Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
775 postów 12602 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Ilu Palaków reprezentuje Budka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właśnie słucham porannego wywiadu z p. Budką.

 

I zżymam się na sposób narracji, w której p. Budka określa w co trzecim zdaniu, że wypowiada się w imieniu "Polaków". Bądź stwierdza, że "Polacy" sądzą, czy oczekują tego, czy owego.
Po prostu mocno mnie dotyka sposób wypowiedzi posła, który insynuuje, że jest przedstawicielem jakichś mitycznych "Polaków", którzy wszelkimi sposobami przeciwstawiają się obecnym władzom ze szczególnym naciskiem na sytuacje, które są dla nich korzystne. Czyli wbrew sobie i swoim interesom.
Jeśli UE grozi Polsce sankcjami, to "Polacy" to popierają. Jeśli sądy działają źle - "Polacy" sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom. Podobnie ze szkolnictwem, czy wzrostem gospodarczym.
Mam zatem pytanie do p. Budki - w imieniu których "Polaków" się wypowiada. Czuję się Polakiem, a p. Budka nie reprezentuje moich poglądów. Także znakomita część moich "krewnych i znajomych" także nie podpisuje się pod poglądami p. Budki.
Kogo wiec on reprezentuje?
 
Piszę tę uwagę, skierowaną przeciwko narracji p. Budki, ale ostatnio zauważyłem podobny sposób wypowiedzi także po stronie ludzi związanych z PiS (Sasin). Być może uznano, że taka forma wypowiedzi bardziej sprzyja emfazie przekazu. Nie wydaje się, aby to nie wzbudzało niechęci tak nachalnym traktowaniem odbiorców przekazu.  Jedynie zabagnia się sferę medialną.
Moje zdegustowanie wynika także z faktu, że prowadzący wywiady, czy programy RTV przechodzą nad tym do porządku dziennego, gdy ich obowiązkiem wręcz jest zapytać, w imieniu których "Polaków" dana osoba się wypowiada. Wydaje się bowiem, że polskie społeczeństwo wybrało swoją reprezentację w wyborach.
No, chyba, że p. Budka reprezentuje "Prawdziwych Polaków".

KOMENTARZE

 • Panie Wojtasie
  Zgadzam się z Panem.
  Należy jednak zauważyć, że podobną narrację stosują także inni, z PiSlamistami na czele.

  Żeby rozwiać od razu Pańskie ewentualne wątpliwości dodam, że Budka nie przemawia w moim imieniu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:22
  Wskazałem, że podobna narrację zauważyłem u Sasina.

  Przedmiotem mojej krytyki nie jest twoje ulubione ugrupowanie, a sposób narracji.
 • Budka to stan umysłu
  Budka chce pisać ustawy o sądach. Petru napisze o prawdzie historycznej, Kwach o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a Kijowski alimentacyjną.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:27:10
  Zauważyłem już od jakiegoś czasu, że szczególnie taką narrację stosują "tak zwani prawdziwi polacy", gwoli uwiarygodnienia swoich wypowiedzi, jakoby przemawiali w imieniu Polaków.
 • @Vinto 09:46:56
  I właśnie to powoduje u mnie odruch wymiotny.
 • Kogo wiec on reprezentuje?
  Budka pobiegł do Niemców pożalić się na PiS, który chce repolonizować media, chce reparacji wojennych, rozdaje środki budżetowe na lewo i prawo, a tak w ogóle to życzyłby sobie, aby PO wróciła do władzy z nim w roli głównej.
  Platforma Obywatelska nie musi kontrolować mediów, bo robią to Niemcy, którzy jednocześnie kontrolują Platformę Obywatelską. Bo w ich interesie jest, aby PO była u władzy na wieki wieków. Wie o tym Pan Budka, który prosi o zwiększenie nacisku na rząd ze strony Unii Europejskiej, czytaj Niemiec, wyliczając – w wywiadzie – na jakie niedogodności narażają się niemieckie koncerny prasowe w przypadku urzeczywistnienia repolonizacji mediów, wyliczając: „Wydawnictwo Bauer: stacja radiowa RMF.FM oraz portal INTERIA.PL. Wydawca Polska Press, gdzie Verlagsgruppe Passau jest udziałowcem, publikuje ponad 15 gazet codziennych. Axel Springer drukuje największy dziennik FAKT.”

  Taka amunicja odpowiednio ukierunkowana jest bardziej zabójcza niż czołgi Putina, przy czym należy zauważyć, że czołgi Putina ciągle stoją pod Moskwą, a tą amunicją „strzela się” do Polaków od dawna. Niemcy nie muszą demonstrować swojej antyrosyjskości, bo wystarczająco dobrze sterują nią w Polsce, i do sterowania polityką niemiecko-rosyjską jest to wystarczająco mocny kaliber.

  Kolejna propozycja, a zarazem przestroga dla Niemiec, w ustach wiceprzewodniczącego PO Budki, to swego rodzaju stanie na „straży niemieckiej cnoty”. Budka mówi wprost, że ciągłe mówienie przez Kaczyńskiego o reparacjach wojennych to próba pokazywania Niemiec „w złym świetle”. Tylko PO może przerwać ten „czarny PR”.
  ANKIETA
  Czy Polska ma prawo żądać reparacji wojennych?
  To głupie rozgrzebywanie starych spraw, które pogorszy stosunki z sąsiadami
  Tak, Polsce należą się reparacje wojenne
  Nie ma
  Nie mam zdania
  GŁOSUJWszystkie ankiety
  Według wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej to, co chce zrobić Kaczyński z mediami, to jest okropność, która ostatni raz zdarzyła się w momencie „powstania Chińskiej Republiki Ludowej, kiedy to media znalazły się w rękach sił nacjonalistycznych i konserwatywnych".
  Budce nie podoba się też „masowa dystrybucja środków publicznych” prowadzona przez rząd PiS. Martwi się, co będzie, jeśli gospodarka zacznie gorzej funkcjonować. Szkoda, że równej troski nie przejawiał, kiedy jego partia i koalicjant z PSL zadłużali Polskę bez opamiętania, a często i bez sensu na koszt przyszłych pokoleń.

  Unia Europejska /czytaj Niemcy/, twierdzi Budka, „musi pokazać siłę” i zrobić to tak, aby Polacy nie odczuli, że jest to skierowane przeciwko nim, a „przeciwko rządowi”. Pan Budka, skarżąc się niemieckiej gazecie, mówi: „Polacy muszą zrozumieć, że UE nie jest wrogiem naszego kraju. Ta narracja jest używana przez rząd. W ogóle PiS buduje rzeczywistość, w której największymi wrogami kraju są: Bruksela, Berlin i Moskwa. Osłabia to także pozycję Polski w UE”.

  Reasumując

  gdyby Niemcy przycisnęli Kaczyńskiego, Budkę zrobili Przewodniczącym PO, to Polską rządziłaby Platforma Obywatelska, niemieckie gazety dla Polaków ukazywałyby się na dotychczasowych warunkach, Niemcy miałyby dobry PR nad Wisłą, nie byłoby już pojękiwania o reparacjach wojennych, a rząd w Warszawie byłby bardziej przewidywalny i spolegliwy dla Berlina niż ten obecny.

  Ja proponuję i ostrzegam, działanie należy do was — zdaje się mówić wiceprzewodniczący Budka.


  ps.
  i gdzie tak pisza ???
  ano na :
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201708296180167-niemcy-budka-reparacje-media-polonizacja-kaczysnki-sputnik/
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:27:10
  //Przedmiotem mojej krytyki nie jest twoje ulubione ugrupowanie//

  Problem w tym, że moje "ulubione ugrupowanie" jeszcze nie istnieje a Pan Wojtas bełkocze swoje od samego rana :))
  Ale cóż wymagać od PiSlamisty...
 • Niestety jest to już taka maniera wśród polityków
  Gorzej, gdy w to zaczynają wierzyć wyborcy, albo wręcz stosować taką agitację w stylu "większość Polaków popiera... to co popieram ja".

  Namiętnie robi to PiS, choćby określenie "prawdziwy polak", nie mylić z Polakiem, jako określenie dla twardego elektoratu PiS. Żeby ocenić w imieniu ilu Polaków się wypowiada dany polityk trzeba by zrobić w tej sprawie sondaż, ale spróbujmy ocenić. Veta prezydenckie poparło 69% Polaków CBOS koniec sierpnia. Czyli mamy ewidentne odrzucenie bubla PiS. 81% jest za reformą.
  Ilu Polaków popiera obecny projekt prezydenta, na razie sondażu nie widziałem. Oczywiście z wszystkimi zastrzeżeniami co do wywiadowni oraz wartości takich sondaży. Traktujmy to jako dane orientacyjne.
 • @Zawisza Niebieski 10:01:38
  http://memytutaj.pl/uploads/2017/09/27/59cb5c7d5f176.jpg
 • @Husky 09:44:35
  Kaczyński napisze nam ustawę o przeciwdziałaniu mowie nienawiści, Pawłowicz o dobrych manierach (już , a Macierewicz instrukcję badania katastrof lotniczych...

  Widzę Husky, że bez portretu swego pana żyć nie możesz. Ja też kiedyś miałem psa, który gdy któryś z domowników wychodził brał jego kapeć i spał na nim. Zawsze na miejscu był tylko jeden kapeć, drugiego trzeba było po całym domu szukać. Jak wiesz zwykły poseł lubi kapciuszkowych. Rozważ to.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:57:02
  Twoje ugrupowanie to ANTYPIS.
  a KTO DO NIEGO NALEŻY - TO WYSTARCZY SOBIE PRZEŚLEDZIĆ ENUNCJACJE.
  A ty jak widze - swoje. zaczynasz mnie nudzić, nawet nie denerwować.
 • @Zawisza Niebieski 10:16:08
  Na tle poziomu wypowiedzi posłów PO i nowoczesnej, prof. Pawłowicz jest wzorem taktu,kultury i wykazuje wysoki poziom inteligencji.
  W pełni akceptuję jej wypowiedź tyczącą młodocianego samobójcy i roli w tym szkolnictwa, które serwowała Polakom PO.

  Co do sondaży na temat veta Prezydenta.
  69% za itp.
  Przecież to jaja ze zdrowego rozsądku. Sondaż można byłoby brać pod uwagę, gdyby chociaż połowa z respondentów rozumiała o co chodzi. Badania wskazują przecież też, że blisko 2/3 nie rozumie treści wiadomości serwowanych przez media.
  Zatem - to manipulacja medialna. A miałem nadzieję, że rozważanie o sprawach ważnych dla Polski należy prowadzić w duchu dobrych rozwiązań, a nie pod presja manipulacji medialnych, gdzie właścicielami wiekszośći mediów są podmioty obce i wrogie.
 • @Zawisza Niebieski 10:16:08
  http://memytutaj.pl/uploads/2017/09/27/59cb62663dd86.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:33:40
  Ile razy można mówić, że bycie antyPiSem to za mało, a oczekiwanie na to, że Jarosław Kaczyński znowu sam sobie podstawi nogę na jakimś zakręcie może być i złudna, i idiotyczna.
  Nie ten gość.
  Zły adres

  Logika kretynów z opozycji a właściwie z resztek z tego co można nazwać opozycją
  Taką resztką jest znany fan Kaczynskiego bloger Zawisza
  Beczka śmiechu i kupa smrodu
  Niemniej pożyteczny, zawsze to promil procenta do przodu dla PIS
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:33:40
  Co do "prof." Pawłowicz (taka sama prof. jak prof. Bartoszewski) to moja ocena jest zupełnie odmienna. Jeśli byśmy poszukiwali osoby o podobnym takcie i kulturze to tylko Niesiołowski może być brany pod rozwagę. I nie tylko moje to zdanie, bo jak pan widzi
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Facebok_Usuniecie_Krystyny_Pawlowicz_z_Facebooka/
  O wyrzucenie jej spośród grona ludzi cywilizowanych w ciągu kilku dni zebrano prawie 23 tys głosów.

  Mogę się z Panem zgodzić, że 2/3 nie rozumie przekazu medialnego, ale nie ważne, czy ktoś rozumie, czy też nie ma on prawo wyborcze i będzie głosował. To co zaproponował PiS był to totalny bubel mający za zadanie dać Kaczyńskiemu przez marionetkę "Ziobro" kontrolę nad sądami. Badanie nie obejmuje zdania ludzi po ogłoszeniu przez Dudę propozycji, bo tu w pewnością wyniki dla Dudy byłyby gorsze. Rzucenie propozycji do której potrzebna byłaby zmiana konstytucji jest idiotyzmem z jego strony. No ale od kogoś, kto tyle razy złamał konstytucję i ustawy można było się tego spodziewać. A teraz obserwujemy rozwój sytuacji, czy nadal zostanie Andrzejem, czy też znów wróci do roli Adriana.
  Bezsprzecznie zawetowanie bubla PiS było dobrym dla Polski rozwiązaniem, czekamy co nam politycy teraz przyniosą.
 • @Husky 10:34:07
  Widzisz Husky, Donald Tusk mojego głosu nie potrzebuje. Przecież nie ma wątpliwości, że gdyby stanął do wyborów prezydenckich z Kaczyńskim to znów usłyszelibyśmy wycie "wybory mi sfałszowano". Kaczyński swoją chorobliwą rządzę władzy może już tylko realizować za pomocą marionetek, to emeryt polityczny kurczowo trzymający się stołka.
  Jak sam widzisz, nawet biorąc pod uwagę tylko polityków PiS 10% poparcia to dla niego marzenie.

  " a oczekiwanie na to, że Jarosław Kaczyński znowu sam sobie podstawi nogę na jakimś zakręcie może być i złudna, i idiotyczna."
  Kaczyński i PiS co chwila sam sobie podstawia nogę. Wycinka puszczy, 19 mln na kolesiów Szydło, 19,5 mln na Tadeusza R. lista długa. Tyle, że opozycja jest ciapowata i tego wykorzystać nie potrafi. Tam nie ma lidera, człowieka z charyzmą.

  Polityków mamy do d... tak jak rząd PO-PSL był silny ciapowatością PiS, tak teraz PiS jest silny ciapowatością opozycji.
 • @Zawisza Niebieski 11:41:48
  Obłęd rozwija się u Ciebie w przyspieszonym tempie.Czyli znane zjawisko biologiczne, odkryte przez uczonych rosyjskich, taka niekontrolowana transformacja szarych komórek w zwykłe tłuszczowe.
  a może napiszesz jeszcze coś o seicento
  i o tym jak z "was" debili zrobiono, tak DEBILI
  ale czy zrobiono ?
  czy z opozycyjnych kretynów może zrobić debili
  widać można
  pamiętaj o ciamajdanie,wiewiórce,rzeplinskim,zamachach na TK,sejm,konstytucje, o więźniach politycznych
  pamiętaj !!!!
  to ważne !!!!
  czyli jednak idiotów ci u was dostatek

  ps.
  wiesz tobie należy się powtórny egzamin z prawa jazdy
  jeździsz już po tym rondzie od wielu lat
  i dalej będziesz jeździł
  Pewnie dlatego, że mózg jest w komputerze pokładowym, a za kółkiem tylko opakowanie.
  Tak to jest jak się coś kupuje za kontyngent rolno-spożywczy
 • @Zawisza Niebieski 11:41:48
  A mnie w tej chwili polityka Kaczyńskiego się podoba. Przynajmniej jest o niebo lepsza niż PO. Mam tylko jedną wątpliwość. W czyim interesie jest ona prowadzona Polski czy judeopolonii.
  Bez wywalenia sędziów o mentalności żydokomunistycznej nic w Polsce nie da rady zmienić.
 • @Zawisza Niebieski 11:32:04
  Z konfabulacją równa żydowskiej haggadzie - nie da się dyskutować.
  Np.
  " No ale od kogoś, kto tyle razy złamał konstytucję i ustawy można było się tego spodziewać. "

  Proszę podać konkretny przykład złamania Konstytucji potwierdzony prawomocnym orzeczeniem TK.
  Jeśli takowego brak - tego typu stwierdzenia będę uważał za fałszerstwo odpowiadające poziomowi kolesi z cytowanego tu "Facet". Zapewne grupuje ono kolesi spod budki (Budki) z ... no nie wiem, piwo to jednak dla tych gostków szlachetny trunek.

  A formalnie:
  jeśli sądy działają źle, wyroki są "po uważaniu", a z krzywdą dla ludzi (patrz - wypowiedź Ćwiąkalskiego), to trzeba to zminić i to jak najszybciej.
  Czy jest jakakolwiek siła i wola, poza Ziobrą, aby to "pozamiatać"?

  Ja optuję za wymieceniem tych z "kasty" w trybie natychmiastowym i wtedy spokojne dyskutowanie o kształcie wymiaru sprawiedliwości, w tym odebranie nadzwyczajnych uprawnień Ziobrze.
 • @Husky 13:14:15
  Bredzisz Husky, bredzisz. Napatrzyłeś się na portret twego idola i znów masz pogorszene lemingozy.
  Pytasz o seicento? No widzisz "sprawna inaczej" prokuratura pod rządami Ziobro przez dobrze ponad pół roku nie potrafi zwykłej stłuczki rozstrzygnąć. A ten ciamajda chciał jeszcze sądami zarządzać.

  A jak tam w grupie z "zespołem Macierewicza", słyszałem, że mu się rozleźli, bo już uznali, że ozdrowieli. Widzisz, a tylu idiotów na swe bajki nabrali.

  Weź leki na lemingozę. Bo stan nadal poważny. Niestety trzeba zwiększyć nakłady na leczenie tej szkodliwej choroby.

  Widzisz Polacy zdrowieją, z badania POLLSTER wychodzi, że mimo całej sympatii do Beaty S. już 61 % nie chce, by rząd firmowała marionetka. Jeszcze tylko 39% ją popiera. Więc powoli, powoli, poczekamy. Do wyborów jeszcze 2 lata.
 • @Zawisza Niebieski 13:43:01
  a ten sondaż kretynom z totalnej coś mówi :
  Bez (niezdecydowanych)

  PiS – 45 proc., PO – 18 proc., Kukiz – 11 proc., SLD – 6 ...

  dalej będziesz się POdpierał sondażami
  za dwa lata to znajdziesz swoją partie w.... szambie na głębokości 1 m.
  Jak mi przykro 8-)))))

  http://memytutaj.pl/uploads/2017/09/27/59cb91c709b65.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:11
  zaraz zmieni temat i napisze o....
  Pawlowicz
  a na pytanie wprost i tak nie odpowie
 • @zadziwiony 13:34:27
  Kilka lat temu krytykowali "nieprzytomny" projekt konstytucji, który był opublikowany na stronach PiS.
  Pytam- gdzie jest projekt przyszłej konstytucji PO czy Nowoczesnej?
  Sami mówia że jesteśmy w kryzysie konstytucyjnym, że obecna nie obroniła się przed złą wolą rządu i Kaczynskiego
  To gdzie jest ta, który w przyszłości nas obroni?
  gdzie ??????
 • Folksdojcz Budka reprezentuje folksdojczów
  a jest ich jak widać całkiem sporo.

  pozdr
 • @zadziwiony 13:34:27
  Od dawna wiadomo, że PiS pilnuje interesu USA i Izraela w Polsce. Po jakiego czorta sprowadzono nam obce wojska do kraju?

  Oczywiście, że złogi w sądach należy usunąć, jednak nie w takiej formie, by jedne złogi zastąpić innymi. Dlatego mnie się podobają propozycje Dudy, by wybór wymagał 3/5 głosów posłów, cy czas na podejmowanie decyzji mieli ograniczony, a jeśli im się nie uda ma być inna metoda. Pomysł, że każdy poseł dostaje 1 głos na jednego kandydata też jest niezły. Ograniczył bym go tylko że nie może w tym obowiązywać dyscyplina partyjna. A w jaki sposób odsiejesz tych "o mentalności żydokomunistycznej" od pozostałych?

  Przecież Kaczyński to człowiek o mentalności PRL, znaczna część jego rozwiązań aż z daleka zalatuje PRL. Masz ustawę kumoterską (PiSiewicze), czyli dyrektor przywożony w teczce. Masz ministra, co obsadza sędziów. Przecież to czysty PRL.
 • @Zawisza Niebieski 14:26:16
  a pamiętasz taka idiotkę co została ministrem sportu
  napisać ci coś o niej
  Zamkniesz wtedy "ustka" i zamilkniesz
  CHCESZ
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:11
  "Proszę podać konkretny przykład złamania Konstytucji potwierdzony prawomocnym orzeczeniem TK. " Panie Krzysztofie, trzeba brać realia pod uwagę. Przy obecnym TK, zarządzanym przez panią magister to gdyby dać jej konstytucję do oceny a Kaczyński by chciał, to by konstytucja była nie konstytucyjna.

  Wystarczy wziąć Konstytucję i ustawę o TK, i wyjdzie panu, że prezydent nie ma prawa nie przyjąć ślubowania od wybranego sędziego TK. Nie wolno również wybrać sędziego, jeśli nie ma wakatu. Popisały się PO-PiS. Jedni wybrali zamiast 3, 6 sędziów, drudzy nawsadzali dublerów. Duda złamał konstytucję, której strzec przysięgał.

  Ziobro jest człowiekiem, który wielokrotnie udowadniał, że prywata nie jest mu obca. Pamięta może pan, sprawę doktora G "już nigdy ten człowiek nikogo nie zabije", tu z pamięci podaję, więc słowa mogą się różnić. Sprowadzenie o 6 rano smutnych panów do mieszkań ekspertów prokuratury, i to raz w sprawie zapisu rozmów w kokpicie Smoleńsk, drugi raz jego prywatnej sprawie.
  To jest ostatni człowiek, który powinien decydować w sprawie sędziów. Sąd musi być niezależny od polityków i trzeba szukać takich mechanizmów, by to uzyskać. Oczywiście wymienić, ale na lepszych a nie twojszych na mojszych.
 • @Zawisza Niebieski 14:40:52
  Wiesz to odpowiedź w stylu pewnej pani ekspert z Antypodów na zadane jej pytanie o zbrodnie polskich żołnierzy dokonanej na Serbach w Kosowie
  Pytałem ja o to wielokrotnie.
  Odpowiedziała że są setki dowodów na to w internecie, ale.....
  wszystkie znikły.Wszystkie
  Ty zaś pierniczysz o tym że nie warto zaskarżać do TK.
  Słuchaj, takie odpowiedzi to sobie rób dla takich podobnych jak ty.
  A kim jesteście to wiele razu tu tylko dziś pisałem.
  Logika idioty to mniej więcej jest taka, jak ktoś mi da w mordę to zgłaszać się tego nie opłaca, bo w sądach to sama banda kretynów.
  To jest "wasza" logika, logika ludzi którym zwoje mózgowe już dawno się wyprostowały lecz sami tego jeszcze nie wiedzą.
 • @Husky 14:53:40
  Husky, dziś nie ma w Polsce TK. Żaden wyrok wydany z uczestnictwem sędziego dublera nie jest prawomocny. Zgodnie z konstytucją Ci ludzie nie mają prawa orzekać.
  Pytasz o panią Muchę, wystarczy mi, że oglądam panią magister Wolfgangową. Mucha była przynajmniej ładna a Wolfgangowa ani ładna ani mądra.No ale PiS słynie z tego, że ich damy stają się ładne dopiero po litrze wódki.

  Między sortem Polaków a sortem Kaczyńskiego jest jak w debatach między Tuskiem, Komorowskim a Kaczyńskim. Za każdym razem Kaczyński wychodzi na to, kim jest. Sorry misiu, ale w PiS nikt nie może być mądrzejszy od Kaczyńskiego, a Kaczyński, porównaj wyniki debat. On mocny tylko wtedy, gdy na drabince się modli. A wystarczy przeczytać konstytucję, ustawę o TK by wiedzieć, że Duda powinien się przed Trybunałem Stanu spowiadać za decyzje Kaczyńskiego. No ale dla ciebie też konstytucja tekst zbyt trudny. Ty tylko obrazkami się posługujesz.
 • @Zawisza Niebieski 16:42:44
  //Husky, dziś nie ma w Polsce TK.//

  IDŹ SIĘ LECZ !!!!

  THE END
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:11
  Więc poczytajmy konstytucję, jeśli będzie tu ktoś kto ma wiedzę wyższą niż Duda, który jej nie rozumie.
  art. 194 p. 1
  Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny.
  Pani magister Przyłębska nie nadawała się się nawet do sądu okręgowego. Dopiero została nim z narzucenia politycznego. Ale jak to się ma do "osób wyróżniających się wiedzą prawniczą". Nie jest to oczywiście złamaniem konstytucji a brakiem szacunku dla niej.

  Ale Konstytucja oraz ustawa o TK określa sędziów może być tylko 15.
  Teraz zerknijmy do ustawy, o TK
  Art. 21. 1. Osoba wybrana na stanowisko sędziego Trybunału składa wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  ślubowanie następującej treści:
  „Uroczyście ślubuję, że pełniąc powierzone mi obowiązki sędziego Trybunału Konstytucyjnego będę wiernie służyć Narodowi i stać na straży Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, czyniąc to bezstronnie, według mego sumienia i z najwyższą starannością, oraz strzegąc godności sprawowanego urzędu.”.
  Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania „Tak mi dopomóż Bóg.”.
  2. Odmowa złożenia ślubowania jest równoznaczna ze zrzeczeniem się stanowiska sędziego Trybunału.

  Jak Pan widzi, jedynym przypadkiem jaki przewiduje ustawa, by prawidłowo wybrany sędzia nie stał się sędzią jest jego odmowa złożenia ślubowania. Prezydent nie ma żadnego prawa odmówienia przyjęcia ślubowania. Tak więc wybierając sędziów dublerów sejm złamał konstytucję, Duda przyjmując ślubowanie od sędziów dublerów złamał konstytucję i ustawę o TK. Za to powinien rozliczyć się przed Trybunałem Stanu i mam nadzieję, że przyjdzie mu się rozliczyć za to przed trybunałem który będzie jeszcze polskim trybunałem stanu.
 • @Husky 16:56:57
  Nie na twój poziom to dyskusja, więc pozwól, że będą rozmawiali Polacy, co czytać Konstytucję i ustawy potrafią. Ty dalej obrazki wklejaj. To twój poziom.
 • Bardzo ważny temat pana Wojtasa i Zawisza i Husky temat skopali
  Mnie osobiście drażni nowomowa PO [ co drugie słowo to Polacy to Polacy tamto itp ! ] jest to sztuczny język obowiązujący w żydowskiej partii PO !!! a żyd Budka w tej żydowskiej nowomowie przoduję !!!!

  SŁOWIANIE ! żydzi zawsze jak im temat nie pasuje to próbują temat ZWEKSLOWAĆ !!! [ rozmowę skierować na inne tory lub ośmieszyć ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! PO SLD PSL Nowoczesna to partie obce wrogie Polsce i Polakom !!!! te partie nie reprezentują Polaków a wyłącznie żydów z obywatelstwem polskim
 • @Zawisza Niebieski 17:07:02
  Przedstawiona opcja - to konfabulacja.

  Poza tym , skoro TK jest o orzekaniu zgodności z Konstytucją, to nikt inny nie ma prawa tego robić.Skoro zaś pieniądze z OFE zabrane przez Tuska były konstytucyjne, to i dalsze sprawy też w zgodnością z orzeczeniami TK.
 • Budka reprezentuje "Prawdziwych Polaków".
  Tu gdzie górują krzyże kościołów
  Nie chcemy żadnych lewackich matołów
  Nie dla was Polska,esbecka hołoto
  To nasza ojczyzna,a nie wasze błoto.

  https://pbs.twimg.com/media/DKvllHtW0AYQvnr.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:50:59
  Jeśli zapisy w konstytucji i ustawie o TK to konfabulacja, to chyba Jarek ma rację, rzeczywiście pan sPiSiał :) Duda przysiągł strzec określonej konstytucji, nie jakiejś tam przez niego wymarzonej. Ustawa też była znana, choć z Dudy taki prawnik, że UJ się za niego wstydzi. No cóż, każdemu bubel się czasem trafi, może i UJ.

  Obaj mamy techniczne wykształcenie, więc wiemy. Warunkiem prawidłowego działania urządzenia jest to, że obsługują go odpowiednio przeszkoleni pracownicy, serwisanci. Inaczej gwarancja automatycznie wygasa. Mamy mierną ale wierną Przyłębską oraz dublerów, nie spełniających wyraźnie określonego w Konstytucji warunku "spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. " Nie obsługują go osoby uprawnione, gwarancja na prawidłowość wyroków automatycznie wygasa. Żaden wyrok wydany przez TK nie może być uznany za wiarygodny.
 • @Husky 18:53:09
  Widzisz Husky, krzyż nade mną stanie gdy przywdzieję dębowy garniturek. Na razie jednak tam się nie wybieram. Więc zostawmy go "matołom", co za życia chcą by nad nim krzyż stał. Jak ci mówiłem, tematy zbyt poważne dla ciebie, poprosimy ciebie, gdy będą nam potrzebne obrazki. Na razie przeszkadzasz w poważnej dyskusji.
 • @Zawisza Niebieski 19:46:41
  Co ciebie krzyz obchodzi
  Zwlaszcza ciebie
 • @Husky 19:53:32
  Cc mnie obchodzi? Ja mam wiedzę o religii, o krzyżu, o historii Kościoła, co nie jednym tekstem udowodniłem i jeszcze udowodnię. A tobie się wydaje, że cokolwiek o tym wiesz. Jeśli jest inaczej, udowodnij, ale swoimi tekstami, nie kopiowanych gdzie podpadnie. Potrafisz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:50:59
  https://pbs.twimg.com/media/DKrPxtWXoAEdDs2.jpg
 • Bezczelna i zuchwała jest ta sucz POlszewicka!
  Władze Warszawy nie pozwoliły odczytać listu prezydenta Dudy. Szef MON: jestem oburzony

  Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta miał dziś odczytać list prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Ale miejscy urzędnicy do tego nie dopuścili, choć resort obrony narodowej dzień wcześniej powiadomił magistrat o autorach i kolejności wystąpień. - Jestem oburzony zachowaniem urzędników prezydent Warszawy - mówi portalowi Niezalezna.pl Antoni Macierewicz.
  Dziś w godzinach południowych odbywały się w stolicy uroczystości z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Wczoraj MON przesłało miastu stołecznemu Warszawa listę wystąpień. Na pierwszym miejscu figurował Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Miał on odczytać list prezydenta RP.

  Ale lektor prowadzący uroczystości wyczytał wszystkich mówców z wyjątkiem... przedstawiciela prezydenta RP. W efekcie listu Andrzeja Dudy nie odczytano.

  Sytuacją tą - i zachowaniem władz miasta - oburzony jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
  - To niedopuszczalna sytuacja. Władze miasta nie pozwalają na odczytanie listu głowy państwa, choć kierowany przeze mnie resort dzień wcześniej przekazał listę planowanych wystąpień. Jestem oburzony zachowaniem urzędników prezydent Warszawy
  - mówi nam szef MON.

  W nieodczytanym z winy miejskich urzędników liście prezydent Andrzej Duda napisał m.in.:

  Polskie Państwo Podziemne jest i będzie dla naszego narodu źródłem inspiracji, a postawy działaczy konspiracji i żołnierzy AK wzorcami patriotycznymi. [...] Miliony obywateli Rzeczypospolitej, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności, z wielką odwagą i gotowością do poświęceń organizowały różnego rodzaju działalność, którą w normalnych warunkach realizują władze różnych szczebli.

  http://niezalezna.pl/204407-wladze-warszawy-nie-pozwolily-odczytac-listu-prezydenta-dudy-szef-mon-jestem-oburzony
 • @Zawisza Niebieski 17:11:19
  Choć bliżej mi do Ciebie niż Huskiego, to argument z czytaniem Konstytucji zupełnie nietrafiony. Sam Waść nie czytasz , a szkoda.
  /Art 187 ust1pkt 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów./
  Ten zapis określa wyraźnie rolę Sejmu i Senatu w wyborze członków KRS.
  Natomiast nie jest powiedziane w Konstytucji , kto ma dokonać wyboru spośród sędziów, może to zrobić np. Minister Sprawiedliwości. Nie może przy tym być mowy o nadmiernym uprzywilejowaniu władzy wykonawczej, gdyż jak wiadomo wszyscy sędziowie są niezawiśli (art 178 Konstytucji) więc zupełnie nie ma znaczenia , kto daną pietnastkę powoła ( byleby nie Prezydent, Sejm , czy Senat - bo tym Konstytucja przyznaje prawo desygnowania odpowiednio -1,4 i 2 członków) Oczywiście jeżeli będą podstawy do kwestionowania niezawisłości danego sędziego - członka KRS. Wówczas dyscyplinarka i gościa nie ma. Chyba logiczne?

  Zakładanie wpływu osoby dokonującej wyboru członków KRS spośród sędziów na funkcjonowanie KRS jest równoznaczne z domniemaniem "zawisłości" części sędziów, czyli ich "niekonstytucyjności" co prowadzi do logicznej sprzeczności, gdyż podstawą funkcjonowania Konstytucji jest "konstytucyjność" (niezawisłość i nieusuwalność) sędziego.
  Trzeba zauważyć , że każdy sędzia przed powołaniem jest weryfikowany przez KRS, której podstawową funkcją jest czuwanie nad tym, aby do zawodu wybierani byli ludzie odpowiedni. Więc chyba widziały gały , co brały. Środowisko sędziowskie wybrało, środowisko sędziowskie ma.
 • @Zawisza Niebieski 19:43:36
  Wydaje się, że dalsza dyskusja jest bezcelowa.
 • @MacGregor 14:25:02
  Bardzo butne mają miny te niemieckie sqr....ny

  https://pbs.twimg.com/media/DKwMbupW0AILgkb.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:46:41
  Dziękujemy

  https://pbs.twimg.com/media/DKqY7e8XUAAeTn3.jpg
 • @Zawisza Niebieski 20:06:44
  Tak to ci tu zostawię...

  https://pbs.twimg.com/media/DKv-OHFW4AA9R-u.jpg
 • @Mariusz G. 21:07:02
  Panie Mariuszu, moje odniesienie do Konstytucji i do ustawy o TK w rozmowie z p. Wojtasem dotyczyło złamania przez PAD konstytucji i tej ustawy. Jeśli chodzi o KRS poszukuję takiego rozwiązania które zabezpieczy przed wprowadzeniem do KRS sędziów zależnych od polityków od partii. Na tym mi zależy.
  Co do rozwiązań dyscyplinarnych to mam duże obawy o i skuteczność.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:11:06
  Problem ze mną jest taki, że jak coś mówię, to z reguły mam ku temu argumenty. Jak sam Pan widzi, na poparcie złamania przez PAD konstytucji i ustawy przedłożyłem odpowiednie artykuły. Jak również wykazałem, dlaczego dziś TK nie jest wiarygodny, gdyż obsadzony został ludźmi nieprawnie tam zasiadającymi, miernymi ale wiernymi. Ucieka Pan od przyznania mi racji w tej sprawie, rozumiem.
 • @Zawisza Niebieski 09:26:32
  Co do dyscyplinarek - to ironia. Chodzi o to , że kandydata na sędziego desygnuje KRS, czuwająca nad niezawisłością sędziów. Taki kandydat, to nie jest człowiek z łapanki, ale owoc wytężonej pracy środowiska sędziowskiego nad tym by do tej wspaniałej kasty nie dostała się czarna owca. Więc chodzi mi wyłącznie o to , że kto by nie wybierał spośród sędziów, to i tak wybierze dobrze, bo gdyby któryś z członków kasty był "zawisły" to kasta na pewno by go usunęła. Czyli jakby nie wybierać, to zawsze wybierze się 15 NIEZAWISŁYCH, czyli od nikogo niezależnych i chyba o to w teorii chodzi.
  Zakładanie, że wśród sędziów są jednak zawiśli, to twierdzenie, że KRS w dotychczasowej formule działał źle i niekonstytucyjnie. Więc ktoś kto broni KRS przed Ziobrą jednocześnie neguje sens takiej obrony.
  I czy to nie szczyt hipokryzji, gdy uważa się , że wszyscy sędziowie są dość niezawiśli by decydować o losach Kowalskich, ale jednocześnie tylko niektórzy są na tyle niezawiśli, by decydować o losach własnego środowiska.
 • @Zawisza Niebieski 09:30:07
  // z reguły mam ku temu argumenty. //


  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/czy-leci-z-nami-pilot-pl-ffffff
 • @Husky 22:19:15
  może i "niemieckie sqr....ny" ale gęby jakieś takie żydoskie ...
 • @Drab61 18:48:07
  no tak
  genów się nie da oszukać
 • W sumie...nie jest żle
  https://pbs.twimg.com/media/DK1dJBjWAAIMw7w.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:43:36
  Bez "przychylności" czytaj skorumpowanych prokuratorów i sędziów masowa kradzież nie byłaby możliwa. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji warszawskiej ukazuje nam studium przypadku, które odwzorowuje detale i wydobywa światłocienie teoretycznego państwa, jakim była tzw. III RP. Ta republika Okrągłego Stołu była skonstruowana właśnie w celu ograbiania Polaków z majątku. Metody bywały różne, a to okradli nas "na wnuczka", na paliwo, na VAT, na sztabkę złota, na prywatyzację i tzw. reprywatyzację. Poziom całkowitego zepsucia PRL-bis osiągnął właśnie za czasów rządów PO. To wtedy puściły ostatnie zawory przyzwoitości. Wszystkie te odmiany systemowego złodziejstwa łączy konieczne współdziałanie wymiaru sprawiedliwości. Bez "przychylności" prokuratorów i sędziów, a często bezczelnego współdziałania z grupami przestępczymi masowa kradzież nie byłaby możliwa. Oddawanie na podstawie decyzji sądu nieruchomości osobie 130-letniej, przy zastosowaniu fikcji, że jest ona rzekomo "nieobecna", nie ma nic wspólnego ze stosowaniem prawa i stanowi dowód na konieczność radykalnych reform w prokuraturach i sądach i drastycznej zmiany roli procesowej (na rolę oskarżonego) wielu sędziów. Sędziowie i prokuratorzy brali, biorą i być może będą brali łapówki. Stąd ich nie mające pokrycia z ich urzędniczymi dochodami majątki.
 • @Husky 20:55:35 co na to niebieski i reszta jego akolitów?
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/schet.jpg
  To już jest znęcanie się nad opozycją. Polska w gronie najbardziej rozwiniętych rynków. Agencja indeksowa FTSE Russell zdecydowała o przekwalifikowaniu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych - poinformowała FTSE Russell w komunikacie. To "ważny krok" w rozwoju naszego rynku kapitałowego - powiedział prezes GPW Marek Dietl.
  Agencja indeksowa FTSE Russell ogłosiła wyniki corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju. Polska została przekwalifikowana z rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets). Jak podkreśla Giełda Papierów Wartościowych, decyzja FTSE Russell oznacza, że Polska znalazła się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych światowych rynków, do których zaliczane są m.in. Niemcy, Francja, Japonia, Australia i Stany Zjednoczone. To pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej czytamy w komunikacie GPW. Podczas rewizji klasyfikacji FTSE Russell bierze pod uwagę m.in. otoczenie regulacyjne, infrastrukturę i jakość rynku kapitałowego, kształt systemu depozytowo-rozliczeniowego czy rozwój rynku instrumentów pochodnych. Przekwalifikowanie Polski do rynków rozwiniętych to docenienie rozwoju polskiej gospodarki i naszego rynku kapitałowego oraz ważny krok w jego rozwoju. Polska posiada wszystkie zalety rynków rozwiniętych, m.in. bezpieczeństwo obrotu i usług post-transakcyjnych oraz rozwiniętą infrastrukturę. GPW funkcjonuje w oparciu o nowoczesny system transakcyjny, a spółki notowane na giełdzie spełniają wysokie standardy w zakresie ładu korporacyjnego i komunikacyjnego. Dodatkowo, dynamiczny rozwój polskiej gospodarki jest dobrym argumentem do inwestowania na naszym rynku przez globalnych inwestorów. Awans Polski do Developed Markets to także duże wyzwanie i rosnące oczekiwania wobec rynku kapitałowego, którym gotowi jesteśmy sprostać powiedział cytowany w komunikacie Dietl.


  Ps..Wystarczy nie kraść. Polacy teraz widzą jak Polska była okradana przez PO-PSL i ludzi związanych z tymi partiami a także przez Niemców i finansjerę zagraniczną. Wystarczyło tylko nie kraść i dać możliwość rozwoju. Dobra robota panie prezesie i premierze Jarosławie Kaczyński. Brawo PiS. Ale rozliczyć złodziei z PO i PSL, lewactwa musi być dokonane i ukarane za te 540 miliardów. Zawsze mówiłem jak ekonomia pójdzie do góry to trafi szlak opozycje tak mi dopomóż bóg. Oby ich szlak trafił za okradanie nas wszystkich. Jeśli nie uwolnimy się od tego ciężaru na naszych barkach jak PO, Nowoczesna, KOD to trudno nam będzie gonić Europę. Najpierw ten balast trzeba wyrzucić za burtę , jak zniknie pod powierzchnią wody to koniom będzie lżej. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla Polaków, ale dobra by uzmysłowić temu eurokołchozowi, że Polska jest prężna, że się rozwija, że daje sobie dobrze radę, że nas świat docenia, że u nas bezpiecznie i spokojnie ... totalni z czasem też padną .. czekamy do wyborów -- społeczeństwo niech myśli o przyszłości a nie cofaniu się wstecz. Wybory powinny być zabezpieczone by dodatkowe karty wyborcze nie fruwały jak wolne ptaki .. że PSL z aż 2% miał 25 % poparcia ... Polacy chcecie by było coraz lepiej to głosujcie tylko na PiS.
 • PO, Budka, N.. i lewactwo już wyją nad tym o czym poniżej.
  SB-ecy i UB-ecy mają obniżone emerytury. To bardzo dobrze. Szkoda, że politruków z LWP nie włączono do esbeków, bo pełnili takie same funkcje w LWP, bezpośrednio kierowali nimi ruscy oficerowie a dziś RP wypłaca takim po 5 tys. mies. Nie widzę tutaj prokuratorów oskarżających ludzi w starym systemie, sędziów którzy orzekali, skazywali Polaków, żołnierzy - dowódców wojskowych, którzy brali udział w stanie wojennym (wykonywali rozkazy) i wszelakiej maści sekretarzy PZPR, wojewodów itp. Kiedy sędziowie i prokuratorzy, którzy oskarżali i skazywali opozycjonistów odpowiedzą za swoje czyny? Mają taki sam wkład w niszczenie ludzi i państwa polskiego jak reszta. Tylko uznanie każdej (wojsko/IW/WSW/WSI też) bezpieki PRL za organizacje przestępczą (jak Gestapo) odbiera im status niekaralności i zapobiega legalnemu wpływaniu na życie publiczne!!! Takie pozbawienie ich papierka o niekaralności uniemożliwiłoby by im także możliwość pracy w ochronie, gdzie jest codzienne i legalne inwigilowanie życia milionów osób. SB to tylko małe trybiki. Pamiętajmy, że oni mają kilkaset ofiar na sumieniu, ale jest ktoś, kto ma ich więcej. To kolejne tryby tej zbrodniczej machiny. SB-cy zbierali materiały, zanosili je do prokuratorów, którzy sporządzali akty oskarżenia, wydawali postanowienia o aresztowaniu, a na końcu sądy skazywały opozycjonistów na kary więzienia, czasami na śmierć. Kiedy będzie ten mechanizm przeniesiony na prokuratorów i sędziów, bo bez ich udziału niewiele złego w tych sprawach by się stało!!! Potraktować tak samo prokuratorów i sędziów, którzy oskarżali i skazywali w okresie stanu wojennego z mocy dekretu rady państwa, który był zbrodniczy i niezgodny z Konstytucją, nawet tą ułomną, bolszewicką. Kiedy Ziobro weźmie się za tę część zbrodniczej machiny, prokuratorsko sędziowską; tu chodzi nie tylko o brata Michnika ze Szwecji. Chociaż takim zbrodniarzom powinna emerytura w ogóle być odebrana!!! Może PiS nie mógł inaczej, choć ja żałuję że nie zrobiono następująco: Uznać (jak Gestapo) za organizację przestępczą, gdzie za samo bycie już jest paragraf. Do tego obniżka emerytur i rent wprawdzie tylko za czas pracy dla bezpieki, ale za to kolosalne grzywny i nawiązki dla poszkodowanych (nawet jak bezpośrednio samemu nikogo się nie tknęło). Dodatkowym skutkiem byłby dzięki temu brak możliwości uzyskania zaświadczenia o niekaralności, gdyż każdy byłby z automatu umieszczony w rejestrze skazanych. Czyli nikt z nich nie mógłby pełnić wielu funkcji publicznych. Obecnie poleciano im (i słusznie) po kieszeni, ale nadal mogą funkcjonować publicznie jako niekarani, jakby nie uczestniczyli w tej maszynie zniewolenia i gnębienia ludzi. Gestapo czyli Geheime Staatspolizei czyli tajna policja państwowa to nic innego jak SB. Głównym zadaniem Gestapo było zwalczanie przeciwników politycznych NSDAP. "Nasi" zwalczali przeciwników odpowiedniczki NSDAP czyli PZPR (obecna nazwa PO). Ciekawe jest, że liczba gestapowców była prawie taka sama jak esbeków (ok 31 tys.), co jednak różni te siostrzane organizacje to fakt, że niemiecka SB została uznana za organizacje zbrodniczą a "nasza" krajowa do dziś cieszy się poparciem "opozycji", rzecznika praw obywatelskich, elit i milionów wyborców "platformy". Czy jesteśmy tak chorym czy tak zdegenerowanym społeczeństwem, że nie potrafimy rozliczyć zbrodniarzy a co gorsze z nimi sympatyzujemy. Nie wyobrażam sobie, że na ulice Berlina czy Monachium wychodzą tysiące gestapowców z rodzinami i towarzyszą im przedstawiciele partii opozycyjnych. Przypominam, że oni mają broń. Przy odchodzeniu na emerytury każdy SB-k odchodził z własną bronią służbową, którą kupował za około 30 zł i jeśli pracował potem w Policji - zabierał także swoją odznakę policyjną, które to rzeczy może teraz wykorzystywać do walki z rządem. Mojej Mamy kuzyn nauczyciel z zawodu, kiedyś pracownik SB IV pionu (do walki z kościołem), odchodząc na emeryturę kupił pistolet, chwalił mi się tym i mówił, że nigdy nie wyda, gdzie ma ukrytą tę broń. Po cóż mu ona na emeryturze? Jednocześnie bardzo ostro przeciwko rządowi się wypowiada i twierdzi, że ich środowisko nie ustąpi i nie pogodzi się z tą stratą!!!
 • @kula Lis 67 15:03:04
  Od jutra cięcia emeryturek.
  Ojojoj...
  ale będzię płacz i lament
 • @kula Lis 67 15:03:04
  Nowośmieszna

  https://pbs.twimg.com/media/DK5-HJpWkAE6PZy.jpg
 • @Husky 19:44:54
  Kilkaset tysięcy złotych "za głowę Ziobry" oferują wielkim mediom tajemniczy zleceniodawcy. Kilkaset tysięcy złotych za (skuteczny wreszcie) atak na Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oferują wielkim mediom tajemniczy zleceniodawcy, przedstawiający się jako reprezentanci potężnego, powiązanego politycznie funduszu kapitałowego - wynika z informacji portalu wPolityce.pl. Wedle naszych źródeł w ciągu ostatnich tygodni emisariusze zleceniodawców odwiedzili co najmniej kilka decyzyjnych w mediach osób. Nie ukrywali, że ich celem jest zniszczenie Zbigniewa Ziobry i są gotowi zapłacić za to bardzo, bardzo dobrze. Metoda nieważna, może być kłamstwo, prowokacja, paszkwil byle tylko było skuteczne. I szybko twierdzi nasz informator. Przypomnijmy, że Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro jest jednym z najskuteczniejszych polityków obecnego rządu. Wdrożył reformę prokuratury, walczy z mafiami, próbuje - na ile pozwala prawo - zmieniać wypełnione ludzkimi nieszczęściami sądy. Jednak duża reforma sądownictwa została zatrzymana przez prezydenckie weta do proponowanych przez PiS ustaw. Ekipa Ziobry walczy też ze złodziejską reprywatyzacją w Warszawie, gdzie grupy przestępcze zarabiały setki milionów złotych. Wedle niektórych naszych rozmówców minister Ziobro, lojalny wobec Kaczyńskiego, jest też postrzegany jako przeszkoda w budowie nowej formacji na scenie politycznej, która marzy się wielu ludziom, także uchodzącym za przedstawicieli prawicy.


  Ps..Ziobro skorzystał z doświadczenia i wiedzy Kaczyńskiego. Wyrósł na mądrego polityka. Dudzie, póki co buzuje pod kopułą. Ziobro i Macierewicz to prekursorzy dekomunizacji na którą Polacy czekali od ćwierćwiecza. Dlatego są znienawidzeni przez PO. To jest śmiertelnie poważna informacja. Co na to polskie służby specjalne? Gdzie jest Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Śpi smacznie, jak zwykle? Proszę o natychmiastową, odpowiednią reakcję na tę informację. Czy Państwo Polskie jest już poważne, czy nadal nie? Tacy ministrowie jak Zbigniew Ziobro czy Antoni Macierewicz są groźni dla wrogów Polski więc ci nie cofną się przed żadnym świństwem by ich unieszkodliwić. Trzeba ich szczególnie ochraniać. Pośpiech w uwalaniu Ziobry wynika z tego, że po wprowadzeniu ustawy dekoncentracyjnej, nie da się już strzelać medialnie w Rząd i w PiS. Śpieszą się dranie. Jedyną szansą, żeby dalej Polskę okradać jest rozbicie obozu władzy, skłócenie wyborców prawej strony. Napuszczanie prezydenta. Nie wiem jacy tam są jego doradcy i czy wśród personelu nie ma kretów. Założę się, że poprzednia władza sprawy nie zaniedbała. Mogą być też "śpiochy". Kukiz 15, ich zachowanie w krytycznym momencie, jakim było uchwalanie budżetu. Dlaczego nie stanęli aktywnie po stronie Rządu. Po udanym puczu kto wrócił by do władzy? czyli dalej "prywatyzowanie pieniędzy", wyrzucanie ludzi z mieszkań itp. To tylko potwierdza o co toczy się stawka. Minister Ziobro, minister Macierewicz, wreszcie Jarosław Kaczyński i premier Szydło. Ekipa ideowców, traktujących politykę jak służbę dla społeczeństwa. Naprzeciw Niemiecki kapitał drenujący Polskę z setek miliardów złotych. Politycy PO/NOWOCZESNA?PSL/KUKIZ 15. Walka w mojej ocenie na "śmierć" i "życie". Patryk Jaki:" To jest w rzeczywistości walka o to jak ma wyglądać Polska" W mojej ocenie to walka o to czy Polska będzie krajem oligarchii wielkich korporacji i interesu Niemiec oraz Francji czy Polska dla zwykłego obywatela.
 • @Husky 19:44:54
  emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS (w 2015 r. emerytura wynosiła ok. 2 tys. zł brutto, renta - ok. 1,5 tys. zł brutto, renta rodzinna - ok. 1,7 tys. zł brutto). Czyli na rękę ok. 350-400 zł mniej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY