Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 14254 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Dość antysemityzmu!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez Polskę, po sławetnych zawołaniach władz Izraela i enuncjacjach Deep State'u, tudzież innych przejawach aktywności publicznej środowisk żydowskich, zaczyna przelewać się fala antysemityzmu.

 

Niektórzy wręcz przyznają się do tego, że takie odczucia mają. I, o zgrozo, wcale się tego nie wstydzą, a nawet uważają tę postawę za słuszną i zasadną.
Wydaje się, że potrzebne są jakieś uregulowania  problemu. Antysemityzm przestał pełnić swą dotychczasową rolę - natychmiastowej eliminacji oskarżonego o te niecne poglądy z życia publicznego. Gorzej. Jeśli trend się rozwinie może okazać się, że będzie to podstawą do promocji takiej niesłusznej jednostki do zajmowania stanowisk publicznych.
 
Sprawa poglądów określanych jako antysemickie powinna zostać uregulowana. Każdy przypadek oskarżenia o antysemityzm powinien być zbadany przez prokuraturę. To dlatego, że może być powodem eliminacji z życia publicznego, albo przeciwnie - promować takie postawy. Zarzut antysemityzmu powinien być zatem sprawdzony w obu wariantach znaczeniowych. Może się bowiem zdarzyć postawienie takiego zarzutu bezpodstawnie, a dla osiągnięcia określonego celu (eliminacji lub promocji).
 
W tym kontekście powinny być też sprawdzane te osoby, które zarzut taki postawiły. Penalizacji powinny podlegać wszystkie osoby powiązane z rzucaniem określenia "antysemita".
Najlepiej, aby to słowo zniknęło z przestrzeni publicznej.

KOMENTARZE

 • Autor
  Ciekaw jestem jakie zdanie w tym temacie będzie miał zarząd partii WPS
  8-))))))

  5*
  Miłego dnia
 • Antysemita to nowe określenie postawy odważnej i bezkompromisowej
  Mój drogi imienniku. Czy nie dość już tych wszystkich regulacji prawnych? Wszyscy znamy sposób działania organizacji syjonistycznych, którzy za pośrednictwem łatki "antysemita", starają się wyłączyć głosy im nieprzychylne. Ponieważ te organizacje mają bardzo duży wpływ na media, żadne ustawy nie zmienią ich postępowania. Lepiej już promować inne rozumienie słowa "antysemita", jako osoby odważnej w głoszeniu swoich poglądów, opierającej się na własnym rozumieniu spraw tego świata.
  No, chyba że proponowaną regulacją prawną pragnie Pan wywołać kolejną burzę medialną, dzięki której po raz kolejny zwykły człowiek przejrzy na oczy ;)
 • @Kruk63 08:59:47
  Dobrze, że jest to ostatnie zdanie. Byłbym niepocieszony, gdyby komentarz tego nie zawierał.
 • Autor
  Mozna odniesc obecnie wrazenie ze wyrazenia antysemita uzywa sie do opisu osoby ktora krytykuje Izrael,zyda lub judaizm(pomijajac zupelnie czy ta krytyka jest zasadna czy nie)
  Jest to swoisty kaganiec na postawy gojow-czesto karalny np. finansowo aby nie wazyli sie wyrazac wlasnego zdania ktore mogloby byc nieakceptowalne przez wybrane grona.
 • @mac 09:08:43
  Owszem.
  Ale tego narzędzia coraz częściej używają antysemici, co powoduje błędne skojarzenia pospólstwa. Dlatego wszyscy, którzy używają tego hasła powinni być prokuratorsko sprawdzeni, czy przypadkiem nie stoi za tym jakiś niecny cel np. prowokowanie nienawiści do Żydów.
  Zatem wszystkie przypadki powinny być eliminowane, gdyż może to spowodować "wahadło".
 • @Husky 08:03:41
  Też przyszli mi na myśl.

  Pamiętasz jak miałeś przedstawić info na temat D.K.?
  To już chyba rok minął...

  Jak wygląda Twoja wiarygodność?
 • @ Autor
  "Jeśli trend się rozwinie może okazać się, że będzie to podstawą do promocji takiej niesłusznej jednostki do zajmowania stanowisk publicznych."

  Zaraz tam niesłusznej...;-DDD

  5*
 • @Husky 08:03:41
  DW: Po wizycie Merkel Propaganda w akcji. Wideo: "Anti-Semitism on the rise in Poland"

  http://www.dw.com/en/angela-merkel-visits-poland-in-bid-to-thaw-chilly-relations/a-43039203
 • Żydzi też są antysemitami
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/03/me.png

  Rabin w rozmowie z polskimi mediami zdradza prawdziwe intencje Izraela. Po tych słowach zapewne zostanie oskarżony o… antysemityzm

  https://niezlomni.com/rabin-w-rozmowie-z-polskimi-mediami-zdradza-prawdziwe-intencje-izraela-po-tych-slowach-zapewne-zostanie-oskarzony-o-antysemityzm-wideo/
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:16:03
  Żydzi będą nas Polaków tak tresować codziennie tłukąc w klatkę kijem kłamstwa i nienawiści Można to zakończyć jednego dnia ale potrzeba 100% go polskiego prezydenta, polskiego premiera i polskiego rządu.
 • @kula Lis 67 10:04:43
  Ja tam proponuję użycie drugiego końca tego kija.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:16:03
  Koniecznie trzeba zrobić białą księgę żydowskich kłamstw dotyczących czasu niemieckiej okupacji. W niej powinno być również jak żydzi wydają żydów, jak współpracują z niemieckimi okupacyjnymi władzami. Bo niebawem świat się dowie, że Adolf Hitler był Polakiem, który dla zmylenia przeciwnika mówił zawsze po niemiecku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:07:54
  Czy rusofobia też powinna podpadać pod paragrafy?
  A co w takim razie z antypolonizmem?
 • Co ma do powiedzenia Adam Szostkiewicz na temat antypolonizmu
  W 2014 prezydent Bronisław Komorowski, za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz przemian demokratycznych i wolności słowa w Polsce, za zasługi dla rozwoju wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa, odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski[6][7

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Szostkiewicz

  Antypolonizm, czyli co?

  "Nienawiść do Polaków zasługuje na takie samo potępienie jak nienawiść do Żydów czy jakiegokolwiek innego narodu. Jak można oczekiwać szacunku wobec Polski, a nie okazywać szacunku ojczyznom innych ludzi?

  Wróciło do naszych dyskusji słowo „antypolonizm”. Ale kto pamięta, jaka jest jego geneza, oprócz historyków? Pojawiło się pod koniec XIX wieku, gdy kanclerz Bismarck chciał osłabić, a nawet wytępić żywioł polski w jego Rzeszy.

  Dziś pojęcie „antypolonizmu” zostało rozciągnięte tak bardzo, że w praktyce może oznaczać cokolwiek. Tymczasem by podjąć z nim skuteczną walkę, trzeba zawęzić, a nie rozszerzyć jego znaczenie.

  Bo na interwencję dyplomatyczną – bardziej niż takie czy inne błędne określenie – zasługuje po prostu antypolska polityka. Polityka wymierzona w nasze prawa narodowe i egzystencjalne interesy. Polityka „polakożercza”, dążąca do politycznego, gospodarczego, militarnego osłabienia Polski.

  Otóż nikt dziś na Zachodzie takiej polityki przeciwko Polsce nie prowadzi. I powinniśmy naszą polityką zagraniczną umacniać ten szczęśliwy dla nas stan rzeczy.

  Jak długo szczęście będzie trwało? Tak długo, jak sami nie będziemy dawać okazji do jego osłabiania. W obecnej konstelacji geopolitycznej tylko opcja prozachodnia jest dla Polski gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju. Inne scenariusze to mrzonki.

  Poza sferą realnej polityki – niewyrzekającej się przy tym wartości takich jak wolność i solidarność – „antypolonizm” traci treść. Tak jak krytyka USA czy Rosji za taką czy inną politykę nie jest od razu „antyamerykańska” czy „antyrosyjska”, podobnie krytyka takich czy innych naszych cech narodowych i wynikających z nich szkód i strat nie jest „antypolska”.

  Odwrotnie, taka krytyka jest dowodem siły i mądrości narodu. Taki „antypolonizm” jest motorem rozwoju narodowego. Klasycy polskiej literatury i myśli politycznej nieraz chłostali naród, wytykali polskie wady i grzechy, aby go zreformować.

  Norwid, Brzozowski, Bocheński („Dzieje głupoty w Polsce”) byli „antypolscy” nie z nienawiści, tylko z miłości do Polski, do polskiej historii i kultury, do polskości. A „bluźnierca” Gombrowicz pisał, że chce bronić Polaków przed Polską, jednostek przed narodem i „patriotycznym terrorem”. I dodawał, że najgłębsze znaczenie „patriotyzmu” to jest „zdolność stwarzania Ojczyzny”."

  https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/02/24/antypolonizm-czyli-co/
 • @Talbot 10:21:42
  Antytalbocizm też powinien być penalizowany!!!
 • @Talbot 10:38:10
  Jakoś odnoszę wrażenie, że to zawikłana szuja.
 • Niezależna prokuratura i wolne sądy... ooops, nie mogę złapać oddechu...
  Pisze pan:
  "Każdy przypadek oskarżenia o antysemityzm powinien być zbadany przez prokuraturę."
  Brukselską, usraelską, moskiewską czy pisowską lub peolską ?
 • @provincjał 10:58:10
  Myślę, że prowincjalna wystarczy.

  PS. Prokuratura, ale na początek psychiatra by wystarczył. Wyobraża Pan sobie ilu z tych ziejących nienawiścią do antysemitów musiało się poddać leczeniu?
 • Dobry pomysł.
  Publiczne oskarżenie o antysemityzmy nie poparte dowodami jest zniesławieniem... i to zniesławieniem godzącym w interesy pomawianego.
  Takie zniesławienia powinny być ścigane z urzędu lub na wniosek pomówionego i karane wysokimi odszkodowaniami na rzecz pomówionych.

  Prawnie powinno być jasne że antysemityzmem nie jest krytyka organizacji żydowskich, urzędników państwowych żydowskiego pochodzenia, lobby żydowskiego, żydowskich mediów czy samego Izraela...albo innego USSraela ...... ich działalności szkodliwej dla Narodu Polskiego.

  Antysemityzm to coś analogicznego jak anty nazizm czy anty faszyzm...
  przyczyny są identyczne.. tylko nazwa zafałszowana przez żydów bo to nie antysemityzm ale antysyjonizm (czy jak tam nazywać globalną mafię żydowską).
  We wszystkich przypadkach nie chodzi o zwykłych ludzi ale o ideologię i struktury które tę ideologię wyznają i brutalnie, po trupach wdrażają na świecie.
 • @Oscar 12:33:37
  O to mi chodzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:08:12
  Ma pan poczucie humoru, takie "wojtasowe", mówisz pan o psychiatrach, o tych od junga czy freuda ?
  Nie wiem jak u mnie ta "prowincjonalna" prokuratura funkcjonuje, ale ostatni przypadek Tomka Komendy nie wystawia jej jakiejkolwiek oceny po za jedną, hańbiącą !
 • @provincjał 13:44:30
  Wiem, że trochę zaśmiecam, ale aby pańska wiara w niezależność struktur władzy została tam gdzie jest, wklejam poniżej drobny przykładzik, tysiące takich jest na temat "niezawisłych sądów i prokuratur.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03981-Oto-jak-sie-sadownictwo-samooczyscilo.htm
  Dość okrągłych i rozbudowanych pojęć i słów !
 • @provincjał 14:01:27
  Widzę, że Pan nie zrozumiał przesłania notki.
  Oscar to dość dobrze objaśnił.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:27:19
  Uprzejmie informuję, że dosyć dawno zrozumiałem a moje podpunkty dotyczą imponderabiliów. dosyć ważnych ze względu na ich bycie w strukturach władz.
 • Panie Wojtasie,
  To Pan pójdzie na pierwszy ogień.
  Ledwo co, parę dni temu, przyznał się Pan do tego "antysemnityzmu", Fakt, tylko w 50% ale zawsze.
  Ja jestem kryty bo przyznaje się do 100% antysyjonizmu a to obejmuje o wiele większą grupę ludzi niż tylko żydzi. Tylko, że za antysyjonizm jeszcze nie wsadzają bo musieli by posadzić parę milionów mojżeszowych :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:45:43
  Znaczy - ja się nadaję w 50% na jakieś ważne stanowisko publiczne, a taki SL to na 100%; teraz powinno to być kryterium konieczne do spełnienia w wyborach.
  Trzeba to rozpropagować; nie ma zarzutu antysemityzmu, znaczy, że się nie nadaje. To "ciepłe kluchy", albo i gorzej.
 • Semita.
  etn. członek jednego ze spokrewnionych etnicznie ludów zamieszkujących Azję południowo-zachodnią (Bliski Wschód) i północną Afrykę, tj. Arabów, Aramejczyków, Babilończyków, Kartagińczyków, Etiopczyków, Hebrajczyków i Fenicjan. (https://pl.wiktionary.org/wiki/Semita)
  '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  Ja tam to nic nie mam do tych ludów i do Hebrajczyków też, zatem nie jestem antysemitą, natomiast anty syjonistą i owszem.
  W na przykład w samym Izraelu większość ludzi nie popiera syjonistów, gdyż uważa, że jeśli ci dalej będą tak działać, wtrącać się do wszystkiego, oszukiwać przez lichwę, gardzić innymi, to ludzie na świecie ich znienawidzą i pojawi się nowy Hitler i ich pozabija.
  Zatem jeśli ktoś nie lubi żydów za ich syjonizm, jest anty syjonistą a nie antysemitą.
 • @lorenco 17:22:09
  Stopniowanie nienawiści:

  nienawiść
  antysemityzm
  polskość
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:34:03
  Żydowscy syjoniści przysposobili sobie nawet semityzm na wyłączność.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:52:00
  //To "ciepłe kluchy", albo i gorzej.//

  Aleś Pan się wysilił, Panie Wojtasie... Smutek.
 • Autor
  A ja jestem antysemitą, nie uznaję pejsatego za pana swego. Jestem wolnym człowiekiem-dzięki moim rodakom, którzy zginęli walcząc o RP, a nie jak pejsaci spierdalający do Stanów, by doczekać lepszych czasów. Jestem umiarkowanym rusofobem, nie uznaję Ukraińców, którzy się czują w RP jak u siebie
  Amen
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:23:27
  Ale niech się Pan Szanowny nie martwi.
  PiS daje kasę na drogi na Kujawach, to będzie do pana można nie tylko wołami dojechać....
 • @Husky 21:37:34
  A co z Chińczykami, Wietnamcami, Arabami i wielu innymi?
  Oczekuję konkretnej deklaracji.
  Bo ja na ten przykład to nie lubię Czechów.
  A jeszcze i żona mnie czasami wkurza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:51:31
  //A co z Chińczykami, Wietnamcami, Arabami i wielu innymi?//

  jest sporo miejsca na odkrytych już planetach i to ponoć nadających się do życia.
  A jeśli to prawda ze ziemia jest plaska to znajdźmy im miejsce z tej drugiej strony

  8-))))))))))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:51:31
  Cholery diabelsko-modernistyczno-trockistowsko-piekielne,
  .....inaczej.

  https://pbs.twimg.com/media/DYz1uv7XUAEzt7M.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:48:31
  Pan może nawet na osiołku. Lepsi od Pana już z tego środka lokomocji korzystali. Zwłaszcza jeden...
  Chlebem i solą ugościmy :) I pozwolimy pokosić normalne zboże.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:29:36
  Myślisz Pan, że tego waszego zboża to lepsze produkty? Co dziksze - tym lepsze.
  Nie przypominam sobie, aby była np. Żytnia Kujawska.
  Jest jeno olej kujawski, ale to chyba utoczony z Kujawiaków, że teraz mniej mają oleju w głowach. Tak jakoś...
 • @Husky 23:03:25
  Zęby nie wyglądają na jadowe; znaczy - nie jest najgorzej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY