Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
885 postów 14530 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

CPK: uwagi komunikacyjne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka uwag komunikacyjnych tyczących CPK z perspektywy mieszkańca okolic podwarszawskich.

 

Wczoraj przekazana została decyzja o przebudowie autostrady A2 zwiększającej jej przepustowość. Jedna z ważniejszych decyzji.
Wydaje się, że powinny być rozważane też inne opcje dotarcia do CPK . Przede wszystkim chodzi o bezpośrednie połączenie miedzy obecnie działającym Portem Lotniczym im. Chopina, a przyszłym CPK.
Takie połączenie powinno być zrealizowane i , z racji choćby terenowych, co wiązać by się musiało z kosztami, nie powinno to być połączenie drogowe, a kolejowe (lub tp.).
W takim przypadku  wydaje się, że rozsądnym byłoby zbudowanie naziemnej (koszty) linii kolejki podmiejskiej łączącej oba porty lotnicze, a przebiegającej przez tereny od dużym natężeniu przepływu pasażerów.
Na trasie takiej kolejki byłoby Centrum Handlowe Janki, jest budowane duże Centrum Handlu Hurtowego w Sękocinie, niewiele dalej Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej. Oczywiście cały teren w pobliżu kolejki stałby się bardzo atrakcyjny dla budownictwa mieszkaniowego. 
Dla pasażerów zaś byłby możliwością skorzystania z połączenia bezpośredniego. W obecnej wersji - mogą to być tylko autobusy.
 
Sugerowane rozwiązanie pozwoliłoby na stworzenie pętli komunikacyjnej, gdyż trasa kolejki łączyłaby się w rejonie Grodziska z obecną WKD, a to pozwoliłoby na dogodna komunikację w całym rejonie.
 
Druga kwestia, tym razem "drogowa", to budowa S7  od Lotniska Chopina w rejon Tarczyna. To wariant pozwalający na alternatywny dojazd do CPK pod warunkiem przebudowy dróg między Tarczynem, a CPK.
Jest co prawda "50" miedzy Grójcem, a Sochaczewem, ale ma ona małą przepustowość. Wydaje się, że wskazane połączenie byłoby dobrym uzupełnieniem.
 
To sugestie i uwagi osoby nie związanej z "lobby" komunikacyjnym. Ciekaw jestem zdania profesjonalistów odnośnie przewidywanych zmian komunikacyjnych w całym rejonie, a także takich kwestii jak tereny na zamieszkanie obsługi portu i komunikacja dla nich i wszystkie zamierzenia towarzyszące; wszak do obsługi CPK potrzeba "miasta".

KOMENTARZE

 • Ną S24
  jest juz ponad 20 komentów, a tu cieniutko.
  Widać, co "tutejsi" nie są tutejsi, skoro ich to nie interesuje.
 • CPK
  A ta nazwa, Panie Krzysztofie, to Pana propozycja ???
 • Dałem ci 5.
  bez komentarza.
 • Politycy niemieccy nerwowo o planach budowy CPK w Polsce. Uważają go za poważną konkurencję dla lotniska w Berlinie
  https://wpolityce.pl/polityka/428136-politycy-niemieccy-nerwowo-o-planach-budowy-cpk-w-polsce

  Ps..To lotnisko będzie i musi być bo potrzebne jest dla wielkich samolotów transportowych z USA (które potrzebują pas startowy do 4km). Niemcy nie mają nic do gadania i boją się, że Polacy okażą się lepsi. Polska będzie centrum dystrybucyjnym Nowego Jedwabnego Szlaku na resztę świata. CPK ma być jednym wielkim portem przeładunkowym i przesiadkowym. Polska właśnie wchodzi w ten ścisły system naczyń połączonych.
 • @kula Lis 68 14:35:19
  Wojska amerykańskie - to ściema dla mało kumatych.
  USA nie mają sił na utrzymanie swych pozycji.

  Natomiast - jest to opcja pozwalająca budować strukturę Trójmorza.
 • @Andrzej Madej 13:53:33
  Centralny Port Komunikacyjny - to oficjalna nazwa (chyba z dodatkiem "Solidarność").
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:37:41
  Ale samoloty jeszcze transportowe mają które potrzebują 4 km pasa.
 • Podciągnąć
  Piaseczyńską wąskotorówkę :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:37:41
  Czy to Trójmorze będzie pod żydowskim zarządem powierniczym?
 • @zbig71 15:53:17
  Na to się zanosi, dodałbym jeszcze Niemcy.
 • @kula Lis 68 16:06:33
  To na kiego grzyba nam takie Trójmorze? Już jesteśmy obywatelami 2 kategorii, a tak to będziemy 5tej?
 • @kula Lis 68 15:20:23
  Gdyby trzeba było przywieźć szybko coś z Chin - to taki pas byłby przydatny.
 • @zbig71 15:50:45
  To niegłupi pomysł, gdyż odległość trasy tej wąskotorówki od sugerowanej linii - to kilka km. Fakt, że trzeba by było pomyśleć o standaryzacji, przerobienia samej trasy itd, ale sam trakt istnieje i to duży plus.
  Obecnie problemem jest, że jest powolna i w sumie przebiega przez stosunkowo mało zamieszkany teren (poza samym Piasecznem i Zalesiem).
  Ale te tereny się bardzo szybko urbanizują, a połączenie w okolicach Antoninowa (cmentarz południowy) dałoby impuls budowlany.
 • @zbig71 15:53:17
  Jak USA padnie, to kto będzie utrzymywał żydowskie wpływy?
 • @kula Lis 68 16:06:33
  Niemcy są obserwatorem projektu Trójmorze.
 • @zbig71 16:11:06
  Jak się ma takie zdanie o sobie, to nie wiem, czy taki zbig71 może należeć do 10 kategorii.
  Szanuj siebie i swoje dziedzictwo.
 • patrzenie w przyszłość
  Czy naprawdę myślicie że CPK budowany jest dla dobra Polaków? Czy naprawdę myślicie że to Polacy będą dzięki niemu podróżować? Nie, nie będą. Polska, ponieważ leży w centrum Europy, stanie się zabrudzonym deptakiem dla świata biznesmenów i szejków w którym Polacy będą sprawować rolę drugorzędną. Zabrudzą nam przyrodę, zrobią śmietnik i postawią wysokie biurowce gdzie tubylcy będą to tylko sprzątać. Powstanie jeszcze większe rozwarstwienie społeczeństwa. O ciszy i spokoju szybko zapomnicie bo na niebie pojawi się tysiące wiejących smrodem i wyjących silnikami "bocianów". Czy takiej Polski chcecie dla dzieci i wnuków? Czy iluzja bycia lepszym od "kogoś" przysłoniła prawdziwe cele życia? Myślałem że Polska jest dla Polaków no ale jeżeli lubicie po kimś sprzątać aniżeli być na swoim Panem więc budujcie takie "perspektywiczne" molochy jak CPK.
  Już teraz mając tak dużo ziemi w przeliczeniu na jednego mieszkańca, gdzie Polska powinna wyżywić się sama, Polacy zdani są na zagraniczne rolnictwo i obcą spożywczą produkcję. Już teraz w imię kosmopolityzmu wpierniczają papierowe parówki z tablicą Mendelejewa. Zniszczono nam rolnictwo, przemysł i żywność, po co nam więc wolność i przyroda?
  Możemy przecież podcierać na polskiej ziemi tyłki starym szwabom i służyć za kelnera dla kilku nowobogackich Polaków i biznesmenów z całego świata.
  Taki to mój punkt widzenia na CPK.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:01:52
  To nie moje zdanie o sobie. To realia kim jesteśmy we własnym kraju. Nie bój się, szanuję swoje dziedzictwo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:59:54
  Europa, Rosja. Kandydatów może być sporo
 • @Stara Baba 17:08:12
  Słyszałem taką opinię, że to może być teren eksterytorialny. Którego Polska nie będzie kontrolować. Zresztą już tak jest, np: w Redzikowie. Polskie władze nie wiedzą, co tam tak naprawdę robią Amerykanie. Albo muzeum Polin. Także to nie nowość, to co piszesz.
  Możliwe, że Żydzi przeniosą tam część swoich aktywów. W ramach Judeopoloni i operacji ,,Most2,,
 • @Stara Baba 17:08:12
  Mamy być skansenem?
  A tak - ludzie będą mieli pracę.
  I jeszcze. To ważne, że powstanie poczucie dumy, że coś takiego potrafimy zbudować.

  Z kolei zaśmiecenie: a te toksyczne, palone śmieci sprowadzone z Niemiec - to chyba znacznie gorszy czynnik niż spaliny samolotowe.
  Chociaż - w tym ma Pan sporo racji.
 • @zbig71 17:28:25
  Wchodzisz w tematy do których nawet nie doszedłem. Ja tylko mówiłem o zmianach w zwyczajnym polskim życiu i jak negatywny wpływ będą miały takiego typu inwestycje na Polaka, prawowitego właściciela tej ziemi. Pisze o zwykłym "Kowalskim". Jest jeszcze jedno dno tych przemian które Ty właśnie nadmieniłeś.
 • @Stara Baba 17:52:57
  Sporo na ten temat mówi Grzegorz Braun. Na Youtube jest sporo materiałów na ten temat.
 • @zbig71 15:50:45
  Najpierw porządek trzeba zrobić (znowu) między Tarczynem a Grójcem
 • Autorze.
  Może i sama inwestycja CPK wydaje się skokiem cywilizacyjnym i to bardzo dużym jak na nasze warunki, lecz sama inwestycja, jej koncepcja oraz to jak się do niej zabierają jest lekko mówiąc nieprofesjonalne.
 • @ipao45 20:02:34
  To etap wstępny. Na razie nie widzę jakichś błędów.
 • @ipao45 19:57:28
  Tory pozalewane asfaltem
 • @Stara Baba 17:08:12
  Obawiam się, że Wojtas w swoich poglądach próbuje być na topie, taki europejski i nowoczesny, idący z duchem czasu, stąd u niego pełna aprobata granicząca z podziwem do projektu CPK.
  Niestety, nie zdaje sobie sprawy, że to będzie kolejny eksterytorialny kawałek Polski, pod żydowska jurysdykcją.
  CPK ma duże szanse stać się Mekką dla handlarzy bronią, narkotykami, żywym towarem i miejscem spotkań międzynarodowych mafii i karteli, to będzie port przerzutowy i port wypadowy dla wojsk USA i Israela.
  Niestety nasz drogi Wojtas w swej gołębiej duszy tego nie dostrzega, widzi tylko pozytywy (kontrowersyjne zresztą), 10.000 tubylczych czarnuchów zatrudnionych do obsługi lotniska.
 • @tańczący z widłami 20:45:10
  No i operacja ,,Most2,,
 • @zbig71 21:42:51
  No, dokładnie tak.
 • @tańczący z widłami 21:44:16
  A kolega analityk Bartosiak został szefem czy innym kierownikiem całego przedsięwzięcia. Czyli cuś jest na rzeczy.
 • @tańczący z widłami 20:45:10
  A niby dlaczego to tylko Niemiaszki mają we Frankfurcie na tych transferach zarabiać, tudzież Angole i Turcy?

  PS. Wiem, wiem - jak się tańczy z widłami, to samoloty przeszkadzają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:23:00
  Trzeba być analfabetą ekonomicznym być lansować abstrakcyjne pomysły przebudowy dróg, linii kolejowych, miast itp.celem budowy CPK.
  Ten CPK to sobie w ogródku wybuduj a od naszych ziem i środowiska precz. Ja tu mieszkam kilka km od Szymanowa i nie wyobrażam sobie ciągłego wycia wojskowych samolotów usraelskich nad moim domem. To lotnisko ma być budowane w interesie amerykańskich handlarzy i prowokatorów przeciwko Rosji. A co te cieżkie samoloty maja transportować w tej części europy??? Do Rosji nic, bo to wróg, na litwe, Łotwe, Estonię, to małe rynki???
  To taki pomysł jak ten z wojną w Iraku, bo mają broń jądrowa, albo ,,tarcza" w Polsce przeciw Iranowi.
  CPK budują, ponieważ jest dalsze ujeżdżanie niewolników przeciwko Rosji.
  CPK to pośmiechowisko, małe lotnisko w Radomiu stoi puste, a oni chcą wielkie lotnisko budować z drugiej strony W-wy.
  CPK to wielki przekręt.
  Przypominam, że mieszkańcy gminy Baranów oraz okoliczne wsie są stanowczo przeciwko budowie CPK.
  Na drzewo z usraelskimi koncepcjami, polegającymi na równaniu z ziemią setki domów i gospodarstw rolnych, zakotwiczonych tu od wieków.
 • @Wrzodak Z. 22:43:48
  Powtórka z Palestyny z tymi domami. To taki fajny pomysł jak COP przed wojną, co go potem Niemcy wykorzystali.Rządzący nami ,,prawicowy,, z PiS, tacy jak ,, liberałowie,, z PO. Tacy, co obniżają podatki przez ich podwyższanie.
 • @Wrzodak Z. 22:43:48
  Uwagi oparte na hejcie do wszystkiego. Bo w jakim kierunku ma się Polska rozwijać?
  A niby na jakiej podstawie sądzi pan, że będą tu izraelskie samoloty latać? To tak jakby teraz nie latały...

  Druga sprawa - rozwój kraju to w miarę równomierne zatrudnienie przy jak najmniejszych napięciach społecznych.
  Co mamy rozbudowywać? Przemysł ciężki?
  To absurd - raz, że brak kapitału, a dwa, że to znacznie bardziej niszczy środowisko.
  Potrzeba czegoś o stosunkowo niewielkim kapitale, a tym jest CPK - usługa. Bo 30 mld PLN to nie jest wielka inwestycja, a dająca duży impuls rozwojowy.

  Z kolei - USA przegrały wojnę o globalizację i będą się szybko kurczyć. Izraela nie będzie. To od nas zależy jaki kształt przyjmie Polska i ta część Europy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:39:10
  " niby dlaczego to tylko Niemiaszki mają we Frankfurcie na tych transferach zarabiać, tudzież Angole i Turcy?"

  Jak się ma powyższa pochwał dealów i dilerki do założeń Cywilizacji Polskiej ?
  Czyżby w CP jak w talmudzie obowiązywały podwójne standardy, a tym samym podwójna moralność Wojtasa ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:09:25
  "Druga sprawa - rozwój kraju to w miarę równomierne zatrudnienie przy jak najmniejszych napięciach społecznych".

  Jak tak koledze zależy na równomiernym rozwoju i zatrudnieniu, to nic tylko kupić od amerykanów 1 miliom szpadli, rozdać je Polakom bezrobotnym i kazać kopać rowy.
  Najlepiej kazań : KOPAĆ ROWY A POTEM JE ZASYPYWAĆ. - koncepcja rozwoju zrównoważonego, autorstwa Mateuszka Morawieckiego
 • @tańczący z widłami 10:12:40
  Szanowny
  Jednak jest Pan ograniczony umysłowo i nie ma własnej, a mojej koncepcji chyba nie rozumie.
  Ta wstawka o kopaniu rowów jest tak prostacka, że tylko poznaniakowi mogła przyjść do głowy.

  PS. Nie wiem czy dziś, ale napiszę notkę w ramach cyklu "Jak żyć ... po polsku" na temat kierunków rozwojowych. Może przynajmniej do niektórych dotrze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:09:25
  Budowa lotniska to żaden rozwój, to usługowa inwestycja, która jest decyzją polityczną a nie biznesowa. Czy widział pan biznes plan tego przedsięwzięcia??? Nie ma czegoś takiego. Dla takiego rynku jak Polska wystarczą te lotniska, które mamy oraz pasy wojskowe. Budowa potężnego lotniska to nic innego jak zapłata imperialistom z usa za okupacje Polski oraz przyczółek dla wojsk amerykańskich. W to lotnisko jak by było wybudowane, wycelowane będą głowice nuklearne, ponieważ w czasie każdej wojny pierwsze są likwidowane lotniska, a wiec w promieniu 100 km od lotniska zostanie spalona ziemia.
  Ten polityczny projekt globalistów i sprzedawczyków, ma zlikwidować około 1000 gospodarstw, ludzi, którzy tam mieszkają od pokoleń. Kolosalne zniszczenie środowiska naturalnego, jakim prawem??? 95% ludności z tamtych terenów jest przeciwna takiej inwestycji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:09:25
  Aha, autor uzasadnia, że Polska inaczej nie może sie rozwijać, ponieważ w Polsce NIE MA KAPITAŁU????
  Przecież to wyświchtane słowa Balcerka. Autor z tego widać, nie rozumie prawdziwej ekonomii! Nie rozumie gdzie jest równowaga między towarem a pieniądzem na rynku tzn. czy ilość pieniądza na rynku jest adekwatna do wartość majątku.
  Radzę poszerzyć swoją wiedzę.
 • @Wrzodak Z. 11:09:36
  Czy budowa dróg,autostrad,szlaków kolejowych to też decyzja polityczna
 • @Husky 11:34:34
  Oczywiście, że tak, wszystko zależy od polityki. Trasę S7 wokól Radomia tak kreslą by szła przez działki działaczy Pisowskich.
  Budowa autostrad, wielkich obwodnic, to eliminowanie wielkich połaci urodzajnych ziem. Niszczenie środowiska, trzeba też to wziążć pod uwagę. Nie jestem przeciwnikiem rozbudowy dróg komunikacyjnych ale trzeba to robić z głową, a nie pod łapówki, jak to maiło miejsce w przeszłości i ma teraz. Trzeba skupić się na rozbudowie dróg już istniejących.
 • @Wrzodak Z. 11:42:06
  A te istniejące już to pewnie były decyzję już nie polityczne tylko ...
  no właśnie
  Jakoś tak na myśl mi przychodzi słynna Gierkowka
  no ale on politykiem nie był
 • @Husky 11:49:13
  Widzisz gdyby nie polityczna decyzja Gierka, to Balcerek nie miał by po czym jeżdzic na Ślask jak był osłem. Gdyby nie Gierek to Balcerek i Kaczynskie nie mieli by co dla siebie grabić i dla izraela przekazywac.
 • @Wrzodak Z. 12:04:00
  nie każdy tak potrafi wybrnąć z zadanego pytania
  szapo baaa
 • @Wrzodak Z. 11:15:50
  Niech się Pan nie kompromituje, bo takie uwagi uzasadniają usunięcie Pana ze świata polityki. Stąd frustracje.
 • @Wrzodak Z. 11:09:36
  Ile gospodarstw "poszło pod autostrady"?
  A w mojej okolicy likwidują w ogóle rolnictwo. W zamian stawiają domy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:41
  Cóż. " Każden jeden" ma pewne ograniczenia umysłowe.
  U Wojtasa kończą się one na równomiernym rozwoju i spijaniu z ust żydującego premiera talmudyczych kłamstw.

  Równomierny rozwój według Morawieckiego, to między innymi ograniczenie populacji Polskiej- Słowiańskiej.
  A skoro Szanowny Wojtas tak ślepo w tę ideę wieży, to dlaczego sam jej nie stosuje i rozmnożył się jak przysłowiowy królik do tego stopnia, że niedługo w Falentach będzie można Wojtasowe plemię założyć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:41
  Coś mi się zdaje Wojtas, że ta Twoja koncepcja CP oparta na miłości i idąca pod rączkę z talmudyczną idą zrównoważonego rozwoju (czyli 65 gojów-niewolników dla każdego Żyda), to nic innego jak ściema, w której próbujesz gojów przyzwyczaić do wyzbycia się agresji w stosunku do okupantów żydowskich, próbujesz wmówić nam potrzebę kierowania się miłością, łagodnością i tolerancją, próbujesz wykastrować nasze dążenie do wolności i sprawiedliwości.
  Wiesz co ? Może tak dla przykładu dokonaj sam aktu samo kastracji.
 • @tańczący z widłami 12:44:53
  Wszystkie dzieci moje: na wierzy wieżę!!!
  Hough
 • @tańczący z widłami 12:56:02
  Cosik mi się widzi, Szanowny TzW, że u was w poznańskim to sprawiedliwość od sprawiania rozumiecie, a sprawiacie głównie prosiaki.
  Pewnie trzebione.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:44:28
  Byle była wysoka, będzie z czego spadać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:47:09
  Prosiaki mówisz ? Sprawimy jak będzie trzeba i propagandzistów od CP, a nawet od CPK.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:14:45
  Likwidują rolnictwo w pana okolicy, ponieważ żarcie przysyłają im z Chin do śmieciówek. A terenów pod budownictwo jednorodzinne w Polsce jest mnóstwo.
  Chłopie, ja nawet nie wchodzę w merytoryczną odpowiedz na twój wpis, ponieważ propozycje tam opisane są czystą amatorszczyzną.
  Jeszcze raz podkreślam, buduj sobie w ogródku bazy wypadowe dla usraelitów najlepiej na terenach Upadłej, blisko Kijowa.
 • @Wrzodak Z. 21:43:11
  Miasto Warszawa się rozrasta. K.Wijtas mieszka w okolicach Raszyna i dlatego rolnictwo tam ,,siada,,.
 • @Wrzodak Z. 21:43:11
  Mimo wszystko myślałem, że jest Pan poważniejszy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY