Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 13235 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Wojna o pokój: nazizm a reparacje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna z agresją kilkuosobowej grupy "nazistów" pochłania uwagę wybitnie inteligentnych blogerów. A tymczasem...

Tymczasem sprawa ma zupełnie inny kontekst znaczeniowy: to ewidentna "przykrywka" dla zupełnie odrębnej sprawy - reparacji wojennych jakie przysługują Polsce za barbarzyńskie zniszczenia poczynione przez niemieckich nazistów  w społeczeństwie polskim, w tkance społecznej i materialnej.

 
Hucpa tycząca rzekomych nazistów i to w stowarzyszeniu powiązanym z ruchem narodowym, w formie zaprezentowanej przez polskojęzyczne media (TVN), jest zbyt "grubymi nićmi szyta", aby uznać ją za wiarygodną. Zbyt odstaje od narracji środowisk narodowych, aby uznać ją za możliwą w realizacji: wnioskiem jest przekonanie, że cała "impreza" została zaaranżowana przez służby i to w powiązaniu z obcym mocodawcą na konkretne zlecenie.
 
To, że sprawa została ujawniona teraz - stanowi wyraźny sygnał, że jest to zaplanowana akcja mająca na celu z jednej strony odciągnąć uwagę od kwestii reparacji wojennych, a z drugiej wykazać, że Polacy, mentalnie, mogli uczestniczyć w holokauście z powodów rozwiniętego nacjonalizmu, a nawet nazizmu.
 
 
Na pewno cała ta hucpa utrudni też i nieco "zmiękczy" polską pozycję negocjacyjną w tej, jakby nie było, skomplikowanej sprawie  reparacji.
 
 
Jakie wnioski?
Dla mnie oczywiste: należy przyspieszyć i zaostrzyć kryteria procesu zmian struktury własnościowej w mediach. 

Te zmiany muszą być głębsze niż  wstępne założenia i powinny też być związane z usunięciem najbardziej antypolskich urzędników służb medialnych na obcym żołdzie. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jak zwykle, każde zdarzenie które nie pasuje do "wyśnionego obrazu" musi być oczywiście "zaaranżowana przez służby i to w powiązaniu z obcym mocodawcą na konkretne zlecenie".

  Jak się nazywa jeden z mechanizmów obronnych umysłu dla ochrony przed trudnym doświadczeniem? Wyparcie.
 • Z tymi reparacjami to trzeba bardzo ostrożnie
  //
  Hucpa tycząca rzekomych nazistów i to w stowarzyszeniu powiązanym z ruchem narodowym, w formie zaprezentowanej przez polskojęzyczne media (TVN), jest zbyt "grubymi nićmi szyta", aby uznać ją za wiarygodną//

  I co z tego że jest szyta grubymi nićmi.Podpalenie Reichstagru też było szyte grubymi nićmi a jednak podpalacze osiągnęli zamierzony cel.
  Fakt byle jakiej fastrygi oczywiście nie wyklucza tego że przy okazji twór ów może być pokrowcem dla zakrycia czegoś.

  Co zaś się tyczy reparacji to należy do tego podchodzić jak do jeża.
  Od początku całej tej sprawy było dla mnie jasne że to jakaś pułapka.
  A teraz już wiem dzięki Michalkiewiczowi (bodaj raz mi się dziadyga przydał )
  Wedle jego opinii "sprawa reparacji" albo ma zamienić "wypalając się paliwo smoleńskie" albo jest próbą rewizji Umowy Poczdamskiej.
  Więc bardzo ostrożnie bo można nie tylko nie wskórać żadnych reparacji ale jeszcze stracić 1/3 terytorium.Lekko licząc bo jak się i Ukraińcy do tego przyłączą to więcej.
 • @programista 12:37:25
  Nam się aplikuje "wyparcie" - w odniesieniu do polskości, wartości na jakich kształtowana była RP, a w zamian indoktrynuje przekonaniem, że wszystko, co z Zachodu, to wspaniałe, mądre, dobre i prawdziwe.

  I dlaczego zawsze, jak się "poskrobie" głębiej, to jakieś interesy żydowskie za tym stoją?
 • @
  // należy przyspieszyć i zaostrzyć kryteria procesu zmian struktury własnościowej w mediach.//

  Nowe prawo medialne wprowadza Trump, wprowadziła Rosja, Niemcy, jeszcze bardziej zaostrzyć chce Francja, GB. Tak więc Polska będzie następna. Wszędzie tam z wyjątkiem USA wprowadzana jest cenzura. Trump, ponieważ jest ograniczony Pierwszą poprawką, wprowadzi cenzurę drogą okrężną. Ten cyrk z "nazizmem" jest oczywiście sponsorowany i stanowi przygotowanie do wprowadzenia nowego prawa i być może cenzury na wzór ruski, czy francuski. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na Salonie24. Wszyscy jak jeden walą w wyimaginowanych "nazioli"

  Ps "wyparcie"

  //Wyparcie jest jednym z podstawowych pojęć psychoanalizy. Według Freuda//

  Czas skończyć te żydowskie pseudonaukowe majaczenia. Właśnie ukazała się ważna książka, która stanowi podobno ostatni gwóźdź do trumny tego oszusta.

  https://sciencebasedmedicine.org/freud-was-a-fraud-a-triumph-of-pseudoscience/
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:59:01
  Jeden "mit' przeciwko drugiemu "mitowi".
  Jedna narracja zapatrzona w "wyśniony zachód" mający niewiele wspólnego z rzeczywistością, druga narracja zapatrzona w "wyśnioną Polskę" także niewiele mająca wspólnego z rzeczywistością.

  Każdą zaś niezgodność z rzeczywistością swojej "wizji" zawsze można łatwo wyjaśnić "interesami żydowskimi", które zawsze się znajduje bo zawsze przynajmniej jeden żyd się gdzieś kręcił i coś robił we własnym interesie.
 • @Arjanek 13:12:53
  Trzeba wyprzeć nawet świadomość o zjawisku wyparcia! Po prostu genialne!
 • @ikulalibal 12:56:52
  " albo jest próbą rewizji Umowy Poczdamskiej.
  Więc bardzo ostrożnie bo można nie tylko nie wskórać żadnych reparacji ale jeszcze stracić 1/3 terytorium.Lekko licząc bo jak się i Ukraińcy do tego przyłączą to więcej."

  A jak to my wysuniemy żądania terytorialne?

  Jakie to PRAWO sankcjonuje niemiecka obecność na Połabiu, czy w Brandenburgii - z racji wymordowania rdzennych mieszkańców?
  Jakie prawo pozwala wysuwać roszczenia Ukraińcom do polskich ziem?
  Może jakieś referendum zrobimy i zapytamy, czy chcą z "państwem pisowskim" (i dostawać 500+), czy Poroszenka?

  Natomiast, co do fekalii medialnych. Właśnie dlatego należy "posprzątać w domu, żeby nam nie śmierdziało".
  A teraz - zadaniem jest jak najwyraźniejsze prezentowanie polskiego stanowiska.
 • @programista 13:15:28
  To może należy przedstawiać wszystko w świetle PRAWDY?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:22:59
  Metafizycznej czy teoriopoznawczej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:20:35
  //Jakie to PRAWO sankcjonuje niemiecka obecność na Połabiu, czy w Brandenburgi//

  Odwieczne prawo NATURY czyli prawo silniejszego. Dochrapie się kiedy Polska pozycji silnego podmiotu to nawet może wyrazić pretensje terytorialne do włoskiego Barii (przecież Habsburgowie suki zawłaszczyli je naszej królowej Bonie) Ale na razie Polska jest państwem słabym a co gorsza "niepoważnym" .Miast realnych wizji strategicznych i sojuszników
  żywi wyłącznie iluzje.Jak zawsze zresztą.
  Żeby przypadkiem tak się nie zdarzyło że skutkiem naszej walki o reparacje przez najbliższe 200 lat Polacy znów będą lizać rany i łamać głowę jak do tego doszło.
 • Słowo droższe pieniędzy
  Żadne reparacje nam się od Niemców nie należą:
  1) Wszystko zostało wybaczone przez słynne: "przepraszamy i prosimy o przebaczenie" i doprowadziło do pokoju tj. uznania przez Niemców granicy na Odrze i Nysie. A rzesze Polaków na Jasnej Górze biły brawo
  2) W powszechnej opinii Adolf Hitler był chory psychicznie i za straty z powodu czynów popełnionych pod wpływem choroby nie odpowiada materialnie (art.425 polskiego Kodeksu Cywilnego).
  3) Niemcy były pod kuratelą Ligii Narodów i to ona odpowiada za skutki zaniedbania kontroli na zbrojeniem się Niemiec i wywołanie przez to wojny światowej.
  4) Po drugiej wojnie światowej Niemcy były pod zarządem Związku Radzieckiego i USA, a przez to te kraje były odpowiedzialne za naprawienie szkód przez wojnę.
  5) W ramach reparacji od ZSRR otrzymaliśmy licencję na produkcję samochodu "Warszawa" w oparciu o "przywłaszczoną konstrukcję niemiecką. Na bazie czego powstały Żuki, Nysy, Tarpany.
  6) Po upadku muru berlińskiego otrzymaliśmy w darze niemieckie maszyny rolnicze, sprzedawane później rolnikom przez polski Rząd.
  A to nie wszystko
  Wiedza - sen
  P.S.
  Jak więc tak dobrze policzyć to nie wiem czy z roszczeniami wobec Niemiec wyjdziemy na zero.
 • @wiedza - sen 14:29:57
  Śpij, a wiedza niech ci się powoli mości. Za 1000 lat- będzie jak znalazł.
 • @ikulalibal 13:35:43
  W Bari jest za gorąco latem; nie biorę.
  Ale tereny do Łaby - możemy uratować od bisurmańskiej nawały. Muszą jednak sami poprosić i uiścić stosowną opłatę.
 • @programista 13:32:40
  Prawda Cywilizacyjna jest jedna; Pan znowu te żydowskie roztrząsania chce czynić?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:06
  Gdy "wizja" nie daje rady wtedy pojawia się nieśmiertelny żyd.
 • @programista 15:06:55
  To niech Pan przedstawi swoją "wizję" skora ta przedstawiana Panu nie pasuje. Może ona "da radę".
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:09
  //Ale tereny do Łaby - możemy //

  No właśnie chodzi o to że nic nie możemy.Możemy pokiwać palcem w bucie a i to tylko wtedy jak nikt nie widzi.
  Może z łatwością z jaką pisze pan te swoje dezyderat,odpowie pan na pytanie jak do tego doszło że przy otwartej kurtynie,na naszych oczach, elity przegwizdały:narodowy majątek i rynki zbytu, i edukacje i armie.Można coś jeszcze ? Można.Zostało jeszcze terytorium.
  W budowaniu napięcia w dramacie scenicznym jest taka zasada którą sformułował A.Czechow:"jeśli już w pierwszym akcie na ścianie wisi strzelba to po to aby przed końcem trzeciego wystrzelić"
  Jak by się kto pytał to "okno Overtona" w odniesieniu do rewizji granic już zostało otwarte.
  // ostrzegł przed rewidowaniem wyników II wojny światowej, (..) "otworzyłoby to puszkę Pandory". Zauważył, że dotyczyłoby to terytoriów należących przed wojną do Polski oraz Dawnych Wschodnich ziem Niemiec. //
  Skoro ktoś "ostrzega" i "uprzedza" to jawny znak że istnieje jakaś strona która sączy treści których dotyczą owe "ostrzeganie" i "uprzedzenie"
  Powtarzam raz jeszcze;sprawa tzw reperacji ma na celu wciągnięcie nas w pułapkę.
  https://www.youtube.com/watch?v=m0NUywNi_Pw
 • Coś dużo fascynacji wśród lewackich "artystów" nazizmem.
  Pati Sokół - była dziewczyna Nergala.
  Czy zostanie pociągnięta do odpowiedzialności?
  A może TVN 24 już zrobił materiał na ten temat tylko z tym jeszcze zwlekają?

  https://pbs.twimg.com/media/DUS9gJWWAAEUdnT.jpg

  A tu idol lewaków: morderca i sadysta Che bawi się w cowboya.

  https://pbs.twimg.com/media/DUUqE9NX0AAxgkt.jpg
 • @ikulalibal 15:43:48
  "jak do tego doszło że przy otwartej kurtynie,na naszych oczach, elity przegwizdały:narodowy majątek i rynki zbytu, i edukacje i armie".

  Czy to były polskie elity, czy "nasze"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:20:25
  //Czy to były polskie elity, czy "nasze"?//

  A jakie to ma znaczenie "nasze" czy "nie nasze"! Ważne jest to że ci ludzi (kimkolwiek są) SĄ! i nic nie wskazuje na to aby mieli zamiar być "czasem przeszłym" Ale to pół biedy.Cała bieda w tym że nadal,stosując dokładnie tą samą retorykę bezceremonialnie demontują Państwo.

  PS
  pańska odpowiedź //Czy to były polskie elity, czy "nasze"?// jest próbą uniknięcia odpowiedzi.Dodam próbą tak naiwną że aż dziecinną (choć miast "dziecinną" można byłoby użyć ostrzejszego przymiotnika )
  Odpowiedź niegodna człowieka mającego pretensje do bycia intelektualistą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:20:25
  //"jak do tego doszło że przy otwartej kurtynie,na naszych oczach, elity przegwizdały:narodowy majątek i rynki zbytu, i edukacje i armie".

  Czy to były polskie elity, czy "nasze"? //

  Zaraz po przeczytaniu tej odpowiedzi owładnęło mną uczucie że ja ją znam,że już gdzieś ...ktoś....dokładnie tak samo....
  W końcu przypomniało mi się

  "Spiętrzone fale zalewają pokład i statek zaczyna tonąć... Rozlegają się lamenty, krzyki rozpaczy i głośne modlitwy. Jedynie Żyd z Chełma zachowuje zupełny spokój. - Icek, na miłość boską! Dlaczego ty siedzisz tak spokojnie?! - A dlaczego miałbym nie siedzieć? - Człowieku! Statek tonie!!! - No to co? Czy to mój statek? "
 • @Husky 16:05:29
  "Pati Sokół - była dziewczyna Nergala.
  Czy zostanie pociągnięta do odpowiedzialności? "

  Co też Pan wypisuje. Swastyka to starożytny symbol szczęścia i pomyślności. Znak ten związany jest z kulturą starożytnych Indii, Mezopotamii i Bizancjum. Jest symbolem religijnym w Buddyzmie i Hinduizmie.
 • @AgnieszkaS 16:51:08
  " Swastyka to starożytny symbol szczęścia i pomyślności."

  Słusznie. Dlatego ta "nergalka" powinna tylko dzień nago po pręgierzem postać.
  Inaczej to najpierw chłosta na gołą d....

  Za co?
  Za szarganie starożytnych świętości.
 • @ikulalibal 16:43:33
  Dobrze, że ten Icek nie zaczął skupować weksli i praw do nieruchomości w Warszawie (i innych miastach).
 • Proszę państwa
  aby zrobić nazistów potrzebujemy :

  kilku idiotów ,kilku dziennikarzy TVN oraz kilogram wafelków.

  https://pbs.twimg.com/media/DUZ3HY4WkAE1BDc.jpg
 • Sposób na neonazistów
  Znalazłem prosty sposób na neonazistów w Polsce!
  Wyłączyłem TVN. I naziści zniknęli bez śladu

  ps.
  Tych pięciu nazistów zabiło wcześniej pana Diduszkę, ale na szczęście cudownie zmartwychwstał. Sam widziałem w telewizji, nawet sam moment zmartwychwstania.
 • Autor
  Zaplanowana akcja..., i będą zapewne następne. Niemcy, nasi odwieczni wrogowie i nieprędko to się zmieni, zaczęli „skromnie” ale metodycznie od lat, od "polskich obozów koncentracyjnych”, teraz robią, próbują robić z nas nazistów w znaczeniu tym obrzydliwym hitlerowskim, dla potrzeb swoich mediów w wiadomym celu, jak Pan napisał o zmiękczeniu naszej pozycji negocjacyjnej, ale też wzmocnić swoje ugruntowanie w oporze ich samych, zarazem dając żer 5 kolumnie ,wiecznie żywej, ot polski los.
  Nasza zachodnia granica na Odrze jest jedną z najmocniej ugruntowanych granic na świecie, zadecydowali o niej w 1945 r Rosjanie wraz z pozostałymi zwycięskimi mocarstwami, zwyciężając z ogromnymi 20(lub więcej) milionowymi ludzkimi stratami i w jakimś szoku w wyniku tych strat Stalin po sobie chciał zostawić tą najkrótszą możliwie granicę łatwą do obrony i kontrataku w razie kolejnej agresji Niemców.
  Ustawa medialna ograniczająca kapitałowo obcych jest oczywistą koniecznością, wystarczy gdy będzie taka sama jakie mają inne kraje, jako ograniczenie wrogiej nam propagandy i wypływu niebagatelnej części zysków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:56:33
  "Dajcie mi niemiecką technologię i polskich żołnierzy, a wygram wszystkie bitwy" Słowa Adolfa Hitlera z memoriału z 4 marca 1944r. znalezionego w jednym bunkrze Hitlera przez Amerykanów. Dalej jest mowa, że Niemcy i Polacy według zamiarów Hitlera miały rządzić światem
  Memoriał został przywołany w socjalistycznym "Głosie Wielkopolski" z 1947r.
  Więcej szczegółów:
  http://zhistorii.blogspot.com/2014/11/co-tak-naprawde-hitler-myslaa-o-polakach.html
 • @wiedza - sen 07:10:11
  Jak jednego Icka chcieli w 1968 wysłać do kopalni, to on stwierdził:

  "ja tam mogę i do kopalni, tylko mi ludzi dajcie".

  Kto od kogo się tego uczył?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:47
  "Kto od kogo się tego uczył?"

  Nie wiem czemu mi Pan zadaje takie pytanie, skoro to Pan jest tu źródłem wiedzy - co wynika z Pana motta blogowego.
  Jak tu jestem tylko od tego, aby każdy kto coś robi i pisze robił to dobrze, a nie od poprawiania Pańskiej (i każdego innego) ideologii - jak Pan to mylnie sobie ubzdurał.
  Ponadto na te pytanie odpowiedziałem zanim je Pan zadał w komentarzu na Pana odpowiedź na blogu Roux-a. Jeżeli zadaje Pan pytania dla uzyskania odpowiedzi, a nie tak sobie - to poniżej link do tejże mojej odpowiedzi:
  http://roux.neon24.pl/post/142105,objawienie-od-szatana-polski-ksiadz-koryguje-sw-ojca-pio#comment_1436119
  Z poważaniem
  Wiedza - sen
 • @Husky 18:58:53
  Rozumiem, że w tych idiotach mieszczą się również posłowie np.:
  http://wprawo.pl/2018/01/25/skandaliczne-slowa-poslanki-paslawskiej-psl-faszyzm-stal-sie-polskim-towarem-eksportowym-wideo/
 • reparacje od polin dla światowego kongresu
  jak też myślę, że chodzi o reparacje tyle, że od polin dla światowego kongresu chcą pokazać, że to nazistowski kraj, który wymordował i okradł 6mln żydów a teraz ociąga się z płaceniem odszkodowań światowemu kongresowi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY