Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 13011 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

"Odrażający, brudni, źli"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Taki film kiedyś widziałem, ale nie myślałem, że w polityce jest jeszcze gorzej.

 

 
Oświadczenie Departamentu Stanu USA można tylko opisać słowami tytułowymi notki, a do tego dochodzi jeszcze głupota, która woła o pomstę do nieba zgodnie z zasadą, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. 
 
Powstała sytuacja wyraźnie określa cele polityczne wszystkich krajów wykazujących zainteresowanie Europą Środkową - UE, USA, Izrael, Rosja. Pośrednio nasza sytuacja dotyczy reszty państw regionu na zasadzie "patrzcie i uczcie się".
Zadziwiająca jest zgodność poczynań, gdzie cecha wspólną jest (niekiedy bezinteresowna) podłość.
 
W pewnym stopniu można rozumieć Żydów, którzy starają się wydusić z Polski nienależne pieniądze. Bo kto by nie chciał jeśli tylko da się to osiągnąć, przy ich ksenofobicznym systemie wartości. Jednak wszyscy inni ponoszą straty na uczestnictwie w procederze wspierania żydowskich uroszczeń.
USA (NATO) tracą wschodnia flankę. Nasza lojalność narażona jest na duże wyzwanie. Niemcy i EU tracą rynki zbytu i zaplecze taniej siły roboczej na której oparta jest niemiecka produkcja. (Niemcy się starzeją, mają coraz mniej rąk do pracy, a nachodźcy albo jeszcze, albo nigdy nie będą w stanie przejąć tych obowiązków).
Izrael, nawet "wyrywając" nam te 65 mld USD, spowoduje powszechną niechęć do Żydów. Antysemityzm "traci dziewictwo" - po obecnej hucpie coraz więcej ludzi będzie miało uzasadniony powód do ujawniania swego antysemityzmu.
 
Zadziwiające są kalkulacje;  chce się, aby Polacy dalej byli kolonią europejską, płacili Żydom i jeszcze pełnili funkcję strażnika wschodniej flanki w pełni ponosząc (zawyżone) koszty militarne (cena uzbrojenia jest nam wyraźnie zawyżana). Celem jest utrzymanie obecnej sytuacji. Czyli sami mamy zadbać o to, aby inni nami poniewierali.
W imię czego?
No chyba tylko po to, aby tuskopodobnych klepać po ramieniu (Junker pewnie i nie tylko) i mówić im, że dorośli do Europy, gdy resztę polskiego społeczeństwa potraktować pogardliwym kopnięciem i zwyzywaniem od nazistów, złodziei i morderców.
 
Czyż nie taka jest wymowa poczynań tego Zachodu?
 
A Rosja?
Rosja jest pragmatyczna i co prawda także chciałaby postawić swój but na naszym karku, ale przynajmniej nie zachowuje się perfidnie. Ich polityka jest jasna.
 
Co możemy zrobić?
To, co należy, czyli robić swoje. Nie tracić sił na zwalczanie wrogów, a zajmować się swoimi sprawami - odbudowywać przemysł i polskie instytuty życia publicznego.
Potęga przeciwników jest olbrzymia. Jednak ich karty atutowe słabną, a sytuacja światowa nie zmierza w obranym przez nich kierunku. Jest nadzieja. Byliśmy w trudniejszych warunkach i przetrwaliśmy.

KOMENTARZE

 • @
  //Co możemy zrobić?//

  Edukować młodzież, bo starych coraz trudniej...

  W raportach Karskiego oraz w nocie Raczyńskiego nie znajdziemy nawet słów takich jak Auschwitz czy Oświęcim, nie mówiąc już o komorach gazowych. Nie istnieje w dokumentach Karskiego czy żyda Nowaka Jeziorańskiego temat taki jak gazowanie więźniów w Auschwitz.

  Żydzi amerykańscy i rząd USA dokładnie wiedzieli ...że takiego "ludobójstwa" nie było i być nie mogło.
 • W pewnym stopniu można rozumieć ...
  No cóż 65 000 000 000 usd to "niewielka sumka"?
  Chazary by to "podżyrowały" na procencik w swoich bankach,tak jak kiedyś 30 000 000 000 usd za Gierka.
  Jak to się potem skończyło to chyba wiadome.
 • @Arjanek 11:06:47
  //W raportach Karskiego oraz w nocie Raczyńskiego nie znajdziemy nawet słów takich jak Auschwitz czy Oświęcim, nie mówiąc już o komorach gazowych.//


  W błazenadzie jesteś miszczem
 • @kfakfa 11:10:18
  Rozumieć - nie znaczy akceptować.
 • @Arjanek 11:06:47
  Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
 • autor
  Ale coś się dzieje czego my jeszcze nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć.
  Sprawcą bez wątpienia jest Kaczyński i jego obóz.
  Zaczynamy się stawiać Niemcom, żydom, grozić karami, lekceważyć Brukselę.
  W USA wykoleja się pociąg z senatorami partii republikańskiej. Może to przypadek, może to zamach.

  (katastrofa jest atakiem ‚ deep state’ .
  Oto historia, która jest teraz w 100 procentach potwierdzona. Większość republikańskich kongresmanów, którzy głosowali za wydaniem memorandum Fisa, które ujawnia ogromną ilość głębokiej korupcji w państwie, byli w pociągu eskortowanym heliktoperem, z zamkniętymi wszystkimi drogami przed pociągiem (ze względów bezpieczeństwa))

  potwierdzenie na:
  https://www.wthr.com/article/train-carrying-gop-lawmakers-hits-truck-near-dc
  Senator Todd Young

  @SenToddYoung
  I am on the train in Virginia and okay. It does not appear that there were serious injuries on the train. Please pray for those in the vehicle that was struck.

  6:08 PM – Jan 31, 2018
  ———————————-
  Brak na tą chwilę info na stronach BBC, CNN, RT
 • @Arjanek 11:06:47
  // Nie istnieje w dokumentach Karskiego czy żyda Nowaka Jeziorańskiego temat taki jak gazowanie więźniów w Auschwitz.//

  W Raporcie Pileckiego też nie ma słowa o "komorach gazowych". "Antysemita" czy "negacjonista holokaustu"
 • @Oświat 11:43:42
  Jak upadał jakiś bank,czy podobna instytucja, to była wielka kampania medialna sugerująca niesamowicie dobre wyniki (Wołomin, Amber Gold ale i in.).
  W polityce jest identycznie.
  Napoleon przed upadkiem był największym mocarzem.

  Każde zwierze zagrożone - stroszy się i udaje większe i groźniejsze.

  Wniosek?
  Musimy przeczekać.
 • Panie Wojtasie
  Powiem szczerze, byłem wkurzony tą delirką medialną bo denerwowało mnie to ciągłe tłumaczenie się syjonistycznym chazarom.
  Teraz jednak zmieniłem zdanie - niech tłuką temat cały czas, dzieją się rzeczy zadziwiające, politycy zaczynają mówić otwartym tekstem, że w sumie chodzi o kasę. To w końcu dotrze do ludzi.

  Chazarom opadły nie tylko maski ale i brudne gacie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:21
  Też jestem tego zdania.
  Nawet uważam, że źle, że się pikieta przed ambasadą nie odbyła; jakby były rozruchy prowokatorów - to też dobrze. Wskazałoby rzeczywiste nastroje i preferencje.

  A że się coś dzieje - da się wyczuć.
  Mozliwe, że zacznie się kryzysem finansowym. Dalej uchodźcy - bo mogą nie dostać zapomóg.

  Ale zobaczymy. My powinniśmy stać z boku.

  PS. Teraz moja wiedza na temat upraw rolnych może być przydatna. Muszę jeszcze opanować sztukę destylacji - w trudnych czasach jedzenie, gorzała i kobiety - to pieniądz;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:29:21
  Destylacja? Proste jak konstrukcja cepa :) A w sprawie cepa jest Pan ekspertem.

  Co do demonstracji - i tak i nie. Z pewnością chazarstwo zrobiłoby jakąś prowokację i ucierpieli by niewinni ludzie. Zakaz jest też wymowny. Nie wierzę, żeby to "nasi" sami na to wpadli.

  Zresztą ja jestem ostrożny w prognozach, nie wierzę, że PiS nagle zerwał się ze smyczy. Kaczyński nie miał wyjścia, po ostatnich wpadkach wizerunkowych nie mógł sobie pozwolić na następną. Słupki mu skoczą ale znajdą sposób, żeby się raczkiem wycofać.
 • @Arjanek 11:06:47
  A co jest w raporcie rotmistrza Pileckiego?
  Współczuję ci z powodu twojej głupoty.
 • @Casey 14:19:38
  //A co jest w raporcie rotmistrza Pileckiego?//

  Czytałeś te raporty? Ja czytałem. JR chyba też.

  http://cygnus.neon24.pl/post/142246,odrazajacy-brudni-zli#comment_1437964
 • @Casey 14:19:38
  //Kanały informacyjne Auschwitz - Londyn


  Zbieranie informacji o zbrodniach popełnianych przez SS i przekazywanie ich za granicę należało do najważniejszych zadań grup oporu w Auschwitz.
  Informacje z Birkenau [Tutaj miała zginąć przeważająca liczba ofiar KL Auschwitz – ponad milion osób] były codziennie przekazywane do obozu głównego Auschwitz I.
  Cyt: "Osadzony jako więzień polityczny – z numerem 23569, również tam Jan Karcz nie złożył broni. Wstąpił do konspiracyjnego Związku Organizacji Wojskowej, założonego w obozie Auschwitz przez rtm. Witolda Pileckiego. Prawdopodobnie w grudniu 1941 został wydany przez zdrajcę obozowemu gestapo. Po przejściu okrutnego przesłuchania w bunkrze bloku 11 został osadzony w karnej kompanii i skierowany do obozu w Birkenau. Tam założył płk Jan Karcz ekspozyturę ZOW i kierował nią do stycznia 1943 roku. [przypominam, raporty Pileckiego pozbawione są jakiejkolwiek wzmianki o komorach gazowych] 23 stycznia został powtórnie osadzony w bunkrze bloku 11 i 25 stycznia rozstrzelany pod Ścianą Straceń."
  "W połowie 1943 roku, została założona tajna organizacja w obozie kobiecym w Birkenau. Przekazywała ona informacje o życiu obozowym do głównego obozu za pośrednictwem tzw skrzynki kontaktowej."
  "Następuje spektakularny rozwój ruchu oporu. Do końca '42 organizacja Pileckiego miała w sumie w Auschwitz I jak i Birkenau około 1000 członków. Pilecki stwierdził, że tylko w jednym miesiącu marcu '42 on sam zrekrutował około 100 osób i tylko do jego organizacji. Organizacje nacjonalistyczne i socjalistyczne wzrastały w podobnym tempie. W lecie tego samego roku, płk K. Rawicz przygotował plan na masowe powstanie w obozie i okolicach. Plan ten przekazano dowódcy AK, żeby można było skoordynować akcję."
  Od końca '42 do '43 [podobno okres największego natężenia zbrodni ludobójstwa], grupy oporu stały się tak mocne, że zdołały umieścić swoje "macki" we wszystkich kluczowych centrach życia obozowego. Kontrolowali szpital, przydzielanie zadań pracy do wykonania, przydzielanie pracy w biurach, kuchni, biurze ds budownictwa, w magazynach żywności i odzieży, w komandach pracy, a nawet w politycznym departamencie.
  Pozyskano nawet do współpracy członków SS głównie folksdojczów, którzy obiecali pomoc i dostęp do składu amunicji na wypadek powstania. [Za J. Garlińskim Oświęcim walczący (1974, 1992), translated into English as Fighting Auschwitz : the resistance movement in the concentration camp (1975)]

  ......Wreszcie fakt czwarty. Raporty Pileckiego, gdzie można przeczytać: "[z Auschwitz do marca 1943 r.] do innych obozów około 6 tysięcy wywieziono i zwolniono 1115 więźniów". Raporty Pileckiego również pozbawione są jakiejkolwiek wzmianki o komorach gazowych.To tylko kilka z bardzo wielu faktów, które żydowska propaganda omija szerokim łukiem.//

  http://arjanek.neon24.pl/post/136659,relacje-auschwitz-ak-polski-rzad-w-londynie-i-ii
 • @Arjanek 14:59:36
  Dlatego Pilecki "musiał" zginąć.
  Gdy zmarł mój znajomy,więzień Obozu w Auschwitz nr 415 ,chazary z PISrael nie wysłał na pogrzeb nawet asysty WP.Twierdził,że nikt tam na oczy wtedy ani jednego chazara nie widział.
  Pluję tu na was bydlaki.
 • Grafika jest w gratisie od TVP info
  - PiS 49%
  Reszta jest milczeniem

  https://pbs.twimg.com/media/DU8-epLW0AUd_9A.jpg
 • @kfakfa 15:07:16
  Pilecki miał większego pecha - w Oświęcimiu zetknął się z Cyrankiewiczem/Zimmermanem. Za to głównie zginął.
 • @Arjanek 14:59:36
  Zastanawiam się jak to w Norymberdze Alianci przeoczyli "polskie obozy"? Cztery lata procesów i żadnego świadectwa i zeznania przeciw Polsce i Polakom? Tuż po wojnie i nikt nie pamiętał?
  Zastraszyli świadków?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:21
  Wkurzyliśmy Amerykanów.
  Tylko patrzeć, jak wrócą wizy.
 • @Husky 16:29:35
  //Zastanawiam się jak to w Norymberdze Alianci przeoczyli "polskie obozy"?//

  Norymberga - Treblinka - prawda czy farsa

  http://arjanek.neon24.pl/post/131553,norymberga-treblinka-prawda-czy-farsa

  //W przybudówce przy budynku znajdował się silnik diesla, który dostarczał gazy spalinowe do komór gazowych oraz generator, który dostarczał prąd do całego obozu.//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Treblinka_%28obozy%29

  Death By Diesel ?
  https://www.youtube.com/watch?v=SP7B32_ycdY
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:02:53
  Popieram wniosek... Trzeba poczekać .. przyjmując najbezpieczniejsza z możliwych pozycji politycznych.
  Jesteśmy za słaby w stosunku do globalnych sił które się obecnie walczą ze sobą z różnych pobudek.

  Polska nie powinna być krzykaczem na barykadach i to na tych moralnie niesłusznych barykadach.... to pewność utraty dobrego imienia oraz gigantyczne ryzyko poniesienia ciężkich ofiar.

  Moim zdanie racjonalna jest tylko asertywna polityka wzajemnie korzystnych relacji na każdym kierunku.
  Nikogo nie atakujemy ale przed atakami się zdecydowanie bronimy (politycznie). Do wszystkich wyciągamy rękę z rozlicznymi gestami przyjaźni i zrozumienia. Trudne sprawy łagodzimy w trybie obustronnych kompromisów. Nie wspieraniu żadnych międzynarodowych awantur... ale pomagamy humanitarnie..(żywności, woda, lekarze...)

  A kurcze czytam co napisałem .. i wyszła mi prawie polityka PRLu.
  Ale tak trzeba teraz i później.
  Polska ma mieć dookoła przyjaciół i nigdzie wrogów.
 • @Oscar 17:01:57
  Świetnie
  To tylko zostało "wycofać " te 10 maszyn F-16 z Izraela.
 • @Husky 16:32:22
  Jakie wizy? Te co powinniśmy wprowadzić Amerykanom?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:29:21
  ,,Teraz moja wiedza na temat upraw rolnych może być przydatna."

  Bez wątpienia. Dodałbym hodowlę królików.
  Mnożą się niesamowicie, w miocie po 8 czy nawet 9 sztuk, trzy razy w roku, a mięsko i zdrowe i smaczne.
  Co do głównego tematu, uważam, że bardzo dobrze się stało.
  Za jednym zamachem utarto nosa Niemcom, Żydom, ukraińskim banderowcom, a Amerykanom pokazano, że jak mamy być sojusznikami, to nasze racje i nasz honor muszą być brane pod uwagę.
  Obecny szum, skończy się z odpaleniem przez Kima kolejnej rakiety balistycznej, lub kolejnym zamachem terrorystycznym w Berlinie czy Paryżu.
  A słupki PiS–owi rosną, rosną, rosną…
 • @kfakfa 17:05:54
  O tym pisałem w pierwszym komentarzu na wieść o tej żydowskiej hucpie.
  Zmniejszyć zakupy w Izraelu.
  Żadnych "pielgrzymek" do Ziemi Świętej.
  Żadnych wiz i obywatelstwa dla Żydów. Likwidacja szczególnych uprawnień wycieczek z Izraela.
  Zmniejszyć dofinansowanie instytucji żydowskich w Polsce.
 • @Oświat 18:20:49
  Króliczki?
  Wolałbym się z nimi zaprzyjaźnić.....;-)))
  A poza tym króliki nie żyją na pustyni, to nie są skażone judaizmem.
 • u nas bez zmian
  Tak jak pisałem przedtem, w oryginalnych USA mediach i strukturach władzy o Polsce jest bardzo cicho. Departament Stanu wydał oświadczenie ale jak na razie jest to pozorna ingerencja dla pogłaskania Izraela. Media w Polsce specjalnie wyolbrzymiają problem.
  Zdecydowana większość wiadomości prasowych za to z rażąca polonofobią w tle napływa do amerykańskich wiadomości lub jest bezpośrednio przesyłana przede wszystkim z wrogich mediów umieszczonych na terenach Polski. To bezpośrednio z Polski i Izraela opluwani są Polacy i Polska.
  W Polsce siedzą krety.
  Co do całej tej sprawy, czuję przez skórę że ludzie z polskiego rządu mogą okazać się chłystkami i zdradzą Polaków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:14:48
  Art.55a . lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze . To ich wszystkich boli .Pozdrawiam.
 • @ Autor
  "a sytuacja światowa nie zmierza w obranym przez nich kierunku."

  Kuźwa, ten Putin wszystko popsuł! ;-D

  5*
 • @Arjanek 11:06:47
  Dziennikarz Gadowski powiedział, że nasi się zachowują jak przepłoszone szczury! Ja też tak uważam, powiem więcej, jest znacznie gorzej. Nasi mają setki jak nie tysiące dowodów i zdjęć o zbrodniach żydobolszewików i ukrywają je ! - zakompleksione gnomy. Jeśli nie wykorzystujemy potężnej broni a tylko wystawiamy dupę na cięgi nie mamy najmniejszych szans na opanowanie sytuacji. Żydom przydałaby się dodatkowa opinia na świecie kiedy mordują malutkie dzieci Palestyńskie a osiedla odgradzają od nich drutem kolczastym pod napięciem.To nie żart. Raz widziałem emitowany film o tym u nas o 00:30 w nocy ! Wtedy kiedy wszyscy śpią.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:59:43
  Przecież jak Karski pojechał do USA i tamtemu najważniejszemu Rabinowi opowiedział wszystko to on na to: "to jest za bardzo straszne żeby to mogło być prawdziwe" - nawet jak część bogatych żydów uciekła z Niemiec statkiem to nie mogli na całym świecie nigdzie przybić do brzegu bo ich statek kijami odpychali i musieli wrócić i oddać się w ręce SS i Gestapo. Dlaczego jeszcze filmu nie ma o tym ciekawym zdarzeniu ?
 • W tej notce nie dostrzega Pan najważnieszego
  stanowimy mniejszość w Polsce, a póki co panuje tu terror demokracji,
 • @Husky 16:29:35
  ale w Norymberdze alianci nie przeoczyli tego, kto sfinansował rozpętanie 2 wojny i kto na niej zarobił,

  a potem o tym sza
 • Już za sam pomysł należy mi się żydo_oscar.
  Polska produkuje krótki film dokumentalny o finansowaniu hitlera przez braci z usraela oraz pokazuje dokument z Norymbergi, gdzie widać uczestników procesu, czyli prawie całą wierchuszkę hitlerowskich niemiec z opisem z imienia i nazwiska RODOWEGO danego "bohatera", aj waj jak by się świat zdziwił, ale chyba nie ma szansy na światową dystrybucję, bo "zachowawczość" tzw. polskiego rządu...
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Opowiem ci taką historię. Większość żydów była bez zawodu, a ci w Palestynie potrzebowali wykształconych lub z zawodem, no i młodych, starych, bez zawodu, czy kalek nie przyjmowano. Dziadka Brata teść miał w Kałuszynie majątek, ogrodnictwo, sadownictwo, hodowla ryb/stawy i kuźnia, stolarnia, tam przyuczał młodych żydów do zawodu, sadownika, ogrodnika, stolarza, hodowcy ryb..wystawiał im odpowiednie papiery, na podstawie których wyjeżdżali tak przed wojną jak i w czasie wojny bo i wtedy także ich na polecenie Niemców i Judenratu szkolił, za co mu tak Niemcy jak i Judenrat za naukę płacili, do Palestyny, budować przyszły Izrael.
 • @kula Lis 67 11:03:21
  ja to mam tylko pytanie czemu na pasku w TVP widze "bla bla bla nt. ustawy o polskich obozach smierci"? nie chcemy zeby tak mowic a sami tak mowimy, no to jak? zaden spec od PR tego nei wylapal? czy to taka podwojna gra jak leppera "bandyta z pabianic"

  mam nadzieje ze jak duda podpisze to za takie paski tez bedzie kara?
 • @kula Lis 67 11:03:21
  Jakby Palestyńczycy nie pracowali na farmach w Izraelu, to tam już od dawna byłaby pustynia.

  Kiedyś trochę się uczyli pracować w kibucach, ale to przeszłość.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY