Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
869 postów 14263 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

I co to będzie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszelkie dane wskazują, że Zachód z USA i Izraelem dokonał przygotowań do rozgrywki z Rosją.

 

Terenem starcie, co oczywiste, ma być Syria.
Rosja  zdecydowała się wprowadzić w stan aktywności swoje wojska.
 
My zaś mamy wiele "ważnych" spraw wewnętrznych i uwaga społeczeństwa jest skierowana na te sprawy. Warto jednak zastanowić się nad możliwym scenariuszem.
 
Moim zdaniem - do bezpośredniego starcia USA : Rosja nie dojdzie. Przynajmniej nie w tej chwili.
Możliwe są jakieś działania harcownicze, ale raczej pośredników. Tę rolę może odegrać Francja,czy Anglia. Rzekome otrucie Skripala wskazuje na możliwość zaangażowania Anglii, ale Macron też nogami przebiera.
Tyle, że te harcownicze działania będą miały na celu testowanie obrony przeciwlotniczej, a przede wszystkim osłony elektronicznej.
USA nie zaryzykują starcia nie mając przekonania o swej zdolności wyeliminowania rosyjskiej obrony i tym samym stracie dwóch lotniskowców z zespołami okrętów osłony. Gdyby testy wypadły pomyślnie wtedy nastąpiłby faktyczny atak. 
"Pośrednik" jest po to, oby przy niepowodzeniu, USA mogły się z pola walki wycofać. Dlatego można się spodziewać akcji maskujących.
Kolejna odsłona - po przeanalizowaniu wyników. Duża szansa na to, że  dopiero po wakacjach czeka nas kolejne rozdanie. Wcześniej - nie sądzę.

KOMENTARZE

 • Zastanawia mnie taka sprawa.
  Nasi sojusznicy (żądający od nas haraczu na rzecz państw trzecich) rozszerzyli sobie tak front przyszłego starcia, że wydaje się to szaleństwem.
  Są zaangażowani w Afganistanie, Iraku, Syrii, Libii, i praktycznie mają front
  otwarty choć nieaktywny z Chinami, Rosją, Iranem a nawet Egiptem, Koreą i Wenezuelą.
  Ale mało.
  Chcą otworzyć sobie front w Pakistanie, a w Turcji o mało też im się nie udało.
  Skończyło się na dużym rozluźnieniu sojuszu tego państwa ze Stanami i zbliżeniu z Rosją.

  A przecież Chiny doskonale wiedzą, że po rozwaleniu Iranu staną na pierwszej linii.
  Również, że po obezwładnieniu Rosji, staną się bezbronni wobec amerykańskiej machiny wojennej zasilonej zaciągiem z NATO.
  I nic im nie pomoże miliardowa ludność, bo w samej Europejskiej części NATO jest pól miliarda zasobów ludzkich, do tego nie było tam polityki jednego dziecka.
  Do tego sojusznicy z Kanady, Australii i przyległości, następna setka milionów oraz w samych Stanach ze trzy i pół setki.
  To jest jakieś prawie miliard do miliarda trzystu milionów stłoczonych w nadających się do życia częściach Chin.
  Przy czym nie uwzględniłem nawet Japonii i przyległości korony brytyjskiej.

  Po prostu Chiny są na przegranej pozycji, a jedyne co mogą zaproponować. to wysadzenie w kosmos całego świata przez odpalenie głowic wodorowych na swoim terytorium.

  Zatem, jeśli padnie Iran, Rosja zostanie obezwładniona, to Chiny mogą się w zasadzie poddać, jak Japonia w 1941r. lub przystąpić do wojny, którą przegrają tak jak Japonia w 1945r.

  Rosyjscy szachiści muszą o tym wiedzieć, że tylko ich potencjał militarny jest w stanie zagwarantować Chinom, Iranowi i każdemu innemu państwu niezależnemu, przetrwanie z szansą na zwycięstwo.

  Zatem mogą wymusić przeróżne działania tych państw, zgonie ze swoim interesem.
  Np. półmilionowy korpus wojsk pokojowych złożonych z Chińczyków w Syrii i innych miejscach.

  Wydaje się jednak, że szachiści z bratniego (nie sojuszniczego) narodu, kierują się bardzo prostymi zasadami strategii (całkowicie niedostępnymi do pojęcia dla polskojęzycznych przywódców niezależnie od rzeczywistego pochodzenia).

  Po pierwsze, wojnę wygrywa ten, kto w niej nie uczestniczy.
  Jeśli już nie ma wyjścia, i trzeba w wojnie uczestniczyć, co jest tak czy
  inaczej już klęską polityki i armii (nie odstraszyła), to należy przystąpić
  do niej jako ostatni.
  Jeśli się zaś da, to należy wojnę prowadzić siłami swoich sojuszników, nie
  angażując poważnie własnych.
  No i podstawą jest toczenie wojny na cudzym terytorium, najlepiej jak najdalej od swojego kraju.
  Jeśli nie da się powyższego zrealizować, to wojna nie będzie wygrana i trzeba szukać innych rozwiązań, z pozornym poddaniem się włącznie.

  Zatem dla Rosji przeprowadzenie wojny w Polsce już jest poważnym złamaniem zasad.
  Dla naszego sojusznika (haracz, itd) zaś na odwrót.
  Jest spełnieniem ich wszystkich.
  Resztę każdy sam sobie może dopisać.
 • @
  //I co to będzie?//

  Jak zwykle od '45 roku kabaret...

  https://www.youtube.com/watch?v=iyAZDnytNto
 • @AlexSailor 05:34:30
  Chińskie okręty operujące na Morzu Śródziemnym, mają w przypadku ataku sekty na Syrię, dołączyć do okrętów rosyjskich. Mogą też dzięki tej durnej polityce Trumpa, okazję by przy ewentualnym wybuchu konfliktu w Syrii, zająć Tajwan. Nikt nie zwróci nawet na to większej uwagi. Aktualnie planują wybudować w Oceanii bazę w Republice Vanuatu - rzut beretem od Australii :) Ruchy floty chińskiej na Morzu Chińskim na zdjęciach satelitarnych

  mobile.reuters.com/video/2018/03/29/new-satellite-images-show-chinas-growing?videoId=413082512&v
 • @AlexSailor 05:34:30
  Czy Amerykanie są pewni, że nie będzie odpowiedzi na ich atak ? Mogą przeliczyć się i żadne kłamstwa, filmiki białych kasków, propaganda świętej "demokracji" nie pomoże. Oni mentalnie tkwią w realiach II wojny światowej. Lotniskowce, duża eskorta, tysiące marynarzy, to takie budujące, dające poczucie siły. Tylko co to warte w konfrontacji z nowocześnie uzbrojonym przeciwnikiem? Warto wspomnieć o podatności grupy uderzeniowej lotniskowca na ataki ze strony okrętów podwodnych. W trakcie wspólnych manewrów morskich na Pacyfiku szwedzki okręt podwodny “Gotland” typu A-19 wyszedł zwycięsko z niemal wszystkich pojedynków z okrętami wojennymi US Navy. W symulowanych starciach “zatopił “prawie wszystkie typy jednostek amerykańskich od lotniskowca typu Nimitz po okręt podwodny typu Los Angeles. Był ponadto w stanie zmylić poszukujący go zespół lotniczo-morski ZOP i z bardzo małej odległości symulować odpalenie torped w kierunku lotniskowca USS “Ronald Reagan” (CVN-76), co w warunkach wojennych równałoby się jego zatopieniu. Oczywiście w trakcie manewrów zamiast salwy torped wykonał przez peryskop jedynie zdjęcia atakowanego okrętu wojennego US Navy...
 • @Arjanek 07:52:32
  Świat stoi na krawędzi być może i istnienia. Zachód włożył zbyt wiele wysiłku by przygotować grunt pod wojnę, a Rosja nie może się wycofać z ochrony sojusznika. Sytuacja jest bezprecedensowa, w swoim katastrofizmie. Ameryka gospodarczo potrzebuje wojny, potrzebuje jej też dla utrzymania hegemoni. Zobacz na sytuację, Syria zaprosiła ONZ i OPCW do przeprowadzenia śledztwa, a USA mówią, że mają to gdzieś. Wystąpienie Amerykanki w ONZ to nie było wystąpienie fachowca, tylko wystąpienie kobiety mającej grać na uczuciach, zero faktów, tylko emocje. Prezydent USA i ambasador amerykańskiego reżymu przy ONZ Nikki Haley całkowicie postradali zmysły i jak najprędzej należy umieścić ich w szpitalu psychiatrycznym. Rosjanie po oswobodzeniu DUMY zbadali tereny rzekomego ataku oraz dokonali inspekcji szpitala w którym rzekomo byli dostarczeni poszkodowani, pytany personel medyczny tego szpitala nic o ataku chemicznym ani o poszkodowanych w nich ludziach nie słyszał. Należy zapytać amerykańską ambasador przy ONZ Nikki Haley ile zapłaciły Stany Zjednoczona za nakręcenie tego FEJKU w Hollywood. Polecam film "Fakty i Akty" (Wag the Dog) z 1997 z Robertem De Niro i Dustinem Hoffmanem. Tam jest pokazane jak się robi lipne informacje.
 • @kula Lis 67 07:56:28
  Rosja ma możliwości osiągnięcia militarnego sukcesu w Syrii i w przypadku eskalacji może sięgnąć po to, co zapisała w swojej doktrynie obronnej, a mianowicie uderzenie za pomocą taktycznej broni jądrowej.
 • @AlexSailor 05:34:30
  Mądry komentarz.
 • Ten konflikt jest już nieunikniony. Może dziś, może za pól roku, ale tak się stanie.
  Jeżeli USA i siły „pokojowe” (Anglia, Francja, Izrael) zaatakuje Syrię z powietrza. Rosja zaatakuje lotniskowce. Atak na Syrię bez rezolucji ONZ to wojna. W wypadku agresji tylko idiota atakował by cele w powietrzu, a nie źródło ataku i zgrupowania wojsk wroga. Tym bardziej , że USA i sojusznicy są słabi. Mogą tylko uciec się do ataku powietrznego. USA nie ma środków do przeprowadzenia operacji lądowej.

  Rosja ma przewagę nie tylko taktyczną, ale i czas.

  USA potrzebuje tygodni by przegrupować wojska i przerzucić je ze stanów do Europy.

  Zależnie od sytuacji, kolejnym ruchem Kremla będzie atak, na obiekty wojskowe i centra dowodzenia w Europie (rakiety Kalibr na niszczycielach rakietowych, łodziach podwodnych, i przenoszone przez lotnictwo) dokonają tego w godzinę. Gdyby jednak USA otworzyło silosy, Rosja zaatakuje Stany Zjednoczone swoimi nowymi pociskami balistycznymi i wykorzysta pierwsze swoje pociski supersoniczne by zniszczyć w pierwszej kolejności silosy w USA. Dalej to już pójdą w ruch stare topole i buławy.

  Europa i USA tak naprawdę nie ma czym dokonać szybkiego skutecznego ataku na Rosję. Może jakiś okręt podwodny US na morzu północnym odpali rakiety, ale czy przedrą się przez rosyjski system obrony S-400 i zakłócenia radioelektroniczne jest mało prawdopodobne. Skończą jak Tomahawki wystrzelone w kierunku Syrii rok temu.
 • @Fischer 08:43:45 & all...
  //Ten konflikt jest już nieunikniony. Może dziś, może za pól roku, ale tak się stanie.//

  Co za brednie...

  Ten portal ma tak niewielu czytelników, po co się tak spinacie bez sensu...żyłka któremuś pęknie...:)
 • Sołżenicyn ! uważajcie na żydów bo wymordowali 66 mln Słowian !!!!
  Słowianie ! Kto blokuje powszechny dostęp do broni Słowianom !!!

  Komu zależy by my Słowianie byli bezbronni wobec napływającej dziczy z Azji i Afryki do europy ?

  Dlaczego żydostwo w Polsce odmawia prawa do naszego narodowego nacjonalizmu ?

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH. Uważajmy na syjonistów żydowskich
 • @AlexSailor 05:34:30
  Polska sytuacja jest taka, że po raz pierwszy od dawna (lub w ogóle) , nie jesteśmy na skrzyżowaniu interesów sił dążących do wojny.
  Możemy stać z boku.
  I obserwować można zakusy "polskiej" polityki, aby nas wciągnąć do wojny za wszelką cenę.
  Jedynie wiara pozwala mieć nadzieję, że te zakusy się nie udadzą.

  I jeśli oceniamy działania władz - to nie poprzez nawet bardzo potrzebne 500+, ale po tym, czy nas wciągają do wojny, czy też jest to tylko retoryka. Mam nadzieję, że Opatrzność nas ochroni przed tym pierwszym, a pozwoli nastawić się na współistnienie.

  Czy zaś starcie jest nieuniknione? Bandyta zawsze stara się okazać swą siłę i potęgę. Tyle, że obecnie nie ma już faktycznej przewagi i zdaje sobie sprawę, że wojna skończy się jego klęską.
  Ważne, aby nie dać się sprowokować. I chwała Putinowi, że zachowuje zimną krew.
 • Nic nie bedzie.Rozejdzie sie po kosciach. USA przegrala a teraz bawia
  sie w palacowe wojny i szukaja dowodow w majtkach prostytutek.
 • @staszek kieliszek 09:51:23
  Trump próbuje wycofać się "z twarzą" z całej hucpy, ale ma "deep state", które mu co i rusz świnię podkładają.
  Jeśli wygra Trump - USA pozostaną mocarstwem regionalnym (utracą rolę żandarma świata).
  Ale przy chwili nieuwagi lub nerwowości - źle się to skończy dla wszystkich.
 • @Husky 08:17:37
  "Otrucie Skripala
  Istnieje poziom propagandy powyżej której myślącym ludziom zaczyna zbierać się na wymioty."

  Aczkolwiek poziomu propagandy jak z "bronią masowego rażenia" w Iraku jeszcze nie osiągnięto...
 • @Arjanek 08:52:43
  Globalni bandyci nie mają innego wyjścia jak wyjście militarne.
  Zadłużenie USA i odejście od dolara w handlu ropą to koniec ekonomiczny globalnego imperium żydowskiego.

  Tylko wojna może ich uratować (skasować długi i otworzyć nowe rozdanie na warunkach globalnej mafii żydowskiej).
  Niestety na wojnę są za słabi albo inaczej .. Rosja jest już za silna.

  Będą próby wysondowania siły Rosji poprzez różne prowokacje wojenne dokonywane poprzez pośredników.
  Jak Rosja okaże się słaba i nieskuteczna.. pójdą na całość..na cudzym terenie (najpierw Syria, potem Iran...a jak dobrze pójdzie to i Rosja...)

  Na szczęście czas pracuje dla Rosji i Chin... Globalne imperium już upada..
  a Rosja i Chiny oraz sojusznicy rosną w siłę.
  Syryjska armia jest teraz bardzo dobrze zaprawioną w boju armią z ogromnym i świeżym doświadczeniem bojowym i dobrym wyposażeniem.

  Rosja i Chiny paraliżują globalną mafię żydowską militarnie i gospodarczo.
  Mafia się dusi w tym uścisku, miota, pluje jadem.. ale jest bezsilna... każdy jej ruch może być skutecznie skontrowany.

  I w tym śmiertelnym uścisku (w pozornym pacie, pozornym bo śmiertelnym dla mafii a dla Rosji i Chin nie) Rosja i Chiny chcą poczekać aż globalna mafia żydowska skona ekonomicznie...
  żadnej wojny .. tylko pat...a czas płynie.

  Przełomem znacznie przyspieszającym wydarzenia mogła by być rewolucja w USA. Są warunki obiektywne... ale społeczeństwo jest tam niesłychanie skundlone przez lata żydowskiej propagandy i żydowskiego modelu edukacyjnego na użytek gojów.

  Tak naprawdę wystarczy jeden dekret Prezydenta USA na zniszczenie Globalnej mafii żydowskiej.
  Wystarczy dekret o nacjonalizacji strategicznych zasobów gospodarczych USA w tym FEDu (wszystkie w rękach mafii).

  W tym momencie mafia traci swoją pozycję na całym świecie.
  Mafia kontroluje zasoby świata poprzez piramidę spółek zależnych.
  Poprzez nacjonalizację spółek które są na samej górze tej piramidy...rząd USA przejmuje sterowania od mafii żydowskiej... a mafia traci zasoby i wpływy... w tym w mediach.. mediom płaci już kto inny... i czego innego wymaga.

  To by uratowało świat od globalnej mafii żydowskiej... ale czy silne USA jest tym czego potrzebuje świat ?
  Raczej nie.
  Raczej nacjonalizacja po rewolucji..
 • @Oscar 10:20:12
  "mediom płaci już kto inny... i czego innego wymaga."

  No wiesz... konsekwencje takiego korku mogłyby być dla niektórych wręcz zabójcze. Nagle przestaliby wiedzieć co mają myśleć, oddychać czy nie i inne pomniejsze problemy ;-DDD

  Pozdro!
 • @Fischer 08:43:45
  "Rosja zaatakuje Stany Zjednoczone swoimi nowymi pociskami balistycznymi i wykorzysta pierwsze swoje pociski supersoniczne by zniszczyć w pierwszej kolejności silosy w USA."

  Już mają supersoniczne?

  Tylko nie pisz proszę, że Czelabińsk to był test...

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Możliwe są jakieś działania harcownicze, ale raczej pośredników. Tę rolę może odegrać Francja,czy Anglia. "

  Moim zdaniem nie wolno również zapominać o F-16 z Pollin...
  Nie po to "dano" "nam" w miarę nowoczesną wersję, uzbrojono na potrzeby ale nie Polski, zorganizowano "Mirosławiec" i po części "Smoleńsk", posłano "kelnerów" i zainstalowano Antonio "Desperado" M. żeby teraz nie skorzystać gdy można sobie posłać harcownika...

  Obym się mylił.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Arjanek 07:52:32
  "Jak zwykle od '45 roku kabaret..."

  Trochę za długo. Chyba chcą w końcu zorganizować jakieś.. reality show.
 • @Oscar 10:20:12
  "Tak naprawdę wystarczy jeden dekret Prezydenta USA na zniszczenie Globalnej mafii żydowskiej.
  Wystarczy dekret o nacjonalizacji strategicznych zasobów gospodarczych USA w tym FEDu (wszystkie w rękach mafii)."

  Ale byłby kwik...
  Nie wiem czy to realne, ale może...

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:48:14
  Pax Russo-Americana

  Rosja i USA pod patronatem żydów to jedno zło dla tego świata i wszystkich wolnych narodów.

  Krótka lekcja historii:

  Prezydent USA Eisenhower pierwszy zaprasza Chruszczowa do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych po tym, jak ten skąpał we krwi Powstanie Węgierskie w 1956 roku.

  J.F. Kennedy po kryzysie kubańskim pierwszy wzywa Chruszczowa do "odprężenia".

  Po zmiażdżeniu Praskiej Wiosny w 1968 roku LBJohnson brata się z Kosiginem.

  Nawet taki „wojownik” jak Reagan zaraz po zestrzeleniu przez "ruskich" koreańskiego samolotu pasażerskiego w ’83 (na pokładzie którego znajdowało się 61 Amerykanów min. skrajny wróg komunizmu, członek John Birch Society, kongresmen L. McDonald ) proponuje rozmowy na "szczycie".

  Rosja i USA poparły atak na Irak. Poparły rezolucje nr 678 i 1441 to doprowadziło do zamordowania Saddama Husajna i masowej emigracji milionów Irakijczyków. Rosja w 2011 mogła zawetować rezolucję ONZ ws Libii, ale wstrzymała się od głosu i dała tym samym zielone światło do zamordowania Kadafiego. Droga do Europy została otwarta. Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium W 2016 przejdzie do historii podobnie jak konferencje w Teheranie, Jałcie czy Poczdamie. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że Stany Zjednoczone porozumiały się z Rosją w sprawie podziału stref wpływów w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.
 • @Oscar 10:20:12
  Z oficjalnej umowy NATO (USA) - Rosja można się dowiedzieć, że wspólnie z Putinem, USrael zwalcza w Europie...

  cyt: "agresywny nacjonalizm".

  Te miliardy PLN za te dwie baterie to nic innego jak haracz płacony mafii USraelsko Ruskiej. Jak w żydowskim Hollywoodzie: Putin to ten "zły" glina, Trump "dobry".


  //NATO and Russia start from the premise that the shared objective of strengthening security and stability in the Euro-Atlantic area for the benefit of all countries requires a response to new risks and challenges, such as aggressive nationalism//

  https://www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm
 • Autor
  "Rzekome otrucie Skripala wskazuje na możliwość zaangażowania Anglii, ale Macron też nogami przebiera."

  W tym kontekście trzeba przypomnieć, że 21 grudnia 2017 roku, Polska i Wielka Brytania podpisały traktat obronny.
  W 2010 r. Wielka Brytania podpisała bilateralny traktat o współpracy wojskowej z innym członkiem NATO – Francją. Porozumienie zawarte przez premiera Davida Camerona i prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego przewidywało m.in. możliwość przeprowadzania wspólnych operacji wojskowych, szkolenia, współpracę w przemyśle zbrojeniowym, w tym wykorzystywaniu wspólnych instalacji nuklearnych, walkę z cyber-zagrożeniami.
  W czwartek 21.12.2017 roku, May ogłosiła też przeznaczenie 5 mln funtów na polsko-brytyjskie wysiłki na rzecz zwalczania rosyjskiej propagandy w regionie.
 • @35stan 10:59:14
  "W czwartek 21.12.2017 roku, May ogłosiła też przeznaczenie 5 mln funtów na polsko-brytyjskie wysiłki na rzecz zwalczania rosyjskiej propagandy w regionie."

  1. 5 mln funtów... Jak na wojskowych to skromna kwota. Pasta do butów itp.. Co innego na posyłanie "seryjnego"....

  2. Może tu jest źródło problemów NEonu...

  Pozdro!
 • @Arjanek 10:56:45
  Rosja i Izrael ?
  Tu są istotne różnice.
  Izrael jest osią globalnej mafii żydowskiej..
  Rosja z tą mafią walczy . .. ale ma u siebie i w Izraelu swoich żydów którzy
  są lojalni wobec Rosji by nie powiedzieć uczciwi.
  Rosyjscy żydzi są najsilniejszą rosyjską V kolumną w strukturach globalnej mafii żydowskiej.
  Rosja nie może źle traktować żydów ...bo musi i chce korzystać z możliwości tej rosyjskiej V kolumny.
  Dlatego walka rozgrywa się bez używania pojęcia "żydowska mafia".

  Netanjachu to zacięty wróg Rosji... Rosja z nim walczy ... al tak by nie zadrażnić sobie stosunków z żydami... i nie narazić się np. na oskarżenia o antysemityzm.
  To delikatna gra.

  żydzi to najsilniejsza broń Rosji do walki z globalną mafią żydowską.
  Dzięki nim Rosja zna wszystkie kroki planowane przez tę mafię już od etapu ich rozważania w głębokich fotelach przy koniaku... na etapie dużo wcześniejszym niż etap decyzji a potem realizacji.
 • @Arjanek 10:56:45
  // https://www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm//

  Artykuł pochodzi z 2009 r czyli jakby sprzed 9 lat.To sporo.Dużo się mogło wydarzyć.Odnosząc się do bliskich tobie analogii ;to okres czasu między 1933 a 1942 rokiem.Na przestrzeni tego odcinak czasu powstała III Rzesza Niemiecka,która zawarła ze wszystkimi "układy o nieagresji",następnie rozpoczęła działania wojenne po to aby w 1942r (wedle oceny czołowych niemieckich dowódców) przegrać .
  Tak więc jeśli rok 2009 r odnieść do 1933 to aktualnie NATO siedzi w okopach Stalingradu a aktualny Von Paulus pisze w sztambuchu "to koniec".
 • @35stan 10:59:14
  No to będziemy mieli za co hełmy pomalować . Pzdr. http://www.defence24.pl/helmy-stalowe-wciaz-w-armii-problemy-z-renowacja
 • @Autor
  Ambasador Rosji w Libanie oświadczył,że Rosja zestrzeli każdą rakietę która wleci w przestrzeń powietrzną Syrii a także zostaną zaatakowane obiekty które dokonały ostrzału rakietowego obojętnie gdzie się znajdą czy to na morzu czy lądzie lub w powietrzu.
  Oświadczenie jest jednoznaczne i stanowcze w swojej wymowie .Teraz decyzja należy do usraelskich bandytów.Jak zaatakują otrzymają stosowną odpowiedź.
 • @Jasiek 10:39:49
  Jasiek, ad broni supersonicznej.

  Putin poinformował o jej posiadaniu 1 marca br, testy zapewne były prowadzone wcześniej. Według Putina pierwsza próba miała miejsce 1 grudnia 2017. Obecnie wiadomo o kilku (może nawet kilkunastu) rożnych testach przeprowadzonych w marcu i kwietniu br. Zatem już wyprodukowano przynajmniej jakąś serie próbną. Produkcja pojedynczych pocisków jest zbyt kosztowna i spowalnia cały proces testów i wdrożenia. Gdyby seria miała nawet 20 szt, to coś zostało by w rosyjskich magazynach. Sami Rosjanie mówią, że pociski są już na wyposarzeniu niektórych pułków.

  https://www.milmag.pl/news/view?news_id=585
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803127518490-pocisk-Kindal-testy-Sputnik/
  http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2018-03-12/kindzal-rosyjska-hipersoniczna-rakieta-trafila-w-cel/
  http://nczas.com/2018/03/11/putin-odpalil-najnowsza-bron-hipersoniczna-rakieta-kindzal-uderzyla-w-wyznaczony-cel-video/
 • @Jasiek 10:45:37
  To mnie martwi, ale te samoloty nie wystąpią w imieniu Polski. Jeśli już to jako "mięso armatnie".
 • @matterhorn 11:41:39
  To tylko kwestia osłony radioelektronicznej. Jeśli USA przełamią tę obronę, to nie ma opcji, aby nie zaatakowali.

  PS. Płynie tam Donald Cook. Ten sam, który dostał w d... na Morzu Czarnym. Czyżby test nowego oprogramowania?
 • @Fischer 12:04:20
  Produkcja takich rakiet wcale nie jest trudna.
  Trudne jest znalezienie właściwego rozwiązania technicznego (temperatury, sterowania itp).
  Takich rakiet nie robi się od początku ale składa z komponentów już przetestowanych na innych rakietach (naprowadzania, czujniki, elektryka...)
  Testuje się tylko nowe elementy i całość czy współgra.

  Produkcję można zaawansować w zakresie "niezmiennych komponentów...
  a pracować nad doskonaleniem tych nowych..

  Ale jak rakiety latają i trafiała do celu .. to już można je składać w całość
  i uzbrajać w głowice.
  Taka rakieta jest setki razy prostsza montażowo niż samolot myśliwski.

  Można ich składać (montować) na taśmie dziesiątki dziennie.

  Nikt pewnie nie czeka na ostateczne testy by uruchamiać szeroką kooperację...to już zostało dawno zrobione... w trybie "wkalkulowane ryzyko kosztowe"
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:09:59
  Globalna mafia prze do wojny bo to jej jedyna szansa na przetrwanie.
  Putin za pewne wie jaka to szansa (żadna czy realna.. ale mafia tego nie wie, musi to sprawdzić.)

  Mafia to sprawdzi w boju.
  Są dwie możliwości w zakresie wyniku sprawdzania.
  Jeżeli Rosja skutecznie odpowie na atak .. tak jak zapowiadała.... a wiemy że Putin raczej nie blefuje...jak mówi to wie co mówi..
  To mafia może tylko podkulić ogon pod siebie....i udawać że jej nie ma i nigdy nie było.

  Ale jak atak się uda i Rosyjska odpowiedź nie będzie zabójczo skuteczna...
  to mafia pójdzie na całość ( w Syrii na całość.. nie na globalną całość).
  Mafia będzie bombardować do upadłego... w tym miasta pełne cywilów.

  Na zajęcie Syrii mafia nie ma "środków" logistycznych.. no bo kto ?
  Arabia Saudyjska za słaba, Izrael też (liczebność) .. USA i reszta bandy tylko tyle co na lotniskowcach..
  Słabe zaplecze. Syria ma zaplecze w postaci Rosji i Iranu... dużo silniejsze w zakresie armii lądowej.

  Globalna mafia może tylko bombardować... jeśli może... to się okaże po odpowiedzi Rosji.

  Na skutek ataku na Syrię w grze wojennej oficjalne znajdzie się Arabia Saudyjska.. To okazja do jej zniszczenia (naloty i inwazja lądowa)... a bez AS Izrael jest sam jak wrzód na d..pie.
 • @Oscar 12:35:27
  Turcji, Jordania i Irak, pozwoliły użyć swojej przestrzeni powietrznej dla Stanów Zjednoczonych do ataku na Syrię
  https://pbs.twimg.com/media/DafP6enWkAEezo5.jpg
 • Trumpty Dumpty!
  Are you crazy stupid?
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/984022625440747520
 • @fretka 13:32:55
  Od miesiąca narasta groza wojny pomiędzy USA i Rosją. Od dwóch tygodni Izrael prowokuje arabów bestialskim strzelaniem do Palestyńczyków. Kilka dni temu wypuszczono w eter film o jakimś ataku chemicznym w Syrii i tenże film!!! stał się wiarygodnym dowodem(!!!) na niecne występki rządu syryjskiego uzasadniającym(!!!) atak państw zachodnich na cele wojskowe w tym kraju. Teraz Trump jak szczeniak odgraża się za pośrednictwem Twittera Putinowi. W jakim świecie przyszło nam żyć? Traktowanie myślących ludzi ledwo przyfastrygowaną argumentacją, oznacza dla mnie tylko jedno: Już nic się nie liczy. Decydenci trzymający palce na guzikach zapewne wiedzą że jutro już nie będzie systemu, który wymagał trzymania fasonu.
  Niestety Syria, jeżeli nie daj Boże tam zaiskrzy, to dopiero początek. Ograniczony kontyngent Rosji w tym kraju, wobec siły Arabii Saudyjskiej i Izraela wyparuje w 5 minut. Jednak konsekwencją tego będzie atak rakietowy Rosji na cele strategiczne w Polsce i Ukrainie.
 • @Kruk63 15:17:17
  Nie sądzę aby Rosja ruszyła Polskę jeżeli nie będzie to dla nich ostatecznością. To jednak zależy od samych Polaków którzy jak zwykle i najczęściej - "panie, a co ja mogę zrobić, to nie my, to rząd".
 • @Stara Baba 15:27:08
  A co ty byś zrobił na miejscu Putina, gdyby cały twój syryjski kontyngent został unicestwiony przez USA? Na tym właśnie polega groza sytuacji, do której prą kraje zachodnie. Póki co rzucają mało znaczące kamyki, ale w pewnym momencie może z tych kamyków ruszyć lawina, której już nikt nie będzie w stanie powstrzymać.

  Swoją drogą, ja dalej utrzymuję, że żydostwo opanowało obydwu szachistów tej planszy i wojna zdarzy się wedle ich woli, niezależnie od starań ludzi dobrej woli. Te wszystkie zabiegi, niezdarne oskarżenia, są produkowane tylko po to, aby żołnierze mieli wystarczającą motywację do wzajemnego zabijania.
 • @Kruk63 15:35:29
  Nie mam pojęcia co bym teraz zrobił. Czas na to był kilka lat temu. Pisałem o tym. Zaatakowanie Ukrainy przez Rosję było by kluczem do wszystkich ich kłopotów. Rosja jednak tego nie zrobiła więc ma teraz problem (jak i my Polacy także). Wtedy był czas na odstraszenie wroga minimalnymi stratami.
 • @Kruk63 15:35:29
  Zaraz, ten unicestwiony kontyngent w Syrii chyba nie mówisz o tym żałosnym fejku z gry komputerowej?
 • @fretka 13:25:43
  To może być źle .. albo dobrze.

  Jeżeli zezwoliły na cichą prośbę Rosji... to to może być pułapka na "rakiety"

  To może być nawet dalej posunięta "ustawka" by pokazać że globalna mafia nie może nic zdziałać militarnie.
  To wręcz może być ustawka zorganizowana ręka w rękę Trampa z Putinem..... ty strzelasz my zestrzeliwujemy... a mafia widzi że militarnie nic nie zrobią.

  W sumie Tramp też się chce uwolnić USA od globalnej mafii żydowskiej..
  Pewnie już bolą go "jaja" od uścisku tej mafii.
 • @Oscar 16:05:53
  Bo trzeba zrozumieć jasno, że cała ta histeria Zachodu z jego Trumpem, Macronem i Izraelem byłaby bez sensu w przypadku ich sukcesu na Bliskim Wschodzie. A fakty są takie, że zamiast długiej i żmudnej operacji lądowej na pełną skale (Palmira, Aleppo) odzyskano terytorium bojowników w ciągu zaledwie miesiąca. Przy minimalnych kosztach. Teraz z taką samą łatwością trzeba odbić jedną z największych pro-zachodnich enklaw bojowników niedaleko Damaszku, miasto Duma. Nikt nie mówi, że wszystko jest gładkie w Syrii, wszystko nie jest gładkie w czasie wojny, ale Rosja konsekwentnie poszerza strefy wpływów przy znacznie mniejszych kosztach ludzkich i materialnych niż blok NATO.
 • @Oscar 16:05:53
  dalej fantazjuje.
  Współczesna wojna to wojna cybernetyczne.
  Kto potrafi ogłupić komputery (czujniki) przeciwnika ten zyska przewagę począwszy od niewielkiej a skończywszy na absolutnej przewadze...
  niezależnie od siły ładunków wybuchowych ...

  Rosjanie już pokazali że potrafią ogłupiać Tomahawki oraz je zestrzeliwać swoimi systemami.

  Czy Tomahawki mogą być przeprogramowywane podczas lotu po starcie ? Nie wiem... ale jeżeli tak to być może można je wręcz przeprogramować na inne cele.

  Te inne cele to może być pustynia ale też mogą być źródła z których je wystrzelono lub inne obiekty sojusznicze np Izraelskie lub Amerykańskie bazy w Syrii..

  To by były jaja.
  Tak sobie tylko fantazjuje.. nie żebym "jasnowidział".
 • @Oscar 16:39:01
  dalej fantazjuje...
  takie przekierowanie na cele wojskowe w Izraelu zlikwidowało by jeden z najważniejszych problemów bliskiego wschodu.

  Rozbrojony Izrael, rozbrojony przez swojego największego "sojusznika" a raczej wasala bez jego świadomości...to byłby majsterstick.

  Myślę że gdyby Putin nawet miał takie rozwiązanie to by go nie ujawnił..
  to zbyt cenna karta ...
 • @Oscar 16:39:01
  Wolta Trumpa - może być sygnałem do takich rozwiązań.
  Problem, czy Rosja jest w stanie faktycznie zapewnić kontrolę radioelektroniczną. Gdyby tak było, to możemy spać spokojnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:06:13
  Pewnie możemy spać ,skoro takie rzeczy przechodziły . https://sekurak.pl/oprogramowanie-do-systemow-komunikacyjnych-armii-usa-pisali-rosyjscy-programisci/
 • @Repsol 17:38:32
  Dobry przykład "przecieków" amerykańskich technologii do Rosji.
  Systemy komunikacyjne to wrota do "hamerykańskich" urządzeń w tym rakiet, samolotów, radarów.. wszystkiego..
  .
 • @Repsol 17:38:32
  No cóż. To tylko świadectwo, że cywilizacja Zachodu bez słowiańskiej inteligencji jest do dupy. Sami nic nie potrafią wymyślić, a ich jedyną bronią jest umiejętność wykorzystania i podporządkowywania sobie innych.
  Semicka inteligencja - toż to oksymoron.
 • @Oscar 17:45:05
  No i teraz się mogą zdziwić .Rosyjskie systemy WRE mogą usmażyć wszystko . Pzdr. http://trybuna.info/opinie/7169-nowa-jakosc-nowe-mozliwosci
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:13:35
  :))) Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:09:59
  "PS. Płynie tam Donald Cook."

  Jednak potrafią być dowcipni ;-DDD
 • @Oscar 17:04:32
  "Rozbrojony Izrael, rozbrojony przez swojego największego "sojusznika" a raczej wasala bez jego świadomości...to byłby majsterstick."

  O!

  To byłoby coś! :-)

  Aj Waj! ;-DDD
 • @Repsol 19:30:59
  Oby było jak piszesz.

  I oby w razie ataku udało się przestawić pociski jak napisał Oscar.

  Pozdro!
 • @Repsol 19:30:59
  Taka "smażalnia mikrofalowa" to też ciekawa opcja.
  Usmażona elektronika czyni z rakiet, samolotów, okrętów ..bezużyteczny złom.
  ..i do tego nie ma śladów sprawcy...
  mikrofal nie da się rozpoznać taka jak pozostałości po bombach czy rakietach.
  a impuls może trwać ułamki sekund... a może i milisekund.

  źródłem impulsu może być samolot, albo rakieta która wcale nie musi trafić w cel (impulsem musi ale nie swoją masą)... to może być torpeda...
  albo zwykła z pozoru boja...czy inny śmieć (rodzaj miny elektromagnetycznej odpalanej zdalne lub automatycznie)

  znowu filozofuje..
  ale wiem że podobnie filozofują bracia Słowianie w Rosji...ot takie pokrewieństwo intelektualne...
  ja tylko filozofuje .. oni robią badania, testy .. konstruują.. i mają.
  Mnie i podobnym do mnie Słowianom solidaruchy po 89r odebrały możliwości takiego działania..
  .. a pokropienie kropidłem przez księdza nie poprawia parametrów broni czy innych urządzeń technicznych.. poprawia tylko zawartość sakiewki kropiącego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY