawo tworzyć, głosować ustawy. Opozycja ma prawo przeciwstawiać się ustawom, ma również prawo głosować na ulicy, robiło to zarówno PiS, "Obudź się Polsko" jak i dzisiejsza opozycja.

  Nie można mówić, że dawniej król miał takie prawo, a dziś prezydent musi mieć takie same. Dawniej król mógł skazać na śmierć, nawet biskupa, patrz Bolesław Szczodry, dziś prezydent tego nie może.

  Mamy określone ustawami i konstytucją uprawnienia prezydenta, w tym uprawnienie do wetowania i opracowania nowych ustaw. Ustawa PiS była ewidentnie zła, a próbę jej przepchnięcia w układzie upchnąć kolanem, gdy wszyscy myślą o wakacjach, zamachem na praworządność.

  Dlatego veto prezydenta było czynem chwalebnym, pierwszym takim, jaki w jego kadencji zauważyłem. Tak ważne ustawy nie pisze się na kolanach i nie przepycha, może nie zobaczą.

  Nadanie człowiekowi nie mającemu do tego społecznego mandatu uprawnień decydowania o składzie najwyższych władz sądowych jest złamaniem zasad demokracji. Ministrem może być osoba, która nie przeszła żadnej weryfikacji wyborczej. Nikt nie może zabronić obsadzić na stanowisku ministra "pana kowalskiego spod budki z piwem", jeśli tylko partia mająca większość taką wolę wyrazi. Pamiętajmy, to my jesteśmy suwerenem i o istotnych sprawach powinny decydować osoby mające poparcie społeczne potwierdzone w wyborach.

  Jakie uprawnienia do bycia "strażnikiem idei" ma Jarosław Kaczyński? Jest zwykłym posłem o dość kiepskim poparciu wyborców. Przegrał bezpośrednie wybory z Ewą Kopacz. Jest kotwicą wyborczą PIS. Na czas wyborów, by PiS mogło myśleć o zwycięstwie trzeba go było schować. W tym co robi, Jarosław Kaczyński nie ma żadnego uprawnienia danego mu przez wyborców, jest uzurpatorem.

  Prezydent działa zgodnie z nadanymi mu uprawnieniami i trzeba czekać na to co przedstawi, a później sejm ma prawo do dalszego procedowania ustaw. A po przegłosowaniu prezydent do kolejnego jej oceny, w tym do ponownego prawa veta. Zasad nie ustala historia, zasad nie
 • @Zawisza Niebieski 12:02:16
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/a-teraz-lemingi-pelnym-zdaniem-pan-jaroslaw-kaczynski-jest-debesciak-i-jego-partia-tez.jpg
 • Autor
  5*
 • @programista 11:32:13
  Owszem, dlatego Konstytucja niewłaściwie regulująca podział kompetencji, powinna być zmieniona.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:43:48
  " zasady nie mogą być zmieniane, gdyż są umową społeczną na bazie której stworzone zostały fundamenty państwa"
 • @Husky 14:29:51
  Wyniki wyborów parlamentarnych 2015
  Najlepszy indywidualny wynik w kraju - 230 tys. głosów - uzyskała w Warszawie Ewa Kopacz.

  I am the best:
  http://3droga.pl/wp-content/uploads/2015/07/kopacz.jpg

  Jarosław Kaczyński 202 tys.

  Kaczyński, mimo iż do tego okręgu dopisuje się głosy z zagranicy, osób których wizerunek Polski kształtowany jest przez polskojęzyczne media międzynarodowego zakonu.

  Teraz lemingi pełnym głosem, pani Ewa Kopacz jest DEBEŚCIAK, Kaczyński co najwyżej Les Miserables
 • @Zawisza Niebieski 15:48:46
  a kim dzisiaj ta szmata jest ???????????
  rowek Kaczynskiemu liże
  ha,ha,ha
 • @Zawisza Niebieski 15:48:46
  Już pisałem, że w Warszawie przez dłuuuuugie lata meldowano tylko "swoich".
  To skąd miałby się wziąć elektorat PiS?
  Te 202 000 to i tak zadziwiająco dużo. Znaczy, że postkomuna i swoim dojadła.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:46
  Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach parlamentarnych?

  https://pbs.twimg.com/media/DJCrtEwXYAAx13a.jpg

  Masz jeszcze cos do gadania

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wrzesniowa-sonda-RadioZET.pl.-Na-ktora-partie-zaglosowalbys-w-wyborach
 • @Zawisza Niebieski 15:48:46
  https://pbs.twimg.com/media/DJH3DMFXgAY30TG.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:03:11
  Myślę, że dodanie wyników wyborów z zagranicy, gdzie obraz Polski kształtowane jest przez polskojęzyczne media redemptorystów, szczególnie USA z nadwyżką zniwelowało tych, co sprowadzeni zostali do Warszawy, bo to elektorat SLD, nie PO.
  Wystarczy zwrócić uwagę na to, że by PiS mogło wygrać wybory to musieli schować Kaczyńskiego, Macierewicza i inne "orły". Zwycięstwo PiS zawdzięcza temu, że przekonano Polaków, że zacznie rządzić młodsze pokolenie w PiS, poziom wiekowy Szydło i Duda. Później dokonano oszustwa, czyli wsadzono nam ludzi, którzy doprowadzili do tego, że PiS przez 8 lat był w opozycji.
  Kaczyński nie ma żadnego upoważnienie od suwerena do pełnienia tej funkcji, którą chce dzięki marionetkom wypełniać. Jest uzurpatorem.
 • @Zawisza Niebieski 16:22:10
  //Jest uzurpatorem.//
  wow
  szok
 • @Husky 16:05:23
  Mnie wystarczy, by Polacy zaczęli rządzić w Polsce, a nie imigranci z Ukrainy.

  Posłuchaj słów ojca Kaczyńskich, może lemingoza ci choć trochę odpuści
  https://www.youtube.com/watch?v=lzFydBTEO0Q&t=4s

  Już nie raz odpowiadałem, na kogo głosuję. Czytam życiorysy, głównie tych, co w życiu coś osiągnęli i na nich staram się głosować. Ty głosujesz na partię, ja na ludzi. Jestem zwolennikiem jednoosobowych okręgów wyborczych, bo mimo wszystkich ich wad, to jedyna droga by rozbić zaklęty krąg PO-PiS.
 • @Zawisza Niebieski 16:32:32
  W Anglii tez sa JOW-y i rzadzi ....kto
 • @Husky 16:28:34
  Widzisz, szok, dla leminga oczywiście, że szok. Dla człowieka myślącego jest to prawda. Kto te wybory wygrał? Wygrała Szydło robiąc ludową szopkę, kłamiąc jak najęta, obiecując wszystkim wszystko. Górnikom, że kopalnie nie będą zamykane, pielęgniarkom podwyżki, nauczycielom podwyżki, frankowiczom pomoc....

  Kaczyński był lokomotywą? A może tylko jego zasługą jest to, że grzecznie siedział w schowku i nie przeszkadzał, Polakom się na oczy nie pokazywał, z wyjątkiem kilkudziesięciu ostatnich dni przed wyborami. Rządzą nami ludzie, którym Polacy podstawili taczki. Macierewicz, Ziobro, ułaskawiony przestępca i inni. Ci mają czerwoną kartkę, pamięć o ich pomysłach przez 8 lat ustawiła PiS w pozycji opozycji.
 • @Zawisza Niebieski 16:22:10
  To jakim cudem HGW wygrała ostatnie wybory?
 • @Zawisza Niebieski 16:39:15
  wiesz, moje zdanie o tej twojej opozycji jest takie że jak burdel źle funkcjonuje to wymienia się kurwy,a nie firanki!
  przykro mi
 • @Husky 16:39:11
  JOW nie jest idealnym rozwiązaniem, ale nie ma innej możliwości, by Polacy uzyskali kontrolę nad swoim krajem. Dzisiejsza ordynacja wyborcza doprowadziła iż rządzą nami na przemian, przedstawiciele koncernów zachodnich (PO), albo przedstawiciele USA-Izraela i koncernów USA. Masz inny pomysł, byśmy znów nie zobaczyli nowych - starych posłów? Póki kliki nie rozbijemy, to będziemy co 1 co 2 kadencje wybierali albo PO albo PiS, albo przefarbowane te partie partie, czyli patrz UW - PC.

  Pamiętaj, co powiedział Lech Kaczyński, "nie ważne kto będzie rządził w Polsce, teraz akurat rządzimy my, interes Izraela będzie w Polsce zabezpieczony. Leczysz się z lemingozy? Terapia pomaga, czy skorupa zbyt twarda.
 • @Zawisza Niebieski 16:45:21
  Ukrainy.Izraela,USA i dopisz Kiribatii
  żałosny jesteś
 • @Zawisza Niebieski 16:45:21
  Czy w Polsce istnieje wykrystalizowana grupa Patriotów (w poważnym rozumieniu słowa - dlatego z dużej litery), którzy mogliby być wystawieni na wybory i byli na tyle rozpoznawalni, aby wygrać?

  Pańskie sugestie to mrzonki, które mogą doprowadzić do większego zniewolenia.
  Moim zdaniem - przejście do demokracji bezpośredniej i likwidacja Sejmu jest jedynym rozwiązaniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:59:01
  Zacznijmy od wyborów HGW. Wygrała, bo za rządów Kaczyńskiego Warszawa pogrążała się w marazmie, metro, postęp robót ok. średniej dla całej inwestycji, inne inwestycje stały, Warszawiacy stali w korkach, przyszedł Marcinkiewicz, rozkopał Krakowskie Przedmieście, bez planów, bez inwentaryzacji, za to tramwajami jeździł, bratał się z ludem w sposób wywołujący paradoksy śmiechu u ludzi myślących.
  Dziś jak bym jechał do Pana to bym jechał nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, nie tylko zakończono I linię metra, ale jest już druga, jeszcze nie dokończona, ale widać postępy. Widać jak Warszawa pięknieje, nie marnieje jak za PiS. Mamy nowy most Łazienkowski, nowy most Marii Curie Skłodowskiej, dlatego HGW wygrała wybory. Zamiast wszędzie szukać złodziei paraliżując urzędników, inwestowała, ułatwiała życie w tym mieście. Nie raz jechałem samochodem z cudzoziemcami przez Warszawę, zazdroszczą nam rozwiązań, rozmachu.

  Z pewnością nie ma dziś grupy "Patriotów", ale czy z tego powodu mam popierać realizatorów interesu Izraela, lobbystów przemysłu zbrojeniowego USA, czy też Ukrainy? Przecież Macierewiczowi czarno na białym wykazano, że dopuszczał lobbystów do tajemnic państwowych, że realizował ich interesy. A ten człowiek zamiast ostro spowiadać się przed wymiarem sprawiedliwości nadal rządzi wojskiem, ośmiesza prezydenta.
  PAD nie jest moim prezydentem, ale szanuję urząd prezydenta, szanuję wybór Polaków i na pewno nie poprę sytuacji w które agent obcych interesów, zero takie jak premier z tabletu, czy też ośmieszający Polskę krok po kroku Waszczykowski (Fotyga, Waszczykowski, Bóg mi świadkiem, nie wiem które bardziej nieudaczne) pouczał prezydenta publicznie, by resortowe dziecię, Kempa wijąc się jak wąż w wazelinie witała duchownych, ministrów a na końcu, całe szczęście, że przed sprzątaczkami przywitała prezydenta.

  Andrzej Duda, uważam, że jest złym prezydentem, że jego wybór zapadł na długo wcześniej, niż myśmy głosowali, (Kraków, Kazimierz, wyjazdowe posiedzenie Knesetu) złamał konstytucję, której strzec przysięgał, że ośmieszał swój urząd będąc bezwolnym wykonawcą człowieka, który nie ma najmniejszego prawa rządzić Polską, ale urzędu nie pozwolę ośmieszać.
 • @Zawisza Niebieski 19:15:31
  //Andrzej Duda, uważam, że jest złym prezydentem, że jego wybór zapadł na długo wcześniej, niż myśmy głosowali,//

  co Ty lemingu reprezentujesz
  co ?
  jat ta stara baba z magla
  ps.
  a pradziadek Prezydenta był Rabinem i pochodził z Oddesy
  dlatego Dudę już 5 lat wcześniej desygnował...
  Putin
  Jak myślisz to prowda
 • @Husky 16:49:58
  Widzisz Husky, takie zdanie ze strony nie myślącego leminga jest dla mnie zaszczytem. Zawsze stawiałem sobie za cel nie podążać w stadzie lemingów i dzięki Bogu to utrzymałem. A stado zawsze chce zmusić, by ten co myśli zaczął jak oni iść na zatracenie.
  Posłuchaj barda Solidarności... "kto sam, ten nasz największy wróg, a śpiewak także był sam..."
  https://www.youtube.com/watch?v=lzFydBTEO0Q&t=4s
  Przeżyłem Gierka, przeżyłem Jaruzelskiego, przeżyję i owoce Magdalenki,
  http://wolnemedia.net/obrazki/magdalenka-2.jpg
  Zostanę wolny z myślą swobodną. Zostanę Polakiem, co wzorem ojców, którzy potrafili utrzymać kulturę przodków zachować, potrafili godność zachować podczas zaborów. Przeżyłem budowanie socjalizmu, przeżyłem Jaruzelskiego, na styropianie spałem, to i PO-PiS jakoś przeżyję.
  Z pewnością nie zostanę https://www.youtube.com/watch?v=LwaDoEs0st4

  A ty jak masz ochotę zostać Kacperkiem Piotra Dudy, no cóż będziesz miał ręcznik wyszywany złotą nitką, to też jakaś wartość.
  http://e5.pudelek.pl/98c520fa7cc46cf556f21dcf8067ea5a3acd2f90.jpg
  Powodzenia.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:13
  Straszne są te niezależne sądy i straszni ci niezawiśli sędziowie:
  tak wziąć i wezwać debila roku Donalda Tuska na rozprawę.
  Szok
  Dość tej niezawisłości!!!!!!!
 • @Husky 19:32:45
  Ja lemingu reprezentuję tych, co co miesiąc wypełniają deklaracje PIT, VAT i swoimi podatkami płacę pensje prezydentowi, posłom, ministrom i innym urzędnikom, więc mam prawo wymagać od nich, by działali na rzecz Polski.

  Ty zaś płacisz podatki, swoją pracą budujesz Wielką Brytanię, i kto wie, może ci za jakiś czas podziękują wielkim kopem... ale póki płacisz podatki królowej to od niej wymagaj poszanowania twoich praw, i jej mów jak ma rządzić, a nam Polakom nie mów co mamy robić. By decydować trzeba za swe decyzje płacić i ponosić odpowiedzialność.
  Doradców, co dla innych pracują mamy na pęczki i mówimy im dziękuję, pójdź drogą Berczyńskiego.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:13
  Poseł Szczerba odniósł się pod tym wpisem twierdząc, że nie pamięta sytuacji, ale przeprasza jeśli miała ona miejsca.

  To on myje ręce przed, a nie po? Kto mu teraz rękę poda?
  Kopacz ?

  https://pbs.twimg.com/media/DJHdNriW0AE8qgQ.jpg

  Czy jak ojciec daje się bić po głowie
  to na dzieciach może się to odbić?

  https://pbs.twimg.com/media/DJHlZ6IW0AEmncp.jpg
 • @Zawisza Niebieski 20:00:14
  // co miesiąc wypełniają deklaracje PIT, VAT i swoimi podatkami płacę pensje prezydentowi, posłom, ministrom i innym urzędnikom,//


  i tak trzymaj 8-)))
  tyle ci zostało

  Słychać wycie
  Czyli jest ZNAKOMICIE

  https://pbs.twimg.com/media/DJIrlg4XYAAK6yK.jpg
 • @Husky 20:09:33
  Zawsze zastanawiałem się, czym w tej Wielkiej Brytanii na życie zarabiasz. Normalny człowiek te sprawy raczej załatwia w samotności, no ale w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych różne sprawy się analizuje.
  Teraz już widzę, co twój umysł zajmuje. PiSuar, bidet, muszla klozetowa. No cóż, czyszczenie toalet, praca może nie zaszczytna, ale jakże potrzebna. Praca nigdy nie hańbiła człowieka. Życzę powodzenia na drodze życia zawodowego.
 • @Zawisza Niebieski 20:42:07
  Praca nigdy nie hańbiła człowieka.
 • @Zawisza Niebieski 19:15:31
  Nie akceptuję tej narracji - jest naciągana i w wielu miejscach fałszywa.
  Niemniej - dalej w ten sposób nie ma co polemizować.
 • @Zawisza Niebieski 20:42:07
  Nie wiem jak Wam lemingi ale mi Szczerba zawsze będzie się kojarzyć z fekaliami

  Szambo nurek szczerba

  https://pbs.twimg.com/media/DJMAmw4XUAAzOpn.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY