Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 14249 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Elity Rzeczypospolitej - nowe otwarcie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z kryzysem państwa, a kolejne "udogodnienia" dla społeczeństwa (500+, wyprawki itd.), mają tylko okresowy wpływ na sytuację.

 
I wcale nie oznacza to, że te "udogodnienia" krytykuję; są bardzo potrzebne, a dla wielu wiążą się z poczuciem bezpieczeństwa. Tyle, że potrzebna jest zmiana podejścia do państwa, a tę można uzyskać poprzez wymianę elit.
 
Obecne elity nie spełniają  roli jakiej społeczeństwo od nich oczekuje. Mamy bowiem permanentny kryzys, zaczynając od 1980 roku. Solidarność dawała nowe otwarcie ideowe i, niestety, nie zapewniła elit, które mogły przemiany dokonać.
Ci, którzy przejęli władzę w 89' roku, zawłaszczyli przywództwo ideowe, a ich cele były sprzeczne z faktycznymi oczekiwaniami społecznymi. Jeszcze do niedawna dawało się społeczeństwo mamić, ale wszelkie społeczne dziury zszywa się coraz grubszymi nićmi, a i one są niewystarczające; pruje się sama materia społeczna.
Można sądzić, że zbliżamy się do punktu zwrotnego, gdzie dalszy proces doprowadzi już do likwidacji Polski i polskości; zostaniemy tylko regionalnym tworem Europy.
Obecne władze spowolniły ten proces, a nawet po części go odwróciły - przynajmniej w niektórych dziedzinach. Jednak reakcja jest wyraźna i wskazane trendy zostały wstrzymane.
 
Można więc postawić tezę, że konieczne jest przeorientowanie sposobu myślenia społeczeństwa; potrzeba większej identyfikacji z państwem, które powinno być rozumiane jako "nasze".
 
Czy jest to możliwe?
Tak, ale warunkiem koniecznym jest wymiana elit. To dlatego, że identyfikacja z państwem polega na akceptacji postępowania elit. Hurra patriotyczne imprezy i manifestacje nie zapewnią identyfikacji, gdy kontakt z urzędem dalej będzie stawiał każdego w roli petenta, którym można pomiatać. Codziennie odczuwamy skutki decyzji władz lokalnych - i to one dla nas reprezentują państwo. Na tych oglądanych w najlepszym czasie antenowym - możemy tylko popatrzeć, a ich gadanie tylko nuży.
System dalej dąży do tworzenia hierarchii, gdyż "jedynym sprawiedliwym" jest  NACZELNIK. Reszta tylko się dostosowuje.
Czy jednak taka Rzeczpospolita jest naszym dążeniem? I czy to jest Rzeczpospolita?
 
Jednym słowem - brakuje elit. Elit, które będą się identyfikowały z państwem, ale też reprezentowały interes społeczny.
 
Obecna "inteligencja" (celowo w cudzysłowie), to przecież potomkowie tych, którzy zaprowadzali sowieckie porządki po II WŚ. Trzecie pokolenie. Doskonale wykształceni - bo rodzice im te możliwości zapewnili, świetnie znający historię i sprawy społeczne. Tyle, że ta grupa nie jest polską elitą, nie rozumie polskości, a jej celem jest obrona interesu własnego - czyli władzy i dóbr materialnych będących w ich posiadaniu.
To ta sama drogą, którą poszła polska szlachta, a co doprowadziło do upadku I RP. 
 
Wniosek jest jeden: obecne elity należy usunąć. To największe zagrożenie dla Polski.
 
Problemem z jaki się musimy spotkać, to określenie w jaki sposób stworzyć nowe elity?
 
Tu mamy ciekawą sytuację. W I RP pełnienie urzędów było obowiązkiem, który nie przynosił korzyści materialnych. 
Pamięć o tym jest w społeczeństwie, a świadczy o tym ankieta wskazująca na olbrzymie poparcie dla obniżenia  apanaży "przedstawicieli narodu".
 
To jedno ze wskazań; polityka w Polsce nie powinna być źródłem bogacenia się - życia ponad standard na koszt społeczeństwa. Już to, jako tendencja, odchudzi zastępy oczekujących w kolejce do władzy.
Kolejny czynnik, to wybory władz, zwłaszcza lokalnych. Tu ważne jest, aby kandydaci mieli równą możliwość zaprezentowania swoich walorów, a ocena wyborców nie była paczona pieniędzmi wydanymi na kampanię.
 
Pewna próbą poszukiwań jest sugestia głosowań rodzinnych, gdzie siła głosu wyrażałaby się też liczebnością rodziny. Pomysł wydaje się słuszny, ale sam kierunek zmian powinien zawierać element eliminacji metod manipulacyjnych, czyli redukcję obietnic jako czynnika wpływającego na głosowanie. Brane powinny być tylko realne możliwości realizacyjne.
Tu wniosek jest jeden -  nie tyle należy dążyć do ułatwień w głosowaniu i poszerzania ilości głosujących, co przeciwnie - wprowadzić utrudnienia, które zniechęciłyby do udziału w wyborach tych, którzy faktycznie nie są nimi zainteresowani.
Obecnie głos osoby niezaangażowanej ma tę samą wagę, jak osoby kompetentnej i ideowej. Ta pierwsza grupa jest łatwa w manipulacji - wystarczą obietnice  i jakieś ochłapy.
 

Wydaje się, że to jedyna droga demokratycznej odbudowy elit. Z jednym zastrzeżeniem: elity mają służyć idei, a tę ideę należy jednoznacznie określić i zdefiniować.  

KOMENTARZE

 • Obecne elity należy usunąć.
  //Wniosek jest jeden: obecne elity należy usunąć. To największe zagrożenie dla Polski.

  Problemem z jaki się musimy spotkać, to określenie w jaki sposób//


  w jaki sposób ????


  Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie sekretarz generalny i poseł PO Stanisław Gawłowski - zdecydował w niedzielę wieczorem szczeciński sąd.

  Poseł Platformy został zatrzymany w piątek; tego dnia usłyszał też w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą okresu, kiedy Gawłowski był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

  A taki był niewinny, amerykański.

  https://pbs.twimg.com/media/Da2HNyGWAAE6EcB.jpg

  137 poręczeń, wniosek o reasumpcję, wizyty w wiodących mediach. Pot, krew, piana wszystko poszło w piach na parkurze. Qń się ochwacił.
  Na miejscu Gawłowskiego bym się nie martwił. Zaraz zawiąże się w jego obronie prawdziwy komitet prawdziwych autorytetów i elyt . Farmazon, Kijowski, Pinior i Mazguła. A na ich czele- Sawicka z Frasyniukiem
  Swoją drogą Gawłowski będzie mógł przez te trzy miesiące być naprawdę blisko z wyborcą...
 • Demokratyczna droga odbudowy elit.
  Początkiem budowy drogi jest jej wzór dostępny dla wszystkich.

  Obecnie mamy 100 senatorów i nikt nie zna wzoru obliczania tej sumy.

  Na tak nieznanej i bardzo ciemnej drodze trudno rozpoznać nową elitę:)
 • @goodness 08:43:11
  Prawo i Sprawiedliwość doskonale wie, czego chcą Polacy

  https://v.wpimg.pl/MjYzNTQwJAN2NWFiZUM1Xm9MYTB_AD0DNB1gJD1YeVlsS3lhZkRgW2BMdmdgR3VablUlNTINNAQqESd6Owcq
 • @Autor
  Cóż za rewolucyjny zapał i entuzjazm w podejściu do elit! Wg szanownego Autora elity można sobie dowolnie usuwać i ustawiać, tak jak drewniane klocki. Nawet mając świadomość, że kryteria ich doboru, idea wg której ma nastąpić ustawianie elit nie jest nadal "jednoznacznie określona i zdefiniowana".

  Szanowny Autor twierdzi, że "potrzeba większej identyfikacji z państwem, które powinno być rozumiane jako "nasze"". By to zrealizować "konieczne jest przeorientowanie sposobu myślenia społeczeństwa". Przeorientowanie w taki sposób by społeczeństwo zrozumiało że "identyfikacja z państwem polega na akceptacji postępowania elit".
  Jak wg szanownego Autora trzeba się zabrać do realizacji takiego dzieła? "Wniosek jest jeden: obecne elity należy usunąć. To największe zagrożenie dla Polski." Gdyż "ta grupa nie jest polską elitą, nie rozumie polskości, a jej celem jest obrona interesu własnego - czyli władzy i dóbr materialnych będących w ich posiadaniu."
  Och jaka piękna tragedia! Jakie piękne błędne koło!
  By przeorientować społeczeństwo dla akceptacji postępowania elit, konieczne jest najpierw jeszcze większe zantagonizowanie tychże elit ze społeczeństwem. Czy naprawdę szanowny Autor traktuje społeczeństwo jako doskonale plastyczną masę z której szanowny Autor jest w stanie w dowolnym czasie ulepić dowolny kształt?

  Chce szanowny Autor usunąć istniejące elity, nie mając przy tym żadnego pomysłu na ich następców. Chce szanowny Autor skłonić społeczeństwo do akceptacji elit, każąc mu usuwać obecne. Podsumowując konsekwencji żadnej.
 • Elyta.
  https://pbs.twimg.com/media/Da1fbsuWsAAi6qU.jpg
 • @Husky 08:55:02
  Każdy wie czego chcą Polacy.

  Lecz przy nikomu nieznanym wzorze obliczania sumy 100 senatorów, Polacy nigdy w wyborach nie wybiorą własnych elit.
 • @Husky 08:31:09
  No właśnie; nie można się bogacić na funkcji, a odpowiedzialność za przekręty powinna być zwiększona.
 • społeczeństwo od elit niczego nie oczekuje, już nie oczekuje
  oszustwo, agentura, która nazwała się "Solidarnością", całkowicie podkopały zaufanie społeczeństwa do własnych zmysłów,

  elity są społeczeństwu niepotrzebne, bowiem nie istnieją już sposoby budowy zaufania, nikt nie powierzy swojego losu komuś innemu,

  ponadto, gra toczy się o kasę, na każdym szczeblu, a więc nie tylko do władzy zawsze dostają się najbardziej cwani hochsztaplerzy, ale i w zasadzie wszyscy są przekupni, i to za jeden srebrnik, a nie 30.

  Społeczeństwo nadal będzie się degradować. Degradować względem idei, rzecz jasna, bowiem skrycie, a nawet bezwiednie, akceptuje system neoniewolniczy.

  Najbardziej mi żal tych chwil z początku lat 80-tych, kiedy uwierzyłem w ideę społeczeństwa solidarnego.
 • @goodness 08:52:17
  Sejm do likwidacji, a Senat - 24 Senatorów, w tym 8 permanentnie działających na zmianę. Raz na kwartał - posiedzenie wspólne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:49:39
  czyli "na funkcje" nie mogą być wyniesieni ci, którzy wcześniej nie złupili innych.
 • @programista 09:20:09
  jak się was wyrżnie, to się później zobaczy...
  ;-)))

  Elity będą się wyłaniać powoli, ale musi być jasno określona idea do której , jako społeczeństwo, chcemy dążyć w sensie organizacyjnym w tym przypadku.

  Mamy najpierw 200 lat demoralizacji katolicyzmem, później 1 lat zależności od wrogów, 20 lat niepodległości i znowu 70 lat obcej idei - także obcej dążeniom społecznym.
  Jak można wierzyć "elytom" tak wytworzonym, gdzie ich celem jest pieniądz i bogactwo?

  A może szanowny Programisto potrafisz wskazać inny cel tych "elyt"?
 • Bardzo ważny aspekt!
  "polityka w Polsce nie powinna być źródłem bogacenia się - życia ponad standard na koszt społeczeństwa. Już to, jako tendencja, odchudzi zastępy oczekujących w kolejce do władzy. "

  Zwiększy to zaś szansę na dopuszczenie do tej "kolejki" osób kompetentnych i naprawdę troszczących się o swój kraj. Oni nie są specami od intryg politycznych, nie mają "parcia na szkło", są uczciwi co ich z gry wyklucza.
 • @Husky 09:36:13
  Dlaczego na tym obrazku jest WYŁĄCZNIE konkurencja jednej partii politycznej? Czyżby ta partia składała się z mężów stanu, świętych i wielkich twórców czy znawców kultury?

  Pan mi na pewno to wytłumaczy. Czekam z zapartym tchem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:15
  Sto razy lepszym celem są pieniądze i bogactwo niż chęć "wyżynania".

  Elity nie będą się wyłaniać powoli, tylko bardzo szybko, tak jak się to dzieje podczas każdego "wyżynania". Ideą zaś stanie się tylko to, jak sprawnie i skutecznie przeprowadza się "wyżynanie".
 • Wymiana elit!
  Nie trzeba nikogo usuwać, wyrzucać. Nie trzeba się nimi zajmować. Trzeba się zająć SOBĄ/NAMI. Jeśli stworzymy realną i akceptowaną społecznie alternatywę, oni przestaną się liczyć.

  Szanująca się inicjatywa polityczna musi mieć koncepcję ideową, programową i organizacyjną. Najważniejsza jest koncepcja organizacyjna, gdyż nawet szczytna idea, genialny program bez możliwości realizacji nie będą miały żadnej wartości.

  Na początek potrzebny jest niewielki, ale spektakularny sukces, np. zwycięstwo w kilku miejscach w Polsce w ramach ogólnokrajowego komitetu wyborczego nieznanej dotąd formacji w wyborach samorządowych.

  To tylko tyle i aż tyle.
 • Głosowanie rodzinne
  Jestem za korzystaniem z uchylonych drzwi.
  Tak traktuję propozycję Jarosława Gowina, zwiększenia wagi głosów rodziców w wyborach. Pomysł jest aktualnie wyśmiewany na S24. Cieszę się, że Pan go zauważył.

  Zawężenie tej propozycji do rad gmin i powiatów, po uzupełnieniu o wzrosty znaczenia demokracji bezpośredniej (referendów lokalnych), prowadziłoby do wzrost znaczenia osób uczestniczących w rozwoju usług społecznych (zdrowie, edukacja, kultura) w praktyce politycznej. Czyli do wzmocnienia samorządności, w stronę samodzielności i solidarności. A w konsekwencji do oparcia procesu formowania elit na rodzinnie i lokalnie zapoznanych potrzebach pracy dobroczynnej.

  Taka zmiana ustroju życia publicznego, powinna się spotkać ze zmianą znaczenia sektora dobroczynności w ekonomii. Czyli z humanizacją gospodarki. Który to proces tu i ówdzie pączkuje ...

  Kłopotem w integrowaniu debaty wokół nowych rozwiązań, jest gen indywidualizmu u blogerów.
 • elity?
  Jakie społeczeństwo takie i elity i to nie tylko u nas w Polsce.
  Tak się dzieje w wielu krajach i w różnych epokach.
  Stąd powstawały i upadały imperia i narody.

  To co ostatnio powiedział prezes.
  – Do polityki nie idzie się po pieniądze.
  –Musimy być armią czystych rąk.
  –Zero tolerancji….
  Nasze obecne elity i nasz wódz naczelny, to prezes i jego kot?
  Na tą chwilę obyśmy nie mieli gorszych.
 • kolejne elity
  Zastanówmy się jakie możemy mieć kolejne elity na narodowej górce, gdyby z jakichś powodów ze sceny politycznej znikł Kaczyński i jego partia.
  Więc mamy w sejmie i senacie, Schetynę, Petru i jego następczynię, Kukiza, tym do władzy najbliżej, a dalej Tusk i ten ryży z brodą z parti Razem, a poza parkietem Milera, Frasyniuka, Balcerowicza, Giertycha, Palikota i Annę Grodzką i nieco dalej Mariana Kowalskiego z jego pastorem Chojeckim, hrabiego Jana Zbigniewa Potockiego, Grzegorza Brauna, Bosaka, Winnickiego, Olszańskiego, WPS i ONR i kogo jeszcze?
  Acha, bym zapomniał, jest jeszcze Czerwony Korsarz z Gdańska.
 • @Analityk 11:26:27
  jaka idea godzi owce z wilkami ?
 • Wymiana Elit to dość proste zadanie.
  Pod warunkiem że ma się do dyspozycji media dominujące na rynku.
  To media kreują elity... a naród je ocenia...przy czym ocena nie ma żadnych skutków bo media nadal kreują te same elity (dwa zestawy solidaruchów i pokrewne kanapy).
  Nic się nie zmieni do czasu gdy media będą w rękach wrogów narodu Polskiego.

  Media polskojęzyczne powinny mieć odebrane licencje na poruszanie tematów wewnątrz krajowych (polityka, gospodarka) całkowity zakaz... nie będzie Niemiec czy żyd urabiał opinii Polaków w Polsce o Polsce.

  Media polskojęzyczne czy zagraniczne powinny być wyłącznie tłumaczeniami na Polski mediów z ich krajów bazowych..
  Polacy chcą wiedzieć czy karmi się Niemców, Amerykanów, Rosjan czy innych Chińczyków.

  Polskie media powinny mieć tylko dwa kanały informacyjne...
  jeden w dyspozycji koalicji rządzącej a drugi w dyspozycji opozycji
  w tym tej która nie weszła do parlamentu.

  Kanał opozycyjny powinien wydzielać czasy antenowe każdej frakcji opozycyjne po równo... i na zmianę w godzinach największej oglądalności.
  Kanał rządowy ma całość czasu dla siebie... i zaproszonych gości.

  Oba kanały finansuje państwo a obsługa telewizyjna i redakcyjna ma charakter czysto techniczny (utrzymanie studia, operatorzy, spikerki...
  .. konserwatorzy powierzchni płaskich...
  TV nie cenzuruje programów i nie odpowiada za umieszczane treści .. odpowiadają autorzy audycji..autorzy wypowiedzi... osobiście sądowo jak już.

  Oba kanały mają identyczny budżet i są autonomiczne programowo.. tzn programy ustalają politycy lub ich przedstawiciele medialni... każdy w swoim czasie antenowym.

  Tylko w takich warunkach można wyeliminować skompromitowane elity i wylansować nowych ludzi..

  I wtedy przy okazji wyborów Naród zagłosuje świadomie...

  Dotychczas wszystkie wybory były przez media degenerowane poprzez filtrowanie "kandydatów" wg potrzeb rządzącej dyktatury solidaruchów.

  PIS tego nie zrobi... bo to też solidaruchy.
  a od tego trzeba zacząć...
  odebrać licencje zagranicy i stworzyć dwa Polskie kanały TV .. rządowy i opozycyjny.... i to wszystko..
  O zawartość tych kanałów postarają się już polityce lub kandydaci na polityków.
  .
 • @programista 11:12:57
  pieniądze są oczywiście lepszym celem, niż wyżynanie,

  ale ta wyższość nie niweluje tego, że są celem niegodziwym, w praktyce wyżynaniem w białych rękawiczkach
 • @programista 09:20:09
  Rządzący mają służyć Narodowi.. to Naród jest suwerenem...
  Naród powinien mieć nie tylko prawo ale i proste mechanizmy do powoływania SWOICH reprezentantów do rządzenia krajem i odwoływania tych skompromitowanych lub nieudolnych (nawet jak niczego nie ukradli)...

  Rządzący to żadne elity .. to sługusy Narodu wybrane przez Naród by realizowali to czego narodowi potrzeba.
  Elity mogą być naukowe, intelektualne, artystyczne, sportowe..
  Elity mogą tworzyć jakieś idee korzystne dla narodu które naród po zaznajomieniu się z nimi zaakceptuje albo zmodyfikuje albo odrzuci.
  Rządzące sługusy mają stworzyć narodowi warunki do takiej otwartej dyskusji z Elitami .. by wypracować optymalne dla Narodu rozwiązania.

  Rządzenie krajem to SŁUŻBA.. to bardziej koordynacja działań i poszukiwanie nowych rozwiązań w dialogi Elity-Naród (organizacja referedum, badań rynkowych...).
 • @interesariusz z PL 12:52:37
  Ja nie taką ideę miałem na myśli.
 • @interesariusz z PL 10:52:59
  Błędny sposób myślenia; uwagi nie po "kasie", a po "idei".
  Nie można mieszać porządków.
 • @Husky 09:36:13
  Tu się akurat prawie zgodzę z wypowiedzią.
  Bardzo dobry obraz "elyt" to żadne elity ...buraki, dno intelektualne, sprzedawczyki, karierowicze którzy pracują dla innych sił niż Naród Polski.
  Wyłączam Urbana, Kiszczaka, Gessler(to kucharka nie polityk)
  ... i tego od zbiórek na cele społeczne...Owsiaka

  Brakuje kilku "intelektualistów" ..jak np. Duduś, Macierewicz..tych co żydom wchodzą bez mydła ....
 • @programista 11:12:57
  A jednak to "wyżynanie" jakoś bardzo Panu pasuje. W końcu depopulacja, do której dążą obecne "elyty" też na wyżynaniu polega. Mniej bezpośrednio, bo podobno programiści nie lubią widoku krwi (zwłaszcza własnej).
 • @Analityk 11:26:27
  No właśnie: najpierw idea. A elity, jeśli będzie dobra, powoli się znajdą.
 • @Oscar 13:10:23
  zapomniałem o Rydzyku... to też ciekawa "elyta" jego się nie da słuchać...co zdanie to coś kręci, nie dopowiada, naciąga... to żadna elita.
 • @Oświat 12:19:29
  To co? Do władzy po pieniądze?
 • @Oscar 12:53:08
  Nie zgadzam się.
  Najpierw idea - dopiero później jej propagowanie.
  A teraz mamy misz masz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:12:18
  Do depopulacji to dąży ta część dzisiejszych elit, która jest przesiąknięta ekologicznymi poglądami o równości ludzi z innymi zwierzątkami i roślinkami. Ludzie "czynią sobie ziemię poddaną" i stwarzają zagrożenie dla biednych roślinek i zwierzątek, dlatego trzeba wg tych elit dokonać na ludziach depopulacji.
  Szanowny Autor ma na temat roślinek i zwierzątek chyba takie same poglądy jak te elity.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:17:02
  Tu się zgadzam...
  Idea wykluwa się w środowisku elit...i zostaje skonfrontowana z Narodem.

  Ważne by media były w Polskich rękach i ich organizacja taka by nikt nie mógł wpływać na ich przekaz...(politycy, prezes, lobbyści...)
  TV jest tylko techniczną otoczką a za stronę merytoryczną odpowiadają autorzy poszczególnych "redakcji" rządowej i opozycyjnych..

  Stawki za wystąpienie w Polskiej TV po stronie rządowej czy opozycyjne ... takie same dla wszystkich i nie wygórowane .. żadnych gwiazd ...za miliony. Gwiazdy mogą być ale zwykłych stawkach..

  Ten dialog z Narodem to nie miejsce na robienie kasy (za kłamanie) ale miejsce do prezentacji poglądów idei, ludzi..
 • @programista 13:30:38
  Depopulacja jest konieczna inaczej dojdzie do katastrofy...
  Depopulacja nie oznacza masowych mordów czy sterylizacji.

  To może być po prostu polityka w zakresie przyrostu naturalnego.. np stymulowana ekonomicznie. A wielkość stymulacji zależna od regionalnego "napięcia" populacyjnego.

  W Chinach i na bliskim wschodzie trzeba hamować a w Polsce, Rosji... przyspieszać.

  Tak by populacje odpowiadały wielkościom lokalnych zasobów naturalnych (tych odnawialnych).

  I koniec z wojnami o zasoby by przeżyć..
  Koniec z milionami zagłodzonych .. bo susza..a i tak mieszkali na pustyni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:13:09
  No właśnie. Elity są przetrzebione nie tylko przez ostatnie 28 lat. Ale ludzie mimo wszystko oczekują porządku, uczciwości, autentyczności, a przede wszystkim chcą okazać swoje zaufanie tego godnym. Jesteśmy na takim podłym etapie, że tylko autentyczna uczciwość i wiarygodność może dać efekt w postaci poparcia społecznego nie tylko w trakcie wyborów.
 • Międzynarodowy syjonizm
  wypowiedział Polsce wojnę totalną. Chodzi w niej o przejęcie w Polsce władzy, aktywów i pasywów czyli praktycznie całej materialnej podstawy bytu narodu, czyniąc z niego zupełnego niewolnika. Właściwie chyba w ok. 70% procentach temat już jest zrealizowany. Izrael prawdopodobnie poszerza sobie poprzez Polskę głębię strategiczną przymierzając się do instalacji w Polsce swoich strategicznych instytucji państwowych. Jak Twierdzi Braun, może chodzić nawet o zainstalowanie w Polsce Izraelskich sił jądrowych i całego systemu dowodzenia. Nie bez powodu była ostatnio w Oświęcimiu cała wierchuszka siłowa z Izraela. Chyba nie przyjechali tylko na wycieczkę, a załatwić ze swymi polskimi sługusami istotne dla siebie sprawy.
  Los palestyńczyków mamy w takiej sytuacji zagwarantowany.
  Pytanie w takim wypadku czy możliwym jest wypromowanie rzeczywistych propaństwowych polskich elit, jeśli tak to jak to zrobić.
  I drugie zasadnicze pytanie. Czy Kaczyński robi co może by zachować i wzmocnić Polskę, czy w zakamuflowany sposób realizuje politykę likwidacji i podporządkowania międzynarodowym rozbójnikom.. Bo to , że Prezydent jest człowiekiem obcych , to nie ulega chyba wątpliwości.
 • @Oscar 13:47:24
  To samo twierdził Malthus. Jak prawdziwe były te przepowiednie to widać.

  Duża liczba ludzi jest katastrofą tylko dla wszelkiej maści socjalistów i socjaldemokratów, którzy zdają sobie sprawę z niemożliwości sterowania przez politykę tak dużymi masami ludzi. Jednocześnie do głowy im nie przychodzi możliwość zrzeczenia się władzy i uwolnienia prywatnej inicjatywy ludzi.
 • @interesariusz z PL 12:54:14
  Polecam esej Leszka Kołakowskiego „Dlaczego potrzeba nam pieniędzy?”
  „Aneks” 5, 1974
  https://aneks.kulturaliberalna.pl/wp-content/uploads/2016/02/5-kolakowski-With-Watermark.pdf

  O pieniądzu i potrzebach.
 • @programista 14:15:18
  idiotyczne rozumowanie...
  Populację należy wyżywić, każdy musi mieć "swój kawałek podłogi" tereny rolne , rekreacyjne..przestrzeń...

  Z obserwacji zwierząt wiemy że jak gatunek trafia na sprzyjające środowisko to potrafi to środowisko zeżreć do ostatniego "drzewa" i potem przychodzą lata głodu i wojen o przetrwanie.... było w historii już wiele takich smutnych końców wielkich populacji, wielkich cywilizacji..
  Tylko idiota może chcieć takiego scenariusza.

  Sterowanie populacją to dzisiaj kłopot ?
  w dobie "pejsbooka", "google" i innych "twitterow", smartfonów, TV.. które ma każdy murzynek bambo... na całym świecie.
  Ten "programista" chyba nie ma pojęcia o zawodzie którym się podpisuje.
 • @programista 14:15:18
  jeszcze jedno "zwolnienie prywatnej inicjatywy"

  znowu brak wyobraźni...
  "prywatna inicjatywa (całkiem zwolniona) prowadzi wprost do zjawiska Oligarchii a oligarchia daje władzę i zdolność stanowienie (kupowania) prawa.

  Władza Oligarchiczna to wprost dyktatura (oligarcha natychmiast sparaliżuje i zdegeneruje wszelkie demokratyczne mechanizmy).

  I taki świat mamy dzisiaj (globalna dyktatura globalnej mafii żydowskiej).
  Dzisiejsi Oligarchowie to to samo co kiedyś królowie, cesarze, Papieże... i inni dyktatorzy często rodowi z pokolenia na pokolenie.

  Jak to ma się do demokracji ? to "programista" już sam sobie odpowie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:51:12
  "Sejm do likwidacji, a Senat - 24 Senatorów, w tym 8 permanentnie działających na zmianę. Raz na kwartał - posiedzenie wspólne."

  W przejściowym okresie przy najwyższej odpowiedzialności 24 Senatorów.

  - Taki system o kształcie koła w synchronizacji zgodnej z czasem obrotu powierzchni Ziemi w równowadze liczbowej i może wzbudzić energię demokracji.

  Obecna liczba 100 senatorów, bez kształtu natury to fatamorgana.
  https://marucha.files.wordpress.com/2017/05/57a24-6a0105371bb32c970b0120a90385f7970b-750wi.jpg?w=500
 • @Oscar 14:37:37
  dopowiem bo mnie nie zrozumieją..
  prywatna inicjatywa jak najbardziej ale tylko do poziomu nie zagrażąjącemu
  interesom ludzi z obszaru na którym ta "inicjatywa" działa.

  W gminie będzie zagrażał milioner, w województwie miliarder a na poziomie państwa wielokrotny miliarder lub kilku..
  Wszyscy oni ustawią pod siebie gminę, województwo czy całe państwo.

  Drobni powinni być wspierani ale im większy biznes tym większy udział gminy, województwa, Państwa w tym "prywatnym biznesie".
  Takie udziały to i kontrola i udział w zyskach.
 • @Oscar 14:31:39
  Sterowanie populacją w taki sposób by chciała ona wytwarzać coraz to nowe wynalazki jest problemem. Wszelkie gadżety mogą jedynie populację utrzymać w bierności - wtedy właśnie pojawia się problem z utrzymaniem populacji.
  Sam szanowny Pan we własnych komentarzach pokazuje związek demokracji z działaniami które mogłyby zapewnić utrzymanie większej liczbie ludzi.
  Demokracja oznacza dostosowanie się władzy do lęków i obaw przed zagrożeniem, przed wielkimi przedsiębiorstwami posiadającymi duży kapitał i zdolnymi produkować o wiele wydajniej niż małe lokalne firmy, przed każdym bogatym człowiekiem który mógłby swoim działaniem przyczynić się do odkrycia i wykorzystania nowych zasobów. Władza demokratyczna zajmuje się zatem tylko pilnowaniem tych zasobnych podmiotów i staraniami by im odebrać własność w postaci coraz to wyższych podatków. Władza demokratyczna zajmuje się także wyręczaniem tych swoich wylęknionych wyborców z potrzeby wszelkiego konstruktywnego myślenia i działania - bo konieczność takich działań tylko by potęgowała strach wyborców.
  Tym samym demokratyczna władza sprowadza wszystkich obywateli do roli bezmyślnych zwierząt, a konsekwencją tego jest problem z wyżywieniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:49:39
  "Aresztowanie posła Gawłowskiego to przekroczenie standardów cywilizowanego kraju" twierdzi Schetyna.

  No tak, wszak wiadomo, że Polska osiągnęła "cywilizowane standardy" kiedy "plebs" był okradany za pomocą akcji z OFE czy Amber Gold, a "arystokracja" z PO balowała u Sowy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:15
  "Elity będą się wyłaniać powoli, ale musi być jasno określona idea do której , jako społeczeństwo, chcemy dążyć w sensie organizacyjnym w tym przypadku. "

  Uważam, że nie ma Pan racji stawiając problem uznania nowej idei cywilizacyjnej, jako warunku współpracy w modernizacji ustroju życia publicznego.

  W obecnym procesie zmian stylu życia, wywołanym nowymi porządkami czasu i przestrzeni, kluczowe dla zachowania wolności, jest korzystanie z nowego miejsca dla dobroczynności. Raz jeszcze: Nie ma wolności bez solidarności.

  Teraz jednak to dla Polaków nie problem integracji społecznej, ale humanizacji gospodarki. Wprowadzenie nowej ekonomiki (usług, standardów) jest blokowane przez obrońców starych porządków.
  Myślę, że elity zaczną pączkować i łączyć się, wśród praktyków nowego.

  Pomysł wicepremiera Gowina, powiększenia uprawnień rodzin w kulturze życia publicznego, jest sensownym wyjściem naprzeciw humanizacji gospodarki. Powinniśmy go wesprzeć w Internecie, szczególnie z perspektywy wspólnot gminnych – powiatowych. Wszak wiemy, że ustrój samorządowy wymaga gruntownej przebudowy.

  Nie widzę jednak sensu / możliwości rozpoczynania współpracy, od tak rewolucyjnych warunków wstępnych, jak ograniczenie wpływu Kościoła Katolickiego w Polsce.
 • @Andrzej Madej 15:58:44
  rozumiem że humanizacja gospodarki jest rozumiana jako no humanizacja fotela... czyli dopasowanie by był wygodny dla humanoidalnej d..py.

  Gospodarka i fotel to czysto techniczne zagadnienia w sensie wytwarzania...
  humanistyczne mogą i powinny być wyłącznie cele które mają realizować.

  Bo jak humaniści zaczną zarządząć gospodarką to będzie jak jest za solidaruchów gdzie państwem zarządzają historycy, socjolodzy, dziennikarze...księża... i różne inne solidarnościowe "elyty" ze średnim wykształceniem.

  To nie jest dobra koncepcja.

  Gowin chyba jest historykiem... to źle wróży
  Macierewicz też... i widzimy jak prowadzi techniczne przecież dochodzenie Smoleńskie (skandalicznie bredzi).

  Urządzenia, maszyny, komputery, domy... ulice, gospodarkę powinni budować ludzie o adekwatnym wykształceniu technicznym ścisłym .. by to działało.

  Humaniści niech piszą wiersze, sztuki, rysują obrazy..urządzają wnętrza, krajobrazy (tu pod kontrolą specjalistów od ekologii)..
  Humaniści nie powinni się nawet zajmować historią...bo to wbrew pozorom nauka ścisła a nie hollywood..(jak jest teraz)
 • @Andrzej Madej 15:58:44
  albo demokracja czyli władza Narodu ...
  albo władza Watykanu... czyli państwo religijne.

  Państwo jest strukturą "techniczną" a nie ideologiczną.
  Państwo ma działać, funkcjonować ... a agitować ideologicznie jedną religię...

  Kościół powinien być sprawą jego wiernych .. chcą wierzą.. i płacą na swój kościół składki...
  tak jak zwolennicy spotów wodnych, teatrów dzielnicowych, klubów jeździeckich czy klubów gogo.

  Państwowe dotacje tylko dla zdrowia (sport, żywienie), edukacji.. ale nie dla wątpliwych w XXI wieku ideologii (Katolicki Bóg jest dyktatorem absolutnym wg wierzących a wierzący są jego niewolnikami ... to nie są dobre do promowania relacje, niewolnictwo to jednak nie powinna być wspierana ideologia ).
 • @Oscar 17:33:38
  nie tylko niewolnictwo ale i rytualny kanibalizm
  (spożywanie ciała i krwi Chrystusa na każdej mszy... to zbiorowy rytualny kanibalizm taki jak uprawiany przez pierwotne ludy setki lat temu w kontekście różnych Bogów czasem rytualny zastępczy a czasem wprost realny prawdziwy).

  Państwo nie powinno popierać ani niewolnictwa ani kanibalizmu nawet rytualnego symbolicznego... podobnie jak nie powinno popierać np uboju rytualnego zwierząt dla żydów by były koszerne...to ohydne ideologie, wierzenia, praktyki..

  To wręcz powinno być zakazane ... tu Państwo nie powinno udawać że nie widzi... podobnie jak nazizm , syjonizm, niewolnictwo , oligarchie, "nadzwyczajne kasty"....
 • @Oscar 17:40:04
  tak jak nie popiera np. symbolicznego wieszania "żyda".
  ..ale niestety państwo solidaruchów popiera symboliczne i nie tylko wieszanie mordowanie, palenie.. np Syryjczyków, mieszkańców Donbasu..mordowanie dzieci w szkole w Rosji albo pacjentów w szpitalu położniczym w Rosji...

  Państwo musi być sprawne technicznie i moralne...a państwo solidaruchów od 89r nie jest ani sprawne technicznie ani moralne .
 • @Oscar 17:24:45
  Humanizacja gospodarki sieci wiedzy, to ustrojowe ułatwienia dla solidarnego rozwoju wiedzy.
  A wiedza, to potęgi klucz.

  Pan pisze o gospodarce sektorów pieniądza, ja szerzej o całej gospodarce, razem z pierwszym i najważniejszym z sektorów: sektorem dobroczynności.
  W którym i murarze i piłkarze i kosmonauci, zajmują się też i zdrowiem i pamięcią i tożsamością. Choć tego PKB nie dostrzega.

  Próbuję krzewić znaczenie tej perspektywy w narodzie. Jest jeszcze dużo do zrobienia.
  http://si.neon24.pl/post/143161,humanizacja-polskiej-nauki
 • @Oświat 12:45:43
  Tych wymienionych - należy wyeliminować.
  Elitą można być tylko przy realizacji idei; jaką ideą kierują się wymienieni?
 • @Oscar 13:42:51
  Idea narodowa jest skażona - zawsze doprowadzi do wypaczenia.
  W Polsce NDecja nie przeszła w stadium szowinizmu tylko dlatego, że idee I RP na to nie pozwalały.

  Dlatego - najpierw idea współistnienia, a następnie zapytanie Narodu, czy akceptuje. Dopiero wtedy budujemy wspólnie.
 • @Analityk 14:05:12
  Polska jest fenomenem, którego najmądrzejsi Żydzi nie są w stanie zrozumieć.
 • @zadziwiony 14:12:56
  Fakty są rzeczywiście porażające od strony materialno/finansowej.

  Dlatego moja propozycja polega na odrzuceniu tych zależności, a filary współżycia trzeba oprzeć na czymś innym (o tym wielokrotnie pisałem).
  Wtedy ta kasa nie będzie miała żadnego znaczenia.
 • @programista 14:20:45
  Kołakowski to dobry logik. Tyle, że jego opracowania są "niedorobione" - nie wyciąga wniosków ze swoich wywodów.
 • @Oscar 14:43:14
  To dobry kierunek.
 • @Andrzej Madej 15:58:44
  Jeśli ograniczenie wpływu KK jest niewłaściwe - znaczy, że konieczny jest zakaz działania tej politycznej instytucji.

  Elity muszą kształtować się powoli, gdyż konieczne jest ich testowanie, zgodnie z zasadą, że "nie każdy kto krzyczy: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebieskiego".

  PS. Panu chodzi o wpływy instytucjonalnego KK, czy o ideologię?
  Ideologia nie różni się obecnie od judaizmu. KK jest hierarchiczny, a to jest sprzeczne z polskością.
  Natomiast nauka Chrystusa jest spójna i zgodna z Polskością.
  Proszę się zdeklarować o co Panu chodzi.
 • @Autor
  Obawiam się ,że obecne( żydowskie) elity które dorwały się do władzy w 1990r i zawładnęły całkowicie życiem politycznym i gospodarczym w Polsce nie dopuszczą do żadnych zmian a tym bardziej do tego zeby dopuścić do władzy polskie elity.
  Od 1980r czyli od przewrotu żydowskiej solidarności dośc często słyszę,że Polacy nie nadają się do rządzenia we własnym kraju bo są głupi i nieodpowiedzialni.Tylko żydzi mogą doprowadzić ten kraj do dobrobytu.Polacy nadają się tylko na tanią siłę robocza.
  Jak te obecne elity zarządzają Polską i jej majątkiem to widać słychać i czuc.I wszelkimi siłami nie dopuszczą do żadnych zmian.Układ magdalenkowy ma trwać do końca świata.Żadnych zmian
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:21:51
  Jestem praktykującym katolikiem, nie chcę podejmować debaty teologicznej.

  Pan ma przesłanie "Od rodziny do cywilizacji". Sądzę, że teraz warto wspomóc rządowe jastrzębie, w poszerzeniu uprawnień politycznych rodzin.
  To potrzebne dla wykorzystania nowych potencjałów komunikacji. Bez pasjonatów z cyfrowej sieci, ten pomysł nie uzyska wsparcia uczonych, administracji czy świata pieniądza.
 • @matterhorn 19:48:13
  To nie odbywa się w tej sferze.
  Jeśli Polska Idea Cywilizacyjna zostanie sformułowana i zdefiniowana, to nie ma takiej siły na świecie, która mogłaby zablokować się jej rozprzestrzenianie. Jeśli nie jest sprzeczna (u nas) z duchem polskości.
  Wpływy hasbary nie mają mocy wpływu w takiej sytuacji.
 • @Andrzej Madej 19:53:12
  Zwracam Panu uwagę, że nie da się tych kwestii rozdzielić.
  KK lansuje "społeczną gospodarkę rynkową". Tymczasem akceptuje możliwość bogacenia się. Tak się nie da.
  Jeśli już, to celem SGR powinien być dobrobyt.

  na takich zasadach - nie ma miejsca dla KK jako elementu inicjatywnego zmian.
 • @Oświat 22:09:23
  Zaskakująca nominacja w kancelarii Andrzeja Dudy.
  Nowym doradcą prezydenta został właśnie Bogusław Winid.
  Wcześniej był m.in. wiceministrem w rządzie Donalda Tuska.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23279468,ta-nominacja-nie-spodoba-sie-prezesowi-pis-wiceminister-z-rzadu.html#Z_BoxMTPromo
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:05:07
  Nie potrafię usunąć z pamięci i tożsamości, roli Interreksów w drodze do Trzeciej Niepodległości.
 • @Andrzej Madej 22:38:13
  Jedynym interreksem zasługującym na to miano był ks. kard. Wyszyński.
  Ale jego KK chciał usunąć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:20:53
  Ja dodaję jeszcze dwie inne postacie, ale to nie jest dobre miejsce na takie wyjaśnienia.
 • @programista 15:12:50
  "Sterowanie populacją w taki sposób by chciała ona wytwarzać coraz to nowe wynalazki jest problemem."

  Taki Tesla robił wynalazki bo kochał to robić. Przeszkadzali mu w tym chciwi kombinatorzy/przedsiębiorcy co go okradali.

  "Święta" własność intelektualna oznacza często, że genialny artysta żyje w biedzie. a bogaty zawłaszczyciel praw autorskich promuje się na mecenasa sztuki.
 • @Pedant 10:05:28
  Sam Tesla też był przedsiębiorcą. Rzucał pracę gdy nie był wystarczająco dobrze wynagradzany. Także jego "miłość" do wynalazków miała konkretne odbicie w pieniądzach.
 • @matterhorn 19:48:13
  chmmmm, w swojej spółdzielni mieszkaniowej żadnych pejsatych nie dostrzegam, a zarządzanie bardziej denne niż to na szczeblu rządowym. Wszyscy udają idiotów, jeśli tylko mogą coś skubnąć.
 • @interesariusz z PL 10:52:48
  W PRL byłem zatrudniony na stażu w miejskim przedsiębiorstwie budowlanym.
  Któregoś dnia przyjeżdża na budowę samochodem marki ,,warszawa” naczelny inżynier i pyta:
  –Gdzie są wszyscy?
  Ja nic, milczę.
  –Kierownik też pije? – Pyta naczelny.
  Ja nic, milczę.
  – Jest ktoś tu trzeźwy? – Pyta naczelny.
  –Ja– odpowiadam.
  –I kto jeszcze?- Pyta naczelny
  – I pan– odpowiadam.
  – No to przynajmniej nie kradną cementu.– Stwierdza naczelny wsiadając do samochodu.

  https://img8.dmty.pl//uploads/201011/1290607236_by_Resak_600.jpg
 • @interesariusz z PL 10:52:48, programista 17.04.2018 10:37:35
  Szanowni Panowie Blogerzy

  Wasze uwagi przypomniały mi naszą polemikę o znaczeniu motywacji daru , prowadzoną dwa lata temu pod jednym z moich tekstów o przedsiębiorczości.
  Uznałem, że przypomnienie jej w formie aktualnej notki, będzie sympatycznym przyczynkiem do sensu naszych cyber - spotkań.
  http://si.neon24.pl/post/143314,miedzy-nami-elitami

  AM
 • @Andrzej Madej 16:54:58
  Podtrzymuję: najpierw idea współżycia, a później ekonomia.
 • @programista 09:20:09 To proszę podać ALGORYTM jak....
  ... to przeprowadzić ?
  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wskazówki
 • @goodness 10:35:19 Niech Pan przestanie się pysznić ze ja to wiem ale wam nie powiem i ....
  ...podaje rozwiązania
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:17:02 Misja, wizja i idea pierw a....
  ...potem wg. tych zasad działanie
 • @zadziwiony 14:12:56 IMPICZMENT prezydenta narodu zydowskiego i... wybór Polaka np....
  ...wybór przedstawiciela narodu polskiego, Polaka np.pana Kękusia

  Jak to się przeprowadza ? ALGORYTM poproszę....
 • @programista 15:12:50 Jakie rozwiązanie ? jaki....
  ..ALGORYTM pan szanowny na to wszystko ma ?
 • @Oscar 17:33:38 Prezydent i rząd tylko, TYLKO do administrowania z ...
  ...woli i zgodnie z wola Narodu Polskiego
 • @andrzejw 08:21:29
  "Prezydent i rząd tylko, TYLKO do administrowania z ...
  ...woli i zgodnie z wola Narodu Polskiego..."

  To niepełne warunkowanie.
  Brak zasadniczego elementu: to administrowanie, owszem wg wskazanych zasad, ale też WEDŁUG ZASAD IDEI CYWILIZACYJNEJ, GDZIE ISTOTNY JEST CEL CYWILIZACYJNY.

  Bez tego warunku - jest to bez sensu i łatwo może sie przerodzić w nazizm.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:04:23 Jak to jaką ? Polska to kraj gdzie ....
  ...żyją dwa narody, żydowski i Polski ze sprzecznymi ideami, judaistycznymi i talmudycznymi a naszymi słowińskimi
  Stąd ciągłe walki brak zgody narodowej rozdwojenie, nawet często nieświadomych wyznawców idei judaistycznej i talmudycznej
  Obecnie żydzi chcą przejąć Polskę do której zostali zaproszeni ?, czy raczej przystąpili do kolonizacji
  Obecnie cały aparat sądownictwa, cały rząd jest już przejęty przez wyznawców zasad narodu żydowskiego
  Albo będzie Polska albo Polin
  A cały czas słyszymy prawie wszędzie już tylko o sprawach narodu żydowskiego w Polsce i na świecie
  Tylko IMPICZMENT i wybór przedstawiciela narodu polskiego, Polaka zatrzyma tę kolonizację
  To jest SEDNO sens i istota obecnego stanu rzeczy
  To tylko CELNA diagnoza a teraz proszę POPRACOWAĆ NAD ROZWIĄZANIEM
  BEZ ZŁUDZEŃ cała administracja już , JUŻ jest przejęta a zarządza tym Kalkstein
  Sedno naszych problemów tak trafnie i celnie sformułowała pewna Pani
 • @Pedant 10:05:28 ŻADNYCH PRAW WŁASNOŚCI intelektualnej kto....
  ... kto pierwszy ten lepszy i z tego ze jest pierwszy czerpie profity jak potrafi, koło zrobił jeden gość a inni podpatrzyli i dziś wszyscy jeżdżą na 4 :)
  Tak przyspieszy rozwój cywilizacji
  Tym Rosja już postraszyła a Chiny już wprowadzają w czyn
 • @interesariusz z PL 10:52:48 Chciwość pieniędzy korzeniem....
  ..wszelkiego zła
  Jesteśmy na bardzo, bardzo niskim poziomie rozwoju moralnego
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:39:57 Wizja, idea i misja a ......
  ....z tego WSZYSTKO wypływa
 • @andrzejw 07:58:42
  Algorytm Sherlocka Holmesa - najpierw odrzucić wszystko to co jest logicznie niespójne. Pozostaną wtedy tylko metody skuteczne i realne.
 • @Husky 09:36:13
  Skąd się bierze tak otwarta nienawiść do własnego narodu i tak nieskrywany antypolonizm wewnątrz Polski? Gdyby obserwowane dziś procesy zdarzyły się po 1939 r., byłaby kolaboracja na niespotykaną skalę, powszechne szmalcownictwo i donosicielstwo. W tych głosach i stanowiskach, i tu politycy są ważniejsi niż „dziennikarze”, gdyż składają ślubowanie oraz reprezentują polskie państwo, nie ma żadnej orientacji na Polskę, choć zainteresowani twierdzą oczywiście, że wyłącznie o Polskę im chodzi. Propolskie ma być to wszystko, co nasz kraj i naród deprecjonuje, poniża, obraża i zohydza. Bo w ten sposób ma być ponoć deprecjonowana, poniżana, obrażana i zohydzana jedynie obecna władza. To oczywiście tylko usprawiedliwienie, i to wyjątkowo głupie, bo fundamentalna jest jednak nienawiść do polskości w Polsce. Tylko w związku z antypolonizmem płynącym z zagranicy, a nie indukowaną przez niego nienawiścią do Polski w Polsce. Trudno znaleźć w historii Rzeczypospolitej, nawet w czasach rozbiorów i Targowicy, tak otwartą nienawiść do części własnego narodu i tak nieskrywany antypolonizm wewnątrz Polski, z jakim mamy do czynienia obecnie. I trudno znaleźć porównywalne przykłady wykorzenienia. Gdyby obserwowane obecnie procesy zdarzyły się po 1939 r., mielibyśmy kolaborację na niespotykaną skalę zarówno z III Rzeszą Hitlera, jak i z Sowietami Stalina. Mielibyśmy powszechne szmalcownictwo i donosicielstwo, a Polskie Państwo Podziemne i jego siły zbrojne, czyli Armia Krajowa, nie mogłyby funkcjonować. Tak to wygląda z historycznej perspektywy, dlatego powinno się bić na alarm. Bo tu nie chodzi o nienawiść do konkretnej władzy czy do PiS jako partii rządzącej. Tu chodzi o zagrożenie polskości i suwerenności poprzez przyłączenie się do najbardziej agresywnego antypolonizmu. Chodzi o sprowadzenie Polski do roli Priwisliańskiego Kraju albo Generalnego Gubernatorstwa. Wiem, że brzmi to patetycznie, ale o to w gruncie rzeczy toczy się gra. To jest próba zaorania Polski i wykorzenienia narodu z polskości. To potomkowie tych, którzy współpracowali z Sowietami. Liczą również na powrót do władzy. To nie są Polacy, tylko grające rolę Polaków matrioszki. Antypolonizm wewnątrz Polski jest wynikiem aktywności istot posiadających obywatelstwo polskie, lecz będących potomkami tych którzy przyszli ze wschodu wraz z armią czerwoną. To są potomkowie ubeków przywiezionych na czołgach w 1944 r. i analfabetów z czworaków przywiezionych przez władze żydokomunistyczne do pracy w miastach po wojnie. Oni nie mieli z Polską nic wspólnego. Homosovieticus i potomkowie folksdojczy, werwolfu i banderowców z UPA. Trzeba jasno powiedzieć, że Polskę zamieszkują Polacy, którzy mają duszę polską. Zamieszkują tu również ludzie o rodowodzie nieznanym, którzy na potrzeby własne ( i nie tylko ) przedstawiają się jako Polacy. Co zmusza człowieka uczciwego do zmiany nazwiska? (np Lisienko na Lis). Ile polskich dowodów osobistych otrzymali bezpośrednio po wojnie, wszelkiej maści sowieccy aparatczycy pozostawieni w Polsce. Wszystko na potrzeby referendum i wyborów. W Polsce zawsze już będą my i oni, une..To także oikofobia czyli ponad 300 letnia, specyficznie polska tradycja targowicy, jurgieltu i zdrady swoich. Polska nie przetrwa bez silnej scentralizowanej władzy, i to wszystko w ramach trzech władz. Inaczej rozlezie się w wywołanym przez wrogie media szambie. Jak w 18 wieku, w czasie gdy scentralizowane państwa wokół rosły Dziś mamy "scentralizowany antypolonizm", któremu inaczej nie przeciwstawimy się jak poprzez likwidację karykatury-demokratury u siebie i konsolidację. Także poprzez eliminację targowicy i targowiczan. Żydom podoba się Polska, to ich wyśnione i wymarzone od dawien dawna miejsce w Europie. Chcą nas wyrugować, zabić szczepionkami, zniszczyć i osiedlić się tu i uczynić z nas niewolników. To dziecko już wie. Działania antypaństwowe i antypolskie podlegają karze. Dlaczego więc V Kolumna SLD, PO, Nowośmieszna, mniejszości mogą bezkarnie hasać po Polsce i ją na naszych oczach niszczyć ? Jest nawet mocno usadowiona w strukturach Państwa. Np. w MSZ czy resortach Kultury i Nauki. Tylko, że to nie Polacy ją tworzą.! Gdzie prokuratura i sądy ? Gdzie repolonizacja mediów? Rozbijacka postawa obecnego prezydenta nasiliła anty Polskie postawy naszych wrogów. Zauważyli słabość i rozbicie obozu zmian. Więc dostali nadzieję na skoordynowane ataki. Brak aneksu WSI, brak śledztwa w sprawie Ks. Jerzego, brak repolonizacji mediów, brak rozliczenia Komorowskiego i spółki, brak ekshumacji w Jedwabnem, budowa Poiln to zdrada! Kto ma was popierać? Za zdradę Narodu i Państwa Polskiego jeden wyrok - ściana i pluton egzekucyjny lub szubienice - latarnie!.


  Ps.II..Skąd się to bierze. No, zastanówmy się. Z ponad 50 letniej indoktrynacji sowieckiej zniewolonych służalczych wobec systemu czerwonych elit. Elit które komuna wykreowała i stworzyła. Stan posiadania tych elit zależał od zdrady, serwilizmu wobec każdej władzy. Zmienia się układ zależności, podmiotem staje się naród a nie wąska grupa beneficjentów, i ta grupa zdolna do każdego draństwa to draństwo czyni obecnie. Wielu ludzi mieszkających w Polsce i używających nawet języka polskiego nie utożsami się z Polską z różnych względów (tak zostali wychowani, pochodzą z mniejszości etnicznych, mają jakieś kompleksy itd. itp.). Ale postawmy szersze pytanie: skąd w ogóle bierze się antypolonizm na świecie i kto (jaka nacja czy nacje) brylują w jego upowszechnianiu. Kto bez przerwy na nas napada, przykleja nam gębę, oskarża o absurdalne i niepopełnione (niezawinione) przewiny i kto usiłuje Polskę "wyszlamować" na grube miliardy. To jest próba zaorania Polski i wykorzenienia narodu z polskości. Wyjaśnienie skąd to się bierze. W pamięci narodowej jest utrwalone, że Polacy walczyli o niepodległość przez 200 lat. Bohaterscy Polacy ginęli, byli wywożeni, zmuszani do emigracji. O tym wszyscy wiemy. Natomiast zupełnie uchodzi naszej uwadze, że równocześnie przez te 200 lat powstawała warstwa kolaborantów będących częścią administracji wrogich państw okupujących Polskę. Oni żyli ze zdrady Polaków. Tworzyli "elity" które dzisiaj określilibyśmy czy możemy nawet określić jako kapo w polskim obozie koncentracyjnym których zadaniem jest wymuszenie jak największej daniny z polskich podludzi. Przynależność do kapo "elit" była dziedziczona, dzieci podobnie jak rodzice byli właściwie ustawieni, okupant dbał o nich ponieważ ich potrzebował. Jak żydowską policję i Judenraty w gettach. Oni są całkowicie wynarodowieni, gorzej, nienawidzą niepodległej suwerennej Polski i silnego narodu, są janczarnią. A to dlatego, że silna Polska, pozbawia ich emocjonalnego prawa bytu: z herrenrasse pilnującej podludzi jako herrenludzi są degradowani do paskudnych zdrajców. Również są odcinani od koryta umożliwiającego nieprawdopodobną kradzież pieniędzy Polaków. Do tej janczarni należą również środowiska żydowskie, które jeszcze przed rozbiorami zaczęły starać się o likwidację Polski. Robiły wszystko, żeby Polska nie odzyskała niepodległości, robili wszystko, żeby Polska II RP utraciła niepodległość, popełnili ludobójstwo na Polakach między innymi w Katyniu oraz instalując komunizm. Teraz dążą również do likwidacji Polski. Warto zwrócić uwagę na atakujących Polskę w PE, w Niemczech i na świecie. Tam prawie nie ma etnicznych Polaków. Naród janczarsko-żydowski to około 5 mln. ludzi. Ich celem jest likwidacja Polski. Nie są Polakami, są śmiertelnymi wrogami. PO, Nowośmieszna, SLD oraz niestety piszę to z bólem część PiS jest ich partią. Skoro rząd już zauważył, że noszenie jarmułek przez polskich prominentów nie chroni Polski przed antypolskimi atakami żydów, to w takim razie po co wciąż są zakładane? A patrząc na działania policji w Katowicach, atakującą uczestników legalnej propolskiej manifestacji środowisk narodowych nasuwa się pytanie skąd w PiS-ie tylu farbowanych Polaków?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY