Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
941 postów 15436 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

"Polonia Restituta" (4)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze kilka uwag dodatkowych. "Pierwotny akt założycielski" wymaga jednoznacznego w wymowie wskazania granicy miedzy systemem totalitarnym, a egalitarnym.

 

 
Polska ma (jak dotąd) takie odniesienie w postaci bezpośredniej - nazwy {RZECZPOSPOLITA} jednoznacznie wskazującej, że jest to struktura tworzona przez obywateli (podmioty osobowe). Dalsze zapisy są w Konstytucji.
 
I mimo wszystko podjęta została próba przewrotu, której celem było utworzenie struktury hierarchicznej w postaci "państwa prawa", czyli struktury, w której unormowania są czynione wg PRAWA, a nie wynikają z ustaleń obywatelskich. 
Manipulacja polega na wmówieniu społeczeństwu, że przecież PRAWO  zostało ustalone przez to społeczeństwo, to naturalnym jest podleganie jego literze. Formalnie - logika wywodu jest bezbłędna. Tyle, że PRAWO jest w takiej sytuacji zmieniane stopniowo wprowadzanymi regulacjami - a pozostaje podległość prawu.
Konieczne jest uświadomienie, że obywatel RP nie podlega prawu, a jedynie akceptuje jego zapisy jako efekt konsensusu będącego zasadą przy ustalaniu litery prawa. Można więc twierdzić, że RP nie jest PAŃSTWEM PRAWA,  a PAŃSTWEM ŁADU SPOŁECZNEGO.
 
Przewrót, który został powstrzymany, miał polegać  na oddaniu władzy Trybunału Konstytucyjnego decyzji tyczących kształtu ustaw. 
W zasadzie wszystkie przesłanki przewrotu już istniały. Znakomita większość instytucji życia publicznego działała  w ramach nadrzędnej roli PRAWA. Tylko zadziwiającej koincydencji przypadków, które pozwoliły PiS przejąć władzę - widmo zmiany systemowej zostało zażegnane.
Dziwnym też jest, że dysponując pełnymi możliwościami w tej dziedzinie - nie usunięto PiS od rządów. Wydaje się, że uznano PiS za nieistotna siłę, że można ją odsunąć niewielkim wysiłkiem. To lekceważenie stało się przyczyną sukcesywnego eliminowania poszczególnych elementów totalitaryzmu i chociaż niebezpieczeństwo przewrotu nie zostało zażegnane, to jest to teraz bardzo trudne, a jeśli wygrane zostaną najbliższe wybory i zachowany kierunek zmian - stanie się to już niemożliwe bez bardzo poważnych oporów społecznych.
 
Jak widać, nawet tak jednoznaczne potwierdzenie woli budowy struktury egalitarnej może być podważane i zmanipulowane. Potrzeba zatem przynajmniej równie "mocnego" potwierdzenia; dwa, wzajemnie uzupełniające się watki, na pewno będą lepszym rozwiązaniem .
Takim drugim, jednoznacznym potwierdzeniem woli narodu dla budowania społeczeństwa egalitarnego byłaby INTRONIZACJA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI.
To wskazanie wzbudzi zapewne gwałtowny sprzeciw różnych środowisk. Bo to Żyd, a do tego jest głową KK, który jest wrogiem polskości. KK ma strukturę hierarchiczną,  więc dla wielu samo zestawienie jest absurdem.
Tymczasem chodzi o to, aby móc bezpośrednio odwoływać się do Jego nauki, bez pośrednictwa KK. Idea Intronizacji - nie jest związana z KK, a przeciwnie jest PRZECIW  KK w dotychczasowej roli. Eliminuje wpływy i to bez potrzeby "zwalczania" KK, a poprzez wskazanie, że nauka Chrystusa jest inna niż obowiązująca doktryna KK.
Przekaz jaki ma wynikać z Intronizacji ma docierać do wszystkich mieszkańców niezależnie od poziomu uświadomienia społecznego - w takim samym stopniu ma dotyczyć ludzi o najwyższym poziomie intelektualnym jak i prostych, i ograniczonych. Dla wszystkich ma nieść podobne wartości - wskazanie, że w relacjach społecznych należy kierować się MIŁOŚCIĄ BLIŹNIEGO - czyli pragnieniem współistnienia.
Nie wydaje się, aby w społeczeństwie polskim był bardziej jednoznaczny symbol takiej postawy. (Jeśli ktoś go widzi - chętnie się z tym zapoznam). Nawet ludzie nastawieni areligijnie, agnostycy itd. - nie zaprzeczą znaczeniu tego symbolu.
 
Chcę zwrócić też uwagę, że wiele wskazuje, iż nauka Chrystusa nie powstała sama z siebie, a raczej, że jest wynikiem obcowania z ideami plemion aryjskich zamieszkujących w rejonach przebiegu Jedwabnego Szlaku. Słowiańskie korzenie polskości są tu wskazaniem, że źródła idei współżycia głoszonej przez Chrystusa mają korzenie te same, co i polskie odniesienia. Nie ma sprzeczności miedzy polskością, a nauką Chrystusa, chociaż występuje zdecydowana sprzeczność miedzy polskością, a doktryną KK.
 
Dopiero po ustaleniu fundamentów struktury organizacyjnej i określeniu zabezpieczeń przed zdegenerowaniem ( wystąpiła próba degeneracji idei Rzeczypospolitej, ale też i nauka Chrystusa także została zdegenerowana), można przystąpić do dalszych zasad.
Tu - nie o kształcie instytucji publicznych, a zacząć trzeba od sposobu tworzenia elit. Nawet bowiem najbardziej "kształtne " struktury nie będą poprawnie funkcjonować, gdy ich zadania będą realizować wrogowie idei.
O tym jednak już w następnej notce.

KOMENTARZE

 • A co będzie
  jeśli PiS przegra wybory? Bo w końcu przegra. Następcy będą z radością korzystać z zamordystycznych rozwiązań wprowadzonych przez PiS.
  Tak Putin wykiwal zwolenników atlantyzmu, którzy doprowadzili do wzmocnienia pozycji prezydenta w Rosji. Myśleli, że wiecznie będzie rządził Jelcyn i jemu podobne ofermy.
  To rzekome ratowanie przed "zamachem stanu" jakoś mnie nie przekonuje. Zresztą nie rozumiem po co w tej notce wogóle wstręt o PiS? Zadanie musiałeś odrobić?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:08:54
  Errata - miało być oczywiście "wtręt"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:11:20
  Przykro, że nie ogarniasz.
  Sprawy ogólne - trzeba także w przykładach pokazywać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:32:12
  Oczywiście, zawsze twierdzisz, że jestem idiota jak nie masz argumentów :))
 • Państwo prawa to żydowska nowomowa dla pożytecznych.
  Prawo prawu nie równe.
  Za Hitlera w jego państwie prawa obowiązywało prawo rasistowskie oraz zgodnie z prawem obowiązek zabicia na miejscu każdego żyda lud dostarczenie go na gestapo.
  Wielu uczciwych i prawych obywateli III Rzeszy ale i innych podbitych krajów sumiennie to prawo wykonywało.. bo takie było prawo.

  Dzisiaj Talmudyczne sądy sieją jawną niesprawiedliwość zasłaniając się stała formuła "bo takie jest prawo" robią to też urzędnicy, złodzieje w białych kołnierzykach, politycy...

  Jak widać państwo prawa .. znaczy NIC bo wszystko zależy od jakości prawa. III Rzesza była daleko bardziej państwem prawa (niemiecki ordung) niż Polski bałagan (wirshaft ?).

  Powoływanie się na państwo prawa jest tak samo idotycznie puste jak nawoływanie do reform. Reformy mogą być szkodliwe lub pożyteczne.
  .. o wszystkim decyduje treść reformy .. podobnie jak treść prawa
  w przypadku oceny jakości państwa.
 • @ Autor, All
  "Chcę zwrócić też uwagę, że wiele wskazuje, iż nauka Chrystusa nie powstała sama z siebie, a raczej, że jest wynikiem obcowania z ideami plemion aryjskich zamieszkujących w rejonach przebiegu Jedwabnego Szlaku."

  O! Jeśli to jest prawdą to widać jak destrukcyjna jest rola angielczyków lub mocarstw morskich w dzisiejszym i ówczesnym świecie. Mając pod kontrolą szlaki morskie są żywotnie zainteresowane tym, aby lądowe nie istniały. I wzniecają zamęt wszędzie gdzie one mogą przebiegać. A jak jeszcze są surowce to tym bardziej.

  5*

  Ukłony
 • @Oscar 15:48:55
  "Reformy mogą być szkodliwe lub pożyteczne."

  Kiedyś Michalkiewicz powiedział, że Tamten Świat uchodzi powszechnie za lepszy, właśnie ze względu na to, że nigdy nie było tam żadnych reform.
  Braun z kolei wyciągnął przykład przesądu polskiej inteligencji: nowoczesności.

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:34:50
  Jakich argumentów tu używać?
  Nie chcesz zaakceptować stanu rzeczy, to ja nie mam zamiaru przekonywać.
  To nawet nie jest złośliwość względem ciebie, ale tak teraz mam: prezentuję poglądy i nikogo do nich nie próbuję przekonywać. Tu nie ma luk, a po co tracić czas na przekonywanie kogoś, kto i tak odrzuci wszystkie argumenty.
 • SZYDERSTWO nazwy ..nazwy {RZECZPOSPOLITA}
  jest jasno i wyrażnie widoczne
  JUŻ RAZ wykazał Pan oznaki ZROZUMIENIA, POCZĄTKOWE kiedy to powołał się Pan NA DAWNE ZNACZENIE NIBY DUMNE słowa POSPOLITA RZECZ

  Inni po moim niustępliwym zwracaiu Panu uwagi na SZYDERCZOŚĆ
  wmawiania Polaczkom, że
  JAKAŚ TAM POSPOLITA RZECZ TO DUMA
  Załapywali i poświadczali, że ich ukochany Kraj Umiłowany Kraj nad Wisłą to Polska Kraj Polaków A NIE JAKAŚ TAM pospolita rzecz o którą nikt i nic nie dba i nie ma w poważaniu co widać i czuć
  Dudę w wyroku sędzia określił, że wykazuje jak to Pan Kękuś odkopał
  otępiałość umysłową
  Czy do tego dochodzi tumaństwo ? czy brak jodu bo zamiast zjadać orzechy włoskie sprzedaje je Pan ? i matołectwo się tak ujawnia ?
  BEZ ODBIORU BO CO TO WOBEC FAKTÓW ?
 • @andrzejw 21:00:57 sama idea RzeczPospolitej utraciła swój sens
  a zatem i sama idea RzeczPospolitej – czyli Polski jako Rzeczy którą mamy Po Społu, utraciła swój sens

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/147659,podlosc-i-solidarnosc-z-rakiem-usa-to-los-rp

  TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ I NIE FUNKCJONUJE ANI W SERCACH ANI W UMYSŁACH
  BEZ ODBIORU PANIE WOJTASIE
 • @andrzejw 21:26:37 Wzywam wszystkich prawych ludzi ....tak tak
  ..dobrej woli i czystego serca, INNYCH NIE
  by stanęli MUREM ZA prawdą a przeciw temu szyderstwu np:
  Konstytucja Rzeczy Pospolitej
  Wszyscy są równi ale dalej
  Wszyscy, Polaczki mają płacić zusy ale Sędziowie NIE
  pOSłOWIE NIE ODPOWIADAJĄ ZA OBIETNICE WYBORCZE ITD, ITP

  Co to jest ? Jedna szydera Nadzwyczajnej Kasty z Polaczków

  Ale macie do wielbienia RzeczPospolitą :)
 • @andrzejw 21:38:40 Spodziewam się ataku PERSONALNEGO bo...
  co do sensu i sedna, skuteczności i trwałości sprawy HISTORIA już się wypowiedziała a
  świat zmierza w innym kierunku czy kierunkach
  Jutro dalsze dowody a ban, czy kasowanie komentarzy hm ....Pan Wojtas dał się już poznać
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:58:37
  Co mam akceptować? Upartyjnienie państwa? I tu wcale nie chodzi o PiS, chociaż to oni mają największe zapędy.
  Zresztą to wszystko o kant d... rozbić dopóki nie zostanie przeprowadzona lustracja, zwłaszcza wymiaru sprawiedliwości. Ale doskonale wiesz, że tego nigdy nie będzie bo połowa kasty politycznej musiała by zniknąć.
 • @andrzejw 22:13:36
  Jak ktoś ma dużo do mówienia (pisania), to znaczy że kłamie.

  Panu coś za bardzo zależy na formach (bo nie rozumie idei), aby sugestie były sensowne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:35:58
  Znowu żadnych argumentów a tylko zwykłe bleblanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:07:40
  Wzajemnie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:23:30
  Masz się za inteligentnego: wyjaśnij zatem jak ma się kwestia lustracji i roli w tym PiS, czy PO, w stosunku do idei budowy struktury organizacyjnej społeczeństwa opartej na woli współistnienia?
  Czy współistnienie ma polegać na wyeliminowaniu elementu obcego ideowo? Ten wariant był realizowany w sowieckiej Rosji. Chcesz go powtórzyć u nas? To ilu tych komuchów zamierzasz wyeliminować? 100 000 , a może tylko 10 000?

  To są sprawy jednoznacznie powiązane.
  Bo ja chcę tworzyć zręby takiej struktury, gdzie każdy będzie miał prawo do życia (zatem i komuch, i Żyd i podobni), ale to nie znaczy, że te grupy będą miały prawo do realizacji swoich chorych ideologii.

  Twoje wtrącanie głupich uwag - ma chyba na celu zakłócić jasność przekazu. O to ci chodzi?
  Jeśli nie - to napisz o co. Wyjaśnij swoje stanowisko.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:11:51
  Wcale nie uważam się za inteligentnego. Skutecznie mnie wyleczyles.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:10
  Wiedziałem, że powinienem być lekarzem. Ale nie wiedziałem, że mogę leczyć na odległość.

  Kogo by tu, k..., jeszcze wyleczyć?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:54:45
  No nie wiem...
  Może na początek zerknij w lustro? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:08:16
  Zerknąłem...za mną znowu Ruszkiewicz... i Lotna na miotle. Dalej się coś niebieszczy...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY