Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Przychodzi Trzaskowski do Jakiego ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Taka sobie rozmowa przyjaciół...

- Patryk, w czasie kampanii chwaliłeś cię, że masz obiecaną kasę na ze dwie linie metra. Obiecywałeś też, że pomożesz w rozwoju miasta. Nie wypada chyba się z tego wycofywać; pójdzie fama, że PiS tylko dba o swoich...
- No cóż, spróbuję załatwić. Słowo się rzekło - kobyłka u płota stoi, a u nas na opolszczyźnie słowo ważniejsze pieniędzy. Ale wiesz, tak tylko "łapę wyciągać", to głupio. Wy z kolei mówiliście o jakiejś zamrożonej kasie z UE. Jakby to tak połączyć - ty załatwiasz "odmrożenie" kasy z UE, a ja coś wydębię od naszej laski od finansów.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia: co ja z tego będę miał? Ty jesteś prezio, a mnie mogą skasować za nieudaną kampanię. Może chociaż jakiś dowód pamięci. Niechby chociaż jedna linia metra została nazwana "Jaki-linia", albo "Jaki-taki". Przynajmniej w rodzinie by o mnie pamiętali ...
- Jak będzie widok na kasę, to coś wymyślimy. Ja tam nie jestem przeciw. Ale ta druga, to już będzie miała "naszą" nazwę.
- Masz wolną rękę.
 
 

Jak się Szanownym podoba taka rozmowa? Ja tam nie miałbym nic przeciwko - byle nowe linie metra powstawały. 

KOMENTARZE

 • W wyborach Jaki obiecywał nie jedną dodatkową a więcej
  Ale logicznie rzecz biorąc bez propagandy wyborczej utrzymanie dotychczasowego tempa budowy metra będzie korzystne dla Warszawy.
  Z przyczyn zawodowych w każdym roku miesiąc jestem w Krakowie i widzę, że temu miastu też jest metro bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że Majchrowski za tej kadencji rozpocznie już budowę metra w drugim mieście w Polsce.

  A kasa? Myślę, że Trzaskowski będzie umiał uzyskać kolejne dotacje bez pieniędzy z rządu, przynajmniej do wyborów parlamentarnych. A po nich wiele może się zmienić. Może być i tak, że PIS wygra ale rządzić będzie KO+PSL. Innych rozwiązań na horyzoncie nie widać. Fakt, że Kukiz nie zdobył żadnego mandatu wskazuje, że to partia jednej kadencji.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:31
  Niebieski, a ja czarno widzę; toż to zakamuflowana mowa nienawiści jest.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:04:30
  "zakamuflowana mowa nienawiści", cóż to takiego jest? Czyżby nie "pełzającej reakcji" i kilku innych podobnych określeń, jakie gdy budowaliśmy socjalizm stosowano.

  Każdemu miastu potrzeba równomiernego, stałego rozwoju a nie długiego przestoju a potem rzutu na taśmę. Tak mieliśmy za czasów Marcinkiewicza, gdy po długim przestoju za Kaczyńskiego ten nagle przed wyborami rozkopał Krakowskie przedmieście, bez projektów, bez planów.

  Metro jest potrebne nie tylko Warszawie ale co najmniej w Krakowie, Poznaniu, nie znam Wrocławia więc się nie wypowiadam, ale myślę, że tam dość trudne warunki glebowe, może być ciężko z metrem.
 • @Zawisza Niebieski 11:27:38
  Nie będzie inwestycji w metropolie.
  Czas na zrównoważony rozwój. W miastach tylko circa 15 % mieszkańców. Nie warto w to żmijowisko inwestować, a w takim metrze to mogą sobie gniazdo zrobić.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  PiS się skompromitował w Warszawie kompletnie. Wiedzieli, że Ruch Kontroli Wyborów nie jest w stanie skontrolować wszystkich lokali wyborczych np. w samej Warszawie, to dlaczego nie stanęli na głowie, żeby zapewnić swoimi ludźmi kontrolę samej tylko Warszawie. Kodziarze i platformiarze w komisjach a na dodatek to wszystko potem przechodziło przez Ratusz. Potrzaskany musiał wygrać w I turze, bo w drugiej nie miał by szans. Gdy będzie PiS tak nadal odpuszczał wybory,bez należytej kontroli,to w listopadzie 2019r. niech nie liczy na większość parlamentarną. Obym nie był złym prorokiem.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:31
  [Może być i tak, że PIS wygra ale rządzić będzie KO+PSL.] O rządzeniu złodziejskiej, przestępczej KO+PSL zapomnij, do tego czasu przestaną istnieć, próżne twe nadzieje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:04:30
  Lemingi z Wilanowa dały się „nabić w butelkę”? Ledwo opadł wyborczy pył - HGW odwołała obietnice. Mieszkańcy "Miasteczka Wilanów" zagłosowali gremialnie na Platformę Obywatelską. Podczas kampanii obiecywano im budowę dróg, a tuż po wyborach dowiedzieli się o decyzji... zawieszającej inwestycje. Kilka miesięcy przed wyborami utworzono stowarzyszenie "Pozytywny Wilanów", które - jak się wydaje - miało odebrać głosy popularnemu "Stowarzyszeniu Mieszkańców Miasteczka Wilanów". Manewr się udał, bo nowo powstałe stowarzyszenie "rozbiło" głosy mieszkańców, dzięki czemu Platforma będzie nadal rządzić samodzielnie. Wydaje się, że zasada "dziel i rządź" nadal znajduje praktyczne zastosowanie, nawet w lokalnej polityce.
  Wilanów jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy. Tzw. "Miasteczko Wilanów" jest osiedlem, na terenie którego mieszkają młodzi i aktywni zawodowo ludzie, często przyjezdni. W kwietniu 2007 r. utworzono "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów", którego celem była wszechstronna troska o zabezpieczenie bieżących potrzeb mieszkańców. W tegorocznych wyborach stowarzyszenie zawiązało własny komitet wyborczy i wystawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych.

  Tymczasem kilka miesięcy przed wyborami (w lipcu 2018 r.) w "Miasteczku Wilanów" powołano nowe stowarzyszenie pod nazwą "Pozytywny Wilanów". W swoich założeniach nowa organizacja zrzeszająca mieszkańców miasteczka postulowała bardzo podobne cele jak działające już od 11 lat "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów" i również powołała własny Komitet Wyborczy Pozytywny Wilanów.

  Trudno nie odnieść wrażenia, że nowo powstałe stowarzyszenie miało za zadanie - pod płaszczykiem szczytnych społecznych celów - podzielić głosy wyborców, urywając co nie co dotychczas funkcjonującej organizacji pozarządowej.

  W programie wyborczym KW Pozytywny Wilanów obiecywano m.in. połączenia z Ursynowem i Mokotowem, tramwaj do Wilanowa oraz dalszy rozwój infrastruktury drogowej w dzielnicy i uporządkowanie ruchu i parkowania na ulicach Wilanowa.

  Tymczasem tuż po wyborach okazało się, że prezydent m. st. Warszawy zawiesiła postępowanie ws. wydania decyzji dotyczącej realizacji bardzo ważnej dla mieszkańców inwestycji drogowej.

  Wydaje się, że z punktu widzenia Platformy efekt wyborczy został osiągnięty. Rozbito głosy mieszkańców, "urywając" "Stowarzyszeniu Mieszkańców Miasteczka Wilanów" ok. 10 proc. głosów, i PO nadal w Wilanowie będzie rządzić samodzielnie. A dróg nie będzie.

  O decyzji HGW ws. planowanej inwestycji poinformowało istniejące od lat "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów" na swoim profilu na Facebooku.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/41138570_2125926814141711_3971791558394511360_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=05cc415b962a0bfb8694d1a77affed9a&oe=5C4EC4EA

  Ps...PO/PSL+ich elektorat to jednak ludzie niższego kalibru intelektualnego. A mi ich nie żal, chcieli to mają. Głupich nie sieją, sami się rodzą, teraz mogą sobie płakać baranim głosem, dzieci mogłyby takie błędy popełnić, ale nie dorośli ludzie. BRAWO! Jak ktoś jest "postępowcem" i nie umie czytać ze zrozumieniem, ogranicza lekturę do GW i TVN i generalnie lubi naiwne poczucie, że zawsze było super i zawsze tak będzie, byle nie PiS, no to niech się teraz zadowoli obiecankami wyborczymi nieudaczników i pozerów. Otwieram szampana!
 • @kula Lis 67 14:29:15
  Spokojnie, nie denerwuj się, już niedługo i będzie kwik. odrywania ryjów od koryta. PO-PIS będzie trwał jeszcze długo, to się umacnia, jak widzisz sinusoida przeszła ekstremum, jesteśmy na krzywej rosnącej dla KO. A twoje przewidywania? Jaki zdobył aż 28% głosów w Warszawie, trzeba przyznać wielki jego sukces, no przynajmniej PiS tak ogłosiło. KO+PSL będą rządzili w 9 sejmikach, PiS w 6. Myślę, że Duda powinien już dokładnie studiować konstytucję. Spotkanie z Trybunałem Stanu zbliża się dużymi krokami.

  Słyszałeś ostatnio, że PiSiewicze z Szydłową znów porozwalali samochody. PiS poprzesadzał znajomków z furmanek do samochodów i efekt widać. No ale PiS wyżej kwalifikowanych kierowców chyba nie ma. Całe szczęście, że tym razem Polakom samochodów nie rozbili. PiSiewicze w ochronie rządu to najlepszy obraz do czego nadaje się cały PIS.
 • @Zawisza Niebieski 15:01:21
  Kulisy wybuchu afery VAT! W tle szokujące orzeczenie SN i podejrzane decyzje prokuratorów! Czuma: ”Nie wiedziałem o tym problemie”. Przesłuchanie przed komisją śledczą ds. afery VAT Andrzeja Czumy, byłego ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska, rzucają nowe światło na kulisy wybuchu afery VAT. Czuma przekonywał, że nie miał zielonego pojęcia o przekrętach VAT. Posłowie udowodnili mu jednak, że do resortu docierały informacje o tym, że szefostwo prokuratury nie chce skutecznie ścigać przestępczości. Działo się tak po szokującym orzeczeniu Sądu Najwyższego, z którego wynikało, że przestępczość podatkową można ścigać przy użyciu kodeksu karno - skarbowego. Kary z tego kodeksu są bez porównania niższe niż korzystając z kodeksu karnego. W trackie urzędowania od końca stycznia 2009 do października 2009 roku nie otrzymałem żadnej informacji o przestępstwie z dziedziny karno - skarbowej, w tym o czyny zawarte w ustawie karno - skarbowej i w innych przepisach. Chcę oświadczyć, że nie dowiedziałem się niczego, co rozjaśniłoby komisji pracę stwierdził Czuma. Po pytaniach przewodniczącego komisji Marcina Horały okazało się, że żaden z członków rządu Donalda Tuska nie interesował się sprawami przestępczości VAT. Nie dyskutowano o tym w trakcie obrad rządu, a sprawa nie interesowała ówczesnego ministra finansów Jana Rostowskiego! Wielokrotnie rozmawiałem z min. finansów i dzieliliśmy się informacjami budżetowymi. Wszelako nie pamiętam by rozmawiał z ministrem finansów o niczym takim jak przestępczość karno - skarbowa przyznał Czuma. Członkowie komisji przypomnieli też szokująca instrukcję Krzysztofa Parchimowicza, ówczesnego dyrektora w Prokuraturze Krajowej, zajmującego się przestępczością zorganizowaną. To właśnie on wskazywał prokuratorom, by ci ścigali przestępców podatkowych przy użyciu kodeksu karno - skarbowego, czyli dużo łagodniejszego niż kodeks karny. Doszło nawet do konfliktu pomiędzy Krzysztofem Parchimowiczem, a słynnym pogromcą mafii paliwowej prokuratorem Markiem Wełną. Dziś Parchimowicz stoi na czele stowarzyszenia Lex Super Omnia, które toczy wojnę z obecnym rządzie. Zdaniem członków komisji, Czuma nie zrobił nic, by powstrzymać decyzję Parchimowicz. Nie podjął też żadnych kroków legislacyjnych. Okazuje się, że Andrzej Czuma spotykał się cyklicznie z prokuratorami. Czy mamy uwierzyć, że nie przekazywali mu swoich wątpliwości? Były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Andrzej Czuma zeznał ę przed komisją śledczą ds. VAT, że do dziś nie znał pisma Krzysztofa Parchimowicza z Prokuratury Krajowej, dotyczącego kwalifikacji karnej przestępstw wyłudzeniowych. Pismo okazali mu członkowie komisji. Czuma oświadczył, że nie pamięta jakichkolwiek rozmów z Parchimowiczem, który za jego urzędowania był dyrektorem biura ds. przestępczości zorganizowanej w Prokuratorze Krajowej. Szef komisji śledczej Marcin Horała z PiS mówił, że Parchimowicz w piśmie do prokuratorów z 27 lutego 2009 roku zwracał uwagę na orzeczenia SN i zmiany w doktrynie, z których miało wynikać, że do przestępstw wyłudzeniowych powinien być stosowany kodeks karno-skarbowy a nie karny. Pan prokurator Parchimowicz zatroskał się, żeby wszystkie prokuratury w Polsce dołożyły starań, żeby przypadkiem nie żądać zbyt wysokich kar za przestępstwa związane z wyłudzaniem podatków cytował Horała. Nie pamiętam, by to pismo do mnie trafiło. Jak dobrze zrozumiałem, Parchimowicz wysłał pismo do prokuratorów, a ja prokuratorem nie byłem. O tym, że takie pismo istnieje dowiedziałem się teraz odpowiedział Czuma. Jedyne co interesowało Czumę, to rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. To jakimi przestępstwami pan się interesował? dopytywał poseł Marek Jakubiak. Żadnymi się nie interesowałem! stwierdził Czuma. Jestem dumny, że doprowadziłem do rozdzielenia prokuratury i ministra finansów podkreślał kilkakrotnie.


  Ps...Jeszcze jeden, który BRAŁ KASĘ Z MINISTERIALNEJ PULI, co tydzień, ale spraw na spotkaniach z prokuratorami żadnych ważnych nie było. Mafia kradła a ponosiła karę jak za bułki w sklepie. Tak rządziła PO. Był taki król co miał złego sędziego. Kazał zedrzeć z niego skórę i zrobić obicie krzesła. Dał to krzesło synowi sędziego wraz z jego funkcją i powiedział: "bacz na czym siedzisz". Skoro szef prokuratorów "nie interesował się żadnymi przestępstwami", to trudno się dziwić jego podwładnym, pewnie nie chcieli wychylać się przed szereg by nie drażnić szefa. Kiedy oglądam te zeznania na komisjach to stwierdzam, że żaden z wysokiej rangi urzędników nigdy nic nie wiedział o problemie pytanym przez członków komisji, nie wiedział że ma na....przedział.
 • @Zawisza Niebieski 15:01:21
  Boski cytat: "Sam ukradłem, sam mam, sam nie oddam"...weźcie się trolle nie wysilajcie, PiS wygrywa, PiS rozgrywa, a totalne oszołomstwo działa na złość PiSowi na czym źle wychodzi naród po prostu.
 • @Zawisza Niebieski 15:01:21
  Nawet Rulewski: Platforma Obywatelska niewątpliwie przegrała wybory z PiS-em jako partia. Niewątpliwie wśród wszystkich wyborców wygrał PiS. Partia ta uzyskała najwięcej głosów i poprawiła swój stan posiadania. Platforma Obywatelska niewątpliwie przegrała z PiS-em jako partia. Jednak wygrała w tej „koronie miast” dużych i średnich mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Jan Rulewski. https://wpolityce.pl/polityka/418252-wywiad-rulewskipo-niewatpliwie-przegrala-z-pis-jako-partia

  Ps...Mało mu zębów wybili w symulowanym "dramacie" w Bydgoszczy, łotr POstkomuszy. Agentura typu Bolek przejęła Solidarność i przykleiły się do nich oportuniści jak Rulewski, Borusewicz czyli miernoty umysłowe. Widać za mało mu wybili zębów i dlatego bredzi. Dopiero buńczucznie twierdził, że wygrali a teraz odwraca kota ogonem. Tu potrzebny psychiatra. On jest łudząco podobny do cwela, którego widziałem w telewizji w więziennym uniformie i czapce, a do tego występował w senacie. Najważniejsze są sejmiki. Miasta to 15 % mieszkańców. To sejmiki zatwierdzają inwestycje w regionie, w miastach też...W księgarni jest dostępna książka pt Niebezpieczne związki D. Tuska- dziennikarz śledczy pisze o faktach na które ma 100 % dowody-poczytajcie proszę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:25
  Nie wiem czy Pan wie, że miasta głównie finansują się z podatków, mogą sobie poradzić ten rok bez wsparcia z budżetu państwa. A za rok, wybory parlamentarne, niewiele wskazuje na to, że PIS będzie w stanie samodzielnie utworzyć rząd, Kukiz będzie na granicy progu wyborczego, pytanie po której stronie a innych koalicjantów "pierwszy beneficjent programu cela +" wykończył. ? Wystarczy jeśli PiSowcy jeszcze kilka głupot zrobią i znów będą grzali ławy opozycji.

  Ja tam innymi miastom i wioskom nie żałuję dobrze jeśli będą się rozwijały. Zawsze przyjemnie jechać przez zadbane miasteczka i wioski. Tyle, że do tego trzeba wygrać dobrych gospodarzy, którzy potrafią o finansowanie inwestycji zadbać, a na tym PiSiewicze się zupełnie nie znają.

  Jak pan myśli, tym razem PiS utraci władzę na 4 czy 8 lat?
 • @Zawisza Niebieski 15:35:05
  PiS w przyszłym roku będzie miał większość konstytucyjną.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:59
  A skąd tam u was, na Kujawach, wiedzą ku czemu cytryńca można używać?
  Niektórym tylko dziewki i okowita na myśl przychodzi. A cytryniec wzrok wyostrza i sił przydaje.
 • @Zawisza Niebieski 15:35:05
  Pobłażliwy dla aferzystów śledczy zarzuca Horale manipulację! Sprawdź, kto naprawdę był przychylny mafii za rządów PO. Szczyt bezczelności! Po tym jak poseł Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. VAT, obnażył podejrzane działania byłego dyrektora dyrektora departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej, ten zarzucił mu manipulacje. Nerwowość Krzysztofa Parchimowicza nie dziwi. Został on objęty wielkim śledztwem w sprawie afery VAT, a na wczorajszym posiedzeniu komisji śledczej ujawniono jego słynną notatkę z 2009 roku. Parchimowicz wysłał wtedy specjalną instrukcję dla prokuratorów. Instruuje w niej, by prokuratorzy korzystali z kodeksu karno - skarbowego w ściganiu przestępców podatkowych. Oznaczało to, ze za groźne przestępstwa oszuści otrzymywali wyjątkowo niskie kary!

  https://youtu.be/7Jbb1D2kHk0

  https://wpolityce.pl/polityka/418270-ujawniamy-sprawdz-kto-naprawde-pomogl-mafii-w-rzadzie-tuska


  Ps...To oznacza, najwyżej postawiony urzędnik do walki ze zorganizowaną przestępczością zablokował ścigania zorganizowanej przestępczości. Ciężko będzie mu się z tego wywinąć. Dla takich jest jedna kara. W czasie gdy miliony rodzin borykały się z kłopotami finansowymi wychowując dzieci, pracując na śmieciówkach mafia w togach kręciła lody. W USA skazano by go na ..... 120 lub 160 lat a w RP kasta może mu przyznać nawet ..... odszkodowanie.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:31
  Podwójne standardy Pawlaka: Dziennikarze Onetu korzystają z taśm jak najbardziej legalnie. TVP posługuje się owocami przestępstwa. Tak wyglądają podwójne standardy byłego wicepremiera. Waldemar Pawlak najwyraźniej uważa, że tylko media przychylne opozycji mogą ujawniać taśmy z rozmowami polityków. Pawlak miał powiedzieć, że nagrania używane przez dziennikarzy TVP Info są nielegalne. Z kolei dziennikarze Onetu działają już zgodnie z prawem. Telewizja Polska posługuje się owocami przestępstwa, czyli nielegalnych nagrań powiedział Pawlak na antenie TOK FM. Nie jestem osobą publiczną. Od wielu lat nie jestem już posłem, nie występuję w polityce, nie kandyduję w wyborach. Te taśmy zostały użyte przez państwową telewizję w sposób świadomy dodał.
  Odnosząc się do użycia taśm przez Onet, powiedział: Te taśmy nie są z przestępstwa, dlatego, że one były częścią procesu. Dziennikarze Onetu korzystają z nich w sposób jak najbardziej legalny. Może różnica w ocenie legalności używania taśm wynika z tego, kto występuje na poszczególnych taśmach? Onet ujawnił nagranie z Mateuszem Morawieckim, TVP Info… z Waldemarem Pawlakiem.

  Ps..Ciekawe, ile jeszcze mamy czekać na sprawiedliwe osądzenie działań takich antypolskich kreatur jak Pawlak? Co dostał Pawlak za podpisanie skrajnie niekorzystnej dla PL umowy gazowej z ruskimi? Pawlak i twoi kolesie z Partii Prostytutki PSL - oddajcie kasę zagrabioną w okresie tzw. transformacji z Banku Gospodarki Żywnościowej. Dlaczego nie jest zatrzymany za zdradę dla Rosji? Powinien siedzieć w więzieniu! PiS jest za miękkie..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:36:56
  Jak się ktoś z PO zadaje to chamieje.
  Bo ja napisałem "dziewki", a nie "dziwki".
  To coś zupełnie innego.

  Wiem, że Kujawiacy mało inteligentni, to i na PO głosują.
  Popraw się Ruszkiewicz. Przenieś się do lepszego województwa, bo tam, między PO-owcami całkiem zdziczejesz i zdziadziejesz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:04:30
  Szybkie tempo. Internauci alarmują: "Czaskoski jeszcze nie został prezydentem, a już wycofuje się z obietnic". Rafał Trzaskowski jeszcze na dobre nie rozsiadł się w fotelu prezydenta Warszawy, a już powoli zaczyna wycofywać się ze swoich obietnic wyborczych! Polityk, który zapowiadał w kampanii wyborczej, że „odbuduje kompleks sportowy Skra”, dziś studzi oczekiwania. Czyżby dopiero dziś zorientował się co naobiecywał? Trzaskowski dla Gazeta Stołeczna o stadionie Skry:

  "Trzeba będzie poszukać inwestora, bo miasto samo tego nie udźwignie".

  Co było w kampanii?

  "Warszawa odbuduje kompleks sportowy Skra – zbudujemy tam halę lekkoatletyczną".

  Nie było mowy o inwestorze. "Piniendzy nie ma i nie bendzie".
  Czaskoski jeszcze nie został prezydentem, a już wycofuje się z obietnic.
  Bhawo, Wahszawiacy!

  Ps...Warszawiakom nie potrzebne są jego obietnice, ale parasol ochronny przestępcom, który on im właśnie gwarantuje zasiadając na tronie stolicy. Przekręty w Warszawie! RKW rozważa pozew zbiorowy

  http://ruchkontroliwyborow.pl/przekrety-w-warszawie-rkw-rozwaza-pozew-zbiorowy/
  Raport z przebiegu wyborów - konferencja prasowa RKW

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=263&v=2RNIKY2mRlU
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:03:35
  Przekręty w Warszawie! RKW rozważa pozew zbiorowy
  Opublikowany 25 października 2018 przez Hanka
  Przekręty w Warszawie! Nadprodukcja wyborców i wędrujące karty wyborcze oraz chaos organizacyjny, czyli skandaliczny przebieg wyborów w stolicy.


  Ruch Kontroli Wyborów wskazuje na kluczowe nieprawidłowości, które naszym zdaniem rzutują na wynik wyborów w Warszawie i najprawdopodobniej w kilku innych dużych miastach:

  Za dużo kart wyborczych w komisjach wyborczych w stosunku do liczby wyborców, niektórzy wyborcy zgłaszali otrzymywanie kilku kart w wyborach na prezydenta [pytanie: Czemu służyła taka nadprodukcja kart? Być może nadprodukcji określonych „jedynie słusznych” głosów?]

  Więcej kart wyjętych z urny niż do niej wrzuconych przez wyborców [pytanie: Kto w w jakim celu dosypał i w tym konkretnym wypadku powinien ponieść odpowiedzialność karną?]

  Mniej kart wyjętych z urny niż do niej wrzuconych przez wyborców [pytanie: Kto w jakim celu je wyjął i powinien ponieść odpowiedzialność karną?]

  Komisje ze 100% [i większej!?] frekwencji; rozlegają się głosy wyborców w tych właśnie obwodach, że NIE głosowali wcale [pytanie: Czy i czyje podpisy widnieją na spisach wyborców? Domagamy się ich sprawdzenia przez organa śledcze!]:

  nr 610 (komisja w SP nr 330 na Ursynowie ul. Mandarynki 1) – 1355 osób

  nr 390 (Komisja w Zespole Szkół Specjalnych nr 97, Tarchomińska 4 Praga-Północ – 706 osób

  nr 675 (Komisja przy przedszkolu nr 314 w dzielnicy Włochy ul. 1 Sierpnia 36a) 918 osób

  Za mało kart do głosowania na prezydenta w porównaniu z oznaczeniami na paczkach z kartami przekazanymi do komisji [pytanie: Do jakiej komisji i w jakim celu „przewędrowały” określone karty?]

  Nieotrzymywanie przez wielu wyborców [zgłaszały to głównie starsze osoby] kart do wyborów na prezydenta w pakiecie wręczanych kart; części osób nawet po interwencji nie wręczono takich kart [pytanie: Czy nie po to, by potem dorzucić te karty z „właściwymi” glosami?]

  Zmienianie ex post protokołów pod przyjętą tezę – np. ze wskazania Miejskiej Komisji Wyborczej w Warszawie przebiega poprawianie protokołów z komisji o zgłoszonej 100%frekwencji w w.w. OKW – por wypowiedź dla PAP:Jarosław Jóźwiak z miejskiej komisji wyborczej w Warszawie wyjaśnił PAP, że informacje te są efektem pomyłek w tych trzech komisjach.We wszystkich tych trzech komisjach, komisje obwodowe pomyliły liczbę osób uprawnionych do głosowania z liczbą głosów oddanych. Wszystkie te trzy protokoły zostały zwrócone komisjom do poprawy i w tej chwili czekamy
  na ich zwrot do komisji miejskiej. W żadnej z tych komisji nie będzie stuprocentowej frekwencji – powiedział Jóźwiak.W jego ocenie frekwencja w nich i tak będzie wysoka, bo w okolicach 60-70 procent.[ pytanie: czy można w takim razie wykluczyć manipulację spisami wyborców i protokołami w celu usunięcia jaskrawych absurdów w liczbie głosów, wskazujących na „nadmiernie gorliwe fałszerstwo”? czy można wykluczyć, że zmiany idą także w odwrotnym kierunku – poprawienia na korzyść w wypadku zbyt małej liczby głosów? ]

  Uniemożliwienie głosowania wyborców rejestrującym się przez ePUAP – odpowiedź Ministerstwa Cyfryzacji i przypuszczalna skala zjawiska: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/elektroniczne-wnioski-o-wpis-do-rejestru-wyborcow

  Brak skanów protokołów na stronie PKW do porównania danych z OKW {cząstkowych} ze zbiorczymi zestawieniami – odpowiedz PKW do RKW o tym, że pojawią się w ciągu 30 dni [pytanie: w jakim celu przedłuża się zamieszczenie skanów; czy nie po to, by uniemożliwić protesty wyborcze, na które ustawowo jest 14 dni?].

  Chaos organizacyjny [ tłok, dwa komisje w jednym lokalu, za małe lokale, zmiany miejsc OKW, kolejki do głosowania, przedłużenie godzin pracy OKW przy jednoczesnym nieprzedłużeniu ciszy wyborczej przez PKW, zbyt małe komisje wyborcze wobec znacznego powiększenia obwodów lub połączenia dwu obwodów w jeden, starsze i chore osoby liczące głosy w „komisjach nocnych” przy odmowach przyjmowania zgłoszeń do komisji przez inne osoby] – [pytanie W jakim celu doprowadzono do takiego bałaganu podczas organizacji wyborów? czy PKW nie popełniła przestępstwa przeciwko „ciszy wyborczej” nie przedłużając jej wobec czynnych lokali wyborczych]

  Zwracamy się o zgłaszanie kolejnych naruszeń i informujemy, iż RKW rozważa złożenie pozwu zbiorowego w związku ze sfałszowanymi wyborami w Warszawie oraz w konsekwencji będzie się domagać powtórzenia tych wyborów.
 • @kula Lis 67 22:57:26
  Przypominam o zasadzie, że komentarze nie są dłuższe od notki.
  Proszę o komentarze wyłącznie związane z notką. inaczej ,,,,
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:04:24
  No to widać, że całe to "kujawskie miasto" składa się z Ruszkiewicza.
  Od 20 lat ma się za burmistrza. Wszystkich wypędza i chałupy (wróć - bram miasta) nie otwiera.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY