Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 13235 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Pazerni i głupi...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko tak można określić obecną politykę Izraela.

 

 
To, że w stosunku do Polski Żydzi mają swoje uroszczenia - to normalne w przypadku tej ksenofobicznej nacji. Jednak w przypadku tworzenia relacji międzypaństwowych takie pretensje nie powinny stanowić fundamentu.
 
Czy Polska stanowiła kraj przyjazny Żydom?  Są wątpliwości. Jednak na pewno była dla nich tolerancyjna na przestrzeni wieków. Niekiedy nawet nadmiernie. Jednak nigdy nie godziła się, aby Żydzi decydowali o ustroju państwa. Wszelkie próby jakie były poczynione w tym kierunku kończyły się bardzo złymi konsekwencjami. 
Spolegliwość III RP w tym zakresie doprowadziła do "cienkiej czerwonej linii" jaka ją dzieli od zdrady interesu narodowego.
 
Obecna sytuacja jest wyrazistym przykładem, że Żydom nie tyle chodzi o ułożenie warunków zgodnego współżycia z Polakami, co całkowitego ich podporządkowania i to zarówno od strony politycznej jak i ekonomicznej. To jest nawet zrozumiałe; jeśli można tak czynić, to dlaczego nie? (Taka jest mentalność żydowska wynikająca z doktryny judaizmu).
Tyle, że obecne okoliczności wskazują, że jest to polityka nadzwyczaj głupia i groźna dla istnienia państwa Izrael, a także  może być zagrożeniem dla poszczególnych osób o żydowskich korzeniach, prowadzi bowiem do izolacji tego państwa i to bez możliwości posiadania przyjaciół; Izrael prowadzi politykę konfrontacyjną z resztą świata, a obecnie   w fazę gorącego sporu została włączona Polska.
 
Dotychczasowe relacje Izraela z USA, biorąc pod uwagę wpływy "deep state", gdzie Żydzi stanowią około 90 % amerykańskiej administracji (dane medialne z przełomu wieków - nie sądzę, aby uległy zmianie), zakładały bezwarunkowe poparcie dla polityki Izraelskiej. I tak było przez kilka dekad - polityka prowadzona często wbrew narodowym interesom USA.
Tyle, że teraz, wraz początkiem prezydentury Trumpa więzi te zostały nadszarpnięte. Symptomem  jest uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela; takie gesty niewiele kosztują i są zazwyczaj ochłapem rzucanym niezorientowanej gawiedzi.
Faktycznie wskazuje na słabnącą rolę USA w regionie.
USA zmniejszają swą obecność w Iraku. Z Syrii są usuwani i to przez byłego sojusznika - Turcję. (Turecki atak na wspieranych przez USA Kurdów jest tego wyrazem).  W zasadzie obecność USA we wschodniej części Morza Śródziemnego oparta jest o Izrael i bazę w Kosowie, a to nie jest silna pozycja. Afganistan jest zagrożony z racji ewolucji poglądów Pakistanu dążącego do współpracy z Chinami.
Patrząc na sprawę globalnie, to daje się zauważyć, że USA tracą wpływy w całym pasie oddzielającym Europę od Azji - wątpliwa jest pozycja Arabii Saudyjskiej, a Ukraina okazuje się workiem bez dna, do którego można wrzucać wszystko i bez końca.
 
W tej sytuacji amerykańskie dążenie do wsparcia projektu Trójmorza jako bufora oddzielającego Europę Zachodnią od Rosji, co przy "dogadaniu się stron" mogłoby  stanowić zagrożenie dla USA, jest działaniem racjonalnym. Aby jednak stanowiło rzeczywistą przeciwwagę wpływów Rosji, powinno być skorelowane z polityką Izraela. Wtedy można uzyskać efekt synergii wynikający z konieczności rozdzielenia sił przez Rosję.
Tymczasem pazerne poczynania izraelskie wprowadzają ferment niezgody w te wysiłki. Zamiast budować wspólny front przeciwko Rosji, która wszak wspiera nieprzyjazne Izraelowi siły na Bliskim Wschodzie (Iran, Syria), Żydzi pobudzają stan zapalny z Polską, co powoduje, że ostrze niechęci społeczeństwa polskiego przestaje być kierowane na Rosję, a zaczyna ku Żydom.
Izrael próbując rozgrywki z Rosją przeciwko Polsce i jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo z racji zagrożenia ze strony Iranu, zapomina o jednym - nie jest mocarstwem mającym  istotne karty przetargowe. Osłabia swą najważniejszą - relacje z USA, a jątrzy w pozostałych przypadkach.
 
Hipotetycznie można rozważyć bowiem sytuację, gdzie USA tracą pozycję hegemona (to się dzieje, ale proces może gwałtownie przyspieszyć), EU na skutek zaburzeń wewnętrznych zapoczątkowanych przez migrantów także są osłabione, Trójmorze  w trakcie budowy i jest w fazie wzrostu. W takiej sytuacji Trójmorze zmienia priorytety z konfrontacyjnego z Rosją na neutralny. Izrael pozostaje sam wobec świata arabskiego i.... nie ma się gdzie schować. Kraje Trójmorza nie przyjmą uchodźców izraelskich. Pozostaje Argentyna.
W tych uwagach pominąłem Ukrainę, ale chyba już widać, że sama się zmarginalizowała, a jej polityka była i jest podobna izraelskiej - zapewne z podobnym skutkiem. O ile jeszcze Polska może przyjąć i wspomóc część Ukraińców (po ich odżegnaniu od banderyzmu), co może stabilizować sytuację, to Żydzi w zaistniałej sytuacji nie mają co liczyć na taki akt z racji całkowicie odmiennych uwarunkowań cywilizacyjnych. Co to oznacza dla Żydów - chyba nie muszę tłumaczyć.
Pazerność i głupota kreuje określone konsekwencje.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czy szanowny Autor twierdzi, że teraz USA przestaną wspierać Izrael, bo Izrael zadarł z Polską? Czy uzasadnieniem tej tezy ma być fakt, że na bliskim wschodzie USA poza Izraelem nie ma już nic i w związku z tym cały bliski wschód sobie odpuści?
 • żydzi do Polski nie przyjadą bo się boją Polaków.
  Ten strach to efekt edukacji narodowej Izraela który od dziesięcioleci
  indoktrynuje młode pokolenia żydów w nienawiści do Polaków.

  Żydzi do Polski mogą przyjechać wyłącznie w takim trybie jak do Palestyny kiedyś przyjechali... czyli powstanie Pollin a Polacy w Polsce zostaną terrorystami jak Palestyńczycy w Palestynie.
  Wtedy żydzi przyjadą tu wyzwalać Pollin od terrorystów.

  Jak do tego dojdzie, będzie jatka...

  żydzi po otrzymanej w Izraelu ale i pewnie w USA (USA to w istocie państwo żydowskie) edukacji nie s`a w stanie żyć obok Polaków chyba że w enklawach za zamkniętymi bramami i z najemnikami w charakterze ochrony...

  Polska powinna pozbyć się żydowskiej dominacji we władzach państwowych na każdym poziomie (jak to zrobił Gomułka) oraz dominacji żydowskie w gospodarce i bankowości... repolonizacja gospodarki.
  A wszystko przy pomocy drobnych nie wyzwalających wściekłości dobrze uzasadnionych merytorycznie, kroczków.

  Pierwszym najważniejszym kroczkiem powinno być stworzenie mechanizmu rozpoznawania instytucji żydowskich w Polsce.
  Każdy Polak powinien wiedzieć dla kogo pracuje lub komu daje zarobi jako klient.
  Trzeba ujawnić stosunki własnościowe aż od samego dołu aż do szczytu piramidy własności... i np publikować tę prawdę w internecie na stronach rządowych. Dotyczy to wszystkich większych firm w tym też Polskich, nie tylko żydowskich...żadnej dyskryminacji.

  Taka mapa rzeczywistej własności bardzo by pomogła Polakom realizować swoje uczucia patriotyczne (promuje Polską gospodarkę czyli Polski naród).
 • Żydzi nie byli nigdy niczyimi przyjaciółmi i naszymi też nie są
  Żydzi za nikogo nigdy nie walczyli To jest najbardziej roszczeniowy naród na świecie oni myślą że wszystko im się należy sami kolaborowali z Niemcami i sami w wielu obozach pilnowali swoich może te obozy były żydowski/ a nie niemieckie.Wystarczy zobaczyć czego uczą w szkole o II wojnie i o Polsce. To zakłamany i sprzedajny naród nie są naszymi ani niczyimi przyjaciółmi dla nich liczy się tylko :
  KASA
 • @programista 12:57:48
  USA to USSrael to państwo żydowskie.
  USA przestaną popierać Izrael po rewolucji w USA.
  Ta rewolucja zniesie w USA cała żydowską klasę rządzącą oraz żydowskie media i żydowską gospodarkę dojącą państwo Amerykańskie.

  Rewolucja niestety będzie krwawa...żydzi wiedzą jak terroryzować całe narody mają do tego środki i "dobrą" wolę czyli brak sumienia w kontekście ich Talmudycznej doktryny.
  Amerykanie mają za to dużo broni w domach i mogą stworzyć bardzo skuteczną partyzantkę. Część wojska (niższe szarże to goje, tylko dowództwo jest żydowskie).. a strzelają niższe szarże czyli goje.
  Ameryka jest nie do utrzymania przez żydów o ile nie wejdą w sojusz z jakimiś lokalnymi pożytecznymi idiotami (jak w Polsce)

  Kto może wystąpić w charakterze pożytecznych idiotów ?
  Murzyni, meksykanie...Polacy się nie liczą bo ich za mało.
  generalne kolorowi podpuszczeni na walkę z białym rasizmem.
  Amerykanie są głupi za sprawą żydowskiego systemu edukacji...prawie jak Polacy ci przykościelni... bo ci Polacy wyedukowani przez PRL którzy budowali PRL to jak widać po tym co piszą w internecie ludzie którzy "widzą" i "wiedzą" .. ludzie nie wykształceni zepchnięci w opary religii ..tylko wierzą... a takimi łatwo manipulować.
  żydzi tę słabość narodu Amerykańskiego na pewno wykorzystają tak jak wykorzystali identyczną słabość narodu Polskiego.
 • @Husky 14:36:25
  "żydzi za nikogo nie walczyli"
  Armia Andersa tego przykładem. To była armia żydowska.
  Ta Armia uciekła z pola walki poprzez Iran do Palestyny.
  Potem walczyła trochę na zachodzie.

  I znowu wychodzi na to że teraz solidaruchy wychwalają Andersa i jego armię t to żydowska armia..
 • @Oscar 14:47:28
  A Anders byl Rabinem z ....Otwocka
 • @Husky 14:59:15
  był Niemcem.Dubeltowym bo po ojcu i matce.
 • dużo racji
  Z tą rozbieżnością politycznych interesów Izraela i USA względem Polski ma Pan całkowitą rację. Zaobserwowałem w amerykańskich mediach bardzo dziwny i niepodobny do ich zwyczajów szczegół. Mianowicie jeszcze nikt, powtarzam, nikt z oficjeli amerykańskiego rządu lub ich instytucji nawet nie bąknął o konflikcie na linii Polska-Izrael. Jak regularnie opluwano Polaków pod każdym pretekstem tak teraz jest cicho jak makiem zasiał. Wszystkie artykuły i felietony prowadzone są za sprawą Żydów i organizacji żydowskich ale nie "oficjalnych ludzi" amerykańskiego rządu. To naprawdę coś znaczy. Znaczy to że sytuacja i cała sprawa jest bardzo poważna dla polityki USA.
  Co do tej całej sprawy z naszego punktu widzenia to jak długo mamy słuchać i być szkalowani że ogólnie to nasze matki i ojcowie są winni za żydowski holokaust bo mordowali Żydów? To jest największą potwarz.
  Należy z tym skończyć. Nadarzyła się ku temu świetna okazja. Jeżeli im się coś nie podoba powinniśmy ich z Polski pogonić. Tak czy inaczej i tak będą na nas pluli i tego żadne dobrodziejstwa nie zmienią. Polsce Izrael
  nie jest potrzebny to Izraelowi potrzebna jest Polska!
 • @Oscar 14:47:28
  Mijasz się z prawdą. Aby ich usunąć, Sowieci zmniejszyli im i tak niewystarczające racje żywnościowe grubo poniżej stanu osobowego. Z tego zaopatrzenia korzystało też kilkudziesiąt tysięcy cywilnych uchodźców z gułagów na Syberii.
  To co tu piszesz jest chore, fałszywe i haniebne.
  Przy okazji plujesz na groby poległych na Monte Casino.
 • @Casey 15:35:26
  To nikt inny tylko niejaki Anders "zwolnił"/jakim to cudem ajwaja?/ z przysięgi 3500 chazarów- uzbrojonych,wyszkolonych i wyekwipowanych z polskich pieniędzy.To dzięki Andersowi powstał fałszywy Izra-el.Można jeszcze dodać inny "haniebny" czyn w/w Andersa,ale szkoda słów.
 • @ikulalibal 15:13:25
  Był Polakiem z dawno spolonizowanej rodziny pochodzenia niemieckiego z Inflant. Wielokrotnie reprezentował Polskę przed wojną na międzynarodowych zawodach jeździeckich.
  Jego trzej bracia też służyli w armii polskiej.
 • @kfakfa 15:40:01
  Bzdura. Anders został postawiony przed faktem dokonanym i zachował się jak powinien. On ich absolutnie nie zwolnił z wojska jak to pieje izraelska propaganda. To byli najzwyklejsi dezerterzy którym powinna być wymierzona kara śmierci. Anders jednak nie zdecydował się na pogoń za dezerterami i w tamtych okolicznościach postąpił słusznie. Co miał zrobić? Wyłapać ich i rozstrzelać jak psów na pustyni kilka tysięcy ludzi?
  Troszkę rozwagi i myślenia panowie.
 • @kfakfa 15:40:01
  Cała ta afera była uknuta przez anglików i oni grali w tym, po sowietach, główną rolę. Nie on ich zwolnił, sami się zwolnili.
  Nota bene, do ostatnich transportów wyjeżdżających z sojuza, na wiadomości o tym co stało się w Palestynie, nie przyjmowali już żydów. Informowały o tym wyraźnie napisy na wagonach.
 • @Casey 15:35:26
  //Przy okazji plujesz na groby poległych na Monte Casino.//

  Stosujesz tanie psychologiczne chwyty-kolego.Stanowczo nie rób tego bo jeszcze znajdzie się ktoś psychicznie odporny i odpowie ci tak:
  Na groby poległych ma kto pluć i to od kilkudziesięciu lat.Albowiem ostatnia faza walk o klasztorne wzgórze stała się hańbą którą skrzywdzeni mieszkańcy Monte Cassino zapamiętają na zawsze.
  https://www.youtube.com/watch?v=NTd_AjCK1yg

  https://www.theguardian.com/world/2000/apr/04/johnezard

  http://www.naplesldm.com/mammaciociara.php
 • @Casey 15:35:26
  W ZSRR za Stalina i żydowskiego NKWD nie mogło być żadnych nielegalnych "uchodźców" z gułagów.. jak już to byli to legalnie zwolnieni z odbywania "kary" przez żydowskie NKWD... lub po prostu zesłańcy z pozwoleniem NKWD na wyjazd do Armii Polskiej.
 • @ikulalibal 15:13:25
  A przecież mógł być rodowitym Rosjaninem
  Byłoby przepięknie.
  Po doopie byś go całował
  Mylę się
 • @Casey 15:45:57
  Taki Pawłowski szermierz też reprezentował Polskę... albo inny Kukliński.
  Faktem jest że Anders "na białym koniu" wyprowadził żydów z ZSRR do Palestyny.
  Czyim on jest bohaterem to nie ulega wątpliwości.

  Obniżenie stopnia wyposażenia jego Armii nastąpiło na skutek głoszenia niezdolności jego Armii do walki... on ne chciał walczyć na froncie.. miał inne cele (żydowskie).. i jakimś "żydowskim" cudem dopiął swego.
  Rosjanie którzy nie chcieli walczyć nie mieli takiego "żydowskiego" szczęścia .. żydowskie NKWD nie miało litości dla dekowników.
  (niewątpliwie zadziało tu globalne lobby żydowskie... i Stalin pozwolił ale nie dał wyposażenia które było potrzebne na froncie a nie dekownikom)
 • @kfakfa 15:40:01
  Korpus Andersa był częściowo umundurowany i bardzo słabo uzbrojony przez sowietów. Finansowo dołożyli się trochę Anglicy. Uzbrojenie pozostało w sowietach.
  Nie 3500, a powyżej tysiąca. Tym niemniej, oprócz ochotników Betaru (organizacji wojskowej Żabotyńskiego) szkolonych przed wojną w Andrychowie przez agentów polskiego kontrwywiadu, (słynnej "Dwójki") stanowili zalążek terorystycznego, bandyckiego "Irgunu", a potem teraźniejszej IDF w Izraelu.
 • @Oscar 16:18:46
  Zaś sprzęt z jakim "zbiegli" zwolnieni chazarzy był wystarczający do mordowania bezbronnych arabskich kobiet i dzieci.Nawet zaostrzoną saperką można zaszlachtować człowieka.Wiedzieli i wiedzą to chazary do dziś.

  Popisowy numer kaprala pchor Biegun-a vel Begina

  - "Panie generale,kpr pchor.Biegun melduje wykonanie zadania...
 • @programista 12:57:48
  USA są mocarstwem i będą wspierać Izrael.
  Tyl, że to wsparcie słabnie, a dodatkowo pozycja USA jest coraz słabsza w regionie.
  Politycy zaś powinni patrzeć z wyprzedzeniem na warianty rozwoju sytuacji.
 • @Oscar 14:31:47
  Izraelskie posunięcia idą dokładnie w tym kierunku. Wyzwalają w Polakach sprzeciw.
  Czyli strzelili sobie w stopę.Durnie.
 • @Husky 14:36:25
  A ja tam lubię Żydów; dbają o siebie i resztę świata mają w d...
  Dają nam przykład jak postępować. Tylko wpływy KK trzeba zneutralizować. I to się dzieje.
 • @Stara Baba 15:19:32
  Sami szykują bat na własną d...
 • @Oscar 14:47:28
  To nieprawda, że armia Andersa uciekła.
  Przede wszystkim sowieci chcieli wprowadzać do walki osobno pojedyncze dywizje, co patrząc na Lenino, byłoby tragiczne w skutkach.
  Stąd zadrażnienia, a w efekcie zgoda na wyjście z racji prośby Churchilla, który nie miał sił na Bliskim Wschodzie.

  Z kolei czy byli w tej armii Żydzi? Owszem i około 2000 (może trochę mniej) albo zdezerterowało, albo zwolniło się ze służby.

  Sporo zostało i dzielnie walczyli. Także pod Monte Cassino.
  Nie ma potrzeby fałszywie oskarżać. Nie wszyscy Żydzi są podli. Niestety mają takie kierownictwo.
 • @ikulalibal 16:07:52
  Przypisujesz Korpusowi Andersa zbrodnie marokańskich zwyrodnialców?
 • @Casey 16:44:28
  Co znaczy "przypisuje" ? to nie ja a Anders podjął decyzję znalezienia się w takim a nie innym towarzystwie,jak wiemy jego udział był dobrowolny,nikt nie nastawał.A kto jak kto ale już on umiał odmawiać udziału w walkach.
  Ale,ale...czy mi się wydaje czy wyraźnie widzę brak zachwytu nad tym anderosowsko-marokańskim braterstwem broni? przecież walczyli "ramię w ramię" więc określenie "braterstw broni" nie jest na wyrost.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:31:40
  To może być powód do zmartwienia.
  Żydzi są przebiegli .. a to znaczy że nie "durnie". (to statystyka)
  Z drugiej strony są bardzo przekonani o swojej wyższości (na tle biblijnym i finansowym).
  I nie wiem czy to tupet czy jakaś gra jakaś przebiegłość.
  A może to tylko Putin który uznał że już czas pobudzić Polski patriotyzm do działania ?

  Trudno na bieżąco prześwietlać gry wywiadów.
  Gdybamy sobie :)
 • @ikulalibal 17:00:24
  Za tymi górami, za wrogami których zabijecie dziś w nocy, są ziemie bogate w kobiety, wino, domy. Jeżeli uda wam się przejść przez te linie, nie zostawiając żadnego przeciwnika przy życiu, wasz generał wam obiecuje: te kobiety, te domy, to wino i wszystko co tam znajdziecie jest wasze i dla waszej przyjemności. Przez pięćdziesiąt godzin. Możecie mieć wszystko, robić wszystko, brać wszystko, zniszczyć wszystko, jeśli na to zasłużyliście. Wasz generał dotrzyma słowa, jeśli wy będziecie służyć aż do ostatniego zwycięstwa.”
 • Nic tylko spisek Putina
  W całym tym galimatiasie widać rękę Moskwy i czuć walonki szachisty Putina.
  Od dawna w polskich środowiskach mówiło się o wrogiej nam niemieckiej propagandzie skrupulatnie i z uporem próbującej swoje niemieckie nazistowskie zbrodnie wojenne zwalić na nas Polaków.
  Jednakże trzeba zapytać,czy to były wyłącznie próby samych Niemców, czy też wpływowych środowisk żydowskich tak w Niemczech jak i w USA, wszak wiemy, że w obu tych krajach prasa i media są w przeważającej części w rękach żydowskich.
  No i sami Żydzi też się nas na okrągło czepiali.
  To też wiemy z licznych mnożących się przypadków.
  Amerykanie, by nie dopuścić do zbytniego zbratania się politycznego i gospodarczego Niemiec i Rosji chcieli zbudować mur i koalicję w kształcie trójmorza przeciw Rosji, a Polska szła na to z ochotą i nadzieją na mocarstwowość i wielkość.
  Ale okazało się, że zły Putin ma w środowisku PiS swojego agenta zwanego ,,Ucho prezesa" i tenże agent podszepnął prezesowi by uchwalić ustawę o karalności wszystkich tych co to plują na Polskę, przypisują nienieckie zbrodnie Polakom i wychwalają banderowców.
  Skoro wiadomo kto najbardziej judzi przeciw Polsce, kto ją chce okraść na 65 mld, wiadomym zatem było przeciw komu ta ustawa została napisana.
  Prezes wszystkich prezesów został tak ograny i zmanipulowany przez szachistę Putina, że kazał ustawę przegłosować.
  I się rypło.
  Izrael tego nie przełknął, zaprotestował, wrzasnął na cały świat, ze Polacy żydów mordowali i wydawali Niemcom.
  Jak bardo wnerwił tym wrzaskiem i oskarżeniami nas wszystkich, szczerych katolików, patriotów Polaków widać po notkach na Neonie i gdzie indziej.
  Tak więc wyszło jak wyszło.
  Owszem trójmorze niech powstaje, ale nie z żydami ani z żydowską Ameryką, a z Putinem, z Moskwą, z naszymi braćmi moskalami co nas na Sybir na wycieczki wozili.
  I kto tu jest największym graczem?
  Jak to kto?
  Ten co ograł Amerykę, prezesa, Trumpa, a nawet Nataniachu
  ,,Miszcz", szachista, Putin!
  I niech nikt nie mówi, że to bajka z książeczki pod tytułem ,,Spiskowe teorie dziejów” bo to wszak nasza ulubiona lektura.
 • @Oscar 17:05:07
  Mnie chodzi o to, że Żydzi mają coraz słabsze karty w tej grze. Bleff nie zawsze się udaje. Zwłaszcza, gdy przeciwnik ma mocniejsze karty.

  W przypadku konfrontacji nie liczy się stan konta, a ilość bagnetów i rodzaj posiadanej broni.
  Izrael ma na straszenie, ale nie na większe starcie.
 • @Oświat 17:50:17
  Dla mnie Trójmorze ma być strukturą porównywalną i do Rosji, i do EU.
 • @ikulalibal 17:00:24
  Dodać należy jeszcze to, że wyżsi oficerowie razem z Andersem wciąż dopominali się o 20 tys. oficerów o których słuch w Rosji zaginął. (Katyń)
  I to był także jeden z powodów dla których Stalin chciał się ich pozbyć. Przeczytaj jeszcze raz uważnie moje komentarze na ten wpis, a wtedy może zrozumiesz, że piszesz niesamowite bzdury. Sorry kolego.
 • @Casey 22:16:31
  //Dodać należy jeszcze to, że wyżsi oficerowie razem z Andersem wciąż dopominali się o 20 tys oficerów //

  A istnieją dane o tym ilu wogóle było w polskiej armii oficerów na dzień 1 IX 1939 r ? (od kilku lat uparcie szukam wiarygodnego źródła i jakoś nie mogę trafić.jakoś nie mam szczęścia )
  Skoro Anders upominał się to musiał wiedzieć ilu ich powinno być.
  Dwie armie "wyposażono" w oficerów ,dwudziestu tysięcy brakowało,to do cholery ilu ich było na początku?
 • @ikulalibal 22:35:21
  "ilu wogóle było w polskiej armii oficerów na dzień 1 IX 1939 r ? "

  Ilość niepoliczalna dla ikulalibali.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:42:05
  Nie.Chyba dość jasno o tym piszę.A szanowny Krzysztof JWojtas miast tracić energię na nic nie wnoszące stwierdzenia powinien raczej napisać upragnioną przeze mnie liczbę.
  To było by znacznie prostsze.Oczywiście przy założeniu że zapis owej liczby byłby krótszy niż zdanie : " Ilość niepoliczalna dla ikulalibali "

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY