Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Stowarzyszenie blogerskie - wg Wojtasa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z SG schodzi notka Oświata na temat stowarzyszenia. Zatem - ku podtrzymaniu uwagi.

 Wygląda na to, że stowarzyszenie zostanie powołane. Na przyszłą niedzielę  umówiliśmy się na "zjazd założycielski" czyli spotkanie dla podpisania stosownych dokumentów. Trzeba też wybrać władze stowarzyszenia - bo takie są reguły prawne.

I od razu zaznaczę. Uważam, że obecne władze powinny być "władzami technicznymi", a ich zadania to zorganizowanie struktury stowarzyszenia i przygotowanie Walnego Zebrania; technicznie powinno to być we wrześniu, albo w końcu sierpnia.
Do tego czasu powinien zostać zorganizowany i przetestowany system łączności umożliwiający zdalne uczestnictwo - wszak jest wielu blogerów w odległych miejscach, także poza krajem. 
Sądzę, że to technicznie możliwe i to przy niezbyt dużych kosztach.
 
Miejsce spotkania - do ustalenia; może być np. na Mazurach, nad morzem, czy w górach.
 
Samo stowarzyszenie - powinno być luźnym związkiem wynikającym z deklaracji zainteresowania sprawami Polski i polskością, gdzie dobre imię będzie ważnym elementem.
A jako członkowie stowarzyszenia i Polacy - powinniśmy dążyć do większej staranności w przygotowaniu publikowanych materiałów. Zwłaszcza kulturę języka mając na względzie.
 
 
I to w zasadzie wszystko.
Jakie działania można podjąć w najbliższym czasie?
Widzę tu kilka spraw.
Natury blogerskiej:
1. Monitoring wizyt młodzieży żydowskiej w czasie ich zbliżających się wizyt w Polsce. Może jakieś wywiady z nimi. Zdjęcia itp. Żadnych ekscesów antysemickich!!!
 
2. Monitoring tyczący projektowanej ustawy o zwalczaniu nienawiści, treści faszystowskich itp. Czy  ustawa nie stanie się kagańcem dla wolności słowa i nie będzie wykorzystana przeciwko Polakom. Rząd się może zmienić, a ustawa zostanie.
 
W sprawach technicznych - omawiana już sprawa komunikacji w stowarzyszeniu. Druga kwestia to rozeznanie w możliwościach otrzymanie wsparcia finansowego dla podjętej działalności (środki UE i na inicjatywy organizacji pozarządowych).
 
Zaznaczę jeszcze, że podtrzymuję zdanie, że portalem macierzystym ma pozostać NEON24, ale do stowarzyszenia powinniśmy zapraszać także innych blogerów.

KOMENTARZE

 • Jeśli miałbym coś radzić
  z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej funkcjonuje rozwiązanie w którym obowiązuje zasada "kto ma inicjatywę ten rządzi". Tak działamy w KoReUs-ie. Owszem , warto mieć pieczątkę, ale powinna być ona wykorzystywana tylko tam gdzie jest potrzebna.
 • @nikander 11:39:29
  Zgoda.
  Dlatego żadnych składek stałych.
  Natomiast można popierać różne inicjatywy i to z różnych dziedzin aktywności i na nie organizować zbiórki. I z natury rzeczy - rządzi ten, kto ma inicjatywę.
  Byle mieściło się to w ramach statutu stowarzyszenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:29
  Wypróbowaliśmy to i to działa. Złe doświadczenia zostawiliśmy w fundacji, którą rozwiązaliśmy. Teraz inicjatywy nie są tłamszone. Bywamy i w Sejmie i na różnych innych sejmikach. Prowadzimy akcje lobbingowe. Mamy swój system rozpoznawania SWÓJ-OBCY. To ostatnie musi być zrobione, a temu, kto trzyma pieczątkę nie może się poprzewracać w głowie.
 • @nikander 12:40:38
  System rozpoznawania "swój-obcy" to bardzo ważna sprawa.
  "Technologię", doświadczenie warto przekazać zaprzyjaźnionemu stowarzyszeniu.. oraz ją nieustannie doskonalić.

  Również system komunikacji jest ważny i w warstwie powszechnej, jawnej otwartej poprzez np portale ale i w warstwie wewnętrznej technicznej,
  nie oficjalnej.

  Naród Polski zaczyna się organizować.
  To naprawdę wielka sprawa.
 • Autor
  Dalej proponuje Pan lizać dupy Żydom? Ja po ostatnie hucpie jestem zdecydowaną antysemitniczą i niewiele mnie obchodzi co myśli na ten temat Kaczor czy Duda Oni się nie przejmują krzywdami, lktóre mi wyrządzili.
 • @wercia 13:08:33
  Strategia "Rejtana" to mało skuteczna strategia i wręcz szkodliwa gdy przeciwnik jest silniejszy.

  Lepsza strategia to asertywna i nie zdegenerowana poprawność polityczna.
  Szanujemy wszystkich krytykujemy za konkretne działania, bronimy Polskich racji.. kulturalnie bez emocji, intelektualnie..

  Emocje zawsze prowadzą do przemocy a przemoc do rozlewu krwi.
  Nie chcemy tego .. chcemy wolności suwerenności w ramach systemu prawnego.
 • @nikander 12:40:38
  "kto ma inicjatywę ten rządzi"
  Nie zawsze.
  Powiedziałbym, rządzi ten, kto ma siłę, zdrowie, szaloną odwagę i chęci.
  A kto ma taką siłę, zdrowie i niczego się nie boi, kto na początku zimy ruszył w szalony rejs po wzburzonych morzach i oceanach nie bacząc na zimowe wichury i sztormy?
  Zdaje się, że jak mnie pamięć nie myli, to czytałem coś na temat, tej morskiej zimowej wyprawy relacje pana Krzysztofa Wojtasa i odnosiłem wrażenie, że to on zwycięsko z tej szalonej wyprawy powrócił zdrów i cały.
  Ponad to z Warszawy lepiej się rządzi niż z północno wschodnich krańców Polski, gdzie od lat zamieszkuję, na którą pada cień rosyjskich Iskanderów.
  A na poważnie, czas najwyższy położyć kres krytykowaniu i biadoleniu, mam dość internetowego narzekania,
  czas przejść do wpływania.
  Wpływania na elity polityczne i na rząd, w końcu to z naszego mandatu rządzą i to my możemy ich wybrać, albo odrzucić.

  To co napisał pan Krzysztof, cytuję:
  2. Monitoring tyczący projektowanej ustawy o zwalczaniu nienawiści, treści faszystowskich itp. Czy ustawa nie stanie się kagańcem dla wolności słowa i nie będzie wykorzystana przeciwko Polakom. Rząd się może zmienić, a ustawa zostanie.

  Jest bardzo ważne, albo mamy konstytucyjne prawo do wolności słowa, własnych przekonań i prawa do ich wyrażania także w formie publikacji, albo nie.
  Rząd, i tu bym to podkreślił, jeśli chce pisać ustawy o zwalczaniu nienawiści, to nich napisze, by nas żyd, Niemiec, Amerykanin, czy jakiś tam komisarz unijny nie opluwał, nie szkalował nie straszył karami.
  Taką ustawę rząd może uchwalić z naszym poparciem.
  Ustawę przeciw nam, na to nie ma zgody.
 • @nikander 12:40:38
  // Mamy swój system rozpoznawania SWÓJ-OBCY. To ostatnie musi być zrobione, a temu, kto trzyma pieczątkę nie może się poprzewracać w głowie. //

  DLATEGO POWINIEN ISTNIEĆ SKUTECZNY SPOSÓB ELIMINACI, ... NAWET TYCH Z PIECZĄTKĄ / DLATEGO

  c) poprzez dbanie o wizerunek własny, Stowarzyszenie stawia sobie za zadanie stanie na straży dobrego wizerunku Polski w kraju i na świecie

  ODPOWIEDNI PUNKT POWINIEN ZAWIERAĆ ZAPIS

  - w przypadku rażącego naruszenia punktu 4.c Statutu, zmierzając do usunięcia członka ze Stowarzyszenia, na wniosek 3 członków założycieli, lub jakichkolwiek siedmiu członków Stowarzyszenia, wobec członka naruszającego pkt.4.c wszczyna się procedurę usunięcia.

  Do usunięcia dochodzi w wyniku głosowania nad jego sprawą na najbliższym, lub specjalnie w tym celu zwołanym, Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia.

  Po wszczęciu procedury usunięcia, jeśli procedura dotyczy członka zarządu, osoba ta zostaje zawieszona w wykonywaniu swoich obowiązków, oraz prawach członka Stowarzyszenia, do czasu rozstrzygnięcia jego sprawy przez Walne Zgromadzenie Członków.
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142514,ziut-oswiat-ws-stowarzyszenia
 • panie i panowie
  Spotkanie założycielskie ma się odbyć u pana K.Wojtasa.
  Jest komplet potrzebny do założenia stowarzyszenia, ale koledzy blogerzy, to stowarzyszenie nie powinno ograniczać się do wymaganej przez Ustawę ilości członków. To powinna być grupa licząca już na start co najmniej kilkudziesięciu osobowa. Trzeba odrzucić swoje animozje i takie czy inne niechęci, bo któryś z blogerów mnie skrytykował, więc się nie zapiszę.
  Trzeba naprawdę ruszyć tyłki i zacząć działać.
  Jeśli tego nie zrobimy, jeśli pozostaniemy bierni, to tak nas będą traktowali ci na samej górze i ci na dole, w miastach, powiatach i gminach.
  Dalej będzie, to co było, kumoterstwo, złodziejstwo, bezprawie.
  Dalej koleś kolesia będzie bronił przed utratą immunitetu, jak w przypadku senatora Koguta z PiS i dalej sąd najwyższy nie skarze sędziego złodzieja bo był roztargniony, zatem niewinny.
  Kurestwo będzie cnotą, a cnota wzgardą.
  Państwo, które nam nasi dziadowie wywalczyli, zostanie kolonią, a naród niewolnikami.
  Lista kandydatów na członków stowarzyszenia nie jest zamknięta.
  Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży Polska.
  Zwlekać, czy powątpiewać nie wolno.
 • statut
  Projekt Statut zostanie przyjęty w głosowaniu jawnym.
  Może z poprawkami, a może bez poprawek.
  O tym zadecydują członkowie założyciele.
 • @Oświat 13:54:52
  Rozumiem, że po opublikowaniu końcowego projektu STATUTU z uwzględnieniem mojej propozycji?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142514,ziut-oswiat-ws-stowarzyszenia
 • @wercia 13:08:33
  Jak czytam takie uwagi ja ta do mnie, to utwierdza mnie to w przekonaniu, że kobiety to tylko Kinder, kirche i KUichen. Tudziż, że jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije". Tudzież, że baba ma być cycasta, dupiasta i basta, albo cycato, cysto i cudzo.

  Bo inaczej nie da się zrozumieć Pani uwagi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:41:40
  no to już wercia nie przystąpi do stowarzyszenia,a szkoda. Nie każdy nadaje się na polityka. Ja też zaraz po ryju bym prał i od durnia wyzywał.
 • @zadziwiony 21:26:39
  A jak byś trafił na silniejszego?
  A na czołgi i drony z kamieniami w kieszeniach byś poszedł?
  Może zamiast pięści i kamieni zacznijmy używać rozumu.
 • @Oscar 13:08:32
  Naród Polski zaczyna się organizować.
  To naprawdę wielka sprawa.
  Nie wiem czy naród zaczyna się organizować, czy się już zorganizował.
  Mam wrażenie że się zorganizował, ta jego gorsza część na pewno
  PO, Nowoczesna, PSL, Kukiz14, SLD,
  Potrafili się zorganizować Palikoty i Unie Wolnosci, tylko my się me umiemy zorganizować.
  Nie potrafi:
  Wercia,
  Oscar,
  Miksa,
  dlaczego ja,
  Repsol,
  Paulus Aquarius
  Jak długo będziemy się organizować, tydzień, rok, pół wieku?
 • @wercia 13:08:33
  A gdzie tu masz mowę o lizaniu?
  A kto tu, ma się litować nad twoimi krzywdami, jak ty sama będziesz się jedynie nad sobą rozczulać i palcem nie kiwniesz by im odpłacić, palcem nie kiwniesz, by kolejnych krzywd nie było. Sama niewiele możesz, ale w gromadce można wiele. Powoli spokojnie i do celu, choćby tak jak żydzi.
 • co może stowarzyszenie i my wszyscy
  Jeszcze coś mi przyszło do głowy.
  Z tym sędzią złodziejem, co ukradł kobiecinie 50 zł.
  Uniewinniony pan sędzia, bo to było według Sądu Najwyższego jedynie roztargnienie.
  Gdybyśmy mieli założone stowarzyszenie dziennikarzy, no to wiecie, co by wypadało w tej materii uczynić?
  Wystosować oficjalne pismo do tegoż ,, Sądu Najwyższego” z POUCZENIEM, że roztargnieniem w naszej kulturze słowiańskiej i polskiej nazywamy sytuację, gdy się samemu zostawia portfel ma ladzie, natomiast zwiniecie pięćdziesięciozłotowego banknotu do kieszeni, nazywamy ZŁODZIEJSTWEM.
  Następnie kopię POUCZENIA Sądu Najwyższej Niesprawiedliwości wysłać do TVP, do kilku redakcji, by mieli o czym dyskutować, do ministra sprawiedliwości, do marszałków sejmu i senatu.
 • @zadziwiony 21:26:39
  Czasami lepiej nie mieć "przyjaciół", co to w najtrudniejszym momencie coś spiepszą.
 • @Oświat 22:15:49
  Stratedzy wiedzą ze nie należy wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 13:41:49
  // Mamy swój system rozpoznawania SWÓJ-OBCY. To ostatnie musi być zrobione, a temu, kto trzyma pieczątkę nie może się poprzewracać w głowie. //

  Najszybsze przesyłanie informacji, można pisać stałymi numerami w notacji liczby pozycyjnej.

  Kłopot, polega na braku odwagi w wybraniu jawnego numeru pozycyjnego narodowej demokracji:)
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:54:57
  Toteż znam swoje miejsce i do polityki się nie pcham. . Nie każdy ma - i jest to dobre polityczny temperament. Gdyby wszyscy poszli w politykę, to nie było by co do garnka włożyć i jeśli potrzeba dać w mordę temu kto zasłużył. Najważniejsze, by każdy starał się robić dobrze to co potrafi.
 • @zadziwiony 12:34:12
  Dlatego ja widzę stowarzyszenie raczej jako obserwatora zdarzeń, komentowania i przedstawiania zdarzeń w świetle idei Cywilizacji Polskiej, a jeśli CP jest dla kogoś nie strawna jako pojęcie, to po prostu POLSKOŚCI.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:26:17
  A mnie tak przy tej pięknej słonecznej niedzieli nadszedł taki pomysł.
  a gdybyśmy tak założyli stowarzyszenie wielbicieli.....
  pięknych pań .
  Bez jakiś tam regulaminów,statutów, prezesów czy pieczątek.
  Liczyłoby się tylko piękno.
  Wpisowe flaszka whisky 8-)))

  https://pbs.twimg.com/media/DWq97glW4AIQPqe.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DWqwFb0W4AAfAnv.jpg
 • @Husky 13:47:22
  No cóż HUSKY - życie bez marzeń funta kłaków nie było by warte.....
 • @zadziwiony 14:51:24
  A to masz jakieś kłopoty z realizacją takich marzeń
  Bo ja nie
  Żadnych

  https://pbs.twimg.com/media/DW1MgbBWsAAHZEa.jpg
 • @Husky 14:57:26
  Po co mi takie stowarzyszenie wielbicieli?
  Toż lepiej jest w realu.
  No czasami można jakiś kąsek i psu podrzucić.

  PS. Kobiety cenią ludzi z ideami i pomysłami, a nie śliniące się ślimaki.
 • @Husky 14:57:26
  Huski, lubisz kości ogryzać, a nie lepiej chwycić większą sztukę mięska?

  https://pbs.twimg.com/media/CgVQzfCVIAE5PN5.jpg
 • @Oświat 19:07:47
  dobrze ze jestem po kolacji

  https://pbs.twimg.com/media/DMUmAELXUAAPjE5.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:32:28
  a jesli do tego na kartach debetu nie masz , to nawet na emeryturze za "ciacho" robić możesz.
 • @zadziwiony 20:19:19
  Byłem w ub. roku w sanatorium.
  Kobiety to lwice, co to zagryzą konkurentki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:04:56
  Kobiety to lwice - wiem

  https://pbs.twimg.com/media/DW5pYVSX0AAaBiA.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DW5hdxLXkAcZj4D.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DW5eu_FW4AAp2wZ.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:04:56
  Lwice?
  Ech, jakie tam lwice.
  Aniołki.
  Ja dla przykładu wziąłem sobie takiego aniołka za żonę i tyle już lat z nią, z tą (rodzaj żeński) aniołką żyję.
  Z czasem nawet nadałem swojemu aniołkowi oznaczanie literowe ASP.
  A - Anioł
  S - Stróż
  P - Prześladowca
 • @Oświat 21:52:07
  Bycie z jedna kobieta wiecej jak 5 lat to ......
  sodomasochizm


  https://pbs.twimg.com/media/DW5MZ8tX0AAQM6v.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031