Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 15435 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

ACTA Adamowicza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyraźnie widać, że "sprawa Adamowicza" jest świadomie i celowo rozdmuchiwana, a ze zwykłego aktu kryminalnego o podłożu chorobowym, tworzy się problem o wręcz międzynarodowym charakterze.

 

 
Wniosek jaki się nasuwa jest oczywisty - ci, którzy dążą do wprowadzenia kontroli sieci społecznościowych wykorzystują okazję do przeprowadzenia swych niecnych zamiarów.
Obawiam się, że wobec hejtu jaki sączy się ze strony zainteresowanych  wprowadzeniem zamordyzmu, gdzie wszelkie uwagi niezgodne z oficjalną linią są bezwzględnie tłumione bądź przedstawiane w negatywnym świetle, akcja przyniesie spodziewane rezultaty.
Można się spodziewać, że w bardzo niedługim czasie pojawi się projekt ustawy sejmowej zwalczającej zjawisko hejtu w mediach społecznościowych. Bo tam, gdzie nienawiść jest podsycana (Sejm, Senat, media głównego nurtu wspomagane przez środowiska lewackie), będzie to dopuszczalne w ramach "wolności wypowiedzi".
Oczywistą oczywistością zaś jest, że nadzór nad tym będzie miała "nadzwyczajna kasta" sędziowska.
 
Smutne w tym wszystkim jest to, że tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tych zamierzeń władz. Można tylko obserwować, kto wspierać będzie te poczynania. I tu można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że po raz pierwszy wystąpi współdziałanie "totalnej" opozycji i PiS.
 
A Jackowski przepowiada, że z powodu jakiejś mało znaczącej i przepchniętej kolanem ustawy, dojdzie do dużego protestu społecznego i to z ofiarami.
O to władzy chodzi?

KOMENTARZE

 • Po raz pierwszy?
  Totalna i PiS zawsze zgodnie głosują w sprawach zasadniczych, szkodliwych dla Polski i Polaków.
  Dlatego twierdzę, że PiS i PO to jedno zło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:23:51
  A co z .nowoczesną, "partią miłości" Biedronia, czy SLD?

  PS. A jakie jest twoje kryterium szkodliwości dla Polski i Polaków?
  Odważysz się to określić?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:59
  Przystawki są tak samo warte. Czasami zagłosuja na nie, żeby "pięknie się różnić" wiedząc doskonale, że to nic nie kosztuje a można zarobić jakieś punkty.

  Zadałeś trudne pytanie...
  Pierwsza sprawa, która przychodzi mi na myśl to zadziwiająca zgodność wszystkich partii w popieraniu szkodliwej dla PRS polityki zagranicznej, która prowadzi do izolacji Polski i zamyka drogę do dialogu na przyszłość. Druga to np. zgodne milczenie w sprawie 477. Przykładów i kryteriów można podać więcej. Cały ten syfiasty system jest do wymiany.
  Weź przykład Andruszkiewicza - jak był w MW i Kukiz 15 mówił jedno, jak powołano go do rządu to naprostowal poglądy. Tak to działa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:59
  PiS wprowadza Terror +. Kolejna akcja Widelec. Rezultaty będą takie same czyli ośmieszenie policji. Kiedy będziecie zamykać za myślozbrodnie? Brudziński to marionetka skacze jak wyborcza zagra. A czy będziecie też zatrzymywać żydów Niemców, Amerykanów za groźby karalne w kierunku nas Polaków. Czy tylko otrzymaliście rozkaz od wyżej wymienionych by karali nas Polaków, a wy jak grzeczne pieski będziecie wykonywać polecenia ..Ale jest takie przysłowie kij ma dwa końce …..Kiedyś był taki slogan:
  Młodzież – Partia – Gierek.
  Na dziś: Brudziński – Pałka – Cela.
  Brawo Joachimie, nie żałuj sobie -teraz widać kim jesteś. /// PiS zaczął bronić interesów lokalnych mafii. Przypomnę, że PiS doszedł do władzy na obietnicy pogonienia lokalnych mafii. Rząd amerykański likwiduje PiS-owców , bo już ma gotową ekipę PO-PSL-Nowoczesna-pederasta Biedroń.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:23:51
  "Mowa nienawiści" została zawleczona do Polski z żydolewackich mediów całego świata! Wystarczy spolonizować media i edukować poprzez dobry przykład dziennikarzy i polityków. Mowa nienawiści to taka żydolewacka nowomowa do cenzurowania wypowiedzi i karania za nie ludzi. Szkoda, że w dalszym ciągu aresztuje się w Polsce za to ludzi. Rządzi PiS a metody te same co wcześniej. Dzisiejsza opozycja jest największym złem, jakie przytrafiło się nam po '89 roku. Brak dekomunizacji w życiu publicznym, wychodzi nam, społeczeństwu dzisiaj bokiem i ciągnie się za nami w nieskończoność. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie zostaną notyfikowane europejskie przepisy, dotyczące tzw. nowo-śmiesznej mowy nienawiści. Są to jedynie działania mające na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej otwartej krytyki. Swoistego rodzaju cenzura, nic ponad to. Jeżeli ktoś faktycznie kogoś pomawia, zniesławia, oczernia - są na to odpowiednie artykuły w naszym obecnym systemie prawnym i nie potrzebujemy tutaj unijnych przepisów.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  SANTO SUBITO.....SANTO SUBITO.....internet nie zapomina 1) https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/CBA-zatrzymuje-deweloperow-majacych-korumpowac-prezydenta-Gdanska-n126633.html

  SANTO SUBITO........2) https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/526635,pawel-adamowicz-prezydent-gdanska-i-jego-majatek.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:45:45
  Dlatego, moim zdaniem, należy budować wiedzę i rozumienie zasad CP.
  Drugie - nie zwalczać obecnych władz, czy KK (jest tak samo winny), gdyż jest to wytracanie sił, a właśnie stronie wrogiej Polsce na tym zależy. Oni dysponują wszelkimi środkami, aby taką wojnę wygrać.
  Trzecie - przygotowywać do zwycięstwa, które będzie miało miejsce tylko na naszych zasadach prowadzenia walki. Nie wolno dać się wciągnąć w obce formy.

  I czwarte - wspierać wszystkie te poczynania władz, które są zgodne, bądź bliskie idei CP.
  I tego ostatniego tacy jak ty zupełnie nie rozumieją. A szkoda. Może jednak dojrzejesz, bo na Zawiszę nie ma co liczyć. Tym razem "polegaj jak na Zawiszy" prowadzi do polegnięcia. ;-)))
 • @kula Lis 68 12:00:58
  Coś się chyba Panu pokićkało (pokulało)!!!
 • @kula Lis 68 12:02:14
  Będą. USA już wymyśliły stanowisko "ambasadora ds. antysemityzmu". Będzie działać także w Europie, czyli w Polsce też.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:05:16
  Powtarzasz ciągle jak mantre to samo. Jak można popierać władze, które prowadzą do degradacji Polski? Co takiego dobrego zrobiła PO albo PiS? Tylko nie pitol o 500+.
  Kk nie atakuje, to w obecnej sytuacji byłaby skrajna głupota.
  Na to, że ty "dojrzejesz" nie mam już żadnej nadzieji.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Adamowicz za życia nie był święty. Cejrowski jedzie na ostro: „Śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin”.Wojciech Cejrowski, znany podróżnik będący na cenzurowanym w TVP za przypomnienie, że Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za mordowanie nienarodzonych dzieci w Polsce, odniósł się do istnej celebracji śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przypomina, że „za życia święty nie był”. Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać. Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego? – pyta podróżnik na swoim blogu. Fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle “wielce szanowny”, bo go zadźgali? podkreśla Cejrowski. Więcej pod linkiem https://nczas.com/2019/01/17/adamowicz-za-zycia-nie-byl-swiety-cejrowski-jedzie-na-ostro-smierc-adamowicza-jest-celebrowana-jakby-zmarl-stalin/

  Ps..Ma racje. Dlaczego jest celebrowana? Bo ma być przykładem na faszyzm i antysemityzm w Polin. Żydzi i Dojczland już przebierajŻ nóżkami.. aj waj! Ta celebracja to wyraz obleśnej hipokryzji, gloryfikacji zła – upadek moralny, wyraz zupełnej degeneracji.Pamiętam jak na Krakowskim Przedmieściu śmieciarki sprzątały jeszcze płonące znicze, jak skrzętnie sprzątano świeże kwiaty..Porównajcie te dwie żałoby i zacznijcie myśleć. Obudźcie się. Żydowinka, prof. Barbary Engelking-Boni podpowiada wszystkim gamoniom różnicę:
  „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”.

  A teraz sobie popatrzcie i zapamiętajcie: kto celebruje metafizyczną śmierć tego „stalinka” jest albo żydem albo przygłupiastym i przestraszonym szabas-gojem i do niczego się nie nadaje.
  Wyklucza się z narodu Polaków.
 • @Krzysztof J. Wojtas CO SZANOWNY PAN NA TO?
  Przypomnę, że przed laty prezydent Adamowicz sprzedał większość, bo 74,99 proc. udziałów GPEC niemieckiej firmie komunalnej spółce Stadtwerke Leipzig z Lipska za 183,85 mln zł. Grupa GPEC to kura znosząca złote jajka. Sprzedaży tej strategicznej firmy dla miasta od samego początku sprzeciwiali się gdańscy radni. Teraz udziały w niej chciała odkupić od Niemców udział w niej Polska Grupa Energetyczna. Okazuje się, że Niemcy nie sprzedadzą ich nawet za 800 milionów złotych, taką bowiem sumę zaproponowała im PGE.

  Niemcy kupili większościowy pakiet GPEC za równowartość 42 mln euro. To mniej niż wyniosła dywidenda dla Lipska z czterech ostatnich lat. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że przewodniczącym Rady Nadzorczej GPEC Stadtwerke Leipzig, jak obecnie zwie się spółka, jest… Paweł Adamowicz. Zainkasował z tego tytułu ładną sumkę – ponad 900 tys. złotych.Zasiada też w radzie GPEC urzędniczka Iwona Bierut, dyrektor w gdańskim magistracie, przed laty zaangażowana w negocjacje ze Stadtwerke. Ze strony Stadtwerke Leipzig w skład rady wchodzi Norbert Menke, Johannes Kleinsorg i Volkmar Mueller, jeden z liderów holdingu LVV. Rogalla w radzie zastąpił Andreas Kühnl.

  Jak informuje Głos Gdyni, gdańszczanie w tym roku zasilą komunalne usługi w Lipsku kwotą 14,4 milionów euro. Tyle uzyska komunalna Stadtwerke Leipzig GmbH (część komunalnego holdingu LVV Leipziger Versorgungs- und Verkehrsgesellschaft mbH) „czystej” gotówki z dywidendy. Tak zyskownej firmy nie warto sprzedawać.

  Trzeba przyznać, że Adamowicz ma głowę do interesów, a przy tym z innej perspektywy należy spojrzeć na jego zauroczenie Niemcami i gotowość do podporządkowania polskich interesów Niemcom.”
 • @Jarek Ruszkiewicz SL Akcja Widelec II. Tym PiS przegra wybory.
  Prokuratura wytacza ciężkie działa! Ponad setka śledczych delegowana do walki z hejtem. Spośród wszystkich prokuratorów, wyselekcjonowano 105, którzy w prokuraturach rejonowych mają zajmować się tylko i wyłącznie sprawami przestępstw na tle nienawiści rasowej, wyznaniowej czy z powodów politycznych - powiedział dzisiaj zastępca prokuratora generalnego, Krzysztof Sierak. https://niezalezna.pl/254860-prokuratura-wytacza-ciezkie-dziala-ponad-setka-sledczych-delegowana-do-walki-z-hejtem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:17:45
  PiS dało zatrudnienie - zlikwidowano bezrobocie.
  Najważniejszą zaś sprawą jest to, że ludzie zaczęli mieć nadzieję, że może być normalnie.
  Bo tylko to pozwala na stawianie żądań i oczekiwań zmian.

  Skoro tego nie rozumiesz - daj sobie spokój z dalszymi komentarzami. Po co?
 • @kula Lis 68 12:20:33
  Proszę nie zamieszczać takich komentarzy u mnie; mam swoją wiedzę i rozumienie i pańskich enuncjacji nie potrzebuję.
  Chce Pan "oświecać" innych - proszę założyć swój blog.
  Jeszcze jeden długi komentarz i zbanuję Pana.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:34:20
  "PiS dało zatrudnienie" - ty się dobrze czujesz? Co to za bolszewickie gadanie???
  Bezrobocie spadło bo firmy przyjmowały bo mają zamówienia. To już się kończy bo idzie recesja. Pracuje nad tym mocno nasz "sojusznik" czyli Trump. Jak podniesienie cła na niemieckie wyroby to zgadnij gdzie Niemcy zamkną najpierw fabryki?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:34:20
  PS. Skoro tego nie rozumiesz to lepiej nie zabieraj głosu.
  Jak cię ostatnio czytam to jakbym Trybune Ludu czytał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:50:01
  Nie myślałem, że jesteś debilem powtarzającym zasłyszane od PO brednie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:39:47
  Nie mam zamiaru zniżac się do takiego poziomu dyskusji jaki proponujesz.
  Powtarzaj te swoje pisowskie brednie. Husky się ucieszy, że ma w końcu kolegę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:51:47
  Nie komentuj u mnie; poziom argumentacji jest dla mnie obraźliwy.
  Powtórzenie - spowoduje zbanowanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:07:48
  Właśnie dostarczyles dowodu jak PiS potrafi dzielić...
 • @AgnieszkaS 16:11:53
  Póki co polska gospodarka jest częścią gospodarki niemieckiej i to jest smutna rzeczywistość. Cieszyć się w tej sytuacji z problemów Niemiec to skrajna głupota.
  Zawsze byłem przeciwny sprzedawania czegokolwiek z gospodarki Niemcom. Polska, gdyby oparła swoją gospodarkę także na współpracy z szeroko pojętym Wschodem miałaby szansę przetrwać. Ale stało się inaczej i mamy pozamiatane.
 • Tłum nie posiada rozumu , Tłum posiada emocje..Tłum jest jak zwierzę.
  Taka jest obiektywna prawda...
  Tłumem się steruje przy pomocy emocji...a emocje są dwojakie...
  miłość (patriotyzm) i nienawiść... ba uczucie zaślepiają i wyłączają myślenie.
  Tłum można poszczuć na kogoś (w imię patriotyzmu) i tłum będzie szczerze nienawidził...(szczucie i prawda nie muszą chodzić parami)
  Tłum można zamienić w pożytecznych idiotów przy pomocy "patriotyzmu" każąc tłumowi kochać, uwielbiać swoich przyszłych oprawców, grabieżców..

  Co mądrzejsi już się zorientowali że piszę jak zawsze o solidaruchach i z PIS i z PO oraz o KK który przez ambonę sączył ten "patriotyzm" przy pomocy którego szczuł ludzi w kierunku rozwalania PRLu ... w cichym kontekście interesów, apetytów globalnej mafii żydowskiej.. o tym oczywiście KK i inni agitatorzy tłumowi nie mówili.
 • Mowa nienawiści.
  Mowę nienawiści stosują na globalną skalę globalna mafia żydowska...
  Tą mową nienawiści zieją wprost, rzygają największe media ww całym świecie okupowanym przez globalną mafię żydowską.

  .. i to oczywiście nie jest mowa nienawiści...to są "wiadomości ze świata" przekazywane przez "wolne media".

  Co innego krytyka globalnej mafii ...za ewidentne masowe wielkoskalowe zbrodnie przeciw ludzkości...to już jest "mowa nienawiści".

  Widać moralność Kalego tej globalnej mafii i jej wasali ?

  I w tym kontekście trzeba odbierać teksty o "mowie nienawiści".

  Dopóki nie było internetu to mafia miała monopol na mowę nienawiści...(media) dzisiaj internet demaskuje zbrodnia tej mafii.. i to jest mowa nienawiści oraz antysemityzm bo mafią jest żydowska.

  Orwell tego tak fajnie nie wymyślił.
 • @AgnieszkaS 20:21:01
  Chiny kolonizuja Afrykę?
  Już wiem skąd czerpiesz wiedzę - CNN, FOX NEWS I NYT.
 • @AgnieszkaS 21:40:52
  Czym różni się Forbes od innych żydowskich scierwomediów?
  I ktoś z taką "wiedzą" adminem Neonu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:02:50
  Kolonizacja? Powiedzmy, że korzystają z możliwości i w pewnym stopniu zajęły pustą przestrzeń pozostawioną przez Zachód. Ponadto Chiny są skłonne podjąć większe ryzyko inwestycyjne w Afryce niż wiele zachodnich firm.
  http://bricsmagazine.com/ru/articles/skolko-kitaya-v-afrike
  http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Frussiancouncil.ru%2Fanalytics-and-comments%2Fanalytics%2Fkitay-zavoevyvaet-afriku%2F
 • @AgnieszkaS 21:40:52
  Jaka "łagodna" była kolonizacja zachodu to się przekonali w Kongo. Belgowie zabili 8 mln tubylców. W innych koloniach też zabijano i okradano.
  Chiny wszędzie inwestują, żeby miejscowym się opłacało i mogli kupować chińskie towary. Zdrowy układ. USA jak sobie upatrza kogoś to najpierw go bombarduja a potem okradaja.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:02:50
  Większość chińskich inwestycji dotyczy energii, górnictwa, budownictwa i produkcji, coraz częściej inwestują w finanse, lotnictwo, rolnictwo, i turystykę.
  Możemy być świadkami wznowienia wzrostu amerykańskich inwestycji w Afryce. Na początku 2012 r. Firma Walmart zawarła transakcję o wartości ponad 2 miliardy dolarów, aby pozyskać 51% wiodącego detalicznego sprzedawcy Massmart.
 • @AgnieszkaS 22:33:32
  Właśnie - nie znoszę propagandy. Dlatego nie czytuje także Sputnika. Tak na wszelki wypadek.
 • @AgnieszkaS 22:33:32
  Wiele razy proponowałem aby opublikować na portalu indeks zakazanych stron.
  I nadal lipa, a potem zdziwienie i szok
  8-))))))
  pzdr.
 • @fretka 22:33:40
  Amerykanie też inwestują ale to nie są inwestycje w infrastrukturę jak to robią Chiny. Wykupują po prostu co się da. To ten sam typ neokolonializmu jakiego doświadcza Polska.
 • @Husky 22:41:08
  To nie są zakazane strony tylko niewiarygodne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:44:00
  No to może zróbmy indeks wiarygodnych źródeł
  będzie szybciej, bo tego niewiele jest
  8-)))
 • @Husky 23:02:23
  Nie przejmuj się, jest dość dużo tylko trzeba je znaleźć. Ja nie mam problemu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:05:07
  gorzej z tym czasem
  8-))))
  Na dzis koniec, limit komentow wyczerpany
  Pozdrawiam
  Dobranoc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY