Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1003 posty 16454 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Polski antysemityzm a żydowska polonofobia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmiana ustawy o IPN na wersję bez sankcji karnych za żydowskie szczucie na Polskę i Polaków skłania do kilku refleksji.

 Bulwersujące jest wycofywanie się rakiem z zapisów o karaniu przejawów polonofobii, a pozostawienie zapisów o karaniu antysemityzmu; wydaje się rzeczą słuszną żądanie zmian w prawie w tym zakresie.

Krytykując PiS, w tym przypadku konieczne jest przypomnienie, że poprzednie ekipy nie tylko nie dbały o wizerunek Polski, ale wręcz uprawiały "politykę wstydu" dotyczącą polskości - czyli wszystkich przejawów życia , które mogły kojarzyć się z polskością.

Obecna sytuacja wykazuje jedynie, że władze polskie podlegają i ulegają naciskom zewnętrznym. Jest to jawne, gdy wcześniej było oczywistą tajemnicą poliszynela.

 
Drugą refleksją jaka się nasuwa jest ta, że należy rozważyć słuszność i zasadność antysemityzmu.
Skoro bowiem polonofobia nie jest penalizowana, to obroną jest antysemityzm.
 
Tu chodzi o sytuację specyficzną. Polonofobią "szczyciło" się wielu prominentnych przedstawicieli władz polskich. Nie ukrywał tego Geremek (na szczęście śp.), ale postawa byłego ambasadora w USA Sznepfa też nosi takie znamiona - choćby poprzez świadomy brak reakcji przy znanej wypowiedzi Obamy. Także wielu innych obywateli polskich identyfikujących się kulturowo z judaizmem wykazywały, także w wypowiedziach publicznych, swój polonofobiczny stosunek do polskości - choćby znane powiedzenie "profesora" Bartoszewskiego o "brzydkiej pannie bez posagu".
Wymieniać poszczególnych przypadków takiej aktywności nie ma sensu - było ich zbyt dużo, a dalej się pojawiają.
 
Zaistniała sytuacja zmienia jednak społeczne zależności: pojawia się świadomość, że nie można pozwolić na dalsze reprezentowanie interesów polskich przez ludzi kulturowo przeciwstawiających się polskości i to często w formie z wyraźnymi akcentami polonofobicznymi.
Wydaje się, że ta forma antysemityzmu - bo tak można określić wskazaną postawę, ma uzasadnienie. Po prostu należy eliminować ze sfery publicznej ludzi z cechami polonofobii , która najwyraźniej ma genetyczne podłoże.
 
Jako Polacy - mamy prawo wybierać do władz przedstawicielskich ludzi, których postawa i poglądy nie będą budzić wątpliwości w tym zakresie.  Zaczynając od władz samorządowych. Po prostu należy żądać od kandydatów do funkcji publicznych informacji o ich pochodzeniu, co przekłada się na stosunek do polskości.
W końcu przedstawicielami społeczeństwa (także lokalnymi) nie muszą być ludzie nie identyfikujący się z Polską i polskością, a często nawet mający polonofobiczne nastawienie.
 
Czy to oznacza totalny antysemityzm i "czystkę"? Raczej nie.  Polska zawsze była krajem tolerancyjnym i dozwalała żyć na swoim terenie różnym mniejszościom - zarówno genetycznym jak i kulturowym. Jednak te grupy nie miały prawa do prezentowania się jako Polacy i tym samym reprezentowania polskości.
I do tego trzeba wrócić.

KOMENTARZE

 • @Arjanek 08:30:42
  Czy było coś w tym złego?
  Chyba oczywistym jest, że konieczne jest wykluczenie Żydów z władz przedstawicielskich. Nie można tolerować polonofobii u ludzi mających reprezentować Polskę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:52
  Wolałbym chwycić za broń i iść na wojnę niż zostać tak poniżonym jak wczoraj. Żołnierze AK, NSZ, etc... przewracają się w grobach .... teraz dopiero okaże się jakich mamy przyjaciół w USA, Izraelu. Trzeba tylko jeszcze na żądanie UE wycofać się z wszystkich wprowadzonych ustaw sądowniczych, może niewolnicy dostaną kasę z unijnego stołu. No, i oddać władzę platformie, a wszyscy będą wkoło zadowoleni, oprócz ... Polaków którzy nie po to wybrali ten rząd.
 • @Arjanek 08:57:28
  Poproszę jakiś komentarz na temat żydowskiej polonofobii.

  Usunięcie Żydów z funkcji publicznych, gdzie należy prezentować Polską Rację Stanu - jest naturalną koniecznością wobec wyraźnej polonofobii tej nacji.
  Łączenie tego procesu z drogą nazistowskich Niemiec, wobec wielokrotnego wskazywania, że polskość nie może być oparta o genetyczne podstawy, a opiera się na wartościach, wskazuje na cechy polonofobiczne w Pana uwagach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:52
  ,, brzydka panna bez posagu"

  A jak by pan ocenił taki wpis?

  ,,Mam nadzieję ,że ilość dzieci rodzących się na skutek 500+ przewyższa znacznie te, wyrzucone do kolektorów ściekowych, lub zatłuczone przez ojca, ojczyma, na skutek coraz lepszych warunków i opieki nad matką i dzieckiem ,psychologicznej i pielęgniarki środowiskowej."

  Czy nie ma w tym wpisie ukrytej, a jakże czytelnej sugestii, że Polska to kraj w którym permanentnie i nagminnie nowonarodzone dzieci wrzuca się do kolektorów ściekowych, badź morduje bestialsko przez ojca bądż matkę?

  Czy tak ohydna sugestia po wielekroć nie jest bardziej antypolska niż owa ,,brzydka panna bez posagu” ?
 • @Oświat 09:24:44
  Polonofobia ma różne przejawy; wskazany przykład wpisuje się w "pedagogikę wstydu".
  To bardzo szeroko zakrojone działania.
 • @kula Lis 67 09:05:14
  Takich jak Pan Żydzi "przećwiczyli" w UB-eckich katowniach.
  Nie podoba mi się niepotrzebne nastawianie "d...".

  PS. A kto Panu da broń? Nawet tego nie jest Pan w stanie zorganizować. A kto nuczy Pana strzelać?
  No weź się człowieku w garść i zacznij myśleć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:34:03
  Strzelać to potrafię, byłem dobry tak z AK jak i pistoletu TT. Kałacha nie problem kupić na upainie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:34:03
  Doradca polskiego premiera dla "Haaretz": "Polska jest bezpieczną przystanią dla społeczności żydowskiej"

  https://wpolityce.pl/polityka/401457-doradca-polskiego-premiera-dla-haaretz

  Ps...Jakie "Pogromy"? o czym ten "szpecjalista" pisze ? Jaką przystanią? Co Pawluszek bredzi? Przestań bredzić człowieku? Kogo ty reprezentujesz? Kto cię wybrał i upoważnił do czynienia z Polski jakiś przystani? Nie chcemy tu obcych, wrogich i kłamliwych! Mają swoje państwo, to jest ich przystań i niech tam sobie przystawają. Jaki Premier taki doradca nie dziwota. POLIN w realu. Jaką bezpieczną przystanią? Co ten gość bredzi. Z żydami nas Polaków łączy to samo co dupę z batem. Nie ma mowy o żadnym żydowskim osadnictwie w Polsce! Dlaczego, do jasnej cholery, musimy się tłumaczyć?! Niech wobec tego żydzi zaczną się tłumaczyć za UB, NKWD itd. Coś się dzieje wbrew wielkiej części społeczeństwa. Polska jest znów bezpieczną przystanią dla żydów, a ile kamieniczek im ofiarować możemy. Ręce opadają za takie wypowiedzi, to może jeszcze dozgonna przyjaźń w nowej konstytucji? Czy oni nie znają historii padną jak PZPR. Pawluszek nawet słowem nie zająknął się o skali antypolonizmu ze strony żydów tylko skamlał płaczliwie, że u nas nie ma antysemityzmu, że wszyscy kochamy Izrael. Co za wstrętna postać. Żydzi chcą osiedlać się w Polsce. Nawołują do tego plakaty, które kilka lat temu rozdawano w niemieckim Gropius Muzeum w Berlinie. Doznaliśmy wstrząsu! Dlaczego wydaje się dużo polskich paszportów w Izraelu ? Co się faktycznie kryje za dzisiejszą ustawką w sprawie IPN ? Jakoś cicho jest, że w ostatnich latach wydano 27 tys. polskich paszportów należącym do tej szacownej nacji. Stało się to bez żadnych warunków. Co jeszcze musimy oddać, by byli zadowoleni? Wczorajsza telekonferencja Morawieckiego z judefurher SS Netanjahu. Trza obejrzeć jak mu Morawiecki zwieracze czyści. Żydzi żądzą światem i gospodarką, teraz był najlepszy moment żeby ich wyrzucić z Polski, taka okazja się już nie powtórzy. PiS przygotowuje Polskę na przyjęcie żydów z Izraela, gdyby poczuli się na tyle zagrożeni (szczególnie przez Iran), bo tak należy rozumieć słowa o bezpiecznej przystani. I tak powoli, powoli, panowie Jarosław Kaczyński z panem Morawieckim uczynią nam z naszej ojczyzny Judenland.
 • @kula Lis 67 09:57:34
  Nie rozumiem Pana.
  Był Pan kopany w d... i przeczołgiwany przez 70 lat. Teraz występuje przypadek, że co prawda Pan wstał, ale jeszcze chwieje się na nogach, a "właśni" dobrodzieje podstawiają nogę.
  Dlaczego pan tak pyskuje na tych, którzy Pana podtrzymują?
  (Możliwe, że tez mają w tym interes, ale bez powstania z kolan nie da się mieć szerszego oglądu rzeczywistości. Jak się Pan nieco utwierdzi w pozycji pionowej - można wtedy myśleć o nauce chodzenia).
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:13:17
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/bialystok-wyklady-nt-sytuacji-zydow-w-regionie-w-tym-o-sledztwie-ws-jedwabnego/
  Efekty zmiany ustawy już są. Prokurator Ignatiew od Jedwabnego podnosi głowę i nadal kłamie. Jak jego rusycyzmy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:13:17
  Proponuję przeczytać w " The Time of Israel " artykuł "How the US pressured Poland into softening its law on Holocaust" speech i zwrócić szczególną uwagę jak "szeroko" jest komentowany i jakie wzbudził zainteresowanie.
 • Ustawa bezsprzecznie była zła
  I to dla Polski jak i dla PiS. napisana przez prawniczego ignoranta Patryka Jakiego. (kolejną ustawę jaką spartolił to ustawa o zwrocie kamienic, na podstawie której kamienic nie da się przejąć z rąk czyścicieli, którzy się dzięki wspólnemu działani Po-PiS na tych kamienicach uwłaszczylil).
  Obligatoryjne karanie wpisane w ustawę było idiotyzmem, po co, kiedy mieliśmy już drogę do karania, którą stosowaliśmy, zaś ściganie za granicą w inny sposób było fizycznie niewykonalne, jakich kar byśmy do ustawy nie wpisali.

  Dzięki tej ustawie PiS rozpropagował po świecie określenia takie jak "polskie obozy śmierci", czy też "szmalcownik". Sam musiałem wśród ludzi, z którymi współpracuję tłumaczyć te terminy, bo oni te terminy znali, ale nijak prawidłowo interpretować ich nie potrafili. Czy przyjęli moje tłumaczenie, czy uznali, że to zdanie Polaka, tego już nie wiem.

  Stracił i PiS w oczach swoojego twardego elektoratu, wystarczy przeczytać wpis Kuli Lisa.
  http://cygnus.neon24.pl/post/144349,polski-antysemityzm-a-zydowska-polonofobia#comment_1470255

  Dziś Jaki tłumaczy się, że przecież ten sejm zatwierdził, przegłosował tę ustawę.Ten sejm nie myśli, on głosuje i przegłosje dowolną głupotę, byle polecenie z góry było.

  A nauka z tego płynie jedna, nie daje się idiotom pisać ustaw.

  Pytał pan, panie Krzysztofie o przykład polonofobii.
  http://studioopinii.pl/archiwa/184750
  Pisałem o tym to: http://zawisza.neon24.pl/post/142371,polski-szmalcownik-polemika-ze-srodowiskiem-zydowskim

  Czy autor jest Żydem, bo wśród dzisiejszych inteligentnych inaczej każdy polityk to Żyd, żydem jest Kaczyński i żydem jest Tusk itd.? W kolejnym artykule opublikował legitymację mamy z Politechniki,, której był wpis iż wykładów ma słuchać w ławach przeznaczonych dla nie katolików.
 • tak
  "należy żądać od kandydatów do funkcji publicznych informacji o ich pochodzeniu, co przekłada się na stosunek do polskości. "

  To ma regulować zapis w konstytucji, wyraźnie ma być napisane Naród Polski oraz obywatel Narodowości Polskiej . Obywatelem Narodowości Polskiej jest obywatel , który złoży pisemne oświadczenie o przynależności do Narodu Polskiego ze wszystkimi wynikającymi z tego korzyściami i obowiązkami. Deklaracja, odcisk palca i skan oka. W przypadku zdrady interesów Narodu Polskiego kara określona przez konstytucję.
  Nie może być obywateli polskich innych narodowości w strukturach administracyjnych Polski.

  Ale możemy sobie czegoś chcieć , albo nie chcieć, i tak my Polacy nie mamy nic do powiedzenia.
  Zupełnie jak ten ruski kosmonauta : mamy karmić małpę i niczego nie ruszać.

  pozdrowił
 • @Arjanek 14:06:10
  Jest Pan mało spostrzegawczy i nieprecyzyjny.
  W uwadze do Pana rozróżniłem polskość opartą na wartościach i judaizm powiązany z genetyką.
  Jaką wartość mają pańskie uwagi jeśli nie potrafi Pan tego zauważyć?

  A drugie.
  Na jakiej podstawie wciska mi przekonanie, że akceptuję "mit holokaustu"?

  Pytanie: czy jest pan poważnym człowiekiem, czy zwykłym ...?
 • @Zorion 18:33:06
  Potrzeba dyskusji o tym, czym jest polskość.
 • ech gadacze
  trza działać , wybatożyć takiego nago po śniegu czy pustyni przegnać a łacno do umu powróci i kalał lepszych od siebie nie będzie jakiś chałaciarz w przebraniu
 • Narodowość wpisywana do dokumentów tożsamości, bo....
  2. Nikt kto nie jest Narodowości Polskiej nie może z żadnym wyjątkiem
  ani pod żadnym pozorem pełnić żadnych funkcji państwowych,
  administracyjnych czy publicznych.

  3. To samo dotyczy Polaka Narodowości Polskiej, jeśli ma także inny
  paszport oprócz Polskiego bo nie można dwom panom służyć.

  4. Także nikt i nigdy pod żadnym pozorem ani pretekstem nie może
  pełnić żadnych dwóch funkcji państwowych, administracyjnych czy
  publicznych bo jawnie zachodzi konflikt
  interesów, jedna osoba to jedna funkcja, urząd czy stanowisko.

  5. Narodowość i Państwowość jest tak ustanowiona po wieczne czasy bez
  możliwości zmiany czy pominięcia i obowiązkowo wpisywana od
  urodzenia w każdy dokument danej osoby czy o danej osobie.
 • @Zorion 18:33:06 Tak określona narodowość...
  1. Przyjmujemy, że Narodem Polskim są Obywatele Polski którzy złożą
  pisemną Deklarację o przynależności do Narodu Polskiego ze
  wszystkimi wynikającymi z tego korzyściami i obowiązkami, a swoją
  działalnością, przywiązaniem oraz patriotyzmem są godni tego miana.
  Karą za zdradę interesów Narodu Polskiego karą jest kara śmierci
  orzekana przez Sąd Najwyższy

  2. Nikt kto nie jest Narodowości Polskiej nie może z żadnym wyjątkiem ani
  pod żadnym
  pozorem pełnić żadnych funkcji państwowych, administracyjnych czy
  publicznych.
 • @andrzejw 07:57:42
  To chyba przegięcie.
  Zazwyczaj przegięcia służą celowi przeciwnemu od deklarowanego.
  Wystarczy wiedza o kandydacie na urząd publiczny; jeśli chce się go wybrać nawet przy wspomnianych zasadach - cóż. głosować każdy może - trochę lepiej lub gorzej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:21:14 Od kiedy to dbanie o interesy Narodu Polskiego i DLA KOGO ? jest przegięciem ? ....
  .... należycie zabezpieczanie swoich interesów nazywa Pan po judaistycznemu, talmudycznie przegięciem ABY...

  POZOSTAWAŁA FURTKA DO MATACZENIA :)

  Antysemityzm w Izraelu i wszędzie może być karany a ANTYPOLONIZM NIE
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:07:42
  Nie Krzysiek ! Żadnej dyskusji kto jest Polakiem.

  To już było , i nie cofamy się - prawda ?

  Jak jest napisane- deklaracja narodowości polskiej

  pozdrowił

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829