Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
897 postów 14819 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Adamowicz i Lech Kaczyński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie podoba mi się rozdmuchiwanie sprawy związanej ze śmiercią Adamowicza.

 

Żal mi go jako człowieka, żal też rodziny i traumy związanej z sytuacją.
 
Jednak nadawanie tej, jednak przypadkowej śmierci z ręki frustrata (no, chyba, że za tym stoją służby - wtedy nerwowe poczynania władz miałyby uzasadnienie), znaczenia politycznego i do tego tworzenie aureoli świętości wobec tej postaci - jest co najmniej niestosowne i budzące poczucie niesmaku.
Nie ma sensu pisać o tym, gdy  nie miał jeszcze miejsca pogrzeb. Nawet nie wypada.
Ale, jeśli z Adamowicza robi się tak świetlaną postać, to trzeba sobie też zdać sprawę, że rzutuje to  na pamięć o śp.Lechu Kaczyńskim; czy faktycznie zasługi śp. Prezydenta Polski nie zostały wyolbrzymione? 
Wszystkim zainteresowanym tematem należy dać to pod uwagę. Bo świadomość społeczna nie ma cech dowolnego kształtowania i ,w zwłaszcza polskich warunkach, potrafi zmienić kierunek.
 
Drugi element, który należy rozpatrzeć, to kwestia podejścia do bezpieczeństwa publicznego.
W Polsce nie ma tradycji mordów politycznych (poza okresem powojennym), a te które miały miejsce w całej naszej historii - można policzyć na palcach.
Także zamachy o charakterze terrorystycznym nie są polską specjalnością. Zdarzenia albo są losowe, albo można mówić o działaniach służb (bo jak np. tłumaczyć spalenie się mostu w Warszawie).
Medialna nagonka o rzekomym zagrożeniu i poczynania związane z ochroną, wobec niewielkiego faktycznego zagrożenia, stworzyły atmosferę pewnego rodzaju zabawy publicznej w poszukiwanie terrorystów, których nie było. Efektem jest, że procedury bezpieczeństwa były nie do końca przestrzegane, a przypadek frustrata wyraźnie je naruszył. Zwłaszcza, że te procedury nie były dla frustratów tworzone, a dla "profesjonalnych" terrorystów. Stąd luka w działaniach ochroniarskich.
 
Dlatego można mówić, że winę za powstałą sytuację ponoszą "elity", gdyż to one stworzyły całokształt sytuacji umożliwiających zaistnienie takiego zdarzenia.
Wniosek stąd, że "burza medialna" związana z tym aktem wynika ze świadomości winy i stąd próba odrzucenia "gorącego kartofla".
 
Moim zdaniem, sytuacja jest niekorzystna dla całego obozu władzy i dalsze jej rozdmuchiwanie może tylko pogłębić podziały w postrzeganiu "elit" - zwłaszcza tych medialnych, ale i decydenckich - i prowadzić do społecznych frustracji.
Byłoby więc celowe,  w interesie wszystkich, aby stonować wypowiedzi i nie "podbijać bębenka" społecznych nastrojów. Nadać zdarzeniu właściwy wymiar.

KOMENTARZE

 • Wojtas.
  Akurat w Gdańsku to zabójstwo to była sprawa kryminalisty i czuba. Podobno ... bo nie można wykluczyć jakichś zakulisowych działań i '' inspiracji '' z tej lub drugiej strony .... Plusem w tej sprawie jest to, że wrogowie i zdrajcy uświadomili sobie, że nawet mając swoich kumpli u władzy i w sądach nie będą bezkarni .... Ci z nich którzy są bardziej kumaci i znają trochę historię Polski pamiętają o SZTYLETNIKACH. Za Wikipedią : ''Sztyletnicy – nazwa zbrojnej i dywersyjnej organizacji utworzonej przez polskie państwo podziemne w okresie powstania styczniowego.'' (...) '' Sztyletnicy z sekcji żandarmerii tajnej mieli za zadanie wykonywać wyroki śmierci na szpiegach, zdrajcach powstania oraz egzekwować wyroki orzeczone przez powstańcze sądy narodowe.'' (...) '' liczbę ofiar sztyletników szacuje się na 1007 osób, w tym 951 śmiertelnych.''
 • @Autor
  Takie zalecenia zawsze daje strona przeciwna do tej po której pojawił się męczennik. To dyktuje podstawowy rozsądek polityczny, bo męczennik, a zwłaszcza świeży jest poważnym politycznym atutem.
 • @programista 09:52:04
  A może "zrobiono wodę z mózgu" temu frajerowi, a ten się "wyżył" nie na tym, na kim miał?
  Właśnie takiego "przestawienia wajchy" boi się obóz władzy. A w Polsce to możliwe.
 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  mimo wszystko uważam, że notka

  https://zielonypredator.neon24.pl/post/147191,udzial-panstwa-polskiego-w-zamachu-na-prezydenta-gdanska

  jest jedyną, która trochę zachacza o rzeczywistość, i odpowiedzialność.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:07:04
  Opozycja ma teraz swojego męczennika.
  Obóz władzy doskonale wie z własnych wieloletnich działań, jak bardzo użyteczny politycznie jest własny męczennik. Staje więc teraz przed zadaniem "wygaszenia" jego znaczenia.
 • @kula Lis 68 11:43:01
  A dlaczego nie na Wawelu?
 • Z internetu:
  Zico Artur: KOLEJNY TEKST OBOWIĄZKOWY DO PRZECZYTANIA!

  „Pracowałem w wojsku i później policji. Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę , i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście. To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem . 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego. 3 razy niż typowego kuchennego .Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego . Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości .Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy .

  Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje sie na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek.Człowiek sie rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia.
  Zobaczcie jak wyglada corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

  Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki.!
  Zgodnie z tym co przekazano – ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

  Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału . Tutaj to nie był amator po prostu.

  Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest . Znał procedury , harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media , były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę , ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

  Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości . Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego. W czasie gdy każdy może wygooglowąc że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko sie kupy nie trzyma.!

  Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń . Oglądaliśmy różne konkursy , mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer.To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

  Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj . Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

  Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

  Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu . . Znam statystyki jako były protokolant .
  Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają.Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi , nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła .

  Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.
  Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym . Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem .

  Oceniajmy po owocach. A efektem ma być , że nie żyje Pan Adamowicz i odchodzi Jurek. Komu miało by na tym zależeć. Rabusiowi bankowemu?”
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:45:05
  Nie wiem, un z Gdańska, Bazylika Mariacka także w Gdańsku, być może dlatego. Zapytaj tego z Bazyliki Bradtke. Niebawem pewnie i kanonizacja będzie.
 • Są pewne podobieństwa i różnice między tymi śmierciami
  Podobieństwa:
  1) Obaj w chwili śmierci byli urzędującymi urzędnikami pochodzącymi z wyboru.
  2) Obaj zginęli w wyniku politycznej wojenki polsko-polskiej

  Różnice:
  1) Kaczyński był prezydentem kraju Adamowicz miasta
  2) Adamowicz zginął jako ofiara, nie przyczyniając się do swej śmierci, Kaczyński ponosi przynajmniej częściową polityczną odpowiedzialność za śmierć swoją i osób, które powierzyły mu swe życie.

  Osobiście jestem przeciwny pochówku urzędników władzy wykonawczej w kościołach. Te czasy się skończyły, gdy w Polsce skończyli się królowie. Polska, przynajmniej wedle konstytucji jest krajem świeckim. Zmarłym, zasłużonym urzędnikom należy się miejsce godne, ale na cmentarzu, w miejscu przeznaczonym właśnie dla urzędników.

  Panie Krzysztofie tej sprawy nie można wyciszać, bo to jest zamiecienie jej pod dywan.

  Żadna śmierć nie powinna być nadaremna, dlatego sprawa ta powinna pociągnąć za sobą pewne zmiany, choćby odejście ze stanowiska Kurskiego jak również części jego ludzi, którzy z telewizji państwowej stworzyli tubę partii rządowej ziejącą "miłością PiS" na wszystko, co nie pisowskie. Sprawa powinna doprowadzić do kroków wychładzających podziały jakie PO-PIS utworzył w narodzie dla rządzenia metodą, dziel i rządź, czy inaczej wyborami mniejszego zła. Dziś możemy pochylić się nad żalem rodziny, ale nie wolno nam doprowadzić do tego, by śmierć ta poszła na marne, by zrobić to, co trolle PiS-owskie chcą zrobić, ot był to atak człowieka niepoczytalnego. to jest efekt wojenki polsko-polskiej.
 • @Zawisza Niebieski 12:38:00
  Skoro TVN i inne media polskojęzyczne nie mają żadnych oporów w kreowaniu fali hejtu (nie nienawiści) do PiS, to PiS ma prawo, mając poparcie większości społeczeństwa, do reaktywnej odpowiedzi.

  Za katastrofę smoleńską odpowiadają służby nadzorujące lot - czyli rząd z premierem Tuskiem na czele.
  LK nie miał wpływu na choćby kontrolę stanu technicznego samolotu. Za to odpowiadał rząd.

  Właśnie takie sugestie u Pana się pojawiające tworzą atmosferę hejtu.
 • @kula Lis 68 11:43:01
  Panie Kulalis, proszę o ograniczenie "mowy miłości PiS", bo inaczej ja zapytam się kogo pochowali w nekropolii królów Polski.
 • @wercia 12:01:24
  Babskie gadanie.
  Jest film.
  Gostek idzie w kierunku Adamowicza i mając ukryty nóż w dolnych partiach ubrania, uderza zaraz po wyciągnięciu. Czyli cios od dołu. Dalej -(nie przyglądałem się) ale chyba jak w opisie. Sytuacja, moim zdaniem, naturalna.
  Nie doszukiwałbym się tu specjalnego szkolenia itp. To jest chore.
 • @programista 11:25:50
  Ciągle szuka się "świętych III RP".
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:50:39
  "Lecz tę rozważcie smutną okoliczność:
  Tacy poeci, jaka jest publiczność!"
  Adam Asnyk

  Jeżeli na Polaków działa kult świętych czy męczenników to ich się szuka. Jest popyt to znajdzie się i podaż.
 • @Zawisza Niebieski 12:47:28 no to masz mowę miłości PO...
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lMWQwNC9wLzIwMTkvMDEvMTUvODI1LzM3MC84MzVlZDZmMmJlZjc0Zjg1OTdjYjM5YTQxMzZiNzFiNC5wbmc=.png

  Poniżej mowa miłości czy język nienawiści? niebieski.... Oto obraz kwintesencji apolityczności sędziowskiej. Czy trzeba czegoś więcej? To przecież samooskarżenie. Wystarczy tylko wyciągnąć wnioski i wysiudać z palestry, gdy się nie wie, jak zachować. To takie kręcenie bicza na siebie. Czysty masochizm. To egzemplarz wyjątkowej bezczelności, nienawiści i bezmyślności. W Polsce mamy wyjątkowo tandetne podróbki sądowych elit w postaci tzw samozwańczej kasty. Pobłażajcie dalej takim ludziom jak ta kobieta a dojdzie do jeszcze większej tragedii. Obie wyglądają jak dwie lesbijki prowadzące księgarnię. Po takich wypowiedziach zastanawiam się co ma do powiedzenia prokurator generalny? Przecież te kobiety zgodnie z obowiązującym prawem powinny być już zatrzymane i postawione im zarzuty do podżegania nienawiści. Monika Płatek to latorośl komunistycznego funkcjonariusza Zenona Płatka, a Kamińskiej nie trzeba przedstawiać. Cóż "nadzwyczajna kasta" w pełnej krasie. Nic dodać, nic ująć. >>>


  Wymyśliła pojęcie „kasty”, a dziś wzywa do odwetu i czystek! Sędzia Kamińska: "Ja pragnę zemsty na tej władzy". Szokujący popis pogardy, skrajnego upolitycznienia i gróźb w wykonaniu sędzi Ireny Kamińskiej! Była prezes stowarzyszenia „Themis” stała się sławna jako autorka określenia „kasta” w kontekście sędziów. W trakcie niedawnej konferencji organizowanej przez współfinansowaną przez Georga Sorosa, fundacji „Batorego”, dała upust swoim frustracjom, W nienawistnym i pełnym zacietrzewienia przemówieniu stwierdziła, iż chce dokonać zemsty na obecnej władzy. To nie koniec! Publicznie domagała się czystek w służbach specjalnych! https://wpolityce.pl/polityka/429656-ujawniamy-sedzia-kaminska-ja-pragne-zemsty-na-tej-wladzy

  Ps..To znaczy, że osoby te nie mogą pełnić służby ani w wymiarze sprawiedliwości, ani też być nauczycielami. To oni są winni atmosfery nienawiści w życiu społecznym, gdyż publicznie nawołują do zemsty. Ona nie wymyśliła pojęcia Kasta ona tylko wyartykułowała swoje poczucie wyższości nad podsądnym społeczeństwem z którym może zrobić co chce. Oni się koronowali i swoje rodziny na zawsze since 1945. Czy to nie są groźby karalne. Czy to nie kwalifikuje się jako mowa nienawiści. Dlaczego nie ma żadnej reakcji. Gdzie są prokuratorzy i policja? Sędzia który który ogarnięty jest chęcią zemsty nie może być sędzią. Wypowiedzi tej sędzi świadczą o tym, że nigdy ta pani nie powinna zostać sędzią. To jest haniebne, że osobniczka o mentalności KAPO z Auschwitz może być sędzią w Polsce! Będą szkolić w więzieniach kosiarzy i wypuszczać ich na wolność lub przepustki, czy sami się wezmą za dożynanie pisowskiej watahy? Czy ktoś wreszcie zajmie się profesorkami i wariatami w togach? Kiedy komisja etyki przy SN wywali te osoby z grona zacnych sędziów? To to powinno być na zasiłkach a nie pełnić funkcje sędziego czy uniwersyteckiego guru. Obrzydliwe ile tego tałatajstwa zabiera głos. Czy wypowiedzi tej pani "kasty" nie uzasadniają pozbawienia jej uprzywilejowanej emerytury "sędziowskiej"? Więc na co czekacie, pisowska władzo? To jest przecież forma groźby i zastraszanie. Teraz prawie 40% społeczeństwa oddającego głos na PiS ma czuć się zagrożonych zemstą kasty? Ja niestety zaczynam tak się czuć! mądry ERDOGAN wiedział jakim zagrożeniem dla kraju jest plugawa i rozwydrzona kasta sędziów....i zawczasu z nimi się rozprawił. Oj, przydałby się nam taki "polski Erdogan" wtedy w mig by się zorientowali, skąd wyrastają im nogi, kto im płaci i czyimi powinni być sługami, a nie "panującymi"...ZMIAŻDŻENIE SAMOWOLKI SĘDZIÓW TO BYĆ ALBO NIE BYĆ POLSKI!
 • @programista 13:03:41
  Byłbym za Timmermansem jako następnym kandydatem.
  Swoich, mimo wszystko, szkoda.
 • @Zawisza Niebieski 12:47:28
  Pochowali Prezydenta RP wybranego przez Naród z Małżonką. Dotarło do pustego łba czy nie?
 • @kula Lis 68 13:22:06
  To nierealne by dotarło.
  Daj sobie z nim spokój , wiesz w jakiej traumie jest.
  Stracił kolegę partyjnego.
  Więc wybacz mu i zrozum go.
  On tak już ma....zawsze
 • @Zawisza Niebieski 12:38:00
  Adminie wszystkich adminow, proszę o ograniczenie "mowy miłości PO", bo inaczej ja zapytam się czy w domu wszystko ok.?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:49:59
  A z czego będzie bidok żył
  Z czego

  Owsiak mu da?
 • @Husky 13:31:25
  Ciekawa hipoteza...Czy pamiętacie co Schetyna powiedział 1 marca 2018 o Adamowiczu? "Podejmuje decyzje bez Platformy i musi za to zapłacić"! Jest to na wielu stronach:

  wpolityce.pl radiogdansk.pl trojmiasto.eska.pl fakty.interia.pl www.gazetaprawna.pl

  www.pap.pl

  Sprawdźcie to sobie w Google. Bo pewnie będą to usuwać. Adamowicz został zaatakowany przez kryminalistę który napadał na banki. Ja uważam że ten atak został wykonany na zlecenie. Takim prymitywnym kryminalistą można kierować jak małym dzieckiem, a po fachowym praniu mózgu (mind control) jest kandydat do wykonania jednorazowego zlecenia który nawet nie wie, że został cynglem - samobójcą. Teraz pewnie skręci kark w areszcie i ślad się urywa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:49:59
  a jak by wyglądał Pana zdaniem atak profesjonalny nożem ?

  Bo moim zdaniem tak właśnie działają wywiadowcy, komandosi.. śmierć ma być cicha niespodziewana, zaskakująca, nie do obrony... ofiara ma zginą bez szans na obronę...a Adamowicz to był duży facet..

  Tylko na filmach musi być dużo akcji, krzyku, machania rękoma...
  w praktyce wojskowej jest całkiem inaczej.

  Wydaje mi się że "wercia 12:01:24" całkiem racjonalnie to napisał.

  Też jestem zdania że to była zorganizowana akcja...
  Dowodem pewnie będzie śmierć samobójcza zamachowca.
  Organizatorzy w tym pewnie "przyjaciel" zamachowca który go podjudził do tego nie mogą dopuścić by zaczął mówić.
  No chyba że w Gdańsku prokuratorzy i sędziowie są bardzo "zdyscyplinowani" i organizator ma pełną "kontrolę" nad wydarzeniami..
 • @kula Lis 68 13:22:06
  Odkąd prezydentów Polski chowa się na Wawelu? Jakich to wielkich dokonań dla Polski poczynił ten "prezydent Polski"? Traktat, czy może dowodzenie samolotem w drodze do Smoleńska?

  Zamordowanego Gabriela Narutowicza na Wawelu nie pochowano.
 • @Oscar 14:37:07
  Powiem więcej...
  Sam Adamowicz mógł być współorganizatorem zamachu na siebie...
  Niemożliwe ? Możliwe i potrzebne.
  Adamowicz to duży facet i ubrany w zimowe grube ciuchy.
  atak skuteczny powinien być dokonany od przodu...Adamowicz mógłby się obronić..ma długie ręce...
  A wykluczyć taką okoliczność można zrobić tak...jak zwykle się robi na scenie..
  Miało być serdecznie miało być w klimacie miłości i szczęścia. Ludzie mieli się kochać, ...spontanicznie...
  Wystarczyło Abramowiczowi powiedzieć że na scenie w kulminacyjnym momencie jeden prosty chłopak rzucie mu się na szyję z miłości..za tak wielkie zebrane dary... to Adamowicza "ustawi" medialnie...
  Wykluczone ? Całkiem możliwe i realne...

  Adamowicz dopuszcza zapowiedzianego człowieka do siebie (bo tak ustalono)... a ten już bez najmniejszych problemów zadaje dwa profesjonalne ciosy nożem...
  a wszystko w momencie kulminacji która zaciemnia obraz...fajerwerki

  Nieprawdopodobne ? wystarczyło słówko na osobności do ucha Adamowicza... a świadek Adamowicz nie żyje.

  .
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:49:59 prokuratura podała, że były tylko 2 ciosy.
  [„Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny” wynika ze wstępnej opinii, którą w środę otrzymała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Na ciele samorządowca znaleziono dwie głębokie rany w okolicy serca oraz jamy brzusznej. „Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych” – powiedziała Wawryniuk. Wyjaśniła, że na ciele prezydenta znaleziono dwie głębokie rany – w okolicy serca oraz jamy brzusznej.]


  Czyli Adamowicz był już trupem na estradzie po 2 minutach od ciosu w serce. Tym razem WSI przegięło z tą skomplikowaną operacją i zmarnowaniem 20 l krwi o rzadkiej grupie „D” jak dygnitarz. Koszt operacji 200 tys. zł, „operacji” na godzinnych! zwłokach (nóż w serce o 20 a operowali o 21!). Adamowicz był trupem, gdy przywieźli go do szpitala. Może były jakieś funkcje życiowe, ale nie było najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie. Przez blisko 24 godziny mogły być podejmowane decyzje firmowane jego nazwiskiem. Antydatowane tym bardziej. Nie mówiąc już o znikaniu dokumentów.
 • @Oscar 14:37:07
  Ciche zabójstwo na scenie, a później przedstawianie się i okrzyki?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:41:42
  Chodziło o zaskoczenie ofiary...reszta to dezinformacja...
  kierowanie śladów na fałszywe tropy...
  W więzieniu go "torturowali" a klawisz twierdzi że miał wyjątkowe warunki i mówiono do niego per "proszę Pana".

  Ktoś tu kręci .. kto ?

  Ja nie twierdzę że wiem... jak tylko składam znane fakty .. w prawdopodobne historyjki.... czyli otwieram pola śledztwa..

  Bo uwalić wszystkie tropy łatwo... uznać że świr działał sam... najlepiej by popełnił samobójstwo... w piątek... i zamknąć sprawę..
 • @Oscar 15:11:41
  Przecież Adamowicz był umoczony w różne afery oprócz tego, że chciał na siłę do Gdańska sprowadzać dzicz muzułmańską.
 • @kula Lis 68 16:44:03
  Temu nikt nie zaprzecza... był coś jakby szefem mafii Gdańskiej...w ramach PO. Ale przed ostatnimi wyborami miał nie startować z ramienia PO (pogniewali się ?) a jednak wbrew PO wystartował jako "niezrzeszony" i wygrał...
  To wojna w łonie Gdańskiej mafii.

  Dodając do tego fakt że PIS teraz nie wystawi swojego do wyborów uzupełniających można przypuszczać że była umowa PO -PIS że Gdańsk jest PO ... Adamowicz złamał tę umowę... i pokonał PO swoich dawnych kumpli. Ruskie chwalą Adamowicza po śmierci...może to tylko kurtuazja..
  ... a może Adamowicz jednak naraził się Gdańskiej mafii z korzeniami w PO.

  Tylko gdybam...nie lubię Gdańska choć to część mojej młodości.
 • @Oscar 16:57:57
  Dziwna i niespotykana rzecz to to, że prezydent Gdańska był operowany. Po ujawnieniu danych z sekcji o ciosie nożem w serce jest oczywiste dla każdego medyka, że ten człowiek żył jeszcze na tej estradzie 2-3 min. Dalej leżał około 20 min. do przyjazdu pogotowia (był reanimowany czyli wyciśnięto z ciała resztkę krwi, dosłownie) po czym trafił około godz. 21 do szpitala na stół operacyjny. Zwracam tylko uwagę, że mózg żyje w takich warunkach ok. 15 min. więc po co było robić operację na zwłokach? Komu potrzebne były te 12 godzin do ogłoszenia śmierci skoro zgodnie z tym co przekazano w telewizjach człowiek nie żył już 20:05?
 • @Oscar 16:57:57
  Niesamowite, że dalej wałkowany jest temat – chyba dla półgłówków….na 99% to była egzekucja publiczna żeby sędzia, prokurator i inny konfident który chciałby mówić o Amber Gold czy innych gdańskich szwindlach siedzieli cicho ….. Budżet gdańska to ponad 3mld zł tzn ponad 3 tysiące milionów zł! Więc jest co kraść ! Przecież to elementarz.
 • @Oscar 16:57:57
  "Temu nikt nie zaprzecza... był coś jakby szefem mafii Gdańskiej...w ramach PO."

  To wskazywałoby, że napady na SKOKi były ustawione, a wykonawca rzeczywiści poczuł się wykorzystany przez PO.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:14:36
  Też mnie to uderzyło że wybierał głównie Skoki czyli banki "PISowskie".
  To by potwierdzało jego współpracę z PO pewnie na poziomie służb specjalnych albo policji... to jedna Gdańska mafia.

  ale to też każe się zastanowić czy jak go posadzili a nie chronili za skoki na Skoki to nie uznał że musi się zemścić.

  To dobry klimat by go "wypuścić" na Adamowicza... który też się naraził PO czyli Gdańskiej mafii.. o czym bandzior nie musiał wiedzieć..
 • @Zawisza Niebieski 12:38:00
  Mam bardzo złe zdanie o prezydenturze LK, ale to kapitan jest ,,pierwszy po Bogu,, jeśli idzie o władzę na pokładzie samolotu. To nie LK ponosi odpowiedzialność za życie pasażerów, tylko decyzje kapitana .
 • @zbig71 19:00:19
  Nie wiem czy pamiętasz może lot L.K. do Gruzji, gdy LK zrobił awanturę, że to on jest dowódcą wszelkich wojsk i to jego mają się piloci słuchać? W następnym locie, czyli do Smolenska masz rozmowę między Protasiukiem i Kazaną, gdzie wyraźnie jest powiedziane, że to Kaczyński podejmuje decyzję, gdzie odejść na zapasowe lotnisko. Kazana "Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji". Kazana mówi, mamy próbować aż do skutku. Gdyby to Protasiuk, czyli kapitan na pokładzie tego samolotu był pierwszym po Bogu, to oni by wszyscy żyli, ale rządzili Kaczyński, "dowódca wojsk", co nakłaniał, że się zmieszczą. Efekt, tak jak większość deform przeprowadzanych przez PiS, wielkie Bum.
 • @Oscar 16:57:57
  Matka informowała o niepokojącym zachowaniu Stefana W.? Policja potwierdza przyjęcie zgłoszenia. https://niezalezna.pl/254744-matka-informowala-o-niepokojacym-zachowaniu-stefana-w-policja-potwierdza-przyjecie-zgloszenia
 • @Zawisza Niebieski 19:13:43
  Tak, ale Protasiuk mógł im powiedzieć ,,gońcie się dziady. Przynajmniej formalnie to do niego ostatecznie należała decyzja, czy lądować, czy nie. To, że te 2 obrzydliwe karakany miały(a jeden ma nadal) zapędy autorytarne to wiadomo nie od dziś. Ale co by zrobił Kaczyński, jakby K.Protasiuk go olał? Zabrał by mu stery od samolotu? Uważam, że wina spoczywa na decyzji kapitana.
 • @kula Lis 68 18:14:30
  Z innej beczki:Pań Nikt, czyli Tomasz Gryguć w ostatnim komentarzu: Ciemne okulary Jaruzelskiego zostały zamienione na różowe Owsiaka w ramach transformacji. Myślałem że padnę:+))
 • Mnie zastaanwia
  dlaczego nie ma postępowania wyjaśniającego wobec organizatora (Urząd Miasta, Orkiestra, Owsiak et consortes). Robieniem świeckiego świętego zasłania się zwyczajny bur*el organizacyjny? I odpowiedzialność osobistą zmarłego prezydenta?
  Ale przynajmniej przestali mendzić o dzikach.
 • @bez kropki 21:19:44
  Mnie nie zastanawia. Owsiak jest kandydatem do Nobla(ile razy Alfred Nobel się już w grobie przewrócił z tych wszystkich ,, noblistów,,?)więc obecnie nikt mu nie będzie podskakiwał. To samo dotyczy P.Adamowicza. też zaczyna być ,, ofiarą reżimu PiS. I kolejnym świętym.
 • @wercia 12:01:24
  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/147208,juz-wiemy-kim-byl-adamowicz#comment_1521743
 • @zbig71 19:51:13
  Konfabulacjas; żadnego lądowania nie było. To rosyjska i PO-wska narracja.
  Sugeruje, że chcą się uwolnić od winy za zaistniałą sytuację.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY