Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
870 postów 14310 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Blogerowi echo24

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger echo24 w bardzo emocjonalny, by nie rzec , nachalny, sposób upomina się o pieniądze dla niepełnosprawnych.

 

 
Przyznam, że mierzi mnie takie nachalne wymuszanie z poczuciem moralnej wyższości zakończonej nakazem podporządkowania się jedynie słusznej narracji.
Tymczasem dla mnie, a domniemuję, że i wielu innych osób, sytuacja nie jest jednoznaczna etycznie, a z wątpliwościami spotykam się w prywatnych rozmowach. Tyle, że znakomita większość ludzi jest sterroryzowana i boi się zaprezentować swoje stanowisko wobec medialnego nacisku środowisk związanych z różnego rodzaju roszczeniami, a gdzie to roszczenie na rzecz niepełnosprawnych wydaje się być uzasadnione. Brak zaś opcji etycznie przeciwstawnej, gdyż ta akurat zaangażowana jest w obronę "życia poczętego", co akurat musi być związana z linią roszczeniową.
 
Tymczasem, jeśli społeczeństwo ma poprawnie funkcjonować, to ilość tych, którzy są utrzymywani przez innych, a sami nie zapewniają sobie egzystencji, nie może przekroczyć granicy akceptacji - ta zależna jest od warunków w jakich żyjemy; na świadczenia może być przeznaczona tylko część wytwarzanych produktów, taka, która nie zakłóca normalnego funkcjonowania.
 
Żądanie, aby świadczenia były duże i bezwarunkowe - prowadzi do szybkiego przyrostu "świadczeniobiorców", gdyż zlikwidowana jest bariera odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.
 
Bloger echo24 jednoznacznie opowiada się za bezwzględną i nieograniczoną wielkością świadczeń (raz uzyskane drogą wymuszenia będą prowokować do dalszych nacisków).
Świat blogerski jest niezbyt wielki mimo powszechności dostępu do netu. Warto zatem zastanowić się, co ukształtowało postawę blogera echo24.
Z Jego wpisów wynika, że prowadził bujne życie towarzysko-erotyczne, co zapewne mogło być przyczyna "kukułczych zjawisk" o negatywnych skutkach genetycznych.
Jednak jest też inny czynnik. Postawa blogera echo24 - to postawa człowieka nieodpowiedzialnego, a przynajmniej takiego, który chce tę odpowiedzialność pomniejszyć.
Seks ZAWSZE w podtekście ma element prokreacji. Luźne związki nie przyczyniają się do tworzenia  poczucia odpowiedzialności.
Wnioskiem jest postawa blogera echo24, który , ze swej natury, odpowiedzialnością za skutki swych poczynań, stara się obarczać całe społeczeństwo.
 
Niestety, takie stanowisko jest coraz bardziej dostrzegane w "całokształcie" blogerskiej działalności tego poczytnego blogera. Coraz więcej stawianych tez nosi znamiona braku odpowiedzialności.

KOMENTARZE

 • @Autor
  "to ilość tych, którzy są utrzymywani przez innych, a sami nie zapewniają sobie egzystencji, nie może przekroczyć granicy akceptacji - ta zależna jest od warunków w jakich żyjemy"

  Oczywiście!
  Tylko że obok wojska i policji akurat ci niezdolni całkowicie do samodzielnego życia w pierwszym rzędzie zasługują na utrzymanie przez pozostałą część społeczeństwa. Nakazuje tego zwykły szacunek dla innego człowieka wynikający tylko z tego powodu że jest człowiekiem, że jest osobą. Na tym polega najważniejsza rola wspólnoty by swoim członkom, którzy nie są w stanie w żaden sposób samodzielnie utrzymać się przy życiu, zapewnić opiekę.
  Na utrzymywanie przez społeczeństwo nie zasługują na pewno politycy i urzędnicy wielu do niczego nie potrzebnych instytucji. Ci ludzie są w stanie utrzymać się własną pracą i nie ma żadnej potrzeby ich utrzymywania przez resztę społeczeństwa.

  Wywody szanownego Autora mogłyby być wiarygodne gdyby szanowny Autor z większą gorliwością protestował przeciwko utrzymywaniu przez społeczeństwo innych, dużo bardziej pasożytniczych grup ludzi.
 • Nie chce Pan zauważyć pewnych rzeczy.
  Napisał pan "to ilość tych, którzy są utrzymywani przez innych, a sami nie zapewniają sobie egzystencji, nie może przekroczyć granicy akceptacji ". Niech pan zwróci uwagę, że polityka zmuszania rodzin do rodzenia wszystkiego co się poczęło jest polityką zwiększania liczby utrzymywanych przez innych. Rząd który głosi taką politykę musi zapewnić godne życie rodzinom zmuszonym do urodzenia płodów z wadami rozwojowymi, jak również tym, co są niepełnosprawnymi z innych powodów. Inaczej głoszenie haseł "pro life" jest działaniem haniebnym. Urodźcie, bo my was do tego prawem zmusimy, a dalej bujajcie się sami. Walka o życie poczęte winna być równoległą do walki o życie narodzone.

  Na tę haniebną działalność Kościoła i organizacji „pro life” zwracałem uwagę już nie raz.

  Czy daniny winny być nieograniczone? Nie. Ale jeśli PiS zdecydowało się na rozdawnictwo 500+ bez ograniczeń, również rodzinom zamożnym, również rodzinom patologicznym czy może odmówić 500 zł, to nie jest suma nieograniczona, to tyle samo, co na każde dziecko dostaje również rodzina alkoholików mająca po kilka dzieci.
 • Przecież to jest metoda działania solidaruchów.
  Niekończące się roszczenia w których chodzi o zniszczenie rządu o zamach stanu o zmuszenie rządu to wykolejenia gospodarki.

  To przecież główny punkt "programu" solidaruchów.
  Na tym tle wyłoniła się specjalna nośna taktyka... a raczej dwie taktyki.

  Pierwsza taktyka twardy szantaż albo rozróbami na wielką skalę (górnicy) albo strajkami paraliżującymi ważne gałęzie gospodarcze kraju (kolejarze, służba zdrowia, górnicy...).

  Druga metoda to wysuwanie roszczeń w imieniu ludzi którym należy się współczucie.. i rozgrywanie ich polityczne (np okupacja gmachów państwowych, strajki solidarnościowe).

  To wszystko widzieliśmy jak solidaruchy obalały PRL.
  Dzisiaj solidaruchy się żrą między sobą i używają oczywiście wypróbowanych metod działania.
  Za tymi strajkami stoi niewątpliwie PO i inne żydowskie kanapy.
  Celem nie jest pomóc tym ludziom ale obalić PIS.

  Gdyby chcieli pomóc tym ludziom to by założyli stosowną fundację i pomagali. PO rządzi w wielu miastach i nigdzie jakoś nie pomagają niepełnosprawnym. Tzn "pomagają" niepełnosprawni służą "biznesmenom" z PO do wyłudzania kasy z UE na przystosowywanie
  środowiska do potrzeb niepełnosprawnych.
  Jest pretekst jest kasa jest zlecenia .. tłuste zlecenia..jest zarobek.

  Ten temat to żyła złota dla "biznesmenów" i zlecających i realizacje zadań urzędników.
  A kasa jakoś wprost do zainteresowanych niepełnosprawnych nie trafia
  .. bo nie ma na tym jak zrobić geszeftu i urzędnik nie zarobi.

  Czysta brudna polityka z wykorzystanie ludzi poważnie cierpiących.
  Rodzaj biznesu "na skórach", na trupach (biznes pochówkowy),

  Chcesz pomóc pomagaj a nie żeruj na ludzkim nieszczęściu.
 • @Oscar 13:10:04
  Socjal dla potrzebujących powinien być wielowarstwowy.
  Powinna być warstwa rządowa, ale i warstwa wojewódzka oraz gminna.

  Ten socjal (wsparcie) powinien być jak najbliżej osób potrzebujących.
  Podobnie ze wspieraniem aktywności gospodarczej
  Powinny być trzy poziomy wsparcia.
  Poziom rządowy, poziom wojewódzki oraz poziom gminny.

  Wtedy demokracja sięgała by głębiej w struktury władzy.
  Państwo nie może wszystkiego narzucać.
  Trzeba dać pole manewru wojewodom oraz gminom.

  To też bardzo ważny trójpodział władzy.
 • @Oświat 13:13:58
  Każdy polityk jest sto razy zdrowszy od tych niepełnosprawnych, każdy prezes państwowej spółki, każdy radny, każdy dyrektor urzędu.

  Jeżeli społeczeństwo stać płacić tym zdrowym bykom ciężkie pieniądze to stać na 500 zł dla niepełnosprawnych!

  Każdy kto się martwi czy społeczeństwo da radę utrzymać iluś tam niepracujących niech w pierwszym rzędzie domaga się by te zdrowe darmozjady bawiły się w politykę za darmo. Inaczej tylko pokazuje swoją hipokryzję.
 • @programista 12:48:22
  O ile się nie mylę pan Krzysztof Wojtas to emeryt, na dodatek emeryt który coś tam u siebie w ogródku hoduje, sprzedaje, jednym słowem dorabia sobie do emerytury, pracuje.
  Pracuje mimo, że w zasadzie to już swoje odpracował, ale teraz jeszcze jakby musiał bo są niepełnosprawni którzy żądają więcej kasy bo są niepełnosprawni więc im się więcej należy.
  Niepełnosprawni czy niezdolni do pracy?
  Bo jak patrzę na tego dryblasa którego ciągle można oglądać na ekranie TV to może on i jakoś tam niesprawny na umyśle chociaż go na wózku pokazują, to tak mi się wydaje, że nim można by nawet pole orać.
  Był czas, że przez kilka lat pracowałem w spółdzielni inwalidów.
  Inwalida to też człowiek upośledzony, niepełnosprawny, nie w pełni sprawny, a jednak pracowali, zarabiali, utrzymywali nie tylko siebie ale i po części swoje rodziny.
  Dzisiejsi niepełnosprawni to jakiś inny gatunek niepełnosprawnych czy ki diabeł, oni chcą kasy za swoje kalectwo, nieróbstwo, lenistwo.
  Czy kobieta opiekująca się niepełnosprawnym dzieckiem nie może pracować w domu, albo dorywczo poza domem?
  Miałem teściową która przez 16 lat siedziała, bądź leżała w łóżku ze złamaną nogą w biodrze.
  Opiekowała się nią żona i dodatkowo jeszcze dorabiała do emerytury. Moja żona mogła, te kobiety okupujące sejm nie mogą?
  Pogonić je w cholerę i po sprawie.
  A tych niepełnosprawnych przebadać jeszcze raz, czy nie symulują, na ile są niepełnosprawni a na ile sprawni do pracy.
  Osobiście nie znoszę jakiegokolwiek szantażu, wymuszania, brania na litość, bo dla mnie to tylko inna forma oszustwa.
 • @Oscar 13:10:04
  W tym komentarzu Oscar ma pełną rację. To z jednej strony nachalna próba wyłudzenia kasy, a z drugiej polityczna zadyma mająca uderzyć w PiS i jego notowania.
 • @programista 13:20:35
  Za darmo może nie... ale po kosztach czyli nie dla pieniędzy.
  Polityka powinna być dla ludzi ideowych dla specjalistów ideowych którzy chcą się poświęcić w pracy dla dobra Polski.

  Z polityki trzeba wyciąć systemowo karierowiczów, ludzi którzy idą tam dla pieniędzy, bezideowe marionetki gotowe głosować za tym kto da więcej...
  biznesmenów którzy politykę traktują jak dźwignię do rozwoju własnego biznesu, ludzi karanych za poważne przewinienia, ludzi o korzeniach obcych narodowi Polskiemu (mniejszości narodowe tak ale tylko ustawowe i z parytetem liczebności).
 • @programista 13:20:35
  Jestem za radykalnym zmniejszeniem pracowników budżetówki, redukcją etatów urzędniczych nawet o 80 procent, ale jakaś administracja musi jednak w państwie funkcjonować, podobnie jak policja, wojsko, sądy. To że się im płaci nie znaczy, że trzeba także hojnie obdarzać rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Zasiłki tak, ale raczej mninimum niż maksimum.
  Ja nie chcę by z moich podatków szły pieniądze na ich wygodne i próżniacze życie.
 • ***
  Chyba nie podejrzewa Pan ,że ten bloger "echo 24" z uwagi na nieostrożną "politykę seksualną " przyczynił się do jakiegoś zwiększenia populacji niepełnosprawnych a teraz żąda by na nich więcej płacić ? :))) bo z całym szacunkiem dla chuci blogera "echo24" ale ten jego udział w tym "procederze" nie mógł na tyle przekroczyć jakiejś powszechnie przyjętych możliwości prokreacyjnych mężczyzn by mu to publicznie przypominać a tym bardziej winić
 • @Oświat 13:34:30
  "Bo jak patrzę na tego dryblasa którego ciągle można oglądać na ekranie TV to może on i jakoś tam niesprawny na umyśle chociaż go na wózku pokazują, to tak mi się wydaje, że nim można by nawet pole orać."
  Nigdy bym nie uwierzył, że człowiek może być aż tak podły wobec ludzkiego nieszczęścia .
  Rozumiem, że kiedy PiS wspierało protestujących a rządziło PO to w tym konflikcie byłeś po stronie PO?
  Kiedy bydlaki z PiS zmuszają rodziców do szczepień ich dzieci pod groźbą różnorakich kar z odbieraniem im tych dzieci włącznie, to takim rodzicom należą się wielomilionowe odszkodowania.
  Wobec prawdziwych ludzkich nieszczęść politycy są bardzo zimnie kalkulującymi skur......mi ale już wobec swoich kolesi są bardzo hojni.
  Przykład:
  Pani premier Szydło przyznała specjalny MIESIĘCZNY dodatek byłemu premierowi Olszewskiemu, mecenasowi (prawdopodobnie miał głodową emeryturę!) w wysokości 8 000 zł.
  Jakby to było jeszcze mało to przyznała również żonie premiera specjalny dodatek MIESIĘCZNY do aktualnej emerytury w wysokości 4 000 zł.!!!!!!!!!
  Za coś takiego ta baba powinna odpowiedzieć przed sądem podobnie jak PiS-owski prezydent Duda który zawiózł banderowcom miliard euro o dotacji do renowacji żydowskiego cmentarza w wysokości 100 000 000 zł nie wspominając.
 • @programista 12:48:22
  "Wywody szanownego Autora mogłyby być wiarygodne gdyby szanowny Autor z większą gorliwością protestował przeciwko utrzymywaniu przez społeczeństwo innych, dużo bardziej pasożytniczych grup ludzi."

  Programistów?
 • @Zawisza Niebieski 13:09:05
  Co do pierwszego (pro life), wiele pisałem na ten temat.
  Natomiast łączenie z tym 500+ jest zwykłym skurwysyństwem, gdyż ludziom z dziećmi rząd PO/PSL zablokował możliwość przetrwania.
  To, co zrobił w tej sprawie PiS - nie jest rozwiązaniem dobrym, ale przynajmniej daje szansę przetrwania narodowi.
 • @Oscar 13:16:02
  Ogólnie - zgadzamy się.
 • @puuuq 14:33:58
  Na S24 - pojawiły się enuncjacje na temat "zainteresowania" osobistego echo24 tematem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:36:44
  Panie Krzysztofie, chyba idzie Pan w demagogię. "gdyż ludziom z dziećmi rząd PO/PSL zablokował możliwość przetrwania" Odnotował Pan za rządu PO-PSL jakieś masowe wymieranie dzieci z głodu w Polsce, skoro pan określa "zablokował możliwość przetrwania"?

  Zna pan moje poglądy na temat 500+, pomoc społeczną udziela się potrzebującym a nie masowo wszystkim, bez sprawdzania statusu materialnego, problemów danych. 500+ nie dało przetrwania rodzinom z dziećmi, a jest zwykłą łapówką wyborczą, którą PiS kupiło głosy by wreszcie dorwać się do "koryta +"
  Określenie "zwykłe skórwysyństwo" jednak zastosowałbym do kupowania głosów wyborców za pieniądze podatnika.

  "daje szansę przetrwania narodowi"
  Jak Pan wie początkowe baby boom już wyhamowało. Łapówka 500+ może być istotna przy podejmowaniu decyzji co do posiadania więcej dzieci tylko w rodzinach patologicznych. W rodzinach na których nam zależy, czyli tych, których potomstwo będzie ludźmi wartościowymi dla społeczeństwa liczą się inne elementy, jak dostępność przedszkoli, możliwość znalezienia dobrej pracy. Mając taką stabilizację młodzi ludzie podejmują się spłodzenia nowego potomka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:36:44
  //łączenie z tym 500+ jest zwykłym skurwysyństwem,//

  jest skurwysyństwem !!!!!
  5*
 • @Oświat 13:37:22
  Trochę się babsko naPOmpowało.

  https://pbs.twimg.com/media/DcwuEOmW0AAJYJV.jpg
 • @Oświat 13:44:55
  "To obrzydliwe, że niepełnosprawni służą opiekunom "jako żywe tarcze" w czasie protestu w Sejmie"
  - tak uważa 85% z 1859 osób, które wzięły udział w ankiecie.

  https://pbs.twimg.com/media/DcxIOnIWkAIQIus.jpg
 • @Husky 18:16:40
  Ile głosów w tym sondażu oddał Husky? 1000? Myślę, że za mało, 1800? o może za dużo, musimy zostawić też coś dla Kuli Lisa. :) Biedny Husky, aż takimi sondażami musisz się posługiwać, świat leminga się wali.
 • @Zawisza Niebieski 18:45:35
  już i tak wziąłeś dużo tych czopków na rozum
  a efekt zerowy
  zmień wreszcie tego pampersa bo...
 • @Husky 19:40:33
  No cóż Husky, trafiłeś na poziom, w którym tylko możesz opowiadać o czopkach, o pampersach. Niepełnoprawni z pewnością wiedzą o różnych formach podawania lekarstw, ale są pewne rzeczy, o których się wie, ale nie wypada wspominać. Zauważyłeś może, że tu ktoś o czopkach wspominał? No cóż czasem w towarzystwie trafi się taki, co do poziomu dołączyć nie potrafi. Ludzie opowiadają o sprawach wyższych a ten o czopkach wyskakuje i myśli, że jest zabawny. Dlatego wśród ludzi na poziomie mówi się o "słoniu, co wstąpił w skład porcelany".
 • @Zawisza Niebieski 20:57:44
  Ty już Zakuty Łbie nie jesteś ani dziennikarzem ani blogerem.
  Jesteś oszalałym z nienawiści frustratem. Takim zestarzałym "POlitycznym pajacem", który spocony biega od stolika do stolika, prosząc się o jakiekolwiek zainteresowanie.
  Taka starość i wypalenie to jednak straszna sprawa.
  Polecam ci tekst z dedykacją

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143665,jak-uczlowieczyc-leminga-leming-prosty
 • @Zawisza Niebieski 17:04:23
  "Łapówka 500+ może być istotna przy podejmowaniu decyzji co do posiadania więcej dzieci tylko w rodzinach patologicznych. W rodzinach na których nam zależy, czyli tych, których potomstwo będzie ludźmi wartościowymi dla społeczeństwa liczą się inne elementy, jak dostępność przedszkoli, możliwość znalezienia dobrej pracy. Mając taką stabilizację młodzi ludzie podejmują się spłodzenia nowego potomka."

  Od Bolca, co to miał dać po sto milionów, drastyczny spadek urodzeń spowodowany był lobotomią polityczno-medialną oraz dewastacją/zniszczeniem podstawy piramidy potrzeb.
  Osoby w miarę normalne, które skłaniały się do założenia rodziny (a były odpowiedzialne), nie mogły tego robić z przyczyn materialnych - elementarnych. Brak środków na lokum, wyżywienie, odzienie, opiekę zdrowotną itd. Rezygnowały, bądź odkładały, na nie następujące nigdy "później", nie tylko dziecko/dzieci!, ale sam stan małżeński. Z 1200+1200 trudno o dobrą perspektywę, a z 0+0 perspektywa jest zabójczo niekorzystna.

  Najwyraźniej Zawisza pochyla się z troską i zależy mu, na jakiejś szczególnie ważnej grupie społecznej.
  Ta grupa zdaje się srać na 500+ (te grosze, acz je bierze), natomiast przed podjęciem decyzji o zygotach, sprawdzają rachunek bankowy partnera i bik, czy aby napewno ma dobrą pracę. Warto sprawdzić również księgi wieczyste i archiwa kryminalne.
  Sprawy co prawda napewno umorzono, ale mogą być jakąś wskazówką, co do branży partnera.
  Na googlu odległość do stacji metra, oraz kliniki invitro. W dalszej kolejności dobre skomunikowanie i dogodności infrastrukturalne.

  Wtedy gdy wszystko jest ok, dochodzi do podjęcia ważkiej decyzji o spłodzeniu nowego potomka docelowego - ludzia wartościowego.
 • @Husky 21:15:56
  widzę, że frustracja twoja osiąga zenitu, ileż słów wskazujących na frustrację w swych komentarzach używasz. Nie dziwię się, dziś gdy PiS pokazało swoją prawdziwą twarz,twarz niekompetentnych PiSiewiczów, twarz złodziei (nagrody, przytulane pieniążki w spółkach skarbu państwa), kumotrów, dypłomatołków, trudno będąc lemingiem PiS nie czuć frustracji. Autor tego tekściku, który skopiowałeś, tak skopiowałeś, bo na własny to ciebie raczej nie stać, myli pojęcia, leminga z symetrystą. No ale to tekst dla określonych środowisk, trudno więcej wymagać. Opis leminga masz w moim komentarzu, a wygląd? Widzisz go za każdym razem, gdy się golisz.
 • @Torin 01:46:24
  Mylisz się, ja wręcz jestem przeciwny dawaniu 500+ ludziom, których tu opisałeś. Dla nich 500 zł to to co zostawiają przy jednej wizycie w hipermarkecie. Pomoc społeczna winna być kierowana do tych co potrzebują, a nie wszystkich, na głosach których partii zależy.

  Ale masz rację, po Okrągłym Stole i Magdalence z których wywodzą się nasze elity PO-PiS, SLD zmieniono priorytety społeczeństwa, nie rodzina a nowy samochód, nowy telefon stały się wartością, choć tę zmianę obserwuję również wśród innych społeczeństw, np. Włochów. Kiedyś usłyszałem takie zdanie, "twoją wartość wyznacza samochód, jaki posiadasz". Ja na to odpowiedziałem, że niska byłaby moja wartość, gdyby samochód miał byłby być jej wyznacznikiem.
 • @Zawisza Niebieski 07:22:27
  //No ale to tekst dla określonych środowisk,//
  przecież frustracie to ja ci go dedykowałem ,wiedząc jakim lemingiem prostym jak drut jesteś.
  O co ci chodzi
 • @Zawisza Niebieski 07:22:27
  pajacu nieogolony jeszcze
  a jest tam link zakuty czerepie czy nie ma ?
  i nie lataj tak od stolika do stolika lemingu prosty jak drut, ta twoją starość i wypalenie to jednak straszna sprawa.
  Żal mi cię , tak po ludzku
  żal

  Pamiętajmy, że my tu podchodzimy wszyscy do ciebie z szacunkiem, W końcu chcemy cię tylko uczłowieczyć, a nie poniżyć.
  Nic więcej
 • @Husky 18:10:02
  Czy próbowałeś kiedyś, Husky, zmądrzeć i przestać być skurwielem? Pamiętaj: z pomocą Bożą nie ma rzeczy niemożliwych.
 • @Mariusz G. 09:04:27
  pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY