Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 13656 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Morawiecki i zawirowania ..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co wynika z roszady na stanowisku premiera? Jakie temu były przyczyny, a jakie będą skutki? Czego można oczekiwać przy pozytywnym rozwoju sytuacji?

 

 
O tym, że roszada wynika z przewidywanych potrzeb PiS w odniesieniu do wyborów samorządowych – pisałem w poprzedniej notce tematycznej. Lepszej „twarzy” dla tych wyborów PiS mieć nie będzie.
Przy okazji wątek feministyczny. Otóż kobiety są doskonałymi wykonawcami, konsekwentnymi w działaniach. Jednak raczej nie tworzą samodzielnie idei i nie dokonują bieżących, a istotnych modyfikacji. Można więc twierdzić, że Szydło wykonała zadanie do jakiego została przygotowana.
I chwała jej za to. Zrobiła „wielką robotę”. Jednak obecnie warunki nieco się zmieniły, co wymaga dostosowania. Tu wydaje się, że Morawiecki jest lepiej przygotowany do tej roli.
(Warto zapoznać się z notką p. Jeznacha na ten temat).
Potwierdza się moje przewidywanie, co do słabnięcia USA. To równia pochyła, gdzie następuje przyspieszenie „jazdy w dół”.
W odniesieniu do Europy Środkowo-Wschodniej USA zamierzały tak sterować działaniami, aby to państwa regionu same tworzyły flankę zagrażającą Rosji. Tymczasem Ukraina okazała się workiem bez dna i sama stanowi problem. Polska jest za słaba samodzielnie do takiej roli, a pozostałe kraje wcale nie kwapią się do podsycania konfliktu bez jakichkolwiek korzyści z tego wynikających.
Niemniej, z racji stanowiska popierającego USA, Polska uzyskała pewne koncesje na rozwój gospodarczy, gdyż bez tego nasz głos nie znaczyłby więcej niż odgłos kościotrupa turlającego się po blaszanym dachu.
Ten proces, raz rozpoczęty, musi już być kontynuowany, gdyż inaczej należy liczyć się z dużym oporem społecznym. To zaś z kolei tworzy konflikty w ramach UE, gdzie „kolonia polska” zaczyna się stawiać i formułować niewygodne oczekiwania względem błogostanu elit „starej” UE. Sprawa oczywista, że najbardziej dotyka to Niemcy i Francję.
Efektem jest podkreślane przez p. Jeznacha przekonanie, że należy w większym stopniu zacząć dystansować się od USA.
Do czego to prowadzi?
Do pewnego rodzaju osamotnienia, co jest wykazywane przez opozycję. Tyle, że jeśli mamy być samodzielni, to jest to nieuchronna sytuacja. Pozostaje budowanie struktur Trójmorza, ale już bez Ukrainy i zmniejszenie retoryki antyrosyjskiej. Chyba to jest oczywiste.
I proszę zauważyć: na początku roku zaprezentowałem takie stanowisko, co nie zostało przyjęte ze zrozumieniem. Przeciwnie – jako oszołomstwo. Tymczasem sytuacja ewidentnie ewoluuje stając się wyraźnym kierunkiem Polskiej Racji Stanu.
Trójmorze pozwoli zarówno nam jak i pozostałym państwom na zachowaniu swej niezależności, a przynajmniej pewnego dystansowania się względem Niemiec i „starej” UE.
Mamy zatem zarys kierunkowy działań władz Polski, który powinniśmy śledzić i pilnować, aby nie został zaprzepaszczony. To poprawa stosunków z Rosją i dostosowanie do tego naszej polityki względem państw „poradzieckich”, a przy ograniczaniu dostosowywania naszej polityki do bandyckich poczynań Ukrainy. Dalsze pogłębianie więzi, które przydatne będą dla idei Trójmorza; to długi proces powolnego eliminowania uprzedzeń i nawiązywania współpracy.
Względem Zachodu „personalizowanie” na poziomie państwa naszych relacji. Tworzenie podstaw bardziej niezależnej gospodarki.
Tu należy dostrzec jedną kwestię istotnie rzutującą na naszą sytuację: jesteśmy kolonią UE i ten fakt jest niezaprzeczalny. Jeśli chcemy dążyć do zamanifestowania partnerskiej roli w stosunkach z Zachodem, to muszą zaistnieć przesłanki do zbliżonej pozycji materialnej mieszkańców. Na razie jesteśmy pariasami. Co prawda nie ma już problemów z zatrudnieniem i pracą zapewniającą trwanie, ale dalej różnice są istotne.
Do Polski wracają ludzie na emeryturze „zachodniej”. U nas jest dla nich taniej.
Czyli – tu zostali wykształceni, pojechali do pracy na rzecz tambylców, a teraz wracają wykorzystując zasoby Polski do wygodnego życia na emeryturze. 1000 EU tam – to co najwyżej średni poziom życia. A u nas to krezusi, bo średnia emerytura oscyluje najwyżej wokół 2000 PLN. A w większości jest znacznie niższa.
Zatem zadanie dla rządu Morawieckiego jest doprowadzić do istotnego wyrównania tych dysproporcji. To z kolei przyczyni się do fali powrotów naszych migrantów ekonomicznych.
 
Wg wskazanych elementów można dokonywać oceny działań rządu Morawieckiego. Reszta to pikuś i personalne nawalanki.

KOMENTARZE

 • @
  //Potwierdza się moje przewidywanie, co do słabnięcia USA. To równia pochyła, gdzie następuje przyspieszenie „jazdy w dół”. //

  Przełomowym momentem będzie handel ropą. Jeśli Arabia Saudyjska ulegnie Chinom i zacznie sprzedawać ropę za yuany (a raczej nie ma innego wyjścia) to dolar przestanie być walutą zapasową świata. A głównie na dolarze USA stoją.

  Próba osłabienia Rosji przez sztuczne zaniżanie cen ropy ugodziła głównie w samych Saudów, którzy mają teraz deficyt budżetowy. Na razie nie mogą się odspawać od USA i Izraela bo po drodze jest Iran. Jeśli nie uda się wkręcić USA wojnę z Iranem to poleci dolar a za nim Stany.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:39:20
  O tym kiedy ś już pisałem. Teraz widoczne są już dalsze skutki.
  USA mają deficyt rzędu 600 mld $. To kwota zbliżona do kosztu utrzymania armii. Do tej pory drukowano USD, które miały zbyt z racji transakcji ropą.
  To się kończy.
  Do tego do chodzi transfer przemysłu do Chin. A jak poczytać na temat USA, to okazuje się, że szansą na rozwój dla większości amerykanów jest wstąpienie do armii. (Można o to zapytać choćby Staszka kieliszka, a ostatnio i Docent zza morza o tym pisał).
  Tą drogą wydrenowano najlepszych ludzi. I nawet jakby chciano odbudować przemysł, to brak kadr.
  Tego procesu nie da się zawrócić.
  Trump próbuje i chce się wycofać z roli żandarma świata, ale "deep state" go blokuje.
  Czym się to skończy - nie wiadomo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:58:02
  Ja już od kilku lat piszę o upadku dolara i USA. Kiedyś się ze mnie śmiali. Teraz jakby mniej :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:39:20
  "Jeśli Arabia Saudyjska ulegnie Chinom i zacznie sprzedawać ropę za yuany (a raczej nie ma innego wyjścia) to dolar przestanie być walutą zapasową świata."

  Tak, tak, Saudowie pójdą drogą Husajna z Iraku czy Kadafiego z Libii a USA będzie się przyglądać.
  Pogłoski o upadku USA są cokolwiek przesadzone ... a świstak siedzi i zawija w sreberka Panie @Jarek Ruszkiewicz .
  Pobożne życzenia może i są dobre na pewno nie w polityce i geopolityce.
  Pobożne życzenia neokonów i Demokratów z agentem CIA Obamą, że handlując z Rosją interesami w Europie, zrobią sobie z Rosji powolne narzędzie do realizacji interesów Izraela na BW, okazało się sprzeczne z prawami rządzącymi potęgami i ich zachowaniami.
  Chytry lis Putin brał jak dawali(w Europie) a gdy USA chciała wziąć swoje na BW(Syria, Iran) to Putin pokazał Obamie środkowy palec.
  Teraz administracja Trumpa musi postawić Rosji i Niemcom zaporę przed bliskim kumaniem się(Trójmorze) bo w przeciwnym razie wypadłaby z gry, gdyż i Chiny są zainteresowane tym regionem(Polska jako hub na skrzyżowaniu północ -południe(Trómorze) i wschód - zachód(nowy jedwabny szlak jako narzędzie pierwotnej akumulacji kapitału).
  USA musi mieć w Polsce mocne oparcie, by kontrolować ten interes i nie być wyautowane przez pozostałych graczy bo to faktycznie oznaczałoby ich staczanie się do roli regionalnego, zaoceanicznego mocarstwa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:58:02
  Pierwsza zagraniczna wizyta premiera nie musiała być w Tel Aviw, mógł polecieć gdzie indziej np do Francji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:58:02
  Zadłużenie USA te nieoficjalne to 550% PKB! Czyli ponad 130 bilionów $ Oficjalne to 20 bilionów nie miliardów $.
 • @35stan 19:40:30
  Nie przeczę, że pańskie rozumowanie oddaje pewne zamierzenia i dążenia. Ma tylko wadę - nie stoją za tym możliwości. USA są jeszcze potężne, ale słabną i muszą się liczyć z powstawaniem coraz to nowych punktów zapalnych.
  Do niedawna sami je tworzyli, ale to już passe. Ich potęga jest nieodtwarzalna - nie mają zasobów. Armia jest za duża względem wielkości społeczeństwa. Brak wypełnienia ewentualną armią okupacyjną. W efekcie są zdolni do zniszczeń (lotnictwo, rakiety) i nic więcej.
  Trójmorze jest za słabe i brak konsolidacji skierowanej przeciwko Rosji w interesie USA. Nawet Polska wycofuje się z tej roli.

  Zatem - chyba nie ma Pan racji, ale "pażiwiom, uwidim".
 • @kula Lis 67 20:20:02
  No właśnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:24:45
  Staszek Kieliszek pisze w jakim stanie jest już armia USA, oraz ich przemysł, którego praktycznie tam już nie ma jak i kadr technicznych. Pisze mi o tym na PW.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:24:45
  Pozostaje pytanie u kogo te astronomiczne zadłużenie?
 • @kula Lis 67 20:40:54
  Chiny mają np. około 2 bln w obligacjach.
  Sądzę, że Arabia Saudyjska i inne państwa regionu - podobnie. Spore zadłużenie wewnętrzne.
  A złota już raczej nie mają - jest w Chinach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:36:57
  jak długo można się śmiać, jak długo 8-))))
 • Bruksela zachwycona Premierem Morawieckim
  .... za słowa, że "stosowanie prawa europejskiego jest dla nas ważną wartością".
  Zdziwieni słowami Premiera byli jedynie krzywy banan i ślimak z działu ryb.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:18:00
  Saudi 600 mld$
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:18:00
  W Chinach raczej pozłacany wolfram.
 • Premier Mateusz Morawiecki pobiera
  ......kluczowe instrukcje przed objęciem steru rządów...

  https://pbs.twimg.com/media/DQ8zdlkWAAA8R8j.jpg
 • I to wszystko w jeden dzień...
  Pan Prezes Jarosław Kaczyński:
  - uziemił Caracale
  - przejął kontrolę nad Der Fakt i kazał mu zrobić dobry sondaż na 50%
  - wyrzucił dwóch senatorów z PO
  - kazał Tuskowi napisać list przyznający rację Polsce i V4
  - nałożył na TVN 24 karę
  I to wszystko w jeden dzień...
  Mistrz.
 • @Husky 22:05:03
  A ja im i tak nie wierzę.
  Zbyt dużo dziwnych czapeczek na głowach w okolicach władzy..... i w samej władzy.
 • @zadziwiony 22:28:57
  Mamy cały czas walkę o wpływy, co niektórzy określają jako "Puławy" o "Natolin".
  Jest w tym wiele racji. Tyle, że jeśli występuje opcja patriotyczna, to jakimi zasadami ma się kierować w tym kłębowisku żmij?
  Po drugie - jest pytaniem z jakiego poziomu patrzymy na te kwestie.
  Z punktu widzenia zwykłego obywatela - istotna jest ta "ciepła woda w kranie", czyli uregulowane sprawy dnia codziennego.
  Dopiero wtedy można mówić o perspektywach rozwojowych. Tu zaś, nawet pośród elity jaką są bloggerzy, rzadko pojawiają się teksty dotyczące perspektywy dłuższej niż kilka miesięcy.
  Do tego jest sporo takich, którzy celowo mieszają.

  Dlatego moją opcją jest określić cel do którego mamy dążyć (Rzeczpospolita) i oceniać zgodność działań z drogą do celu. I nie zawracać sobie głowy nawalankami.

  I w tych kategoriach chcę oceniać Morawieckiego i obecną ekipę; także w kontekście sytuacji geopolitycznej.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Skandal w USA trzon sił bombowych czyli najnowocześniejsze B-1 i B-2 mają 50% gotowości bojowej a następca śmigłowców Osprey aż 60%.

  https://pbs.twimg.com/media/DRArY29W4AAIciz.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Główna wiadomość z Ukrainy dziś - we współpracy z polskim operatorem amerykanki gaz został dostarczony na Ukrainę poprzez gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego


  http://biznesalert.pl/lng-usa-polska-ukraina-eru-trading-pgnig/
 • @kula Lis 67 10:29:24
  Kto zapłacił za gaz i przesył?
 • @AlexSailor 12:14:32
  A jak myślisz? przecież upaina nie śmierdzi hrywną a co dopiero $, czy euro.
 • Sojusznicze mocarstwo jest rozmontowywane
  od środka i to przez te same siły, które doprowadziły do wymordowania Polaków i Żydów w czasie II WŚ.
  Tak mi się skojarzyło.

  http://lotna.neon24.pl/post/141470,stanislaw-michalkiewicz-oglaszam-alarm

  USA stracą jedne z ostatnich przyjaznych względnie miejsc na świecie, a Polaków, Żydów, i Polaków żydowskiego pochodzenia podzieli się a 1000 lat.

  Kto wymyśla coś tak głupiego.

  Nagle okaże się, że nie tylko sojusz wasalny z Rosją, ale nawet z Niemcami jest lepszy.

  Moim zdaniem majsterszlecht (mistrzowskie cięcie), jeden ruch i łeb oraz obie łapy obcięte - sobie samemu.

  Pieniądze oczywiście rozkradną różnej maści cwaniaczki, i nic z tego nie będzie ani dla usa, ani dla Izraela, ani al mniejszości, no bo dla nas Polaków to wiadomo.

  Może się nie znam, ale ruchy naszego sojusznika są jakby samobójcze.
  Polska liczy 38 milionów w miarę jeszcze zdyscyplinowanych ludzi, ma doskonałe położenie pod każdym względem, co w porównaniu z potencjałem ludnościowym USA stanowi 10%.
  Jak można rezygnować dobrowolne z czegoś takiego?

  Przecież, po zrealizowaniu tego planu rabunkowego, w Polsce będą siedzieć, jak na beczce prochu, podobnie jak Izrael w Palestynie.
  A Polska to nie Palestyna.

  Potencjał ludnościowy Rosji, to 145 milionów ludzi, w tym 115 milionów Słowian i nie więcej jak 10 milionów zaprzyjaźnionych.
  Zatem potencjał Polski to 30% potencjału rosyjskiego, przez co jest dla Rosji bezcennym, PODKREŚLAM, bezcennym sojusznikiem.

  Potencjał Niemiec to 82 milionów w dużej mierze zdemoralizowanych ludzi, przy czym tylko 66 milionów Niemców, a do tego z 5-6 milionów różnych mutacji Polaków i Polako-Niemców.
  Zatem potencjał ludnościowy Polski, to jakieś 55-60% potencjału niemieckiego, a potencjał obszaru i położenia, to niemal 100% potencjału niemieckiego.
  Jeśli Niemcy zerwą się ze smyczy, a zerwą się w czasie przesilenia na pewno, nawet za cenę wojny domowej ze sprowadzoną tam piąta kolumną, i jeszcze znajdą się tam jacyś rozsądni ludzie, a znajdą się na pewno, bo nawet przygłupi Hitler stwierdził swój błąd w stosunku do Polski i Polaków, to zaoferują nam akceptowalne warunki sojuszu.
  Który oczywiście przyjmiemy, choćby ze względu na ich agenturę w naszych strukturach.
  Ba, jednocześnie tym załatwią jeszcze sobie wiszącą sprawę odszkodowań.
  I tylko Rosja może stać temu na przeszkodzie, choć najprawdopodobniej sprawa jest już w dużym stopniu dogadana.

  Gdzie wtedy będą Stany i "mniejszości"??

  Zostaną wyrzuceni z Europy, Chińczycy wyprą ich z Azji południowo-wschodniej, Hindusi z Południowej, a Iran w różnych sojuszach z Bliskiego Wschodu.

  Wielka Brytania natychmiast się przeorientuje, a wszyscy zaczną ich wypychać z Afryki.

  Meksyk to też potężne państwo, przez lata upokarzane.
  Wystarczy, że rozpocznie się tam proces ozdrowieńczy, a skończy się darmowa siła robocza, podobnie w Ameryce Łacińskiej nie da się utrzymać już takich wpływów, tym bardziej, że penetracja chińska jest tam ogromna.

  Pozostanie Ameryka Środkowa i rozpaczliwa walka o utrzymanie wpływów w Kanadzie.
  Do wygrania, ale tylko dlatego, że zostanie przez wszystkich poważnych graczy odpuszczona.
  No i Australia, która też widząc co się święci wcale nie musi pozostawać wiernym sojusznikiem.
  Na dodatek kraje te są niemal bezludne i mogą stać się obiektem Chińskiej, Azjatyckiej czy Afrykańskiej, migracji nie do zatrzymania w nowym układzie sił.

  Tu przypomnę, jak nieciekawą sprawę mają amerykanie u swojego stałego sojusznika - Filipin.

  A co w takim wypadku będzie z naszym drugim "strategicznym sojusznikiem" żądającym od nas haraczu, tym zaraz przed San Escobar.
  Otóż może zostać zepchnięty do morza bez możliwości sensownej ewakuacji.
  No bo gdzie?
  Do krajów, które próbował lub nawet obłożył haraczem????

  Kiedyś potężną siłą imperium brytyjskiego, później amerykańskiego, było "strategiczne zarządzanie percepcją", to jest propaganda z wojną psychologiczną.

  Ale to już się nie wróci.
  Wystarczyło dwóch polskich uczonych tworzących szkielet nowej cybernetyki i steki naukowców, najczęściej woluntariuszy, żeby w perzynę obrócić tą broń.
  A skoro znaleźli się w Polsce, to znajdą się i w Rosji i w Chinach, i w Indiach.
  Prace ich są dostępne powszechnie, i prędzej czy później tą drogą pójdą inne mocarstwa oraz kraje.
  Już w wojnie informacyjnej Rosjanie odnoszą zwycięstwo za zwycięstwem, a przecież zaczynali z marnego poziomu i dalej nie przegonili jeszcze w technikach Zachodu.

  A przecież mogłoby być tak pięknie.
  Wystarczyłoby Polskę traktować podmiotowo, nawet za cenę kilku lat większych kosztów, przestać się wygłupiać z haraczami, doprowadzić nas - to jest umożliwić rozwój taki jak Korei Południowej, Tajwanu lub Japonii, gdzie technologie nie dostałyby się w ręce wrogów i załatwione.
  Za grosze.
  Strażnik w środku Europy, ośrodek krystalizacji zaprzyjaźnionych z usa krajów.

  Dlaczego sojusznik tego nie rozumie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:35:18
  Sondaż IBRiS: PiS wygrywa wybory do sejmików wojewódzkich, uchodzących za bastiony Platformy! Zanosi się na zdecydowaną porażkę PO? Choć zachodnie województwa są najtrudniejsze dla PiS, partia Kaczyńskiego odrabia w nich straty czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”. Gazeta zamieściła sondaż IBRiS, który prezentuje preferencje wyborcze Polaków z zachodniej części naszego kraju w wyborach do sejmików wojewódzkich.  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/12/15/825/360/5990e87f521749e1a30ca9948e9dca74.jpeg
  W dzisiejszej rzeczpospolita cztery sejmikowe sondaże wyborcze.
  Możemy obiecać, że będą kolejne województwa. Okazało się, że według tego sondażu, spośród czterech badanych województw, PO wygrała tylko w jednym - dolnośląskim. Natomiast w sejmikach województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz lubuskiego PiS zdecydowanie pokonuje Platformę. W województwie wielkopolskim PiS uzyskałoby aż 12 proc. przewagę nad PO. Szef IBRiS do tego przyznaje, że na zachodzie PiS zawsze wypadało słabiej niż w pozostałej części kraju. To oznacza, iż najpewniej w województwach położonych bardziej na wschód przewaga PiS okaże się jeszcze większa. Nasz sondaż, paradoksalnie, może wskazywać, że w głębi kraju poparcie dla PiS będzie przekraczało 40 proc., a może nawet będzie ono w stanie samodzielnie rządzić podkreślał szef IBRiS Marcin Duma.


  Ps..Jak się dalej tak będzie starać "totalna opozycja" i KE oraz RE, to do wyborów samorządowych Zjednoczona Prawica uzyska ponad 60% poparcia, a w wyborach parlamentarnych w 2019 roku 80%. Dziękuję szczególnie inteligentnemu inaczej Timmermansowi, dzięki którego wypowiedziom i reszty nawiedzonych lewaków podpuszczanych przez pazernych Niemców, tak świetnie rośnie poparcie dla rządu Dobrej Zmiany i PiS.
 • @AlexSailor 13:13:12
  Bloomberg: Rosja zwyciężyła w Arktyce. Zakończenie budowy terminala LNG na Jamale dowiodło, że amerykańskie sankcje nie są w stanie wpłynąć na „jeden z flagowych projektów prezydenta Władimira Putina" podaje Bloomberg. „Pierwsza partia (LNG) znajduje się na pokładzie tankowca kierującego się do portu niedaleko Londynu, żeby pomóc Wielkiej Brytanii znieść zimną, zimową pogodę w kontekście nieoczekiwanego zatrzymania wydobycia ze złóż na Morzy Północnym. To, że gaz znajdzie się w europejskim kraju wspierającym sankcje wobec Rosji, może się Moskwie spodobać" zauważa agencja. Ekspert z Oksfordzkiego Instytutu Badań Energetycznych James Henderson nazwał terminal LNG na Jamale zwycięstwem Rosji, które pokazało, że „sankcje utrzymują swoją skuteczność z ogromnym trudem".
 • Kaczyński i Morawiecki to jedna rodzina
  Prześledzono historię rodziny prezesa PiS i nowego premiera. Okazuje się, że Mateusz Morawiecki jest spowinowacony - wprawdzie w dość dalekim stopniu - z Jarosławem Kaczyńskim.

  Mąż siostry Mateusza Morawieckiego jest w piątym pokoleniu potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus. Ten z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian - informuje portal zapisz.org.

  To by oznaczało, że panowie są spowinowaceni.
 • @kula Lis 67 13:49:34
  // szef IBRiS Marcin Duma. //

  Marcin Duma, prezes IBRiS, czyli sondażowni, , nie miał skrupułów, by robić karierę w postkomunistycznym SLD. I to w czasach afery Rywina, czyli największej kompromitacji postkomunistów. Jako aparatczyk trzymał wówczas kasę - był skarbnikiem młodzieżówki ugrupowania Leszka Millera.
 • @Husky 15:13:28
  Morawiecki olał Tuska który już się skarży, że nie chciał z nim rozmawiać, Makrelę i Macrona i wyjechał z Brukseli. Polskę reprezentuje Orban.
 • @Husky
  Jaki jest powód ataków na Polskę? Złamanie oporu przed zamianą UE w eurokołchoz lub niemieckie dominium.


  https://wpolityce.pl/polityka/372199-jaki-jest-powod-atakow-na-polske-zlamanie-oporu-przed-zamiana-ue-w-eurokolchoz-lub-niemieckie-dominium


  Ps. Niemcy budują po prostu IV Rzeszę Niemiecką a Polska stoi im na przeszkodzie stąd ten furiacki atak! Red. Janecki jest gorzej. Schulz dąży do nowego Monachium. Nie Heidelberg z 1925. Monachium z 1938. Uległość, podporządkowanie Niemcom bez środków wojennych. Traktaty i gospodarka jako nacisk na niepokornych. Może w końcu warto byłoby polskich polityków oświecić co do manifestu z Ventotene żydokomunisty Spinellego, którego zapisy konsekwentnie realizuje Merkel. To jakaś farsa! Merkel zafundowała bezprawnie UE islamskie tsunami, bezczelnie chce wcisnąć nam imigrantów, bo sobie z nimi nie radzi i ona chce nas karać. Unia Schumanna, to Unia do której Polsce blisko. Unia żydolewackich wartości, załganych mediów, multikulti i kalifatu, to nie jest droga dla mieszkańców Europy. Nie ulegniemy naciskom, rządów Francji i Niemiec. Obawiam się, że ten scenariusz już się realizuje, a Polska będzie potraktowana jako przykład dla innych "buntowników", zaś wszyscy złotouści wielbiciele rzekomego łamania prawa przez demokratycznie wybraną większość w Polsce w naszym kraju obudzą się za jakiś czas z ręką w nocniku, podobnie jak wielbiciele Caracali po wyjściu na jaw francuskich kłopotów z ceną ich serwisowania, ale jak to u bolszewików na pewno nie przyznają się do błędu. Przy czym, nie należy z UE występować, a dać się z niej drogo wyrzucić. Niech nam jeszcze zapłacą, byśmy ich formalnie opuścili. Wyroków ich sądów nie ma co honorować, bo to gestapowskie nasienie. Nie ma co liczyć na to, że zachodnie kraje wyzbędą się mentalności okupanta i kolonizatora. Oni kosztem innych zbudowali swój dobrobyt i tak sobie nas wyobrażają w UE. To chyba pora ewakuować się z tego lewackiego folwarku. Tzn. doprowadzić do tego aby lewactwo Polskę wyrzuciło. Trzeba zrobić (mam nadzieję, że to się dzieje) bilans strat i zysków. Cały proces opuszczania tego lewackiego cyrku zwanego Unią potrwa kilka lat. Pilnie obserwować Brexit - wszak Angole są pionierami wyjścia z eurokołchozu. I analizować jak im idzie. Proszę zauważyć jak byli przewidujący - nawet im przez myśl nie przeszło wejść do euro strefy. To wszystko należy dogłębnie zanalizować. I przez te kilka lat wejść w bliskie (bilateralne) stosunki gospodarcze z USA. Tudzież w sojusz strategiczny (militarny) z USA. To gwarancja, że po opuszczeniu europejskiego kołchozu nie zostaniemy bez sprzymierzeńców. Jeszcze jedno - zadbać aby Polska była liderem państw środkowo-europejskich. Najlepiej w formie Trójmorza. To wielkie zadanie dla polskiej dyplomacji i Polonii (głównie amerykańskiej). To co Pan opisuje, to tylko jeden z elementów rozgrywki niemieckiej. Oni bardzo poważnie obawiają się przegranej batalii o reparacje wojenne i wzmożony atak już teraz, to szukanie czegoś na ich szali do targów o rezygnację przez Polskę z odszkodowań. A jest to straszak ogromny, bo gdyby zgodnie z standardami odszkodowań za zabójstwa z premedytacją za każdego zamordowanego obywatela Polski zapłacili milion dolarów i gdyby przypisać im tylko 3 miliony ofiar, to byłaby trójka z dwunastoma zerami dolarów. Przy obecnym budżecie Niemiec płacąc po 10% rocznego dochodu państwa spłaty potrwałyby 100 lat i Niemcy nie mieliby żadnych szans na budowanie IV Rzeszy przy pomocy euro i terroru politycznego. Dlatego tak przyspieszają, bo PMM oznajmił o powołaniu pełnomocnika Rządu do spraw reparacji. Jest oczywistością, że europejski trybunał jest pod niemiecką kontrolą, ale zwycięzcą Niemiec i całej Osi były Stany Zjednoczone a wojsko amerykańskie nadal tu stacjonuje. Teraz za Trumpa trzeba jak najszybciej postawić proces przez sądem amerykańskim, bo dla USA zdominowana przez Niemców Europa jest wielkim obciążeniem konkurencyjnym. Z wielu względów nam to umożliwią, szczególnie jak dogadamy się na deal ze środowiskiem organizacji żydowskich w USA. Absolutnie nie ma czasu do stracenia, bo wiele państw w UE jest tak ogłupionych, że ulegną presji niemieckiej, mimo, że to oznacza ich ekonomiczne drenowanie bez umiaru.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY