Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
795 postów 13026 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Kto jest żydem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notkę "Czy miarka jest żydem " Astra jako Admin umieściła w lochu. A tymczasem temat i tak wrócił choćby notką Repsola. Czyli tematyka musi zostać podjęta.

 Być może tytuł notki skazanej na loch nie był najszczęśliwszy, ale jego rolą było sprowokowanie dyskusji. Szkoda, że Astra tego nie była w stanie zauważyć - gdyby była dyskusja pod tamtą notką, być może nie miałaby miejsca dalsza eskalacja postaw. 

 
Temat jest ważny i można sądzić, że będzie stanowić o "być albo nie być" tego portalu.
 
Jeśli śledzicie sytuację w necie, to nietrudno dostrzec, że następuje zmierzch portali społecznościowych. Coraz mniej tam rzeczowych artykułów, także znacznie mniej publicystów poważnych i takich. którzy próbują przedstawiać swoje wizje rzeczywistości odmienne od obowiązującej narracji.
Takie wypowiedzi są natychmiast atakowane przez zajadłe stada trolli bezwzględnie krytykujące wszystko - od stylu po najdrobniejsze pomyłki w tekstach, już o fałszowaniu treści nie wspominając.
 
W efekcie net staje się tylko miejscem mentalnej bijatyki na coraz niższym poziomie.
Także na Neonie sytuacja jest podobna. Jest tu znaczna grupa trolli, których zadaniem jest (jak wszędzie) kontrolowanie dyskusji i sprowadzanie jej do absurdu. Są też bloggerzy nie mający rozwiniętych własnych poglądów, a którzy próbują zaistnieć włączając się w dyskusję "na chybił trafił", co ma wyglądać na "ujęcie obiektywne".
 
I oczywiście są bloggerzy mający swoją wizję utożsamianą zazwyczaj z jakąś opcją ideową.
 
Rolą i zadaniem Adminów jest takie moderowanie dyskusji, aby nie dochodziło do scysji, a jednocześnie poglądy prezentowane nie przekraczały ograniczeń prawnych.
 
Czy tylko?
Moim zdaniem takie ujęcie prowadzi do powstania li tylko grupki - towarzystwa wzajemnej adoracji przy Neonie24.pl
To sytuacja "lejkowa", czyli wejście w nią jest łatwe, ale ujście jest wąskie i odpowiednio skierowane.
 
Jedyną opcją odmienną jest prezentowanie określonej linii ideowej (nie definiuję jej tu - to kwestia do ustalenia).
Moim zdaniem - Neon24.pl dawał możliwość prezentacji poglądów odmiennych od mediów głównego nurtu. Chodzi o oddzielenie od narracji żydowskiej, gdzie np. PiS-owskie tworzenie muru nienawiści z Rosją było piętnowane.
Także cała ohyda Zachodu, a zwłaszcza amerykańskie mordy uzasadniane "wojną o demokrację" - były ukazywane.
 
Na tym tle niektórzy próbują ukształtować poglądy na miejsce i rolę Polski w tym środowisku.
Myślę, że ta odmienność portalu stanowi o jego znaczeniu. Popadnięcie w rutynowe gierki multi-kulti szybko spowoduje utratę podstaw egzystencji.
 
Jak w tym kontekście traktować sprawę kultury relacji między bloggerami? Czy da się wyeliminować używanie "słów powszechnie uznawanych za obraźliwe"?
 
Wydaje się, że jest to możliwe, ale wyłącznie w sytuacji przestrzegania pewnych reguł.
Przede wszystkim - szacunku dla poglądów innych na równi z poszanowaniem własnych.
Czyli jeśli prezentujemy własne poglądy, to należy je uzasadnić, a nie podawać jako "dogmatyczne prawdy wiary".
Z kolei krytykując innych - także wskazujmy podstawę krytyki; na bazie jakich poglądów (idei) jest oparta.
 
I wątek osobisty.
Ślepa Mańka użyła wobec mnie określenia "głupi totalniak". Czy jest to dla mnie obraźliwe?
Nie obraziłbym się, gdyby to zostało wyjaśnione i uzasadnione. Jeśli zaś zostało użyte li tylko jako epitet - to upoważnia do  dowolnej akceleracji relacji zwrotnej, gdyż wskazana osoba pozbawiła się immunitetu ochrony swej osoby (osobowości).
 
Kto zatem jest żydem, aby wrócić do tytułu notki?
Otóż żydem jest każdy, kto prezentuje jakiś pogląd, a jego uzasadnienie polega na odwołaniu się do autorytetu własnej osoby. Żydzi właśnie tak robią - Narzucają własne poglądy,  często  logicznie sprzeczne, ale inni mają słuchać i wypełniać, bo przecież głosi je przedstawiciel "narodu wybranego".
Do tego nigdy żyd nie przyzna się do błędu, nie przeprosi - zgodnie z zasadą "jeśli przy kradzieży złapią cię za rękę, mów, że to nie twoja ręka". Tak np. postąpił ten żydek z USA, który obraził Karczewskiego (sprawa Pomnika Katyńskiego).
 
Wśród bloggerów Neonu24.pl jest wielu prezentujących się jako antysemici (nie akceptuję antysemityzmu - polskim ujęciem jest antyjudaizm, a nie antysemityzm). I ci bloggerzy bardzo często stosują żydowskie metody "dyskusji". 
Tak się nie da zwalczyć judaizmu. Nie stosujmy ich metod. Jeśli mamy budować polskość - stosujmy polskie zasady - uczciwej i logicznie uwarunkowanej dyskusji.
 
Tekst i tak się wydłużył. O innych aspektach - może w dyskusji, jeśli się rozwinie.
 
 

KOMENTARZE

 • mam podobne zdanie, w języku polskim określenie "żydowski" nie jest związane z narodowością, tylko podłością czynów
  podobnie, jak "k....stwo" nie jest związane z płciowością i kochaniem się bez ograniczeń

  jednakże nie zgadzam się z zaprezentowaną definicją,

  jak najbardziej mogę prezentować pogląd bez uzasadnienia, i nie czyni mnie to ż(Ż)ydem, każdy ma prawo się ujawniać, i jak najbardziej powoływać na siebie, jako autorytet (wszelkie wypowiedzi podkreślające szczerość są w istocie powołaniem się na własny autorytet),

  problemem są dopiero jawnie kłamliwe, idiotyczne wypowiedzi, bez względu na to, czy uzasadnione, czy nie, jednakże podtrzymywane jako słuszna opinia,

  to właśnie jest żydowstwo, oczywiste łganie w żywe oczy w oczekiwaniu na przyjęcie tego łgarstwa jako prawdy.

  Przykład:

  "system obrony antyrakietowej nie jest wymierzony przeciw Rosji",

  i już znamy ż(Ż)ydów najwyższych polskich elitach.
 • dla mnie trole nie są problemem
  natomiast brak rzeczywistych dyskutantów tak,

  jak również brak czytelników, wirtualnych czytelników (odbiorców).
 • nie będę powtarzał tego wszystkiego,
  co postulowałem w sprawie funkcjonowania witryny w czasach nE,

  za to, że nie ma narzędzi moderacji dyskusji i jej czytelnictwa, odpowiada RO, ŁŁ, i nie wiem kto jeszcze,

  PS. zawsze mnie zdumiewa, gdy ktoś ujawnia się z wiedzą, iż taki a taki admin coś przeskrobał, ktoś za kimś stoi, itd. Ja tego rodzaju wiedzy nie kolekcjonuję, i nie dociekam. Dla mnie nie jest ważne kto, tylko co.
 • ... @ Autor
  Informacja to najcenniejszy towar na rynku !
  Pisząc na Tym Portalu ludzie sprzedają swoje poglądy .
  To coś w rodzaju budowania kapitału swojej osobowości .
  Czasem spowiedzi publicznej , szukanie grona wyznawców tej samej idei .
  Walutą i zapłatą jest gwiazdkowanie i lista "komentów " pod postem .
  ------------Uznanie !!!-------------
  Aprobata ....
  Są także i tacy co za pieniądze (te realne ! ) piszą i sieja zamęt ( życie kosztuje !) to tak zwane Qrwy moralne . Ale taka sztuczna pisanina na siłę jest do zdemaskowania i to zwyczajnie widać.

  Są aspekty związane z powiązaniem człowieka piszącego z jego fikcja prawną przez służby , zautomatyzowany i łatwy sposób kontroli poglądów i zagrożeń. Ocena nastrojów w tym realnym świecie .
  (coś na ten temat możne więcej napisać kula Lis 67 )

  I należałoby również wymienić zboczeńców religijnych . Od dziadostwa żydostwa do ich braci w nowocześniejszej wierze . " próżny trud, Bezsilne złorzeczenia! " . pochwalam natomiast rzetelną informacje i ostrzeżenia przed " opioidami " dla ludzkości .

  A dla reszty o których nie chce mi się już pisać to " kij im w oko " i " pies im mordę lizał " .

  z małym wyjątkiem

  ....jak są porządnymi ludźmi to wielki szacun a jak inaczej to jak wyżej !

  ... czysta forma ....
 • @interesariusz z PL 12:40:00
  Możliwe, że przerysowałem. Swoje poglądy rzeczywiście - mogą być prezentowane jako swoje i takie jest ich źródło.
  Problem się jawi, gdy to innych oceniamy przez pryzmat tych poglądów.
  (Zatem - byłem nieprecyzyjny).
 • @interesariusz z PL 12:41:48
  Rola trolli jest odstraszać ludzi chcących podyskutować.
 • @Witkacy 12:48:25
  Ależ celem np. mojej aktywności jest wymiana poglądów i wykazanie (logiczne), że idea polskości przerasta te wszystkie żydowskie dyrdymały.

  Tyle, że często jest to blokowane chamskimi wtrętami prowokującymi do ostrzejszych wypowiedzi. Ale takim - jedynie te formy mogą coś wyjaśnić.

  Jeśli więc rolą Adminów jest blokowanie ostrych wypowiedzi, to "nie miecz, a ręka, która nim włada". Czyli Admini powinni w pierwszej kolejności eliminować prowokatorów.
 • @tańczący z widłami 13:34:04
  Nie zgadzam się.

  Najbardziej perfidną formą niszczenia nauki Chrystusa było pawłowe "zło dobrem zwyciężaj", które stało się podstawą doktryny katolickiej - stosowane zwłaszcza przez jezuitów.
  Pańskie
  "Zapamiętaj drogi Waszmościu, że zła dobrem nie zwyciężysz. Zło pokonać może tylko jeszcze większe zło i bezwzględność."
  prowadzi do eskalacji tej postawy i nie prowadzi do wygranej.

  Polskie (ale i chrześcijańskie) ujęcie, to odrzucenie żydowskiego podziału na DOBRO i ZŁO. Tu leży pies pogrzebany - sam podział na dobro i zło jest na wskroś żydowski.
  Polskie jest działanie w zgodności z ideą, a bez przyklejania łatki "dobry",, czy "zły".

  Zatem - chrystusowe zalecenie -"jeśli ktoś uderzy cię w policzek, nastaw mu i drugi" dotyczy tylko ludzi tobie równych i w tym ujawnia się personalizm.
  Jeśli byle łachudra to robi, to odpowiedź nie może być w kategoriach dobra i zła, a po prostu trzeba łachudrę przywołać do porządku środkami dla łachudry zrozumiałymi!!!

  Czy wreszcie zrozumiał? Mam taką nadzieję, bo inaczej to mi i ręce, i piersi opadną;-)))
 • @Autor
  Z tą dyskusją na Neonie to różnie bywa .Są blogerzy w znacznej większości z którymi można dyskutować grzecznie i konstuktywnie.Ale jest i grupka osób,która ma klapki na oczach i żadne argumenty do nich nie docierają.Jeden z nich bloger w trzech osobach uważa,że wszyscy Polacy dookoła to żydzi tylko on i jego koleś to "prawdziwi Polacy".Znany jest też ze zwierzęcego anty katolicyzmu.Dla niego każdy katolik to oczywiście żyd.
  Ja też czasami stosuję zasadę co na jężyku to i na klawiaturze i czasmi przesadzam i zdarzy mi się rzucić mięsem tu i tam.Też uważam ,ze niektórzy biskupi czy księża minęli się z powołaniem i dla nich stan kapłański to zwykły biznes jak każdy inny tym bardziej ,ze znaczna część kleru jest pochodzenia żydowskiego.

  Co zaś się tyczy antysemityzmu to uważam,że żaden antysemityzm nie istnieja.Jest to żydowski wymysł i pałka na niepokornych.Istnieją zwykłe fobie jak antyamerykanizm ,antyrusycyzm czy antypolonizm i wszystkie są sobie równe.Każdy człowiek może coś lub kogoś lubić albo nie i nie ma w tym nic złego.Ja tam nie lubię Niemców,Jankesów i żydów i tą swoją niechęć wyrazam nieraz w komentarzach lub notkach.
  O ile mocne krytykowanie jankesów.ruskich czy szkopków nie wywołuje większych emocji to jakiekolwiek krytykowanie żydów i stawianie ich w złym świetle wywołuje na niektórych portalach(NEON jest w porzo) wściekłość obrazę i białą gorączkę,czyli wielkie aj-waj nie tylko licznej hasbary ,ale także niektórych Polaków co prowadzi do totalnego pomówienia piszącego o antysemityzm i blokowanie lub usuwanie z platformy blogerskiej.Czas to zmienić .Należe krytykę żydostwa traktować na równi z innymi fobiami.Za obrażanie szkopów czy ruskich jeszcze nikogo do ancla nie wsadzili.Za wymyślony antysemityzm wiele osób osądzono a z wielu żydowskie piśmidła i media zrobiły oszołomów i wyrugowały ich z życia społecznego i politycznego na długi czas(Wolniewicz,Michałkiewicz)
 • @matterhorn 13:59:29
  Myślę, że ostatnia hucpa związana z ustawą o IPN odblokowała w tym zakresie blokady w traktowaniu żydów.
  I bardzo dobrze - bo wreszcie będzie (mam nadzieję) poważnie na ten temat podyskutować.

  Awantura ze Ślepą Mańką miała właśnie ten podtekst. Ona krytykowała osoby (Legutko) zaangażowane w proces, gdy ja starałem się nakierować sprawę na pozytywne aspekty mogące z tego wyniknąć.
  No, ale emocjonalność adwersarza(rki) uniemożliwiły podjęcie tematyki. Pytanie o powody tego stanowiska: czy zwykłe babskie ocipienie, czy też świadoma prezentacja pewnego poglądu.

  Niemnie - ta notka właśnie ma na celu wskazanie, że nie genetyka, a poglądy i postawa świadczy o "żydowskiej naturze".
 • @tańczący z widłami 14:45:08
  Zamiast piersi - brzuch mi opadł na kolana!!!! Z wrażenia, dla braku rozumienia.

  Żydzi wprowadzili dobro (zatem i zło) już w chyba w 4 akapicie Biblii. Jest to ewidentnie żydowski produkt.

  Natomiast filozoficznie - nie da się wykazać istnienia dobra i zła jako odrębnych bytów. Prowadzi to bowiem do dualizmu na czym "nacięli się" już zaratusztrianie i to na długo przed narodzeniem Chrystusa. Z monoteizmu Zaratusztry - wyszedł dualizm Ormuzda i Arymana, a konsekwencją jest manicheizm wciśnięty przez Augustyna w doktrynę KK.

  Dobro i zło jest miarą zgodności (postępowania, doktryny itp.) z prawdą danego bytu.
  Dla żmii ukąszenie jest rzeczą dobrą - pozwala zdobyć pożywienie. Dlaczego zatem nie chce Pan żmii podstawić swej ręki pod jej ząb? Wszak jest to dla niej dobre...

  PS. Niemi wyjaśni taki w tańcu teorię dobra absolutnego. I zła też.
 • Krzysztof Wojtas
  "NIE BÓJ SIĘ POSŁUGIWAĆ ZŁEM. POKOCHAJ STOSOWANIE ZŁA WZGLĘDEM ZŁYCH !!!"

  A czy istnieje ktoś absolutnie dobry? Nie!

  To jest kuszenie. Dopiero teraz zrozumiałam dlaczego "tańczący z widłami". Proszę spojrzeć na średniowieczne malowidła przedstawiające piekło.
 • @tańczący z widłami 16:40:39
  To był tylko żart z mojej strony. Bez urazy i życzę miłego dnia, bo już muszę wyjść do pracy.
 • @tańczący z widłami 16:40:39
  To właśnie z powodu tej schizmy manichejskiej wprowadzonej przez Augustyna do KK.

  Ale mnie zawsze najbardziej cieszy jak Szanowny, co i rusz, wbija kolec wideł w swój własny ogon.
  Ale podobno cieszyć się z cudzego nieszczęścia to grzech. To nie cieszę się, a tylko przyglądam.

  Ciska się bestyja , widać co ją boli
  ja ją święty Jura włócznią w dupę koli

  A ja tylko patrzę . I nic, a nic się nie cieszę....
 • @AgnieszkaS 16:32:36
  On prawie mógłby być św. Pawłem, a już św. miarką - na pewno.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:48
  "Niemnie - ta notka właśnie ma na celu wskazanie, że nie genetyka, a poglądy i postawa świadczy o "żydowskiej naturze".

  Hmm, czyli dobrzy Żydzi nie są Żydami a źli Polacy są ;)

  Coś jak u żydów(religię piszę się mała literą), dobry "goj" ma "żydowską duszę" a zły Żyd jej nie ma.

  W ten sposób zawsze się jest po dobrej stronie mocy.
 • @tańczący z widłami 14:45:08
  "Teza o podziale na dobro i zło, jako prekursorskim pomyśle żydowskim"

  Ta teza przyszła od zoroastriańskich Persów, którzy panowali nad Judeą.

  Widzę, że Nietsche wiecznie żywy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:47:27 Od ciężkiego westchnięcia ?
  dotyczy tej wypowiedzi :
  i piersi opadną;-)))
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 09.08.2018 13:47:27
 • @tańczący z widłami 17:45:50
  "Trudno nie zauważyć wielu sprzeczności w dekadentyźmie głoszonym przez Wojtasa."

  Do tej pory nie zorientowałem się, co właściwie głosi Pan Wojtas.
 • @tańczący z widłami 13:34:04
  100/100! Popieram i bez komentarza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:58:44
  "PS. Niemi wyjaśni taki w tańcu teorię dobra absolutnego."

  Coś absolutnie dobrego nie powoduje krzywdy/cierpienia/zła nikomu i niczemu.

  Ze złem odwrotnie.

  Dałem radę? ;-)

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • @Pedant 17:05:11
  Chyba coś Pan pomieszał:
  "Hmm, czyli dobrzy Żydzi nie są Żydami a źli Polacy są ;)"

  Należy: " dobrzy Żydzi nie są żydami, a źli Polacy są".

  Z małej litery religia ale i cywilizacja. W przypadku żydów - często się to łączy, ale są Żydzi ateiści - określić ich żydami "po religii" to bezsens, a "po cywilizacji' - pasuje.
 • @Pedant 17:07:29
  Żydzi zawsze i wszędzie kradną - zwłaszcza idee.
  Jest coś oryginalnego wymyślonego przez żydów?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:58:44
  "Żydzi wprowadzili dobro (zatem i zło) już w chyba w 4 akapicie Biblii. Jest to ewidentnie żydowski produkt."

  Moim zdaniem z tą naturalnością pojęcia dobra i zła Szanowny Tańczący z widłami może mieć rację.
  To, że coś jest w Biblii, nie oznacza, że nie było tego wcześniej lub wcześniej i zupełnie gdzie indziej.
  Pytanie czy było to jakoś zdefiniowane.
 • @tańczący z widłami 17:30:14
  "ZABIĆ ŻMIJĘ !!! i NIE DYSKUTOWAĆ ZE ŻMIJĄ !!!"

  E tam, będzie się taka widłami broniła.

  PS. Z tego co widzę, mam do czynienia nie z byle jakim ogoniastym, ale widać co zasłużyłem na "wyższą półkę". Dostrzegam i doceniam; poniekąd to zaszczyt dla mnie, że zostało dostrzeżone zagrożenie z mojej strony.
  A kundle mało co rozumiejący, zawsze łapią za nogawki.
 • @tańczący z widłami 17:45:50
  Widzę, że sobie z Pedantem z dzióbków pijecie... Znaczy - z jednej stajni jesteście, (albo obory).;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:58:44
  "Natomiast filozoficznie - nie da się wykazać istnienia dobra i zła jako odrębnych bytów."

  A czy praktycznie się da?
  Są przecież egzorcyzmy...
 • @tańczący z widłami 18:55:44
  Ucz się, dziecię, ucz. Wiedza to potęgi klucz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:15:51
  "Żydzi zawsze i wszędzie kradną - zwłaszcza idee. "

  I.... ? Sam Pan widzi. Nie mogli wymyślić dobra i zła ;-)
 • @Jasiek 20:30:40
  Ale je rozpropagowali.
  W czasach Achemenidów, gdy Ezechiel zaczął tworzyć podstawy doktryny żydowskiej, zoroastryzm był już w stadium nieco zdegenerowanym - to czas schizmy zurwanistycznej.
  W takim wypadku zawsze, w rozgardiaszu, łatwo coś ukraść.
 • @Jasiek 20:17:57
  Pojęcia dobra i zła wywodzą się ze starożytnego Egiptu.
  Maat- bogini praw porządku, harmonii i sprawiedliwości w kosmosie i społeczeństwie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maat

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 21:09:24
  "Pojęcia dobra i zła wywodzą się ze starożytnego Egiptu."

  Tylko którego "starożytnego" ? ;-)

  Dowiedziałem się, że analogicznie do sumeryjskiej listy królów istnieje też i egipska, a królowie w tych czasach potrafili rządzić po kilkadziesiąt tysięcy lat i więcej... No chyba, że to ściema, ale nie wydaje mi się. Coś musi być na rzeczy. A jest jeszcze kolor skóry Ozyrysa...

  Aż nie wiem co myśleć.

  Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Ukłony
 • @tańczący z widłami 22:06:19
  Jasne: Kali zrobił ten ryt końcem wideł.
  I teraz wiadomo z kim od 20 000 lat mamy do czynienia.
  No, nie wstydź się Pan...

  PS. Wy się tego możecie trzymać, ale ja nie jestem z tej obory.
 • @tańczący z widłami 22:06:19
  Tak po przemyśleniu: wydaje się, że powiedział mi już Pan wszystko o sobie i swoich zadaniach na Neonie.
  Dalsze kontynuowanie niszczenia dyskusji i zamulanie tematu spowoduje wiadomą reakcję.
 • Kto zawinił?
  Zastanawiamy się kto zawinił, że nie jesteśmy w Raju, Murzynek Kali, Eskimosi, czy Persowie.

  Przecież to Adam i Ewa zjedli owoc znajomości dobra i zła, czyli nasi wspólni prarodzice.

  A może to taka sumeryjska postmodernistyczna Hagada, z czasów Gilgamesza?
 • @interesariusz z PL 12:40:00
  "system obrony antyrakietowej nie jest wymierzony przeciw Rosji"

  Jest tylko po to aby Rosje odstraszać. Strzelanie rakietami na przedmieściach Petersburga temu ma służyć.
 • @Pedant 08:49:30
  Adam i Ewa to żydowska haggada na bazie mitów sumeryjskich.
  Może więcej byśmy wiedzieli i rozumieli, gdyby był dostęp do tych sumeryjskich tekstów z glinianych tabliczek. Są odczytane - tyle, że niewygodne dla "biblistów".

  A kto jest winien, że nie jesteśmy w raju? A kto wymyślił raj? Podobnie jak "zbawienie").
 • @Pedant 08:51:54
  Amerykanie mają to do siebie, że muszą odstraszać cały świat, bo wszyscy , nawet Łotwa chętnie by ich złupiła. Dlatego te tysiąc baz na całym świecie. Ameryka bez straszenia i wymierzania kar za niesubordynacje nie była by sobą. To państwo jest wzorem demokracji , albowiem sama siebie wybrała na żandarma świata i z tego demokratycznego mandatu prośbą lub groźbą wprowadza na całym świecie swoje demokratyczne porządki , oczywiście przy pomocy lotniskowców i napalmu.
 • @tańczący z widłami 11:20:16
  Nie mówiąc - bardzo wiele mówimy. Czasem więcej niż bezpośrednio.

  Zadaniowiec z widłami o źle się źle wyrażał
  Przez to Wojtasowi strasznie się narażał,
  Wojtas chce go wykląć mówiąc, że przechera,
  Za widły się schował i stamtąd spoziera...
 • @tańczący z widłami 13:30:40
  Widłacz zadaniowiec wydłuża wersety
  aby picmlemlaniem okazać swe racje
  Wojtas to olewa - lepiej między osty,
  lepsza naleweczka niźli te facecje
 • @tańczący z widłami 14:09:28
  Nie dość, że przechera, to jeszcze złośliwy
  Pewnie to dlatego, że tańcząc nie tkliwie
  butem widły wdeptał, a te w odpowiedzi
  dały trzonkiem po łbie; tam zło jeszcze siedzi.
 • @tańczący z widłami 14:39:03
  Z 12 na 15 znać przyrost potencji
  Widły cuś za krótkie, potrzeba inwencji
  A tu przy upale jeszcze kropla smoły
  padła mu na czoło; oj będzie wesoło.
 • @tańczący z widłami 15:03:02
  Elektronik z rymami - chyba dla pokuty
  ciężkie to zadanie na widłach osnute
  20 tysięcy miał lat przygotowań
  aby tańcem zamęczyć podczas urlopowań.
 • @Krzysztof J. Wojtas & tańczący z widłami
  Czy u Panów z czupryn zaczyna się kurzyć?

  https://www.youtube.com/watch?v=3MOkAq0ztoY
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:05:30
  Wyrył to chyba Kali w swych Lamentacjach
  Po akcjach, na bawełny plantacjach.
 • @fretka 22:08:39
  A potem jak na pistacji plantacjach
  Groziła mu amputacja
  Duży Kali o dwumetrowym wzroście
  Po takiej chłoście
  Nie myślał już o ciętej ripoście.
 • @fretka 22:08:39
  Znów się bestia sroży przez układne wiersze
  Nie dobita zrazu; myli Ariów z Persem
  Sienkiewicz Kalego dał mu z tym przekąsem
  Że to Kali czarny - śmiech pod każdym wąsem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:24:48
  Mogę jeszcze opisać sytuacji
  Z kauczuków plantacji
  Nie ważne biały czy czarny Kali
  Aby nie zniewalił.
  :)
  Pozdrawiam
 • @tańczący z widłami 23:15:10
  Coś z rymami kiepsko; chyba już zmęczony
  Może czas najwyższy przytulenie żony
  Tam ci może ostów wiązka trafi się przypadkiem
  Taniec wideł zwykle kończy się upadkiem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY