Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Kto stoi za "aferą" KNF?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy sprawa nie jest "lansem" opozycji i sił wrogich Polsce?

 Coraz bardziej denerwuje mnie medialna nawalanka związana z KNF.

 
Na pewno sprawa wymaga wyjaśnienia, ale wszystko idzie w kierunku, aby nie wyjaśniać, a "grilować" co się da i kogo się da.
 
Argumenty i formy stosowane przez opozycję, język itd., sa tego rodzaju, że normalny człowiek może tylko stwierdzić: "z idiotami nie rozmawiam".
Zero bowiem argumentacji. Zero porównań , logicznych wniosków. Na każde zadane pytanie mamy jedną odpowiedź - "a w aferze KNF". Nawet jak zapytać, która godzina.
 
Mam pytanie zatem do normalnych ludzi: czy jest sens podgrzewać tę atmosferę?
 
Moim zdaniem - nie ma sensu prowadzić jakiejkolwiek dyskusji tematycznej z opozycją (idiotami).  Niech sobie idą gdzieś w ustronne miejsce i wykrzykują swą frustrację wynikającą z oderwania od koryta i braku znaczenia w sferze wpływu na sytuację państwa. To polityczne trupy - Lubnauer, której partyjka się rozpada, poucza o etyce i sposobach rządzenia. Petru tworzy partyjkę "TKJ" - (teraz k... ja). Biedroń chyba zajął się chwilowo swoimi zainteresowaniami - ale za chwilę go wystawią.
 
Myślę, że wszystko razem ma jeden cel - chodzi o to, aby Polacy nie utworzyli frontu zainteresowania sprawami polskimi.
A potrzebne jest jedno ugrupowanie, które przeciwstawi się tym wszystkim frustratom.
I tu chodzi o błędne uzależnienie od USA/Izraela - potrzeba bardziej wyraźnej polityki stawiającej na polskie interesy. Ale także widać już, że Niemcy także widzą błędne kierunki - można spodziewać się złagodzenia kursu wobec Polski, co powinniśmy wykorzystać. Twardo trzeba postawić tamę banderyzmowi, a nawiązać poprawne (chociaż ostrożne) stosunki z Rosją.
Renegocjować warunki przynależności do UE - widać, że "lizbona", to nie jest "to".
 
No i za wszelką cenę rozwijać gospodarkę. Bo bez "mocy" w tej dziedzinie - możemy być tylko "mocni w gębie" jak Dmowski w Wersalu - bardzo klarownie przedstawił  polskie sprawy, ale żadna z jego sugestii nie została zrealizowana. Tylko tam, gdzie była siła (Wielkopolska), tam granice były polskie. Tu, gdzie pomagali nam Francuzi, czy Angole - wszędzie doszło do znacznego "okrojenia".
 
Zatem - owszem - dyskutować, ale robić swoje i pilnować polskiego interesu. A na pewno nie służą temu "pyskówki o KNF".

KOMENTARZE

 • Autor
  Jaki kraj takie problemy...
  "Cała Polska" szuka rzekomej karteczki korupcyjnej z KNF i onanizuje się nowymi partiami Petru i Biedronia.
  A świat?
  5*
 • @Husky 09:27:05 nawet...
  "Wyborcza" ujawnia kłamstwa Czarneckiego!

  https://wpolityce.pl/media/421562-wyborcza-ujawnia-klamstwa-czarneckiego

  Ps...Żeby z woli założenia rachunku technicznego dla małej fundacji, zrobić wolę depozytu na 70 milionów? To się nazywa mitomania najwyższych lotów. Deklaracja przebadania się wariografem to już odlot. Polsce nie mogło przytrafić się nic gorszego po 89 r. niż Tusk, Wałęsa, Gazeta Wyborcza, TVN, Onet, Interia, RMF FM i Radio Zet i wyprzedanie rynku medialnego, prasowego szwabom. Od dawna mówię, że w GWnianej CZUCHNIE! Na dodatek parówkowy portal lisa opublikował zdj z filmu nakręconego przez "kelnera" Czarneckiego z datą 02.02.2008. Manipulanci, och tak w ryj im trza dać...No i nie udało się GW zabłysnąć, bo rząd PMM zadziałał w tempie błyskawicy. A ten 1%, to pewnie cwaniaki z GW dopasowali do słynnej KARTKI, której Giertych nadal szuka"? Znów pokazali co potrafią, czyli BAGNO. Adaś już widzi, że dał się wpuścić w maliny Koniowi i Czarneckiemu. I może komuś jeszcze...
 • @kula Lis 67 09:30:01
  co na to nasz dziennikarski ekspert?
 • Jedno jest pewne. Z tymi tuzami intelektu będzie wesoło.
  https://pbs.twimg.com/media/DsNebDFXcAAM3RA.jpg
 • @kula Lis 67 09:30:01
  Tzw. afera KNF jest skierowana do koła gospodyń wiejskich i niedorozwojów umysłowych czyli oglądaczy TVN.
  Każdy, kto zna się na rynkach kapitałowych wie, że amerykańska Securities and Exchange Commision może zalecić zatrudnienie swojego człowieka w upadającym banku.
  Sprzedaż bankruta za 1zł to kupno jego długów!
 • @Husky 09:44:47
  Pierwsze nagranie w marcu 2019, prawdopodobna manipulacja - badaja eksperci sądowi. "Koń" wyczuł i teraz wierzgając "kopytami" odkrył "drugie" nagranie z lipca 2019. W mojej opinii "cherubinek" Chrzanowski dokładnie został "wyspowiadany" przez CBA. "Koń" nie wie, to co teraz wie CBA. Moim zdaniem nienawiść "końska" do prezesa PiS, została spotęgowana "obrokiem" milionowej gaży od miliardera Czarneckiego, zapowiada się ciekawie.
 • @Husky 09:32:52
  Mocne słowa w programie „Studio Polska”: „Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie”...W pewnym momencie głos zabrał jeden z mężczyzn zasiadających na publiczności.
  Zostałem oszukany na miliard złoty w piramidzie finansowej powiedział.
  Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie twierdził uczestnik programu „Studio Polska”. Gehenna dalej trwa dodał. Jak podkreślał mężczyzna, sytuacja odbiła się na jego matce. Moja mama przypłaciła to zdrowiem i życiem, zmarła powiedział. Przeżywam dramat zaznaczył uczestnik programu TVP Info.

  https://wpolityce.pl/polityka/421582-uczestnik-programu-studio-polska-oszukal-mnie-czarnecki

  Ps...Kto się zadaje z UBolami to zostaje z torbami. Ile dowodów jeszcze trzeba?. Z miliardem złotych to się jest poważnym rozumnym człowiekiem, a nie głupcem napierającym się na piramidy finansowe, bo chce się więcej... chyba, że miliard był domniemany..No i nie miliard, tylko ok. 300 tysięcy, które odzyskał od fundacji esbeka Czarneckiego. Nie dostał odsetek, ani zadośćuczynienia, ale przecież się ich zrzekł. Temu panu mogę poradzić, żeby nie myślał, ile stracił, ale ile mu zostało. No i niech dziennikarze przestaną pisać, że esbek Czarnecki to miliarder Lcc Corp już nie jego, a wszystkie banki i para instytucje warte 450-500 mln zł, także co najwyżej milioner który od 2-3 lat chciał to sprzedać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:52:07
  A gdzie i kiedy sugerowałem coś w oparciu o POPiS?
  Przeczytałeś tę notkę?
 • @Husky 09:27:05
  1. Zażądać medialnej informacji (od GW również) o kondycji banków p. Czarneckiego za ostatni rok ( mityczne 40 mln jako 1% sypnie się od razu) 2. Powołać się na przepisy unijne o możliwości przejęcia upadających banków za symboliczne 1 euro po to, aby ratować pieniądze ludzi. 3. Przestać się w kółko tłumaczyć. 4. Otoczyć szefa KNF opieką pana typu "Graś", żeby uniknąć kompromitujących wpadek.
  Reszta to wywijanie adwokata Qunia, który chce odwrócić kota ogonem, bo taka jego rola.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:00
  Afery ......"Obecnie nie ma" ale jest z Chrzanowskiego wykształceniem, doktoratem i habilitacją. KNF i skorumpowana polska "nauka".. Przewodniczący KNF funkcjonuje w randze ministra. Osadzony na stołku przez premier Beatę Szydło, która go wynalazła, (ciekawe czyj to był podszept)..Marek Chrzanowski pomawiany obecnie o mega korupcje prace doktorską obronił w wieku 25 lat (!) po czym szybko zrobił arcydziwną habilitacje o wzroście gospodarczym i kapitale ludzkim. Wygląda na to że jego habilitacją i recenzentami winna się zająć prokuratura! Polska nauka osiągnęła poziom dna bezwzględnego. Ambitne artykuły blogerów biją na łeb rozprawy habilitacyjne!
  Za https://twitter.com/BrzezinskiMich
  "z pozytywnej recenzji habilitacyjnej w ekonomii: co prawda habilitant wykorzystywał głównie metody opisowe i tabeleryczne i nie sformułował weryfikowanlnych empirycznie hipotez, których nie testował, ale zastosowane metody są dobrze dobrane"


  https://1.bp.blogspot.com/-WsbqJyTN2dA/W-2KjQBbcAI/AAAAAAAAEps/Y-Q49YcX_cYCgrbSrPyNAA3uRtqspiWWgCLcBGAs/s1600/Chrz1.jpg


  Promotor, recenzent Chrzanowskiego także powinien być brany za doopę, to samo u "dr" lodołamacza Gawłowskiego który ma za to samo zarzuty..No i jeszcze jedna sprawa 26latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem był Morawiecki! Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał. Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą? Bo Leszek Czarnecki to tylko "dysponent" ponad 60 miliardów "depozytów" Republiki Okrągłego Stołu rządzonego przez "stare Kiejkuty" i generałów finansowanych ze "złotego funduszu" sowieckiej żydowskiej matrioszki Margulisa vel "Jaruzelskiego".
 • @Husky 09:27:05
  Całe szczęście, że PiS odzyskał kontrolę nad największymi bankami bo nie daj Bóg rozlałby się kryzys na inne banki to bylibyśmy umoczeni wszyscy. Teraz traci na tym grube miliony! W ciągu kilku dni ostatnich dni wartość jego czterech spółek spadła aż o 218 mln zł donosi „SE”. Mowa o Getin Noble Bank, Idea Bank, Getin Holding i Open Finance. Wystarczy spojrzeć na twarz tego "biznesmena", żeby wiedzieć, że to nie są uczciwe pieniądze. Niech bankrutuje, a razem z nim tzw służby czasów komuny. To spekulant, a nie bankier! To co prowadził nie miało nic wspólnego z bankowością! Do tego TW bezpieki, i mamy … bankiera! Nie dajcie się ogłupić jemu i podobnym mu giertychom! A jak ludzie tracili w jego banku na poliso-lokatach, to było ok? Nie ma co go żałować, podejrzane te jego bogactwo na gruzach PRLu. Na ile okradł Polaków i Polskę? Stracił -5mld?. Należy sprawdzić czy to co zostało 1,5mld pokryje to co ukradł! Jeżeli nie to jak Maddofa do ciurmy na 1500 lat.
 • @Husky 09:44:47
  Proszę o wsparcie, wejdźcie na forum inwestorów bankiera GetinNoble (anonimowe) i dajcie popalić POwskim spekulantom co psioczą, że rozniosą władzę.
 • @Husky 09:32:52
  Coś ostatnio milczy kierownik jeziora i jego akolici.
 • @kula Lis 67 11:54:26
  ZAORANY !!!!!
  nr.6676
 • Pełna Zgoda
  Tylko trzeba spełnić 2 warunki
  1 Stać na własnych nogach
  2Uprawiać politykę wielowektorową, np: tak jak to robią władze Turcji.
  Dlatego służby "Polskie" muszą stać się Polskie
 • @zbig71 12:46:55
  Ja się pytam, kiedy esbecki tw. Ernest Czarnecki pójdzie siedzieć za antypaństwową propagandę i próbę siłowego obalenia ustroju oraz rządu? Niezależnie od tego, potrzebny jest wewnętrzny kontrwywiad w obrębie służb. Nagranie najwyższych osób w państwie to nie przypadek. Czarnecki musiał mieć współpracowników w służbach, którzy na to pozwolili.
 • @kula Lis 67 12:56:33
  Ma "parasol ochronny" w postaci WSI.
  Jeździł chłopak w młodości na wakacje do babci na wieś;-)
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:00
  Kto stoi za aferą w KNF??? Krótko mówiąc JP. Morgan!!!
  Morawiecki zapewniał, że jak wejdą ci zbrodniarze ekonomiczni do Polski, to oni stworzą 3 tys. nowych miejsc pracy??? A po co ,,nowe miejsca pracy" w bankowości? Czyżby było mln ludzi, którzy nie mają gdzie depozyty zakładać, którzy nie mają gdzie kredyty zaciagąć??? Straszne kolejki są w naszym systemie bankowym? A no nie!!!
  Jest równowaga między klientem banku a pracownikami w bankowości.
  Chodzi o to, żeby mógł wejść na rynek nowy potężny lichwiarski bank, to musi stworzyć się nowa przestrzeń, a więc trzeba kogoś ,,posadzić", obniżyć zaufanie do innych banków, wtedy robi się luka na rynku i wtedy wchodzi JP, przejmuje klientów oraz nastepuje fluktuacja kadr z banku do banku a wiec miejsc nowych pracy nie przybędzie.
  Po za tym, jako republika bananowa usraela, rządzący republiką mają zalecenie czyścić rynek z wrogich dla usraela firm, tak by w miejsce ich wchodzili ci co nas okupują, tak się dzieje w systemie obronnym, bankowym, energetycznym, paliwowym, kopalnianym, żywnościowym, farmaceutycznym itd.
  Polacy mają być tylko parobkami u panów z usraela. Od tego jest POPIS, wcześniej AjWajEs z Kwaśniewskim na czele. (proszę jeszcze raz poczytac wywiadu Geremka z panią Krall)
  Spór w republice bananowej między tzw. politykami jest tylko sporem o to kto będzie LEPSZYM NADZORCĄ NAD NIEWOLNIKAMI.
 • @Wrzodak Z. 13:43:32
  Kaczyński z Orbanem wpuścili żydów do grupy Wyszehradzkiej. Izrael i Niemcy będą w grupie Wyszehradzkiej, słyszał ktoś taki śpiew? Żydzi ustami Nataniachu(zbrodniarza i bandyty) obiecują Europie Środkowej ochronę przed terroryzmem. Kraj , które ukradł Palestynę i zmasakrował Syrię będzie nas "chronić" .......
  I jaja ilość ludzi im wierzy....
 • @zbig71 13:04:03 dlatego potrzeba ujawnić Aneks!
  Cały ten polityczny jazgot jest bez znaczenia dla klienta, który lokując swe pieniądze w banku oczekuje, że będą bezpieczne i KNF sprawuje nadzór. Ja tam się na tych wszystkich zawiłościach bankowych, a szczególnie na mataczących w różny sposób prywatnych bankach nie znam, ale jedno wiem, że państwo powinno tak działać, żeby ochronić swoich obywateli przed stratą, ulokowanych w nich swoich oszczędności. Wydaje mi się, że w tym przypadku, właśnie tak jest! A to, że teraz esbecki tw. Ernest Czarnecki rozkręca aferę, w momencie kiedy przepisy prawa bankowego są dostosowywane do prawa unijnego w tym zakresie, mówiącego, że upadający bank, może być przejęty za złotówkę, by chronić ludzi mających tam swoje depozyty, wygląda na to, że w świetle kamer, chce wymusić pomoc państwa dla swojego upadającego banku. Niech spada na drzewo, państwo nie jest od ratowania prywatnych banków i firmowania cudzej nieudolności lub zaplanowanego oszustwa finansowego! A banki w Polsce to jedna wielka lichwa! W żadnym kraju na świecie nie ma tak działającego systemu, który stworzyła sobie mafia. Działają nie tylko w bankach. Nie ma banku w Polsce, który może ci gwarantować zwrot oszczędności w razie bankructwa nawet gdy masz tak spisaną bumagę gwarancji. Zawsze odzyskają kasę sami swoi a malutkim pozostaną samobójstwa. Tak jak miało to miejsce w AG. Dlatego manipulują narodem zapewniając im fajerwerki by prawdy nie dociekali. Ciekawi mnie na jakie łączne kwoty państwowe banki oraz BZ WBK sprzedały złe kredyty do GetBacku w okresie ostatnich 3 lat?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:32:00
  Taki jeden Duduś.
 • @zbig71 13:55:04
  Banki państwowe działały w zmowie z KNF (dopuścił sprzedaż obligacji GetBack), BFG i NBP aby złe kredyty przenieść na naiwne społeczeństwo które nabyło obligacje GetBack. KNF nie wiedziało kto stoi za GetBack? Wiedziało ale banki państwowe miały pozbyć się złych długów, więc KNF zatwierdzał wszystko co było związane z GetBack esbeckiego tw. Ernesta Czarneckiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:43:02
  Tu nie ma co bronić PiS; tu można najwyżej pośmiać się z idiotów z opozycji.
 • By wyjaśnić w kilku słowach
  Prawaccy banksterzy, chcieli przejąć interes lewackich banksterów albo po gangstersku, czyli będziesie się nam opłacali, to może damy wam żyć, a nie, to wykupimy was za 1 zł. Po co ta ustawa, którą PiS teraz kolanem przepycha o wykupie banków? Dostali po łapach, bo dali się nagrać. Nikt tu o polskim interesie nie myśli, a w szególności KO-PiS.
 • @kula Lis 67 14:35:28
  W końcu po wecie Dudłaja w sprawie KRS, Juda zdobył nowych "wiejskich"Przyjaciół
 • @Wrzodak Z. 13:43:32
  Pańska uwaga jest "obok".

  po pierwsze - nie wiem jaki typ transakcji miałby obsługiwać JPMorgan w tym oddziale. Być może ma Pan rację i należy raczej na to zwrócić uwagę.
  Ja nie mam danych i nie znam się na bankowości - stąd sugestia, aby zrobił to ktoś kompetentny. Mydlenie oczu nie jest tu dobrą zagrywką.
  Po drugie - na razie chyba te plany nie są realizowane i może wcale nie będą, bo sytuacja się zmienia.

  Trzecie: jak się ma JPMorgan do Czarneckiego. Tu Pan sugeruje, że to "nasz" , polski kapitał itd. A przecież to był skrajny wydrwigrosz. Skoro nie daje się robić szemranych interesów - firma upada.
  Było takich już sporo.
  Zadaniem jest obrona uczciwych polskich firm - choćby Optimus, nie pamiętam nazwy , ale tez komputerowa firma z Wrocławia, czy duża szwalnia w kieleckim. To były machlojki "organów państwa". W przypadku Czarneckiego - nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że "organ państwa" chciał go udupić.
  I to jest cały problem związany z tą "aferą".
 • @Zawisza Niebieski 14:43:37
  Zrozum kierowniku jeziora, że jest to dyrektywa unijna, PiS tylko ją wdraża w życie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:47:52 JTT Computer
  to o tą firmę ci chodziło i ...MGM, polska spółka komputerowa, która istnieje od 2006 roku, ... Szybko zdobyła status wyłącznego dystrybutora sprzętu komputerowego firmy Spire. ... W 2010 r. przeniosła się z Warszawy do Marek, otworzyła też drugi oddział we Wrocławiu. ... Nie pierwsza to polska firma zniszczona przez fiskusa......Emocjonalna tyrada prezesa upadającej firmy. Fiskus dusi spółkę, która w każdym roku miała zyski

  https://innpoland.pl/134175,upada-znana-firma-komputerowa-stracila-wszystko-fiskus-zajal-majatek-banki-wypowiedzialy-umowy

  Największe polskie firmy zniszczone przez skarbówkę i sądy. W państwie demokratycznym z gospodarką wolnorynkową, spokojnie rozwijać swoją firmę powinien móc każdy, kto działa zgodnie z prawem. W idealnym modelu, głównym zmartwieniem przedsiębiorcy powinna być konkurencja, wymuszająca oferowanie lepszych produktów/usług, zmianę organizacji przedsiębiorstwa, czy też strategii marketingowej. A wszystko to z korzyścią dla klientów.

  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/144/firmy-zniszczone-przez-urzad-skarbowy
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:47:52
  KNF krytycznie o działaniach Giertycha. "Zarzuty mecenasa są bezpodstawne". Zarzuty mecenasa Romana Giertycha opublikowane 17. listopada na portalu Facebook są bezpodstawne - napisał Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w oświadczeniu. KNF twierdzi, że "działania mecenasa Giertycha są próbą utrudnienia działań organu nadzoru".

  http://niezalezna.pl/246161-knf-krytycznie-o-dzialaniach-giertycha-zarzuty-mecenasa-sa-bezpodstawne
 • @kula Lis 67 15:54:03
  U Mordki w tvn24 inny świat, zgromadzone towarzystwo przekonuje się wzajemnie, że mamy aferę 100-lecia, już wybrali nowy parlament i rząd, a także wypisali Polskę z UE. O utracie zaufania inwestorów nie wspomnę. Prym wiedzie POyeb Stasiński z wytrzeszczonymi oczami socjopaty.
 • @kula Lis 67 15:57:17
  Trzy lata przemysłu pogardy i nienawiści za spełniane obietnice wyborcze PiS. Za wzrost notowań gospodarki, za miliardy odzyskane z VAT, za programy socjalne godne nowoczesnej Europy i ich aspiracje do odzyskania władzy.

  I te w amoku wykrzywione parchate ryje, bo ma być tak jak było.

  https://pbs.twimg.com/media/DsSMJxqXQAAXUou.jpg
 • @kula Lis 67 15:57:17
  Oglądam tvn24 to jest nieprawdopodobny ściek absurdalnych teorii. Niewyobrażalne głupoty ssane z palca. Mam prośbę do ignorantów plujących na TVP włączcie sobie Loze prasowa i posłuchajcie pierdoletów na poziomie zakładu psychiatrycznego, przestaniecie płuc na propagandę TVP.
 • @Husky 16:09:56
  Im bardziej "totalnie" obce i wrogie Polsce media nagłaśniają tę sprawę przy ogromnym podnieceniu ich szmatławych dziennikarzyn i ich totalnych rozmówców tym bardziej mi wiarygodność tej niby afery śmierdzi a wręcz CUCHNIE kolejną skrupulatnie i od dłuższego czasu szykowaną prowokacją i ustawką! No i ten termin upublicznienia i przez kogo daje dużo do myślenia. Tuż po pięknym pokazie oddolnej spontanicznej narodowej siły zwykłych Polaków. Więc wrogowie Polski nie mogli na to patrzeć dłużej i nie mogli dopuścić do tego, aby Polacy jeszcze bardziej stawali się monolitem! Ale nie uda im się nas Polaków zniszczyć! Ta niby afera śmierdzi wali "TOTALNYM" odorem na odległość! To było szyte na miarę totalnych zdrajców Polski Giertych próbuje metodą agresywnych, podstępnych pomówień uwiarygodnić wersję Czarneckiego, która na logikę biorąc nie jest funta kłaków warta. Jednak jak to bywa wśród przestępców i ich adwokatów jeden wspiera drugiego, bo inaczej wspólnie mieliby kłopoty. Giertych jest adwokatem polskiej mafii tak politycznej jak i gospodarczej. Wielkopolski Bank Rolny w Kaliszu, Quń tam nabierał praktyki, o ile się orientuję bankowi nie wyszło to na dobre. straty 11 mln zł. Jeżeli Giertych utrudnieni działania organu nadzoru, to jutro 06.00 powinna do niego przyjść policja. Bo to jest chyba karalne!
 • @Husky 16:09:56
  Spokojnie, Kaczelnik zupełnie niedawno oznajmił, że priorytetem Polski jest stała obecność w strukturach UE. Nie denerwuj się
 • @kula Lis 67 15:44:21
  Czy "kapitanie dziurawej balii" dyrektywa unijna również obejmuje niszczenie banku w celu jego przejęca, składanie propozycji usunięcia z KNF człowieka, który dąży do przejęcia banków Czarneckiego (Sokal), zmiany urzędniczego podejścia do tego banku pod warunkiem zatrudnienia wtyczki czyli mec. Kowalczyka oczywiście za odpowiednią kwotę (jaka mu się "należy", należy przypuszczać, że do podziału między kilkoma baksterami)?

  Tu nie chodzi o wprowadzenie tej poprawki a o to, że zapis ten wprowadzany jest w pośpiechu, gdy łapówki banksterom z PiSowskiej mafii odmówiono. Poprawka wprowadza dowolność interpretacji urzędniczej, kiedy bank mogą przejąć, nie ma żadnych określonych kryteriów.

  Gdy już przestaniesz wybierać wodę ze swej dziurawej balii i zaczniesz myśleć, poczytaj to:
  "Do Prawa bankowego dodaje rozdział pt. Przejęcie banku. Zapisano w nim, że w razie obniżenia sumy funduszy własnych przez bank albo gdy pojawi się chociaż takie niebezpieczeństwo, KNF może podjąć decyzję administracyjną o przejęciu takiego banku przez inny bank.
  Tym samym KNF dostaje do ręki narzędzie pozwalające uznaniowo oceniać, czy jest ryzyko obniżenia sumy funduszy własnych banku i podejmować brzemienne w skutkach decyzje. To rodzaj wywłaszczenia decyzją administracyjną akcjonariuszy banku – komentują prawnicy. Chodzi o współczynniki wypłacalności z dyrektywy europejskiej. Obecne minima to 6 proc. dla współczynnika kapitału podstawowego i 8 proc. dla łącznego. Banki w Polsce mają te współczynniki znacznie wyższe, bo tego żąda od nich KNF, wprowadzając dodatkowe bufory kapitałowe. Średnio wynoszą po kilkanaście procent.
  Jak widzisz wymogi unijne mówią o 6/8 procentów. PiSowska mafia banksterska ustanawia to na znacznie wyższym poziomie, co pozwoli im lepiej kraść. Banki Czarneckiego wymogi unijne spełniają z pewnym naddatkiem, dlatego PiS banksterzy podnoszą progi, by uwłaszczyć się na tych bankach, manipulując w parlamencie pośpiesznie przepychają ustawę by banki przejąć zanim sprawa sie rypnie. Tak działa mafia PIS.

  Mam nadzieję, ze w Polsce znajdzie się Alkatraz dla tych PiSowskich Al Capone w krótkich spodenkach.

  Na okrągło przekręcasz fakt, niedopowiadasz prawdy, by naród głupi prawdy o przestępcach z PIS nie zrozumiał. Naród głupi pewnie to kupi, ale na Neon nie masz samych idotów, pisanie artykułów wymaga od ludzi pewnej inteligencji, ci mniej inteligentni kopiują cudze teksty.

  Ty naprawdę nic nie rozumiesz, czy myślisz, że z idiotami masz do czynienia?
 • @Zawisza Niebieski 16:46:34
  "Jak widzisz wymogi unijne mówią o 6/8 procentów. PiSowska mafia banksterska ustanawia to na znacznie wyższym poziomie,"

  Potrafi Pan podać liczby, a dlaczego w tym miejscu już tylko mowa o"kilkunastu procentach"?
  Proszę konkrety, albo wycofać się z tego.
 • @Zawisza Niebieski 16:46:34
  Jeżeli bronisz esbeckiego złodzieja tw. Ernesta to wychodzi na to żeś z jednego i tego samego pnia cięty. Podaj tu wszystkim twój esbecki lub z WSW/WSI pseudonim kierowniku jeziora i przestań się wreszcie maskować, bo dano ci tu na tym portalu zadanie do wykonania z czego widzimy się wywiązujesz za judaszowe srebrniki..
 • @Zawisza Niebieski 16:46:34
  Przejmowanie banków, znajdujących się blisko bankructwa jest przymusowe! I odbywa się od 2016 na podstawie dyrektywy Unii Europejskiej, żeby zapobiec bankructwu, i utracie kapitałów depozytariuszy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:47:52
  Mi nie chodziło o jakiegoś Czarneckiego, mi chodzi o systemowe uszczuplenie ,,przemysłu bankowego" by zrozubić miejsce dla dla takich jak JP, czy to bedzie kosztem SKOKów, Get, PKO BP czy banków spóldzielczych to nie ważne ale JP jeżeli wejdzie do Polski, to zapewne nie kosztem np; Citi.
  Jeżeli chodzi o biznes bankowy to nie ważne dla nich są sentymenty, ważne by w sposób systemowy okradać goi.
  W interesie ,,państwa" okazuje się, by było aby taki Czarnecki przerzucił swoich klientów do innych bankierów.
  Podobnie biorą się za niektóre banki spółdzielcze np; w Skierniewicach, bo ktoś duży depozyt złożył, a już ,,państwo" zaczyna podejrzewać, że kasa mogła pochodzić z handlu ziołami. Kij można zawsze znależć.
  Co do ogólnej opinii o Czarneckim to zgoda, ale pomimo tego naiwni złożyli na 60 mld lokat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:52:42
  Dlaczego czekano 8 miesięcy? Czarnecki i Giertych również z tego powinni się wytłumaczyć.
  https://wpolityce.pl/polityka/421648-sellin-czarnecki-i-giertych-powinni-sie-z-tego-

  Ps..Kto zgadnie czym się różni Leszek Czarnecki od "umarlaka" "dr" od niczego Jana Kulczyka! Odpowiedź: Niczym! ma tylko nos dłuższy i bardziej zagięty! A dlaczego PiS czeka z rozliczeniem Tuska, HGW, Adamowicza, Nowaka, Sikorskiego, Rostowskiego i całej tej szajki zwijającej Polskę? A media?
 • @Zawisza Niebieski 16:46:34
  Tw. SB Ernest Czarnecki ma wiele za uszami najwyższy czas w końcu rozliczyć i to bardzo, bardzo dokładnie, do bólu!
 • @kula Lis 67 17:01:49
  8-)))))))
  Zaorane?
 • @Wrzodak Z. 17:12:41
  Jeżeli ktoś składa bardzo duży lub duży depozyt to raczej nie z uczciwej pracy, czyli pensji czy emerytury. US powinien sprawdzić pochodzenie depozytu. Choć w takich USA to depozytariusz musi udowodnić legalne pochodzenie depozytu, a nie mu IRS, odwrotnie niż u nas. To powinno się zmienić.
 • @kula Lis 67 17:06:41
  https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/dyrektywa-brdd-depozyty-w-bankach,164,0,2041764.html
 • @Husky 17:36:29
  Bo to prawda, więc kierownik jeziora został przeze mnie zaorany. Czekam na odzew, może dowiemy się wreszcie jego pseudonimu tw?
 • @kula Lis 67 17:43:16
  Une to jednak sa asy.
 • @Wrzodak Z. 17:12:41
  Najbardziej już wyruchał tw. Ernest 80letnich emerytów na polisolokatach, zwrot nastąpi gdy ukończą ponad 120 lat czyli nigdy! Tych pieniędzy już nie ma, to tylko wirtualny zapis bo je już dawno wyprowadzono poza Polskę, jak t e z OFE, ryży "kradnąc" te pieniądze likwidował tak naprawdę zapis wirtualny bo one także były już z Polski wyprowadzone.
 • @Husky 17:43:07
  Ciekawe co teraz wymyśli kierownik jeziora? Ponoć ma taki pseudonim w WSW/WSI/SB. Czekam na tłumaczenie z polskiego na ichni tw. język. Myślę, że niebawem się obaj doczekamy. Pzdr!
 • @Husky 17:46:57
  Raczej Valety, do asów mu i im daleko, nieosiągalny dla nich POziom.
 • @Husky 17:46:57
  Takie pytanie: kiedy Polska rozliczy finansowo oraz karnie kolegów takich jak po wumlowscy tytułujących się "profesorami", "dr", "omc mgr" bez żadnych osiągnięć naukowych i życiowych prócz złodziejskich, tylko wykonujący polecenia żydostwa Rothschylda, Sorosa, Sachsa, bo na samodzielność po WUMLu byli po prostu za głupi chazarzy Bucholtz vel Balcerowicz, Langman vel Lewandowski, Blumefeld vel Bielecki, etc.. za dziką, umożliwiającą kradzież majątku społecznego prywatyzacje czytaj pospolitą kradzież? Straciliśmy na tym minimalnie szacując setki miliardów lub raczej wiele bilionów złotych i zyskaliśmy rozwalony oraz przejęty przez cwaniaków i obcy kapitał banki jako krwioobieg gospodarki, przemysł, etc.., najczęściej wykupiony za bezcen a potem likwidowany. Czy ktoś świadomie czeka na przedawnienie lub mataczenie w kwestii właścicielskiej? Amber Gold to drobiazg przy skali przekrętów za chazarskie złodziejskie mioty Bucholtza vel Balcerowicza, Langmana vel Llewandowskiego, Blumefelda vel Bieleckiego, etc.. i ich chazarskich złodziejskich kolegów, folksdojczy oraz wiernie im służących za judaszowe srebrniki rodzimych szabesgojów, zdrajców.
 • @kula Lis 67 18:09:35
  doczekamy, doczekamy
  W-wa to mała wioska jest
  Coś się w tym "temacie" dzieje,coś niecoś się wie, ale nie do końca.
  Jeszcze chwila na weryfikację tych info ,by kogoś nie wkopać a drugiego nie obrazić
  pzdr.
 • @kula Lis 67 17:34:01
  Chętnie rozliczyłbym TW Balbinę np. za zniszczeni Ekspresu Wieczornego, warsaawskiej popołudniówki, którą w młodości czytałem nie mogąc znieść propagandy "Życia Warszawy", czy też "Trybuny Ludu". Na razie zapraszam na pozytywistyczną lekcję w ramach pracy u podstaw.
  https://zawisza.neon24.pl/post/146438,piesn-o-tym-jak-banksterzy-z-pis-chcieli-przejmowac-banki

  Z przyjemnością zobaczę komisję sejmową wyjaśniającą powstanie banków Czarneckiego, SKOKów, przez które Bernacki wypompowuje pieniądze klientów banków z Polski, grupy trzymającej władzę w KNF, zobaczę jak PiSowscy banksterzy czwórkami maszerują do celi. Już tylko rok, myślę, że polska inteligencja skazując PiS na przegraną w ostatnich wyborach, w 9 z 16 sejmików wojewódzkich PiS jest kibicem. W duzych miastach, uniwersyteckich PiS dostał limuzyny czyli taczki na śmietnik historii. Komisje, które miały rozliczać PO i Ucieczka szczurów, czyli Szydło, Jaki i wielu innych liczących na to, że dostaną się do PE, bo w Polsce czeka ich rozliczenie to dobrze dla Polski świadczy.Polacy się budzą, pytanie kiedy historia utworzy nam możliwość pogonienia PO-PiSu, byle tylko nie wymagało to rozlewu krwi.

  Tak Husky, co cenzurą bronisz się przed kolejnymi, wręcz seryjnymi zaoraniami. Dzięki za docenienie iż twoje argumenty są tak słabe, że nie obronisz ich bez cenzury. PiS zaorany. Czekam na 1* od ciebie, wszak trollowi PiS nigdy nie wmówisz, że białe jest białe w 1* od niego to jest 5*.
 • @kula Lis 67 18:10:53
  Chciałem mu coś pod jego wpisem zamieścić ale taki tam tłok że teraz nie ma szans
  W niecałe 7 min ponad 500 odsłon było.
  Wow.
  Do rana wynik 6 cyfrowy jak nic

  Może się nieco rozluźni to skomentuję, teraz nie ma szans
  8-))))
 • @Husky
  Myślę, że Giertychem powinna się zająć nie tylko Rada adwokacka ale i prokuratura ponieważ ten człowiek mieniący się mecenasem uprawia terror medialny, straszy taśmami, jakimiś dowodami, których de facto chyba niema bo nie przedstawia prokuraturze. Giertych zachowuje się w mediach jakby współpracował z politykami i przestępcami. To nie jest zachowanie prawnika.
 • @Zawisza Niebieski 18:51:21
  Ja ci esbecki tw. już walnąłem "1"!
 • @Zawisza Niebieski 18:51:21
  za chwilę
  jak będzie tysiąc odsłon
  to tylko parę minut
 • @Zawisza Niebieski 18:51:21
  Pomarzyć możesz wolno ci, lecz to tylko twe zwidy, które nigdy się nie zmaterializują. Pozostanie ci co najmniej przez kilka kadencji PiSu pisanie banialuków i rwanie włosów z pustego tw. baniaka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:34
  Przykre
  Bardzo przykre
 • @Husky
  Esbecki tw. Ernest Czarnecki jest wielkim złodziejem IIIRP, otarłem się o jego banki, wiem doskonale co tam się działo, dlatego z ich "usług" choć ze stratą zrezygnowałem. Temu szemranemu typowi należy się długoletnie wiezienie + konfiskata tego co posiada, bo banki "pobudował" na bezczelnym okradaniu klientów!
 • @AgnieszkaS 19:11:30
  100/100! Pzdr!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:34
  Tyle że to nie jego blog
  A może się mylę
 • @kula Lis 67 19:15:31
  To jest syn wiatru + kurzu = TUMAN

  https://pbs.twimg.com/media/DsOg2vWXgAEh52Q.jpg
 • @Husky 19:43:08
  Skąd pilna poprawka, która stała się obiektem krytyki ze strony opozycji? UKNF przedstawia pismo b. szefa. Łączenie banków w obecnej sytuacji rynkowej i prawnej jest jedynym sposobem na uniknięcie upadłości w sektorze bankowości spółdzielczej pisał były szef KNF Marek Chrzanowski w piśmie do resortu finansów z 26 października br. Wyjaśnia w nim, że konieczna jest zmiana przepisów, które nadawałyby KNF uprawnienia do przymusowego łączenia banków za zgodą przejmującego. Pismo które do redakcji PAP przesłał w niedzielę UKNF - wyjaśnia, dlaczego UKNF w trybie pilnym zdecydował się skierować na ścieżkę legislacyjną poprawki do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym. Do projektu, w trybie poprawki zgłoszonej przez klub PiS w drugim czytaniu, wprowadzono artykuł umożliwiający przejmowanie przez banki innych banków znajdujących się w kłopotach. Ustawa, wraz z tą poprawką, została uchwalona 9 listopada br. i obecnie czeka na rozpatrzenie przez Senat. W udostępnionym przez UKNF piśmie z 26 października br. adresowanym do resortu finansów, Chrzanowski pisze:
  „obecne przepisy prawne nie zawierają wystarczających szerokiego wachlarza środków nadzorczych (…), które pozwoliłyby na skuteczne działania preferencyjne przeciwdziałające pogarszaniu się sytuacji banku”. Z pisma wynika, że chodzi przede wszystkim o banki spółdzielcze, w przypadku których niebawem wygasają umowy zrzeszeń. Chrzanowski dodaje, że problem ten dotyczy zwłaszcza banków o funduszach poniżej 5 mln euro, „które nie mają możliwości przystąpienia do systemów ochrony instytucjonalnej, przez co nie jest możliwe zastosowanie mechanizmów wsparcia ich płynności i wypłacalności”. Zaznacza też, że „łączenie banków z silniejszym bankiem, niezależnie od formuły prawnej są w obecnej sytuacji rynkowej i otoczeniu prawnym są praktycznie jedyną ścieżką sanacji i sposobem na uniknięcie upadłości w sektorze bankowości spółdzielczej”. Ówczesny prezes KNF podkreśla też, że przyśpieszenie inicjatywy i uchwalenie przepisów jeszcze w tym roku przyczyni się do utrzymania stabilności sektora banków spółdzielczych. W podobny sposób sens tej poprawki tłumaczył podczas posiedzenia senackiej komisji budżetu i finansów 16 listopada wiceminister finansów Piotr Nowak. Wyjaśniał on wtedy, że przepisy analogiczne do tej wprowadzone poprawką funkcjonowały w latach 1997-2016, a zostały uchylone w wyniku implementacji unijnej dyrektywy BRR. Dyrektywa miała być, bowiem uniwersalna dla wszystkich banków. Okazało się, że w związku z sytuacją na rynku, szczególnie na rynku banków spółdzielczych, zasadne jest przywrócenie także tych istniejących wcześniej przepisów, które stanowiłby uzupełnienie istniejącego katalogu instrumentów restrukturyzacyjnych przekonywał Nowak. Obecnie jest, bowiem, dodał, ograniczony zestaw „instrumentów wczesnego reagowania jeszcze przed wszczęciem procesu przymusowej restrukturyzacji”. Wiceminister finansów podkreślał też, że w kwestii poprawki pojawiła się nieprawdziwa narracja, „być może wynikająca z niewłaściwego zrozumienia”. Tak naprawdę, dodał, przepisy zawarte w poprawce były znane od dawna i podlegały konsultacjom. Nikt do nich nie zgłaszał też uwag. Teraz jednak jest potrzeba pilnego przyjęcia tego rozwiązania, przede wszystkim dlatego, że niebawem przestają obowiązywać dotychczasowe umowy zrzeszenia banków spółdzielczych i niektóre z tych banków mogłyby znaleźć się w trudnej sytuacji. Bez tego przepisu być może trzeba by likwidować te podmioty, a tak można będzie je po prostu przejąć, co jest lepsze dla społeczeństwa podkreślał wiceminister finansów. Stąd poprawka, dodał, została przesunięta do ustawy o wzmocnieniu nadzoru. Nie możemy sobie pozwolić na to, że będziemy opóźniali potrzebne rozwiązania tylko dlatego, że dwaj panowie prowadzili rozmowy powiedział Nowak. Biorący (16 listopada) udział w posiedzeniu komisji prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisław Sokal zwrócił uwagę, że zawarte w ustawie o wzmocnieniu nadzoru rozwiązanie dotyczące przejmowania banków sprawdziło się w przypadku SKOK-ów. Dodał, że skorzystanie z niego rekomenduje np. Bank Światowy. To rozwiązanie jest wykorzystywane w procesie restrukturyzacji SKOK-ów i zostało bardzo dobrze ocenione w kontekście także banków mniejszych powiedział prezes BFG.  Ps...Banki tw. Ernesta i słupa byłych służb Czarneckiego od początku były pomyślane jako WAŁEK do wydrenowania klientów oraz akcjonariuszy na giełdzie. Sam kilka lat temu grałem na Getin, którego kurs spada od 2014 z powodu oszustw. A rząd usiłując w interesie depozytariuszy ratować banki Czarneckiego poprzez ich przejęcie przez inne banki, naraża się na ataki, że chce "ZAGARNĄĆ" cudze banki. Może lepiej pozwolić im upaść.
 • @AgnieszkaS 19:11:30
  Al Capone tez pięknie o sobie mówił. Dlaczego JP miał by na swój temat nie robic wody z mózgu. Wystarczy poczytać na ich temat materiały archiwalne różnych wybitnych autorytetów ekonomii.
 • @Husky 19:43:08
  Jak to jest możliwe, że dawni esbecy, wsioki wydający na śmierć, więzienia, szykany Polaków to dzisiaj bankierzy, biznesmeni, miliarderzy, właściciele stacji telewizyjnych i.t.p produkują szykany a mają gdzie, mając do dyspozycji studia tv, radiowe w dalszym ciągu atakują uczciwych ludzi.
 • @kula Lis 67 20:43:55
  Prof. Glapiński w TVPINFO do redaktora Ziemca:
  - co Pan sądzi o mecenasie Giertychu?
  - nie wciągnie mnie Pan w ocenianie polskich mecenasów. Jaki jest koń każdy widzi...


  zaorane 6699

  https://pbs.twimg.com/media/DsTrBP0WkAAsOyT.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DsTrAPQXcAU1rOX.jpg
 • @kula Lis 67 20:43:55
  Dziś czytałem wywiad z .....


  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWupgRfQpl5ABfSwHfKqioNkEmZjEKqE7ZCzT4VgWJZIb624ZO


  trudno mi nie sympatyzować.....
 • @kula Lis 67 19:14:53
  Pytanie, czy ktoś zmuszał tych klientów do lokowania właśnie w bankach p.Czarneckiego?
 • @kula Lis 67 20:43:55
  Paweł Graś u Sowy: Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT

  Przypomnę Paweł Graś to w rządzie DT prawa ręka


  https://pbs.twimg.com/media/DsT_O5NWsAYeewN.jpg  http://niezalezna.pl/246200-nowe-tasmy-z-sowy-i-przyjaciele-gras-do-kumpli-nie-oplaca-sie-produkcja-narkotykow-tylko-vat
 • @Husky 21:54:33
  Taki syf zrobili z gospodarką, że nawet drragów się nie opyla sprzedawać
 • @zbig71 23:24:29
  Kokaina? Heroina?
  Stare dzieje, dawne czasy!
  Nowy etap się zaczyna
  Bez haszyszu i ecstasy!

  To, jak zrobić coś z niczego,
  Przy fiskusa aprobacie.
  Teraz, drogi mój kolego,
  Biznes robi się na Vacie.
 • @Husky 08:40:43
  No i kolejny esbecki złodziej nakradł publicznych pieniędzy i dostał od dobrej zmiany wsparcie z moich podatków. Morawiecki ma wielkie serce. Czyżby cała afera była wywołana po to żeby państwo wpompowało miliony w banki Czarneckiego? W przeciwnym razie poszłaby narracja, że akcja została przeprowadzona by przejąć jego upadające banki. Znalazł sobie sponsora w naszych kieszeniach. Niby jest najbogatszym Polakiem, więc niech sam ratuje swoje banki lub przyjmie "spłatę"od państwa i odda banki. Ja rozumiem ochronę klientów, którzy mają rachunki bez ryzyka, ale dlaczego ten bank ma nadal należeć do Czarneckiego? Ja to widzę tak; upadłość banku, wypłata gwarancji i zakaz dla Czarneckiego prywatnej bankowości! Jeśli Getin się wywróci (depozyty = 46,8 mld zł), to rząd PiS będzie miał gigantyczny problem (BFG = 16 mld zł) Absolutnie nikomu nie powinno zależeć na upadku Getin Noble Banku. A szczególnie nie powinno na tym zależeć rządowi (ktokolwiek by nie rządził). Powód? - Zgodnie z ostatnim raportem finansowym tego banku na koniec II kwartału br. łączna kwota zgromadzonych tam depozytów była równa 46,846 mld zł. Depozyty klientów są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Problem w tym, że saldo tego funduszu wynosi obecnie ok. 16 mld zł. Jeśli zatem Getin się zachwieje, to nie wiadomo skąd rząd miałby wziąć pieniądze na wypłatę gwarantowanych depozytów. Pytanie kto na to pozwolił aby kasa zniknęła z banku roztrwoniono, przehulano czy po prostu ukradziono! Ale nasuwa się inne pytanie dlaczego ja jako podatnik mam wspierać prywatny biznes oni żyją jak pączki w maśle, hulają a w radach nadzorczych zasiadają sami byli funkcjonariusze służb z dawnego PRL-u, i my na tych drani mamy łożyć, nigdy w życiu, niech ci co podpisali ten list intencyjny to kumple z układu, łącznie z Morawieckim walną się w łeb i przyznają, że nie dopilnowali tego co do nich należy. Ja mówię stanowcze NIE!
 • @Husky 08:40:43
  Resort finansów po posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej: NBP deklaruje gotowość wsparcia dla Getin Noble Bank i Idea Bank.


  Ps...Gotowość wsparcia? Czyli gotowość wsparcia TW Ernest? A dlaczego? On już jest bankrutem i ma nim być. Dalej wyciszanie? Banki najpierw przejąć za złotówkę, następnie je ratować. Esbekowi zabrać cały majątek. Taka powinna być kolejność. Co to kurwa ma być, rąsia w rąsię z żydokomuną, znaleźli sposób na rozpierdolenie budżetu? Jaka pomoc? Rozumiem, może chodzi o przejęcie przez państwo. Bo nie widzę możliwości, by to samo państwo dopłacało do TW Ernesta i jego biznesów. Czy może chodzi znów o miliardową pożyczkę jak w przypadku Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, który padł w miesiąc po otrzymaniu wsparcia NBP, potem ta instytucja przejęła "dobry" portfel kredytów tak, że dla "nad gwarantów" BGF już nic nie zostało i syndyk się został jak Himilsbach z angielskim. Do bani z taką pomocą. Znów wspierać mafię banksterską? Dlaczego w tym kraju tak ochoczo wspiera się banki? Ciekawe, ilu uczestników rynku czy firm może liczyć na tak wspaniałomyślne poparcie rządzących? Dopóki banki będą świętymi krowami, dopóty nie będziemy wolnym krajem. Cały czas Polska jest na smyczy banksterskiej finansjery. To znak, że esbecki kapuś "wyruchał" polskiego podatnika na setki milionów zł. Może jednak ktoś, zgodnie z dyrektywami UE, zabierze hochsztaplerowi Czarneckiemu te banki za 1 zł. Znowu pisowski brak cojones widać. PiS absolutnie tu nie dał rady.
 • @Husky 08:40:43
  GetBack będzie dalej działał. Wszystko wskazuje na to, że GetBack będzie nadal prowadził działalność windykacyjną. Przedstawiona przez zarząd tzw. inwestorska wersja układu ma minimalne szanse na realizację - pisze "Puls Biznesu". Jeśli szwedzki Hoist Finance istotnie nie zmieni swojej oferty zakupów aktywów GetBacku, ani nie pojawi się lepsza propozycja innego nabywcy, tzw. inwestorska wersja układu, nie ma szans na przegłosowanie. GetBack będzie dalej działał i stopniowo spłacał swoich wierzycieli pisze "PB". Taki scenariusz według dziennika - wynika z deklaracji rady wierzycieli i kuratora obligatariuszy. Przedstawiony przez zarząd windykatora w listopadzie tzw. inwestorski wariant układu zakłada zwrot rzeszy obligatariuszy niezabezpieczonych 23,1 proc. nominalnej wartości obligacji (bez odsetek) do 30 czerwca 2024 r., a więc w ciągu 4,5 roku. Jednak tylko zwrot niespełna 19 proc. kwoty zainwestowanej w obligacje pochodziłyby ze sprzedaży biznesu GetBack szwedzkiemu Hoist Finance twierdzi "PB". Jak dodaje, "raty zaplanowane na lata 2023 i 2024 to efekt prognoz dotyczących rozstrzygnięć sporów prawnych, jakie GetBack zamierza toczyć po zakończeniu działalności operacyjnej (np. z Altus TFI)". Z pieniędzy, jakie Hoist zamierza zapłacić za biznes GetBacku, 12,4 proc. nominalnej wartości obligacji zostałoby spłacone gotówką niemal natychmiast po sfinalizowaniu transakcji (czyli m.in. po przyjęciu tego wariantu przez zgromadzenie wierzycieli), kolejne 6,5 proc. po roku od pierwszej płatności czytamy w "Pulsie Biznesu". Według "PB" rada wierzycieli chce kontynuacji negocjacji z zainteresowanym nabyciem biznesu GetBacku, ale obecną propozycję zakwestionowała w zasadzie w całości. "Podjęła uchwałę, w której jasno stwierdziła, że spłata gotówkowa obligatariuszy niezabezpieczonych w wyniku tzw. inwestorskiej wersji układu powinna być nie mniejsza niż 35 proc. nominalnej wartości obligacji. Te 35 proc. nie może przy tym uwzględniać roszczeń cywilnoprawnych, jakie GetBack ma wobec innych podmiotów" podaje "PB". Rada wierzycieli nie zgadza się także na rozłożenie płatności od inwestora na raty. proponowane obecnie przekazanie części płatności rok po sfinalizowaniu transakcji to wentyl bezpieczeństwa dla Hoista, że nie znajdzie kolejnych trupów w szafie GetBacku czytamy w dzienniku.

  Ps...Proszę bardzo! Można? Da się? A tu tyle czasu debatowano. Wystarczyła jedna srajtaśma i decyzję pozytywne w ciągu kilku dni. Brawo. Brawo PiS! To reanimowanie trupa ciekawe kto za to zapłaci, NBP?! Następny wielki przekręt! Jednym słowem złodzieje dalej będą okradać Polaków, żydokomusza mafia mafii nie zrobi krzywdy, ot, i to jest cała Polska, CHDiKK dalej. Gruba kreska i okrągły stół mają się jak widać świetnie w Polsce. To chyba jedyny taki kraj na świecie, bananowa republika.
 • @Husky 08:40:43
  Belferska grypa nadchodzi. Nauczyciele, jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów brać zwolnienia lekarskie pisze "Rzeczpospolita". Jak podaje "Rz", Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował w sieci ankietę dla nauczycieli z pytaniem, w jakiej formie gotowi są protestować. Przez pierwszą godzinę odpowiedziało na nią aż 3 tys. osób. Na razie większość opowiedziała się za skorzystaniem ze zwolnień lekarskich w newralgicznych okresach roku szkolnego mówi "Rzeczpospolitej" Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Według "Rz" nauczyciele nie ukrywają, że przykładem dla nich są policjanci, którzy tuż przed 11 listopada masowo zachorowali na jak sami to nazywali psią grypę. Pensje nauczycieli w ciągu niespełna dwóch lat mają wzrosnąć łącznie o 15,6 proc. Zdaniem MEN da to oczekiwane 1000 zł podwyżki. ZNP kwestionuje te wyliczenia. Twierdzi, że po pierwszej 5-proc. podwyżce od kwietnia tego roku pensje wzrosły zaledwie o 86–117 zł pisze dziennik.


  Ps...Dobry przykład dajecie uczniom, czyli coś mi się nie podoba, to idę na zwolnienie lekarskie. A cha, no to uczniowie już wiedzą jak coś nie tak to zgłosić, że jest się chorym. Boże strzeż dzieci od takich pedagogów. A ten towarzysz Broniarz i jego koleżanki z ZNP jak Lenin - wiecznie w komunie. Teraz widać, że nic tak nie działa na nauczycieli jak mamona, te ględzenie o misji ich zawodu jest dobre tylko dla maluczkich...A przywileje jakie mają to nic, wysokie apanaże to też za mało...Pora zrobić rozpierduchę, do czego nawołuje komuch Broniarz i jego czerwony ZNP...Byle temu złemu PiSowi poparcie spadło, a czas będzie idealny, wszak to czas wyborów do EU-kołchozu. Jak widać lekarze łamią prawo i rząd nic nie robi aby temu zapobiec. Nie ma konsekwencji ani dla lekarzy, którzy wystawiali zwolnienia na psią grypę ani dla policjantów, którzy wyłudzali zwolnienia. Może rząd ruszy cztery litery i zacznie działać bo państwo się sypie. Krótka zmiana ustawy. I bardzo ostre kontrole przez ZUS. Symulujesz nie dostajesz kasy przez 3 miesiące. Prokuratura powinna sprawdzać zasadność udzielania zwolnień lekarskich teraz dla policjantów, w maju dla nauczycieli. I karać usunięciem z zawodu po stwierdzeniu fałszerstwa.
 • @Husky 08:40:43
  Polisolokaty, czyli jak banki "nabijały" ludzi w toksyczne produkty. Krótka historia wielkiego drenażu. Zdaniem Rzecznika Finansowego tzw. polisolokaty w ogóle nie powinny być oferowane zwykłym konsumentom! Instytucje finansowe, które je sprzedawały (a był wśród nich Getin) często ukrywały informacje o kosztach i ryzykach, opłaty ustanawiały na takim poziomie, aby zabierać klientowi większość zysków, a dodatkowo żądały gigantycznych pieniędzy za zerwanie umowy przed końcem jej obowiązywania. Szacuje się, że łączna suma wszystkich składek wpłaconych na polisolokaty przekraczała 55 mld zł. Tymczasem Getin dostał (w 2013 r.) od UOKiK tylko 5,6 mln zł kary! Tzw. polisolokaty, czyli polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) na dużą skalę zaczęły być oferowane na polskim rynku około 2008 roku. Jedną z instytucji finansowych, które w sposób inwazyjny je promowały był należący do Leszka Czarneckiego Getin Bank. Zdaniem Rzecznika Finansowego polisolokaty stały się "pułapką inwestycyjną, drenującą portfele klientów. Było to działanie perfekcyjne, sprawiające wrażenie systemowego wprowadzania w błąd, zaplanowanego i realizowanego w majestacie prawa, przy biernej postawie regulatorów". Skąd wzięła się tak drastyczna opinia? Otóż instytucje finansowe, które je sprzedawały często ukrywały informacje o kosztach i ryzykach związanych z zawarciem polisy z UFK, opłaty ustanawiały na takim poziomie, aby zabierać klientowi większość zysków, a dodatkowo żądały gigantycznych pieniędzy (nie raz 90 proc. wpłaconych przez klienta środków) za zerwanie umowy przed końcem jej obowiązywania. W efekcie coraz częstszy skarg klientów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) wszczął przeciwko Getinowi postępowanie, które zakończyło się wydaniem decyzji z 31 grudnia 2013 r. UOKIK stwierdził w niej, że Getin Bank wprowadzał klientów w błąd, ponieważ niedostatecznie informował o ryzykach i kosztach zerwania kontraktu. Na bank nałożono karę pieniężną w wysokości - uwaga, uwaga - całych 5,6 mln zł! (kara ta wydaje się być śmiesznie niska zważywszy na łączna suma wszystkich składek wpłaconych na polisolokaty przekraczała 55 mld zł) Getin odwołał się od tej decyzji. W 2016 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał kolejny wyrok w tej sprawie. Potwierdził w nim, że działanie banku było niezgodne z prawem, jednocześnie uwzględnił okoliczności łagodzące co wpłynęło na obniżenie kary do 5 mln zł. Getin odwołał się również od tego rozstrzygnięcia. Ostatecznie 23 stycznia 2018 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję UOKiK uznającą praktykę banku, polegającą na asymetrycznym informowaniu klientów o korzyściach i ryzyku inwestycyjnym przy oferowaniu polisolokat, za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów i utrzymał w mocy karę 5 mln zł. W nawiązaniu do powyższego przypomnijmy, że w ubiegłym roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w sprawie podejrzenia "popełnienia oszustwa znacznej wartości" przez byłych i obecnych członków zarządu Getin Noble Banku. Śledczy dostali zadanie zbadania czy wspomniane osoby wiedziały o abuzywnych praktykach pracowników Getinu, którzy oferując polisolokaty nie informowali klientów o ryzykach związanych z tymi produktami oraz opłatach, które zabierały nie tylko zyski ale również inwestowany kapitał. Zdaniem stowarzyszenia "Przywiązani do polisy" zarząd Getinu akceptował materiały reklamowe, które miały zawierać błędne informacje co do cech produktu. Ponadto, to właśnie zarząd banku akceptował limity i plany sprzedażowe nakładane na pracowników w zakresie polisolokat i właśnie dlatego powinien odpowiadać karnie.
 • @Husky 08:40:43
  Biznesmen tw. Ernest po natychmiastowym uruchomieniu wsparcia płynnościowego będzie musiał wyskoczyć na moment do Wiednia. Ma pryszcza na ubeckiej dupie, który mu przeszkadza w robieniu geszeftów. Niestety w trakcie operacji umrze. Na kilku wyspach leżących na ciepłych morzach agenci nieruchomości latają jak psy z pęcherzem i szukają "małej" nieruchomości (500 m powierzchni mieszkaniowej) dla klienta z Europy Wschodniej.
 • @Husky 08:40:43
  Tak tak, "jasne" że KNF to afera PiS. A zyski z polisolokat, które tworzyli spece SB&Company to zyski PO. Rozbicie imperium słupa byłych służb tw. Ernesta Czarneckiego to mocny cios w faktycznie rządzący układ w Polsce. Nic dziwnego, że podniósł się taki wrzask. A więc do przodu rządzący, nie poddawajcie się! Oddajcie Polakom to co nam ukradli. Jest jeszcze parę takich obszarów które należy odzyskać. "Żeby Polska była Polską". Przecież to jest afera słupa Czarneckiego i jego protektorów, bo to jego i ich decyzje, jego działania spowodowały zagrożenie. Dlaczego rząd daje sobie wcisnąć taką narrację, że winny jest KNF i jeden koń wie kto jeszcze? Nie oczekujcie, że klienci banku tego bankstera będą wam wdzięczni za uratowanie ich kasy, wręcz przeciwnie bankster zwali winę na KNF i wyjdzie z tego jeszcze bogatszy. Dlaczego nie ma kary za złe decyzje i to na taką skalę jak chciwość tego bankstera, dlaczego nie ma żadnej odpowiedzialności. Zwykły klient banku jak nie zapłaci o czasie raty kredytu to mu tak dopierniczają odsetki, że wpada w spiralę, a na końcu go ciągają po sądach, i nie jeden za długi poszedł siedzieć. A tu takie afery i mizianie z głaskaniem, żeby pan biznesmen się za bardzo nie spocił.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY