Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Jak żyć ... po polsku (6) z "Klerem" w tle

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten film nie jest arcydziełem wskazującym nowe drogi rozwoju. Jednak spełnia rolę bariery, której przekroczenie zmienia relacje społeczne w Polsce.

 

 
Wpływy KRK w Polsce są duże. Znacznie większe niż w większości krajów uważanych za katolickie. Jak do tego doszło?
Moim zdaniem, nastąpiło zbliżenie systemu etycznego istniejącego w dawnej Polsce, a kultywowanego w Rzeczypospolitej, z etyką doktryny katolickiej. Z wielkim wysiłkiem próbowano likwidować wszelkie, nieśmiałe nawet próby wykazania istnienia istotnych różnic. 
O ile przy tym, początkowo, różnice były niewielkie, co powodowało brak wrażliwości Polaków na ich występowanie, to wraz ze wzrostem wpływów KRK, naciski stały się coraz silniejsze, aż do zanegowania faktu istnienia odrębności źródeł etyki. Jednocześnie etyka katolicka wprowadzała coraz więcej elementów sprzecznych z polskością.
 
Obecnie dochodzi do uświadomienia, że po pierwsze występują różnice w polskim odczuwaniu etyki, a po drugie, że te różnice są na tyle istotne, iż należy mówić o odrębnych systemach etycznych.
 
Każdy system oparty na wartościach podstawowych tworzących podstawy cywilizacji kształtuje zasady etyczne  będące podstawą ładu społecznego. Jednocześnie tworzony jest system "kontroli wewnętrznej" - niezależnej od władzy wykonawczej. Czyli zazwyczaj reguł stanowiących podstawę systemu, a których kultywację powierza religii. Religia jest kultywatorem zasad, a odwołanie do "czynnika nadrzędnego" - boga, bogów, czy jakichś zjawisk kultowych, stanowi o niezależności sądów od bieżących działań władzy wykonawczej.
Zazwyczaj kultywatorami zasad religijnych jest specjalna kasta (kapłańska), której rolą jest właśnie kultywacja zasad przy stosowaniu określonych form liturgicznych.
(Najbardziej jaskrawym przykładem  jest sposób ukształtowania tej kasty w judaizmie, gdzie lewici zostali do tego przeznaczeni po krwawym stłumieniu buntu).
Kościół Katolicki (zachodni) został  zorganizowany systematycznie - instytucja kapłanów została rozdzielona terytorialnie w postaci parafii, diecezji itd. Geniusz Konstantyna owocuje w postaci terytorialnej struktury KRK. Bardzo skuteczna metoda dla systematycznej indoktrynacji społeczeństwa.
 
Należy zwrócić uwagę, że ten system etyczno - religijny był dostosowany do struktury Cesarstwa Rzymskiego. Po jego rozpadzie zawsze był wykorzystywany przez tych, którzy rościli sobie prawo do sukcesji.
W przypadku Polski (i innych państw słowiańskich), nastąpiło wymuszone połączenie systemów etycznych i sukcesywne ich ujednolicanie. Proces ujednolicania etyki wiązał się z powiększanym wpływem religii na władze wykonawcze, aż do uzyskania nadrzędności. W takim przypadku powinna zostać wytworzona nowa struktura dbająca o czystość ideową. Tego nie zrobiono i stąd, można sądzić, zaczęły pojawiać się niespójności ideowe, które próbowano "odsunąć" nadając instytucji walor świętości, a to powodowało, że status ten zaczęli sobie przypisywać także członkowie struktury.
 
Obecna sytuacja związana z klerem (i "Klerem"), dotyczy marginalnej (na pozór) grupy księży zamieszanej w aberracje seksualne.  "Na pozór", gdyż wszelkie inne aberracje - jak umiłowanie bogactw itp., także do tej sfery należą. Ich genezą jest stwierdzenie, że jako członek "świętej" instytucji czyniącej dobro, tych cech nabywa także każdy członek tej instytucji. Swym działaniem "rozsiewa" dobro. Zatem jeśli zdarzy mu się jakiś czyn nieetyczny, to wobec ogromu dobra jakie świadczy społeczeństwu, ta "odrobina zła" jest nieistotna.
Efektem filmu i dyskusji jakie się pojawiają i będą pojawiać, jest zmiana postrzegania roli księży i KRK w społeczeństwie - zwłaszcza polskim. Miejmy nadzieję, że będzie to powrót do rzeczywistej roli struktury religijnej jako kultywatora wartości fundamentalnych.
 
System etyczny wpajany społeczeństwu polskiemu przez KRK jest w znacznej mierze zgodny z polskością i stanowi o normach funkcjonowania społeczeństwa. Odrzucenie tego wpływu, jeśli nie  zostanie ukształtowany system alternatywny, spowoduje wiele perturbacji, które kiedyś kończyły się wojnami domowymi. Warto sobie to uświadomić.
Wnioskiem jest stwierdzenie, że potrzeba ukształtowania systemowego zasad na jakich ma istnieć i funkcjonować Rzeczpospolita Polska. Bez tego łatwo będzie narzucić nam jakiś kolejny zdegenerowany system, który doprowadzi do likwidacji polskości, a co za tym idzie - także polskiej państwowości.

KOMENTARZE

 • Był niedawno taki przypadek
  W czasie lekcji o zagrożeniach związanych z pedofilią w szkole podstawowej nagle dziewczynki uświadomiły sobie, że to co robił z nimi ksiądz mogło być podobne z tym o czym nauczyciel mówił w czasie tej lekcji. Podobną rolę może spełnić ten film. Z jednej strony może przynajmniej tej części katolików, której nie wyprano mózgów do tego stopnia iż gdy napotkają jakikolwiek fakt stawiający księdza lub Kościół w złym świetle od razu ruszają do ataku pod hasłem "to wrogowie Kościoła" iż ksiądz to jest sługa Kościoła nie człowiek uprzywilejowany. Iż właśnie on powinien swym życiem pokazywać wartości, które głosi z ambony. Właśnie brak tej kontroli i to wypranie mózgów części katolików doprowadziło do tego iż w Kościele niezbędna jest reforma, o której od dawna wielu światłych kapłanów mówiło. Taką rolę buddzika może odegrać ten film. Czy jest przesadzony? Nie jest to film dokumentany, od którego wymagamy ścisłej rzetelności, jest to film oglądając który widz powinien zdawać sobie sprawę, że prawem autorów jest przejaskrawianie pewnych elementów.

  Co do niezgodności kultury niesionej przez chrześcijaństwo z naszą kulturą słowiańską, to pełna zgoda. Chrześcijaństwo wywodz się z judaizmu, kultury pasterskiej opwrtej na znacząco różnych wartościach w stosunku do naszych. Później za czasów poganochrześcijaństwa, czyli tych nawróconych z pogaństwa nabrało pewnych cech kultury greckiej. Po bitwie roku 313, czyli za Konstantyna Wielkiego i później nabrało cech cesarstwa rzymskiego, czyli hierarchiczność. Biskup i władca pomazańcami Boga, tu warto przypomieć iż Chrystus i Mesjasz znaczy właśnie pomazaniec. W konfrontacji z naszą kulturą różnice były diametralne. Chrześcijaństwo zostało nam narzucone, lecz nasza kultura temu przeciwdziałała i przeciwdziała do dziś. Stąd w warstwie profanum tyle elementów z wiary przedchrrześcijanskiej. Przykład Wigilia, Śmigus Dyngus będące całkowicie świętami wynikającymi z wiary przedchrześcijańskiej, święci - duchy opiekuńcze dla pewnych czynności wykonywanych przez ludzi (górnicy - św. Barbara) Stąd w warstwie sacrum jesteśmy czystej wody chrześcijanami, w warstwie profanum czystej wody poganami.
 • @Zawisza Niebieski 10:15:32
  Brak zgody na utożsamianie chrześcijaństwa z katolicyzmem.
  Katolicyzm - to obecnie judaizm w zawoalowanej formie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:40:43
  No cóż, kwestia tego co nazwiemy Judaizmam. Jeśli weźmie Pan judaizm rebinistyczny to daleki jest on od chrześcijaństwa. Nauka Jezusa jednak oparta była o judaizm esseńczyków. Judaizm faryzejski wprowadził Paweł, ale wraz z tym do nauki Jezusa dołączono elementy kultury greckiej. Katolicyzm to jednak bardziej połączenie judaizmu z hierarchicznym systemem rzymskim z naciskiem na system rzymski. Narzucana nam przez zachód kultura z pewnością niesie silne elementy judaizmu choćby poprzez oparty o lichwę system bankowości a więc i gospodarkę.
 • @Zawisza Niebieski 11:13:59
  Tak lepiej, chociaż odwołanie do essńczyków - też jest wątpliwe. Ale to chyba szerszy kontekst byłby wymagany.
 • @Zawisza Niebieski 10:15:32
  No cóż ja uważam, że jest rynek, żeby nie powiedzieć głód rynku na film, w którym w ramach wyrazu artystycznego i w nieco oczywiście przejaskrawiony sposób, timermans rypie tuska i jego syna jednocześnie, a makrela robi koniowi za pieniądze, bo jest chciwa i nawalona.
  W tle głównych przeplatających się wątków oczywiście pedalstwo i sodomia powszechna brukseli.
  Scenariusz zdecydowanie można jeszcze wzbogacić i ubogacić.
  Z pewnością tłumy uderzą do kin!

  Czy będzie przesadzony? Hmm.. To nie będzie film dokumentalny przecież, od którego wymagamy ścisłej rzetelności, jest to film oglądając który widz powinien zdawać sobie sprawę, że prawem autorów jest przejaskrawianie pewnych elementów...
  Potem będziemy go puszczać młodzieży w szkołach, w czasie wyjaśniania czym jest unia europejska i jakie niesie zagrożenia.
  ---------------------------------------------------------

  "W czasie lekcji o zagrożeniach związanych z pedofilią w szkole podstawowej nagle dziewczynki uświadomiły sobie, że to co robił z nimi ksiądz mogło być podobne z tym o czym nauczyciel mówił w czasie tej lekcji. Podobną rolę może spełnić ten film."

  Rozumiem Mr Blue, chciałby patologizować i jednocześnie indoktrynować małoletnie. Pewnie puszczać to gówno w szkołach podczas wosu.
  -------------------------------------------------------------

  Panie Wojtas, pańskie rozważania mają się nijak do tego gniota, tyleż propagandowego, co obrzydliwego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:22:11
  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/06/hierarchowie-zydowscy-polskiego-episkopatu/
  Z jakiego nurtu wywodzą się te osoby ?
 • @Torin 13:08:09
  Z tym filmem Smarzowskiego jak ze stodołą Grossa.
  Z faktami było jak było, ale pokajanie narodowe za antysemityzm już obowiązkowe.

  Nie napisałem ani jednego dobrego słowa o "Wołyniu" Smarzowskiego.
  Byłem pewien, że to tylko legendowanie usłużnego filmowca.
 • @Torin 13:08:09
  Panie Torin może ustalmy pewne pojęcia na poziomie języka polskiego. Makrela to ryba, może co najwyżej coś robić z konikiem morskim, choc to wątpliwe, bo z tego co wiem w innych akwenach żyją, zaś zdanie "timermans rypie tuska i jego syna jednocześnie" to po prostu plugawy bełkot jakim posługuje się niewykształcona mniejszość w naszym kraju. Nie wnośmy języka brukowego do rozmów między Polakami, niech ludzie prymitywni rozmawiają swoim językiem, my nie kaleczmy naszej piękej mowy.

  Czy to co pokazuje film Kler nie występuje w polskim Kościele? Weźmy słynne balangi u biskupa Głodzia, po których nasi politycy mieli problemy z utrzymaniem pozycji w miarę pionowej?

  Zrzucanie odpowiedzialności za pedofilię niektórych kapłanów, tu nazwiska można by wymieniać, ale przykryjmy to ścierką niesławy, na dzieci i ich rodzicow co zaprezentował nam abp Michalik. Żądza pieniądza wspaniałym przykładem jest znany "toruński biedak". Jest to patologia i tę patologię pokazuje ten film.
  Czy film"Galerianki" pokazujący młode dziewczyny oddające się za drobne prezenty jest reprezentacją wszystkich polskich nastolatek? Ale faktem jest, że takie nastolatki w Polsce są. Czy jeśli ktoś nakręci film o biskupie Petz, bo będzie to uderzeniem w Kościół? Może trochę, skoro jeszcze niedawno chciano, by ten człowiek odprawiał dość ważną mszę no ale jest to patologia.

  Film rzeczywiście uderzył w pewne tabu, ale jego skutki mogą być dla środowiska kapłanów zbawienne, jeśli tylko z tego wyciągną wnioski. To, że w ciągu 3 dni wyświetlania film zobaczyło ponad milion Polaków, czyli "37 milionów w czasie pierwszych 3 dni ten film zbojkotowało", (to w języku dla pewnego środowiska) ludziom inteligentnym powinno dawać do myślenia.

  Kwestia tylko, czy kapłani wyciągą z tego wnioski, czy uznają to za "dzieło diabła - alleluja idź i czyń tak dalej". Jak widać z Pana wypowiedzi, jest pan za tą drugą alternatywą. Bo gdyby film ten nie niósł prawdy, to Polacy by go zbojkotowali. Ta frekwencja nie wynika z antyklerykalności Polaków, a z tego, że Polacy mają pewnych rzeczy, pewnych zachowań nie licujących z godnością kapłana dość.
 • Co w zamian
  Panie Krzysztofie,
  alternatywą Smarzowskiego dla etyki Kościoła Katolickiej nie jest Cywilizacja Polska.
  Jego archetypem Polskości jest "Dom zły".
 • @Andrzej Madej 17:12:05
  Oczywiście. Zgadzam się z oboma komentarzami.
 • @Zawisza Niebieski 15:58:07
  Ustalaj sobie pojęcia na poziomie języka i niżej z kim innym.
  Dla twojej wiadomości: Makrela to mecenas Ryżego, tylko jak wieść niesie makrela tonie i tusek się przesiada na inną dziurawą łajbę - makarona.
  Tylko, że Ty to przecież powinieneś wiedzieć lepiej odemnie. Esesmana nie wysłali?
  Natomiast, plugawy bełkot, to wypichcił Smarzowski.
  Ciekawą pozycję kinową, którą zaproponowałem, z olbrzymią chęcią obejrzałoby 10mln polaków!
  Kaleczeniem głowy jest czytanie twojej agitki.

  Nie, to co pokazuje film Kler nie występuje w polskim Kościele.
  Nie znane są przypadki strukturalnego kryminału w polskim kościele. Co innego w peło, nowocześni inaczej, rysiu, januszu, peezelu, obywateluUB, no i reszta postępowej ferajny. Alimenciarz podpindalający darowizny, jest niestrukturalny. Działa solo.
  ------------------
  Kościół, co oczywiste dla każdego, ma najniższe statystyki przestępstw, ze wszystkich grup społecznych i zawodowych. Nie mniej zdarzają się niechlubne wyjątki.
  Według mnie w takich przypadkach, jest to sprawa dla prokuratora jak każda inna taka sprawa.

  Oczywiście, że film "galerianki" wpisuje się świetnie w puls indoktrynacji.
  Ostatnio (nie pomnę tytułu) obejrzałem film, o biznesie "sex kamerki". Wstrząsające. Jest to kolejne stadium choroby, którą się wywołuje poprzez media i antycywilizację.
  To nie są żadne "kamerki". To fabryczna, zautomatyzowana linia sutenerska, która w swoją sieć łapie, w tym nieletnie, które chcą być trendy, sławne i bogate. No i są. Zostają mniej lub lepiej znaną kurwą, ale jednak raczej tanią. 300$ w Stanach za ciężki hardkor, w dodatku publicznie na portalu (czasem live), to mi się nie wydaje dużo.

  Wróćmy do tematu, zaproponowany przeze mnie film, uderzy w pewne tabu, przyciągnie miliony do kin i być może będzie przyczynkiem do refleksji zwolenników unii. Być może też w brukseli wyciągną pożyteczne wnioski i się opamiętają.
  Obawiam się jednak, że makrelofile, będą z uporem odrzucać prawdę i gnuśnieć w zachowaniach nie licujących z godnością, zajmowanych stanowisk.
 • @Torin 18:06:20
  //Kaleczeniem głowy jest czytanie twojej agitki.//
  Czyli nic nowego
  Tak ma
  Pozdrawiam
 • @provincjal 09 13:56:00
  Nie piszę o nacjach tylko o ideach.
 • @Andrzej Madej 17:12:05
  Własnie to mnie martwi. Mam nadziej ę, że przynajmniej pozostanie po mojej pracy ślad w postaci świadomości, że istnieje alternatywa dla opcji, którą Pan wskazał.
 • Obejrzałem dzisiaj film 'KLER"
  Czy szedłem z jakimś nastawieniem?
  Tak.
  Że jest to film antykościelny, prymitywny, antypolski itd.
  Że nie powinien dostać żadnej nagrody, a katolicy powinni odmawiać różaniec, aby odpędzić szatana , masonów itd.

  Po projekcji siedziałem długą chwilę nie słysząc końcowych akordów muzyki.

  Ten film jest o klerze, ale także o biznesmenach, wiernych katolickich i ich chęci do linczu i płaczu.
  Jest o władzy i przetrąconych w dzieciństwie kręgosłupach etycznych ,
  jest o Polsce katolików, esbeków i sposobie na karierę w Watykanie...

  Nie jest to paszkwil na polskość ani rocznicę niepodległości, jak dzisiaj przekonuje jeden z byłych blogerów.

  Wbrew histerii niektórych środowisk , moim zdaniem, scenariusz jest bardzo delikatny...dla kościoła rzymskokatolickiego
  Nie szuka taniej sensacji...
  Pedofilia jest obecna , ale nie mniej istotne są inne warstwy tragedii mężczyzn uwikłanych w żądze władzy, pieniędzy lub nie umiejących poradzić sobie z rozczarowaniem fałszem podwójnej moralności.

  Chcesz filmu akcji?
  Rozczarujesz się.
  Masz 50, 60 lat i chcesz obejrzeć nas Polaków, to idź na "KLER".
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:11:03
  W tym wymiarze, gratuluję Panu klarowności, spójności i determinacji.
 • Brandzlownicy Chrystusa
  Nie muszę chyba przytaczać przypadków brandzlowania się księży w konfesjonałach podczas spowiedzi nastolatek, rozwódek, mężatek i wdów i wyciąganie przez spowiedników szczegółów ich erotycznych marzeń i zdrad, żeby napisać :
  Pracownicy KK to złodzieje materialni i złodzieje dusz, ruchacze i brandzlownicy konfesjonalni.
  A co do "Kleru" na którego nie pójdę, bo nie mam po co.
  Od dawna wiem, że pracownicy KK, to banda zakłamanych skurwieli, alkoholików, pedałów, pedofilów i ruchaczy wdów i nastolatek.
  Księży z powołania jest tam mało.

  CZY SPOWIEDŹ ODBYTA U BRANDZLUJĄCEGO SIĘ SIĘ POD SUTANNĄ KSIĘDZA JEST WAŻNA I MAM MOC ODPUSZCZENIA ?

  Oto sowo moje
  TzW
 • @tańczący z widłami 20:51:21
  "CZY SPOWIEDŹ ODBYTA U BRANDZLUJĄCEGO SIĘ SIĘ POD SUTANNĄ KSIĘDZA JEST WAŻNA I MAM MOC ODPUSZCZENIA ?"

  No, na pewno taki jak Szanowny, nie ma mocy odpuszczania.

  PS. Chłopie. Już lepiej pij, a nie brandzluj się.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:58:33
  Sorry, ale nie mam w domu konfesjonału, wiec z brandzlowaniem raczej krucho. Za to Waćpan masz podobno klęcznik. Podobno na klęczniku też można.
  Napiszcie mi drogi Wojtasie jak Wam "ta robota" na klęczniku smakuje. Jeśli mnie zachęcisz, to też sobie kupię.
 • @tańczący z widłami 21:08:52
  Trzymaj chłopie poziom. Zaczyna Szanowny być żenujący - jak wszyscy Żydzi, co nie mają możliwości stosowania swoich przewag.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:12:03
  Porównanie mnie do Żyda bardzo mi sie podoba, podobnie jak ujawnienie ukrywanej Wojtasowej wiedzy, że Żydzi mają ponoć jakąś przewagę.
  No to jaką Żydzi mają przewagę nad nami Wojtasie ?
 • @Torin 18:06:20
  Kaleczeniem umysłu jest czytanie języka którym posługują się PiSowskie trolle. Umysł co nie wyrósł ponad II klasę podstawówki. Wtedy dzieci zaczynają rozumieć, że przezywanie się nie jest śmieszne a jest idiotyczne. Ale cóż, ostatecznie elektorat podstawówka +. Moja mama gdy jako dziecko buntowałem się na różne przezwiska mówiła, że trzeba to przeżyć jak odrę. Więc i "inteligencję" co do poziomu ludzi dorosłych docignąć nie potrafią też jakoś przeżyjemy.

  A film, który zaproponowałeś? Weź kredyt wyłóż pieniądze, reżyser z pewnością się znajdzie, choćby ten co gniota Smoleńsk nakręcił, gdzie ludzi z łapanki ściągano, na darmowe bilety łapano, bo nikt tego nie chciał oglądać. Może dorobisz się na nim majątku, jak tłumy będą do kim drzwiami i okami sie darły. Zawsze warto spróbować. Ja ci tak zarobionych pieniędzy zazdrościć nie będę.
 • @tańczący z widłami 21:19:08
  Wasza przewaga polega na pobudzeniu żądzy pieniądza u niewinnych i nieświadomych zagrożenia Polaków.
  Często służył po temu taniec z widłami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:25:17
  No to chyba kiepski ze mnie, jak to mówisz żyd, skoro zamiast pobudzać żądzę pieniądza, próbuję wyzwalać ( w tobie też, ale jak na razie bez skutku) żądzę myślenia i patriotyzmu.
 • Klerycy
  Właśnie wpadł mi do głowy pewien dowcip o "Klerze" Mógłby brzmieć mniej więcej tak :
  - Dlaczego w kinach bilety na "Kler" są rozsprzedane z góry na następne dwa tygodnie ?
  - Bo zakonnice i klerycy walą na ten film drzwiami i oknami.
 • @ Autor
  Daję 5*

  Nie dyskutuję :-)

  Ukłony
 • @Zawisza Niebieski 21:21:05
  Ja Ci nie zazdroszczę zarobionych pieniędzy na filmie "kler". Ty mnie źle zrozumiałeś, przykładasz swoją miarę.
  Zaproponowany przeze mnie film nie powstanie, bo nikt kto trzyma kasę, na ten hit komercyjny nie wyłoży. Poza tym, natychmiast skończyłoby się to pozwem w sądzie.
  To była kpina z mojej strony i wielu ją odczytało właściwie. Ty nie. Ty myślisz, że ktoś, jak Ty, zazdrości pieniędzy. No już nawet nie sukcesu komercyjnego, po prostu -pinindzy..

  Dla przykładu, gdyby zrobiono taki film o elektrykach, natychmiast wystąpiłyby związki branżowe, OPZZ i pewnie Solidarność z pozwami i to mimo to, że Bolec to znana kurwa i jest elektrykiem. Co zostało udowodnione, kradł pieniądze itd..
  Nie pochylalibyśmy się nad pedofilią wśród elektryków, alkoholizmem elektryków, ani złodziejstwem wśród elektryków. Mimo, że występują w tej grupie tysiące razy częściej, niż wśród księży.

  Swoją mamę, to Ty zostaw w spokoju. Wiem, że ludzie twojego pokroju niczego nie uszanują, ale matki w to nie mieszaj.

  Widzisz, jestem inteligentny i dlatego skutecznie zwalczam twoją agitkę. Ja nie jestem elokwentny i prawdopodobnie nie jestem, ani humanistą patykiem robionym, ani intelektualistą, z zaropiałym mózgiem.
  Więc doskonale widzę, co robisz i jak robisz.

  Spójrzmy na nas.

  Jestem letni. W każdym razie, tak nazywa mnie katobeton. Księdza widzę kilka razy w roku. Widzę! Jestem raczej nie praktykujący.
  Stoję na gruncie prawa i państwa świeckiego. Rozdziału państwa, od kościoła.
  Ewentualne grzechy aparatu KK, mnie specjalnie nie dotyczą, ani nie emocjonują.
  Uważam, że przestępstwo popełnione, powinno być ścigane, przez organa państwowe i ukarane. Żadna grupa zawodowa: ksiądz, poseł nitras, sędzia gersdorf, nie daje immunitetu. Szczególnie jeśli chodzi o przestępstwa pospolite. Typu kradzież, malwersacje, wyłudzenie, korupcja, pedofilia, sutenerstwo, haracz itd.

  Ty, jesteś jak twierdzisz nie tylko inteligentny, ale niezwykle starannie wykształcony.
  Wielokrotnie widziałem, jak bierzesz udział, w zaawansowanych dyskusjach dotyczących starego i nowego testamentu. Próbujesz wytworzyć wrażenie, człowieka posiadającego głęboką wiedzę, o głównej religii polaków i nie tylko tej. Coś jak teolog..

  Po czym, przy każdej okazji atakujesz kościół katolicki. Co ciekawe, nigdy nie widziałem, żebyś w minimalnym stopniu atakował kościół prawosławny, protestancki, islam, czy synagogę. Nie, to jest zawsze KK. Najważniejszy kościół polaków..

  Nie jesteś członkiem KK. To jest dla mnie absolutnie pewne, po latach spędzonych na tym portalu i obserwowaniu twojej aktywności.
  Próbujesz zwieść czytających swoją wiedzą, żeby myśleli, że ktoś, kto tak dogłębnie analizuje pismo to musi być wierny. Jeden z nich.
  Nic bardziej mylnego.
  Ty znasz KK lepiej odemnie na tej samej zasadzie, co niszczyciel zna się na łodziach podwodnych. Poznaj wroga..
  Kiedyś takich produkowało UB i PZPR, a teraz kto?

  Powiedz mi, skoro to nie jest kościół do którego należysz, dlaczego się tym tak pasjonujesz? Jakimś alkoholizmem wśród kleru itd. Dlaczego to cię nie gila?
  Są dwie postawy emocjonalne, w których człowiek się tak angażuje, w cudze sprawy. Jedną jest miłość, a drugą nienawiść.
  Ty przecież, nie kochasz kościoła katolickiego..
  Podobnie jest z twórcami tego contentu, to amunicja wyprodukowana do wiadomych celów i dlatego znalazły się na to "piniądze". Follow the money..

  Chrześcijaństwo i instytucja rodziny, leżą u fundamentów dzisiejszej Polski i cywilizacji wogóle. Dlatego są niszczone i one są już w znacznym stopniu zniszczone, razem z innymi zasadami moralnymi i prawami państwowymi. Już wyprodukowano, w tym w Polsce wiele milionów troglodytów. Wyprodukowali ich ci sami ludzie, którzy tworzą taki "kler", by potem pokazywać ich w tym filmie, jako jakiś dowód.
  To co się dzieje wewnętrznie w KK, to też już jest efekt, tej niszczycielskiej działalności. Cel jest oczywisty - ostateczny upadek, unicestwienie fizyczne.

  -------------------------------
  Zaprawdę powiadam wam: Lepiej spuśćmy zasłonę milczenia na pana Smarzowskiego i jego nieudane próby zostania artystą. Myślę, że już ostatecznie udowodnił swój brak talentu, aby jeszcze kiedykolwiek robić film za polskie pieniądze.
  Zajmijmy się natomiast ważkim problemem pedofili, w polskich synagogach! Myślę, że wiele osób bulwersuje ta sprawa!:)
 • @Torin 05:31:02
  Warto by też zestawić intencje hitlerowskiego ataku na rzekome siedlisko pedofilii Kościoła Katolickiego w początkach lat 30-tych XX wieku, z intencjami politycznych patronów i sekundantów Wojciecha Smarzowskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY