Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20737 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Powracająca fala nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przypadek Adamowicza jest symptomatyczny. Personalnie mu współczuję, bo nikt nie powinien być narażony na takie ekscesy. Jednak winą za powstałą sytuację obarczam PO i media polskojęzyczne.

 
Od dawna, czyli od przejęcia władzy przez PiS, światek medialno-artystyczny był nakierowany na budowanie nienawiści względem  PiS. Wszelkie działania jakie obecne władze podejmowały - czy to przyjazne społeczeństwu, czy te budzące wątpliwości - były kontestowane. Doszło do tego, że "interwencje" PO i środowisk powiązanych zaczęły nabierać charakteru antypolskiego w sposób ewidentny.  Bo przecież zablokowanie uratowania lasów gospodarczych na wschodzie - to działania o charakterze polonofobicznym.
Teraz doszła sprawa zablokowania usunięcia źródeł ASF, czyli fala sprzeciwu wobec ograniczenia populacji dzików, co bezpośrednio uderza w rolnictwo, które i tak ledwie zipie.
Takie kwestie jak blokada reformy sądownictwa, która doprowadziła do paraliżu; poprzednia wersja nie ma akceptacji społecznej, obecna spowodowała sprzeciw sędziów. Efekt - paraliż sądownictwa, gdyż wyroki nie są akceptowane przez społeczeństwo.
 
Ta świadomie budowana fala nienawiści względem PiS (w założeniach), doprowadziła do tego, że coraz większa część społeczeństwa zauważa, że to nie PiS jest tym "złym", a przeciwnie PO i środowiska powiązane w znacznym stopniu kojarzone ze środowiskiem żydowskim, gdyż przecież zarówno  światek medialno-artystyczny jak i prawniczy, to głównie środowiska żydowskie.
 
Problemem obecnej sytuacji jest to, że akty gniewu, czego przykładem jest atak na Pawłowicza, mogą być kierowane nie przeciwko PiS (jak poprzednio Cyby), a przeciwko ludziom PO i środowisk powiązanych. To musi budzić obawy i wprowadzać w stan konsternacji.
 
Mamy bardzo napiętą sytuację nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, bliską stanu wrzenia, gdzie nawet mało istotny incydent może przerodzić się w poważny konflikt. Ruch "żółtych kamizelek" w Francji, z wyraźnie artykułowanymi hasłami antysemickimi, gorąca sytuacja na BW, czy konflikt interesów między Chinami i USA na Dalekim Wschodzie. Niestabilna sytuacja w Afryce i Ameryce Południowej, a trzeba dodać, że USA też są na krawędzi wojny domowej. No i sprawa Ukrainy.
Wszystko to stanowi tło dla sytuacji w Polsce, która zupełnie niepotrzebnie jest jątrzona przez PO i powiązania. Także u nas, przy nierozważnym posunięciu władz może dojść do narastającej fali gniewu. Tyle, że ostrze może być skierowane nie do PiS, a do PO. Może też dojść do rozprzęgnięcia struktur społecznych, co łatwo może nabrać cech antysemickich zwłaszcza, gdyby przyczyną były nieuzasadnione roszczenia - jak związane z mieniem bezspadkowym. Także próba wciągnięcia Polski w konflikt bliskowschodni, a tak odbierana jest organizacja antyirańskiej konferencji, może stać się zaczynem protestu.
 
W sumie - sytuacja wymaga bardzo stonowanych działań i wypowiedzi zwłaszcza względem podsycanych ostatnio ognisk medialnej hucpy. Dotyczy to szczególnie opozycji i mediów powiązanych.

Oby incydent z Adamowiczem był tylko ostrzeżeniem, a nie początkiem głębszych niestabilności. 

 

 

 

 


 Zdjęcie na stronie głównej

Pixabay

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jednak winą za powstałą sytuację obarczam PO i media polskojęzyczne."

  W rzeczy samej -

  Mi się przypomniało "dorzynanie watah", "wyginiecie jak dinozaury", "ścierwo Kaczyńskiego" itp itd. Doszło nawet do zabójstwa posła PiS w Łodzi
  A potem rządząca po i przystawki trąbiły o "mowie nienawiści" PiS.
  To była istnie bolszewicka logika.

  5*
 • @ Autor, All
  "Oby incydent z Adamowiczem był tylko ostrzeżeniem..."

  Myślę, że facet miał za dużą wiedzę na temat różnych niemieckich działań w Polsce i może przestał być dla niektórych wygodny. Więc odpalono dla zmyłki "Projekt: kryminał - zemsta poszkodowanego"

  To może być wręcz ostrzeżenie dla innych, żeby trzymali język za zębami.

  Ukłony
 • @Jasiek 10:36:29
  Nie sądzę. Raczej działanie człowieka niezrównoważonego, który swe żale postanowił okazać w ten sposób.
  Tyle, że to przeciwko PO, a nie PiS - i stąd konsternacja.
 • Totalna Cenzura na portalach żydowskich w Polsce !
  Bracia Słowianie ! zablokowanie wypowiedzi na portalach to oznaka że okupanci żydo-chazarscy dokładnie wiedza co o nich mylimy ! i dlatego profilaktycznie ZABLOKOWALI możliwość swobodnej wypowiedzi na temat żyda Adamowicza !!! nie lubią krytyki ?

  Co do Adamowicza to tak po ludzku nie żal mi go !!!! mówię prawdę !!! bo to żydowski lewak i w śmiertelny wróg Słowian i Polski Słowiańskiej
  to on był w forpoczcie ściągania do Polski i Gdańska dziczy murzyńsko
  muzułmańskiej by Naród Słowian zgnoić rozmyć !

  Jeszcze jedno spostrzeżenie ! niedawno w Polsce troje muzułmanów [ nielegalnie przebywający w Polsce napadło na Polaka i go nożem zabili raczej zaszlachtowali !!!! i jak reakcja była żydowskich mass-mediów ?

  1. że nie odpowiednie się zachowywał !
  2 że sam sobie winien bo się stawiał !
  3 że to ociera się o rasizm i tym podobne brednie żydo-lewackie !


  Słowianie ! jaka reakcja mas-medów żydowskich w Polsce i w świecie na zamach na żyda Adamowicza ? sami widzicie !!! żydostwo z lewa !żydostwo z prawa ! żydostwo od kościoła zawyło !! zawyło okrutnie !
  ajawaj aj waj zamach na żyda w Polsce aj waj aj waj !!

  TO SIE NAZYWA PODWÓJNE STANDARDY ! inne dla żydów inne dla Polaków


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  Też myślę, że to najbardziej prawdopodobna opcja. Ale tropu "zlecenie" bym nie skreślał.
  Widziałem nagłówki jak szereg polityków z Polski i z zagranicy się solidaryzuje z Adamowiczem. Merkel tam nie było... ale za to nasza złota pani ambasadoressa już tak. Była nawet obecna duchowo przy Adamowiczu. Tak przynajmniej twierdziła. Może to i lepiej, że tylko duchowo, bo kto wie jakby pacjent jak Adamowicz w takiej sytuacji zareagował na widok amerykańskiego namiestnika.
  No dobra, ale żarty na bok.
  Mam nadzieję, że Adamowicz z tego wyjdzie - bo z Pańską opinią, że "nikt nie powinien być narażony na takie ekscesy" zgadzam się całkowicie.
 • @ele 11:02:29
  Rząd wysłał samolot po żonę prezydenta Gdańska. Rząd wysłał do Londynu samolot po żonę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.
 • Pozwolę sobie
  nie zgodzić się z autorem, częściowo.
  Sianie nienawiści i podziałów to nie tylko domena PO. PiS wcale lepszy nie jest. Zabójstwo w Łodzi wykorzystali politycznie do maxa. Że już nie wspomnę o Smoleńsku.
  Osobiście uważam, że cała sprawa ma charakter kryminalny. Na świecie jest pełno idiotów.
 • @Jasiek 10:32:04
  Adamowicz walczy o życie. „Doszło do ogromnego niedotlenienia”. Najnowsze informacje po ataku w Gdańsku. https://nczas.com/2019/01/14/adamowicz-walczy-o-zycie-doszlo-do-ogromnego-niedotlenienia-najnowsze-informacje-po-ataku-w-gdansku/

  Ps..Biorąc pod uwagę podane uszkodzenia ciała i wzmiankę o niedotlenieniu komentarz pana dr. Karpińskiego należy raczej odczytywać jako: "Nie ma szans na przeżycie i kwestią czasu jest śmierć pacjenta"…pewnie jego szanse na przeżycie wynoszą koło 20%..Czyli mamy drugą nadzwyczajną kastę. Przeciętny obywatel, wyborca w takiej sytuacji już dawno by leżał w kostnicy. Owo "niedotlenienie" sprawi, że Budyniek Nasz Umiłowany przestanie kombinować na prawo i lewo…Już ten umysł nie będzie tak dobrze kombinował. Nie ma tego złego…
 • @Jasiek 10:32:04
  "Trafiła kosa na kamień"..A Owsiak znowu ma krew na rękach. Cytat "organizator wynajął ochronę, która zabezpieczała imprezę"..Pytanie kto i ile zapłacił za tą usługę? ..Owsiak? Kto zapłacił za koszty transmisji telewizyjnych chociażby dla kamerzystów, rozstawienie sprzętu, samochody, paliwo, oświetlenie, mikrofony, transport, energię elektryczną? Owsiak? Urząd miasta? W każdym bądź przypadku, kwota zbierana dla ludzi potrzebujących zmniejsza się drastycznie …I to było tak w całej Polsce.! Kwoty obsługi imprezy przekraczają dochody zbiórki WOŚP. Czyli wtopa samego Adamowicza i urzędników jak doliczą się na imprezie więcej niż 1 tys. osób to złamali tym samym ustawę która wobec innych środowisk jest surowo przestrzegana. Należy natychmiast zlecić kontrole wszystkich koncertów WOŚP podobnie jak przy innych medialnych tragediach się robi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/stefan_w_atak_adamowicz_noz_gdansk_wosp.jpg

  PILNE! Sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej. Komendant wojewódzki w Gdańsku poinformował mnie, że sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej poinformował w poniedziałek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
  https://nczas.com/2019/01/14/pilne-sprawca-ataku-na-prezydenta-adamowicza-mial-stwierdzone-schorzenia-natury-psychiatrycznej/
 • @ All
  Jest jeszcze opcja "Kulczyka"

  Cała sprawa może być ściemą.
  Może po prostu facet chce się ukryć.
  I wcale by to nie było dziwne w jego przypadku.
  A usłużne "przekaziory" (to cytat z filmu o służbach) biją pianę...

  Nic nie jest takie, na jakie wygląda.
 • @Krzysztof J. Wojtas czy w tym wpisie widzisz groźbę? Bo ja nie widzę. Ciekawe co na to powie sąd.
  Policja zatrzymała internetowego hejtera! Groził prezydentom Wrocławia i Poznania. ["Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk".] https://niezalezna.pl/254284-policja-zatrzymala-internetowego-hejtera-grozil-prezydentom-wroclawia-i-poznania
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:44:04
  Obowiązującą narracją antypolską jest hasło:

  "PiS, PO - jedno zło".

  Jeśli wpisujesz się w tę narrację, to nie ma co udawać patriotę. Jeśli już - to należy określać swój stosunek do poszczególnych posunięć PiS (bo PO nie ma żadnych propozycji oprócz szerzenia nienawiści).
  I fakt - nie wszystko jest dobre, ale o tym należy dyskutować.
  Wrzucenie do jednego wora i jednego i drugiego jest takim samym hejtem jak inne poczynania antypolskie.
 • Kiedyś dawałem na Owsiaka ! dziś NIE !!!!!!!!!
  Ale jak cwany lewak zaczął zapraszać żydów z Platformy Obywatelskiej na Woodstock to mi się oczy otworzyły i od tego czasu jestem zoologicznym przeciwnikiem Owsiaka i jego orkiestry !

  Owsiak to tuba międzynarodowej mafii ! bo ma niebywałe poparcie żydowskiej mafii w Polsce ! przykład . kilka lat temu nie było komu poprowadzić orkiestry w mieście !!! nie było zapału i nikt się nie kwapi i na raz z mass-mediów w mieście od lewa do prawa podniósł sie krzyk że jak to nikt nie chce poprowadzić Orkiestrę Owsiaka !? raz dwa odgórnie ustalono kto ma być w komitecie Orkiestry i raz dwa trzy przy pomocy miejscowych mass-mediów orkiestra Owsiaka sie odbyła ! i do dziś te same gęby żydowskie w mieście co roku organizują orkiestrę Owsiaka ! [ służbowo ]

  Słowianie ! orkiestra Owsiaka to nie jest oddolna inicjatywa ! to z góry sterowana kontrolowana Orkiestra by prać brudne pieniądze ! bo te kupowane serduszka są poza kontrolą a na tych sprzedawanych serduszkach są największe pieniądze by latem móc ogłupiać młodzież lewactwem i „Róbta co chceta” !

  ze skarbonek dzieci mogą w porywach uzbierać 2 -5 mln zł !! reszta to pralnia !!! a co roku orkiestra pobija rekordy zebranych pieniędzy widać i czuć ze lewactwo w Polsce potrzebuje na swoją działalność coraz więcej forsy ! i dostaje zagranicy !!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @kula Lis 68 12:23:29
  Póki obecne sądy i policja - to nawet takie uwagi będą traktowane jako groźby.
  A swoją drogą - nie ma żadnego powodu, aby pisać w ten sposób. Wystarczyło pytanie, czy nie pojawią się inni szaleńcy na tyle sfrustrowani, aby zaatakować wspomnianych.

  I, aby temu zapobiec, to ci wskazani powinni stosownie zmienić swoje postępowanie, aby nie wzbudzać nadmiernych frustracji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:30:26
  Czy w tym wpisie widzicie w jakiejś formie groźbę? Bo ja niczego takiego nie widzę tylko stwierdzenie faktu. Ciekawe co na to bzdurne oskarżenie policji powie prokuratura i sąd. To czemu cała PO nie korzysta z programu cela +? Szkoda, że nie aresztują polityków, którzy nawołują do nienawiści. Widocznie im wolno więcej, w imię obrony konstytucji. Niejaki Komorowski nawoływał - tak podpowiem panu Brudzińskiemu. Szkoda, że z równym zaangażowaniem nie doprowadzają do prokuratora osób od i trójzęba Kasprzaka plujących na najważniejsze osoby w państwie. Dzisiaj wyjątkowy popis dała Maria Nurowska, która podała w mediach społecznościowych specjalną informację dla myśliwych: "Największe skuPiSko chorych, niebezpiecznych, dzikich świń zlokalizowano w kniei na Nowogrodzkiej" to i z nią też coś zróbcie panie Brudziński.
 • @Jasiek 12:20:05
  Już zrobili z niego wariata. To koro był psychiczny to czemu nie siedział w czubkowie a łaził na wolności? Coś tu nie gra... Niezrównoważony psychicznie, wyszkolony sprawny bandyta, wybiera z tłumu ofiarę. Nie działa na oślep, nie macha bagnetem naokoło, ale selektywnie dźga wybraną osobę, która ponoć? w niczym mu nie zawiniła. To wygląda jak realizacja zlecenia...
 • @kula Lis 68 12:45:21
  "To wygląda jak realizacja zlecenia..."

  I to na widoku - żeby dotarło gdzie trzeba.

  Może chodzi o to, że w obliczu dominacji opcji usraelskiej i skurczenia się koryta szkopy dyscyplinują swoich popleczników, żeby za dużo nie paplali.
 • Służba Więzienna sprawdzi dane o sprawcy ataku na Adamowicza. Będzie analiza
  W związku z atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza dyrektor generalny Służby Więziennej zlecił analizę danych dotyczących 27-letniego sprawcy. Mężczyzna w grudniu 2018 r. opuścił zakład karny. Jak poinformowała rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska, 27-letni dziś mężczyzna odbył całość zasądzonej mu kary więzienia. "Sprawcy napaści na prezydenta Pawła Adamowicza groziła kara do 12 lat pozbawienia wolności. W 2014 r., decyzją sądu, został skazany na 5 lat i 6 miesięcy. Zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności 8 grudnia 2018 r." podała ppłk. Krakowska. Już w niedzielę pojawiały się informacje dotyczące złego stanu psychicznego 27-latka, który miał się ujawnić podczas odbywania kary. Informacje te potwierdził w poniedziałek podczas konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Dlatego bezpośrednio po zdarzeniu dyrektor generalny Służby Więziennej zlecił analizę dostępnych Służbie Więziennej danych na temat Stefana W.
  "Więcej informacji będę mogła udzielić po zakończeniu analizy" powiedziała ppłk. Krakowska.

  https://niezalezna.pl/254278-sluzba-wiezienna-sprawdzi-dane-o-sprawcy-ataku-na-adamowicza-bedzie-analiza


  Ps...To straszna tragedia zarówno dla rodziny i nas Polaków niezależnie od polityki i polityków. Chce tylko zwrócić uwagę, że nienawiść w Polsce zapoczątkowała PO ba, nawet dala zielone światło na rozprzestrzenienie nienawiści wszędzie gdzie tylko możliwe. Nikt inny tylko z opozycji ludzie wykrzykiwali o rzezi, wybijaniu, pałowaniu, wyskakiwaniu przez okna...wszystkich tych którzy byli i są za PiSem, za obecnym rządem. Kiedyś musiało dojść do tragedii i niestety wczoraj po raz drugi doszło (1. Łódź, 2 Gdańsk). Opozycja nie wyciągnęła żadnych wniosków z morderstwa w Łodzi. Dalej i z podwojoną siłą propagowała nienawiść. Smutne to i prawdziwe! Niech się cała Polska ocknie i zaprzestanie tej walki miedzy zwolennikami PiS a opozycją!
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:16
  "I fakt - nie wszystko jest dobre, ale o tym należy dyskutować."

  A coś jest?

  447 - klęska
  IPN - klęska
  500+ - klęska
  Cela+ - klęska
  ASF - klęska

  I jeszcze ciągle ta debilna "agresja Rosji".
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:16
  Widzisz, ja nie osmielil bym się nigdy oceniać twój patriotyzm ale skoro ty to robisz to ci powiem - każdy kto popiera PiS (nawet "częściowo" tak jak ty) to antypolski, wraży element.

  PiS PO - jedno zło!
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:30:26
  To droga do totalitaryzmu, nie można zastraszać ludzi, mają mieć prawo wypowiedzi czasem ostrej, pod wpływem emocji.Czyżby to już za każdą krytykę Brudziński może zamykać i posyłać do wiezienia widząc wszędzie mowę nienawiści, toż to jakiś lewacki absurd. Teraz niech Jojo posadzi Niesiołowskiego, Mazgułę i Farmazona. Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm.
 • @Jasiek 12:55:13
  Coś się Szanownemu pokićkało.
  447 - to nie opcja PiS. Ale dlaczego PO nie "walczyła"?
  IPN - tu fakt. Pytanie dlaczego?
  500+ klęska? A dobrze się czuje?
  Cela+ - blokują sądy.
  ASF - polonofobiczni ekoterroryści. Tyle, że to sprawa drugorzędna.

  W sumie. Jak się chce hejtem - to pies do bicia się znajdzie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:16
  Tragedia w Gdańsku wykorzystywana do prania mózgów dzieciom. Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia chce wprowadzenia nowych lekcji. Po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w liście do dyrektorów wrocławskich szkół zaapelował, aby w tym tygodniu lekcje wychowawcze był poświęcone mowie nienawiści. „Wiele tragicznych wydarzeń zaczyna się od złego słowa” powiedział Sutryk. https://nczas.com/2019/01/14/tragedia-w-gdansku-wykorzystywana-do-prania-mozgow-dzieciom-jacek-sutryk-prezydent-wroclawia-chce-wprowadzenia-nowych-lekcji/
 • to są skutki powszechnej tolerancji dla przemocy fizycznej
  którą ja się brzydzę, a nie polityki mowy nienawiści,

  po co mącić ludziom w głowach ?

  Ważniejsze od mowy są czyny, a te, od czasu zagarnięcia władzy przez solidaruchów, są sprzeczne z deklaracjami.

  Dla przykładu, nawet tu, na neonie, da się zaobserwować milczące skryte poparcie dla eutanazji emerytów. Ta zaciskająca się na szyjach wielu pętla jest prawdziwą przyczyną rozpaczliwych czynów, w tym samobójstw.

  Niejeden, wdeptany w ziemię, jeśli jest w pełni sił i ma możliwości, myśli sobie, dlaczego odchodząc nie zabrać ze sobą łajdaka w białym kołnierzyku, czy rękawiczkach, złoczyńcy, który urządza nam świat po swojemu. (to jest uwaga ogólna, proszę nie odnosić jej do konkretnego przypadku prezydenta Adamowicza)

  Wszyscy jakoś nie oburzają się na zamachy na Hitlera. Obecnie wielu polityków nie tylko przyzwala na skryte, powolne ludobójstwo, ale i igra z 3WŚ. Co jest lepsze? Zastanówcie się!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  skąd ten wniosek ? a może doskonale zrównoważonego, zdolnego postawić własne życie na szali.
 • @ele 11:02:29
  Mi żal każdego człowieka, nawet tego niegodziwego.

  Fakt, że powinniśmy mieć możliwości odsuwania niegodziwców w cień.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:30:26
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/12/magdalena-sroda_nczas.jpg

  Nienawistnica Środa wykorzystuje tragedię, by podżegać do jeszcze większej nienawiści. Tragedia w Gdańsku nie tylko nie ostudzi politycznych sporów, ale jeszcze je roznieci. Do nienawiści i „wyrzynania” przeciwników najgłośniej nawoływać będą ci, którzy maja gęby pełne frazesów o miłości, tolerancji i czego tam jeszcze. Jak Środa. Oto próbka pomyj autorstwa Magdaleny Środy. Nienawistnica napisała na Facebooku.

  „Marsze nienawiści… przepraszam Niepodległości, ubóstwienie kiboli, napuszczanie jednych grup na drugich, teorie spiskowe, programowa ksenofobia, walka z różnymi grupami zawodowymi, łamanie kręgosłupów, mordy zwierząt, które ukazują lekceważenie życia i jednocześnie jakąś przyjemność z masakry i wylewanej krwi, to wszystko głęboko deformuje to społeczeństwo. Wypacza je, niszczy…Przy całej tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku, modlitwa wszystkich nienawistników (bo każdy z członków rządu – jak sami piszą – modli się obecnie) zakrawa na jakąś farsę. Pójdźcie już sobie w diabły… i weźcie ze sobą Giertycha, bo to on upodmiotowił nam nacjonalistów i ksenofobów, których duch (i ciało) panują teraz w kraju”.
  https://nczas.com/2019/01/14/nienawistnica-sroda-wykorzystuje-tragedie-by-podzegac-do-jeszcze-wiekszej-nienawisci/


  Ps...Skąd wy bierzecie takie zdjęcia? Tak kobieta nie może wyglądać. Babina pewnie już w lustro patrzeć nie wydoli, więc pluje na oślep, gdzie się da. Wszędzie zasadzki, jak tu żyć ?!? Środę trzeba izolować, bo ewidentnie podżega do nienawiści. Politycy tworzą największy hejt i dlatego tak w Polsce jest, że jeden drugiemu wilkiem. Napaść ze strony kryminalisty, być może świra, nie upoważnia do wygłaszani żadnych takich bzdetów jakie ta bab wygłasza. Swoją drogą czas przyjrzeć się imprezom, bo od dawna mówiono, że Owsiak lekceważy bezpieczeństwo, była cała afera przed festiwalem, że policja nie jest w stanie zabezpieczyć takiego masowego zlotu młodzieży.
 • @kula Lis 68 12:02:39
  oczywista jest szkodliwość społecznego układu, w którym może istnieć działalność Owsiaka, ale winni są ci, którzy mają prawo głosu i wolność protestowania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:16
  szanowny Panie, proszę przetłumaczyć niezrozumiałe słowo "hejt'.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:30:26
  Oni tylko ogniskują frustrację, budzą ją stosunki społeczne.
 • @kula Lis 68 13:12:29
  a może jednak tragedię wywołują decyzje Sutryka!!!!

  Ile ludzi skrzywdziła 3RP?

  Ile ludzi, gdyby tylko miało możliwości, podkładałoby bomby?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:30:26
  To się teraz łobuzy typu Tusk, całe PO i KOD cieszą! Zamiast siedzieć za kratami , to dostana ochronę w postaci ścigania każdego, kto źle o nich napisze. To już mam jasność, że na PiS nie warto głosować.
 • @Jasiek 12:51:08
  Wiadomo, że "dobrze znany policji" czyli konfident do zadań specjalnych. 4 brutalne napady na banki, pobicie policjanta i tylko 5.5 lat odsiadki. Sądy w Polsce są chore, bardzo chore. Tylko opcja ZERO je uleczy.
 • @interesariusz z PL 13:25:44
  Czym innym jest "zachodni" hejt, a czym innym polska nienawiść.
  Kiedyś o tym pisałem.

  A tak w ogóle. Czy warto się nad tym pochylać?
  Czy nie lepiej zastanowić jak ułożyć relacje społeczne, aby takich sytuacji nie było?
 • @Jasiek 12:51:08
  Normalny człowiek poszedłby już do piachu, a tutaj akcja ratownicza bo żyd, lewak i prezio miasta, wezwania do modlitwy i pytam się za kogo? Rząd funduje żonie samolot jakby na bilet nie było jej stać.. Trochę miał za skórą i myślał, że nic mu nie grozi! Niestety mylił się jak wielu innych!
 • @Jasiek 11:17:10
  Niech Środa i Senyszyn powiedzą kiedy odłączyć. Przy niedotlenieniu mózgu jak nawet odzyska serce i płuca to tak będzie po nim. To już na 99,99% koniec, rodzina może liczyć tylko na cud… Doszło pewnie do takiego zakwaszenia organizmu że płuca i serce już przestały pracować, organizm się "zamyka". On "żyje" tylko dzięki aparaturze. Pisze kuzyna córka do mnie która odbywa praktyki w rzeczonym szpitalu. Pisze, że stan prezydenta stale się pogarsza, w kuluarach w zasadzie już mówi się o najgorszym. A wysłanie samolotu rządowego było pomysłem ordynatora, a nieoficjalnie chodziło o danie mu szansy pożegnania się z rodziną.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:59:35
  No to sprawa się wyjaśniła; oceniasz patriotyzm nie odnośnie korzyści dla Polski, ale przez pryzmat stosunku do PiS.

  PS. A co i czy w ogóle, PO zrobiła coś dobrego dla Polski? A może Kukiz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:41:29
  U sakiewki od 20 minut całkowita blokada komentarzy pod artykułami o Adamowiczu. Pewnie prikaz Jojo?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:16
  Co za bzdura! Hasło PiS PO jedno zło jest najbardziej obecnie propolskim hasłem i nie widzę niczego złego we wrzucaniu szabes goji i żydo bolszewików z PiS do jednego wora z żydo lewackimi liberałami z PO.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:59:35
  Dokładnie! Szkody jakie żydo bolszewiki poczyniły w są już nieodwracalne!
  PiS PO jedno zło!
 • Pedał ciota Rabiej dała głos!
  Aberracja. Rabiej: Atak na Adamowicza to wina PiS. Napastnik jest dzieckiem ich uprzedzeń i nienawiści. https://wpolityce.pl/polityka/429455-aberracja-rabiej-atak-na-adamowicza-to-wina-pis
  Ps...Ciota Rabiej zawsze miał nasrane w tym pustym łbie. Tego nie da się skomentować inaczej niż: Żałosny ciota! i proszę mi tutaj nie wychodzić z citofobią, czy innymi hejtami.
 • @interesariusz z PL 13:29:10
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/andrzej_duda_nczas.jpg
  Czy będą malować też kredkami po ulicy? Po zamachu na Adamowicza prezydent Duda organizuje marsz przeciwko przemocy i nienawiści. Prezydent Andrzej Duda zaprosił na godz. 16 do Pałacu Prezydenckiego szefów parlamentarnych partii politycznych, by omówić inicjatywę zorganizowania we wtorek w Gdańsku wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak dodał, marsz miałby odbyć się wieczorem. W spotkaniu u prezydenta Andrzeja Dudy o godz. 16.00 wezmą udział również premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. https://nczas.com/2019/01/14/czy-beda-malowac-tez-kredkami-po-ulicy-po-zamachu-na-adamowicza-prezydent-duda-organizuje-marsz-przeciwko-przemocy-i-nienawisci/
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:55:26
  Nie używaj w stosunku do mnie talmudycznej erystyki.
  Stwierdzam tylko, że jedni i drudzy (i cała reszta) nic dobrego dla Polski nie zrobili i nie robią. Wszyscy won!
  Tyle.
 • Adamowicz nie przeżył...
  Panie świec nad jego duszą.

  Plażynski wchodzi automatycznie czy będą nowe wybory?
 • @Rolnik67 14:11:31
  Przykre, że tacy jak Pan nie potrafią kierować się własną zdolnością rozróżniani i mogą tylko kłaść wszystko do jednego wora.

  Skoro to jedno zło - to gdzie jest jakiekolwiek dobro?
  U kogo?
  Kukiza, .nowoczesnej, czy SLD bądź PSL?

  A może ma Pan własną wizję Polski?

  Jak brak odpowiedzi, to znaczy, że jest Pan zwykłym ....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:43:36
  Owszem. Można i tak - wszyscy won.
  A na ich miejsce prawdziwi Żydzi. (No, teoretycznie jest jeszcze opcja KK). Bo nikogo innego nie ma, kto podjąłby się administrować. Uczciwi Polacy zostaną stłamszeni wyzwiskami i znajdowaniem u nich jakichś powiązań ze służbami itp.

  Tak widzę twoją opcję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:51:42
  A właśnie podali wiadomość o śmierci Adamowicza.
  Niech mu ziemia lekką będzie.
 • @kula Lis 68 14:09:04
  Nie dziwię się. Tam moderator dopuszcza tylko komentarze psycholi.
 • @Jasiek 10:32:04
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/StefanW.jpg
  Kim jest Stefan Wilmont – człowiek, który zaatakował prezydenta Gdańska? Dobrze zbudowany, wysportowany młody mężczyzna – tak właśnie wygląda Stefan W. To postać znana w trójmiejskim światku przestępczym. W czerwcu 2013 roku został złapany, a rok później skazany na 5 lat więzienia za napad na bank i serię napadów na placówki SKOK. Sędzia wydający wyrok mówił o „jednym z brutalniejszych przestępstw znanych polskiemu prawu”. I rzeczywiście nie było w tym przesady. Jedna z poszkodowanych pracownic banku, podczas procesu wezwana w roli świadka, chciała uciec z sali rozpraw, ponieważ tak mocno przeżywała traumę związaną z tamtymi wydarzeniami. 22-letni wówczas mężczyzna tłumaczył się, że „kradł, bo „nie miał za co żyć”. Pieniądze pochodzące z przestępstw miał wydać na zabawę w kasynach, zagraniczne wakacje i… taksówki. Aktywność Stefana W. w mediach społecznościowych do maja 2013 to obraz przepychu i luksusu: wczasy na Wyspach Kanaryjskich, złote zegarki, fascynacje sportami walki. Z oczywistych względów aktywność wygasła w czerwcu 2013 roku.Wtedy Stefan W. zostaje aresztowany. W 2014 roku skazany na 5 lat więzienia

  źródło: o2.pl

  https://nczas.com/2019/01/14/kim-jest-stefan-w-czlowiek-ktory-zaatakowal-prezydenta-gdanska/
 • @Jasiek 10:36:29
  Zdrajcę żyda i lewaka, pospolitego złodzieja z 8 mieszkaniami i 36 kontami których do grobu czyli na tamten świat nie zabierze Adamowicza spotkała kara, niestety kara niesprawiedliwa czyli nie po zasądzeniu za zdradę lecz zwykła bandycka, przypadkowa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:41:29
  może po prostu zrezygnować z mordów w białych rękawiczkach ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  Sprawca to Stefan Wilmont. Świr który napadł kiedyś na 4 banki. Tutaj więcej o nim

  https://pbs.twimg.com/media/Dw0XUMHX4AEZbb_.jpg
  No i o jego mamie..

  KANDYDAT NA RADNEGO - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
  Katarzyna Wilmont 50 lat NIE UZYSKAŁ(A) MANDATU
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:55:33
  niestety, zarządzanie dowolną organizacją zdominowaną przez Polaków, to przekleństwo, nic dziwnego, że z wyjątkiem agentury (słupów) nikt się do tego nie garnie.
 • @Jasiek 10:36:29
  Paweł Adamowicz nie żyje. Ciosy nożem jakie zadał mu kryminalista podczas koncertu WOŚP okazały się śmiertelne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:55:33
  Nie poznaję cię Krzysztof...
  Wiele nocy przegadalismy i sądziłem, że w zasadniczych sprawach się zgadzamy. Okazuje się, że jednak coś się zmieniło i to nie po mojej stronie.
  Z tym co się teraz dzieje w Polsce i w jakiej sytuacji się znaleźliśmy to tak jak ze spowiedzia, nie ma grzechów dużych i małych. Wszystkie trzeba wyznać i odrzucić. Nie wolno sobie tłumaczyć, że przecież trochę dobrego też zrobiłem.
 • @Jasiek 10:36:29
  PILNE! Owsiak odchodzi z zarządu WOŚP. Składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu WOŚP powiedział Jerzy Owsiak cytowany przez Radio Zet.
  Informacja pojawiła się kilka minut po tym, jak ogłoszono, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w wyniku obrażeń w zamachu podczas koncertu na finale WOŚP.
  Ps..Siema, róbta, co chceta; poszedł i zrobił. co to teraz będzie, jednego złodzieja mniej, a taki ambaras..Już ma dosyć ? i co, wyjeżdża do cieplejszego małego kraiku…?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:00
  To ja ciebie nie poznaję; bo tym krzyczeniem PiS, PO samo zło to nic dobrego nie robisz.
 • @kula Lis 68 15:20:26
  Cóż. Można mówić, że ma krew na rękach.
 • @kula Lis 68 15:06:16
  Nie rozumiem jednego, dlaczego w ostatnich wyborach Gdańszczanie znów wybrali Adamowicza 64,8 procent głosów na prezydenta, skoro był pospolitym złodziejem? Głupi ci wyborcy czy jak? A może jako lokalni lepiej wiedzieli czy tak jest czy nie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:27:06
  Nie, nie można tak mówić.
 • @lorenco 15:30:22
  Część to głupi którym wszystko jedno czy to złodziej, lecz to swój złodziej, a część z nim powiązani.
 • @kula Lis 68 15:35:39
  Jeszcze jakieś źródła podaj, na podstawie czego tak twierdzisz?
 • @lorenco 15:35:28
  Poniekąd można.
  Impreza była zorganizowana z pominięciem szeregu rodzajów zabezpieczeń. Być może nawet decyzją Adamowicza, aby pominąć te kwestie, bo to "dla Owsiaka".

  Owsiak o tyle jest winny, że korzystał z udogodnień dla akcji, gdzie nie troszczył się o formalności bo to było "anty-PiS".
  A efekt jest jaki jest.
  Gdyby to były normalne procedury - może by do tragedii nie doszło.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:26:22
  Wolę tak niż uprawiać kunktatorstwo jak ty.
  Ale może lepiej odłożmy tę dyskusję na inny czas. Teraz, zwłaszcza pod tą notka, nie wypada.
 • @lorenco 15:30:22
  Ja też nie rozumiem, mimo, że mieszkałem w Gdańsku wiele lat.
  Sądzę, że to raczej nie było poparcie Adamowicza tylko negacja PiS.
  Ja bym głosował za Plażynskim, znałem jego ojca i to był wyjątkowo porządny facet.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:00
  I tak w kółko - albo PO albo PiS u żłoba. Obie partie mają swój żelazny elektorat. Na podstawie negacji - zagłosuję na PiS aby nie wygrało PO i odwrotnie - my możemy sobie pisać, apelować... na Berdyczów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/jacek_jaskowiak_poznan_nczas.jpg
  Hiena z Poznania już żeruje na tragedii. Jaśkowiak oskarża PiS o zamach na Adamowicza. Polityka Prawa i Sprawiedliwości przyczyniła się do tej nienawiści powiedział w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odnosząc się do ataku Pawła Adamowicza. https://nczas.com/2019/01/14/hiena-z-poznania-juz-zeruje-na-tragedii-jaskowiak-oskarza-pis-o-zamach-na-adamowicza/
 • @kula Lis 68 15:35:39
  Głupoty piszesz.
 • @kula Lis 68 16:02:46
  No, i jest zajęcie na długi czas. W roku wyborczym, jak znalazł.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:48:49
  A ja głosowałem na Dudę aby nie wygrał Komorowski:)
  I tak to nam ustawiają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/jurek_owsiak_wosp_adamowicz_nczas.jpg

  Owsiak rezygnuje i szokuje po śmierci Adamowicza. Znów atakuje Barbarę Pielę i TVP INFO. „Nazistowskie metody. Poczułem się jak w Auschwitz” [VIDEO] Jurek Owsiak odbiera ten atak, jako atak na WOŚP, i szokuje podczas konferencji prasowej. Ok. godziny 15 odbyła się konferencja prasowa Jurka Owsiaka. Były już szef WOŚP zszokował wszystkich, z jego wypowiedzi wynika jakoby atak na Adamowicza miał związek z „mową nienawiści” wobec jego osoby. Może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie. Pani Barbara Piela, uraziła mnie Pani bardzo. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz. I pani to zrobiła powiedział Owsiak.

  https://twitter.com/twitter/statuses/1084816604377034752


  Ps..Oj żydzi mu tego Auschwitz nie wybaczą tak łatwo? Nie ma to jak sobie robić show na czyjejś śmierci, to już nawet nie jest słabe.. To jest żałosne..Róbta co chceta w praktyce i nagle wszyscy niezadowoleni. A tak na prawdę Owsiak jest współodpowiedzialny za tą śmierć. A Adamowicz był prawdopodobnie wysokim oficerem Mossadu. Jak wielu w ostatnim czasie wykonywał polecenia obcych służb. Ktoś wie ile szekli zostawił? Ciekawe ile to będzie w przeliczeniu na chaimki i na rumki. Oby Polacy nie dali się wciągnąć w te wojenki.. Owsiak już oskarża ludzi o przeciwnych poglądach, szkoda słów..No i czy dalej będziecie dorzynać watahy i zabijać kamieniami i dzidami te pisowskie mamuty jak zalecał agent Mossadu Kamiński?
 • PISowski ZADANIOWY DEBIL
  Bardziej treściwie tych proPISdzielczych wymiocin (bo już nie wypocin) opisać się nie da.
  Proponuję zacząć leczyć się na nogi - bo jak widać na głowę już za późno.
 • @Jasiek 10:36:29
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/stefan_wilmont.jpg

  Mocny wpis blogera! Co się stanie ze Stefanem W.? „Wróci do więzienia, zajmie najlepszą pryczę bo będzie najwyżej w hierarchii i będzie sobie grał w Playstation i pakował na siłowni za pieniądze podatników”.
  https://nczas.com/2019/01/14/mocny-wpis-blogera-co-sie-stanie-ze-stefanem-w-wroci-do-wiezienia-zajmie-najlepsza-prycze-bo-bedzie-najwyzej-w-hierarchii-i-bedzie-sobie-gral-w-playstation-i-pakowal-na-silowni-za-pieniadze-poda/

  Ps...Ci, którzy go skierowali do popełnienia tego czynu na pewno zadbają żeby za długo nie pożył i za dużo nie powiedział. Obstawiam, że ponownie dostanie ataku „niepoczytalności” i odbierze sobie życie w areszcie. Ewentualnie dostanie tak żółte papiery, że cokolwiek by nie powiedział, to za bełkot wariata zostanie uznane. Przecież orzekli, na prośbę mamy z PO, że to psychol, więc najwyżej pół roku w kaftanie dostanie i wyjdzie na wolność, ewentualnie zmienią kwalifikację na bójkę ze skutkiem śmiertelnym, a to 4 lata, wyjdzie po 2.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:42
  Takich imprez było tysiące, nawet w moim mieście powiatowym była i był na tej imprezie prezydent miasta. Nikt go nie zabił,( goryli przy sobie nie miał), może dlatego, że nie jest ani z PO ani z PiS.
 • @lorenco 15:30:22
  nie są głupi, tylko wredni, wybierali na złość tym, których chcą zgnoić,

  to dokładnie tak samo, jak wybory w dowolnej spółdzielni mieszkaniowej, też wybierani są ci, o których wiadomo, że szkodzili albo kradli.
 • @kula Lis 68 16:02:46
  no i tak jest w tym polskim piekiełku. Tolerujemy sku.wieli, jakbyśmy sami nimi byli.
 • @Hades 16:13:35
  Kto?
 • @Jasiek 10:36:29
  Adamowicz dostał dwa lub trzy ciosy w jamę brzuszną i okolice serca. Bardzo długo reanimowano go na miejscu zamachu. Nie było możliwe natychmiastowe przewiezienie go do szpitala, ponieważ stracił dużo krwi. Uszkodzone lub przecięte zostały główne naczynia krwionośne. Konieczna była transfuzja ponad 20 litrów krwi. Stefan W. wiedział, jak zaatakować, aby obrażenia były śmiertelne. Już ze sceny 27. finału WOŚP oświadczył, że Adamowicz nie żyje. Sprawca zadał rany od dołu, z pominięciem żeber. Ostrze miało w ten sposób uszkodzić organy wewnętrzne i naczynia krwionośne. Nożownik uszkodził serce, przeponę, wątrobę, nerkę i śledzionę. Stan prezydenta Gdańska był krytyczny, ponieważ główne naczynia krwionośne zostały przerwane lub uszkodzone, zatem krwotok był niezwykle trudny do zatamowania. Po opanowaniu sytuacji nadszedł kolejny kryzys, z którego Adamowicz już nie wyszedł. Uszkodzone narządy nie podjęły pracy. Zostały bowiem uszkodzone mechanicznie oraz z powodu niedotlenienia. Ich funkcje zastępowała aparatura.


  Ps..Jak można człowieka z ranami kłutymi "REANIMOWAĆ" przy pomocy resuscytacji? Przecież właśnie wtedy stracił najwięcej krwi.
 • @interesariusz z PL 16:24:00
  Wybrali w drugiej turze.
  W pierwszej turze mieszkańcy mieli szanse wybrać kogoś innego, tak było w kilku innych większych miastach.
  Gdyby w wyborach na prezydenta RP ludzie zagłosowali na polskiego kandydata spoza POPIS, nie musiałbym wybierać jak zwykle mniejszego zła.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/Michalik_Ku%C5%BAniar_nczas.jpg

  Gry na tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza ciąg dalszy. Czy Michalik sama siebie pośle do więzienia za „mowę nienawiści” [WIDEO] Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska już wykorzystywana do lansowania się i promowania własnych pomysłów ideologicznych. Jeden z nich zaprezentowała Eliza Michalik, która domaga się cenzury i wsadzania do więzień za „mowę nienawiści”.

  https://twitter.com/twitter/statuses/1084806893137289216

  https://nczas.com/2019/01/14/gry-na-tragicznej-smierci-prezydenta-pawla-adamowicza-ciag-dalszy-czy-michalik-sama-siebie-posle-do-wiezienia-za-mowe-nienawisci-wideo/
  Ps..W cywilizacji Europejskiej i Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej. Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie.
 • @kula Lis 68 16:34:59
  Widzę, że jesteś wszechstronny, na wszystkim się znasz, nawet na reanimacji.
 • @kula Lis 68 16:44:45
  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści
  Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:47
  Najpierw Jaśkowiak, teraz Rabiej. PO wykorzystuje politycznie śmierć Adamowicza! A Kongres Kobiet deklaruje: ten nóż trafił też na wielki opór naszych myśli, przeciw przemocy. https://nczas.com/2019/01/14/najpierw-jaskowiak-teraz-rabiej-po-wykorzystuje-politycznie-smierc-adamowicza-a-kongres-kobiet-deklaruje-ten-noz-trafil-tez-na-wielki-opor-naszych-mysli-przeciw-przemocy/
 • @lorenco 16:45:19
  Nie ja tylko żona dr mikrobiolog, mi to podpowiedziała.
 • To jest fala nienawisci ofiary do grabieżcy patrioty do zdrajcy Narodowego.
  Grabieżcy i zdrajcy chcą żeby naród ich szanował i kochał gdy oni gnoją Naród dla własnych korzyści.

  Gdyby działał wymiar sprawiedliwości to nienawiści było by mniej bo grabieżcy i zdrajcy dostawali by zasłużone wyroki a nic tak nie obniża progu agresji jak widoczna ręka sprawiedliwości ...
  i nic tak nie podnosi nienawiści jak bezczelna bezkarność grabieżców i zdrajców raz bezczelna łapa systemowej niesprawiedliwości.

  Władze solidaruchów rządzące w interesie globalnej mafii żydowskiej i Naród Polski to dzisiaj dwie przeciwstawne siły coraz bardziej się nienawidzące...
  Nienawiść władzy to nienawiść oprawcy do ofiary podszyta strachem przed ofiarą...
  Nienawiść Narodu to nienawiść ofiary do oprawcy.

  Jak widać są różne rodzaje nienawiści .. a niektóre z nich są usprawiedliwione, uzasadnione...
  Która jest która oceńcie sami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:32:53
  Autor tematu.
 • @kula Lis 68 17:06:27
  Z całym szacunkiem, pani mikrobiolog jest fachowcem od reanimacji? Myślałem, że mikrobiologia zajmuje się raczej czymś bardziej konkretnym a nie dyżuruje na pogotowiu.
 • @interesariusz z PL 16:26:24
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/owsiak_odpowiedzialno%C5%9B%C4%87.jpg
  Jurkowi Owsiakowi grozi odpowiedzialność za atak nożownika w Gdańsku! To on organizował imprezę. Kto odpowiada jako organizator za naruszenia zasad bezpieczeństwa jakie umożliwiły wczorajszy śmiertelny atak na prezydenta Gdańska? Wg polskiej ustawy o imprezach masowych odpowiedzialność dzieli się pomiędzy bezpośredniego organizatora i organ samorządu. W tym przypadku pomiędzy WOŚP a tym samym jej szefa Jurka Owsiaka oraz prezydenta Gdańska, który był ofiarą ataku.

  Ustawa stanowi, że:

  Art. 5. [Ogólna odpowiedzialność organizatora za bezpieczeństwo]
  1. Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.
  2. Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatora wymogów w zakresie:
  1) zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie;
  2) ochrony porządku publicznego;
  3) zabezpieczenia pod względem medycznym;
  4) zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego obiektów budowlanych wraz ze służącymi tym obiektom instalacjami i urządzeniami technicznymi, w szczególności przeciwpożarowymi i sanitarnymi.
  3. Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu, prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych, służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i organach. Stopień odpowiedzialności oraz skierowanie zarzutów do właściwych osób będą rozpoczętego śledztwa prokuratorskiego. Tymczasem internauci apelują do Jurka Owsiaka, by wykazał się odwagą cywilną i wziął na siebie odpowiedzialność, a nie uciekał z tonącego okrętu: Odchodzi w cieniu tragedii nawet teraz nie potrafi się godnie zachować!
 • @Jasiek 10:32:04
  Wszystkie kontrowersje wokół zamordowanego prezydenta Adamowicza: Amber Gold, oświadczenia majątkowe i delegalizacja ONR-u

  https://nczas.com/2019/01/14/wszystkie-kontrowersje-wokol-zamordowanego-prezydenta-adamowicza-amber-gold-oswiadczenia-majatkowe-i-delegalizacja-onr-u/

  Ps..Adamowicz to złodziej który uciekł prokuratorom w zaświaty i słup to tyle. A DUDA wprowadza żałobę narodową! Co za absurd!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:59:35
  A ty, jak zwykle miesza gówno z gliną i uważaj, bo ci wyjdzie milicjant, jak mawiał baca w Zakopcu!!!
 • @Hades 17:25:33
  Myślę, że może Pan komentować u innych.
  U mnie wystarczy.
 • @Rolnik67 14:11:31
  Zajmij się lepiej orką, bo na polityce nie znasz się!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:00:42
  Prawda w oczy kole.
  Niestety - tak bywa
 • @kula Lis 68 17:48:53
  ONR - Skandowali hasła: „wielka Polska to nasz cel”, „tylko ONR”, „znajdzie się kij na lewacki ryj”, „PiS, PO jedno zło”
  Pewnie najbardziej ubodło prez. Abramowicza hasło: PiS, PO jedno zło.
  Tak jak niektórych tu na Neonie.
 • @zibi 17:59:40
  Wiesz co?
  Tu ostatnio są złe czasy dla trolli. Zwłaszcza takich nierozgarnietych jak ty.
  Lepiej sam się ewakuuj...
 • @interesariusz z PL 16:26:24
  Atak szaleńca, czy perfidny plan z wykorzystaniem czyjejś choroby? Ważne pytania związane z zabójstwem Adamowicza. https://nczas.com/2019/01/14/atak-szalenca-czy-perfidny-plan-z-wykorzystaniem-czyjejs-choroby-wazne-pytania-zwiazane-z-zabojstwem-adamowicza/
  Michal Xinski1 godzinę temu (edytowany)
  1. Budynia zabili w strefie VIP czyli w najbardziej chronionej.
  2. Budyń był organizatorem a więc odpowiedzialnym za bezpieczeństwo.
  3. Owsiak zrezygnował z zarządzania WOŚP, aby uniknąć odpowiedzialności.
  4. Rezygnacja Owsiaka ma też drugie dno. Ochrona majątku zgromadzonego przez te 27 lat.
  5. Modus operandi wskazuje na nasze służby. Posłużono się przestępcą zupełnie jak w przypadku Papały, Jaroszewiczów czy Dębskiego.
  6. Cała sytuacja ma wiele aspektów. Może chodzić o pretekst do wprowadzenia stanu wojennego. Może chodzić o wywołanie rewolucji o pietruszkę. Może też chodzić o uciszenie wspólnika w biznesie.
  7. Za cały bajzel zapłacimy wszyscy. Zapłacimy własną kasą. Zapłacimy wolnością. Zapłacimy prawem do własności.

  Ps. Budyń chciał demontować pomnik ks. Jankowskiego. A zdemontowali Budynia. Taka ciekawostka.
 • @interesariusz z PL 16:26:24
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/owsiak_nowy.jpg

  Największa wpadka Jurka Owsiaka! Po ataku na prezydenta Adamowicza atakuje Pielę po czym… liczy kasę (VIDEO)

  https://youtu.be/va-um5KEEeg
  https://nczas.com/2019/01/14/najwieksza-wpadka-jurka-owsiaka-po-ataku-na-prezydenta-adamowicza-atakuje-piele-po-czym-liczy-kase-video/
  Ps..A tak nawiasem to Jurka zaskoczyła sytuacja i nie miał instrukcji na taką okoliczność. Stąd wpadka.
 • @kula Lis 68 19:31:36
  Może też chodzić o... zniknięcie. Śmierć jest do tego najlepszą wymówką. Niektórzy twierdzą, że np Kulczyk nadal żyje.
 • @Jasiek 10:32:04
  Ma tupet. Morderca Adamowicza Stefan W. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zamachowiec z Gdańska, Stefan W. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Składał w tej sprawie wyjaśnienia. https://nczas.com/2019/01/14/ma-tupet-morderca-adamowicza-stefan-w-nie-przyznal-sie-do-stawianych-mu-zarzutow/
  Ps..Absurdalne. Najpierw piszą że ma zaburzenia psychiatryczne. Był leczony. A teraz nagle sensacja kiedy nie przyznaje się do winy? Czy leci z nami psychiatra na pokładzie? Może ma schizofrenię? A może tak mu kazano mówić? I jeszcze ten komentarzyk pt "ma tupet". DLACZEGO TUPET ? Taki rozkaz. Zresztą to nie ma znaczenia, bo niedługo się powiesi. Chyba nikt nie sądzi, że mocodawcy pozwolą mu ot tak, jak zwykłemu mordercy, odsiadywać sobie wyrok. A co ma mówić? mówi to, co mu powiedzieli zleceniodawcy, słuchaj, masz żółte papiery, posiedzisz pół roku, a później w nagrodę wyjedziesz sobie na wczasy do Juraty, dorzucimy ci jakąś dupę, trochę koksu i kilka Dżonów Łokerów, wchodzisz w to?! Jest chory, nie zasługuje na karę śmierci. Stefan W. jest produktem lewicowego wymiaru sprawiedliwości, który go skazał za ciężkie przestępstwa na 4 latka. Powinien siedzieć ale wyszedł bo go rozgrzeszono. Było RÓBTA CO CHCETA? to żem se zrobił!
  Składka na dobrego adwokata dla tego pana! Za te mieszkania nieprzeliczone, 36 kont, z łapówkami na nich i za tą codzienną krzywdę szarego człowieka.
 • @kula Lis 68 19:53:34
  "Stefan W. jest produktem lewicowego wymiaru sprawiedliwości, który go skazał za ciężkie przestępstwa na 4 latka."

  Zgadza się.
 • @kula Lis 68 19:31:36
  Bzdurne tezy.
  Ukształtowanie osoby niezrównoważonej do takiego czynu - jest operacją trudną. To się robi względem rzeczywiście ważnych osób.
  Czy Adamowicz taki był?
  Nie aż tak.

  Nie podkręcajmy atmosfery - i tak jest wiele ognisk zapalnych. Niech pan się zajmie sprawą konferencji antyirańskiej, bo to sprawa znacznie poważniejsza.
 • @kula Lis 68 19:53:34
  Ależ dzisiaj odlatujesz:) No cóż, przeżywasz to bardzo żywiołowo bo śledzisz na bieżąco, jednak ja to bym Cię nie wybrał na przywódcę państwa nuklearnego.
  Za Myśl Polska http://www.mysl-polska.pl/1790
  Po zaatakowaniu nożem prezydenta Gdańska, nic już w Polsce nie będzie takie samo. Zdarzały się wcześniej sytuacje krańcowe, w których z powodów politycznych zginął człowiek – choćby w Łodzi – ale nigdy jeszcze nie miała miejsca sytuacja, jaka wydarzyła się w Gdańsku, czyli udany zamach na przedstawiciela władzy, w tym przypadku samorządowej.

  Trudno dzisiaj dociec, co kierowało nożownikiem. To wyjaśni śledztwo. Przynajmniej taką mam nadzieję. Wiele wskazuje, że mamy do czynienia z osobą niezrównoważoną, odreagowującą swoją krzywdę. Tak przynajmniej wynika z okrzyków, jakie zamachowiec wznosił. Ale obojętnie, jakie rezultaty przyniesie śledztwo, wydarzenie to z pewnością wpłynie na sytuację polityczną w kraju.

  Jeszcze zanim prezydent Gdańska trafił na stół operacyjny, rozpoczęły się polityczne harce. Nieuniknione, bo Paweł Adamowicz, to postać w polskiej polityce znana, będąca w ostrej opozycji do rządu. Fighter, z którym w Gdańsku każdy musi się liczyć. Dzisiaj, trafiony nożem, staje się dla opozycji symbolem brutalizacji życia publicznego. Nie bez kozery, wszak każdy widzi w jak wściekłym ulu żyjemy.

  Polskie życie publiczne stało się przekleństwem. Rządzą nim dramaty i krew. Nienawiść i zemsta. Zapiekłość i swoisty sadyzm. Tak, sadyzm, bo niczym innym przecież nie jest stosowana namiętnie w polityce zasada nie brania jeńców, czyli ich wyrzynania. Wprawdzie zawodowego, medialnego i politycznego, ale jednak.

  Polska potrzebuje przełomu. Przełomu radykalnego. Nie ideologicznego, prawicowego czy lewicowego. Potrzebuje przełomu zasad, przełomu personalnego oraz mentalnego. Dlatego, że nawa życia publicznego – i nie chodzi tylko o rząd - spoczywa dzisiaj w rękach środowisk niebezpiecznych, spychających nas w przepaść nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej.

  Niestety, nie potrafię być optymistą. Wzajemna nienawiść wdrukowywana Polakom każdego dnia, w pierwszym rzędzie dotyka tych, którzy to robią. Tych, którzy odpowiadają za klimat i jakość naszego życia publicznego. Nie mamy dzisiaj żadnych autorytetów, bo zostały splute i sponiewierane, a ci którzy mogliby nimi być, kierując się instynktem samozachowawczym, z życia publicznego się wylogowali

  Polska dzisiaj, to jeden wielki dramat. Kraj na wskroś teoretyczny. Silny jedynie pyskiem i knutem (służbami) w stosunku do własnych obywateli. Polska dzisiaj, to ryba rozkładająca się od głowy. Państwo żyjące w świecie wyimaginowanych zagrożeń, agentów i spisków. Polska, to jedna wielka psychodelia, podkręcana z zewnątrz, gdzie szkodliwa dla nas narracja, trafia na jakże podatny grunt.

  Mam nadzieję, że prezydent Gdańska się wyliże, bo sprawia wrażenie silnego chłopa. Nie jest z mojej politycznej bajki, ale nikt o zdrowych zmysłach nie może godzić się na to, co się stało. Źle się dzieje. Naprawdę źle. Naprawdę, czas na przełom. Radykalny. Do imentu.

  Maciej Eckardt
 • @lorenco 20:04:54
  Dlatego drogą wyjścia jest oparcie na idei (Rzeczypospolitej) i CP, a nie na ludziach - nawet postaciach kryształowych, bo i takie zostaną przez wrogów Polski oplute i znieważone.
  A dotychczasowe "autorytety" (Kuroń, Geremek, Michnik, Bartoszewski itd.) chyba utraciły wpływy.
  Stąd wrażenie bezhołowia. Ale jeśli zdamy sobie sprawę, że grupować się należy wokół idei - wtedy wygramy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:22
  Gdzie tu groźba? Makabryczny telefon od seniora.( tytuł u sakiewki)..."Zginął Adamowicz, a jutro..."..Zatrzymaliśmy 72-letniego mieszkańca Warszawy, który dzisiaj po południu zadzwonił do WCPR i groził Prezydentowi, tłumacząc „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Więcej
  Po otrzymaniu informacji Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI szybko ustalili miejsce zamieszkania osoby. Zabezpieczono telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany jeszcze dzisiaj trafi do policyjnego aresztu. O wszystkim poinformowano prokuraturę.
  https://niezalezna.pl/254407-makabryczny-telefon-od-seniora-zginal-adamowicz-a-jutro

  Ps...Jesteście niesamowici. 72 letni groźny i bezwzględny przestępca zatrzymany. Brawo kurwa. Tak się rodzi sukces i bezpieczne państwo. Gdzie tu widzicie groźbę? To jest troska o życie PAD! Brak znamion czynu zabronionego. Bijecie pianę, a sąd i tak go uniewinni. To nie jest groźbą może ... To jest ostrzeżenie. Dajcie spokój warszawska policjo. Wszystko co warszawskie to platfusowe a więc żałosne, jak ściganie 72-latka. Zaczyna się robić makabrycznie. Ale nie bój się zarówno GW jak i TVN będą podgrzewać atmosferę. Dziadka pogonili a mocodawcy ci którzy są w 100% odpowiedzialni za ten syf nienawiści - Nowaki, Arłukowicze, Budki, Wałęsy, Nurowskie, Środy, Gretkowskie, Hartmany, etc.. dalej chodzą po stacjach TV i sieją nienawiść. Jesteście Jojo i prokuratorzyny silni wobec słabych a słabi wobec silnych. Nic się nie zmieniło.
 • @lorenco 20:04:54
  Jednak nie wylizał się.
 • @kula Lis 68 20:26:43
  O kurcze. Mam 71, czyli za rok po mnie przyjdą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:41
  A niech w końcu przyjdą, nie będę musiał się z tobą męczyć :P
 • @kula Lis 68 20:28:03
  Przecież wiem, podałem po prostu - moim zdaniem - ciekawy tekst.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:41
  "Trza"ten rok po prostu jakoś miło spędzić:) A jak nadejdzie za rok ten dzień, kiedy w drzwi załomoce warszawska policja, opierdo. ić ją, niech da spokój i zmiata:)
 • @AgnieszkaS 20:59:33
  Cmentarna hiena Tusk:
  - Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać w imieniu nas wszystkich - gdańszczan, Polaków i Europejczyków - że dla Ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą, przyrzekamy Ci to. Żegnaj Pawle.
  ps.
  Donaldzie Tusku cmentarna hieno ...
  Chcę ci dzisiaj Donaldzie obiecać w imieniu nas wszystkich -
  Polaków i Europejczyków - nas wszystkich, że obronimy Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą....... przed Wami. Przyrzekamy Ci to Donaldzie.

  To nie kolejny wariat, tylko jeszcze jeden cyniczny drań.
  Kanalia zwykła .
 • @AgnieszkaS 20:59:33
  "Ja dokładnie obserwowałam budowanie nienawiści względem PiS przez krańcowo liberalne media amerykańskie za czasów prezydentury Obamy." - bardzo ciekawe zajęcie ta dokładna obserwacja budowania nienawiści.
  ""PiS, PO - jedno zło" jest typową narracją antypolską. Nie posądzam znakomitej większości głosicieli tego hasła o niewiedzę, a wręcz uważam, że w pełni zdają oni sobie sprawę z tego, co czynią."- może Pani jako dokładna obserwatorka budowania nienawiści, wytłumaczy swoje publiczne tu oskarżenie o celowy antypolonizm osób, które uważają, że układ magdalenkowy czyli POPIS jest dla Polski zły?
 • @Husky 21:26:30
  Podobnie jak prezydent Duda i wielu z PO i PIS.
 • @lorenco 21:27:04
  Chcę zwrócić uwagę, że za "okrągłego stołu" nie było ani PiS, ani PO.

  Owszem, te partie kontynuują układ, ale w zależności od sytuacji.
  Czyli - jesli wykażemy się determinacją możemy sporo ugrać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:22
  Najlepiej, moim zdaniem, idei Słowiańszczyzny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:42:16
  Ci sami ludzie są u żłoba z przerwami na TKM a jak się zwali, czy AWS czy PC, czy UD czy KLD itd. to jedno i to samo.
  A dla mnie i jak sądzę dla większości Polaków najważniejsze jest utrzymanie naszych najbardziej optymalnych, obecnych granic Polski!
 • @lorenco 21:49:52
  Dodałbym do tego warunki normalnego życia - bez żadnych ekstrawagancji. Niestety - to jest zagrożone.
 • @AgnieszkaS 22:04:20
  Jeszcze ciało Adamowicza nie ostygło a ta Qrwa polityczna buduje sobie powrót do Polski.Polityka na grobach?
  Pamiętamy "Zabić Kaczora" Polowanie na Kaczki" "Jednej qrwy PISowskiej mniej" po śmierci Poseł Jolanty Szczypińskiej. "dorżniemy watahę" Przed tym obroni tą zakłamana wsza?

  Niech ten człowiek milczy cała spirala nienawiści idzie w 99% od niego
  Cynizm i obłuda hard level.

  ps.
  sorry za język ale o nim nie da się inaczej pisać
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 21:54:44
  Nie, proszę Pani, zarzutów Pani nie stawiam w sprawie obserwacji i interpretacji, zapytałem wyraźnie o publiczne oskarżanie tu na Neonie przez Panią, o antypolonizm osób, które uważają, że rządy PO i PiS były/ są i najprawdopodobniej będą złe dla Polski.
  Hasło jest proste, jedna partia drugiej warta: a w polityce zagranicznej to już wręcz z dzióbków sobie spijają.
  Pani jest zakochana w PiS inni w PO. Się tam między sobą sami kłóćcie i nie mieszajcie w to Polaków i tych co mają odrębne zdanie, proszę nie oskarżać o antypolonizm.
 • @kula Lis 68 12:23:29
  Nie ma żadnej wojny Polsko Polskiej. Nie ma żadnego podziału wśród Polaków.
  Od 44' trwa wojna Polaków z pomiotem przywiezionym tu na tankach z czerwoną gwiazdą i zdrajcami którzy przeszli na ich stronę.
  Cała prawda....i śmieszy mnie jak w mediach mówią o jakimś podziale wśród Polaków.
  Wciąż trwa walka Polaków z czerwona zarazą!
  Nie będzie w Polsce dobrze do momentu, aż nie uporamy się z czerwonym gównem,i tymi którzy po prostu dali im się ogłupić lub kupić
 • @kula Lis 68 20:28:03
  Gdyby ktoś pytał o kwalifikacje albo zawód Donalda Tuska, odpowiadam : cmentarny lanser, hiena cmentarna.

  https://pbs.twimg.com/media/Dw5t8TOW0AAnarf.jpg


  ps.

  Chcecie zrozumieć dzisiejsze słowa Tuska?! Sięgnijcie po...

  https://pbs.twimg.com/media/Dw5bOh7W0AAluQt.jpg
 • @Husky 23:20:04
  Skąd tak dobrze znasz Tuska?
  Poprzednio u niego pracowałeś? (czyt. trollowales)
  Czy może Kaczelnik ci opowiadał jak jego braciszek z nim chlal?
 • @AgnieszkaS 23:02:01
  Nie chcę aby rządziło PO z przystawkami i Biedroniem, żeby było jasne!
  Jeśli ma być PiS, nie może rządzić samodzielnie lecz w koalicji z partiami polskimi i narodowymi, trzeba zatem obserwować scenę polityczną w naszym kraju.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:28:23
  Szkoda że mnie na to chlanie nie zaprosili
  Była by okazja tej rudej wszy w mordę napluć
  Ale jeszcze nic straconego
  pzdr.
 • @jasiek
  Podzielam twoje spostrzezenie o mozliwosci inscenizacji tego zabujstwa .warunki wrecz komfortowe ,pólmrok ,zgielk,wielotorowosc zdzarzen odwracajacych uwage.Nawet amator niemial by problemu z inscenizacja,krew, cofajace sie ostrze to standardy. nawet osoby blisko stojaxce nie byly by w stanie zauwazyc mistyfikacji.. Ilosc spraw jakie mozna by ugrac na takim przedstawieniu jest wrecz przogromna..W przypadku Papieza tez jest wiele zagadek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:59:52
  Warunki normalnego życia będą wtedy, jak ci, którzy chcą rządzić w Polsce według zasady: jestem Polakiem, mam obowiązki polskie!
  Czyli to tak proste, że kilkuletnie dziecko to rozumie! Nie obowiązki izraelskie, amerykańskie, niemieckie, unijne czy ukraińskie!

  Do tego, ze względu na nasze położenie, historię, która poprzez to położenie przez wieki była dla nas fatalna, Polska powinna zostać państwem wieczyście neutralnym, tak jak Austria czy Szwajcaria.
  Za Wiki:
  Państwo wieczyście neutralne, to państwo, którego neutralność jest stanem trwałym. Do uzyskania statusu państwa wieczyście neutralnego nie wystarcza jednostronna deklaracja państwa. Musi ona zostać uznana przez inne państwa (innych członków społeczności międzynarodowej). Trwała neutralność wynika z umowy międzynarodowej lub decyzji samego państwa, ale akceptowanej przez społeczność międzynarodową.

  Państwo wieczyście neutralne deklaruje nieuczestniczenie w konfliktach zbrojnych prowadzonych przez inne państwa. nie wchodzi w sojusze o charakterze wojskowym, wojskowo-politycznym ani polityczno-wojskowym, oraz faktycznie nie używa siły zbrojnej wobec innych państw, nie przystępuje do toczących się działań zbrojnych prowadzonych przez inne państwa, a także nie udostępniania swojego terytorium państwowego i swoich zasobów państwom pozostającym w konflikcie zbrojnym.

  Niepodległość oraz integralność terytorialna państwa wieczyście neutralnego podlega gwarancjom i ochronie ze strony innych państw. Posiadanie statusu państwa wieczyście neutralnego nie stanowi jednak przeszkody dla zorganizowania i utrzymywania infrastruktury wojskowej oraz sił zbrojnych przez nie. Państwo neutralne ma prawo do bronienia swojej niepodległości i terytorium (prawo do samoobrony). Jednak państwo to nie powinno przystępować do sojuszy wojskowych. Państwa trwale neutralne mogą jednak uczestniczyć w innych organizacjach międzynarodowych, np. ONZ, Unia Europejska, Rada Europy itd. Status neutralny państwa, musi zostać uznany przez inne państwa - nie jest możliwe jednostronne ogłoszenie neutralności.
 • @Husky 22:59:11
  Bardzo lubię "Kalinkę". Boję się jednak, czy nie jestem czerwoną zarazą przez to?
  https://www.youtube.com/watch?v=b8nvPjKMDh0
 • @Husky 22:59:11
  Popatrz Husky też na to, jakie jeszcze dobre kilka lat temu mieliśmy piękne wojsko, które oszołomiło czerwony pomiot:
  https://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE&t=320s
 • @Husky 00:47:44
  Masz tu dane:
  twitter - https://twitter.com/donaldtusk
  FB - https://www.facebook.com/europeancouncilpresident/

  Napisz do Tuska osobiście, że jest rudą wszą i chcesz mu w mordę napluć.
  Po co to tu piszesz, wątpię, żeby czytał na Neonie.
 • @AgnieszkaS 00:26:51
  "PiS i partie polskie"...
  Bardzo ładnie to ujęłas :)
  Może jeszcze będą z ciebie ludzie?
 • @Husky 00:47:44
  To se ne vratit...
  Chlali i to dobrze. Z Parkowej do Belwederu rzut beretem :))
  Kaczelnik osobiście nie szarpie herr Donalda bo wie, że to był ulubiony kumpel od flaszki bliźniaka.
  Życie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:35:16
  Ponoć nie szarpie też herr Donalda, bo boi się, że Donald zje mu kota - przecież Tusk ma wilcze oczy:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:35:16
  Podsycanie nienawiści polega na używaniu pejoratywnych określeń osoby - jak w twoim przypadku "Kaczelnik".
  To właśnie takie postawy i tworzenie nieuzasadnionych zarzutów tudzież przekłamań - w czym np. "niezły" jest Zawisza, prowadzi do podbudowywania atmosfery w której brak współpracy, a rozwija się nienawiść.

  Tyle, że do tej pory (patrz Cyba) było to kierowane do PiS. Obecnie następuje "powracająca fala" i takie działania mogą tworzyć zdarzenia jak w Gdańsku.
  O to chodzi? Do tego dążysz?
 • @lorenco 01:06:49
  To podejście jest błędne.
  Nikt nie zagwarantuje nam neutralności.
  Przecież polska doktryna państwowa (Rzeczypospolita) zakładała brak wojen ekspansywnych, ani też współpracy z państwami takie wojny prowadzącymi.
  Właśnie to stanowisko przyczyniło się do utraty niepodległości jak tylko Polska została osłabiona.

  Pierwszym złamaniem tej zasady było wysłanie wojsk do Iraku i za to powinni odpowiadać wszyscy ci, którzy się do tego przyczynili - czyli i PiS, i PO i SLD, czy PSL. Wszystkie te partie powinny być zdelegalizowane jako działające przeciwko Polskiej Racji Stanu, a ich przywódcy osądzeni.

  Zupełnie odrębną kwestią jest konieczność tworzenia potęgi militarnej, ale o charakterze odstraszającym. Tylko w ten sposób możemy zachować niepodległość. Czyli wszystko to, co wskaże potencjalnemu agresorowi, że nie opłaca się atakować i okupować Polski.

  Współpraca z NATO, czy przynależność do UE w żadnym wypadku nie może przekraczać tych pryncypiów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:44:04
  To się okaże niebawem. Trzeba obserwować, co się będzie działo z zamachowcem (na razie wiadomo, że to zwykły rozbójnik, który miał bliskie spotkania z psychiatrą - podobno). Warto przy okazji zauważyć, że w ostatnich latach w Europie prawie wszystkich zamachów dokonali islamscy radykałowie z przeszłością... kryminalną (drobni złodzieje, handlarze narkotykami, nadużywający alkoholu [sic!] itp.). Prawie wszyscy też w krótkim czasie zostali zabicie przez policję w podobnych miejscach (np. stare magazyny).
 • @lorenco 17:28:40 żona prosiła by ci odpowiedzieć
  Kolego lekarze bez diagnosty kiedyś zwanego laborantem by nie istnieli. Za tzw. komuny mieli nikłą wiedzę z diagnostyki, tylko ci po WAMie coś umieli. Dzisiejsi to już poziom zero, żenada. Także nikłą wiedzę posiadają dzisiejsi diagności, są osobne kierunki. Legarze nie wiedzą co to analiza płynów mózgowo-rdzeniowych, ustrojowych, nie potrafią odczytać wyników podanych przez diagnostę. To kompromitacja zawodu. Żona zdiagnozowała bo lekarze byli bezsilni, brak wiedzy u 17 latka chorobę Wilsona (poczytaj sobie co to za choroba) za co ojciec chłopca był jej wdzięczny, chciał jej markami zapłacić, ona odmówiła. Czy np lekarz który wziął kopertę od rodziny "leczonego" a po badaniu przez żonę płynu mózgowo rdzeniowego już trupa czym był bardzo zaskoczony. Mógłbym ci wiele przykładów niekompetencji czyli braku wiedzy lekarzy opisanych przez żonę podać. Dzisiejsi studenci medycyny brakiem wiedzy kompromitują siebie i uczelnie, co po występach w telewizyjnych programach widać, słychać i czuć. Nie chciałbym u nich się leczyć, żona także, bo zna bardzo dobrze to pazerne na pieniądze środowisko. Teraz co do mojej wiedzy z ratownictwa, mamy odnawiane co 5 lat kursy, bo w naszym zawodzie tego się wymaga.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:33:30
  // w czym np. "niezły" jest Zawisza//

  "niezły" jest Zawisza???
  to geniusz w sianiu fake newsow !!1


  Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zabił psychol, bandzior
  Nie było żadnego mordu o podłożu politycznym❗️❗️
  - Jeżeli ktoś uważa inaczej, czy to z prawej strony czy z lewej to zwykły z**b
 • @Husky 09:56:22
  Prezydencki minister wprost o zabójstwie Adamowicza. „To był atak na państwo polskie”(sic!) Państwo polskie zostało tym aktem zaatakowane - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Zginął prezydent wielkiego miasta, zginął samorządowiec, zginął człowiek na służbie" - podkreślił Mucha. https://niezalezna.pl/254451-prezydencki-minister-wprost-o-zabojstwie-adamowicza-to-byl-atak-na-panstwo-polskie

  Ps..Prawa strona PiS wpisuje się w narrację PO i lewactwa. To nie dobrze wróży.
 • Co do mediów polskojęzycznych, to zgoda. Zacznę od polskojęzycznych mediów z Torunia
  dzielących nie tylko Polaków ale również katolików. Zaliczę do tego również siejące nienawiść media Kurskiego. Pewie i TVN poczesne miejsce zasiądzie Jeśli zaś chodzi o politykow to trzeba wymienić PO-PIS.

  Co potrafią zrobić toruńskie media polskojęzyczne niech przykładem będzie ksiądz Jacek Dunin-Borkowski. kapłan co nie rozumie czym jest nauka Jezusa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:33:30
  Co tu jest pejoratywnego?
  Kaczynski Naczelnik.
 • @Zawisza Niebieski 16:50:55
  Cóż. KK jest tak zjudaizowany, że trudno tam o odniesienia do nauki Chrystusa.
 • @Husky 09:56:22
  „A do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć, nie dając w zamian nic.” Józef Piłsudski
 • @kula Lis 68 18:18:55
  Skąd Piłsudski wiedział że będzie kiedyś ktoś taki jak zdegenerowany kurdupel z Żoliborza? Prorok jaki czy co?
 • @Husky 09:56:22
  "Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zabił psychol, bandzior
  Nie było żadnego mordu o podłożu politycznym❗️❗️"
  Zmień karmę (może na mniej koszerną) bo dalej gadasz debilizmy i masz problemy ze słuchem - co u psa oznacza poważny problem:
  - psychol nie zaplanowałby dokładnie co do szczegółu takiej napaści (plakietka, spokojne odczekanie do najodpowiedniejszego momentu, przemówienie...)
  - gdybyś zmienił karmę to byś usłyszał jego "manifest/występ" wygłoszony tuż po zaciukaniu Adamowicza że musiał zginąć bo był z PO a PO wsadziło go do więzienia.
  Powtórzył to w co uwierzył - co ludziom od lat wciskał łachmyta z Żoliborza: o Sądach z PO. I to plus nagonka na WOŚP skończyła się tak jak skończyła
 • @AgnieszkaS 20:08:37
  Więc i Pani się myli (jak sądzę również "wyznawczyni PIZzz")
 • @AgnieszkaS 20:17:31
  Z niektórymi się nie da - nie zrozumieją. Najpierw trzeba się zniżyć do ich poziomu (najczęściej umysłowego)
 • @AgnieszkaS 20:59:33
  Tylko,że to Tramp podpisał ustawę 447.
  Umacniamy przecież. Kupujemy amerykańska broń i energonośniki. Czyli Amerykanie się bogacą
 • @lorenco 23:47:55
  Lepper i LPR kiepsko na tym wyszli. PiS, czyli stronnictwo żydo amerykańskie słucha się swoich mocodawców. Także sojusz z narodowcami , to ,,sojusz wilków z owcami.
 • @AgnieszkaS 00:26:51
  Byłby tragedią dla partii polskich
 • @lorenco 01:16:39
  To piosenka skomponowana za Cara.
 • @Hades 19:46:27
  // bo dalej gadasz debilizmy //
  Lepiej gadać debilizmy niż nim być
  Jak myślisz, jeśli myślisz
 • @lorenco no i co, wyszło na to, że żona miała rację.
  Prokuratura podała, że były tylko 2 ciosy. [„Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny” wynika ze wstępnej opinii, którą w środę otrzymała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Na ciele samorządowca znaleziono dwie głębokie rany w okolicy serca oraz jamy brzusznej. „Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych” – powiedziała Wawryniuk. Wyjaśniła, że na ciele prezydenta znaleziono dwie głębokie rany w okolicy serca oraz jamy brzusznej.]


  Czyli Adamowicz był już trupem na estradzie po 2 minutach od ciosu w serce. Tym razem WSI przegięło z tą skomplikowaną operacją i zmarnowaniem 20 l krwi o rzadkiej grupie „D” jak dygnitarz. Koszt operacji 200 tys. zł, „operacji” na godzinnych! zwłokach (nóż w serce o 20 a operowali o 21!). Adamowicz był trupem, gdy przywieźli go do szpitala. Może były jakieś funkcje życiowe, ale nie było najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie. Przez blisko 24 godziny mogły być podejmowane decyzje firmowane jego nazwiskiem. Antydatowane tym bardziej. Nie mówiąc już o znikaniu dokumentów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031