Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
897 postów 14819 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Żałoba narodowa a hejt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie podoba mi się decyzja Prezydenta tycząca ogłoszenia żałoby narodowej z racji śmierci Adamowicza.

 

 
 
I to nie chodzi o to, że nie popieram tej opcji politycznej. Tu chodzi o szacunek dla Polski i polskiego społeczeństwa.
Zdarzenie jakie miało miejsce jest, w moim przekonaniu, incydentem o charakterze kryminalnym, czynie dokonanym przez osobę niezrównoważoną emocjonalnie. Owszem, dotyczy to osoby piastującej stanowisko z wyboru, ale o lokalnym charakterze.
Zdarzenie jest związane z regionem - zarówno jeśli chodzi o sprawcę jak i ofiarę.
Czy jest jakiekolwiek przełożenie tej sytuacji na całą Polskę?
 
Moim zdaniem - nie. A nawet więcej. Nadawanie takiego charakteru temu zdarzeniu niejako je "nobilituje". A wszelkie działania "podbijające bębenek" nie są właściwe - mogą pobudzać do podtrzymywania animozji społecznych na tym tle.
 
Owszem, żałoba powinna dotyczyć Gdańska. Może całego województwa, ale nie powinna dotyczyć całego kraju.
Pomijając to, że niedługo może być ogłaszana przy jeszcze mniej spektakularnych zdarzeniach.

KOMENTARZE

 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  wszystko na sprzedaż, a zwłaszcza słowa współczucia, którymi można się przypodobać wyborcom.

  Czy nie podobnie było z pokojem pułapką? Zginęło 5 żądnych emocji dziewczynek. Każdego dnia ginie na ulicach więcej ludzi, w tym ludzi całkowicie niewinnych, takich, co to nigdy za kółkiem nie siedzieli.

  Tych jakoś władza nie żałuje, mimo, że jest WSPÓŁWINNA ich śmierci, czynnie współwinna, uchwalając prawo, nadzorując budowę i eksploatację dróg, dopuszczając pojazdy i kierowców do ruchu, i .... ogólnie organizując społeczeństwo i jego sposoby transportu.

  Przyznaję, że reakcja władz zmierza do podniesienia temperatury sporów, oraz wzmacnia teorie spiskowe, które już powstają jak grzybki po deszczu.
 • I tak właśnie
  by to rozumiano w normalnym kraju, w normalnych układach. A tu jeszcze samolot rządowy, bo pani małżonki pewno nie stać na bilet powrotny czy na aerotaxi. A tymczasem inni Polacy w podobnie dramatycznych sytuacjach nie są wożeni rządowym taborem. Ani nie mają innej pomocy.
  Co więcej, w normalnym kraju już by się toczyło postępowanie (na razie wyjaśniające) przeciwko organizatorowi imprezy (że źle ją zakwalifikował formalnie, co ma swoje skutki prawne, że nie dopilnował bezpieczeństwa). Bo to wszak organizator odpowiada... A u nas zamiast w/w racjonalnych kroków, robi się świeckiego świętego z pana o dziwnych, bywało, zagrywkach*. I ani słowa o przesłuchaniu organizatora...

  * Smutną ironią jest fakt, że człowiek zamordowany przez nożownika wcześniej wiele razy usiłował sprowadzić do swego miasta duży kontyngent imigwałtów (dla których nożownictwo jest częścią kultury)...

  No nic, za zmarłego i rodzinę się pomodliłam, tyle mogę. Jednak niech emocje wywołane tragicznym wydarzeniem nie wyłączą nam rozumu...
 • PS
  Gwiazdki się nie chcą dać wbić.
 • @interesariusz z PL 09:32:28
  Te ruchy Dudy,Szydlo i innych to dzialania majace nie dopuscic u tzw.opinii publicznej zarowno tubylczej jak i "swiatowej",a wypowiedzial sie Swiatowy Kongres Zydow,do wrazenia,ze po cichu nie sa wcale tak przeciwni temu co sie stalo.Owsiak obnazyl sie liczac dalej pieniadze,a lewactwo oczywiscie potepilo TVP za ujawnienie tego jak i odpowiedzialnosc jego za przebieg imprezy.Onet wyje .Goebels to przy nich naprawde zero.
  Kiedy i kto poda go do Sadu za te impreze?
 • @interesariusz z PL 09:32:28
  Tu Duda się nie popisał.
  Ciągle będzie Adriankiem, póki nie zrozumie, że jego obowiązkiem jest kierowanie się Polską Racją Stanu, a nie ugrywanie jakichś korzyści.
 • @bez kropki 10:01:20
  Rzeczywiscie, cos sie zahakowalo.
 • @Herkules 10:14:40
  Przy obecnych sędziach nikt się nie odważy.
 • Wojtas.
  5*****.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:20:24
  Tak dlugo jak na jego facjacie bedzie goscil jego glupawy usmiech tak dlugo bedzie dowodzilo to,ze jeszcze nie dojrzal.
 • @Krzysztof J. Wojtas końca cyrku nie widać.
  Prezydencki minister wprost o zabójstwie Adamowicza. „To był atak na państwo polskie”(sic!) Państwo polskie zostało tym aktem zaatakowane - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Zginął prezydent wielkiego miasta, zginął samorządowiec, zginął człowiek na służbie" - podkreślił Mucha. https://niezalezna.pl/254451-prezydencki-minister-wprost-o-zabojstwie-adamowicza-to-byl-atak-na-panstwo-polskie
 • @kula Lis 68 10:37:23
  ktokolwiek probowalby w obecnych warunkach stonowac te retoryke natychmiast bylby oskarzony o wspoludzial.Tok zacietrzewienia podobny do:jak nie Unia to Bialorus!
 • @Herkules 10:45:04
  Prawa strona PiS wpisuje się w narrację PO i lewactwa. To nie dobrze wróży.
 • @kula Lis 68 10:37:23
  No tak.
  Jeśli impreza była zgłoszona i spełnione były wymogi - zdarzenie może być uznane za naruszenie porządku w państwie.

  na razie jednak nie ma co do tego jasności. Wypowiedź Muchy była nie na miejscu i nieuzasadniona.
 • @Herkules 10:45:04
  Będzie dymisja Andruszkiewicza? Nowy kandydat na „winnego” w sprawie śmierci Adamowicza. Mimo padających apeli o nieupolitycznianie śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, część komentatorów nie czeka nawet do jego pogrzebu. Trwa wskazywanie „winnych” lub tych, którzy się do tego rzekomo przyczynili. Tym razem przypomniano sprawę niedawno powołanego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza.

  https://nczas.com/2019/01/15/bedzie-dymisja-andruszkiewicza-nowy-kandydat-na-winnego-w-sprawie-smierci-adamowicza/
 • @Herkules 10:45:04
  Fala hejtu po słowach polityka PiS ws. żałoby po Adamowiczu. „Nie mam podstaw do ogłoszenia żałoby w Gdańsku.” A wystarczyło przeczytać cały komunikat. https://nczas.com/2019/01/15/fala-hejtu-po-slowach-polityka-pis-ws-zaloby-po-adamowiczu-nie-mam-podstaw-do-ogloszenia-zaloby-w-gdansku-a-wystarczylo-przeczytac-caly-komunikat/
  Ps..Nad tym Narodem należałoby ogłosić nieustającą żałobę. Polin teraz to wariatkowo pełną gębą. Powinien Dzwon Zygmunta zabić, że najemnik niemiecki zmarł. Tłum dobrze wytresowanych roboli. Wiedzą tyle ile trzeba żeby robić co im się każe. To gwarancja że będzie się coraz lepiej żyło (z tego tłumu) tym co wiedzą choćby cokolwiek. Jestem dobrej myśli, roboli należy kształcić tylko na tyle na ile jest to konieczne. Co i jak mają myśleć to im się zapoda w odpowiednim czasie, he he.
 • @Herkules 10:36:32
  Jakby zaczął dojrzewać, w co szczerze wątpię, to Żorżeta i jego żydowscy przyjaciele z NY przypomną prezydentu, żeby nadal był zielony
 • Wszelkie pompy związane z tym wydarzeniem są próbą zamazania przez polityków swej w tej sprawie winy
  Z jednej strony w Polsce nie często, w porównaniu z innymi krajami, zdarzały się morderstwa polityczne, czy to władców, czy to rządzących pochodzących z wyboru, dlatego to wydarzenie jest wyjątkowe. Na pewno żałoba powinna obowiązywać w Gdańsku, gdzie zamordowany był prezydentem, reszta to już chyba zbyt duża pompa.
  Z drugiej strony widać iż rządzący przestraszyli się, tego, że dalsze rozbudzanie nienawiści między Polakami dla wypełnienia zasady, dziel i rządź może się dla nich skończyć tragicznie.

  Ta żałoba narodowa jest tylko i wyłącznie dla uspokojenia sumień rządzących, dzielących nas by rządzić. Nie sądzę, by rodzinie była ona potrzebna.
 • @Herkules 10:45:04
  Żydzi też opłakują Adamowicza i mieszają go w politykę. Bo „głośno i wyraźnie wypowiadał się przeciw antysemityzmowi w Polsce”. https://nczas.com/2019/01/14/zydzi-tez-oplakuja-adamowicza-i-mieszaja-go-w-polityke-bo-glosno-i-wyraznie-wypowiadal-sie-przeciw-antysemityzmowi-w-polsce/
  Ps..Normalnie szopka. Już niedługo w "Rzeczpospolitej Przyjaciół – POLIN" obwieszczą nastanie nowego Holo-kaustu wymierzonego w zwolenników koszerności, synagog itp innych hanuk. Aj-waj na cały kraj… i do przodu! Adamowitz vel Adamowicz był 100% żydem stąd ten Lauder robi mu laudację. Żydki zawsze ujmowali się za złodziejami, rączka rączkę myje. Tak to na pewno był antysemicki motyw zbrodni. ajwajj..przerażający, istny "cholokałst"...albo ubój rytualny? Cytat: "sprzeciwiał się skrajnie prawicowemu ekstremizmowi, a atak na niego to napaść na wartości tolerancji". Polska prokuratura powinna natychmiast przesłuchać tego żyda, bo coś widać wie nt. zleceniodawców tego zabójstwa. Bo jest oczywistym , że psychol-zabójca żadnym prawicowym ekstremistą nie był, a "wartości tolerancji" miał w tyle. Więc logicznym jest, że wg w/w żyda mord zlecili jacyś "prawicowi ekstremiści, przeciwni tolerancji".
 • @Herkules 10:45:04
  Cały świat jest wstrząśnięty tym co się w Polsce stało;
  -Australijscy dziennikarze przypomnieli animację w TVP, która w zniesławiający, nienawistny sposób przedstawiła Owsiaka i WOŚP i „miała antysemickie tony”.
  -niemiecki „Welt” podkreśla, sugeruje, że motywem napaści na prezydenta Gdańska mogła być „zemsta za wyrok więzienia”.
  -The New York Times” podkreśla polityczne motywy ataku nożownika. Zwraca uwagę, że Adamowicz został ponownie wybrany na prezydenta miasta w listopadowych wyborach, które „podkreśliły głęboki podział między liberalnymi miastami Polski a konserwatywnymi wsiami.
  -Rosyjska telewizja Russia Today podała, że atak na Adamowicza potepili „nawet najwięksi polityczni rywale burmistrza”.
  -Brytyjski dziennik „The Guardian” pisze, że prezydent Adamowicz został „dźgnięty nożem na scenie przed tysiącami widzów”. Cytuje też burmistrza Londynu, który na Twitterze napisał, że jest „wstrząśnięty zamachem na Pawła Adamowicza.
  -O ataku napisała nawet arabska stacja Al Jazeera. Podkreśliła, że stało się to podczas zakończenia akcji „największej organizacji charytatywnej” w Polsce.
  – Parlament Europejski uczcił Adamowicza minutą ciszy ,
  – Jestem wstrząśnięty brutalnym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Modlę się i mam nadzieję, że wyjdzie z tego napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans. I widzicie Timmermans wy się modlicie? Chyba do socjalisty Goebelsa. Menda. Nie dodali, że Owsiak ma męczennika. Co z tego wyniknie to naprawdę nie wiadomo.
 • @Herkules 10:45:04
  Ziemkiewicz bezlitośnie o deklaracji Tuska po śmierci Adamowicza: „To jakby Larry Flynt obiecywał, że obroni świat przed pornografią”. https://nczas.com/2019/01/15/ziemkiewicz-bezlitosnie-o-deklaracji-tuska-po-smierci-adamowicza-to-jakby-larry-flynt-obiecywal-ze-obroni-swiat-przed-pornografia/
  Ps..Ten człowiek tzn Tusk zwariował, albo się boi, że resztę życia spędzi w więzieniu! Przed kim on chce bronić, chyba przed sobą i koleżkami, którzy chcą sprzedać Polskę i oddać KOŁCHOZOWI UE!
 • @kula Lis 68 11:31:06
  https://russian.rt.com/world/article/592468-polsha-mer-gdansk-ubiystvo
 • @Herkules 10:45:04
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/200_eurokaczek_plastusie_lech_niewielki_nczas.jpg

  Rachoń zawieszony za banknot z Gwiazdą Dawida w programie Pieli. Wcześniej zabrali mu część pensji za Cejrowskiego. Michał Rachoń został zawieszony jako wydawca programu „Minęła 20” za rzekomy „antysemityzm” w animacji „Plastusie” wyemitowanej w trakcie trwania programu. Coraz więcej wskazuje na to, że to wewnętrzne przepychanki w telewizji rządowej. https://nczas.com/2019/01/15/rachon-zawieszony-za-antysemityzm-czy-to-wewnetrzna-walka-w-tvp/

  Ps...To tylko pokazuje jakim wolnym państwem jest Polska.W Związku Radzieckim takie "wybryki" Rachonia też byłyby niedozwolone. Szkoda Rachonia naiwny myślał, że pracuje w wolnej telewizji. Gwiazda Dawida jest antysemicka? Naprawdę? To chyba należałoby chyba porządnie spałować tych wszystkich antysemitów, którzy co roku przybywają na tzw. Marsz Żywych owinięci w takie płachty z Gwiazdą Dawida..Nowa ambasador Izraela powiedziała że sojusz polsko-amerykański stanie pod znakiem zapytania jeśli ustawa o polskich obozach nie zniknie. Pis tak się wystraszył, że teraz jak ognia boi się jakichkolwiek nawiązań do żydów. W trakcie poprzednich rządów rozkazy przychodziły z Niemiec, a teraz z Izraela. Biedny ten nasz kraj rządzony przez bałchowalcze elity. Bojkotujmy TVP dopóki nie wywalą Kurskiego-ma rozum Brata Jarosława-dalsze oglądanie doprowadzi do odbudowy TVPO. Jarosławie Kaczyński zrozum, że największą bronią wrogów Polski są MEDIA. Brak w niej prawdziwych patriotów zakończy się klęską Polski.
 • @Herkules 10:45:04
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/r%C3%B3%C5%BCalski-1.jpg
  Fighter MMA „Różal” Różalski szaleje w Polsacie. Agnieszka Gozdyra zaniemówiła, jak to usłyszała [VIDEO] Polityczna poprawność jeszcze nie wszędzie dotarła. Przekonała się o tym prezenterka Polsatu Agnieszka Gozdyra, która zaprosiła do rozmowy figtera z MMA Marcina Różalskiego. Słysząc co on mówi, sama Gozdyra po prostu zaniemówiła. A Różalski przedstawił polską wersję patriotyzmu. Nie bał się stwierdzić, że jest nacjonalistą i uważa, że w sytuacji zagrożenia ojczyzny trzeba za nią nawet umrzeć a nie uciekać. A widziałaś tą falę nachodźców? Tych doktorów, te kobiety, te dzieci? Ja widzę samych zdrowych facetów mówił popularny Różal.

  https://twitter.com/twitter/statuses/1084028272529362944

  Gozdyrze, po tyradzie Różala ewidentnie zabrakło śliny w ustach. Bo dziwnie wytatuowany osiłek okazał się od niej znacznie bardziej inteligentny, wygadany, a przede wszystkim uczciwy intelektualnie.

  Źródło: Twitter
  Ps..I to był ostatni raz jak go zaprosili do telewizji. Niewygodny, aż zdziwienie że to puścili. Różal nigdy nie owija w bawełnę. Trzeba mówić prawdę a nie być poprawnym politycznie. I pomimo, że nie do końca podoba mi się jego styl, to szanuję tego człowieka za jego prawdziwość i zdzieranie sztucznej obłudy chyba w każdej przestrzeni w jakiej się znajdzie. Szacun i sukcesów na arenie sportowej. Powtórzę, że największymi wrogami Polski i Polaków są żydzi.
 • @kula Lis 68 11:56:47
  Przypominam o potrzebie ograniczenia epistolarnych wywodów na moim blogu - zwłaszcza nie dotyczących bezpośrednio notki.
  Przegięcie może spowodować zablokowanie.
 • @Zawisza Niebieski 11:12:51
  //Z drugiej strony widać iż rządzący przestraszyli się, tego, że dalsze rozbudzanie nienawiści między Polakami dla wypełnienia zasady, dziel i rządź może się dla nich skończyć tragicznie.//

  A dla was czym?
 • @Husky 23:01:50
  Chyba chodziło mu o wszystkich polityków.
 • Żydowska moralność Kalego a nie żaden Hejt
  W ogóle co to za słowo "hejt" w języku Polskim nie ma takiego słowa.

  Hejt to był przeciw Lepperowi, przeciw Jaruzelskiemu, przeciw PRLowi, przeciw Janukowiczowi, Przeciw Irakowi, Iranowi, Syrii, Jugosławii, Libii...
  To był hejt .. oficjalny an wielką skałę na skalę globalną finansowany miliardami dolarów... celowo prowadzący do podburzania do nienawiści do przelewu krwi... a jak si`e nie udawało to "hejterzy" organizowali krwawe prowokacje by media Hejterów miały pożywkę (snajperzy, broń chemiczna,
  kłamstwa o mordowaniu niemowląt w szpitalach...pokazywanie trup~w terrorystów kosowskich jako zamordowanych cywilów...itd itp.
  To był hejt ...

  Dzisiaj ci sami "hejterzy" gdy ludzie się już na nich poznali i zidentyfikowali dość dobrze globalnych bandytów...wołają że w sieci rodzi się hejt ..mowa nienawiści...że to jest groźne ...
  i kto to mówi... to tak jakby Hitler apelował o pokój w 1945r.
  jakby Arabia Saudyjska nawoływała o prawa kobiet...
  albo żydzi promowali mówienie prawdy czy krytykowali grabienia zasobów innych państwa ..albo apelowali o prawa Palestyńczyków do posiadania swojego kraju.
  To coś jak miłość pedofila do jego ofiary..

  Rzygać się chce jak widzę żydowskich sługusów załamujących ręce .. bo hejt.. a pytam coście robili jako solidaruchy w PRLu.. to nie był hejt .. na ulotkach, na ambonie, na szeptankach...(internetu jeszcze nie było)
  Hejterzy się obudzili całe kariery i bogactwa zdobyli dzięki hejtowi
  a teraz i drażni hejt czyli sprawiedliwa ocena ze strony zgnojonych ludzi.
 • @Oscar 12:16:34
  Należy odróżniać żydowsko/anglosaski hejt od polskiej nienawiści.

  To zupełnie różne pojęcia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:38:49
  Tu zgoda ... to różne pojęcia.

  Hejt żydowski do wprost szczucie do nienawiści by zabić cudzymi rękoma bo jest na tym zarobek..
  Hejt Polaków to hejt ofiary przeciw grabieżcy, okupantowi, zdrajcom.

  Który z tych hejtów należy zwalczać ?
  żydzi twierdzą że ten drugi ... (ofiary do oprawcy)
  bo ten pierwszy, żydowski (szczucie oprawcy przeciw ofierze) to przecież tylko "sama żywa prawda medialna" w żydowskich mass mediach.
 • @Oscar 14:01:05
  Nie.
  O ile o hejt - znaczenie bliskie.

  Nienawiść - to jak rozłożymy znaczenie słów składowych: nie - nawiść.
  A nawidzę cię, to lubię, chcę przebywać w twoim towarzystwie. Bywało też , że określało się tym miłość dwojga ludzi.
  Zatem - nienawiść - to chęć usunięcia kogoś (czegoś) ze swego otoczenia, ale nie ma tam sugestii zniszczenia, zamordowania itp. jak w hejcie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:39:15
  nikt tego tak nie rozumie...
  a ważne jest potoczne rozumienie, znaczenia słowa.

  Filozoficzne interpretacje nie mają żadnego znaczenia w procesach masowych... z udziałem zwykłych ludzi bez żadnej filozoficznej wiedzy.
 • @Oscar 16:48:04
  Dlatego tak ważna jest rola edukacyjna zwłaszcza mediów, które obecnie podają tylko własne rozumienie takich słów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY