Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednym słowem: do d... z taką organizacją.

Wczoraj odbyło się zebranie osób zainteresowanych powołaniem stowarzyszenia  (publicystów).

Jak to wcześnij sygnalizowałem - zajmuję się ogrodnictwem i to jest u mnie szczyt sezonu. Brak mi czasu, aby, jak to się mówi, "w głowę się podrapać". Bo to i nie ten wiek, aby być ciągle aktywnym i wszystko kojarzyć.
Liczyłem, że sprawy będą przygotowane, podpiszemy stosowne deklaracje, wymienimy uwagi  i tyle.
Na wszelki wypadek pojawiłem sie trochę wcześniej - akurat łatwo udało mi się znaleźć miejsce do parkowania w pobliżu.
I -- "pocałowałem klamkę".
Gienka Sendeckiego, jakby nie było - gospodarza spotkania, po prostu nie było. Na telefon - a "jestem w drodze" i poproszę kogoś, aby cie wpuścił.
 
Po kilku minutach pojawili się inni : Marek Głogoczowski,  Grzegorz Świderski z synem.
Miał być ktoś jeszcze, ale dowiedział się, że jest jak jest i zrezygnował.
 
Po ponad godzinie pojawił się Gienek Sendecki bez jakiejkolwiek wiedzy na temat organizacji. Na stwierdzenie, że podobno Oświat przesłał na jego adres wszelkie dane do powołania struktury - Gienek zrobił "wielkie oczy" - nic o tym nie wie, a poczty nie otwierał.
On tylko udostępnia lokal.
 
No cóż. Nie ma się co dziwić, że co i rusz Polska i Polacy dostają "kopa w d.. " przy różnych okazjach. Przy takiej organizacji to normalne.
 
Co dalej?
Dwie opcje:
1. Olać sprawę, bo szkoda zachodu.
2. Rozesłać do zainteresowanych deklaracje (jeśli nie mają (bieda) drukarek u siebie) i poprosić o wypełnienie i podpisanie. Wysłać na adres.
No właśnie. Brak jednej kwestii - ustalonej siedziby stowarzyszenia. Nie chciałbym, aby to była Kozia w Warszawie - zwłaszcza po tej gościnie. Także z tej racji, że Telewizja Narodowa, to już opcja o pewnym profilu politycznym, co G. Sendecki sygnuje. A stowarzyszenie nie miało mieć takich konotacji.
 
Sprawa do przemyślenia. Na tę chwilę - byłoby wskazane, aby zainteresowani potwierdzili swą wolę udziału. Będą  takowi - mogę spróbować to skleić (za jakieś 2 - 3 tygodnie).

Brak deklaracji woli - upoważnia do rezygnacji z projektu. 

KOMENTARZE

 • Będzie pysznie :8-))))))
  Powiatowe Koło Pszczelarzy Ziemi Jeleniogórskiej organizuje w niedzielę w Domku Myśliwskim w Karkonoskim Parku Narodowym inaugurację sezonu pszczelarskiego.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  Będzie pysznie 8-))))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DdnbRCOUwAATvMG.jpg
 • @Husky 07:21:09
  Rozumiem, że każdego gościa, a już pieskiego pochodzenia, przynajmniej jedna pszczoła użądli w d...
  Na powitanie. Później będzie jeszcze lepiej.
  Co kto lubi ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:50:00
  Użądlenie pszczoły - naturalne lekarstwo.Pozwól się użądlić, bo to... pożyteczne! Nie uciekaj przed pszczołami! Warto przez chwilę pocierpieć, gdyż jad ma wiele zalet!
  Już starożytni Rzymianie cenili zalety jadu pszczelego.
 • @Husky 07:55:06
  Na husky'ch - to i szerszenie można znaleźć.
  Te dopiero dają kopa...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:14:26
  Miłego dzionka 8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DddzjxfUQAAFnP_.jpg
 • @Husky 08:32:14
  Czemu reklamujesz obcych - toż to nie husky..., a porządne pieski.
 • Autor i grupa inicjatywna
  Szanowny Panie idea pana Oświata na samym początku była słuszna. Pan Oświat pragnął powołać Stowarzyszenie NIEZALEŻNYCH Dziennikarzy (http://oswiat.neon24.pl/post/143672,powolujemy-stowarzyszenie-niezaleznych-dziennikarzy ) . Była to interesująca propozycja. Szkoda jednak, inicjator nie podpisał się z imienia i nazwiska pod deklaracją.
  Już pod tym swoim postem, autor umieścił gotowy statut: Stowarzyszenia , dziennikarzy, publicystów i twórców. To nic nowego Stowarzyszeń dziennikarskich w Polsce jest aż za wiele. Pominięto kwestie najważniejszą Stowarzyszenie NIEZALEŻNYCH dziennikarzy.
  Nałożył pierwsze ograniczenia na potencjalnych członków. W pkt 7 zapisano „Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej” To bardzo szerokie pojęcie. Co to znaczy ? Czy elementem tradycji narodowej to gloryfikacja Łupaszki, Kuklińskiego, Dzierżyńskiego, Jana Pawła, moherowe berety, czy obrona życia poczętego ? Kto o tym będzie decydował ?
  Dalej zapisano: (pkt 22) Utrata członkostwa następuje na skutek: (ppkt b) łamania statutu i nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia, lub (ppkt c) na pisemny wniosek pięciu członków Stowarzyszenia. Czy wnioskując na podstawie pkt 7 statutu , każdy może go złamać i każdy myślący inaczej może być wykreślony z stowarzyszenia.
  Dalej pojawił się formularz Deklaracji Stowarzyszeniowej dziennikarzy. Formularz wymagał poza nazwiskiem (co jest zrozumiałe, i powinno być potwierdzone innym dowodem) też od akcjonariuszy zamieszkania zamiast np. numeru PSL. Dziś adresu zamieszkania nie podaje osobą trzecim. Adres zamieszkania wykreślono nawet z dowodów osobistych.
  Już raz Pan Oświat wychodził z taką propozycją w lutym br. (http://oswiat.neon24.pl/post/142552,stowarzyszenie-dziennikarzy-publicystow) Wtedy również Pan poparł inicjatywę. Już wtedy trzeba było wyciągnąć wnioski dlaczego tak szlachetny pomysł nie znalazł akceptacji. Już wtedy trzeba było zastanowić się dlaczego ? Można przedłożyć propozycję statutu, ale najlepiej stworzyć go na posiedzeniu grupy inicjatywnej. Sam statut nie wystarczy, trzeba wyznaczyć cele i plan działania dla ich osiągnięcia. W szczególności, co zrobić by inicjatywie nadać wydźwięk krajowy, jakie platformy medialne budować dla pracy dziennikarzy stowarzyszonych. By pozyskać ludzi trzeba cos im zaoferować , czego nie mają u innych. No i najważniejsze, źródła finansowania. Ze składek to można co najwyżej wykupić domenę internetową.
  Co do Telewizji Narodowej to znam ich punkt widzenia z materiałów np. spod ambasady francuskiej. To nie dziennikarstwo tylko awanturnictwo z krucyfiksami. To kładzie się cieniem na rzetelnym dziennikarstwie. Bez obrazy takich materiałów można kręcić całymi godzinami. Wariatów w kraju nie brakuje, tylko kto to będzie oglądał. A jeżeli ma być ten wzorzec polskiej postawy patriotycznej, to przynajmniej u mnie budzi to wątpliwości.
  Materiały Czerwonego Korsarza to już co innego, są to obiektywne przekazy wydarzeń, najczęściej z Trójmiasta z zachowaniem staranności i obiektywizmu. Wobec skromnych możliwości finansowych i amatorskiego sprzętu jest to naprawdę dobra społeczna robota.
  Nie krytykowałem inicjatywy bo nie chciałem zakłócać inicjatywy skąd inąd chlubnej inicjatywy. Gdyby inicjatywa przybrała moje oczekiwania, zapewne nawet bym do tego stowarzyszenia przystąpił. Teraz pozwoliłem sobie napisać o tym. Mam nadzieję, że w przyszłości pozwoli to inicjatorom tego pomysłu wyciągnąć właściwe wnioski przy kolejnej próbie stowarzyszeniowej.
 • @Husky 07:21:09
  Rozumiem, że Wszystkie pozostałe przy życiu 8 pszczół zapraszacie.
 • @Fischer 11:44:11
  Panu się chyba marzy partia polityczna, która Pan będzie sterował "z tylnego siedzenia".

  To nie tak.
  Jeśli odczuwa się potrzebę realizacji, a może tylko zaprezentowania, jakiejś wspólnej idei związanej z publikacjami w necie, to takie stowarzyszenie dałoby możliwość poszerzenia oddziaływania.
  Ja nie widzę możliwości i potrzeby tworzenia kolejnej partyjki.
  Owszem, gdyby wyklarowały się jakieś idee godne wysiłku - wtedy można tworzyć konfederację na rzecz jej realizacji do czego stowarzyszenie byłoby bardzo przydatne.
  I tyle.
 • porażka?
  Rzeczywiście do d… z takim stowarzyszeniem.
  Ale może nie do końca.
  Już wcześniej chciałem zrezygnować widząc małe zainteresowanie.
  Co do przesłanych materiałów. Ponieważ było tych papierów na zwykłą kopertę za dużo poszedłem w poniedziałek rano z nimi na miejscową pocztę, poprosiłem o dużą kopertę i znaczek, zaadresowałem i dałem pani w okience do wysłania, tak jak zwykle do tej pory to robiłem. Aby przesyłka doszła na czas nie wysyłałem jej listem poleconym, bo w takim układzie jeśli listonosz nie zastaje adresata zostawia awizo i przesyłka może leżeć na poczcie nawet kilka dni nim ją adresat odbierze, albo nie odbierze.
  Czy mogło się zdarzyć, że pani z okienka listu nie wysłała?
  Czy też listonosz rzucił przesyłkę pod drzwi, wcisnął w szczelinę miedzy furtką i słupkiem i sobie poszedł.
  Szkoda, bo o wysłaniu informowałem już we wtorek, a liczyłem, że najdalej w czwartek przesyłka dotrze na miejsce zaadresowania.
  Tak czy inaczej kolejnego spotkania chyba nie ma co organizować, bo trudno liczyć by ktoś chciał się na nie fatygować po raz drugi.
  Czy sprawa upadła?
  Może tak, a może nie.
 • @Fischer 11:44:11
  ,,Nałożył pierwsze ograniczenia na potencjalnych członków. W pkt 7 zapisano „Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej” To bardzo szerokie pojęcie."

  To nie ograniczenie, lecz świadomy zapis.
  Bardo ogólnikowe ujęcie roli stowarzyszenia mające na celu jego gładkie przyjęcie przez tych którzy takie stowarzyszenia opiniują i rejestrują.
  Przed laty grupa osób próbowała zarejestrować stowarzyszenie w którym znalazły się takie sformułowania jak suwerenność, polska racja stanu, patriotyzm i okazało się że urzędnicy w warszawskim ratuszu dopatrzyli się w tych słowach treści ksenofobicznych i sąd wniosek o rejestrację odrzucił
  ,,.. upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej…”
  Czy do tradycji narodowych, lub w pojęciu polskości, należą i znajdują się takie rzeczy jak genger, gloryfikacja bandziorów, zdrajców, fanatyków?
  Oczywiście że nie, ale też nie będziemy tego podnosić w statusie, by warszawski ratusz na zapytanie sądu, nie wystawił nam opinię faszystów.
 • @Fischer 11:44:11
  ,,Czy wnioskując na podstawie pkt 7 statutu , każdy może go złamać i każdy myślący inaczej może być wykreślony z stowarzyszenia. ..."

  Ale na pisemny wniosek aż pięciu członków. Wiec bez obaw, z drugiej strony musi być jakiś sposób jeśli ktoś zacznie posuwać się do łamania prawa, czynów karalnych, okaże się pijakiem, złodziejem, łachudrą.
  ,, Można przedłożyć propozycję statutu, ale najlepiej stworzyć go na posiedzeniu grupy inicjatywnej”
  Już Ziut na samym początku zaproponowałby w statusie znalazła się preambuła Konstytucji RP bo jak nie, to on nie przystępuje.
  A inni w takim układzie mogliby zażądać by na pierwszym miejscu było odniesienie do Boga i cały modlitewnik.
  Na to wybuch by krzyk, że tu nie będziemy zakładać kolejnego kółka różańcowego ani agentury watykańskiej.
  Chcieliśmy tego uniknąc.

  ,, Sam statut nie wystarczy, trzeba wyznaczyć cele i plan działania dla ich osiągnięcia”

  Celem jest nie wyznaczanie celi, lecz celem jest powołanie stowarzyszenia. Dopiero stowarzyszenie zajmie się swoimi celami.
  Innymi słowy nie stawiajmy wozu przed koniem.

  ,, No i najważniejsze, źródła finansowania. Ze składek to można... „

  Powiedzmy sobie otwarcie. Rząd nas nie sfinansuje. Jako stowarzyszenie niezależnych dziennikarzy nie zwrócimy się ani do ambasady pruskiej, ani ruskiej, ani hierozolimskiej po finanse.
  Raczej zapytam czy potrzebne nam są źródła finansowania?
  I odpowiem nie, nie potrzebujemy. Bo mamy być i pozostać niezależni.
  Co do Telewizji Narodowej i Czerwonego Korsarza.
  Jak to mówią, jeden woli mamę inny woli córkę.
  Nie urodził się taki co by wszystkim dogodził.
  A i są też tacy co to sobie mówią – Zrobiłbym coś, ale teraz akurat to mi się nie chce.
  I na tym kończy im się robota.
 • @Husky 07:55:06
  Użądlenie pszczoły - naturalne lekarstwo....

  Miałem kiedyś bardzo dawno temu pięć uli.
  Przy każdym przeglądzie może nie od razu, ale jak jedna ukąsiła, to pozostałe też zaczynały. Wytrzymywałem do kilkunastu ukąszeń, ale przychodził taki moment, że serce zaczynało trzepotać i musiałem przeglądanie i podbieranie kończyć.
  Podobnie jest z prądem.
  Polski prąd 220 Volt kopnie i nic ponad to, amerykański 110 V jak kopnął to jakby dwa razy mocniej.
  Nie wiem czy to wina prądu czy wilgotnego i gorącego klimaty w którym człowiek zawsze jest w jakiś sposób spocony.
  W każdym razie 110 V kopie niesamowicie boleśnie i tak jakby serce na moment stawało.
 • @Oświat 12:55:58
  Może nie koniecznie trzeba rezygnować. Tylko schemat działania zrewidować. To dobry pomysł stowarzyszenia dziennikarzy niezależnych. Ale naprawdę niezależnych.

  Nie koniecznie karać i wykreślać z stowarzyszenia za to, że nie przestrzegają klauzuli programowej stowarzyszenia. Po co ? Niech piszą co chcą, głupców i tak nikt nie będzie czytać. To ich sprawa jak ocenią ich czytelnicy.

  Ważnym jest żeby bronić, razem jako organizacja tych niezależnych dziennikarzy. Stworzyć im platformy gdzie będą mogli swobodnie wypowiadać. Wspierać moralnie , finansowo, prawnie.

  Trzeba coś dawać od siebie, a nie brać karać etc.
 • @Oświat 14:45:17
  "...Czy do tradycji narodowych, lub w pojęciu polskości, należą i znajdują się takie rzeczy jak genger, gloryfikacja bandziorów, zdrajców, fanatyków?
  Oczywiście że nie, ale też nie będziemy tego podnosić w statusie, by warszawski ratusz na zapytanie sądu, nie wystawił nam opinię faszystów..."

  1/ Zdaje sobie sprawę, ze nie. Tylko kto będzie oceniał i na jakiej podstawie kto jest bandziorem kto nie ? Jeżeli ktoś nawet naruszy prawo, to od karania są sądy.

  Po to żydzi robili Polakom przez 35 lat pranie mózgów, by dzisiaj Polacy nie byli wstanie wyznaczyć własnych wzorców i ideałów.

  2/ Co się tyczy celu. Po co powołuje się stowarzyszenie to jednak ojcowie założyciele i wstępujący powinni wiedzieć. Co do drogi prowadzącej do osiągniecia zakładanych celi to zgodzę się. Już na forum powinno się to dyskutować.

  3/ Bez kasy daleko się nie zajedzie. Można być jedynie marginalna organizacją przez jedną lub dwie dekady. Kasa jest możliwa do zdobycia i to nie od członków , ale od państwa i UE.

  Proszę się nie zniechęcać. Nie pisze tego złośliwie. Idea jest słuszna. Proszę tylko staranniej przygotować się do kolejnej próby.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:32:26
  „Panu się chyba marzy partia polityczna, która Pan będzie sterował "z tylnego siedzenia".

  Nic mi się nie marzy Szanowny Panie.

  1/ Zdaje sobie sprawę że każda nowa partia jest skazana na klęskę. Partia niszowa (nowa) musi zabiegać o członków. Odbywa się to kosztem ideowo programowym. By osiągnąć jakikolwiek przyzwoity próg musi zawrzeć różne nie zawsze właściwe sojusze. By liczyć się na scenie politycznej musi mieć przynajmniej 20 % poparcia, wtedy szczytne pierwotne ideały, rozmywają się z interesami ewentualnych koalicjantów.

  2/ Żydzi obstawiają wszystkie partie i prędzej czy później je kontrolują poprzez sponsorowanie i równoległe sojusze partyjne. To tak jak w ruletce obstawił by Pan wszystkie numery i kolory. Dlatego zawsze wygrywają.

  Proszę spojrzeć jak kończyły się ugrupowania polityczne w Polsce. Wtedy gdy chciały poprzez koalicje zwiększyć swoje wskaźniki w rankingach. Tak zrobił Palikot, SLD, tak robi Kukiz. Pozycje należy wypracować sobie własnym mądrym stabilnym programem, a nie zawierać kolejne sojusze i rewidować założenia programowe. Wtedy ci co nas popierali na starcie, odwrócą się od nas.

  Dlatego nie jestem zainteresowany przystępowaniem do żadnej partii, ani tworzeniem nowej. Bo nawet gdyby poparło mnie 100 czy 1000 zwolenników, będę musiał układać się z innymi, kosztem własnych ideałów. Całe życie nie należałem do żadnej partii, więc i teraz nie sprzedam się jakimś zmanipulowanej partii. Zaznaczam wszystkie są zmanipulowane od lewej do prawej strony sceny politycznej.

  Polska młodzież już inaczej patrzy na świat, poradzi sobie bez nas i nie da się manipulować żydom, czy innym cwaniakom. To nie tylko kwestia tylko polskich ugrupowań narodowych, to trendy coraz bardziej rozwijający się w społeczeństwie europejskim. Partie upadną, bo są nieuczciwe wobec własnych wyborców i społeczeństwa.
  Świadomość młodzieży na razie powoli rośnie, ale z czasem postęp ten będzie postępował w funkcji kwadratowej i nie będą ulegać żadnym manipulacjom. Dotychczas rządzące partie będą musiały ustąpić lub wypowiedzieć im wojnę, która ze względu na starzenie się partyjnych struktur będzie i tak skazane na zagładę. Po prostu partie jako zdradzieckie, dbające o interesy żydów, banksterów staną się, delikatnie mówiąc niemodne. Nie da się okłamywać i oszukiwać młodzieży w nieskończoność, oni pomału, ale dorastają.
 • @Fischer 16:04:06
  ,,Nie koniecznie karać i wykreślać z stowarzyszenia za to, że nie przestrzegają klauzuli programowej stowarzyszenia. Po co ? Niech piszą co chcą, głupców i tak nikt nie będzie czytać..."

  Ależ ja się z tym zgadzam. Nikt za pisanie głupot nie będzie usuwany. Każdy z nas ma swoje głupoty, wpadki, bziki i koniki.
  Chodzi raczej o to by opinia o typowym skazanym przez sąd bandziorze nie ciążyła na stowarzyszeniu i pozostałych członkach.

  ,,Stworzyć im platformy gdzie będą mogli swobodnie wypowiadać."

  Z tym nie będzie problemu. Z tym nie będzie problemu. Jeśli powstanie stowarzyszenie, nie odchodząc od Neon24 zrobimy dla stowarzyszenia nowy portal społecznościowy ze stronami dla każdego członka.
 • Neon24
  Nawet jak by się udało zebrać 7 osób i powołać stowarzyszenie, to i tak nie udałoby się zebrać więcej osób, bo bylibyśmy napiętnowani złą opinią Neonu24. Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu.

  Ja cały czas jestem zainteresowany powołaniem stowarzyszenia blogerów, ale proponuje zrobić to bez jakiegokolwiek odwoływania się do Neonu24. Można stąd zebrać blogerów, i z wielu innych portali. A jako portal wspólny dla wszystkich można na przykład wybrać ten: http://www.prawynurt.pl/
 • @Fischer 16:22:58
  ,,Po co powołuje się stowarzyszenie to jednak ojcowie założyciele i wstępujący powinni wiedzieć"...
  ,, Kasa jest możliwa do zdobycia i to nie od członków , ale od państwa i UE. "

  punkt 1 - Wiemy
  punkt 2-Na dzień dobry nie ma się co łudzić i obiecywać sobie gruszki na wierzbie.
  Z czasem wszystko zależy od członków, ich inicjatywy, pomysłów, siły przebicia, skuteczności działania.
  Wiemy, że są organizacje pożytku publicznego, ale na starcie sądy niechętnie na nie spoglądają, wiec w statucie o tym ani słowa.
  Dziś najważniejsze to ludzie. Choćby tacy jak pan.
  Ale pan się przyłączyć nie chce (?)
 • @GPS 16:42:02
  Z tymi opiniami o Neon24 jest różnie.
  Jedni mają o nim złą opinię, inni pisą, że to jedyny portal gdzie można swobodnie pisać i komentować.
  Na początku, ponieważ to tu powstał pomysł i członkowie z tego portalu się wywodzą, nie zalecam odcinać się od Neonu.
  Jeśli by stowarzyszenie powstało, to zacznie żyć ono własnym życiem. Będzie ktoś pisał na Neonie, nie zabronimy ( bo i pan także tu pisuje, coś nawet u pana skomentowałem) inni nie będą chcieli, mając gdzie indziej swoje miejsca, też dobrze.
  Z czasem stowarzyszenie mogłoby przyciągnąć kilka ciekawych osób, bo jednak takie w przestrzeni internetowej funkcjonują i pisują.
  Moglibyśmy się rozwinąć wypracowując jakiś wspólny konsensus, stać się środowiskiem z którego opinią może by się nawet niektórzy liczyli, może byłyby i dla nas środki, ale nie stanie się to od razu ani od zaraz.
  Na to trzeba by było i czasu i pracy i cierpliwości.
  Nic ani łatwo, ani szybko nie przychodzi. Popełnić błąd jest łatwo, iść nie popełniając błędów znacznie trudniej.
 • @Oświat 17:08:09
  Publikować można wszędzie, to nie jest problem. Blogerzy ze stowarzyszenia mogą sobie publikować gdzie chcą. Ale nie ma żadnych szans na stworzenie stowarzyszenia liczniejszego niż kilka osób, gdy takie stowarzyszenie będzie utożsamiane z Neonem24, gdy rozniesie się informacja, że to stowarzyszenie powiązane z Neonem24. Od Neonu24 należy się zdecydowanie odciąć. Tutaj się nic nie uda, a jak się uda, to łatwo zostanie zniszczone złą opinią.
 • @GPS 18:14:22
  Pedagogika wstydu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:21:26
  Nie - pragmatyzm. Stowarzyszenie powinno być tak założone, by przyciągnąć jak najwięcej blogerów. Siła stowarzyszenia tkwi w liczbie. Informacja o tym, że stowarzyszenie ma jakikolwiek związek z Neonem24 spowoduje, że nikt się nie zapisze. I nie ma znaczenia, czy zła opinia o Neonie24 jest słuszna, czy nie, czy oparta o fakty czy pomówienia, istotne jest to, że jest powszechna. Kompletnie nie ma sensu, by stowarzyszenie ciężko się napracowało, by tę opinię zmienić. Nie ma sensu na start brać na siebie taki ciężar.
 • @Oświat 15:06:23
  Napięcia dopiero powyżej 200V są niebezpieczne, bo od tego poziomu prąd wnika w głąb organizmu(przebicie skóry) i płynie praktycznie tylko wnętrznościami.
  Poza tym, w temacie porażeń, najważniejszą rolę gra:
  -natężenie prądu
  -częstotliwość
  -czas działania
 • @Oświat 16:45:25
  "..Ale pan się przyłączyć nie chce (?).."

  Oczywiscie , że się przyłączę gdy będzie to stowarzyszenie niezalezne. Pora się konsolidować, bo rząd niebawem zacznie walczyc z prawdą w mediach. Niezalezni dziennikarze bedą prześladowani, a media kontrolowane. Na pierwszy ogień pójdzie Internet.

  Same stowarzyszenie Państwu nie wystarczy.
  Muszą Państwo powołać fundację niezaleznych dziennikaży. To powinno byc pierwsze glówne, źródło finansowania. Wystarczy, że sami czonkowie i sympatycy , patrioci przekażą odpis roczny podatku na taką fundację. To nic nie kosztuje ofiarodawcę, traci jedynie budżet, który i tak pieniądze trwoni. Ważne jak jak poprowadzicie kampanie pozyskiwania darczyńców i jak ich przekonacie do siebie. Przy kiepskiej operatywności może to być 150 osób co ledwo starczy na wykupienie domeny i pokrycie kosztów własnych. Jednak przy właściwym podejściu można pozyskać 1000 czy dwa tysiące sympatyków.

  Inne źródła finansowania to fundusze unijne na wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych i narodowych.

  Ważne jest by utwożyć też własną platformę medialną, przynajmniej portal internetowy taki np jak Onet, nie powiązany z facebokiem, czy innymi portalami spolecznościowymi. Warunek ten wynika z ograniczeń mających wpływ na pozycjonowania serwisu, jego ranking, a nawet brak kontroli nad wpisami.

  Przy większych funduszach własna gazeta, radio , telewizja. Wszystko zależy co w waszych mediach będziecie pisac. Jezeli będzie to prawda, artykuły rzeczowe poparte źródłami szybko krąg odbiorców będzie rósł, a tym samym osób wspierających.

  Jest wiele mozliwosci, ale to trzeba miec palan. Nie wystarczy samo stowarzyszenie bez koncepcji działania i wytyczonych celów.

  Niezależni dziennikarze mogą pisać co chcą i taka powinna być idea, ale na własnych platformach trzeba zamieszczać materiały kontrowersyjne ale wiarygodne. Wtedy będzie duże poparcie społeczne i kasa umożliwiająca funkcjonowanie stowarzyszenia. Obecnie jest zapotrzebowanie na wolne media w Polsce, niezależne od polityków, amerykanów, żydów czy kościoła. To rynek niszowy.

  Trzeba sobie zdać sprawę, że jak materiał będzie kiepski nikt na takie stowarzyszenie nie da złotówki.

  Na marginesie trzymałbym się jak najdłużej Neonu, to kilka tysięcy czytelników. Nowa platforma może nie wypalić. To sprawy techniczne które powinny być omówione z właścicielem serwisu Panem Obarą. W pewnym okresie korzystne było by linkowanie nie tylko z tym serwisem, ale i innymi serwisami niezależnymi. To gwarantuje nowej platformie wysoka pozycje w sieci , ale winduje w górę też pozostałe portale. To są kwestie techniczne tak jak wymiana dobrych artykułów i publikowanie ich równolegle na pozostałych portalach.
  Od samego początku członkowie stowarzyszenia powinni mieć swoje forum by tam omawiać swoje sprawy. Fora internetowe to gotowe skrypty najczęściej w PHP, które łatwo podlinkować np. do Neonu, lub mogą funkcjonować samodzielnie w sieci. Mogą być dostępne lub zabezpieczone hasłem.
  Trzeba pomyśleć o własnym serwerze poza granicami kraju. Wtedy serwisu nie da się tak łatwo zamknąć. Może być np.: Malta, Cypr czy USA. Obywatelowi USA trudniej zamknąć serwer jak w Polsce, Polakowi. Nawet gdy w Polsce zapadnie wyrok zakazujący działalności , to nie może on dotyczyć obywatela USA któremu jest przypisany portal. Amerykański rząd nie będzie pochopnie respektował polskiego wyroku przeciwko obywatelowi USA.
 • @Fischer 22:24:40 Australia też nie respektuje i nie wykonuje ...
  ...nakazów zamykania stron
 • @GPS 16:42:02
  Ty, jak zwykle jesteś dziwny i zakłamany.
  Wypisujesz dyrdymały: "Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu" - Neon24. A ty o jakich blogerach piszesz i na jakich blogach?
  Chcesz to powołuj sobie nowy portal, tylko nie korzystaj z Neonu24 jako trampoliny piarowskiej dla swoich brudnych celów.
  Za niegodne i rozbijackie traktowanie jednego z najlepszych wolnościowych portali polskich, moim zdaniem powinieneś zostać z Neonu24 wykluczony!
  Postępujesz jak prawdziwa szuja.
 • @Vinto 22:52:36
  Jest coś na rzeczy .Pozdrawiam. :)
 • @Fischer 22:44:48 - P_O_P_R_A_W_K_A
  Poprawka w nazwisku. Szacunek dla właściciela NEon24.pl Pana Doktora Ryszarda Opary.
  =========
  To sprawy techniczne które powinny być omówione z właścicielem serwisu Panem Obarą.
 • Uwagi odnośnie "Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe"
  Opłaca się czytać relacje z prób oddolnych organizacji, tych bez dofinansowania czegoś tam w Polsce i obserwować stałe lekceważenie.
  http://idb.neon24.pl/post/143840,czy-ryszard-opara-opuscil-polske-na-stale
 • @GPS 19:19:09
  To jest już informacja przestarzała. Papierkiem lakmusowym jest lewicowy Wykop. Zwykle trudno się tam przebić z artykułami publikowanymi na neonie. Od ponad roku obserwuję, że przestali bojkotować moje "wykopy". Ostatnio miałem tam mój największy sukces z wyświetleniami "wykopu" rzędu 5,7 tysięcy wyświetleń.
  https://www.wykop.pl/link/4308479/spaleni-zywcem-w-jedwabnem/
 • @GPS 16:42:02
  Pan nie zauważył, że pole wpisu na prawym nurcie Grzesiek ograniczył tak, że ja nie jestem w stanie publikować całego artykułu w jednym polu.
  To jest niestety poważna sprawa, właściciel reaguje.
 • @Repsol 22:59:38
  Ciągle te kłótnie.
 • @Vinto 22:52:36 - GRZEGORZ PIOTR ŚWIDERSKI NIE ROZPOZNAJE WROGA. OFIARĘ MYLI Z KATEM.
  +
  To zdanie GPS-a "Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu" to klęska nas wszystkich. Policzek. Wielkie symboliczne zwycięstwo naszych Wrogów - Antypolaków, WASP-ów, komuchów, Sowietów, mossadowców-hasbarowców, korczarystów-młodzieżystów, czumistów zabraniających gojom tytułowania wielkimi literami et consortes.
  Wróg o-bez-hołowił jednego z naszych kolegów redaktorów i sprawił, że stał się on powielaczem antypolskiej wersji rzeczywistości. Na froncie polskiej informacyjnej wojny obronnej (P.I.W.O.) poległ jeden z naszych braci. Zatruta strzała go dosięgła. Umarł, a potem ożył jako zombi. Porusza się, bloguje w polskim języku, ale to już nie jest jeden z nas, polska elita. To WASP-owski jest parobek. Zaprzaniec. Z polskiego człowieka w WASP-owskiego przemienion wampira...
  [w tym miejscu załkał nad losem zniewolonego narodu]
  Otóż prawdą jest, że większość blogerów polskich to durnie, albo agenci, podli ludzie, tumany i niedouki. W lepszym razie - kunktatorzy naiwni, wierzący że uda się Polakowi przejść przez WASP-owskie sita i sidła zastawione nań JEDYNIE ZA TO - ŻE JEST POLAKIEM. I ta większość jest na tyle dys-polska i anty-polska, że się dała zainspirować Wrogom, trwa w głupim oporze przeciwko prawdziwej polskiej elicie - czyli przeciwko nam, uczciwym ludziom nieanonimowo się wypowiadającym przez internet. W najlepszym wypadku jest gotowa przywdziać jakąś maskę, wyrzec się swojej polskiej matki, polskiego kolegi dzięki któremu się dało zaistnieć w przestrzeni publicznej, zdobyć audytorium blogerskie, zbudować jakiś szczebelek swojej karierki.
  Zachowanie GPS-a jest znamienne. Przyjechał do lokalu TELEWIZJI NARODOWEJ na zebrane stowarzyszenia polskich dziennikarzy z synem rowerem. Po stwierdzeniu, że przyszło mało ludzi - odjechali. Nawet nie wchodzili. Jak Żydzi. Polak prawdziwy by się tak nie zachował.
  Dlaczego się czepiam tego biednego GPS-a? Otóż on robi to, czego chcą Nieprzyjaciele. Dał się zniewolić na poziomie myślenia. Daje publiczny wyraz swojemu zniewoleniu. Zaraża zniewoleniem swoim dziecię swoje, dziecię przecież chociaż w części polskie, mam nadzieję.
  No i w sumie ma prawo ów Redaktor Świderski kunktatorzyć, ma prawo uczyć swoje dziecię kunktatorstwa. Ale nie ma prawa powielać antypolskiej wersji na poziomie języka. On NIE MA PRAWA tak napisać:
  - "Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu"!
  On winien był napisać: "Zdecydowana większość blogerów polskojęzycznych została doprowadzona przez wrogą inspirację do mylnego traktowania naszego portalu jako czegoś złego, niepożądanego".
  Bo Polak wypowiadając się publicznie ZAWSZE w swojej wypowiedzi umieszcza jakieś żądło polskie, jakieś ostrze raniące Wroga, jakąś prawdę odsłaniającą antypolonizm. NIGDY nie pozwala na narrację Wroga. NIGDY nie traci czujności. GPS swoim tym zdaniem i paroma innymi - SKAPITULOWAŁ. Przyjął i zaczął szerzyć WROGĄ INTERPRETACJĘ rzeczywistości. Ilekroć bowiem Polak pisze o spadku poczytności, wygaszeniu, osłabieniu NEon24 - tylekroć WINIEN wskazać, że NEon24/NowyEkran jest bastionem, który przez lata Wróg bambarduje wrogimi pociskami, wrogą propagandą, wrogim działaniem agenturalnym. Policzkować naszą enklawę polskości we wrogim morzu internetowym, pełnym rekinów antypolskich - to jakby pogardliwie się publicznie wypowiedzieć o starej i chorej matce swojej. To okazać niewdzięczność, jak ten Żyd chowany za okupacji za szafą, który poleciał na UB i doniósł na gospodarza. Polak tak nie postępuje, bo to wstyd.
  Bardzo się słabo zachował GPS. Małodusznie. Krzywdząco.
  Przez tę raniącą swoją wypowiedź.
  ==========
  @GPS 16:42:02 // Ty, jak zwykle jesteś dziwny i zakłamany. // Wypisujesz dyrdymały: "Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu" - Neon24. A ty o jakich blogerach piszesz i na jakich blogach? // Chcesz to powołuj sobie nowy portal, tylko nie korzystaj z Neonu24 jako trampoliny piarowskiej dla swoich brudnych celów. // Za niegodne i rozbijackie traktowanie jednego z najlepszych wolnościowych portali polskich, moim zdaniem powinieneś zostać z Neonu24 wykluczony! // Postępujesz jak prawdziwa szuja. // nadużycie link skomentuj // Vinto 20.05.2018 22:52:36
 • @lorenco 01:16:18
  A z czego to wynika?
  Jesteś mądry, to spróbuj to zdiagnozować.
 • @Vinto 22:52:36
  Ja podałem fakt, że Neon24 jest powszechnie wśród blogerów uznawany za beznadziejny. Na fakty nie ma się co obrażać. Nazywania szują posłańca przynoszącego złe wieści nie jest roztropne - następnym razem wieści nie będzie.
 • @adevo 01:09:10
  Ale w kwestii stowarzyszenia blogerów liczy się zdanie blogerów, a nie czytelników. Neon24 może mieć dużo wyświetleń, ale nadal większość sensownych, poważnych blogerów ma o nim jak najgorsze zdanie. Więc się do stowarzyszenia nie zapiszą.
 • @Eugeniusz Sendecki 01:17:55
  "Po stwierdzeniu, że przyszło mało ludzi - odjechali"

  To kłamstwo. Nic takiego nie stwierdziłem. Było nas dużo wielce szacownych osób. Odjechaliśmy, bo nie było organizatorów, nie było dokumentów, nie było zebrania założycielskiego. Ale byliśmy w okolicy gotowi do takowego przystąpić. Niestety się nie odbyło.

  Wszystko to co Pan napisał świadczy o Panu jak najgorzej. Nie uznaję Pana za człowieka poważnego.
 • @Vinto 01:22:46
  Brak przywódcy.
 • @GPS 01:29:40
  O gustach się nie dyskutuje.
  Napisałem jest coraz lepiej.
  Przyczynę widzę w tym, że stary skrypt ma przewagę techniczną nawet nad salonem24.
  Gdzie możesz pisać tak obszernie i wygodnie jak na neonie?
  Gdzie formatowanie ma funkcję automatycznego linkowania przypisów?
  Mający ten sam skrypt salon24 zablokował.
  Pomyślałeś, dlaczego takie ograniczenie możliwości blogerów?
  Pomyślałeś, dlaczego ograniczenie pola wpisów - realizowane w prawym nurcie maksymalną liczbą znaków i blokadą, a na salonie przez łamanie stron?
  Pewnie nie, bo piszesz krótko, bez formatu.
  Natomiast ja się zastanowiłem i uważam, że chodzi o konkurencję profesjonalnych portali. Blogerzy mają być gorsi w formatowaniu i w wyglądzie tekstu, by ludzie czytali teksty profesjonalistów dobrze sformatowane, ale przykryte reklamami.
 • @lorenco 02:03:57 - P_O_P_R_A_W_K_A
  Szanowny Panie. Oto przynosi gorzkie owoce długotrwała fizyczna eliminacja, dezawuowanie, oczernianie i ośmieszanie polskich jednostek przywódczych przez anonimowych oficerów frontu ideologicznego.
  Pańskie publiczne stwierdzenie: "brak przywódcy" jest niedopuszczalne. Sugeruje, że my, Polacy jesteśmy nieudacznikami. Albo że zjadamy swoich przywódców. Takie stwierdzenie zabija ducha, w Ewangelii jest nazwane przez Boga "zgorszeniem". Popełnia Pan ten sam grzech a-polskości albo dys-polskości co bloger GPS. Robi Pan nam, Polakom pod górkę - mam nadzieję, że bezwiednie, że Pan mówi po WASP-owską prozą nie wiedząc, że mówi taką prozą. Pełną antypolskiego jadu. Zatrutą mową.
  Powinien Pan był napisać w swoim publicznym komentarzu tak:
  - "Wróg pozbawił nas przywódców, dlatego mamy kolejne niepowodzenie". No? Co by Pana to kosztowało, zmienić myślenie na pro-polskie. Z a-polskiego. Odtruć się intelektualnie.
  A na następne zebranie organizacyjne powinien Pan osobiście przyjść. Zapraszam. Lokal jest.
 • @Eugeniusz Sendecki 02:34:32
  "Lokal jest."

  Po tym bezsensownym ataku Pana na mnie uważam, że żadne stowarzyszenie z Pana udziałem nie ma szans na powstanie czy sensowne działanie. W każdym razie ja będę Pana unikał. I wszystkim będę to zalecał.
 • @Eugeniusz Sendecki 02:34:32
  Gdybyście mieli sprawnego przywódcę i organizatora, na pewno spotkanie stowarzyszeniowe by się udało.
  A tak to mamy notkę pana Wojtasa z podtytułem:
  "Jednym słowem: do d... z taką organizacją."
  I nic tu nie ma znaczenia moja osoba czyli "pełna antypolskiego jadu"
  Stwierdziłem fakt i tyle.
  A pan do mnie jakieś przemowy ideologiczne i osobiste wycieczki.
  Ja z panem nie mam zamiaru się kłócić.
  A do lokalu musiałbym nie przyjść a przyjechać jakieś 300 km. w obie strony 600: nie stać mnie na to finansowo a i czasu na taką wycieczkę też brak.
  Żyjecie w tej Warszawie w chmurach, czy jak?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Tak ogólnie.

  Polemika staje się wykazem personalnych animozji. To nic nie daje.
  Także próby "profilowania" stowarzyszenia, które jeszcze nie powstało.
  Co do GPS - można mieć zastrzeżenia do jego uwag, ale to on był na miejscu i o czasie gotowy do wsparcia tej inicjatywy.

  Natomiast samo stowarzyszenie - sens ma tylko tworzenie organizacji o szerokim spektrum poglądów, które swym zasięgiem obejmowałoby także blogerów z innych portali - ten świat ie jest duży.

  PS. W zasadzie to "papiery" dziennikarskie mogą być dane nie z racji bycia w stowarzyszeniu, a przy przez właściciela portalu, o ile jest on zarejestrowany jako czasopismo.

  Gdyby zaś stowarzyszenie zaistniało i określono by jego profil, to można byłoby podejmować wysiłki celowe. Także w ramach grup o różnym profilu. Nie ma przeszkód w takim podejściu, a jedynym ograniczeniem mogą być wewnętrzne ustalenia np. aby nie pluć na Polskę i polskość.. Co innego rzeczowa krytyka.

  I to tyle.
 • @lorenco 03:55:17
  Dlatego - trzeba formy korespondencyjnej.

  Natomiast można byłoby informować ogół o zamierzonych miejscach przebywania i spotykać się tamże, jak podpasuje, i wtedy wszelkie kwestie wyjaśniać organoleptycznie.
 • @Vinto 22:52:36
  Faktycznie Neon24.pl jest jednym w Polsce z najlepszych wolnościowych portali polskich.

  Pozdrawiam
 • @Eugeniusz Sendecki 00:35:54
  Dziękuję za słuszną uwagę i przepraszam Pana Doktora Ryszarda Opare.
 • @lorenco 03:55:17
  „A do lokalu musiałbym nie przyjść a przyjechać jakieś 300 km. w obie strony 600:” - lorenco

  „Dlatego - trzeba formy korespondencyjnej.
  Natomiast można byłoby informować ogół o zamierzonych miejscach przebywania i spotykać się tamże, jak podpasuje, i wtedy wszelkie kwestie wyjaśniać organoleptycznie.” –Pan Wojtas

  Ja też mam sporo kilometrów do Warszawy, wydaje mi się, że Czerwony Korsarz również i wielu innych. Warszawa to nie pępek świata, przepraszam tu jeżeli dotknąłem Warszawiaków. Wydaje mi się, że Warszawiacy stanowią tylko jakiś odsetek blogerów istniejących na Neonie. Więc może lepiej jakieś wirtualne spotkanie.

  Żyjemy w XXI w , na porządku dziennym są telekonferencje np. poprzez Skype, chaty i tym podobne usługi .

  Dobrze ze jest lokal, po takowy musi istnieć jako siedziba, chociaż może niebawem będzie można zarejestrować organizacje podając jako siedzibę wirtualny adres.

  Wyznaczając spotkania w Warszawie utrudniamy jednocześnie wielu blogierom możliwość spotkania. Nie chodzi nawet o koszty, ale uciążliwość podróży i czas. Jak zdążyłem się zorientować to wielu piszących jest już w dojrzałym wieku. Wielu nieźle piszących przebywa zagranicą. Spotkanie fizyczne w stolicy ogranicza wielu blogierom dostęp do uczestnictwa w grupie inicjatywnej. Tym bardziej, że efekt spotkania nie musi satysfakcjonować przybyłego na to spotkanie z odległych zakątków kraju. Stąd tak niska frekfecja grupy inicjatywnej.

  Natomiast , przy wideo konferencjach, wyznaczonych o danym czasie i terminie to kwestia włączenia smartfona czy komputera. Można uczestniczyc w spotkaniu nawet przebywająć na rybach.
 • Panowie
  Jak nieco gorączka dyskusji opadnie to proszę odpowiedzieć, czy stowarzyszenie powołujemy czy nie?
  Fakt pierwsza próba była do d… ale do trzech razy sztuka.
  Dla GPS, skoro się tak tego domaga, mogę się odciąć od Neon24 i oświadczyć ze się odcinam, że nigdy tu nie pisałem, nie będę pisał i nie piszę, że nigdy się z panem Ryszardem Oparą w Warszawie dwa razy nie spotkałem, nigdy w Warszawie nie byłem i nie wiem co to za stolica i jakiego państwa.
  Bo mam raz, dwa, trzy, czy nawet cztery swoje portale założone na wordpress, a o Neon24 to nawet nie słyszałem. A w ogóle nigdy też nie kłamię, ale jako autor, malarz, rzeźbiarz, stolarz, zegarmistrz i mistrz dyplomowany jeszcze innych zawodów mam zwyczaj zmyślać i fantazjować i to jest moje prawo bo bez niego to nie napisałbym powieści historycznej ani żadnej innej.

  To był wstęp i koniec wpisu.

  I tom mojej powieści można jeszcze czytać za darmo, najlepiej od końca, albo od początku.
  https://wiernipolsce.wordpress.com/?s=Miecz+kr%C3%B3la+Jana
 • @Oświat 10:01:45
  no i zapomniałem, że mam jeszcze własny kanał na You Tube, a jak ktoś nie wierzy to niech obejrzy sobie mój ostatni film.
  ,,Kot prezesa i jego opozycja".
  I wyluzuje, bo zamiast sobie wytykać, pomyślmy co możemy razem zrobić.
  https://www.youtube.com/watch?v=jl53nfUVUPI
 • @lorenco , Fischer
  Proszę podać adresy swoich e- maili do mnie na wewnętrzną pocztę, bym mógł je wpisać na listę prowadzonej korespondencji dot. stowarzyszenia.
  Rozumiem, że chcecie jednak przystąpić do stowarzyszenia.
 • @Oświat 10:10:11
  Nie pomoże samobiczowanie.
  Zbyt duża ilość celów dla stowarzyszenia, wywołuje zjawisko paralaksy.

  Czy nie wystarczy jeden uniwersalny cel, porządkujący życie polskiej równowagi?

  Celem tym jest opracowanie prawdziwej równowagi władzy.
  Bez równowagi głowy inne cele są niemożliwe.
 • @Oświat 10:01:45
  "Dla GPS, skoro się tak tego domaga, mogę się odciąć od Neon24 i oświadczyć ze się odcinam, że nigdy tu nie pisałem"

  Nie o to mi chodzi. Powtarzam: pisać każdy może gdzie chce. Nie postuluję by kłamliwie coś oświadczać. Ja się nie domagam, ale informuję, że jeśli stowarzyszenie zostanie założone pod patronatem Neonu24 to będzie mieć góra 10 członków i żadnego blogera z innych portali się nie zachęci do udziału. Nie ważne gdzie kto pisze - ważne kto patronuje, gdzie się stowarzyszenie zawiązało.
 • @Oświat 10:39:59
  Byłem wyborcą Samoobrony i moje poglądy są bliżej Mateusza Piskorskiego, który jak wiadomo siedzi w areszcie, zatem wolę pozostać anonimowy.
  A po "przemowie" do mnie Waszmościa Sandeckiego, tym bardziej.
  Za jedno stwierdzenie: brak przywódcy, od razu jestem anty Polakiem.
  Jaja jakieś:)
  Dziękuję.
 • @lorenco 15:20:11
  Byłeś wyborcą Samoobrony?
  No to masz przechlapane do końca życia i czeka cię …. no niech pomyślę, co cię czeka.
  Że też o tym wcześniej nie pomyślałem, bo ja też głosowałem na Samoobronę.
  Ale później dałem się zwieść pani premier Beacie Szydło, wiadomo kobieta, ma swój czar i urok.
 • @GPS 14:12:23
  No to jesteśmy w pół drogi.
  Ja mam swój blog i swoich czytelników i komentatorów, na Neonie pisywałem bardzo rzadko aż przyszło mi do głowy to stowarzyszenie. Tylko jakoś nie mogłem zakrzyknąć –hej chłopaki, zakładamy stowarzyszenie więc odetnijcie się od Neonu 24 co ma bardzo złą tu i ówdzie opinię i przyłączcie się do mnie.
  Nie wiem , może się bałem, że mnie namierzy telewizja narodowa pana Gieńka i ustrzeli jako WASPowca, albo nazwie antypolakiem, albo syjonistyczną agenturą.
  Innym mogła by na przykład przyjść ochota mnie zlinczować i co wówczas.
  Nie ma co ryzykować. Albo siedzieć cicho , albo jak już się coś robi to nie przeciw komuś a z kimś, co nie znaczy, że pod szyldem, czy patronatem, czy za cudzą forsę.
 • @Oświat 19:31:44
  No i? Jaki mamy stan obecny?
 • @Oświat 10:01:45
  W pierwszej chwili widząc link pomyślałem ze Ty u Kosiura & Rzeczpospolita piszesz

  A tu zonk
  8-)))))))
 • @lorenco 20:39:44
  No i? Jaki mamy stan obecny?...

  Taki że nie ma Leppera i nie ma premier z broszką.
  Stan przejściowy, bo i z J. Kaczyńskim w szpitalu.
  Na Piskorskiego nie zagłosuję.
  Nie zdał egzaminu z politologii którą podobno ukończył.
  Nie wiedział, że w polityce są nie tylko więźniowie polityczni ale i zabójstwa takie jak Salwadore Aliende, Lumumba, Caucescu, Milasenowicz, Karadzić Husajn, Kadafi i setki innych.
  Jest młody i głupi, w d……..był g……..widział i pisze programy polityczno gospodarcze bez składu i sensu, bez jakiegokolwiek życiowego doświadczenia, bez znajomości gospodarki. Powinien wrócić na studia i jeszcze raz odrobić prace domowe, albo ukończyć kurs hydraulika.
  Zalecam to drugie.
  Posmakował dzięki Lepperowi bycia posłem i zasmakował. Potem zdawało mu się, zrobi karierę jako opozycjonista w stosunku do obecnych układów politycznych. No i się przejechał.
 • @Oświat 22:03:06
  No i się przejechał.
 • @Oświat 22:03:06
  No jak to tak? Co Ty piszesz? Nieudacznik a szpieg rosyjski i chiński.
  A wydawało się, że strasznie sprytny, bo przez tyle czasu wykształcona prokuratura nie potrafi postawić Piskorskiemu zarzutów.
  Mateusz Piskorski:
  Wykształcenie i praca zawodowa
  W 2001 ukończył studia politologiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W styczniu 2011 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych, broniąc na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracę doktorską pod tytułem Samoobrona RP w polskim systemie partyjnym[1].

  W 2002 został zatrudniony jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Szczecińskim, skąd odszedł w 2005. Wykładał też w Collegium Balticum i Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Szczecinie. W 2007 powrócił do pracy na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2008 został prezesem Towarzystwa Współpracy Polsko-Wenezuelskiej. Objął też funkcję prezesa zarządu Nord Media Press Sp. z o.o. Pracował również w KRRiT. Od grudnia 2009 do grudnia 2010 był zastępcą dyrektora Polskiego Radia Euro[2]. Był adiunktem na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Następnie został dziekanem Wydziału Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie[3].
  ----------------------------------------------------
  To w skrócie na temat wykształcenia.
  Pomyliło Ci się chyba z innym Piskorskim, tym z PO, zapomniałem jak ma na imię.
  Jak coś o kimś piszesz publicznie, najpierw sprawdź.
 • @Oświat 19:43:07
  "No to jesteśmy w pół drogi."

  No to pójdźmy dalej, przejdźmy całą drogę. Mam konkretną propozycję, by kontynuować to co się tu nie udało już któryś raz. Kontynuujmy to nie tu, ale na tym portalu: http://1polska.pl/ - uważam, że jest on wystarczająco neutralny, a jednocześnie patriotyczny, by zgromadzić dużą gromadę polskich blogerów. Jest akceptowalny przez każdego.
  Proszę, by każdy, kto chciałby się przyłączyć do stowarzyszenia blogerów, czy dziennikarzy internetowych, założył sobie konto tak by było ono widoczne tu: http://1polska.pl/reprezentanci (mój profil ma taki adres: http://1polska.pl/reprezentanci/grzegorz_swiderski_91) - najlepiej przy okazji przyłączyć się do tego przedsięwzięcia, ale to nie jest konieczne. A potem każdy mógłby ogłosić na swoich stronach, innych portalach, YouTube, i tu też, że powstaje inicjatywa powołania stowarzyszenia blogerów. Informacje o tym mogłyby składać się z linku do proponowanego statutu, oraz profili chętnych członków na http://1polska.pl/ - i jak się zbierze 7 chętnych, a moim zdaniem jest szansa i na 15, to ogłosimy miejsce i termin spotkania (tylko oczywiście broń Boże na Koziej - najlepiej w jakiejś kawiarni czy pubie)
  Przypominam, że pomysłodawcą i założycielem portalu 1Polska jest były, bardzo tu kiedyś aktywny, bloger, który zmienił się w youtubera i ma bardzo popularny i lubiany kanał: https://www.youtube.com/user/podziemnaTV - można go nawet poprosić by u siebie zareklamował naszą inicjatywę.
 • @GPS 01:08:56
  Przejrzałem listę deklarantów na tym portalu.
  Niektórych ludzi znam osobiście, albo poprzez publikacje netowe.

  Rozrzut poglądów jest olbrzymi i trudno tam znaleźć jakąś linię ideową. Można powiedzieć, że to grupa niezadowolonych, która poszukuje rozwiązania, albo promocji swojej osoby (bo jak mi dacie władzę, to was usadzę).

  Niemniej sam fakt, że są to ludzie deklarujący coś - już jest wskaźnikiem aktywności. Tyle, że może to być bicie piany takie samo jak na Neonie24.
  Nie ma żadnego wyróżnika - tylko lista jest długa.
  Dopiero ukierunkowane działania mogą przynieść jakiś efekt.

  Tworząc stowarzyszenie - może być otwarte na wszystkich, a w ramach wskazanej grupy warto tworzyć kadrę ludzi zainteresowanych zmianami.
  Propozycją jest utworzenie forum ideowego. Bo bez idei łączącej - nie ma sensu podejmować się jakiejkolwiek aktywności.
  Można tylko wylewać swoje frustracje.
 • @GPS 01:08:56
  Przecież za stroną http://1polska.pl/ stoją ludzie (niezadowoleni), rządni władzy. To ludzie tworzący taką "partie" z tych co nigdzie się nie załapali. No i nawet niech tak sobie będzie. Chcą jak wszyscy niskich podatków, usunięcia dotychczas rządzących, zmiany ordynacji wyborczej, likwidacje list partyjnych .

  Już nawet są reprezentanci w danych okręgach wyborczych (patrz mapa). Inaczej mówiąc i prościej chcą władzy, a nie niezależnego dziennikarstwa.

  Inicjatywa tam powstająca nie wiele ma wspólnego z tworzeniem Stowarzyszenia Niezależnych Dziennikarzy. Chyba , że te stowarzyszenie ma być na usługach szanownych liderów. No a co będzie jak niezależni dziennikarze będą krytykować kandydatów z list waszych okręgów wyborczych ?

  Proszę nie mylić partyjniactwa z wolnością słowa.

  Władzę i tak, prędzej czy później przejmą młodzieżówki patriotyczne. Czy to w drodze wyborów, czy rewolucji. Wystarczy że będą trzymać się zasad nacjonalizmu, patriotyzmu i Polskości. Nie będą wchodzić w koalicje i się sprzedawać innym partią tracąc tym samym tożsamość programową. To jedyne formacje , gdzie nie da się zainstalować żydoamerykańskiej agentury.
 • @lorenco 23:47:50
  ,,Nie zdał egzaminu z politologii którą podobno ukończył."

  Lorenco, czytaj ze zrozumieniem.
  Absolutnie oblał egzamin z tego co studiował, to znaczy z politologi, a dowód?
  Jego chyba już dwuletni areszt bez konkretnych zarzutów.
  I kto wie czy nie będzie siedział jak afrykański Mendela, do późnej starości.
  Żebyś jednak zrozumiał o czym piszę, egzamin, ten realny życiowy i polityczny, a nie te pieprzone, dziś niewiele warte papierki z tytułami magistrów z którymi trzeba szukać zatrudnienie jako sprzedawca, ochroniarz, kierowca.
 • @Oświat 09:59:17
  "Na ile tamten portal jest mocniejszy od Neonu."

  Wszystko jest silniejsze od Neonu. Neon to dno. Na spotkanie założycielskie stowarzyszenia przychodzą trzy osoby, dwie z nich godzinę siedzą w obskurnej, zatęchłej piwnicy czekając na jakiegokolwiek organizatora, po czym się okazje, że takowych nie ma, więc się rozchodzą. Większego obciachu być nie może. Ja sam jestem mocniejszy.
 • @Fischer 09:18:13
  "Inaczej mówiąc i prościej chcą władzy, a nie niezależnego dziennikarstwa."

  A to się wyklucza? Co w tym złego, że chcą władzy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:52:44
  "Dopiero ukierunkowane działania mogą przynieść jakiś efekt."

  Działania już są. http://1polska.pl/ podejmuje wiele inicjatyw. Polecam prześledzenie tego. Stowarzyszenie niezależnych blogerów mogłoby być jednym z tych działań.
 • @GPS 10:13:45
  Wiesz co kolego, zacznij myśleć.

  To tak jak byś chciał powołac NIEZALEZNE stowarzyszenie dziennikarzy przy PZPR-e, czy PiS-e.

  Jezeli chodzi ci o poparcie do sejmu, to werbuj wśrod tramwajarzy, strażaków i innych niezadowolonych obywateli. Ale nie kaptuj stowarzyszeń. Nawet w PTTk-u czy LOK-u są ludzie o rożnych poglądach, codopiero mówiąć o dziennikarzach.
 • @Fischer 10:23:29
  Proponowany przeze mnie wybór to czy stowarzyszenie ma być przy Neon24, czy przy 1Polska. Moim zdaniem przy 1Polska będzie bardziej niezależne. Neon24 jest silnie politycznie zaangażowany, ale jest już spalony, bo powszechnie kojarzy się z WSI. A 1Polska jest otwarta, pluralistyczna, niepartyjna, antysystemowa, więc idealnie pasuje do niezależnego dziennikarstwa. Zacznij myśleć kolego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:52:44 napisał:
  "bez idei łączącej - nie ma sensu podejmować się jakiejkolwiek aktywności."

  A przecież jest idea łącząca "ponad podziałami" (prawie) wszystkich zawodowych publicystów, dziennikarzy, itd. I można ją zasugerować w samej nazwie planowanego Stowarzyszenia. Otóż do mnie przyszedł dzisiaj e-list ze wzorem Deklaracji Przynależności do Stowarzyszenia o takiej oto nazwie:

  Ja, niżej podpisany/a proszę o przyjęcie w poczet członków Stowarzyszenia dziennikarzy, publicystów i twórców ,,Korona RP”, w skrócie: SDPiT ,,Korona RP”

  A jakby odwrócić kolejność wyszczególnionych “profesji” i napisać o Stowarzyszeniu TWÓRCÓW, PUBLICYSTÓW oraz DZIENNIKARZY, w skrócie S-TPD “KORONA RP”? W ten sposób wtajemniczonym od razu było by wiadomo na jakim to TRÓJNOGU T-P-D ta “Korona RP” Mocno Się Trzyma!

  (Nie-gramotnym przypominam, iż chodzi o Przenajświętszą Trójcę TECHNIKA-PIENIĄDZ-DUPA Zachodniej Cywilizacji; gdy w sobotę 21 maja uczestniczyłem (w poprzedzającym nieudane "spotkanie na Koziej"), zebraniu Stowarzyszenia “Bastion Dialogu” w Warszawie, to w nieformalnej rozmowie powiedziałem jednemu (z nieznanych mi) uczestników tego zebrania przed-wyborczego, że Cywilizacja, którą PRACOWICIE budujemy, to T-P-D, to on zauważył, że jest to określenie autorstwa niejakiego Głogoczowskiego. I był mile zaskoczony, że Twórcę Konceptu tej TRÓJJEDNI CYWILIZACYJNEJ zobaczył przed sobą w NATURZE!)

  Z najlepszymi pozdrowieniami,

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/04/Not-too-Divine-Comedy-back-2.jpg
 • @GPS 14:53:41
  na pana stronie
  http://1polska.pl/reprezentanci/grzegorz_swiderski_91
  podaje pan miedzy innymi:
  Zlikwidować ZUS !
  Więzienie
  Prawo do posiadania broni.
  Koniec z UE, powrót do EWG
  Przywrócenie kary śmierci
  Zastąpienie państwowej służby zdrowia - prywatną
  -----------------
  Kto by się pod tym podpisał?
  Emeryci nie. Pracownicy w wieku przedemerytalnym, nie.
  Likwidacja ZUS oznaczała by pracę aż do śmierci.
  Posiadanie broni palnej, podpisali by się wszyscy bandyci, złodzieje, gwałciciele.
  Przywrócenie kary śmierci. Czy podpisałby się pod tym postulatem ten co ostatnio odziedział kilkanaście lat za niepopełnioną zbrodnię? Czy może podpisali by się pod tym postulatem jego rodzice?
  Zastąpienie państwowej służby zdrowia prywatną. To by oznaczało płacenie rachunków po 200 –300 tyś zł za pobyt w szpitalu, a kogo by było na to stać?
  Koniec z UE, powrót do EWG
  A czy o tym decyduje polski rząd czy państwa starej Unii?
 • @Oświat 17:53:49
  Tam są wymienione tylko postulaty, które zdobyły popularność na portalu 1Polska.

  Pełna deklaracja ideowa jaką popieram jest taka:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/549413,oswiadczenie-polskich-paleolibertarian

  Tu ogólne punkty programu:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/581326,paleolibertarianie

  Ale jakie to ma znaczenie? Każdy ma jakieś poglądy. Stowarzyszenie blogerów ma zrzeszać szerokie spektrum blogerów o różnych poglądach. Dlatego portal 1Polska jest najlepszy, bo nie narzuca żadnego programu - można sobie poprzeć, albo wpisać dowolne postulaty.
 • @GPS 10:13:45
  „Neon24 jest silnie politycznie zaangażowany, ale jest już spalony, bo powszechnie kojarzy się z WSI.”

  Nic mi o tym nie wiadomo, a Panu ? Może napisze Pan coś więcej. Jacy ludzie kojarzą Neon24 z WSI ? Może zna Pan na tym forum kogoś z WSI ? Czemu Panu to nie przeszkadza i tu pisze ? Nie obawia się Pan, że i Pan będzie kojarzony z WSI ? To może zaszkodzić Pańskim planom wyborczym.

  „A 1Polska jest otwarta, pluralistyczna, niepartyjna, antysystemowa,…”

  Jest raczej rozwarta jak ….
  Jest to kolejna partia (ma własny program) , o nazwie Polska Lista Społeczna, która ma zrzeszać tych którym nie odpowiada aktualny system władzy. A co z tymi co im odpowiada, albo tylko w części nie odpowiada ?

  To już było, takie pomysły miała Partia Kukiz 15 i co ? Zaprzedali swoje ideały za ochłapy, które im podrzucił Prezes J.K. Panowie nie wymyślili nic nowego, czego już nie było . I tak skończycie jak Kukiz 15. Będziecie kolejna niszowa partią dzieląca Polską scenę polityczną, obiecująca złote góry. Na przykład, punkt sztandarowy: niższe podatki. Jak to zrobicie: zabierzecie 500+, zabierzecie rencistą, macie nowy plan gospodarczy ? Papier przyjmie wszystko , najlepiej napiszcie, że podatków nie będzie. Wtedy jeszcze więcej idiotów poprze Listę Społeczną.

  Wasze rokowania :

  1/Nie załapiecie się na próg wyborczy 67-72%.
  2/Uzyskacie próg wyborczy 33-28%. Utworzycie klub poselski . Wejdziecie w sojusz z jakimś koalicjantem 99,8%. Część cwanych posłów dorwie się do koryta, zafundowanego przez koalicjanta. Reszta zaprzeda swoje ideały i zatańczy jak liderzy im każą. Ci co tego nie zrobią będą dopiero Niezależnymi posłami, ale bez szans na przebicie się ze swoimi postulatami. W nowej, kolejnej kadencji znikną ze sceny politycznej.

  To najlepszy scenariusz jaki może spotkać to ugrupowanie. Gdzie tu miejsce dla NIEZALEZNYCH DZIEŃNIKARZY ?

  Mamy porzucić Neon24, na rzecz wyborców pańskiego ugrupowania , bo Pan coś temu portalowi imputuje. Myśli Pan że wszyscy mają taki charakter by pluć w swoje gniazdo i matecznik, zdradzić Neon24 na rzecz Pana, który szkaluje tu piszących blogerów.
 • @Fischer 20:36:33
  Nie wyłożę Panu historii tego portalu. Musi się Pan wykazać samodzielnością. Jeśli jest Pan tu nowy i tej historii nie zna, to zalecam studia w tym temacie - jest na ten temat bardzo dużo materiałów w Sieci.

  Tu już było kilka prób powołania stowarzyszenia blogerów. Dużo bardziej bujnych niż ta obecna. I też spaliły na panewce z powodu partactwa założycieli.

  Ten portal obłożony jest klątwą. Tu się nigdy nic nie udaje. Moja propozycja użycia jako patrona 1Polska jest dla tych, którzy mają szczere chęci założenia stowarzyszenia blogerów. Reszta będzie się tu bujać w nieskończoność.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Z dyskusji pod tą notką jednoznacznie wynika, że jedyne rozwiązanie to:
  1. Olać sprawę, bo szkoda zachodu.
  Tylko ja tu przedstawiłem pod dyskusję konstruktywne rozwiązanie - reszta potrafiła tylko narzekać, ględzić nie na temat, kłócić się, atakować personalnie i wyszydzać propozycje. Pomysłów nie mają żadnych. Mnie to skutecznie zniechęciło do jakiegokolwiek działania w takim towarzystwie.
 • @GPS 23:41:10
  A może metodą "głupiej żaby"?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031