Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
897 postów 14819 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Marsz Niepodległości a narodowcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coraz bardziej do mnie dociera, że jest to pomieszanie z poplątaniem.

 

 
Narodowcy roszczą sobie pretensje, a nawet starają się zawłaszczyć obchody związane z rocznicą odzyskania niepodległości.
Sytuacja jest kuriozalna, gdyż rocznica ta związana jest postacią Józefa Piłsudskiego. 
Oczywiście, nasi narodowcy starają się za wszelką cenę podważyć rolę Piłsudskiego w tym dziele, ale już samo organizowanie Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada jest przydaniem splendoru faktycznemu twórcy polskiej niepodległości.
 
Można dyskutować o wkładzie w to dzieło innych wybitnych Polaków, którzy potrafili odrzucić własne ambicje, aby przyczynić się do odzyskania niepodległego państwa. Jednak szkielet struktury organizacyjnej jest dziełem Piłsudskiego i ludzi z nim związanych.
 
Moim zdaniem Ruch Narodowy jest marginalizowany i stanowi tylko przejaw barwności życia politycznego w Polsce, będąc dyżurnym "chłopcem do bicia" dla środowisk lewackich. Marsz Niepodległości - jedyna impreza mająca szersze wsparcie społeczne, jest celowo przedstawiana w fałszywym świetle jako nacjonalistyczna, a nawet nazywana faszystowską przez niedouczonych przedstawicieli środowisk totalnych abnegatów (patrz wypowiedzi Kluzik-Rostkowskiej, czy von Thun).
Ostatnie wybory wskazują wielkość poparcia i zaufania dla tej struktury politycznej (1,3 % głosów), co jest obrazem braku spójności doktryny. Bo jeśli obchodzi się święto związane z postacią, którą się gwałtownie zwalcza, to chyba o spójności ideowej mowy być nie może.

KOMENTARZE

 • To fejk Pereiry
  @Autor
  "Narodowcy roszczą sobie pretensje, a nawet starają się zawłaszczyć obchody związane z rocznicą odzyskania niepodległości. "

  skąd ta wiadomość?

  To fejk Pereiry.
  Duda postawił warunek: zero transparentów - same flagi. To jest opcja, którą już latem podał w Pisobusie Morawiecki. I przy niej się nasi internacjonaliści upierali. I to cała tajemnica zamieszania.
  Na dyktowanie co nieść w pochodzie tylko niewolnicy mogą się zgodzić. To tak samo, jak dyktować, co można wypisać na transparentach.
  Duda i Morawiecki zestrachani Brukselą próbowali pajacować. Żenada i wstyd.

  pzdr.
 • @wawel 07:18:10
  Nie oceniam Dudy, czy Morawieckiego - to odrębny temat.
  Tu chodzi o to, że narodowcy świętują dzień związany z Piłsudskim, a jednocześnie jest to ich główny wróg.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:21:00
  Patrząc na polskie kłótnie, to ja 11 listopada zamierzam uczcić wypiciem jednej butelki białego wina i jednej butelki czerwonego wina.
  W tej obecnej sytuacji widzę, że to będzie najlepszy pomysł...

  8-)))))))))

  autor
  5*
 • 22 lipca ?
  Czyżby Szanowny Wojtas sugerował, że z powodu braku sentymentu narodowców do Piłsudskiego, narodowcy powinni przenieść swoje święto na dzień 22 lipca ?
 • @tańczący z widłami 08:19:27
  Myślę, że są to podobnej klasy daty, więc z punktu widzenia doktryny narodowców błędu by nie popełniono.

  W młodości należałem do ruchu narodowo-demokratycznego i mogę potwierdzić zdanie Krzysztofa Wojtasa, że 11 listopad był traktowany jako święto rywala politycznego, czyli sanacji.
 • @Husky 07:51:41
  Alkoholik.
  No chyba, że szanowny podzieli te butelki na kilka osób. Jedną proszę przesłać na mój adres.
  ;-)))
 • @tańczący z widłami 08:19:27
  Pytanie: czy to jest rzeczywiście "słuszny" dzień dla narodowców dla obchodzenia tego świeta?
  Po drugie: przecież Poznań, to stolica opozycji antypiłsudczykowskiej. Nie mogą narodowcy organizować tam tego marszu? Polska jest duża i nie wszystko musi być w Warszawie.

  PS. Tyle, że poznańscy narodowcy (jak Szanowny TzW) wolą trykać się z capami niż coś zorganizować. Sami to tylko jakiś marsz LGBT promują swoimi okrzykami.
 • @Arjanek 07:29:56
  Spodziewałem się, że Szanowny wpisze jakoś gwiazdę Dawida w Rodło.
  A tu nic, bez inwencji. Żadnej własnej inicjatywy. Trzeba was inspirować.
 • @Arjanek 07:29:56
  Tetris!!!!
  Tetris wymyślił Rosjanin Aleksiej Pażytnow.
 • @wawel 07:18:10 Może ma zaproszenie na jakąś koszerną uroczystość u teściów w tym czasie?
  Prosiliśmy ich żeby nie było innych flag, a oni na to, że nie mogą tego zapewnić! Kancelaria Prezydenta dalej niech denerwuje ludzi głupimi tłumaczeniami. A pan prezydent przy takich współpracownikach "wygra w cuglach". I PAD zwierzchnik sił zbrojnych, dysponent resortu bezpieczeństwa podkulił ogon i wycofał się z obchodów 100lecia! Prezydent Juda powód zawsze wymyśli, ale w tym przypadku to pewnie boi się co koszerni powiedzą. Bóg pokarał polaków takim szabesgojem prezydentem. Z przedstawicielami narodu żydowskiego na "Marsz Żywych" prezydent Andrzej Duda poszedł, a z przedstawicielami narodu polskiego w "Marszu Niepodległości" i to w 100 rocznicę, nie pójdzie. Skandaliczna i hańbiąca jest ta decyzja! Czy do tych "innych flag", których tak bardzo obawia się pan prezydent, zalicza się również amerykańska lub izraelska? A niby pod jaką idą ludzie 11.11 panie Duda ? Pod białą z niebieską gwiazdą to by pan poszedł ? Bo bije jej pan głową przy byle okazji. Byli prezydenci i premierzy będą maszerowali wszyscy =PZPR =NKWD= WSI =Juda Zdrajcy. Poszedł by pan z Bolkiem, Jaruzelem, gdyby żył a i z Bierutem. Prezydent zaprosił wszystkich byłych prezydentów i widać, że wolałby iść z komuchami i KODziarzami, a wybrzydza na narodowców! Pojechał w swoim czasie na Ukrainę a ci prezentowali się z symbolami UPA i jakoś wtedy nie wybrzydzał! Prezydent szuka wymówki, żeby nie pójść w pochodzie, ale zaprasza zdrajców i zaprzańców, działających na szkodę Polski na uroczystości do pałacu. (Róża Thun została zaproszona) PAD zaprasza Różę Thun na uroczystości 11-ego... https://wprawo.pl/2018/10/30/roza-thun-zaproszona-przez-pad-na-rocznicowa-celebre-na-zamku-krolewskim/?publisher-theme-comment-inserted=1#comment-95018 Hańba!
  W Pradze odbyła się wielka defilada z okazji 100 lat od powstania Czechosłowacji Wzięły w niej udział tysiące żołnierzy, również z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA plus sekretarz obrony USA.
 • @Husky 07:51:41 ja także tak zrobię. PZDR!
  Mój głos pan Prezydent stracił, już z powodu takich współpracowników w Kancelarii nie zasługuje na powtórną elekcję. Dobrze, że p. Dudy na marszu nie będzie. W marszu wezmą udział prawdziwi polscy patrioci , a polskim patriotą p.Duda z pewnością nie jest. Takie są wytyczne z Azji! Ruch Narodowy i inne ciała patriotyczne mają być eliminowane. Jak nie, to znów będzie jazgot o polskim antysemityzmie! To popychadło, Duda właśnie to realizuje.
 • @wawel 07:18:10
  Czy w marszu żywych też stawiał pan prezydencie żądania, jakie znaki i flagi mają być bo nie weźmie pan udziału? Dla Prezia ważniejszy jest Marsz Żywych i zapalanie świeczki chanukowej. Czytaj SUPERfelieton na: https://wprawo.pl/2018/10/30/lot-nad-kukulczym-gniazdem-jest-takie-miejsce-taki-kraj-1/
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:21:00
  PAD nie ma czasu! "Róża Thun chwali się zaproszeniem od prezydenta Andrzeja Dudy na uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie ma odbyć się 11 listopada na Zamku Królewskim. Prezydent Duda zaprasza na celebrę osobę, która wielokrotnie opluwała i szkalowała Polskę i Polaków. I robiła to w wyjątkowo obrzydliwy sposób, m.in. w niemieckim filmie propagandowym, którego nie powstydziłby się Goebbels. Róża Thun jest też współautorką projektu rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski 25 października, w której Marsz Niepodległości został wymieniony jako przejaw rosnącej przemocy faszystowskiej w Europie..." . ..
  https://wprawo.pl/2018/10/30/roza-thun-zaproszona-przez-pad-na-rocznicowa-celebre-na-zamku-krolewskim/
 • Dzięki rzecznikowi wiem ze jestem daltonistą patrząc na to morze flag myślałem, że są biało-czerwone
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180MTZkNi9wLzIwMTgvMTAvMzAvODI1LzM2MS9hNTk1ZjJlNGYwMWY0YTdmYWYzOTY2YzVmOGIyNTRkZS5qcGVn.jpeg
 • @kula Lis 67 11:00:16
  Skomentuję to jednym,,,no może dwoma zdaniami dotyczącymi prezydenta jak i PIS

  Za O. Zagłobą-"Zdrajcy,zdrajcy,po trzykroć zdrajcy niech was piekło pochłonie"
  I słowami prezesa niejakiego K
  Naród będzie szedł tam gdzie wszyscy Polacy czyli w Marszu Niepodległości wy zdrajcy będziecie tam gdzie stało ZOMO
 • Duda ją zaprasza a ona po nim jedzie jak po łysej kobyle.
  Thun krytykuje prezydenta Dudę: "Niszczy niepodległą Polskę". Z nostalgią wspomina za to Komorowskiego: "Jednoczył wszystkich" https://wpolityce.pl/polityka/419082-zali-rozy-thun-ciag-dalszy

  Ps.. Rózia Thuman von Chochla dalej swoje mądre myśli artykułuje. Komunistka z grupy Spinelli powinna śpiewać Międzynarodówkę i wykrzykiwać Proletariusze....a tu bredzi o "niepodległości " i wychwala ": Szczynukowicza" z radzieckim rodowodem starość miesza w głowie. Róża Maria Barbara Grafin von Thun und Hohenstein zapomniała dodać,że "BUL" połączył niektórych durnych różowymi balonikami i zjełczałym orłem! To nie PiS podzielił Polaków, tylko nijaki "OSKAR"! Ta pani dosyć już się skompromitowała aż prosi się żeby zajął się nią odpowiedni organ państwa ponieważ uderza w Polską rację stanu i szkodzi Polsce zastanowić się trzeba czy powinna mieć polskie obywatelstwo, dosyć cackania się z takimi ludźmi.
 • Ogólnie rzecz biorąc cała organizacja 100 lecia odzyskania niepodległości
  pokazuje całą butę i brak szacunku dla Polaków jaką prezentuje PiS. Imprezki dla siebie, a na kilka dni przypomnieli sobie, że może zrobić 12 listopada dniem wolnym, i strzelili typową dla PiS ustawę pisaną na kolenie (bubel prawny), teraz prezydent zaprasza na marsz w którym sam nie pójdzie, bo z organizacjami nacjonalistycznymi się nie dogadał.
  Jak będziemy świętować? Znowu będą nawalanki na ulicy a później miałczenie w internecie to nie my, to oni.

  Człowiekowi nie chce się nawet tego komentować.
 • @Zawisza Niebieski 11:22:14
  Husky stwierdził, że się świątecznie upije, to takiemu będzie potrzebny dzień wolny (ma przechlapane bo w tym Angliowie mogą mu święta nie nie przyznać - one, te Angole podłe są i zbereźne, a zrozumienia dla innych nie mają).
  A Pan - ani wypitki, ani zmęczenia po Marszu - to i po co by Panu święto tego 12? tacy jak Pan powinni chociaż przy grillu stać i piwo (5 piw) podawać
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:04:56
  Tubylcy na wyspie Sentinel w Zat Bengalskiej również martwią się i pytają co się w Polsce dzieje, stanem demokracji, łamaniem Konstytucji.
  Są wstrząśnięci tymi dniami wolnymi.To grozi bankructwem i Polski i UE
  Ponoć już ostrzą dzidy i zamierzają wesprzeć KOD i totalniakow w walce z PIS- reżimem
  Wszyscy są tym dniem wolnym przerażeni

  ps.

  Podobne głosy "poważnego zaniepokojona stanem demokracji w Polsce" można usłyszeć również w wioskach i miastach: Nibylandii, Gondoru, Atlantydy, na wyspach Bergamutach i asteroidzie B-612.
 • @Husky 13:15:55
  Ciekawe w jakim języku ''rozmawiał'' Arłukowicz z Gruzinami, mieszkającymi na wsi ? W języku migowym? To mogli się nie dogadać. Oni o chlebie, a Arłukowicz o....Konstytucji. Jak tak patrzę na tych wszystkich jedynie słusznych ministrów, profesorów, magistrów jednymi słowy ten establihsment III RP dochodzę do wniosku czy łone mają maturę. Za moich czasów jedyny ,,klucz " na studia wyższe ( za wyjątkiem studiów przy KC - gdzie matura była wprost niemile widziana). Wyjątek stanowili nasi dwaj prezydęci (enci) Główny Energetyk Kraju Plus ujemny profesor nadprzewodnictwa "Bolek" oraz Magister incognito Olek disco-polo zwany ,,Goleniem " Takie toż owoż mamy łelity. A teraz mamy Bartusia "Recepta na demokrację". Ten wytrzeszcz oczu świadczy o zaawansowanej chorobie psychicznej. Potwierdzeniem tego, było jego zachowanie w czasie strajku pracowników LOTu. Ten facet latał, jakby mu wyrzutnię atomową w dupę wsadzili. Nikt normalny na pewno tak się nie zachowuje. Nie dość, że dureń, to jeszcze ordynarny ćpun kokainista. Coraz częściej na permanentnym haju to i wygaduje i robi niestworzone głupstwa. I to coś mogło leczyć dzieci? ("wykształcony" lekarz pediatra....). Jeśli ktoś miał niska samoocenę, to Arłukowicz go podbudował. Można być idiotą i skończyć medycynę. Jako że kiedyś był ministrem zdrowia to jedna recepta dla tego pana to wizyta u PSYCHIATRY kolegi Klicha.
 • @Husky 13:15:55 A co na to Szerpowie? A rozmawiał z góralami w suahili...
  Arłukowicz a u pigmejów pan był? .... a na Jamajce? Co donosi prasa jamajska?? Pytać Brąka on jest dobrze rozeznany w tamtejszych mediach! Oni już tak mają, np. Bronek w 2007 roku: "Następuje dalsze radykalne rujnowanie wizerunku Polski na świecie (…) O Polsce pisze się wszędzie i pisze się źle – powiedział Komorowski i przedstawił dwa tytuły gazet z Malezji i Jamajki, w których – jak mówił – pisze się o naszym kraju "w tonie bicia na alarm"." Co się z tym człowiekiem dzieje? Odkąd z SLD przeszedł do PO z dnia na dzień jest coraz głupszy. Zadziwiające co ta partia robi z ludźmi! Bo to chyba nie tylko predyspozycje! Chyba, że i jedno i drugie. Arłukowicz poważnie chory! Ten wytrzeszcz jego oczów i bełkot farmazonów wskazuje na konieczność leczenia w Psychiatryku! On oprócz innych chorób umysłowych cierpi na od poczęcia chorobę Gravesa - Basedowa jak Tusk. On ze względu na tą chorobę i swoją wrodzoną głupotę nigdy nie powinien występować przed kamerami. Przypomina jakiegoś zoombie.
 • @Husky 13:15:55
  Pigmeje martwią się o Arłukowicza, zdjęli opaski z bioder i wskazują, że to co wisi to on.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:44
  A kolega się dziwi, że nie pałamy ślepą miłością do Piłsudskiego ?
  Obchodzi nas akurat tyle ile jego (agenta Niemiec ?) obchodziła Wielkopolska.
  Bliższy nam jest Dmowski, założyciel w 1917 r, Komitetu Narodowego Polski w Paryżu. Komitet zabiegał i liczył na odłączenie zaboru pruskiego od Niemiec na drodze pokojowej, po klęsce Niemiec i w oparciu o traktat kończący wojnę.
  Sami wywalczyliśmy sobie w Wielkopolsce niepodległość zakładając
  Centralny Komitet Obywatelski, Polską Organizacje Wojskową Zaboru pruskiego, a 11 listopada powołując Radę Ludową.
  W listopadzie 1918 roku, zdobywając stopniowo władzę w Poznaniu i nie decydując się na zbyt wczesne rozpoczęcie powstania zbrojnego, daliśmy przykład odpowiedzialności i przezorności, a jednocześnie pokazaliśmy światu, że chcemy być częścią niepodległej Polski. Udowodniliśmy też, że jesteśmy godnymi spadkobiercami pokoleń organiczników, którzy nakazali wystrzegać się nieodpowiedzialnych ruchów i czekać na korzystną sytuację międzynarodową i trwać przy polskości.
  Ale Wojtas tego nie widzi. Tylko kozły mu w głowie,.
  O Cegielskim, poznańskim czerwcu i 1956 roku też Wojtas zabył.
  Uczyć się, uczyć się historii Wojtas.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:04:56
  W marszu rzeczywiście nie pójdę, ale co świętowania to będę świętował na pięknych Kujawach. Tak więc na marszu nie będę ale myślę, że nie wielka to strata. Udowadniać kto jest głupszy, czy lewaki czy prawaki

  Co prawda kolega Jarek mówił, że kiepskie tam piwa więc może z czymś szlachetniejszym za naszą Rzeczypospolitę toast wniosę.
  Ale co by nie mówić zarówno PiS jak i "nasz" długoPiS kolejny raz dali ciała.

  Angole, co im się Pan dziwi, mieszkać w kraju, gdzie ciągle "angielska pogoda". Jesień w Anglii to okres dużej liczby samobójstw. Boję się, by nam Husky, po tym paśmie "sukcesów PIS" jakiegoś "sekuku" nie zrobił.
  Z rozpaczy po tych sukcesach mnie zbanował. Takich to prawda boli.

  W niedzielę druga tura wyborów, zanosi się na kilka spektakularnych "sukcesów" PiS, choćby w Krakowie.
 • @Zawisza Niebieski 14:52:02
  Tu jest "pies pogrzebany" ale o tym żadna komisja nie odważy się wspomnieć. "Niebezpieczne związki Donalda Tuska"...Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem. Starannie przygotowane 300 stron rzetelnie zebranych i aż dotąd opatrzonych klauzulą najwyższej tajności informacji dotyczących jednego z najważniejszych europejskich polityków od kilkudziesięciu lat ogrywającego kluczową rolę w wydarzeniach, które miały i wciąż mają wielki wpływ na polską rzeczywistość. Rzetelnie napisana książka, którą czyta się jak thriller polityczny, lecz na którą składają się zweryfikowane fakty, ujawniająca porażającą, a zupełnie nieznaną opinii publicznej prawdę o ludziach na szczytach władzy. https://sumlinski.com.pl/ksiazki/89-niebezpieczne-zwiazki-donalda-tuska.html
 • @kula Lis 67 14:52:35
  Boję się, by nam Tusk, po tym paśmie "sukcesów PO" jakiegoś "sekuku" nie zrobił.
  Oj tam SEKUKU

  Albo nawet ........Seppuku
  a ku ku
  8-)))))))
 • @Husky 13:15:55
  Słyszałem, że nasze dyplomatołki silne wsparcie w San Escobar uzyskały. Wyjaśniło się czemu Kaczyński ma problemy z kolanem. Zbyt dużo ustaw na kolanie pisał a potem kolanem przepychał, i nie wytrzymało. Czy oni choć jedną ustawę napisać poprawnie potrafią? Jak coś po nocy na kacu napiszą to albo muszą do Izraela po nauki jeździć albo też poprawiać w trybie natychmiastowym a długoPiS nocne dyżutry brać by odpowiednio szybko podpisać.

  Widzę, że idee komunizmu ci bliskie. Komunizmu też trzeba było bronić cenzurą. Gdy argumentów brak zostaje tylko cenzura. Podły zawód trolla, oj podły.
 • @kula Lis 67 14:52:35
  Nie będzie 13 listopada.
  Po 12 listopada nastanie ciemna noc, zaczną się walki o żywność, dochodzić będzie do aktów kanibalizmu. Macron, namówiony przez Merkel, dokona uderzenia jądrowego na Polskę. Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili! Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie!
  To będzie koniec.
  To dopiero bedzie koniec!
 • @kula Lis 67 14:52:35
  Była wcześniej starannie i rzetelnie przygotowana książka Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" i jakoś dziury w niebie nie było, pewnie i po "Niebezpiecznych związkach ..." też tej dziury nie będzie. Będzie dopiero wtedy, gdy Donald Tusk wróci do Polski i zostanie prezydentem. :) Wtedy naprawdę pierwszy raz w życiu się upiję. Bo gdy KO wygra wybory parlamentarne to już obiecałem się uśmiać solennie. Wiele wskazuje na to, że wybory parlamentarne PiS wygra tak jak wygrał samorządowe, tyle, że nie będzie w stanie utworzyć rządu większościowego. I będzie jak teraz, PiS wygrał, ale rządzi tylko w 6 z 16 sejmikach.Sukces na miarę Kaczyńskiego.
 • @kula Lis 67 14:02:01
  M.Sawicki (PSL) - 23.10.2018

  "Na pewno mogę powiedzieć, że nie będzie żadnych koalicji z PiSem!

  M. Sawicki (PSL) - 31.10.2018

  "Jeśli samorządowcy uznają, że konieczna jest koalicja z PiSem, to taka koalicja będzie"
 • @Zawisza Niebieski 15:23:25
  Ryży rerający żydoszwab z chorobą Basedowa Tusk prezydentem? Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę. On może być prezydętem w celi+ dla swych tam kompanów.
 • @kula Lis 67 15:53:08
  Boję się, by nam Tusk, po tym paśmie "sukcesów PO" jakiegoś "sekuku" nie zrobił.
 • @tańczący z widłami 14:17:07
  Oj, oj. Toż sam szanowny TzW przyznaje, że to ulubienie Dmowskiego wam było "psu na budę" , bo nic nie załatwił, a sami musieliście się swoich racji dopominać.

  Piłsudski w tym czasie miał mało wojska, a jeszcze i braki w zaopatrzeniu. Do tego Ukraińcy chcieli wyrezać Polaków we Lwowie, sowieci zajmowali Wilno itd.
  A mimo to przysłał wam dobrego oficera, który zorganizował (przeorganizował) struktury powstańcze,
  Sporo amunicji poszło też w pierwszym okresie.

  Chociaż wiadomo też, że gdy sytuacja się ustaliła, to z bogatej Wielkopolski ściągnięto i sprzęt i zaopatrzenie. Bez tego, być może, nie dałoby się zwyciężyć później sowietów.

  Ucz się TzW, a nie pouczaj nauczyciela, bo padnie pytanie, kto ci pieluchy zmienia.
 • @Zawisza Niebieski 14:52:02
  A, pojechał Szanowny na Kujawy Jarka przekabacać?
  Czy chociaż dobrą gorzałę zawiózł?
  Bo o suchym pysku to tylko o pogodzie można deliberować
 • @kula Lis 67 14:52:35
  "Było sto lat, żeby przygotować to święto".
  Pierwsze zdanie zaj*bało mnie na następne dwieście...

  https://pbs.twimg.com/media/Dq1BclzWoAEaWif.jpg
 • @Husky 16:56:49
  Tak straszyli, a tu... Zamiast 100 mld deficytu budżetowego jest 3,2 mld zł nadwyżki! W sierpniu 2016 roku główny ekonomista PO Andrzej Rzońca straszył: "możemy mieć deficyt w okolicach 100 mld zł i to przy założeniu utrzymania szybkiego wzrostu gospodarki". Tymczasem Ministerstwo Finansów podało najnowsze dane, z których jasno wynika, że po wrześniu tego roku budżet miał... nadwyżkę w wysokości 3,2 mld zł.
  Andrzej Rzońca, przewodniczący rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich, przeszło dwa lata tamu wykazywał, że przewidywania Ministerstwa Finansów odnośnie budżetu "opierają się na założeniu, że uda się uszczelnić system podatkowy".

  Jeżeli minister finansów nie będzie miał szczęścia i nie uda mu się uszczelnić systemu podatkowego, a jednocześnie partia obniży wiek emerytalny i skokowo podniesie kwotę wolną od podatku, wtedy w 2018 roku zamiast czterdziestomiliardowego deficytu, przewidywanego przez Ministerstwo Finansów, możemy mieć deficyt w okolicach 100 mld zł i to przy założeniu utrzymania szybkiego wzrostu gospodarki mówił.

  Tymczasem Ministerstwo Finansów podaje, że po wrześniu tego roku budżet miał nadwyżkę w wysokości 3,2 mld zł!

  W okresie styczeń-wrzesień dochody budżetu państwa wyniosły 272,9 mld zł, czyli 76,7 proc., wydatki 269,7 mld zł, tzn. 67,9 proc., a nadwyżka budżetowa 3,2 mld zł czytamy w komunikacie o wykonaniu budżetu w pierwszych dziewięciu miesiącach br.

  MF podało, że w okresie styczeń - wrzesień 2018 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 10,6 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. "Dochody podatkowe budżetu państwa były wyższe w stosunku do okresu I-IX 2017 r. o 7,3 proc., tj. ok. 17,2 mld zł" informuje MF.

  "Wykonanie wydatków budżetu państwa po dziewięciu miesiącach 2018 r. wyniosło 269,7 mld zł, tj. 67,9 proc. planu. W stosunku do analogicznego okresu 2017 r. (258,5 mld zł) jest to wartość wyższa o 11,2 mld zł, natomiast analizując zaangażowanie wydatków w stosunku do planu jest ono na zbliżonym poziomie jak po III kwartałach roku 2017 (tj. 67,2 proc. planu)" napisano.
 • @Husky 16:56:49
  Ona nie Polka, tylko pomiot z żydoubeckiej rodziny.
 • @kula Lis 67 17:34:46
  Może nie wiesz, ale według znanej histyryk prof. Myszki Agresorki wykładowcy w każdej wiosce w górach Kaukazu, już w styczniu 1919 roku Piłsudski wraz z Dmowskim powołali komitet obchodów 100-lecia Niepodległości. Było dobrze, ale przyszedł PiS i wszystko zniszczył.
 • @kula Lis 67 17:34:46
  Zacznijmy już przygotowania do obchodów dwusetlecia odzyskania niepodlegości, żeby praprawnuki Kamili Gasiuk-Pihowicz mogły godnie je świętować.

  "Tempa (sic!) klępa!"
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:41:23
  Alkoholizm jest wtedy, kiedy wychodzisz z monopolowego, a sprzedawca zamiast "Do widzenia!" mówi ci "Do jutra!".

  Drugi stopień alkoholizmu jest wtedy, kiedy wchodzisz do monopolowego, sprzedawca cię poznaje, a ty jego - nie
  pzdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:40:47
  Niestety, z Jarkiem się pewnie nie spotkam, w delegacji niewiele mam czasu. Na początku roku byłem 2,5 miesiąca w Poznaniu i też mi się z Jarkiem spotkać nie udało. Więc zbytnio go nie przekabacę :), zresztą czy muszę? A gorzałka? Czy w dzisiejszym czasie jest z nią jakiś problem? Na każdej stacji benzynowej można ją kupić, choć ja zbytnim jej smakoszem nie jestem.
 • Kamila Gasiuk-Pihowicz
  No cóż, mieli 3 lata, bawili się na tę okazję, pamiętamy namiot wynajęty przez Dudę za 1 mln zł z naszych podatków. Bawili się na innych imprezach, ale aby przygotować coś dla Polaków? Kto by się pogardzanym "narodem głupim, co wszystko kupi" przejmował. Pójdą sobie, kilku głupków się potłucze, później będą płakali w internecie, że to nie oni a drudzy ich pobili. Gdzie się tacy rodzą.
 • @Husky 17:52:07
  A co z przesyłką na mój adres?
  Bez tego i tak masz Pan przechlapane; w końcu tylko winny się tłumaczy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:47:59
  Nie jestem chytrym czlowiekiem, wiec sie podzielimy
  Ale tylko winem
  reszta to je moje
  8-))))))

  https://st.depositphotos.com/1000389/3116/i/450/depositphotos_31163991-stock-photo-woman-holding-wine-glass.jpg

  proszę przesłać post code
 • @Husky 22:01:02
  No dobrze: kieliszki mam własne.
  A reszta?
  No, jak Szanowny może nawet myśleć tak przedmiotowo o kobiecie. Toż to one wybierają...

  PS. Ma być białe u góry.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:07:35
  Juz ja z nia porozmawiam
  Ale ma usprawiedliwienie, urodzona w Monaco
  8-)))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 17:44:52
  Oburzenie w SN! Gersdorf bez zaproszenia na uroczystości 100-lecia niepodległości. "To jak, jakby Sąd Najwyższy nie został zaproszony".

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNjFmZi9wLzIwMTgvMTAvMzEvODMwLzM4NC81YTI2NGFkYjU4NjY0ZWUxYWI0ZWJmNzY2MmY5ZjY3NC5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/419196-oburzenie-w-sn-gersdorf-bez-zaproszenia-kprp

  Ps...Zdrajców się wiesza a nie zaprasza na tak ważną rocznicę. Bardzo dobra decyzja! To jest Święto 100 lecia odzyskania Niepodległości. Na takie Święto nie zaprasza się ludzi, którzy donoszą i plują na Nasz Kraj. Nie jest to Święto Targowicy. A ten z prawej, partner chazarskiej schlampe i alkoholiczki Gelsdorff, też się wprasza na uroczystości? "ochraniana" przez Farmazona. Wstyd i upadek. A kto takie stare prukwy czarownice bez honoru zaprasza na imprezy? Bardzo dobrze zrobiono, wszyscy oszuści z SN okazujący bunt rządowi wybranemu demokratycznie przez Polaków WON! Ona obchodzi uroczystości w Berlinie za niemieckie pieniądze! No, no, no i ochroniarza przestępcy Farmazona też nie zaprosili, niech jadą świętować do Karlsruhe, przecież Niemcy chętnie ich tam przywitają i jeszcze pobyt opłacą. Niedługo będzie któraś tam rocznica zjednoczenia Niemiec, niech wiec jedzie do Berlina, myślę że ją tam zaproszą. No i niech była prezes i chazarska schlampe, alkoholiczka Gersdorf pochwali się swoimi dokonaniami, jako polski sędzia! Co wie o orzekaniu ta radca prawny TVNu? Ona powinna być pierwsza postawiona przed Dyscyplinarną! A ten Rączka to ma wygląd sowieckiego zakapiora. Tfu lumpenproletariat robiący w PRL za elyty...Ta paniusia jest prezesem KODu i do tego ma PO-ciąg do świeczek. Feeeee. Hańba! Farmazona też nie zaprosili! To kto ich przed faszystami ochroni? Tęczowe delfinki LGBT od Biedrońki? A ten Rączka to następny komunistyczny aparatczyk kasty czerwonych rocznik 50 plus z chowu wsobnego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:21:00
  W Polsce nadal trwa walka między historycznym narodem polskim a polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą. A wypowiedzi PAD na tematy żydowskie powodują utratę elektoratu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:21:00
  Poniewaz tak ustalono te bledna date.
  Osmiele sie zauwazyc, ze czlowiek o tak zwichnietym szkielecie moralnym nie mial ani praw, ani kompetencji do budowy szkieletu jakiejkolwiek organizacji. Kabotyn, przechszta, agent obcych sluzb, bawidamek oraz kilka innych "przymiotöw".
  Sprawa Generala Tadeusza Jordana Rozwadowskiego, jego aresztowanie, upokorzenie, w koncu smierc w niejasnych okolicznosciach stawia pana Pilsudskiego w podejrzanym swietle.
  Nie mial ani czesci inteligencji, patriotyzmu, zdolnosci przewidywania wypadköw Romana Dmowskiego, ktörego osiagniecia lekcewazyl, czesc jego dyplomatycznych osiagniec przypisujac swojej marnej osobie.
  Wzmocniony RN bedzie nadzieja Polaköw.
  Pozdrawiam.
 • @morgan 20:46:20
  Takie dyrdymały zazwyczaj piszą kobiety zawiedzione w swych aspiracjach.

  "Skoro mnie nie chciał, to jest brzydki, głupi, biedny i podły (+ pewnie ma syfa)".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY