Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 14249 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

I co teraz, USstupid boys?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No dobrze. Atak na Syrię został wykonany. Tylko jakie efekty tego "osiągnięcia"?

 

 
To, że dojdzie do jakiejś ograniczonej akcji w Syrii - to było oczywiste od czasu rzekomego otrucia Skripala. (Dziwne twierdzenie - jak otrucia, to dlaczego pozostał przy życiu i to po zastosowaniu środka, który uniemożliwia przeżycie?).
Problemem było oszacowanie skali i uzasadnienie udziału państw innych niż USA. Zgodnie z przewidywaniami - udział wzięła Wielka Brytania i Francja. 
Jaki był cel tej akcji? Można domniemywać, na granicy pewności, że na tym etapie chodziło o przetestowanie systemów radioelektronicznych i to zarówno tych z USA jak i pozostałych uczestników akcji.
Sprawy ataku chemicznego - nie ma co rozpatrywać. To tylko prowokacja  usprawiedliwiająca zamierzenie i żaden poważny człowiek nie traktuje "przyczyny" poważnie.
 
Ze strony Rosji - można powiedzieć, że była zgoda, z zastrzeżeniem, że nie może to przynieść zbyt wielkich strat zarówno Rosji jak i Syrii w przypadku powodzenia ataku.
 
I teraz wyniki. Po pierwsze Zachód został zrobiony w bambuko, czyli potraktowany jak szczyl. Rosjanie nie brali w tym przypadku udziału w zwalczaniu ataku, ale udostępnili swą technologię Syrii. Tę samą, którą zastosowali przy poprzednim ataku, kiedy to skuteczność była na poziomie 30, może 40 %.
Jaka była obecna skuteczność? Bardzo podobna. Syryjczycy twierdzą, że na poziomie 30 %. Przechwycili 70 % rakiet.
Tyle, że tym razem były to nie tylko systemy USA, ale też francuskie i angielskie.
 
Jednym słowem - klęska sprzymierzonych, a do tego można mieć pewność, że Rosja nie użyła swych nowych systemów.
 
Bardzo źle to świadczy o możliwościach innowacyjnych USA. "Donald Cook" przecież jest okrętem obrony i wywiadu elektronicznego. Jego systemy uśpiono na Morzu Czarnym. Teraz wrócił po modernizacji na pole walki i znowu okazało się, że nie jest w stanie naprowadzać rakiet i panować na tym polu.
 
Czego można się spodziewać?
Przede wszystkim - można sądzić, że atak był wymuszony na Trumpie przez "deep state". Efektem jest możliwość (uzasadniona) wycofania się USA z Bliskiego Wschodu. To zaś zmienia sytuację w regionie z kiepską pozycją Izraela.
(Można się spodziewać wypowiedzi izraelskich polityków łagodzących stanowisko żydowskie w sporze z Polską).
Dalej niestety nie musi być różowo. Obie strony analizują możliwości obejścia zasłon elektronicznych przeciwnika. Być może użyto różnych rodzajów naprowadzania. Istotne są zatem nie te rakiety, które spadły, ale te , które doleciały. 
Obawiam się, że na ten temat - nie ma informacji.
Jeśli strona agresywna (czyli USA/Francja/ Anglia) uzna, że jest w stanie przełamać rosyjskie zabezpieczenia, to po dokonaniu stosownych zmian w systemach, można spodziewać się ataku.
Na jaką skalę? Bóg raczy wiedzieć. I oby głupota nie kierowała decyzjami. 
 
My tylko możemy się o to modlić.

KOMENTARZE

 • @Autor
  https://pbs.twimg.com/media/DawT5yAWAAEsuRl.jpg:large
 • Historia nauczycielką.
  Jako, że od zawsze byłem zafascynowany tzw. wojskowością, zresztą bez wzajemności, bo dochrapałem się aż st. szeregowego, oglądałem w zamierzchłych czasach, telewizyjny program POLIgoN jako żywo pokazujący obecne harce mocarstw, tylko, że tam POLIgoNami był nieużytki a obecnie zamieszkałe miasta i wsie takie jak w POLIN !
 • Autor
  //Istotne są zatem nie te rakiety, które spadły, ale te , które doleciały. //
  hipotetycznie
  Gdyby to była wojna totalna i rakiety byłyby uzbrojone w głowice atomowe to przy 30% skuteczności jakie byłyby tego skutki


  ps.
  Ja się uprzejmie zapytowywuję ,skąd ta precyzyjna wiedza o 30%
  Pozdrawiam
  5*
 • A w Syrri tancza na ulicy i ciesza sie, ze nic strasznego sie nie stalo.
  https://www.youtube.com/watch?v=so8jly1VTNA
 • @ Autor
  "Można domniemywać, na granicy pewności, że na tym etapie chodziło o przetestowanie systemów radioelektronicznych i to zarówno tych z USA jak i pozostałych uczestników akcji."

  Chyba to nie był test. Za dużo rakiet wystrzelili...

  Oby to już był koniec.
  Chociaż z drugiej strony Syria nadal ma potężne złoża ropy i gazu i grandziarze zapewne będą znów myśleć jak się do nich dobrać ...
  Chyba, że sobie odbiją... Np na Polsce.

  :-(

  Oczywiście 5*
 • @ Autor
  "Istotne są zatem nie te rakiety, które spadły, ale te , które doleciały."

  To ważna uwaga.
 • @Jasiek 21:21:44
  Oby to już był koniec.
 • atak
  W sumie można to wszystko sprowadzić do niewiele znaczącego incydentu. Trochę rakiet, ograniczone straty po stronie zaatakowanego. Strzelanie jak na poligonie, godzina ćwiczeń i po zajęciach.
  Niepokoi jednak bierność Rosjan tam obecnych. Ich rakiety nie ruszały.
  Ale czy w tym układzie Rosja to sojusznik czy tylko obserwator?

  https://pbs.twimg.com/media/DawT5yAWAAEsuRl.jpg

  Wiecie jak by to pięknie wyglądało gdyby po tym jak Amerykanie Brytyjczycy i Francuzi wystrzelili 100 rakiet i zniszczyli budkę wartowniczą na lotnisku, a Rosjanie odpalili z łodzi podwodnej jedną rakietę i zatopili niszczyciel Donald Cook, po czym Putin udając zmartwionego oznajmia Amerykanom, że nie wiedział, że jedna rosyjska rakieta narobi im tyle szkody.
  Ale na taką zagrywkę potrzeba kogoś z jajami, a nie pupeta grającego męża stanu
 • @Repsol 20:02:45
  Ławrow: Skripala otruto BZ. Siergeja Skripala i jego córkę Julię otruto substancją chemiczną BZ, pochodzącą z arsenałów USA i Wielkiej Brytanii. Jak poinformował w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, do takich wniosków doszli specjaliści ze Szwajcarskiego Centrum Analiz Radiologicznych i Chemiczno-Biologicznych, którzy przebadali próbki z miejsca otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Ośrodkowi w Szwajcarii przekazała ja Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W próbkach był również środek paraliżująco-drgawkowy A-234. Rosyjski minister powiedział też, że w raporcie OPCW termin „nowiczok" (A0234 wg rosyjskiej terminologii) w ogóle nie jest stosowany. Podano w nim długą formułę chemiczną, która według ocen naszych specjalistów wskazuje na substancję opracowywaną w wielu krajach i nie stanowi żadnej specjalnej tajemnicy dodał Ławrow.
  Ps..Wychodzi szydło z worka że Skripala i jego córkę otruły angielskie służby specjalne. Niezależne szwajcarskie laboratorium Spiez, należące do Organizacji o Zakazie Używania Broni Chemicznej stwierdziło że substancją użytą w otruciu Siergieaj Skripala i jego córki była substancja o nazwie BZ, który nigdy nie była produkowana w Rosji, ale jest na służbie w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach państw NATO.
 • @kula Lis 67 21:39:45
  Pentagon potwierdził, że w ataku zostało użytych:

  - 66 pocisków manewrujących BGM-109 Tomahawk z okrętów USS Monterey (30 sztuk), USS Laboon (7 sztuk), USS Higgins (23 sztuki) i USS John Warner (6 sztuk)
  - 19 pocisków manewrujących AGM-158 JASSM z dwóch bombowców strategicznych B-1B
  - 20 pocisków manewrujących SCALP z samolotów brytyjskich (8 sztuk), francuskich (9 sztuk) oraz z francuskiej fregaty Languedoc (3 sztuki) Czyli wartość odparowanych pocisków ponad 100.000.000 USD. Niezłe jaja . Pzdr.
 • @Oświat 21:25:29
  ,, Ale na taką zagrywkę potrzeba kogoś z jajami, a nie pupeta grającego męża stanu,,

  Na sam początek .. zmień nica , bo go profanujesz .
  Tobie się dziecko wydaje że wojna to zabawa , gra .. gdzie masz kilka żyć . Idąc tokiem twojego myślenia .. to już byś fruwał zamiast głupstwa pisać .
 • @Husky 20:39:49
  ,, Ja się uprzejmie zapytowywuję ,skąd ta precyzyjna wiedza o 30% ,,

  No to ja się zapytuje ile tych badziewi wystrzelone i skąd .. bo jak na razie wszystko jest tylko wersją . ..
 • @fabi 22:01:32
  jak na razie wszystko jest tylko wersją

  własnie tak dokładnie jest
  i komu uwierzyć
 • @fabi 21:55:16
  Tak sobie właśnie zagrywa z kremlowskim pupetem niejaki Donald Trump, bo wojna z nim to dla niego zabawa.
  Z Kimem się nie odważył, z tym z Kremla pozwala sobie na wszystko.
  Jaka reakcja?
  – To niedopuszczalne, –puścił pupet bączka.
 • @Husky 22:06:46
  Nie narzekaj ..ty masz w co wierzyć ..zemną gorzej .

  Możesz Rosjan lubić lub nie , ale dopóki mają zimną krew nie będzie źle . Kluczem do wszystkiego jest dwuwładza w USA .
 • @Oświat 21:25:29
  Widzę, że jest pan zwykły chuligan.
 • @fabi 22:01:32
  Podałem skąd jest wiedza. Niestety ciąg dalszy nastąpi , czekają na grupę lotniskowca "Harry Truman" i oficjalnie "Uderzymy znowu" reszta to sieczka. Pzdr. http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1372427,ambasador-usa-przy-onz-uderzymy-znowu-jesli-syria-uzyje-broni-chemicznej.html
 • @fabi 22:16:09
  nie będzie źle
  takich wojenek będzie wiele
  nich się bawią
  maja kase
 • @Oświat 22:13:26
  Rozumiem ze satysfakcjonuje cię wojna . Kiedy zgaszą ci światło i zabiorą prąd zobaczymy czym ty będziesz puszczał bączka .

  A tak na poważnie , czy te rakiety zagrażały Rosjanom .. bo to było warunkiem odpowiedzi ... Widzę ze szukasz guza .. jest tam u ciebie kawałek wolnej ściany ...walnij w nią głową ... a poczujesz coś co byś zapewne nie chciał .
  Dobra , czepiam się , ale tak wielu chciałoby trochę emocji że i wojna im nie straszna .
 • @Oświat 22:13:26
  Jak panu tak zależy na rozwaleniu lotniskowca to proszę go rozwalić a nie próbujesz coś ugrać rękami Rosji. Widzę, że strasznie komuś zależy na wciągnięcie Rosji w niekończącą się wojnę.
  Takiego wała!
 • @fretka, fabi
  To w końcu jestem dziecko, czy pan chuligan?
  Fabi, jeśli zraniłem twoje uczucia do Putina to wybacz.
 • @Oświat 22:13:26
  I Ukrainę może pan wraz ze starą babą sobie zabrać. Nikomu ten wrzód na d*pie nie potrzebny.
 • @fabi 22:31:01
  //Kiedy zgaszą ci światło i zabiorą prąd zobaczymy czym ty będziesz puszczał bączka .//

  a kredyty w banku ?
  może to będzie w tym wszystkim wielkim plusem
  8-))))
 • @Repsol 22:24:24
  Ależ oczywiście że nastąpi (obym się mylił). Złapali ruskich na "blefie" i teraz nie popuszczą. Niech nikt kurczowo nie patrzy tylko na Syrię lecz na Ukrainę. Moim zdaniem tam niedługo zaczną się dziać groźne rzeczy i będzie to plan równoległy i związany z syryjskim.
  Rosjanie nie mogli nic zrobić gdyż mają za mało sprzętu. Przy jakiejkolwiek ich odpowiedzi to co stacjonuje w Syrii konsekwentnie było by eliminowane.
  Proszę także pamiętać że USA produkuje te różne pociski a nie kupuje jak Polska. Miliard wystrzeli, miliardem dofinansuje fabryki a wtedy ludzie zadowoleni bo mają pracę i premie więc wszystko gra i słupki Trumpowi lecą do góry. Rosja jest w wielkich tarapatach.
  Jest tylko jeden sposób aby pokonać władze w Ameryce ale jak to ja tego nie powiem. Ja życzę wszystkim Amerykanom pokoju, rozumu i zdrowia.
 • @Repsol 22:24:24
  ,, czekają na grupę lotniskowca "Harry Truman" ,, ... no co , masz czas kupić cukier i sól .
  Nie ma się co martwić , umrzeć też jakoś trzeba , jak coś pier... , to najlepiej być w środku , i tak nic od nas nie zależy .
  Co by nie było , wydaje się nieuniknione .
 • @fretka 22:35:38
  Mylnie mnie Pan ocenia.
 • @fretka 22:32:24
  //Jak panu tak zależy na rozwaleniu lotniskowca to proszę go rozwalić a nie próbujesz coś ugrać rękami Rosji//

  To jeden z chwytów (nota bene starych) wojny psychologicznej.Oczywiście takie neptki jak Oświat nie zdają sobie z tego sprawy,oni tylko powtarzają za tymi którzy wiedzą kogo i po co manipulują.

  2 sierpnia 1914 r nie powtórzy się nigdy więce

  http://cont.ws/uploads/pic/2016/2/%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D1%8B%20%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82.jpg

  To już było powtarzane po wielokroć (np w sprawie Ukrainy) że "rosja przystąpi do wojny wyłącznie na własnych warunkach i wyłącznie wtedy kiedy sama uzna że jej żywotne interesy są zagrożone"

  Skończyło się babce sranie.Podejmowanie działań bo tak wypada,bo komuś trzeba przyjść z odsieczą itd.Wyłącznie chłodna kalkulacja własnych zysków i strat.
  W końcu do czegoś służą nauki płynące z historii.
 • @Repsol 21:52:04
  Jest jeszcze coś. Wcześnie USA strzelało w większości starymi pociskami Tomahawk, byli przekonani że to wystarczy, no i chcieli pozbyć się przestarzałych pocisków.
  Obecnie strzelali najnowocześniejszymi (109D), dlatego Tramp był tak pewny sukcesu.
 • jak komentują inni?
  Łukasz Białas · Adam Mickiewicz University
  Haha, dobrze że ruskie rakiety to tylko najlepsze są w opini rosjan, a w rzeczywistości jak się atakuje kraj który one miały bronić to obsługa tych rakiet udaje że ich tam nie ma... To może niech rosjanie wrócą już do siebie i przestaną zachowywać się jakby były supermocarstwem?

  Karol Karolczuk
  Rosja mogła zapobiec " potężny sygnał ekstremistom i rebeliantom " , ale wolała asekuracyjnie wycofać flotę z portu :) Rosja ośmieszona :)

  Tak więc oceny mogą być różne.
 • @Stara Baba 22:41:21
  Ja jestem raczej obserwatorem , informuję że kupiliśmy te pociski które oczywiście nie doleciały .Wnioski z tego proszę wyciągnąć samemu . http://www.defence24.pl/70-pociskow-jassm-er-dla-polskich-f-16-zgoda-departamentu-stanu
 • @Fischer 22:57:15
  Tego akurat Pentagon nie dodał . Pzdr.
 • @Oświat 22:33:15
  ,, Fabi, jeśli zraniłem twoje uczucia do Putina to wybacz. ,, .

  Polityka to polityka , tam wszystkie chwyty dozwolone .
  Ja mogę się przyglądać , mieć swój osąd , swoje poglądy ..także i na Osoby .
  Moich uczuć nie zraniłeś .. a widzę że tobie wszystko z jednym się kojarzy . To że Tramp sprawia iż dostajesz orgazm ..ciesze się twoim szczęściem .
  Widzisz dziecko , ja te sprawy mam już z głowy więc bólu nie będzie .
  Mimo wszystko .. brak jakiegokolwiek szacunku dla innej osoby ..świadczy o tobie .. . Sam musisz zdecydować .. być prostakiem lub się ucywilizować .
 • @Oświat 23:00:05
  Inni skaczą z dachu i jakie wnioski ?.
 • @Oświat 23:00:05
  // To może niech rosjanie wrócą już do siebie i przestaną zachowywać się jakby były supermocarstwem?//
  wojna to czysty biznes.
  Jak Assadowi skończy się kasa to wrócą do siebie.
  Nic za darmo
  Nic
 • @Repsol 23:03:47
  Czyszczenie magazynów. Zwykły biznes na głupkach. To bardzo groźna i
  precyzyjna broń jednak dla Polski absolutnie nie przydatna. Może odgrywać rolę tylko z pozycji Polski jako "kelnera". Może przyda się w walce z Iranie gdy nasze sprzedawczyki tam polską "armije" poślą. Strata pieniędzy i dymanie polskich podatników jak z Patriotami.
 • @Oświat 23:00:05
  Proszę Pana, My tu mówimy o poważnej dyplomacji nie o kanapowych analitykach anonimowych. Proszę nie obniżać poprzeczkę. Większość z nich jak się ukazuje po ujawnieniu ich tożsamości to zwykli nieudacznicy.
 • @ikulalibal 22:51:31
  Zgadzam się. Rosja nie ma czasu na wojny. Rosja musi budować jedwabny szlak i infrastrukturę w Syberii.
 • @fretka 23:27:58
  Kijów poparł amerykańskie uderzenie po Syrii. Kijów by nawet poparł amerykańskie uderzenie po Kijowie byleby się podlizać.
 • @Fischer 22:57:15
  Dla przypomnienia , mogą sobie strzelać czym chcą .Przy takich zabezpieczeniach raczej słabo to widzę . https://sekurak.pl/oprogramowanie-do-systemow-komunikacyjnych-armii-usa-pisali-rosyjscy-programisci/
 • @Husky 20:39:49
  Strona syryjska twierdzi, że wyeliminowała 68 ze 102 rakiet.
 • I co teraz, Stupid boys? - "Do Gdańska wrócili Krzyżacy - to nie żart!"? - KRZYŻOWCY NIGDY GO NIE OPUŚCILI !!!
  .


  http://strefahistorii.pl/article/4225-do-gdanska-wrocili-krzyzacy-nie-zart

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1534997,1,plusy-i-minusy-kolonizacji-krzyzackiej.read


  KRZYŻACKIE PAŃSTWO KOŚCIELNE (ŻYM-skie) - Hansa

  https://i.pinimg.com/originals/f0/bd/b5/f0bdb5e88eb9ce58b9934d909c7775df.jpg

  KANTOR Z PŁATNYMI BANDYTAMI

  http://strefahistorii.pl/sites/default/files/styles/over_article/public/art_images/platter3.jpg
  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201607/1468696187_ivqbjg_600.jpg


  .
 • @Husky 20:39:49
  Jakie skutki ?
  Jedynym trafionym wielokrotnie celem był instytut naukowy i pewnie dlatego że był niebroniony w przeciwieństwie do obiektów wojskowych.
  Trafienie jednego budynku 20 takietami atomowymi to chyba idiotyzm co ?
  A w ogóle atak 100 rakietami atomowymi małej Syrii to też idiotyzm prawda ?
  Broni atomowej używa się do strategicznych i dużych powierzchniowo celów
  a nie do ataku na budynek czy magazyn.. jak już to na lotnisko .. ale tam była obrona i 100% rakiet zostało zestrzelonych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:25:10
  Podobno Assad zgolił wąsy i wstrzyknął botoks by być nierozpoznawalnym dla amerykańskich rakiet 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/Daxo7aTXUAAEjSj.jpg
 • @Repsol 22:24:24
  Rosja wyposaży Syrię w rakiety przeciw okrętowe... i Syria odpowie na atak nie tylko pasywnie ale i aktywnie.

  Taki atak USA na Syrię jest Syrii potrzebny by zniszczyć Amerykańskie bazy na terenie Syrii...jako bazy agresora a nie jak dotychczas "partnera w walce z terroryzmem".

  Jeden warunek Rosja musi ogłosić zakaz lotów nad Syrią.
  Wtedy Syria z łatwością zlikwiduje bazy USA na terenie Syrii oraz odzyska
  okupowane przez USA i wasali terytoria... w tym pola roponośne.
 • @Stara Baba 22:41:21
  Amerykanie mają pokój ale nie mają rozumu i dlatego nie mają też zdrowia.
  Niestety inne narody przez bandycką politykę USA nie mają pokoju mimo że mają rozum.

  Życzenie bandytom pomyślności i zapominanie o losie ich ofiar liczonych w miliony to już skrajna degeneracja moralna... taka typowa do tej pokazywanej przez neokonów publicznie w mediach.

  To jest wstrętne, amoralne, podłe... ale wiem że taka postawa niektórych dewiantów bardzo rajcuje... bycie szują taką do dna do bólu ..ile się da..
  Są niestety takie zboczenia.
 • @Repsol 23:42:03
  Chińczycy natomiast dostarczyli hardware… ;-) i dlatego takie efekty tych "nalotów".
 • @Oscar 08:51:16
  jakie 100% ???
  Obrona pplotnicza Syrii wystrzeliła 46 pocisków strącając 68 rakiet
  Skuteczność 125%

  a co
 • @Husky 09:05:23
  Reszta sama spadła: brakło paliwa. W USA jest Kryzys.
  A niedługo pojawi się też Ramzes.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:33:38
  //brakło paliwa//

  że też tego nie brałem pod uwagę
  to teraz wszystko się zgadza
  poza 3 rakietami widmo
  pzdr
  Miłej niedzieli
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:25:10
  Ławrow zdradza sensacyjną wiadomość o otruciu Skripalów!!!
  Dzisiaj (14.04.2018) Ławrow przeprowadzał konferencję prasową dotyczącą kulisów rozmów z Francuzami i nie tylko, na temat zbadania "ataku chemicznego" w syryjskiej Dumie. Jednak dla mnie nie były tak istotne informacje powszechnie znane o zaaranżowanym przedstawieniu pt. "Assad bombarduje Dumę chemicznymi środkami", jak powalająca informacja o zatruciu Skripalów! Streszczenie z Ławrowa (dotyczące jedynie sprawy Skripala):
  Badaniem sprawy Skripalów zajmowała się również Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W końcowym raporcie OPCW dotyczącego badanego środka chemicznego przytacza się jedynie długi wzór chemiczny badanego środka. Badania tej substancji odbyły się w ośrodku naukowym w mieście Szpic w Szwajcarii. Rosja uzyskała z tego ośrodka "konfidencjonalny" (jak określa to Ławrow) raport (datowany na 27.03.2018) z badań przeznaczonych dla OPCW.

  Z badań wynikało: "W PRÓBKACH ZNALEZIONO ŚLADY TOKSYCZNEJ SUBSTANCJI CHEMICZNEJ I JEGO PREKURSORA ODNOSZĄCYCH SIĘ DO ŚRODKÓW II KATEGORII W ODNIESIENIU DO KONWENCJI O ZAKAZIE BRONI CHEMICZNEJ." Jest to środek paralityczno-drgawkowy o działaniu czasowym. Działanie na organizm rozpoczyna się po 30-60 minutach od przyjęcia i trwa do 6 dób. Ta substancja znajdowała się na uzbrojeniu armii USA, Wlk. Brytanii i innych państw NATO. W Rosji podobne środki nie występowały. Oprócz tego w próbkach znaleziono również obecność środka A-234 w znaczącej koncentracji (która nieuchronnie doprowadziłaby do zgonu) i produktów jego rozpadu." Występienie środka A-234 w tak wysokiej koncentracji jest bardzo podejrzane. Pomijając fakt, że takie stężenie doprowadziłoby do natychmiastowego zgonu, to jeszcze dziwniejszym jest fakt tak dużego stężenia środka w próbkach, które zostały pobrane przez OPCW, dwa tygodnie po otruciu. A-234 jest środkiem bardzo lotnym i stężenie po tak długim czasie powinno się wielokrotnie zmniejszyć. W końcowym raporcie OPCW o środku Bi-Z w ogóle nie wspomniano.

  Z wypowiedzi Ławrowa można (wg mnie) wysnuć następujące wnioski:
  a. Skripalowie zostali otruci środkiem Bi-Z (szybki i pełny powrót do zdrowia może to potwierdzać);
  b. do maskowania użytego środka zastosowano A-234 (tzw. Nowiczok) znacznie później niż rzeczywiste otrucie (co potwierdzałoby wysokie stężenie środka).

  Polecam konferencję prasową Ławrowa (omówione przeze mnie sensacje zaczynają się od 9 minuty):
  www.youtube.com/watch?v=wJX9m2Ui4-c
 • @Autor
  Cała ta zadyma wojenna wywołana przez USrael i ich kundelków żabojadów i angoli miała na celu tylko jedno zadanie Chodzi przede wszystkim o to aby Rosja odkryła się ze swoją obroną przeciwrakietową i obroną zagłuszania elektronicznego.Amerykańce wciąż nie wiedzą na co tak naprawdę Rosję stać i już od dłuższego czasu starają się sprowokować Rosjan do użycia swoich najnowszych systemów obronnych.
  A co na to wszysko Putin?

  Ano pokazał USraelitom srodkowy palec i powiedział "pocałujta w dupę wójta"
  Putin pokaże swoją siłę dopiero w momencie bezpośredniego zagrożenia Rosjii
  Dopóki amerykańce będą kierować swoje turborakietki na pustynię nie czyniąc żadnej szkody Rosjanom żadna przeciwrakieta i przeciw obrona elektroniczna nie zostanie uruchomiona.
 • @matterhorn 10:21:34
  Mniej więcej - na to zwracam uwagę w notce.

  PS. Skoro Izrael zaatakował Irańczyków, to sytuacja Żydów musi jest trudna. Warto obserwować ich zmianę tonu w stosunku do Polski.
  Obserwacja bardzo wiele może wykazać. Także tempo "przemiany".
 • @matterhorn 10:21:34
  5*
 • @Husky 09:05:23
  Tyle już liczb podano że możesz sobie nimi dowolnie manipulować.
  Ale prawda , prawdziwe liczby to tylko jeden zestaw liczb
  Chazary tego nie akceptują .. dla nich prawda jest względna..
 • @Oświat 23:00:05
  Oświat - na pewno Putina świerzbi aby dać nauczkę tzw. zachodowi, jednak teraz chce aby odbył się Mundial a nie, że przywali rakietą w Cooka.
  Toby się une dopiero rozwrzeszczały, że Rosja chce rozpętać wojnę światową! O głupiego szpiega jest tyle wrzasku a co dopiero o okręt!
 • @matterhorn 10:21:34
  Słuszna uwaga.
 • @Oscar 12:57:13
  Husky chce dotrzeć do prawdy, to nowość:)
 • @Oscar 09:01:25
  Tak..., pokoju, zdrowia i... rozumu jeżeli umknęło uwadze.
  Amerykanie nie są różni od Polaków. Pod pewnym względem zachowują się praktycznie identycznie. Mają gdzieś co ich rząd robi, tworzą mikro świat w swoim zacieśnionym kręgu i aby kasa się zgadzała. Nie widziałem burzy gdy polskie wojsko uczestniczyło w wojnie z Irakiem, wciąż pęta się po Afganistanie i wielu innych miejscach które Jankesi najechali. Aha, nawet
  lata po niebie Izraela nawet i tu Polaków oporu nie ma.
  Czyżby moralność pani Dulskiej? Ja wiem, "nam kazano, wstąpiłem na działo, dwieście harmat grzmiało".
 • @Oświat 21:25:29
  Jest to bardzo interesujący scenariusz. Putin mógłby powiedzieć, że ...wiesz musieliśmy wystrzelić chociaż jedną rakietę, ale celowaliśmy broń nas Boże w waszego Cooka, tylko daleko tak na postrach i żeby w oczach świata nie wyjść na gołosłownych, ale wiecie znacie naszą niedokładność, niecelność, podłą elektronikę, to namierzanie i rakieta zboczyła z kursu, pech chciał że trafiła w Cooka. Przepraszamy Was, nie chcieliśmy, ale tak wyszło przez przypadek. Jest nam bardzo przykro, za to pomożemy wam wyciągnąć resztki, ciał i uzbrojenia co by nie dostało się w ręce terrorystów.
 • @kula Lis 67 21:39:45
  USA dla odzyskania twarzy musi teraz zbombardować Londyn.
 • @Repsol 21:52:04
  a efekt zniszczone 2 lub 3 budynki POGRATULOWAĆ SKUTECZNOŚCI :)
 • @Henryk Kreuz 15:31:02
  pomysł przedni
  a co
 • I co teraz? Na co wskazuje Biblia?
  Mieliśmy dużo szczęścia. Ryzyko wojny było bardzo duże. Bóg posłużył się sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem, który sprzeciwił się atakowi na bazy rosyjskie i w ten sposób uratował świat przed katastrofą nuklearną (Jeremiasza 1:11,12). Ludzi poznaje się po zachowaniu w pewnych sytuacjach. Wydarzenia w Syrii odsłoniły głupotę czołowych przywódców Zachodu. Gdyby nie ingerencja Boga, świat już by płonął. W wyznaczonym czasie Bóg pozwoli jednak działać szaleńcom i ostrzega nas przed tym. "W czasie wyznaczonym [występująca w roli króla północy Rosja] powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Rosją]. I wkroczy na południe [to może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, tym razem na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:29,30a). W Księdze Objawienia czytamy: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4). Jezus, mówiąc o tej wojnie, podał istotne szczegóły: "Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11). Ten "wielki miecz" to potężna, budząca postrach i związana z niezwykłymi zjawiskami broń rażąca z nieba (z powietrza). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy". My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa Jezusa: "i nieporządki" (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Jezus zapowiedział także znaczne wstrząsy (spowodowane użyciem tej broni), niedobory żywości i epidemie wzdłuż i wszerz regionów. Poważną konsekwencją użycia tego "wielkiego miecza" będą również zmiany klimatyczne, katastrofalna susza i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Dziś już chyba nietrudno domyślić się, przed czym ostrzega nas tu Jezus. Mam nadzieję, że Donald Trump nie przyśpieszy tej wojny. Jak widać, Bóg czuwa nad tym (Jeremiasza 1:11,12). Bóg ostrzega nas przed tym zagrożeniem. Ludzie, którymi posługuje się Jezus Chrystus od pewnego czasu wysyłają te informacje po całym świecie, wykorzystując do tego celu symboliczny łuk = Internet (Objawienie 6:2) To też podpowiada, że ta wojna przybliża się (por. Amosa 3:7,8). Kto się odpowiednio zabezpieczy, ma szansę uratować się (por. Wyjścia 9:19-21).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY