Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
870 postów 14289 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Cywilizacja Polska a KOBIETA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na marginesie personalnych oglądów Ślepej (Mańki).

 Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę wszystkim blogerom - i tym bardziej, i mniej rozwiniętym, że już sam fakt zajmowania się blogowaniem wskazuje na pewną nierównomierność rozwoju.

Tylko bowiem ta nierównomierność tworzy bodźce do odmiennej oceny istniejących stanów rzeczywistości - i dzielenie się swymi opiniami z innymi.
W skrajnych przypadkach jest to pęd do władzy, gdzie te stany określa się mianem schizofrenicznych.
 
Zatem - także sam o sobie i ja, i każdy inny bloger (tudzież blogerka) powinien to wiedzieć i zdawać sobie sprawę. Nie jestem wolny od tej przypadłości.
Jedyne, że staram się umieszczać swoje spostrzeżenia w odniesieniu do wartości cywilizacyjnych, gdy znakomita większość, a już szczególnie kobiety, za punkt odniesienia mają swoją osobę.
 
Zauważ zatem Czytelniku (-czko), że zdarzają się blogerzy o różnym zakresie utożsamienia z punktem odniesienia. Są tacy którzy za cel przesłania stawiają sobie zwalczenie domniemanego wroga. W takim wypadku naginają "wszelkie prawa rządzące przyrodą" do tego celu. 
Są też tacy, którzy tylko opisują rzeczywistość ze swojego punktu widzenia - i ci są najmniej konfliktowi.
 
Jaki jest na tym tle mój stosunek do kobiet z perspektywy cywilizacyjnej? Bo to w takim ujęciu należy problem widzieć. To, że mam swoje osobiste doświadczenia - mogą tylko pogłębiać i wyostrzać stanowisko.
 
 
Cywilizacyjnie zaś prezentuję punkt widzenia, gdzie kobieta i mężczyzna mają równe prawa, ale różne obowiązki.
 
I do tych obowiązków natura (albo jak kto woli - Stwórca) stosownie nas wyposażyła.
Kobiety są znacznie bardziej emocjonalne (co jest pogłębione cyklem miesiączkowym), znacznie głębiej odczuwają, są znacznie silniejsze psychicznie (może to być odbierane jako poczucie własnego ego), czy także fizycznie bardziej wydolne. Owszem słabsze (na ogół) fizycznie, ale  mają znacznie wydolniejsze organizmy - gdyby mężczyźnie przyszło rodzić, to czas trwania gatunku ludzkiego byłby bardzo krótki;-)))
Kobiety znacznie bardziej precyzyjnie dostrzegają otoczenie - ich zdolność rozróżniania kolorów, czy zdolność zauważania drobiazgów typu włos na ubraniu itd.
Jednocześnie - coś za coś: mężczyzna jest w stanie dokonać syntezy na podstawie znacznie mniejszej ilości zdarzeń (zjawisk) niż kobieta.
 
Kobieta "akceptuje" otoczenie takim jakim jest i jedynie zakłada, że na podstawie jej przekonania (wiary) ta rzeczywistość ułoży się zgodnie z jej oczekiwaniami.
 
Mężczyzna - też wierzy tyle, że w to, iż rzeczywistość da się zmienić zgodnie z jego oczekiwaniami jeśli będzie postępowało się zgodnie z logiką, która wszak jest wynikiem wcześniejszych doświadczeń ( czyli wspomnianej syntezy.
 
Stąd męska aktywność i kobieca bierność. Ale efekty końcowe niekiedy bywają zadziwiające - wynik w takim samym stopniu jest "kobiecy" jak "męski".
 
Moja krytyka kobiet dotyczy tego, że pewne kwestie nie leżą w kobiecej naturze, a kierowanie się przez nie "męską" logiką przynosi złe rezultaty.
Z kolei  stosowanie emocjonalności w kwestiach zdefiniowanych logiką przynosi także złe wyniki.
 
Jednym słowem - są pewne dziedziny, które nie należą do domeny kobiecej i lepiej byłoby, aby kobiety tymi kwestiami się nie zajmowały.
 
Obecnie mamy inwazję kobiecości we wszystkie dziedziny życia, a same kobiety są przedstawiane (i same się tak określają) jako "genialne w każdym calu", gdzie dowodem są te "przewagi" w dziedzinach o których wspomniałem (a pewnie i innych).
Chyba wczoraj pojawił się na S24 tekst (manifest kobiet, czy coś takiego), gdzie określa kobieta (w imieniu sobie podobnych) swój stosunek do brzydkich mężczyzn.
Warto znaleźć i przeczytać.
(Chciałem zalinkować, ale chyba tekst został zdjęty, bo nie widzę swojego komentarza , który pod nim napisałem).
 
Tylko zatem w skrócie. Manifest pisany z punktu widzenia ładnej i atrakcyjnej seksualnie   kobiety w "cywilizacji zachodu".
Ta osoba zapomina tylko, że warunki w jakich żyjemy (i tzw świat zachodu),  zostały stworzone i są podtrzymywane przez mężczyzn. Jeśli kobiety będą dalej się tak "szarogęsić" - skończyć się to może wycofaniem wsparcia, a bez niego "świat kobiet" szybko stanie się takim jak w islamie.
I do tego kobiety usilnie dążą wychowując bezpłciowych chłopców - mężczyzn potrzebnych im tylko do czynności seksualnych, a pozbawionych męskości.
 
Podział ról, który sugeruję i wykazuję w Cywilizacji Polskiej ogranicza niektóre aspiracje kobiet, co określam jako "równe prawa, ale różne obowiązki".
 
Na tym tle istnieje wyraźny konflikt między mną, a niektórymi blogerkami, które czują się niedowartościowane samym mówieniem o ograniczeniach, a które są wspierane przez co bardziej pozbawionych cech męskich blogerów.
Dodając wspomnianą emocjonalność kobiet - konflikt przybiera bardzo zaawansowane formy.
 
I stąd moje znane stanowisko: jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije.
 
Każda mądra kobieta doskonale o tym wie, że mężczyzna jest nie tylko od czynności seksualnych, ale także od tego, aby powstrzymać kobiece wyuzdanie, bo one same nie są do tego zdolne.

KOMENTARZE

 • @
  O, a dlaczego nie "zero"?
 • luźne skojarzenie:)
  // bo one same nie są do tego zdolne. //

  Są chlubne wyjątki...

  //Ceniono jej wiedzę, logikę i inne zalety intelektualne oraz cechy jej charakteru: umiar, dystynkcję w obejściu, prostotę ubioru, wstrzemięźliwość seksualną (do końca życia pozostała dziewicą), miłość do Aleksandrii, w której sprawy się angażowała.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hypatia_z_Aleksandrii

  //...zarzuty stawiane Cyrylowi dotyczą ponadto głębszego aspektu sprawy niż tylko udziału w zewnętrznych manifestacjach wrogości i kłamstwa. Dotykają sfery jego psychologii i moralności. Cyryl uczynił coś, co można by określić naruszeniem zasad chrześcijańskiego porządku moralnego, któremu miał służyć. Stało się tak dlatego, że nie umiał pogodzić się z przegraną. Chciał być liderem społeczności aleksandryjskiej, a tymczasem to miejsce w kręgach elity zajmowała Hypatia... Pobudzało to jego ambicje, prowadziło do frustracji i patologicznej zawiści. Cyryl stawał się niebezpieczny. Aż trzy źródła mówią nam o zawiści Cyryla jako przyczynie śmierci Hypatii. Chodzi tutaj o Sokratesa, Hezychiusza i Damascjusza. Najcięższe, bezpośrednie, imienne oskarżenia o kierowanie się prymitywną, mroczną zawiścią wobec Hypatii spadają na Cyryla ze strony Damascjusza...[6]//
 • @Arjanek 16:58:57
  No tak.... ale mam pytanie, czy nasza Ślepa Mańka jest dziewicą?

  Augustyn w takim wypadku stwierdził, że dla Boga wszystko jest możliwe. I tak zostało.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:22:14
  Ja dałem 4* ale się nie podniecaj.
  Widocznie jeszcze nie osiągnąłem twojego stopnia znajomości kobiecej natury.
 • //jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije//
  Bić czy kochać
  Dylemat współczesnej cywilizacji.........


  https://pbs.twimg.com/media/Djsj6qeW4AEkkYF.jpg
 • @Husky 18:26:31
  Czy szanowny ujawnił swoją najinteligentniejszą część ciała?

  A tam ten bezmetki czeka....
 • @AgnieszkaS 18:37:10
  Wojny chce Pani odprawować?
 • @AgnieszkaS 19:57:19
  A za "neonowymi" wojnami, to kto stoi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:18:39
  Panie Krzysztofie
  Jedno krótkie pytanie

  Tak - Nie

  Czy tak naprawdę uderzył by pan kobietę.
  Ja w to raczej nie dowierzam


  Rispondi esattamente

  https://pbs.twimg.com/media/DjTkl8gXsAA84fd.jpg
 • @AgnieszkaS 20:40:32
  Proszę bardzo. Polecam.
  https://youtu.be/1OhQMVvgENM?t=9m27s
 • @AgnieszkaS 20:45:23
  wersja z napisami po angielsku.
  https://www.youtube.com/watch?v=W6wpEpfx5dQ
 • @AgnieszkaS 20:40:32
  "Baba Jaga jest częścią słowiańskiego folkloru."

  Ja tam wolę inne Słowianki:

  http://9.s.dziennik.pl/pliki/6840000/6840755-brac-643-372.jpg

  (źródło: dziennik.pl)

  Czy Baba Jaga była w ogóle Słowianką?

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:19:19
  "Wojny chce Pani odprawować?"

  W pewnych sytuacjach to bym chciał się poddać ;-)

  https://i.ytimg.com/vi/Y-UtAp23j9Y/maxresdefault.jpg

  5*
 • @AgnieszkaS 20:40:32
  Rispondi esattamente ma anche rispondi rapidamente.

  ok.?
 • @AgnieszkaS 20:40:32
  W rosyjskich bajkach dość często się spotyka baba Jaga która pomaga bohaterom w poszukiwaniach. To ona podpowiedziała gdzie znajduje się serce Kościeja Nieśmiertelnego.
 • @Jasiek 21:15:27
  Chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji takiej sytuacji....
 • @AgnieszkaS 18:37:10
  Nie uda się utrzymać prawidłowych relacji między kobietą i mężczyzną jeśli zlekceważy się różnice biologiczne , psychologiczne i psychiczne między płciami. Jestem ciągle zdziwiony, że większość kobiet ma taki problem ze zrozumieniem takiej podstawowej kwestii. Wojtas o tym trąbi ( często zbyt brutalnie), ale Wy kobiety w swej kobiecej dumie(czy tylko) nie chcecie zaakceptować tego faktu - wbrew stwórcy który wyposażył kobietę i mężczyznę w różniące nas (celowo) zdolności.
  Żeby uzyskać kontrolę nad światem grupa złych ludzi postanowiła rozwalić przez tysiąclecia funkcjonujące struktury społeczne poprzez pomieszanie roli i zależności między kobietą i mężczyzną w rodzinie. Efektem jest wymieranie białej rasy przy fanfarach wygrywanych przez wyemancypowane kobiety. Rozrodczość białej rasy gdzie kobieta jest najbardziej wyemancypowana jest poniżej 2 co w krótkim czasie doprowadzi do jej wymarcia. Walczcie z mężczyznami dalej o równe obowiązki , a o naszych genach świat niebawem zapomni.
 • @Husky 20:15:37
  Zdarzyło mi się.
  Po pół roku przyszła z podziękowaniem za uratowanie życia.
 • @AgnieszkaS 21:55:04
  Grazie mille
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:48:37
  Ce sempre una ragazza più bella di te

  https://pbs.twimg.com/media/Dj7RtdsXcAEHSha.jpg
 • @Autor
  "W skrajnych przypadkach jest to pęd do władzy, gdzie te stany określa się mianem schizofrenicznych. "

  Dążenie, zamiast pęd, jest dążeniem do kontroli nad sobą i otoczeniem, nic w tym ze schizofrenii, dbać o porządek i organizację jest jak najbardziej zdrowe. Oczywiście, o ile zakłada obiektywizm, nie władzę subiektywną, dyktaturę jakiegoś rodzaju, jak np dyktatura psychiatrów nad umysłami ludzi polegającą m.in. na wmawianu stanów chorobowych.

  "Kobiety [...] są znacznie silniejsze psychicznie"
  Nic takiego, kłoci się to ze wcześniejszym stwierdzeniem o ich emocjonalności, reakcja emocjonalna jest mniej kontrolowana od rozumowej.

  "Kobiety znacznie bardziej precyzyjnie dostrzegają otoczenie - ich zdolność rozróżniania kolorów, czy zdolność zauważania drobiazgów"
  To zależy od rozwoju spostrzegawczości i dbałości, nie od płci.

  "I do tego kobiety usilnie dążą wychowując bezpłciowych chłopców - mężczyzn potrzebnych im tylko do czynności seksualnych, a pozbawionych męskości."
  Robią to swoim kosztem, to one złapią za siekierę, czy młotek. ;)

  Uproszczone spojrzenie, obie płcie są dla siebie uzupełniające, gdy to odkrywają mają życie zupełne.
 • autor
  Zamiast mnie oglądąć personalnie na marginesie, napisz Pan czy istnieja jeszcze w Polsce domyu kultury, czuy tez je wytrzebiono jako relikty komunizmu,
  Jeśli mi Pan odpiszesz konkretnie, to będzie to większym pańskim wkłądem w cywilizacje polską mniż do tej pory wypisywanie dyrdymałów.
 • @Marcin Kotasiński 01:52:01
  Moje uwagi są tylko pewnym uproszczonym spostrzeżeniem na potrzeby notki; nie mają charakteru dowodu "naukowego".

  Natomiast:
  1. jeśli ten "pęd do władzy" jest naturalny, to dlaczego rządzą nami psychopaci?
  2. siła psychiki polega na realizacji zamierzeń bez oglądania się na okoliczności. A kobiety wykorzystują do tego dodatkowo emocjonalność.
  3. Uwaga przeczy praktyce:
  4. Moze dlatego, że im wmówiono, że one to lubią?
 • @Ślepa Mańka 03:39:09
  W mojej Gmin ie (Raszyn) wybudowano budynek, gdzie mieści się CKR (Centrum Kultury Raszyn).
  Odbywają się tam głównie zajęcia dla dzieci (muzyczne, plastyczne itp.), są wystawy prac, jakiś zespół lokalny. Projekcje filmów i występy zaproszonych zespołów. Miejsce spotkań seniorów.
  W gminie jest jeszcze chyba 2 filie lokalne , gdzie prowadzone są podobne zajęcia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY