Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
870 postów 14310 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Sterylizacja czy aborcja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapobiegać, czy leczyć?

 

 
Za sam tytuł zostanę zapewne "odsądzony od czci i wiary", a  będą sugestie linczu. A co mi tam. Tę opcję też trzeba przedstawić.
 
Obecnie istnieje żądanie przydzielenia świadczeń dla niepełnosprawnych pozwalających im "godnie żyć". Co to oznacza?
Ano to, że sporo z nich będzie miało zapewnione warunki egzystencji i dużo wolnego czasu. Czym się zatem będą zajmować?
Można domniemywać, że jednym z istotnych zainteresowań będzie prokreacja.
Do tego, wobec zapewnienia świadczeń umożliwiających "godne życie", nie będzie żadnych ograniczeń na tym polu, a nawet pewnego rodzaju moralny nakaz ze strony środowisk "pro life", tudzież Kościoła i pokrewnych instytucji.
 
Można się zatem spodziewać "inwazji" niepełnosprawnych. Brzmi to brzydko, ale tylko to określenie daje właściwe znaczenie coraz bardziej prawdopodobnej sytuacji.
 
A przecież mamy też inne żądania pochodzące ze środowisk, które raczej nie przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa. Chodzi mi o żądania środowisk żydowskich dotyczących tzw. mienia bezspadkowego, czyli "wyrwania" z dyspozycji polskiego społeczeństwa tego, co zostało wytworzone w ramach współpracy z gościnnie przyjętymi uchodźcami żydowskimi.
 
Są i inne obciążenia. Choćby spłata zadłużenia wynikająca z "łaskawego" przejęcia przez środowisko "bankierskie" polskich banków. A ich prowadzenie przecież jest trudne i kosztowne;-)))
 
Czy polskie społeczeństwo udźwignie te wszystkie należności?
Są po temu coraz większe wątpliwości mimo chwalby sukcesów gospodarczych. Bo mimo tych zapewnień - podatki dalej rosną (znowu paliwa), a średnia zarobków dalej jest znacząco niższa niż w części zachodniej UE. A oni tam wcale wydajniej nie pracują.
 
Kończąc. W zaistniałej sytuacji należy rozważyć, czy jednak nie ograniczyć prawdopodobieństwa zaistnienia rosnącej ilości niepełnosprawnych, poprzez ograniczenie narodzin dzieci z rodziców mających skazę genetyczną wskazującą na przekraczającą normę możliwość pojawienia się wady genetycznej.
 
Pytanie do środowisk "pro life": która wersja jest lepsza - aborcja, czy sterylizacja?
 
Czas się nad tym zastanowić.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ponieważ szanowny Autor odczuwa troskę dotyczącą gospodarki, wydajności tej gospodarki i jej możliwości utrzymania "godnego życia" dla ludzi nieprodukcyjnych to wyjaśnię szanownemu Autorowi tę problematykę.

  Możliwości gospodarcze zależą wyłącznie od wielkości zgromadzonego kapitału trwałego. Bez znaczenia jest do kogo ten kapitał będzie należał, ważne jest natomiast czy będzie on zlokalizowany na terytorium Polski. Do tworzeni tego kapitału trwałego musi funkcjonować jak najbardziej zderegulowany rynek, by ustalały się poprawne ceny określające wartość tego kapitału. Z zadaniem gromadzenia kapitału trwałego o największej wartości najlepiej radzą sobie osoby prywatne, bo działa na nich motywacja osobistej straty i osobistego zysku.

  Natomiast najważniejszą przeszkodą dla gromadzenia kapitału trwałego są bardzo popularne wśród Polaków ideologie, które potępiają zysk, potępiają własność prywatną, potępiają niezależność od rządu pieniądza, potępiające wolny rynek jako przejaw darwinizmu społecznego. Ideologie te zachwycają się samowystarczalnością i jednostajną gospodarką okrężną, która nie akumuluje kapitału.

  Gospodarka zatem ma wielkie rezerwy, które pozostają niewykorzystane, a które pozwoliły by utrzymać bardzo wiele osób nieprodukcyjnych. Rezerwy te są jednak wstrzymywane z przyczyn ideologicznych.

  Jeżeli teraz szanowny Autor w imię realnych możliwości gospodarczych społeczeństwa stawia tezy godzące w największy skarb jakim jest życie ludzkie, podczas gdy w dziesiątkach poprzednich artykułów propagował taką właśnie ideologię, która świadomie ogranicza możliwości gospodarcze, to ja uważam taką postawę za jakieś paranoiczne wynaturzenie.
 • @programista 09:58:37
  Pana filozofia jest filozofią pełnego brzucha - gdyż tylko zdolności produkcyjne gospodarki ma na uwadze.
  I próbuje mi Pan swą ideologią "wcisnąć w brzuch".

  Tymczasem mój punkt widzenia jest związany z harmonijnym rozwoju społeczeństwa z uwzględnieniem natury i jej potrzeb.
  Pańska opcja jest żydowska gdyż uznaje Pan za największy skarb życie ludzkie. ("..tezy godzące w największy skarb jakim jest życie ludzkie, ").
  Moje ujęcie nie jest antropocentryczne.

  W sumie pańską postawę uważam za paranoiczne wynaturzenie - używając pańskiego słownictwa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:33:40
  "Pańska opcja jest żydowska gdyż uznaje Pan za największy skarb życie ludzkie. "

  Wspaniale to szanowny Autor ujął - każda opcja nie-żydowska musi życie ludzkie traktować jako sprawę drugoplanową.

  Pod tym względem może szanowny Autor czerpać garściami przykłady historyczne ideologii które traktowały życie ludzkie jako sprawę mniejszej wagi. Jest szanowny Autor w doborowym towarzystwie.
 • @programista 10:44:09
  Tylko w judaizmie jest "czyńcie sobie ziemię poddaną".

  W innych systemach jest raczej - "współistnijcie".
  Proszę udowodnić, że pańskie życie jest więcej warte niż niedźwiedzia polarnego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:50:27
  Niech szanowny Pan najpierw "udowodni" że to przed nim inni mają "udowadniać" że ich życie jest dla nich ważniejsze niż życie dowolnego zwierzątka.
 • @programista 11:30:41
  To już jest żydowska dialektyka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:12:57
  Jakby pańska z poprzedniego komentarza była innego rodzaju.
 • @
  https://lesstewart.files.wordpress.com/2008/11/compulsorysterilization.jpg

  "We do not stand alone". Nazi propaganda poster from 1936. The shield is inscribed with the title of Nazi Germany's 1933 'Law for the Prevention of Hereditarily Diseased Offspring' (compulsory sterilization law). The couple is in front of a map of Germany, surroundedby the flags of nations which had enacted or were considering similar legislation.

  PS. Zwracam uwagę na flagę polską.
 • @programista 12:20:56
  mimo wszystko chętnie zobaczył bym dowód na to , że pańskie życie jest warte więcej niż tego polarnego misia.
 • @zadziwiony 13:31:46
  Czy równie chętnie chciałby Pan udowadniać przed kimkolwiek "że pańskie życie jest warte więcej niż tego polarnego misia"?
 • @programista 12:20:56
  Przecież wystarczy, że staniecie naprzeciw siebie - programista i niedźwiedź.
  Czyje życie jest cenniejsze?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:48:37
  A czy Szanowny Pan poddałby się takiej ocenie?
 • drogi Panie, co tam skazy
  znacznie bardziej obciążające będą lada dzień spodziewane genetyczne przeróbki,

  wobec "postępu" społeczeństwo nigdy nie miało nic do powiedzenia, co prawda jakiś tam margines dawniej niszczył maszyny, ale to historia. Dzisiaj trzeba by zabijać.
 • @programista 09:58:37
  ? bez znaczenia jest własność kapitału, bomby atomowej pewnie też, no to o co ten raban z Iranem?

  ? bez zderegulowanego rynku nie sposób prawidłowo wycenić kapitału ! a cóż ta deregulacja oznacza ?

  ? bez zderegulowanego rynku nie można tworzyć kapitału trwałego

  ? osoby prywatne działające dla osobistego zysku są mądrzejsze od osób prywatnych pracujących dla kogoś, w tym dla społeczeństwa, to może sprzedać Polskę w pywatne ręce, wszystko nabierze większej wartości, włącznie z obywatelami będącymi prywatną własnością osoby prywatnej.

  ? Ideologie potępiające zysk przeszkadzają gromadzeniu kapitału trwałego, dlatego PRL niczego się nie dorobił, co udowodnił Balcelerowicz sprzedając wszystko za grosze, przecież to były tylko powojenne zgliszcza.
 • @programista 13:51:00
  Moja idea wyjaśnia, że oba istnienia są sobie równoważne i równe.

  Dlatego zamiast zabijać niedźwiedzia można dać mu fokę.
  A zastrzelić programistę.
 • @interesariusz z PL 13:57:17
  Ogląda Pan filmy z ząbie?

  To właśnie są niepełnosprawni w czasie kryzysu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:46:09
  Polskiego społeczeństwa nie mieszajmy do tego. Jest to wyłącznie kwestia budżetu państwa (pieniędzy wcześniej zrabowanych, ja również jestem częścią społeczeństwa i nigdzie się nie godziłem na stawki podatków, czy oferowane przez rząd przymusowe daniny, a rząd do tej pory nie spisał swojej oferty względem mnie, co konkretnie mi oferuje i za ile).

  Ale do rzeczy. Idźmy dalej przedstawionym tokiem myślenia. Zabrońmy palenia (handlu fajkami, uprawą tytoniu), picia (handlu, produkcji, ewentualnie piwo czy wino można zezwolić na receptę, czy inne pozwolenie rządowe, np. dowód z funkcją pamięci, z mikroczipem który należy zeskanować przy kupnie - oczywiście z limitem, maksymalnie czteropak na tydzień). Proponuję w ogóle w każdym domu czy kiblu, albo po prostu każdym sprzedawanym sedesie rządowy czujnik wifi, który zaraz wykryje co jedliśmy i piliśmy i zaraz prześle wszystkie statystyki do Rządowego Centrum Kontroli Jakości Populacji. Oczywiście nie może być tak, żeby ktoś miał dziecko bez pozwolenia rządu. Na to musi być również odpowiednie zezwolenie od pana premiera. W ogóle dziecko jest poczęte i wyprodukowane w rządowym centrum populacji, z rządowo zatwierdzonych plemników i jajek, nowy obywatel musi spełniać wytyczne rządowego programu gospodarczego przecież. Tzw rodzic ma tylko przywilej opieki (za lepszą żywność i opiekę zdrowotną w rządowych centrach dystrybucji jadła i świadczeń zdrowotnych).

  Czysty faszyzm. Człowiek nie ma żyć na potrzeby systemu (rządu), tylko odwrotnie (o czym też mówi nasza zakichana konstytucja - suwerenem jest naród, społeczeństwo). Nikt nie ma prawa rościć sobie prawa do życia innych, i ich ciała.

  To, że prawo może iść tylko w kierunku socjalizmu, komunizmu, większej ingerencji we wszystko, czyli faszyzmu, to jest jakiś banialuk, który nie wiadomo czemu, a może wiadomo autor sobie ubzdurał.

  Obrzydliwy wpis. I co panu ta foka przeszkadza, czemu mniej warta? Żydowska?
 • Pytanie do środowisk "pro life": która wersja jest lepsza - aborcja, czy sterylizacja?
  dekapitacja........... środowiska "pro life"
 • @programista 13:43:00
  Wszystko zależy od perspektywy z której te wartości oceniamy. Dla mnie moje życie jest dużo więcej warte niż szanownego Pana. Programista z pewnością poświęcił by moje dla ratowania własnego. Z punktu widzenia interesów naturalnego środowiska na Ziemi więcej warty jest ten miś, bo mniej niż programista szkód jest w stanie w nim poczynić.
 • Czy obecnie POLSKA jest przygotowywana na schroniskiem dla niepełnosprawnych żydkow?
  Powstaje pytanie: kto wpuścił opiekunów i niepelnosprawnych do żydowskiego sejmu na terytorium POLSKI (własność SŁOWIAN), będącej pod żydowską okupacją?
  Oczywiście żydowskich niepełnosprawnych do żydowskiego sejmu wpuścili żydki!
  To żydki mają interes, aby przepchnać jak niejwiększe datki (SŁOWIAN), na żydowski niepełnosprawny pomiot (dla SŁOWIAN, potomstwo żydków , to - pomiot!). Taka prawda!

  Nie jest tajemnica, że potomstwo zydów i chazarów - degeneruje się!
  Jest takie powiedzenie: "z gówna bicza nie ukrecisz"!

  Żydzi nie tylko chcieli by od SŁOWIAN wyłudzin nienależne emerytury, nie tylko ukraść nieruchomości, ziemię, działki, ale żydki chca jeszcze wiecej, chcą wmanipulować SŁOWIAN, aby cały zdegenerowany (niepełnosprawny) pomiot żydowski, to właśnie SŁOWIANOM wcisnać na utrzymanie.

  Administracja terytorium POLSKI (włásność SŁOWIAN) została arbitralnie, podstępnie przejęta przez żydowski pomiot, który godnie opłacany, godzi się przyjmować wszystkich żydków na terytorium SŁOWIAN (żydowskie, bezprawne rozdawnictwo obywatelstwa dla żydów!

  Żydki jednak prawie wszystkie są niepełnosprawne, chore, to aby móc skorzystać z obywatelstwa POLSKIEGO (żydowski okupant Polski nie może jednak wydać na terytorium POLSKI, ani jednego ważnego aktu prawnego, a więc i obywatelstwo polskie, jakie bezprawnie jest rozdawane żydkom przez żydków, jest - BEZSKUTECZNE (nieistniejące), czyli pozorne.

  Faktycznie jednak żydki nie mogą dostać ważnego dokumentu urzędowego w formie: "obywatelstwa POLSKIEGO"!
  Ale bezprawie w tym względzie, chroni międzynarodowe żydostwo, czyli: vatykan, illuminaci, masoneria.

  Niepełnosprawne żydki zamierzają zjechać do POLSKI, ale wcześniej muszą sobie załatwić "godne życie" w Słowiańskiej Polsce, na koszt Słowian!

  Dlatego ten uzgodniony z masonami bum, na żydowski sejm, w okupowanej Polsce i takie przyzwolenie ochrony żydowskiego sejmu, w okupowanej Polsce, w celu (niepisanym) załatwienia międzynarodowemu, niepełnosprawnemu, bo zdegenerowanemu żydostwu, jak najwyższych rent inwalidzkich", jak najwyższych pensji dla żydowskich opiekunek, bo żydowi przysługuje godne życie", gdyż jest np. pomiotem żydów, które otruło ~ 60 % Słowian Europy i wcześniej juz przejęło domostwa i wszelkie dobra materialne otrutych Słowian!

  Oprócz rent dla niepełnosprawnych, żydki, aby im sie zyło jak w raju, to wyłudzą sobie na koszt SŁOWIAN (doskonałe DNA) darmowe leki, opieka, lekarze, szpitale, wszystko za darmo i tylko do żydowskiej dyspozycji, np wózki inwalidzkie najpepsze za darmo dla wybranych żydków niepełnosprawnych, wczasy po całym świecie za darmo, na koszt Słowian!

  Słowianin, jeśli zdarzy się, że jest chory, to żydowscy lekarze szybko przekażą go, do lepszego świata, tylko trochę wcześniej jeszcze poeksperymentują na jego organizmie (młodzi żydowscy przyszli lekarze muszą mieć materiał do praktyk, na ludzkim organizmie)?
 • @Krystyna Trzcińska 19:08:33
  Błąd, to państwowa pomoc normalizuje stan bycia niepełnosprawnym degenerując człowieka, i dlatego później wpada się na takie pomysły jak "czy sterylizacja, czy aborcja". Co więcej nie zarabiający "żydek" to bezpieczny "żydek". Byłaby to dobra strategia walki, bo w normalnych warunkach (gdy rząd zajmuje się tym, czym powinien) normalny człowiek musi walczyć i ma motywację by walczyć, bo żaden rząd mu nie pomoże. Oczywiście od tego był zawsze chłop. Ale obawiam się, że zwykli Żydzi (ci wierzący i posiadający po 6 dzieci) by na to nie poszli, zdając sobie z tego lepiej sprawę niż przypuszczalnie zwykły "słowianin". Chociaż - celem może być degenerowanie "słowian", robiąc z nich inwalidów za 2 szekle.

  W każdym razie proszę odstawić te proszki (pewnie żydowkie).

  http://www.nacjonalista.pl/2016/06/20/prof-feliks-koneczny-nie-ma-syntez-pomiedzy-cywilizacjami/

  tu coś o cywilizacjach. Pomysły p. Wojtasa to w żadnym wypadku nie jest nasza cywilizacja (ceniąca indywidualizm, dająca szansę nawet Stiwenom Hokingom, ba nawet "żydkom"). Ale "słowiańska", szczególnie ta wschodnia, z domieszką mongolskiej - już prędzej. Fuhrer też byłby rad. Fuhrer pierwszy.

  A tak swoją drogą - na ukrainie, w chinach, w rosji bodaj też - kataloguje się DNA ludności. Rozumiem, że szacowne grono dyskutantów jest jak najbardziej za? Przecież to i "defekt" łatwiej znaleźć, choćby w postaci garbatego nosa?
 • @k4tx 16:56:58
  Nie myślałem, że jest pan aż tak głupi.
  Ot , siurpryza.
 • @Husky 18:10:56
  Psy też mamy likwidować? Toż to przyjaciel człowieka (dalej jest koń, długo nic i kobieta.
 • @k4tx 20:48:18
  Ale się Panu wszystko momerdało (albo popierdo...o).
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:57:21
  To Pan tu ćwiczy nowe definicje, kolejny raz, i kolejny raz ciągnie temat eugeniki "z ludzką twarzą". Na odpowiedź nie czekam, ale jeśli coś bardziej merytorycznie, why not.
 • Panowie Szlachta , kobitki już gotowe
  https://pbs.twimg.com/media/Dc8HkonW4AILk1g.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:54:04
  //dalej jest koń, długo nic i kobieta.//
  nic i kobieta ???

  https://pbs.twimg.com/media/Dc3ACRBWkAAMm63.jpg
 • @Arjanek 13:29:47
  Ale tu nie było mowy o PRZYMUSOWEJ sterylizacji,
  co innego swobodny dostęp do badań prenatalnych (w tym genetycznych), by ludzie ŚWIADOMIE mogli się na nią zdecydować.

  Samo powstrzymanie się od prokreacji jest dużo lepsze od prób "sprostowania po fakcie" (aborcja).
  Choć i to co robił Onan w Biblii jest ponoć potępione przez Boga.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY