Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Wybory "warszawskie"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy w Warszawie powinno dojść do powtórzenia wyborów?

 

 A A A
  
 
Pojawia się coraz więcej informacji o "przekrętach" wyborczych - szczególnie w Warszawie. I to nie w jednej komisji, a w wielu. Ilość kart wyjętych z urn - znacznie przekraczała ilość kart wydanych. Przedłużone głosowania bez kontroli danych wyborców. Dziwne liczenie głosów, czy wręcz odmowa ich liczenia.
 
Chyba trochę za dużo tych anomalii. Wygląda to na to, że PKW nie panuje nad procesem wyborczym i próbuje jakoś "ułagodzić" sytuację. Być może wskazane nieprawidłowości dotyczą nikłego procentu wyborczych głosów, co nie wpływa istotnie na końcowy wynik.
Być może.
Ale pojawia się coraz więcej wątpliwości i w tej sytuacji sensownym byłoby powtórzenie wyborów. Dalszym krokiem jest zmiana ordynacji i sposobu głosowania tak, aby wyeliminować "czynnik ludzki" z procesu. To potrzeba chwili.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Sprawa głosowania w Warszawie śmierdzi na kilometr.Żydowska mafia uwłaszczeniowa ma za dużo do stracenia .To są setki milionów złotych więc nikt obcy nie może dojść do władzy w Warszawie
  Koronnym dowodem są sondaże przedwyborcze robione przez firmy sondażowe nie tylko te na zlecenie TVP Info ale także przez TVN

  Prawie wszystkie pokazywały wynik zbliżony w okolice 30-35%. W jednych prowadził Jaki w drugich Trzaskowski
  Przykłady:

  Z sondażu dla „Faktów” TVN wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na poparcie 37 proc. głosujących. O 4 pkt proc. mniej w sondażu zgromadził Patryk Jaki. Kandydat Zjednoczonej Prawicy cieszy się poparciem 33 proc. badanych. Na trzecim miejscu plasuje się Andrzej Rozenek z 4 proc. poparcia. Kolejne pozycje zajmują: Janusz Korwin-Mikke (3 proc.), Jan Śpiewak (3 proc.), Jacek Wojciechowicz (3 proc.), Piotr Ikonowicz (2 proc.) i Jakub Stefaniak (1 proc.).

  Na podstawie tych wyników wywnioskować można, że w drugiej turze w Warszawie najprawdopodobniej zobaczylibyśmy starcie Jaki – Trzaskowski. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedłby polityk Platformy Obywatelskiej. W II turze na Trzaskowskiego zagłosowałoby 56 proc. ankietowanych. Na wiceministra sprawiedliwości – 37 proc. badanych. Pozostałe 7 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

  https://www.wprost.pl/wybory-samorzadowe-2018/10147280/trzaskowski-czy-jaki-najnowszy-sondaz-wyborczy-dla-warszawy.html

  I dla równowagi sondaż dla TVP Info robiony przez ABR SESTA

  W pierwszej turze wyborów poparcie dla Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica) deklaruje 32,8 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt. proc.), a dla Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) 30,4 proc. (wzrost o 5,4 pkt. proc.) – podaje pracownia ABR SESTA przeprowadzająca sondaż.

  Na kolejnym miejscu znalazł się Marek Jakubiak (Kukiz'15) z poparciem na poziomie 6 proc. (mniej o 1,2 pkt. proc.) Taki sam wynik uzyskał Andrzej Rozenek (SLD) (wzrost o 1,6 pkt. proc.). Dalej jest Jan Śpiewak (Wygra Warszawa) – 3 proc. (mniej o 2,3 pkt proc.).

  https://www.tvp.info/39008114/przedwyborczy-sondaz-dla-warszawy-patryk-jaki-wygrywa-tuz-za-nim-trzaskowski

  Takich przykładów można podać więcej.

  I teraz widać jak na dłoni jak robieni jesteśmy w ciula .Przecież w tych firmach sondażowych nie pracują idioci i debile.Można się pomylić o 1 czy 2% w skrajnych przypadkach błąd może wynosić 5% ale do jasnej cholery nie 20 czy 30%
  Ewidentny wałek na bezczela.I jak dotąd nikt nawet nie próbował tłumaczyć tych rozbieżności Wszyscy nabrali wodę w usta.
 • @matterhorn 09:58:02
  Dlatego jedynym sposobem byłoby przeprowadzenie nowych wyborów. bez deliberacji o przekrętach. A samo nowe głosowanie dałoby do myślenia tym, którzy stoją za sprawą.

  Odrębna kwestia, to nowy system głosowania eliminujący "czynnik ludzki".
 • To już chyba komedia, co wybory to samo
  "Jak PiS przegrać wybory, to wybory sfałszowane, jak PiS wygrać wybory to wybory prawdziwe".

  Jaki był naprawdę złym kandydatem, królik z kapelusza, bez znajomości miasta, jego problemów, bez mądrych doradców, opowiadający głupoty, człowiek za którym ciągnie się pasmo kompromitujących porażek, ustawa o IPN, oddawanie pieniędzy ściągniętych z konta HGW. Jego kampania była dobra dla małego miateczka ale nie dla inteligenckiej Warszawy. PIS nie pozostawił Warszawie żadnego wyboru. Trzeba lepiej dobierać kandydatów, a nie płakać, że PiS PiSowi wybory sfałszował.
 • @matterhorn 09:58:02
  Na prezydenta miasta trzeba mieć predyspozycje i wizje do zarządzania
  Przekonaliśmy się przez 8 lat, że ludzie z PO nie mają zdolności do rządzenia, nie mieli dobrych ministrów, nie potrafili skontrolować finansów i podatków, nie potrafili budować mieszkań dla młodych, nie potrafili pomoc (tzn nie chcieli) rodzinom wielodzietnym i niepełnosprawnym. Wybrali na prezydenta Warszawy człowieka z peło , który nie ma pomyślunku na Warszawę, jeszcze nie został zaprzysiężony a już wycofuje się z obietnic... Czy on zna fundusze stolicy ?, czy on wie ile z tego można dla miasta zrobić ? ... pewnie będzie jak było, powierzy tą sprawę podwładnym a sam będzie kasę brał i prezentował się w blasku fleszy ... Porównajmy jego kampanię z kampanią pana Jakiego .. Pan Jaki by poznać tajniki budowy metra odwiedził dwa kraje by wyrobić sobie zdanie, podpytać i zobaczyć.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:52
  [nie dla inteligenckiej Warszawy.] nie rozśmieszaj mnie, raczej "yntelygenckiej". Na więcej szkoda klawiatury.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:52
  Czy ty tępaku nie rozumiesz ,ze tu nie chodzi o to kto wygrał tylko o machlojki wyborcze.Bronisz tych bandytów którzy wywalili bezprawnie setki Warszawiaków na bruk
  Według ciebie to w tych sondażowniach faktycznie pracują debile a Polacy to idioci którzy łykną każde łgarstwo

  Mam w zadku Jakiego i Trzaskowskiego żal mi tylko tych starych biednych ludzi którzy zostali potraktowani jak śmieci a teraz Trzaskowski wraz ze swoją cioteczką HGW podbudowani swoją bezkarnością będą okradać Polaków z potrójną siłą
  A ty broniąc tych bydlaków stajesz z nimi w jednym szeregu czyli stajesz się jeszce gorszym łachudrą od nich.
 • @matterhorn 11:07:05
  100/100!
 • @matterhorn 11:07:05
  "Czy ty tępaku nie rozumiesz" rozumiem, że tak się u ciebie w domu do siebie zwracają, ja rozumiem frustrację gdy oczekiwania z prawdziwymi wynikami się zderzyły ale nie musisz domowych zwyczajów na forum publiczne wynosić.

  Sondaże wyborcze od dawna były pompowane, pytanie komu na tym zależało. Kampania Jakiego mogła trafić do środowisk wiejskich, ale nie do Warszawy. Powtórzył kampanię Szydło, powtórzył to co Morawiecki powiedział, że ludziom trzeba obiecać to czego oczekują, potem wygaszać oczekiwania mają zap... za miskę ryżu". Ten rodzaj kampani powoduje iż ludzie myślący odrzucają takiego kandydata. Zwróć uwagę na to, że zarówno PiS jak i Jaki osiągnęli wynik znacząco niższy od podawanych w sondażach. Wyniki dla PiS oscylowały ok. 40%
  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wybory-samorzadowe-2018-pis-miazdzy-inne-partie-sondaz-aa-4fPP-Aq8T-SKSn.html

  Sondaże nie są po to by informować Polaków o rzeczywistych preferencjach a by nimi manipulować. Warszawa miała wysoką frekwencję więc nic dziwnego, że jest masakra dla PiS.
  Manipulacje, co powiesz o tysiącach dopisujących się do list wyborczych w Warszawie. Wiadomo, że są to ludzie z obszarów gdzie wysokie poparcie ma PiS. Wystarczy popatrzeć, że w Warszawie PiS standardowo dostaje tęgie baty, zaś na Mazowszu ma wysokie poparcie. Teraz PiS rządzi, czy uważasz że tam sami idioci, co wyborów upilnować nie potrafią? No po prostu same ofermy. We wszystkich wyborach PO robi z nich pośmiewisko, a ci chodzą i płaczą „wybory nam sfałszowano”. Wynik PiS jest poniżej oczekiwań, w Warszawie, Łodzi katastrofa, trzeba narodowi głupiemu jakoś to wytłumaczyć najlepiej siłami zła które się sprzysięgły przeciw PiS. No ale to tylko wytłumaczenie dla narodu głupiego, co wszystko kupi. Wystarczy pomyśleć, to naprawdę nie boli.
 • @matterhorn 11:07:05
  Ma, Warszawa, swojego Boba Budowniczego z taśmą klejącą w walecznych dłoniach! ha ha ha ... tak co wybrali to będą mieć .. może być jeszcze gorzej jak było ... ale to problem warszawiaków ... bo ludzie nadal nie rozumieją, że głosuje się na człowieka a nie na partię, głosuje się na pracowitość i zaangażowanie a nie na łażenie z ławką i ustawki z klejeniem szyb które i tak wyleciały ... a może te szyby to taka wróżba .. że wszystko będzie do kitu? A to dopiero początek. Jeżeli ktokolwiek wierzy w obietnice wyborcze Czaskoskiego to tak jak z PO żadnych obietnic nie zrealizowali tylko sprzedawali polskie firmy i to te najlepsze, żeby mieć kasę albo z OFE. Czaski i cienie nad warszawę nadchodzą kuhwa kogo oni wybrali.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:26:24
  Oprócz przekrętów to za duża ilość kandydatów była na stanowiska prezydenta Warszawy ... głosy się rozproszyły i to na niekorzyść Warszawy i warszawiaków. Przecież pozostali kandydaci poza Czaskoskim i Jakim wiedzieli, że nie mają szans to po co startowali ? .. chyba po to by wspomóc PO , by odebrać głosy Jakiemu . Winę ponoszą wszyscy pozostali kandydaci na prezydenta i ich wyborcy a teraz Warszawa będzie miała jak miała .. stanie w miejscu jak się nie cofnie .. Czy tego chcieli warszawiacy ? ... a my będziemy śledzić działalność i spełnianie obietnic Czaskowskiego oby nie były takie jak Tuska.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:26:24
  Dla dużej części Warszawki istotne było, że ten goguś Czaskoski wygląda jak Playboy a skoro tak, to trzeba na niego oddać głoś. Inna rzecz, że wybory w Warszawie to fikcja, bo logiczne jest, że zostały sfałszowane. Trzeba być wybitnym debilem, alby łyknąć, że to były uczciwie policzone głosy! A te karty to nie wypał karty, powinny być jednakowego formatu i spięte a każda lista do wyborów oznaczone innym kolorem, tzn inny kolor na radnych powiatów, inny na radnych gmin, inny kolor do sejmików bo w tych wyborach było faktycznie 4 wybory, byłoby to bardziej przejrzyste dla ludzi starszych .. a skład PKW powinien być wymieniony dawno i inne rygory i prawa wyborcze. Obecna Państwowa Komisja Wyborcza powinna być dyscyplinarnie wywalona na zbity pysk, bo nic nie potrafi porządnie zrobić, od lat wszystko pieprzy.
 • @kula Lis 67 11:51:55
  Co za ofermy w tym PiS. Co wybory płaczą, że im wybory sfałszowano i nawet teraz gdy mają pełnię władzy też upilnować nie potrafili? Jak mawiał Marszałek "im kury szczać prowadzać nie do polityki się brać".

  Całe szczęście, że Warszawiacy nie wybrali Czaskowskiego a mają Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Kogo mieli wybrać, słoika z Opola po studiach po których większość absolwentów na kasie w Biedronce pracuje, człowieka co za co się nie weźmie to spieprzy. Człowieka, co chciał warszawską komunikację sprowadzić do poziomu komunikacji w Sofii, Człowieka dla którego Budapeszt leży nad Dunajcem a przez Warszawę płynie Wełtawa. Gdzie takich "jenteligentów" ten PiS wyszukuje.

  Za rządów HGW Warszawa rozkwitła, odbudowane i nowe mosty, połączenie z układem autostradowym II linia metra, myślę, że mądra decyzja Warszawiaków zaowocje dalszym rozkwite miasta, zresztą inne miasta też poszły drogą wyboru dobrych gospodarzy a nie niekompetentnych PiSiewiczów. A PiSy? One będą szczekały? Tylko to potrafią.

  Mówisz o posprzedawanych przedsiębiorstwach, poczytaj o Stoczni Gdańskiej, którą PiS sprzedało Ukraińcom oni wyciągnęli z niej wszystko co miało wartość po czym pinokio Morawiecki odkupił za podobną kwotę. Interes życia PiS.

  Teraz też uratowany przez rząd PO-PSL przed bankructwem PLL LOT do ruiny sprowadzają. Ten idiota pozwalniał doświadczonych pilotów, ci od razu dostali propozycje od innych linii, wyuczyć pilota to duży nakład czasu i środków a ten idiota ich innym sprezentował. Teraz chce ich na powrót zatrudnić. Pewnie teraz pociotami i PiSiewiczami obsadzi samoloty. Będą latali jak Szydło jeździ do Brzeszczy. Co chwila to wypadek. Wreszcie LOT otrzyma zakaz latania do innych krajów a Kula Lis będzie głosił, że to zmowa zachodu przeciw rzadowi PiS.

  Gdzie pojawi się PiS tam idiotyczne decyzje, upadek zakładów, ale jak twierdzi Duda zamkną jeden zakład to otworzą drugi, co mu tam.
 • Też mam wrażenie że wybory w Warszawie są jakieś dziwne.
  Wygrany z PO to marionetka bez osobowości, bez intelektu ale za to z klucza.

  "PKW nie panuje..." niestety w TV widać gołym okiem kto jest szefem PKW... morda jakaś żydowska... i wyjaśnia wiele "dziwności" w tych wyborach.
  PKW pod takim "przywództwem niczego nie wyjaśni...nie będzie takiego polecenia ... od braci starszych..

  Wybory w Warszawie organizowały władze Warszawy... i to już jest silną przesłanką by węszyć oszustwo...
  Oni Warszawy (koryta) nie oddadzą choćby po trupach..nie mówiąc o oszustwach...czy innych machlojkach.
 • @Zawisza Niebieski 12:48:55
  Jakie mosty? Jeden most, no i naprawa tego co się spalił.
 • @Zawisza Niebieski 11:38:01
  " rozumiem, że tak się u ciebie w domu do siebie zwracają, ja rozumiem frustrację gdy oczekiwania z prawdziwymi wynikami się zderzyły ale nie musisz domowych zwyczajów na forum publiczne wynosić."

  Z tobą ćwoku inaczej nie da się rozmawiać to tak jaby to była rozmowa dziada z obrazem Masz zakodowane we łbie samo zło pisowskie i klapki na oczach.
  Już ci pisałem,ze mam w tyłku PIS PO I pozostałe badziewie polityczne,ale nie można siedzieć cicho jak widać gołym okiem jak żydowskie pomioty gnębią i okradają Polaków
  Już za samo zdanie "Za rządów HGW Warszawa rozkwitła" Naplułbym ci w twarz a wraz ze mną tysiące wyrzuconych na bruk Warszawiaków
  Spadaj na drzewo frajerze Nie chce mi się z takim bydlakiem gadać.
 • @matterhorn 13:57:18
  100/100! Dzięki.
 • @kula Lis 67 11:57:32
  Z tego co piszesz wynika, że tylko Trzaskowski i Jaki mogą kandydować?? Innym wara od startowania w czymkolwiek!!! Obaj główni( niestety) kandydaci złamali prawo wyborcze, zaczynając w praktyce kampanie długo przed ustalonym terminem. Tak samo jest jeśli idzie o "media publiczne"" , to nawet za Gierka nie było takiej propagandy.
  To nie pierwsze ( i na pewno nie ostatne) machloje przy urnach. 4 lata temu też tak było
 • @kula Lis 67 12:37:23
  "Dla dużej części Warszawki istotne było, że ten goguś Czaskoski wygląda jak Playboy a skoro tak, to trzeba na niego oddać głoś"
  Bo demokracja to oszustwo , głupich jest więcej niż mądrzejszych.
  Zwłaszcza panie (nie wszystkie oczywiście) mają tendencje do oddawania głosu "bo on taki przystojny!!!!"
 • @Zawisza Niebieski 10:38:52
  Trochę rozsądku i uczciwości.
  Różnica między sondażami, a wynikiem jest zbyt duża. Nawet jak na różne "wzmożenia".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:40
  A co w tam na Kujawach wiecie...
 • @matterhorn 13:57:18
  No cóż, kultura zwolenników PiS, czy "zdradzieckich mord*" Kaczyńskiego (* sądownie uznane, że określenie to nie jest obraźliwe) ale czego wymagać od elektoratu "podstawówka +", żaden argument nie dociera.

  Mówisz o wyrzuconych na bruk Warszawiakach, o tych co za Kaczyńskiego + Marcinkiewicza czy za Hanny Gronkiewicz Waltz? Ci wyrzuceni za Marcinkiewicza to nawet samospaleniu ulegali. Taka brzydka prawda.
 • @kula Lis 67 13:46:18
  Nie jesteś w temacie.
  Most Marii Curie Skłodowskiej, odbudowa mostu Łazienkowskiego, odbudowa mostu Generała Grota Roweckiego wraz z budową ciągu wiaduktów trasy toruńskiej. Do tego choćby piękny park na podzamczu wraz z fontanną, bulwary nad Wisłą, strona warszawska i wiele innych. O tym że za HGW Warszawa nie wypiękniała, że nie udrożniono miasta może mówić tylko taki, co Warszawę zna jako kropkę na mapie.

  Co zbudowano za niedojdy Kaczyńskiego. Szybkość budowy metra zgodny ze średnią przy czym on odziedziczył budowę w toku i zrezygnowano ze stacji Plac Inwalidów, Łopuszańska ciągnęła się w nieskończoność, rozkopanie Traktu Królewskiego bez dokumentacji. Wydanie w ręce czyścicieli kamienic ok. 80 za Kaczyńskiego ponad 200 za Kochańskiego. Przygotowanie i finansowanie muzeum Pollin (dokończone za HGW), przebudowa starego budynku na muzeum Powstania Warszawskiego. To masz obraz tego, gdy rządzi PiS. Dziwisz się, że w Warszawie PiS za każdym razem dostaje kopa?

  Reprywatyzacja kamienic w Warszawie, popatrz jak to wyglądało:
  https://pbs.twimg.com/media/DNp5JIkWAAE9BU-.jpg Zrób sobie wyliczenia średnioroczne, Za Kaczyńskiego rzeczywiście było mało zwrotów ale za Kochańskiego był rzut na taśmę 212.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:35:56
  Na Kujawach nie tylko piwo, ale nawet mleko jest słabe...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:46:08
  Panie Krzysztofie, po tych sondażach mieliśmy jeszcze debatę, która ostrożnie mówiąc poszła Jakiemu jak Kaczyńskiemu debata z Komorowskim. Taka debata zawsze znacząco wpływa na wyniki wyborów. Ma pan również różnicę między sondażami a wynikami dla całego PiS, i te również były zawyżone. Działa to korzystnie dla PO, gdyż mobilizuje ich elektorat który jest znacznie mniej zmobilizowany niż elektrat PiS. Elektorat PiS zwykle głosuje zawsze po mszy.

  Tę różnicę między sondażami a wynikami upatrywałbym właśnie w tej mobilizacji, w ostatnim spocie wyborczym PiS, który został bardzo negatywnie odebrany i odebrał PIS umiarkowanych niezdecydowanych a także kiepskim wyniku debaty.
 • @Zawisza Niebieski 17:26:30
  To dlaczego ta anomalia wystąpiła wyłącznie w Warszawie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:02:25
  Nie jest prawdą, że anomalia dotyczyła tylko Warszawy. Nie wiem, czy pan wie, ale w ostatnim okresie kampanii wyborczej przebywałem w Egipcie mając ogólnie w wielkim poważaniu użeranie się polityków i ich kundelków, trolli i ogólnie podobnego paskudztwa, więc nie analizowałem sondaży. Ale niech pan zerknie na Łódź, tu dobrze zasłużył się swoją głupotą Sasin wkurzając mieszkańców Łodzi mówiąc iż nie ważne jak zagłosują i tak PiS Zdanowskiej nie da rządzić i dadzą swojego PiSiewicza. Frekwencja dla łodzi prawie 60%. Sondaże dawały Zdanowskiej ok 60%, wyciągnęła ponad 70%. Jak już pisałem elektorat PiS jest zdyscyplinowany, elektorat PO i innych partii trzeba pobudzić, bo inaczej do wyborów nie pójdzie mając to wszystko w ... Zwróci pan uwagę na to, że walką wyborczą Trzaskowski-Jaki elektryzowano całą Polskę, robiąc z tego substytut walki PO-PiS. Jak PiS wkurzył elektorat w Warszawie, Łodzi to zebrali owoce swej głupoty. W Warszawie ma pan frekwencję ok. 67% czy któryś z sondaży przewidywał aż tak dużą frekwencję? A tę różnicę frekwencji może pan dopisać do poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.
  Niech pan jeszcze zwróci uwagę na kilka zachowań PiS, które wkurzyły Warszawiaków. Teren eksterytorialny w centrum Warszawy i pomnik „schody do nikąd”, ogłoszenie budowy pomnika L.Kaczyńskiego, gdy wszystkie teoryjki Macierewicza upadły i dziś nie ma alternatywy dla odpowiedzialności L.Kaczyńskiego i zrobiono to w trakcie kampanii. PiS dobrze zapracowało sobie na tę porażkę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:35:05
  Jarku, nie mów tego głośno, bo jak Warszawiacy dowiedzą się, że Kaczyński to prezydent tysiąclecia, to PiS będzie miał "sfałszowane wybory" przez kolejne 250 wyborów :) Miej litość dla PiS, pozwól Warszawiakom zapomnieć te 4 lata gdy ponosili konsekwencje swej decyzji wyborczej.

  Pan Krzysztof mówi, że cienkie piwa na Kujawach. Powiem szczerze, że nie przypomninam sobie żadnego lokalnego kujawskiego browaru, jest tam coś godne polecenia?
 • @matterhorn 09:58:02
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/marek-suski-jak-to-trzaskowski-ma-56-procent-skoro-frekwencja-byla-54-procent.jpg
 • @rabszak 20:02:37
  Myślę, że to zadanie dla Sasina i reszty "nikt nie może być mądrzejszy od zwykłego posła" nie jest do rozwiązania. Ale pamiętam, gdy z tatą w podstawówce na spacerach rozwiązywaliśmy zadania tata mi mówił "nie odejmuje się gruszek od pietruszek".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:53
  No to wychodzi na to, że z piwem pan Krzysztof się nie mylił :) A już miałem nadzieję na dobre regionalne. :)

  Jakiś miesiąc temu siedzieliśmy z moim "makaronowym" zespołem w hotelowej knajpce i któryś z nich postawił Tyskie. Ale kręcili na to nosem. Postawiłem im regionalne. Powąchali, stwierdzili, że śmierdzi, ale spróbowali i.... chwila zdziwienia.... dobre. :)

  Chwała naszym rodakom, że własne receptury z małych browarów promują. Ostatecznie piwo to też staropolski napój, w średniowieczu w zamian wody go pijano do posiłków, tyle, że mniej procentów miało, ot tyle, by wybić florę bakteryjną w jaką bogate były ówczesne wody.
 • @Zawisza Niebieski 22:12:49
  I mamy powód tych "cudów za urną" - Zawisza stawiał piwo. To ewidentny przekręt wyborczy!!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:19:07
  Falenty zaczynają pretendować do roli stolicy (gminy).
  Za moją sugestią, zresztą.
  Ale raz rozbudzony apetyt nie tak łatwo okiełznać. Najpierw gmina, później powiat, województwo, Polska. RP (Trójmorze), a potem to już reszta tego pipidówka na trzeciej planecie układu.
  Na razie dalszych planów nie mam.

  Szanse na realizacje - nieco większe od tych na powrót PO do władzy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:09:08
  Panie Krzysztofie, piwo postawić przyjaciołom, toż to radość serca. A Falenty? Tu na razie jest ściernisko ale będzie San... Escobar. Czyż nie? A wtedy Unia padnie na kolana i zawoła "wodzu prowadź"...
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:03:53
  Panie Krzysztofie, piwo postawić przyjaciołom, toż to radość serca. A Falenty? Tu na razie jest ściernisko ale będzie San... Escobar. Czyż nie? A wtedy Unia padnie na kolana i zawoła "wodzu prowadź"...

  Dziś KO z koalicjantami rządzi w 9 sejmikach, PiS w 6. Za rok wybory parlamentarne. Widzi Pan kogoś, kto PO-PiSowi zdzierży? PiS z pewnością "wygra", a rządzić będzie KO-PSL, tak się podzielą sławą. Zwykły poseł będzie głosił mowy o swoim wielkim zwycięstwie i wielkości dzieła tego co się "ruskim punktom naprowadzania samolotów" nie kłaniał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:07:47
  Nie masz moralnego prawa oceny z tej racji, że II RP była stworzona przez Piłsudskiego, którego nienawidzisz. A II RP nawiązywała do zasad I RP - i to były zasady opisywane w CP.

  Narodowcy, którzy zaciekle zwalczali, podobnie jak ty, Piłsudskiego - ile mają poparcia?
  Twoja opcja wszak jest taka sama. Wstyd się popisywać.
 • @Zawisza Niebieski 01:02:13
  Nawet jeśli wPO współrządzi w 9 województwach, to do tej pory było to w 15.
  Nie wiem czy jest się czym chwalić.
  A w tych następnych wyborach - PiS zdobędzie większość konstytucyjną.

  I jest problem. Bo jedynym sposobem wstrzymania (ograniczenia) wpływów (dotyczy to złej polityki zagranicznej), jest utworzenie struktury kierującej się Polską Racją Stanu w duchu CP.
  A wy zamiast współpracować ze mną - zajmujecie się pluciem na PiS.
  Kiedy to, tacy jak Pan, zrozumieją?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:33
  Ucz się historii. Wszystkie rokosze - to przecież zamachy stanu.
  Tyle, że one miały swoje miejsce w prawodawstwie RP.
  Więzienia? Fakt. Tego nie było. Była banicja.

  PS. Ja nie zajmuję się polityką, ale tworzę podstawy kształtowania się struktur społecznych w duchu CP.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:36:51
  Po katastrofie PO jaką były wybory 2015 myślę, że utrzymanie rządów w 9 sejmikach KO może policzyć jako sukces.

  W następnych wyborach to o większości konstytucyjnej to PiS może sobie pomarzyć, myślę, że Polacy już rozumieją, że dać im majstrować przy konstytucji to byłaby to katastrofa dla Polski.

  Złą wręcz katastrofalną politykę międzynarodową to mamy aktualnie. Miał rację Bartoszewski mówiąc o dyplomatołkach. Nie jesteśmy mocarstwem byśmy sami decydowali możemy tylko coś znaczyć, gdy utworzymy koalicję kilku państw, a PiS niezdolne jest do tworzenia jakiejkolwiek koalicji.

  "zajmujecie się pluciem na PiS", mówienie prawdy o PiS nie jest pluciem na tę partię. To też jest działanie dla polskiej racji stanu, by tacy jak pan, zrozumieli, że PiS to jest partia destrukcyjna dla Polski, czego by się nie dotknęli to katastrofa. Wystarczy wspomnieć o SOR (PiSowską wersję BOR) w ciągu 10 miesięcy 15 wypadków, z czego w 8 tak oczywistych, że nie dało się winy zrzucić na Polaka. PLL LOT, PiSiewicz pozwalniał pilotów, jak wiadomo, o dobrego pilota się linie biją. Ilu z nich nie wróci już do LOT? I na takich ludziach chce pan oprzeć budowanie polskiej racji stanu? Oni budują w Polsce system 2 partyjny, PO-PiS a to nie jest polska racja stanu.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:52
  Ty powinieneś dać buzi z języczkiem debilowi czaskowskiemu, bo takiego głupka, który właśnie gada BZDURY, nie widziałem już dawno!!! Ten "kandydat " został wystawiony przez scheta, żeby się spalił, bo on i kilku innych młodych wilków zagrażało schetowi i chciało go utrącić!!! Jak nie masz wiedzy, to nie pisz bzdur, bo z tekstu wynika, ze obaj macie cechy wspólne!!!Czy kupiłeś już papierową taśmę klejąca do naprawy szyby w drzwiach u starszej pani "na ustawkę"???
 • @Zawisza Niebieski 12:48:55
  Ty zmień nick, co już dawno radziłem, bo obrażasz sławnego rycerza!!! Kup se opatkę i kubełecek, idż do piaskownicy i rób se babecki, bo do pisania nie nadajesz się i ośmieszasz ten portal!!!
 • @Zawisza Niebieski 15:49:01
  Nie obrażaj GNOJU św.p. Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego, któremu nie byłbyś godzien butów czyścić i podejrzewam , że masz ok 15-16 lat oraz pusto w głupim łbie!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:36:51
  Nie dyskutuj z głupim, bo Krzysztofie podzielisz jego poglądy, a potem ten debil pokona cię doświadczeniem!!!
 • Autor
  5*
 • @zibi 14:54:28
  Nie wiem kto to jest "debil czaskowski", pewnie któryś z doradców Jakiego, a może i zwykłego posła, kto wie, tam nikt nie może być mądrzejszy od zwykłego posła.

  Wycie PIS oznacza, że Warszawa wybrała mądrze, dziś mamy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dr Rafała Trzaskowskiego.

  "Taśma klejąca", widać, że nie masz o niczym pojęcia. Jakbyś znał zasady BHP, to w momencie, gdy nie mamy możliwości wymiany takiego elementu szklaneto to stosuje się dwustronnie przyklejoną taśmę, zapewnia to sztywność elementu, zabezpiecza przed powstawaniem drobnych ostrych kawałków, które mogą wbić się w skórę. Znów was zrobiono w jajo, ale czego wymagać od elektoratu PiS.

  Jeśli jakiś kandydat został wystawiony by się spalić to był to Jaki. Od początku wiadomo było, że ma małe szanse. Człowiek z Opola, tam nieźle narozrabiał, potem zbłaźinenie się ustawą o IPN, ściąganiem kar które później podatnicy z odsetkami zwracali, stworzeniem ustawy o zwrocie kamienic do gminy, napisanej tak, że gmina nie mogła tych kamienic przejąć. Musieli się pozbyć go z ministerstwa, więc teraz posłali go do domu, by dziecko wychowywał. Może się na tym będzie lepiej znał, a przynajmniej Polsce i Polakom wstydu nie będzie przynosił.

  Kaczyński, czy jest inna alternatywa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem? Próba lądowania w warunkach w jakich ta próba była niedopuszczalna, lista pasażerów urągająca zasadom bezpieczeństwa kraju, "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji". Odpowiedzialność polityczna PIS w tym Lecha Kaczyńskiego za tę katastrofę jest w świetle dziś znanych faktów bezsporna. Ekshumowano już chyba ciała wszystkich ofiar,największe laboratoria badały. Nie wiesz przypadkiem, czy ślady trotylu co przed wybuchem krzyczy "pull up, pull up" już znaleziono? Jak Macierewicz otrzyma nagrodę Nobla za wynalezienie materiału wybuchowego co rozwala konstrukcje nie uszkadzając ciał, nie pozostawiając śladów nie spalonego materiału, to wtedy uwierzę.

  Cóż ci pozostało, może tylko ubliżać, w PiS taka kultura, poziom języka jak na melinie.
 • @zibi 14:57:24
  Spokojnie. Znamy się z Zawiszą i Ruszkiewiczem osobiście. Sporo wypiliśmy.
  Zatem nasze polemiki należy traktować "pokazowo".

  Boleję wszak, że ich poziom argumentacji zatrzymał się na tym, co PO miało do powiedzenia jakieś 10 lat temu. Wtedy brak było sporej ilości danych, wiedzy o sytuacji, a także wiedzy historycznej.
  Jeśli oni nie poprawią swego umocowania logicznego - będę zmuszony zaprzestać jakiejkolwiek dyskusji, gdyż rzeczywiście - z debilem, który ciągle powtarza tę samą argumentację nie ma sensu dyskutować.

  Ale to nie są głupi ludzie. Trzeba im dać jeszcze szansę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:39:04
  Panie Krzysztofie :)
  Co jak co, ale propagatora PiS ze mnie pan nie zrobi, z Jarka jak mi się wydaje też :).
  Jak pan widzi propagatorów PiS tu na pęczki, więc dbając o to, byśmy nie popadli w błędną interpretację iż PiS to partia pro-polska i dbająca o Polską Rację Stanu, muszę o wyczynach naszych przytulaczy naszych podatków napisać. :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:39:04
  8-))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:19:12
  Jasne. Tylko żyto i ziemniaki żeśmy spożywali. Przekąszali cytryńcem. Stąd ten przyrost inteligencji u ciebie wystąpił. Ale ostatnio braki chyba masz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:14
  "Czaskoskiego wybraliscie na prezia... No wstyd!
  U nas na Kujawach taki numer by nie przeszedł. No ale to Kujawy a nie jakaś Kongresowka..."

  To nie ja, to Zawisza Niebieski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:10:07
  Jarku, ty też wśród analfabetyów z elektoratu "Przekręty i Szmal" co dość znanego polskiego szlacheckiego nazwiska herbu Trzaska napisać poprawnie nie potrafi?

  Kogo mieliśmy wybrać? Cygana z Opola, co w Opolu wbrew mieszkańcom kilka sołectw do miasta przyłączył? Co napisał ustawę, po której PiS musiał na nauki do Izraela jeździć? Co napisał kolejną ustawę o zwrocie kamienic (również wydanych przez PiS), tak, że miasto tych kamienic przyjąć nie mogło? Co narzucił kary, które podatnicy z odsetkami zwracali? Któremu Dunajec przez Budapeszt a Wełtawa przez warszawską pragę płynie? Przecież takiego idiotę, to naprawdę w Polsce długo trzeba szukać.
  Gdyby PiS przedstawił jakąś konkretną, sensowną ofertę, jakiegoś człowieka na poziomie to może byśmy to rozważyli, ale PiS jak widać nie mają żadnej oferty dla miast. Nikt tam nie jest wystarczająco mądry, by umieć większym miastem rządzić. Zobacz, gdy potrzeba człowieka, który ma jakąś minimalną wiedzę, to z PO odpady ściągają patrz Zyta Gilowska, "pinokio" Mateusz Morawiecki, Gowin ten co przed pierwszym musi na żebry się udaje, bo mu z ministerialnej pensji nie starcza (badania wykazują, że przy każdym takim przejściu w obu partiach poziom inteligencji nagle wzrasta). W PiS to można co najwyżej organizatorkę wiejskich festynów i wypadków samochodowych znaleźć, reszta to bezpłciowa wazelina.

  Do tego, co sam zauważasz toporna propaganda obrażająca każdego myślącego Polaka, nie pamiętam który z polityków PiS to stwierdził, ale TVPiS Kurskiego nie jest dla inteligentnych ludzi a dla PiSowskiego elektoratu, co wszystko kupi. Nie daliśmy z siebie elektoratu PiS zrobić, stąd Jakiego posłano by mógł sprawdzić się w wychowywaniu dziecka, co mam nadzieję jego synowi korzyść przyniesie. Może choć tak się sprawdzi z korzyścią dla własnego dziecka, a nie ze wstydem dla całej Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY