Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

FŻP: religia ma służyć etyce..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Każda religia może uczynić człowieka gorszym wówczas, gdy wiara nie uznaje swojej służebnej roli wobec głoszonej etyki."

 Na S24 pojawił się tekst Pawła Jędrzejewskiego w ramach blogu Forum Żydów Polskich. Pierwsze zdanie tekstu zostało zacytowane:

 
"Każda religia może uczynić człowieka gorszym wówczas, gdy wiara nie uznaje swojej służebnej roli wobec głoszonej etyki."
 
Jestem zbanowany na forach żydowskich, a zwłaszcza na FŻP, stąd zdanie osobne.
Otóż w tym wypadku mam identyczne poglądy jak zaprezentowane przez P. Jędrzejewskiego.
Jest jednak problem, który się wraz z takim ujęciem ujawnia. Bo to, że stanowisko jest "cywilizacyjne", czyli wskazujące, że cywilizacje mają różne rozumienie etyki i to, co w jednych jest dobrem - w innych może nim nie być, to chyba oczywiste. Problemem jest, czy można żyć razem kierując się różnym poczuciem etycznego wartościowania?
Czy da się utworzyć spójne społeczeństwo, gdzie część będzie bardzo przywiązana do wartości materialnych, a część mówiła: "co twoje, to i moje, a mojego nie rusz"?
 
Otóż, wydaje się, że w każdym społeczeństwie, nawet wielokulturowym, muszą istnieć spajające zasady etyczne dotyczące podstawowych relacji społecznych.
W skrajnym przypadku - nie można zaakceptować sytuacji, gdy część społeczeństwa uważa za konieczne "wyeliminowanie" jednostek za postępowanie niezgodne z ich wartościami etycznymi, a inni właśnie takie postawy preferują.
 
Wniosek jest oczywisty - w danym społeczeństwie powinien dominować jeden system etyczny, a jakieś lokalne, czy warstwowe mutacje, nie mogą stosować zasad sprzecznych z tym systemem.

I jest kolejne pytanie: czy system etyczny judaistów jest zgodny, a przynajmniej niesprzeczny z tym jaki jest akceptowany w Polsce?
Jeśli tak nie jest - to konieczne jest albo narzucenie etyki żydowskiej polskiemu społeczeństwu, albo usunięcie etyki żydowskiej z polskiej przestrzeni publicznej.
Wybór należy do społeczeństwa.

KOMENTARZE

 • Polacy przesiąknęli żydowską etyką wpajaną od
  wielu wielu lat, podwójną moralnością stąd
  takie rozdwojenie wśród społeczeństwa
  A zaczęło się od Wałęsowskiego jestem za a nawet przeciw
  Tak zdeprawowano, tak tak ZDEPRAWOWANO Naród Polski
  Ta pokrętna, podwójna etyka znalazła zachwycenie wśród Polaków, tak
  zachwycenie
  jako coś lepszego bo Prawdziwa Droga jest zawsze pod górę pokonując własne i innych wady charakteru i osobowości
 • @andrzejw 19:39:30
  Uważam, że największe szkody robią ci, którzy (próbują) utożsamiają się z polskością, a faktycznie dążą do jej likwidacji.
  Obawiam się przy tym, że sprawy związane z polskim poczuciem etyki są już w daleko zaawansowanym stadium zniszczenia; wróg przeszedł do ataku frontalnego, bez żadnych nawet kamuflaży. Zaliczam do tego wszelkie ruchy bazujące na feminizmie, którego postać jest wyraźnie powiązana z judaizmem.
 • @andrzejw 19:39:30
  Żydowska etyka jest sytuacyjna, co widać po różnych mądrościach etapu, jakie nam stręczą żydzi przez np media. Tak deprawują cały świat
 • Tak.
  "...w danym społeczeństwie powinien dominować jeden system etyczny..."
  =======
  Tak właśnie jest - dopóki w danym społeczeństwie nie pojawi się - choćby jeden ten - co to jego ojcem jest - diabeł.
 • Autor
  " w danym społeczeństwie powinien dominować jeden system etyczny"

  Jaki Pan mudry.
 • @Pedant 23:44:20
  Szkoda, że Szanowny - nie.
 • Nie da się pogodzić etyki słowiańskiej z żydowską.
  .. nie da się wprowadzić u Słowian na siłę etyki żydowskiej.
  I odwrotnie też się nie da.
  Narody zniewolone w systemie rasistowskim nie przyjmują etyki swoich oprawców.

  A wszystko przez Torę i Talmud fundamenty rasizmu żydowskiego (żydowska odmiana nazizmu)
  Żydowska etyka bazuje na fundamentach Talmudycznych (żydzi to naród wybrany a nie żydzi czyli goje np Słowianie to zwierzęta w ludzkiej postaci stworzone by służyć żydom).
  Taki system "żydowskich wartości" wymusza inną etykę w relacji do żyda a inną w relacji żyda do goja (w KK odpowiednik relacji "kapłan" - "owieczka"... u Nazistów Hitlera to relacja ..."nadczłowieka -z podczłowiekiem...u rasistów to relacja biała rasa - czarnuch czy kolorowy.. u banderowców to relacja banderowiec- ruski.. u islamistów to relacja islamista - innowierzec..)

  To wszystko są relacje typu Pan i niewolnik.
  Pan i niewolnik nigdy nie maj`a takich samych norm etycznych nawet jak Pan dyktuje normy niewolnikowi to te normy są całkiem inne niż obowiązują Pana.

  Religijny rasizm żydowski wyklucza wspólne normy z żydami jakiejkolwiek innej nacji.. z definicji rasizmu ..zawartego w Talmudzie.

  Nawet gdyby odwrócić sytuację i żydom narzucić "gojowskie" normy etyczne to oni ich też nie przyjmą bo przecież wg nich oni stoją wyżej od goja są "Narodem wybranym".

  Jak widać nie jest możliwe stworzenie wspólnych norm moralnych w systemie rasistowskim...(a to fundament religijny żydów ale też KK (Kapłan i jego owieczki..podkreślam słowo JEGO czyli słowo implikujące własność, posiadanie... czyli władzę .).
 • @zbig71 20:15:18
  Żydowska etyka nie jest sytuacyjna... oni po prostu na tym poziomie nie stosują zasad etycznych...liczy się wyłącznie skuteczność..

  Dal żydów etyka jest na poziomie religijnym i wynika wprost z Tory i Talmudu. To etyka rasistowska gdzie zasady są różne dla "Narodu wybranego" i dla gojów.
  Goj nie jest człowiekiem i wobec niego etyka nie obowiązują... wystarczy być skutecznym w działaniu ku pożytkowi żydów.

  To wyjaśnia chyba wszystkie zbrodnicze działania globalnej mafii żydowskiej.
  im te wszystkie zbrodnie mieszczą się w ich rasistowskiej etyce (analog do etyki nazistów, rasistów, syjonistów, islamistów, banderowców)
  nawiasem mówiąc to wszystko są "przyjaciele" polityczni solidaruchów.

  Bardzo ciekawe spostrzeżenie rzucające światło na to kim są solidaruchy ..(te rządzące z PO, PIS a nie te pożyteczne ...sieroty...)
 • @Oscar 08:29:26
  Wniosek sam się nasuwa: albo Polska ma być krajem Polaków albo Żydów.

  Co Pan proponuje?
  Bo razem żyć się nie da...
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:41:27
  Polska to z definicji kraj Polaków.
  żydzi to mniejszość narodowa która jak żadna mniejszość nie mają prawa rządzić Narodem Polskim.
  Niech sobie żyją w Polsce jak chcą ale na prawach ustanawianych przez Polaków wybranych przez Naród Polski (a nie przez żydów).
  żydzi powinni mieć prawa mniejszości ale nic więcej.

  Polską powinni rządzić wyłącznie Polacy jako zdecydowana większość Narodowa. I to powinno być rozwiązanie systemowe konstytucyjne ..
 • @Oscar 10:24:27
  Czyli - w przestrzeni prywatnej - mogą stosować swoje prawa i zwyczaje. Wejście z nimi w sferę publiczną powinno być penalizowane.
  A w zasadzie - powinno kończyć się wydaleniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:10:54
  Penalizować tak gdy gdy wchodzą w sferę publiczną ponad prawa mniejszości... wydalić chyba nie... nie ma dokąd...jak urodzeni w Polsce.
 • @Oscar 14:09:13
  Niech sami wybierają; skoro się tu urodzili, to maja przestrzegać praw miejscowych.
  Ale mogą się przenieść.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:57:23
  poproszę o kontakt mail do Bogusława Jeznacha ....pozdrawiam Michał
 • @detektywmjarzynski 18:31:47
  Nie dysponuję. Kontaktowałem się przez NEON.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY