Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Z TV Trwam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Akurat "skacząc po górach, przeskakując pagórki" natrafiłem na chyba "rozmowy niedokończone w TV Trwam, a dotyczące ogólnie GENDER i okoliczności towarzyszących.

 Poza prowadzącym wypowiadała się posłanka do parlamentu UE, jakaś lekarka z socjologicznym zacięciem i ks. prof. Guz.

Nie chce mi się szukać nazwisk i tytułów tych Pań, a pamięć mam dobrą, tylko krótką - zwłaszcza do nazwisk. Myślę, że można to odnaleźć, jeśli ktoś będzie miał takie życzenie.
Generalnie - nie zwracam uwagi na nazwiska, czyli kto głosi dany pogląd, ale raczej staram się pojąć istotę przekazu.
 
Obie Panie,  uzupełniając swoje przekazy, wskazały na zagrożenia, które niesie GENDER dla społeczeństw doprowadzając do zwichrowania psychiki młodzieży, co już skutkuje degeneracją, a dalsze podtrzymywanie trendu może być wręcz zabójcze.
Chyba najbardziej porażający w tym był przekaz o roli UE w propagowaniu tej zdegenerowanej ideologii, nota bene, nie popartej żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi, a propagandowo budowanej na bazie feminizmu w skrajnej postaci.
 
Końcowe było pewnego rodzaju podsumowanie filozoficzne dokonane przez ks. prof. Guza.
Ponieważ zaś ks. profesor jest często przywoływany w publikacjach, także na NEONie, starałem się odcyfrować istotę jego stanowiska.
Zwróciłem uwagę na dwie kwestie, gdyż akurat poruszałem je w swoich niedawnych notkach.
 
Pierwsza, że fundamentem wywodu nie jest "prawo naturalne" (czyli odwołanie do praw naturalnie kształtujących się w procesie rozwojowym), a przebijająca sugestia, że należy dostosować się do tez głoszonych w KK (tu dotyczących rodziny i wychowania).
 
Dostrzegam tę kwestię z tej racji, że ogólnie jest powiązana z przekonaniem, że relacje społeczne powinny bazować na Objawieniu, które jest związane z przekazem żydowskim.
(Jedna z osób, która dodzwoniła się, nawiązała do konieczności ograniczenia dążenia do stosowania zasady przyjemności, co uzasadniła nakazem pracy w pocie czoła i rodzeniu w bólu - jako efekt wypędzenia z raju).
Chcę podkreślić, że takie traktowanie Objawienia jest dla mnie nie do przyjęcia, gdyż podważa "wszechmoc boską". Stwórca, w moim przekonaniu, stworzył świat dokładnie takim, jakim chciał go stworzyć i nie ma żadnej potrzeby uzasadniającej wprowadzanie nakazów mających na nowo regulować procesy społeczne. Gdyby taka potrzeba była - oznaczałaby boską niedoskonałość, czyli stwarzanie czegoś na zasadzie podobnej stawianiu babek z piasku przez dziecko: wyjdzie - nie wyjdzie i zobaczymy, co nam wyszło.
Objawienie - to nie nadawanie nowych praw, a wskazanie drogi rozwojowej przy pozostawieniu wolnej woli dla dokonania wyboru.
 
Tymczasem w stanowisku ks. prof. Guza widać było rozczarowanie, że nie przyjmowane są wskazania oparte na założeniach wynikających z Objawienia, a propagowanych przez KK.
 
Druga sprawa, po części powiązana, to traktowanie pojęć takich jak dobro, prawda, piękno jako uniwersalnych.
Tymczasem, co ostatnio wskazywałem, rozumienie tych pojęć jest zależne od czynników cywilizacyjnych i w różnych cywilizacjach mają różne znaczenie.
W Cywilizacji Chińskiej dobro oznacza wszystko to, co jest zgodne z postanowieniami władzy. Chińczyk nie określa samodzielnie, czym jest dobro.
Samodzielne oceny wynikają jedynie z personalizmu; już Żydzi, co prof. Koneczny zauważył i określił jako system gromadnościowy, nie oceniają samodzielnie, a kierują się wskazaniami rabina. (Do podobnego modelu dąży KK, co stanowi o zjudeizowaniu  doktryny KK).
 
Podobnie jest z innymi wartościami.
Efektem tego stanu rzeczy jest zmniejszający się zakres wpływu KK na życie społeczne, gdyż zalecenia  są odbierane jako przymus, a nie wskazywanie drogi zrozumienia. 
Do niedawna (II SW), nakazy uzasadnione były blokadą drogi do zbawienia, a wszak KK przyznawał sobie prawo do zamykania bram nieba.
Skoro przymus zanikł - potrzeba innego uzasadnienia wyboru drogi postępowania, a pomijanie "prawa naturalnego", przy sprzecznościach z Objawieniem, nie przysparza zwolenników.
 
Zaznaczę, że GENDER jest dla mnie doktryną wręcz obrzydliwą. Tyle, że zwalczanie, a przynajmniej dystansowanie się od niej powinno mieć naturalne uzasadnienie.

KOMENTARZE

 • Genderyzm naszą racją stanu ?
  Ależ drogi Wojtasie. Genderyzm nie jest niczym nowym, żadnym nowym wynalazkiem, nie jest też żadną nową ideą i sposobem na życie, lecz istniał już w starożytnych cywilizacjach, a może nawet od zawsze.
  Zżymanie się na propagujące go w obecnej dobie lewactwo, jest bez sensu. To paskudne zjawisko, należałoby raczej traktować jako powrót do chorych pierwotnych i cywilizacyjnych korzeni.
  Sam genderyzm nie jest problemem. Są grupy społeczne, które chcą się genderzyć i chędożyć, to niech się chędożą. Problem natomiast jest w samej skali i rozmachu, z jakim propaguje się to świństwo.
 • Bogata Polska
  Świetnie, że jest radio Trwam.
  Gdzieś można posłuchać księży zatroskanych o los człowieka. A nie tylko tych skupionych na końcu własnego nosa.

  Co do meritum audycji - pełna zgoda.
  Eurodestruktorzy niszczą bramy Miasta ...

  Co do wolnej woli w naszym życiu.
  Pan chyba zanadto się skupia na problemach wytwarzania i podziału. A tymczasem co dzień sami podejmujemy rozmaite ryzyka. A to sercowe, a to biegowe, a to żeglarskie.
  A kapitalizm, jest już w swej ostatniej fazie, lichwy międzypokoleniowej. Jeszcze 5 - 10 lat i nasi akademiccy uczeni zaczną głosić Nowe Prawdy. I nie jest to sprawka KK czy Żydów, tylko logika Guttenbergowskiego paradygmatu dobrostanu społecznego: "Komercyjny rozwój wiedzy".
 • @Andrzej Madej 12:41:56
  Przeciwnie. Bardzo źle, że istnieje coś takiego jak Radio Maryja ze swoją obecną fałszywą judeochrześcijańską narracją.
  Gdyby lepiej wypełniało swoją rolę, nie byłoby telefonów od zdezorientowanych, ogłupionych osób propagujących konieczność ograniczenia dążenia do stosowania zasady przyjemności i jedzenia suchego chleba popijanego wodą.
  Nie byłoby takich telefonów, bo nie byłoby takich zdezorientowanych osób, o mentalności poddańczej i niewolniczej. A skoro takie osoby istnieją, to świadczy to o tym , że TV Trwam i radiola Maryjna źle wykonują swoją rolę.
 • @tańczący z widłami 13:06:59
  Widzę też problem z telefonem.
  Gdyby nie było telefonu, ogłupiali ludzie nie mogli by ...

  Pamiętam taki Grudzień, kiedy nie było ani telefonów ani Radia Maryja. Było za to Boże Narodzenie i Miłość była po Domach i po Internatach.

  Czego i Panu (Pani ?) życzę, pozostając rzecz jasna przy swojej racji :)
 • @Andrzej Madej 12:41:56
  Generalnie zgoda.
  To, co tu podnoszę, to to, że KK wbrew nawet własnym intencjom (przynajmniej części i to raczej niższej hierarchii), przyczynia się do podtrzymania lichwy międzypokoleniowej liberalnego kapitalizmu.
 • @tańczący z widłami 12:22:41
  Nie zgadzam się, że problem genderyzmu, czyli brak tożsamości płciowej , istniał w istotny sposób w społeczeństwach dawnych (bo czy pierwotnych - to też wątpliwe określenie).
  Występował mit hermafrodyty, ale owszem, jako wynaturzenie lecz także rozumienie obu płci, co dawało pełniejsze spojrzenie na świat.
  Tymczasem genderyzm to pozbawienie płciowości zubażające człowieczeństwo.

  Zatem - krytyka genderyzmu powinna być "obustronna", a przy tym jak patrzę na Junkera, Timmermansa, czy Verhofstadta - czyli tych, którzy naciskają na wdrożenie tej chorej idei, to genderyzm nie wydaje się najgorszy; ci z UE - jawią się dużo bardziej obmierźle.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:24:54
  Genderyzm niekoniecznie jest brakiem tożsamości płciowej, jest raczej zamianą tożsamości płciowej determinowanej płcią biologiczną, na płeć społeczno kulturową.

  Nawet tak często podnoszony przez Wojtasa matriarchat, jest w pewnym stopniu elementem zahaczającym o genderyzm, gdyż dopuszcza stosowania przez kobietę zachowań typowo męskich i przejmowania cech i praw męskich.
  Nawet światu zwierząt genderyzm nie jest obcy. Patrz przykład hien. Samicom dominującym rosną i pęcznieją kuśki, zaś osobnikom z usposobieniem typowo samiczym wiotczeją i maleją.

  Nie wspomnę już o tym, że dyskutując na temat kobiet i braku w nich dusz, sam Wojtas udowadniał, że przechodząc na drugą stronę życia, tracimy płciowość, a więc rzecz można jako osobniki bezpłciowe, stajemy się osobnikami czysto genderowskimi.
  Pojmując temat genderyzmu w ten właśnie sposób, stwierdzić należałoby, że genderowcy są bliżej Boga niż my jednopłciowcy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:16:13
  Działalność różnych członków KK, w tym pięknie utytułowanych uczonych, dla podtrzymania ustroju kapitalistycznej lichwy międzypokoleniowej, wynika z powszechności stosowania w instytucjach naukowych zasady "Komercyjnego rozwoju wiedzy". Dotyczy to też uczelni KK.

  Ale KK, dzięki Wiedzy - Wierze - Wytrwałości, jakoś sobie poradzi z przejściem do "Solidarnego rozwoju wiedzy".
  Gorzej będzie z Nauką Polską wicepremiera Gowina ...
  Do niej gender pasuje jak ulał.
 • @Andrzej Madej 15:03:40
  Pańska wiara w możliwości dawania sobie rady przez KK - jest godna podziwu. Tylko - czy racjonalna?

  Moim zdaniem - jest już za daleko od pierwowzoru. Ale nie miałbym nic przeciwko nawróceniu...
 • @tańczący z widłami 14:56:12
  Widzę, że Szanowny TzW jest wielce obznajomiony z genderyzmem. Czyżby skończył stosowne studia, czy też sam wykłada?

  PS. Póki żyjemy - mamy określone poglądy wynikające z zakresu bodźcowego odczuwania zmysłami. Po śmierci stan ten ulega zmianie.

  Owszem, tacy jak TzW, jak mniemam - z racji wieku, nie mają już tak pełnej tożsamości płciowej, bo "widły im opadają". I to da się zauważyć, a skutkuje to poglądami jakie TzW przedstawił.
 • Majowie zywym serca wyrywali. Mieszkancy Jerycho niemowleta
  pod fundamenty domow dawali a teraz mamy to:

  https://www.facebook.com/brooke.englehart/photos?lst=100002081986341%3A1755780537%3A1545574768&source_ref=pb_friends_tl

  Nawiasem mowiac znam ta pania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:21:01
  Nie zaprzeczam, że nieubłaganie zbliżam się do stanu niepełnej tożsamości płciowej, ewentualnie pełnej ale coraz rzadziej stosowanej.
  Natomiast Drogi Wojtas osiągnął z pewnością już stan tożsamości, co prawda nadal męskiej, ale już nieaktywnej.

  P.S. Namawiam szczerze szanownego Wojtasa, żeby pod byle pretekstem zajrzał pod spódnicę swojej drugiej połowie, aby sprawdzić czy coś tam nie urosło i nie napęczniało. A jednocześnie dokładnie obejrzał siebie, czy coś do reszty nie zaniknęło.
 • @tańczący z widłami 15:40:41
  Przyznaję szczerze, że niekiedy Szanowny TzW sprawia mi radość swą obecnością, gdyż rzadko można spotkać równego mi złośliwca - zwłaszcza w takich sytuacjach.
  W związku z powyższym - życzę Szanownemu TzW - utrzymania weny na dobrym poziomie jeszcze przez długie lata.
  A teraz - już na spokojnie - łamię się opłatkiem (i zakąszam śledzilkiem).
  Pozdr.
 • @staszek kieliszek 15:32:49
  Żydowskie zwyczaje wywodzą się i są powiązane z tamtejszymi kultami, gdzie pierworodne dziecię było składane w ofierze. Stąd wiele grobów małych dzieci jakie odkrywano w czasie badań archeologicznych, ale o czym się nie informuje.
  Abraham - też miał przecież ofiarować Izaaka.
  Korzenie judaizmu - nie są zbyt ciekawe.
  Chyba nie ma co ich wspominać i przytaczać teraz. Zwłaszcza, że Narodziny Dzieciątka - to święto sprzeciwu wobec żydowskich praktyk.
  Najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe ( a nie jakieś tam z racji Świąt Zimowych);-))).
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:47:53
  Dziękuję za życzenia.
  Ja również życzę Szanownemu Wojtasowi utrzymania swojej wszechstronnej twórczości na wysokim poziomie złośliwości i żeby to utrwalić, na znak pokoju (a raczej chwilowego zawieszenia broni) przyłączam się do przełamania opłatkiem(chlebem), zakąszanym śledzikiem (matyjasem w śmietanie i cebuli) i popitym białobieszczadzką.

  Spokojnych Świąt.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY