Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 13011 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Filosemityzm: da się toto wyleczyć?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwując poczynania naszych "reprezentantów", czyli rządu, a już nierządu , czyli opozycji, widać, że cała ta struktura kieruje się postawą filosemicką.

 

Jest to bulwersujące z tej prostej przyczyny, że barak jest jakichkolwiek przejawów pozytywnego nastawienia tej drugiej strony, czyli Izraela i środowisk żydowskich. Przeciwnie, z ich strony pojawiają się ciągłe ataki i nieusprawiedliwione oskarżenia. "Czarny" PR jest względem Polski i Polaków kreowany głównie, a przynajmniej inicjatywnie z tej właśnie strony.
 
Nie jestem zwolennikiem odpowiedzi "oko, za oko; ząb, za ząb", czyli pobudzaniem społeczeństwa do antysemityzmu. Ta droga jest sprzeczna z poczuciem naszej, polskiej godności. Polskość - to przede wszystkim pozytywny stosunek do innych ludzi, a Żydzi raz, że należą do tego gatunku, a dwa, że niczym szczególnym się nie wyróżniają mimo usilnych starań, aby takimi szczególnymi być. A tu "d... zbita"; na tle Polaków, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, wypadają nadzwyczaj kiepsko.
I być może właśnie to, poczucie własnej ułomności, jest przyczyną tak zawziętych ataków. To częsta przypadłość ludzi o niskim poczuciu własnej wartości.
 
Zadziwia, że Żydzi, fałszywie oskarżając Polaków, przypisując im wszystkie złe, możliwe i niemożliwe cechy, jednocześnie bardzo często podają się za Polaków. Wystarczy, że tu się urodzili, jakiś czas mieszkali, a nawet bez mała wystarczy, że przejeżdżali - i już jest to powód do chwalenia się polskością.
A jak dużo jest przypadków odwrotnych?
 
Kończąc. Nie widzę żadnych powodów do okazywania filosemityzmu; brak jakichkolwiek powodów, aby okazywać "słabość" dla tej nacji. I w żadnym wypadku nie musi się to wiązać  z antysemityzmem; mamy wiele własnych spraw, które powinniśmy rozwiązać, a szkoda sił na "walkę". Jeśli tak zrobimy, także Żydzi będą brali z nas przykład, co pozwoli zmienić relacje. Przyszłość nie może być oparta o antagonizmy.

KOMENTARZE

 • a tak ja to widzę
  Nasi reprezentanci z rządem włącznie ogólnie rzecz biorąc nie są filosemitami. To są ludzie nieudacznicy którzy dzięki układom z żydami
  mogą sprawować swoje funkcje. Polega to na tym iż większość
  z nich to zwykli nieudacznicy i tępaki dla tego też aby coś w rządzie
  "działać" muszą mieć gotówkę której sami nie umieją wypracować.
  Tak więc "filosemicko" łaszą się do żydów aby im te pieniądze pożyczano. Tylko na tej podstawie a nie prawdziwym interesie Polski mogą ukazywać swoje umiejętności rządzenia. Gdy żyd zabierze pieniądze i zamknie swoje banki prawda okaże się druzgocąca, mianowicie ujrzymy swoich przywódców i rząd jako niekompetentnych, bez żadnej koncepcji
  głupków. Dla tego potrzebni są im żydzi, aby utrzymywać władzę pomimo braku rozumu. Zawsze to powtarzam, my nie mamy problemu
  z żydami, my mamy problem z "naszymi" ludźmi.
 • Autor
  Insulting Jews is anti-Semitism
  Insulting Catholics is ... freedom of speech !
 • Te słowa napisał Włodzimierz Cimoszewicz TW "Carex"
  syn sowieckiego bandyty który katował Polskich Patriotów i wspólnik kata Polskiego Narodu Jaruzelskiego.
  Wieczna hańba sowieckim sługusom!

  https://pbs.twimg.com/media/DVtNTYXW4AI8n2i.jpg
 • Nieśmiało przypomnę,
  że za antysemickie czystki w Wojsku Polskim odpowiadał nie bohater a zbrodniarz Jaruzelski
 • @Husky 20:25:34
  Jaruzelski był w Wojsku Polskim, czy Żydowskim?
 • @Husky 20:24:22
  Widzę, że nie potrafi się pan wyzwolić filosemityzmu skoro cytuje tego "sowieckiego bandytę"; on ma być miara polskości?
 • @Stara Baba 20:13:49
  Jeśli bronią Żydów i ich popleczników są pieniądze, to należy ich tej broni pozbawić kształtując świat, gdzie pieniądz nie jest wartością podstawową.

  To jest możliwe, tylko trzeba do tego dorosnąć.
 • "Przyszłość nie może być oparta o antagonizmy"
  Filosemityzm nie jest "chorobą", którą można leczyć. To jest globalna ideologia - narzucony sposób myślenia i wypowiadania się. Kto jest tej ideologii przeciwny nie może liczyć na sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Przywódcy państw są bardzo ostrożni aby nie być posądzonymi o myślenie niezgodne z filosemickimi dogmatami. Najwłaściwszym panaceum na filosemityzm może być tylko inna, oparta na prawdzie i nie koniecznie wroga żydom, orientacja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:52
  w .............LUDOWYM
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:40:06
  to premier
 • @Husky 21:04:26
  Poważni? A co za różnica?
 • @AgnieszkaS 20:59:24
  Dawno nie spotkałem się z tak dużą prostotą. Wprost dziewiczą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:30:17
  Żyłem sobie w Puszczy od dwustu lat, aż przyszło ze wschodu NKWD a z nim Cimoszewicz
  8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/DVr2IlPWsAAGAXM.jpg
 • @Husky 21:45:51
  Zachorował na filosemityzm.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:04:26
  https://pbs.twimg.com/media/DVsRw99WsAEXl-Q.jpg
 • @Husky 22:17:24
  // @Casey 22:16:11
  Nie obawiajmy się Izraela.

  Husky 06.02.2018 22:28:27 //


  Jak odróżnić (filo) semitę Husky-ego od Malamuta?

  //Trzeba tylko spojrzeć psu "w twarz". Na łbie husky zawsze dostrzec można członka, natomiast malamut ma w tym miejscu serce. Wszystko jasne? Poćwiczmy://

  http://joemonster.org/art/35035/Jak%20odr%C3%B3%C5%BCni%C4%87%20husky%20od%20malamuta%3F

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY