Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
885 postów 14530 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Świat a ustawa o IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaki wpływ na politykę światową będzie miała zmiana ustawy o IPN?

 Pytanie retoryczne w stylu "słoń a sprawa polska". Czy jednak na pewno?

 
Mamy trwający nieprzerwanie konflikt na Bliskim Wschodzie. Chiny z kopciuszka stały się potęgą. Europa pogrąża się w chaosie. "Uspokojono" Brazylię, ale to tylko odsunięcie w czasie problemu. W USA także narasta konflikt wewnętrzny gdyż występuje coraz większa różnica w poziomie dochodu - ludzie stają się coraz biedniejsi; coraz większa część żyje z zasiłków. A i tak USA są atrakcyjne dla Latynosów.
Z kolei Rosja, po znacznym ograniczeniu kontaktów gospodarczych, skonsolidowała się i zapewniła zaopatrzenie po zerwaniu dostaw z Zachodu. Sankcje Zachodu spowodowały przestawienie współpracy na rzecz Chin. Tyle, że jest to współpraca wymuszona i ma charakter "daniny dla smoka".
 
"Zachód" generuje konflikty celem utrzymania pozycji na świecie. USA i EU wzajemnie się wspomagają dążąc do maksymalnych korzyści; obecne starcie między USA i UE wynika tylko z tego, że  brak "świeżego mięsa", czyli ofiary, którą pożywią się drapieżcy.
Sytuacja jest dramatyczna, gdyż utrzymanie pokoju w takich warunkach - będzie niemożliwe.
 
Warto dostrzec, że po "wprowadzeniu demokracji" wszystkie państwa i narody poddane temu procesowi, "liżą rany" przez kilkadziesiąt lat.
 
Wydaje się, że obecnie (mimo próby przeniesienia zarzewia na Daleki Wschód, ogień konfliktu pali się na Bliskim Wschodzie.
Tu krzyżują się interesy wszystkich stron zainteresowanych. 
Na pewno ważne jest wydobycie ropy, ale równie ważnym czynnikiem jest "potencjał migracyjny".
Kraje Zachodu mają militarną kontrolę nad obszarem, ale do uzyskania korzyści z rabunkowej eksploatacji bogactw potrzeba spokoju i uległości niewolniczej.
Tego zaś brakuje, gdyż "koszta uzyskania" wobec niestabilności sytuacji stale rosną. 
 
Mało. Mamienie wysokim standardem życia w Europie skończyło się masową migracją do "Edenu", gdzie wszystko jest za darmo. A wszystko - dla ludzi Afryki, czy BW - to pełna miska i możliwość rozmnażania się. Żadnej pracy, która wszak hańbi tamtejsze ludy.
 
W tej sytuacji celem Zachodu jest przejęcie bogactw Rosji, która z racji terytorium i małej liczby ludności stanowi dobry kąsek mogący na kilkadziesiąt lat zaspokoić apetyt drapieżców.
 
Tymczasem nie bardzo udaje się destabilizacja Rosji. Próba wewnętrznego skłócenia została zablokowana. Próba "upuszczenia pary z bliskowschodniego kotła" w kierunku Rosji (Czeczenia, Gruzja, a ostatnio Ukraina), także okazała się nieudana, a nawet przyniosła straty - z Ukrainy pożytku nie ma - nawet trzeba ją zasilać, a do tego Rosja przejęła Krym i jeszcze stać ją na interwencję w Syrii.
 
Po tym wstępnym i bardzo ogólnym naświetleniu sytuacji można zająć się Polską.
Na tym tle Polska, wraz z pozostałymi krajami Trójmorza, może stanowić istotny element układanki światowej i to nie tylko jak "blotka". 
Po prostu dlatego, że główne siły Zachodu są zaangażowane i związane - nie mają swobody ruchu.
Zablokowanie przyjęcia migrantów wyłączyło nas z udziału w konflikcie BW/EU: konflikcie o którym się nie mówi, ale który faktycznie istnieje. (Dochodzi Afryka - to też "owoc" wprowadzania tam "demokracji").
 
Izraelskie wpływy w regionie wynikają z precyzyjnego tworzenie konfliktów miedzy krajami regionu przy niewielkim zaangażowaniu własnych sił i środków. Tyle, że pożar konfliktów zaczyna być "burzą ogniową", która może zniszczyć wszystko na drodze.
 
Jaka jest polityka Izraela?
Stworzyć biblijne "miejsca ucieczki". A Polska nadaje się do tego. Jedynym problemem jest to, że Żydzi chcą tu pełnić rolę elity i zarządzać pogłowiem.
 
 Tymczasem, wobec budzenia się poczucia odrębności Polaków ( ma to charakter odwołania narodowego, ale też coraz bardziej zauważalny jest czynnik cywilizacyjny), proces podporządkowywania ulega erozji.
 
Ustawa o IPN była pewnego rodzaju "papierem lakmusowym": chodziło o to, aby pokazać Polakom, gdzie ich miejsce. I nie sama ustawa była ważna, a sposób nacisku na jej odwołanie. Po prostu "polskie  władze" miały wykonać polecenie - wynikające z "widzi mi się elity".
 
Tymczasem polskie "pogłowie" nie zgodziło się na to polecenie i rozpoczął się proces "ujarzmiania niesfornych". Na różnych polach - głównym jest świat mediów, ale fałszywość postawy Timmermansa, ustawa 447 itd. to ten sam ciąg zdarzeń.
 
Obecne ustępstwo w sprawie zmian w ustawie o IPN ma i będzie miało istotny wpływ na politykę światową, gdyż zmienia relacje między Polską (Narodem Polskim), a "decydentami światowymi".
Już nie można będzie, jak za Tuska, przekazać polecenia do zrealizowania, a trzeba uzgadniać to z Polakami. Staliśmy się podmiotem na arenie międzynarodowej.
 
Owszem, płacimy za to wysoką cenę - utratą przekonania o swojej wyjątkowej niezależności, ale ta i tak była iluzoryczna. Będą naciski ekonomiczne - dążenie Izraela do przejęcia jak największej części  własności, aby tą drogą realizować swoje zamierzenia. Także "opłacamy się " USA - kupując od nich drogi gaz, przeterminowane "Patrioty", czy utrzymując (na nasz koszt) amerykańskie wojska na naszym terytorium.
To wszystko prawda.
Tyle, że jeśli w wyborach dokonamy takich przetasowań, aby  można było stanowić przepisy prawne w zgodzie z Polską Racją Stanu, to te wszystkie zależności okażą się mało istotne. Można je zmienić - one nie mają charakteru umów , których nie można zmienić.
 
Czy zatem ta zmiana w ustawie o IPN będzie "efektem motyla"? 
Moim zdaniem - wszystko wskazuje, że tak.
 

KOMENTARZE

 • Ech, cena naszego "sukcesu"
  Haaretz: "Wielu Polaków brało udział w prześladowaniu i mordowaniu Żydów"
  Artykuł opublikowany dzień po wycofaniu się z ustawy o IPN
  Jak widać słabość przynosi wymierne skutki

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-is-yielding-to-poland-s-holocaust-narrative-1.6219825

  Nie pozostaje nic innego, jak robić to samo.

  Pisać, pisać, pisać...

  O żydowskich szmalcownikach i kolaborantach z Judenratów, o komunistycznych bandytach mordujących Polaków, znajdujących schronienie przed prawem w Izraelu....
 • @Autor
  "Już nie można będzie, jak za Tuska, przekazać polecenia do zrealizowania, a trzeba uzgadniać to z Polakami. Staliśmy się podmiotem na arenie międzynarodowej."

  O tym ma świadczyć wykonanie w 10 godzin nawet nie polecenia a sugestii z USA? Nie rozumiem kogo szanowny autor usiłuje oszukać - samego siebie?

  "Tyle, że jeśli w wyborach dokonamy takich przetasowań, aby można było stanowić przepisy prawne w zgodzie z Polską Racją Stanu"

  Może szanowny Autor nie zauważył, ale przepisy prawne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Każdy przepis w ciągu 10 godzin może być dowolnie zmieniony, na zewnętrzne polecenie.
 • @Husky 12:08:05
  Pytanie. Ile jest warte twoje słowo. Jeszcze tak niedawno zarzekałeś się, że odchodzisz.
 • @Husky 12:08:05
  Przecie nie chodzi o ustawę, tylko o to, że Izrael musiał negocjować zmiany.
 • @programista 12:15:55
  "Może szanowny Autor nie zauważył, ale przepisy prawne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Każdy przepis w ciągu 10 godzin może być dowolnie zmieniony, na zewnętrzne polecenie."

  Na wewnetrzne też.
 • BoChaterowie naszych czasów
  http://m.neon24.pl/125272de4139bd4fb6bb9bc5cf5ba2fa,14,0.png
 • @Witkacy 13:34:46
  Tylko steru brak.

  Jakbym umiał. to bym wkleił inną fotę. Ale nie umiem w komentarzu.
 • @tańczący z widłami 12:19:19
  Przecież to nie jest ten "nasz" Husky. Podróba jakaś....
 • @SZS 14:42:47
  Sądzę, że pod tym nickiem kryje się już inny "pracownik"
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:32
  Fakty i rzeczywistość
  Kraje zachodniej europy i USA mają od wieków mentalność agresora i kolonialne zapedy.
  To fakt.
  Są nam wrogie chętnie i często stosują względem nas wrogą i obelżywą propagandę.
  To fakt
  W ostatnich latach nierzadko starały się nam przypisać zbrodnie wojenne Niemców takie jak obozy śmierci, masowe mordy na Żydach ( choćby w Jedwabnem).
  To fakt.
  Rząd PiS starał się temu przeciwdziałać poprzez Ustawę o IPN w której znalazł się zapis o pociąganiu do odpowiedzialności karnej za przypisywanie hitlerowskich niemieckich zbrodni Polsce.
  To fakt.
  Środowiska żydowskie w Izraelu i USA podniosły w związku z tym wrzask na cały świat.
  To fakt.
  Największą potęgą gospodarczą militarną i finansową to USA.
  To fakt.
  Środowiska żydowskie poprzez swoje wpływy w mediach, finansach, w polityce mają ogromny i nierzadko decydujący wpływ na politykę USA i samego prezydenta.
  To fakt.
  Jesteśmy w Unii Europejskiej w której żydzi trzymają się mocno i w której mają ogromne wpływy.
  To fakt.
  Jesteśmy w NATO.
  To fakt.
  Jesteśmy od trzydziestu lat skłóceni z Rosją.
  To fakt.
  Polskie społeczeństwo w większości to rusofoby.
  To fakt.
  Mamy bardzo złe i napięte stosunki w samej Unii Europejskiej z racji reform jakie PiS podjął z związku z Trybunałem Staniu i w wymiarze sprawiedliwości.
  To fakt.
  Mamy wewnętrzną tak zwaną totalną opozycję
  To fakt.
  Czy w tym układzie opłacało nam się o tylko jeden zapis w Ustawie o IPN podejmować wojnę ze środowiskami żydowskimi tak w Izraelu jak i w USA skoro doskonale wiemy, że na jakiekolwiek wojenki nie mają ochotę i unikają ich jak ognia tacy liderzy jak Putin prezydent mocarstwa nuklearnego, czy Trump prezydent supermocarstwa globalnego, czy żaden inny prezydent jak Makron, jak kanclerz Merkel, czy premier W. Brytanii May?
  Odpowiedź może być w tym układzie tylko jedna.
  NIE
  Tu Morawiecki po prostu postąpił tak jak powinien postąpić każdy zrównoważony polski polityk.
  Chwała mu za to.
  Bo już za progiem ma tych z Brukseli Timermansów czy jak im tam.

  Panowie internauci, nie bądźmy politycznymi durniami i nie idźmy z gołą d….. na wojnę ze znacznie silniejszym i nieprzyjaznym nam wrogim ,,sojusznikiem".
  Za jakiś czas przy okazji jakiejkolwiek zmiany w kodeksie karnym można wpisać –paragraf- dziesięć lat za szkalowanie Polski i przypisywanie jej niemieckich nazistowskich zbrodni.
  I można to zrobić gdy USA i żydzi będą mieli jakiś ważniejszy problem na głowie niż śledzenie, co my tam w prawie zmieniamy.
  Ale cała ta heca to doskonały pretekst by dowalać bez opamiętania rządowi i partii PiS
  I o to w kolejnych notkach niektórym chodzi.
 • @Oświat 16:08:06
  Fakty i rzeczywistość świata oświeconego.

  Mentalność niewolnika.
  To fakt.
  Tchórzostwo i uległość.
  To fakt.
  Poddańczość.
  To fakt.
  PiSofilstwo.
  To fakt.
  Klapki na oczach.
  To fakt.
 • ZDRADA
  Szczególnie trafnie analizuje ten skandal polityczny i dla mnie też ZDRADĘ
  Prof. dr hab. Mirosław Dakowski:

  "Błyskawiczne zmiany ustawy o IPN ukazują, że nie mamy już Sejmu, lecz Knessejm. Nie mamy już Polski, lecz Polin. Powtórka Sejmu niemego [1717]
  Pilny wniosek premiera Mateusza Morawieckiego ws. zmiany ustawy o IPN i rezygnacji z zapisów penalizujących przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Takich zmian domagały się środowiska żydowskie, a także USA i Izrael.

  Jeśli się mają tylko za masonów i sługi Żydów, to są zbrodniarzami. Ale jeśli się mają za Polaków, to są też zdrajcami.

  Rachuby, by zrobić TO w czasie euforii piłką spowodowanej – zawiodły. Więcej ludzi widzi i rozumie, co się dzieje."

  Mój wniosek
  Nowelizacja ustawy IPN to bezpośredni dowód na rządy żydów. Zresztą skład klubu żydowskiego w sejmie chyba znacie?

  http://iddd.de/rys/PiSzydowskagrupadlaIzraela.jpg
 • @adevo 17:12:49
  "...Zresztą skład klubu żydowskiego w sejmie chyba znacie?..."

  No właśnie BRAKUJE "listy imiennej"... W jakimś nośnym medium (społecznościowym?).
 • @laurentp 17:47:30
  Taką mam, ale chyba tu nie pasuje. Pan Wojtas chce przecież dyskutować. Zaraz wstawię na mojego bloga. Przepraszam za ubóstwo słowne. Przytoczę Twoje życzenie.
 • @tańczący z widłami 16:22:59
  Nie, to nie są fakty, to tylko twoje dywagacie nie wiadomo do czego / kogo się odnoszące, jako że nie wymieniłeś ani osoby ani okoloczności.
 • @adevo 17:12:49
  Nie wiem czy to napisał prof. Dakowski jako że nie podałeś źródła.
  Przypomniał mi się również wpis jednego z internautów, krótki ale dość jednoznaczny
  – jak jakaś głupota, to zaraz podpis profesor.
 • @tańczący z widłami 16:22:59
  Mówią, że zadzieranie z silniejszym, to szukanie guza i chyba mają rację.
 • @adevo 17:12:49
  Czy w tym układzie ( opisanym w moim komentarzu) opłacało nam się o tylko jeden zapis w Ustawie o IPN podejmować wojnę ze środowiskami żydowskimi tak w Izraelu jak i w USA skoro doskonale wiemy, że na jakiekolwiek wojenki nie mają ochotę i unikają ich jak ognia tacy liderzy jak Putin prezydent mocarstwa nuklearnego, czy Trump prezydent supermocarstwa globalnego, czy żaden inny prezydent jak Makron, jak kanclerz Merkel, czy premier W. Brytanii May?

  Odpowiedz
  Tak
  czy
  Nie
 • @Oświat 18:07:53
  Stoi jak w żydowską mordę strzelił w nagłówku każdej aktualnej notki.
  http://dakowski.pl/
 • @Oświat 18:20:24
  Odwagi chłopaczku, odwagi ci brakuje.
 • @Oświat 16:08:06
  "Jesteśmy od trzydziestu lat skłóceni z Rosją.
  To fakt.
  Polskie społeczeństwo w większości to rusofoby."
  Z tym ostatnim - nie ma zgody. Owszem taką narracje próbują nam wmówić, ale znaczna część i to ta inteligentna patrzy pragmatycznie.
 • @tańczący z widłami 16:22:59
  Za taki komentarz Oświat powinien Szanownemu wsadzić widły w d...
  Ale trzonkiem, tak, aby Szanowny przy wyjmowaniu jeszcze się nadział na kolce.
  ;-)))
 • @adevo 17:58:07
  Pańskie podejście z ujawnianiem powiązań jest jedyną drogą rozsądku.
  To sprawa zasadnicza.
  Jednak potrzebny jest też ośrodek koordynujący, a propagujący polskość i Polską Rację Stanu.
  To wokół niego powinien tworzyć się Komitet Wyborczy.
  Nasza opozycja (nie PO - bo to kundle), Czyli RN, korwiniści, czy Braun - nie są wiarygodni. Na razie brak opcji polskiej.
 • @Oświat 16:08:06
  Jeszcze jedna uwaga.
  Czy był sens podejmowania tej walki?
  Moim zdaniem tak, gdyż przegrana jest pozorna.
  Nastąpiło pobudzenie świadomości narodowej. Uzmysłowienie, że nie musimy zawsze zgadzać się z rządzącymi.

  I w sumie - owszem wielka pyskówka światowa, ale takie "zwycięstwa" fałszywych narracji kończą się klęską - ludzie zaczynają się zastanawiać i nie "kupują" kolejnych głupot.
  Moim zdaniem - uzyskaliśmy więcej nie można się było spodziewać.
 • @adevo 18:40:19
  Kiedyś była w telewizji pogadanka o przemocy w szkołach.
  Moja żona przejęta tym co usłyszała, zaczęła wypytywać się wnuczka, który w tamtym czasie chodził już do siódmej klasy. Ponieważ nieco kluczyła, chłopak początkowo nie wiedział o co jej chodzi, ale gdy pojął, zdziwił się jej pytaniami i od razu odpowiedział – babciu, to mnie się boją.
  Kiedyś na koloniach letnich gdy nurkowałem w rzece jeden z chłopaków złapał mnie za głowę i nie dawał mi się wynurzyć. Jakoś z wysiłkiem mając grunt pod nogami udało mi się wydostać na powierzchnię. Kilka lat później idę ulicą i widzę tego chłopaka dosyć spory kawałek przed sobą. Nie wiedziałem czy mam mu powiedzieć cześć czy nie . Gdy już mieliśmy się mijać patrzę i go nie widzę. Rozglądam się, a on na drugiej stronie ulicy.
  Też się mnie bali.
  Byłem w tamtym czasie drugi, może trzeci pod względem wzrostu w mieście.
  W młodości nie nauczono mnie bać się, tak mi zostało i na starość.
  No ale adevo, widzę, że jakoś brak ci merytorycznych argumentów w temacie notki.
 • @adevo 18:38:23
  no ale są profesory i profesory
  Pamiętam inny profesor, bardzo znany, tłumacz autor słownika polsko angielskiego Ivo Cyprian Pogonowski pisał w Kalendarzu Polskim wydawanym w USA że w PRL cytuję ,,jedna trzecia, a nawet dwie trzecie ludności choruje na gruźlicę”
  Nijak nie mogłem pojąc, czy jedna trzecia z 38 milionów rodaków równa się dwóm trzecim, czy jednak się matematycznie różni.
  W innym miejscu napisał że ,,na Ukrainie panował taki głód, że ludzie jedli ziemię” no i tu też się zastanawiałem czy chodzili głodni bo tej ziemi brakowało, czy może jednak mieli żarcia pod dostatkiem.
  Do mnie Dakowski kiedyś napisał e –maila z kategorycznym żądaniem bym uwierzył w Boga i się nawrócił na prawdziwą wiarę.
  Szczęśliwie w tamtym czasie nie byłem ministrem oświaty, bo zaraz skierowałbym wniosek do prezydenta RP by mu ten tytuł profesora cofnięto… za głupoty.
  Z ciekawostek dodam, że niekanderowi zdarzyło się napisać, że ,,polskie przedsiębiorstwa w wyniku transformacji poniosły 200 procent strat.
  No i zbaraniałem, bo mnie w podstawówce mówili że całość to jest 100% a nigdy dwieście.
  Nie ma się co dziwić ani śmiać z przypadku kiedy pewna maturzystka napisała, że Kościuszko pod Racławicami pokazał carycy Katarzynie swoją męskość.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:03:45
  ,,Czy był sens podejmowania tej walki?
  Moim zdaniem tak, gdyż przegrana jest pozorna."

  Ja bym napisał, że podjęcie tematu było potrzebne, nawet konieczne.
  Natomiast nie doszukiwałbym się przegranej.
  Rozegrano to sprawnie w jeden dzień bez odwlekania i bez strat dla Polski.
  Pokazano o co nam chodzi i zamknięto jednocześnie gębę krzykaczom.

  Tak jak powiedział mój sąsiad do złodzieja który zrywał gruszki do naszykowanej foliowej torby.
  –Masz i spierdalaj.
 • Nick Oświat pisze !
  cytuje oświata [ Polskie społeczeństwo w większości to rusofoby.
  To fakt. ]

  Słowianie ! żydzi wmawiają nam Polakom ze podobno nienawidzimy Rosjan !
  JEST TO KŁAMSTWO na użytek żydo-syjonistycznej mafii która nienawidzi Rosjan za kilkukrotne rozgromienie żydowskiej mafii w Rosji !

  UWAGA !
  MIMO WŚCIEKŁEJ żydowskiej PROPAGANDY ANTYROSYJSKIEJ
  POLACY SŁOWIANIE W WIĘKSZOŚCI MAJĄ W DUPI.. żydowską propagandę ! owszem żydzi nienawidzą Rosjan ale to tylko żydzi !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 19:59:04
  Ireneuszu Tadeuszu Słowianinie Lachu.
  Spotykałem się przez całe życie z ludźmi, którzy mieli wrogi stosunek do Rosji. Za zabory, za wojnę polsko bolszewicką, za Katyń, za to że dominowali w okresie powojennym, za to że zabrali nam Lwów.
  Ci ludzie jakby nie dostrzegali, że to Rosja wyzwoliła nas z pod okupacji niemieckiej, że pomogła odbudować się ze zgliszczy wojennych.
  Doskonale zdaję sobie sprawę, że od okrągłego stołu to się zmienia, że zaczyna być coraz mniej ludzi ślepo zapatrzonych z zachód, że coraz więcej ludzi chce dobrych stosunków z Rosją.
  Ale nasze elity to wciąż w dużej części pokolenie tych którzy mieli wrogi stosunek do Rosji.
  Popatrz Lachu jak witani byli Amerykanie ze swoim wojennym sprzętem. Czy były protesty?
  Nie.
  Były wspólne fotografie, byli gapie i ciekawscy.
 • @Oświat 18:03:34
  Obawiam się, że wbrew temu co mówisz, pod moje "dywagacie" jak napisałeś, można niestety podstawić wiele, wiele osób.
  Gdyby było inaczej mieszkalibyśmy w wolnym kraju, mlekiem, miodem i białobieszczadzką płynącym, a przecież tak nie jest.
 • @Oświat 18:12:56
  Kto tak mówi ? Chyba tylko ci co nie do końca znają historię. Przykłady można by mnożyć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:55:02
  Zawsze lubiłem adwokatów ( specjalna kasta). :)))
  Pozwól jednak drogi Wojtasie, że tę przyjemność o której tak szeroko sie rozpisujesz, pozostawię w pierwej tobie.
  Po opisie techniki przeprowadzenia tego skomplikowanego zabiegu mniemam, że drogi Wojtas zna się na rzeczy jak mało kto.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:59:19
  Jeśli drogi Wojtas wtrącić się pozwoli. A czemuż to RN i Braun mieliby być według szanownego niewiarygodni ?
  Ostatni Kongres się nie podobał ? Wybrany prezes i deklaracja końcowa się nie podobały ?
 • Ciekawy głos prawdy
  Polski Żyd o nowelizacji ustawy o IPN: „Atak na ustawę był atakiem na polskie państwo”
  " To tak, jakby kogoś pomówiono o pospolite przestępstwo, a pomówiony najpierw złożył pozew, ale jeszcze przed procesem, pozew wycofał i chciał sam iść na ugodę. Taki człowiek nie przekona nikogo, że nie jest złodziejem, bo wszyscy będą mówić: no tak, ale się wycofał, to znaczy, że przyznał się. Z ustawą o IPN jest bardzo podobnie – stwierdził Sujecki."

  całość na : https://nczas.com/2018/06/29/polski-zyd-o-nowelizacji-ustawy-o-ipn-atak-na-ustawe-byl-atakiem-na-polskie-panstwo/
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:59:19
  Panie Wojtas witam. Okazuje się że tę poprawkę napisało 2 anonimowych żydów już dawno. Nie było pytania jak dawno? Kaczyński nie chce powiedzieć. Jest więc strasznie!

  https://www.tvp.info/37845441/najwazniejsze-elementy-deklaracji-polski-i-izraela-zostaly-wypracowane-juz-dawno

  Tu jest sens, obnażyć obrzezanego fiuta i żądać NAZWISK!
 • @Oświat 19:31:23
  Panie Oświat nie dotykam Pana.
 • Idzie dobry zarobek ...
  http://m.neon24.pl/6e979949e1dc63693b0d297999f096b7,14,0.jpg
 • @adevo 17:12:49
  Pewien bloger okreslil PiS jako

  P artie
  I nteresöw
  S yjonistycznych.
 • @adevo 21:48:23
  To, że z Polski był desygnowany Wildstein - to chyba nie powinno budzić wątpliwości.

  Sądzę, i to podkreślam, że jednak były negocjacje tyczące wspólnego oświadczenia.
  Żydz decydujący się na taki krok.
  Coś niesamowitego.
  Trzeba bacznie śledzić o co w tym chodzi.
  Inaczej oznaczałoby bardzo bliski krach Izraela.
 • @tańczący z widłami 20:47:40
  Braun to dziecię resortowe. RN - Winnicki się ślizga. Ostatnio zaczyna się kumać z arystokracją. Czyli brak zaplecza.
 • @tańczący z widłami 20:42:23
  E tam. Zabieg nie jest skomplikowany. Ot, bierze się widły i z rozmachem wciska w ....
  Podobno niektórym może to sprawiać przyjemność....

  PS. Czasami w tańcu można stracić równowagę i przewrócić się na partnerkę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:50:27
  Ja jestem pewny, że brał w tych negocjacjach sierżant sztabowy Jonny Daniels przyszły generał w Polin.

  http://iddd.de/rys/JonnyDanielsiDuda.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:52:50
  Jemu też trzeba postawić pytanie.
  Panie Winnicki, czy Pan jest żydem?
 • prof. Jerzy Robert Nowak o samobójczych działaniach PiS i ustawie o IPN
  https://www.youtube.com/watch?v=7Zlgtb_ALuw
 • @Witkacy 01:20:03
  Pan prof. Nowak, aczkolwiek ma rację, to też należy do ludzi, którzy poza malkontenctwem, nie mają nic do zaoferowania.
  Szanuję go, ale na przywódcę się nie nadaje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:55:20
  Cyt: "bierze się widły z rozmachem i wciska w...." kon. cyt.
  Skąd my to znamy ? Telepie mi się po głowie Wołyń, pogrom, UPA i takie tam.
  Widać nie wszyscy wyrastają. Chciało by się powiedzieć : Ach te przyzwyczajenia...............nie tylko seksualne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:52:50
  Być może i resortowe, ja jednak na to dowodów nie mam, no chyba, że Ty jesteś w takowych posiadaniu.
  Prawdą jednak jest, że resort zawsze tworzył myśl alternatywną i reprezentujące je osoby, tak na wszelki wypadek.
  Winnicki kuma się z arystokracją ? Nie wiedziałem, że ten prezydent-hrabia, to autentyczny hrabia, wygląda mi bardziej na hrabię-resorciaka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:30:08
  No to jeżeli Nowak - nie, Braun - nie, Winnicki - nie, to został nam już jedynie wielce szanowny Krzysztof Wojtas :)))
 • @tańczący z widłami 07:53:26
  Poniekąd racja.
  Jednak uważam, że naszym "wodzem" powinna być idea, której należy służyć.
  Nie osoba.
  Aby tak się stało trzeba wykształcić elity podobnie patrzące na świat.

  Szanowny, tak po komentarzach, nadaje się do roli. Tylko trzeba go oszlifować.
  Zatem - do nauki; dość tych wygibasów z widłami. Jeszcze się materiał na elitę skaleczy ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:06
  Uwielbiam to : TRZEBA oszlifować :)))
  A może własnie nie, nie szlifować, zostawić jak jest. W różnorodności tkwi całe bogactwo, skarbnica narodu.
  Uzupełniać się drogi Wojtasie, uzupełniać się swoją różnością, a nie obszlifowywać na zapodany muster.
 • @tańczący z widłami 09:07:13
  ,,...Telepie mi się po głowie Wołyń, pogrom, UPA i takie tam..."

  Tak myślałem, że tańczący z widłami wcześniej czy później zacznie wspominać dawne czasy, rodzinne strony, UPA
 • @tańczący z widłami 09:07:13
  Ledwie się takiemu zasugeruje możliwość oderwania się od wideł, a taki już szlacheckie warcholstwo chce uskuteczniać; najpierw ustalić trzeba wspólna podstawę działania i dopiero działać w strukturach rozproszonych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:30:08
  Rzeczywiście jak Nataniachu potrzebował wspólnego stanowiska z polskim premierem to coś musi tam u nich iść nie tak.

  Inna sprawa. Już nie będzie kar za nie przyjmowanie migrantów, nie będzie przymusowej dyslokacji ani wyznaczania kwot, Niemcy kaput, France kaput.
  Polska, Węgry, Słowacja postawiły na swoim.
 • @Oświat 09:15:08
  Zdaje się, że obydwoje z Krzysiem Wojtasem macie jakąś przemiłą
  i tajemniczą obsesyjkę związaną z narzędziem rolnym zwanym widłami.
  Wojtas najchętniej zasadził by mi je w tylną część ciała (podał nawet dokładną instrukcję), ale prawdopodobnie z braku osobistej odwagi i zacnego wieku, namawia do zrobienia tej czynności Twoimi ręcami.
  Możecie oczywiście Panowie próbować, ale ostrzegam, że nie takie trzonki i kłonice łamałem zwieraczami.
 • @tańczący z widłami 09:26:56
  Jak zasadzę, to osikowym kołkiem; może co z tego wyrośnie.

  PS. Wiek, nie wiek, a ino podejdź do płota....
 • @Oświat 09:24:48
  Spraw są zadziwiające.
  Albo (patrz następna notka) jest to ustępstwo taktyczne - Żydzi nigdy nie wycofują się z kłamstwa (Pedant tu na N24, mimo złapania go na ewidentnym kłamstwie, nie sprostował), chyba, że pod przymusem, ale wtedy szukają jakichś okoliczności pozwalającym im wycofać się "w stosownym czasie".

  Sytuacja jest kuriozalna. Sprawa nie jest zakończona. A jakie jest podłoże?
  Trudno ocenić. Coś się szykuje, gdyż tempo zmiany ustawy wskazuje na jakąś sprawę wielkiej wagi i naglącą.
  Może Trump wycofał gwarancje dla Izraela?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:33:10
  Osikowe kołki to ty lepiej pozostaw na to wężowe plemię, które łeb coraz bezczelniej podnosi i naród Polski truje.
 • @Oświat 09:24:48
  to może wskazywać, że zamiast czarnych i beżowych będzie desant z Izraela. I to "nam" załatwili w ramach bitwy IPN. Tylko nie wiem jaki imigrant jest bardziej niebezpieczny dla nas.
 • @zadziwiony 10:51:40
  ,,Oni " lubią wędrować tam gdzie bogactwa i panowanie nad światem, Egipt, Rzym, Hiszpania, USA. Do biednych się nie pchają.
  Chyba że ich i z USA wyrzucą, ale Putin zapraszał do siebie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:40:29
  ,,Może Trump wycofał gwarancje dla Izraela?"

  Nie wierzę.
  Może raczej czują że się szykuje wojna domowa w USA. Niedawno któryś z senatorów o takiej możliwości napomykał.
 • @Oświat 12:45:53
  Może być masowa migracja Żydów do Polski. Sprawa z arabskimi migrantami też została błyskawicznie załatwiona.

  Coś "wisi" nad nami...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:18:46
  Nie będzie masowej migracji Arabów do Polski, bo Żydki nie chcą mieć w swoim Polin rasowego tygla. Wystarczą im słowiańscy niewolnicy i kilka mniejszości np. z Indii, Pakistanu, Bangladeszu i Chin i innych pracowitych narodów.
  Gromadź zapasy wody Wojtasie, suchary, konserwy i opał, nie zapomni też o bryndy, aparacie prądotwórczym i kondomach..................może przeżyjesz nadchodzącą żydowską transformację, czyli Most II.
 • Do @Oświat 20:24:45
  1. Oświat TO NIE NASZE ELITY ! to żydzi obcy element dla Słowian !!!

  2.Witali Amerykanów żydostwo z pisu gazety polskiej i trochę ciekawskich ale masowych tłumów NIE BYŁO !!!!!!

  3. Protestu nie było, bo żydostwo w Polsce strzela do ludzi i zabrania protestować [ nasyłając policje prokuratury tajniaków ] a ludzi z transparentami przeciw władzy nie są dopuszczani w granice tych imprez ! bo policja na usługach okupantów żydowskich konfiskuje materiały i aresztuje ludzi !

  Oświat ! w obozie koncentracyjnym pod nadzorem bandytów żydowskich ludzie nie mają prawa protestować czy wyrażać swoją wole myśli czy nie daj boże swoje idee ! nad tym czuwa żydowskie sądy żydowska prokuratura żydowska policja żydowskie mass-media !!!!

  4. Katyń i wojna bolszewicka to nie ROSJA ! to żydo-bolszewicka banda która wymordowała w Rosji około 20 mln inteligencji Rosyjskiej !!!!

  ŁĄCZENIE bandytów bolszewickich z Rosja to domena parszywców żydowskich !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Co by tu jeszcze zajumać tym biednym poddanym Polakom
  Widać że czerpią nasi " sojusznicy " pełnymi garściami z naszego dorobku i za chwilę dowiemy się że mają nowy przebój na melodię " Pierwszej brygady ". Albo nawet przebojem zostanie pieśń pt. " Gdy Izrael da nam rozkaz " albo " Chabry z Telavivu " !
  https://www.youtube.com/watch?v=791aeWntePw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY