Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
907 postów 15053 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Polska - Izrael; czego oczekiwać?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyznać szczerze muszę, że eskalacja konfliktu daleko przekroczyła moje przewidywania. I można powiedzieć, że sytuacja się wyjaśniła: utrzymywanie przekonania, że Izrael (i Żydzi) są naszymi przyjaciółmi - było i jest fikcją.

 

 
O ile przy tym ze strony polskiej występuje pewnego rodzaju sympatia związana z traumą żydowską czasu okupacji niemieckiej, która nie jest w pełni niwelowana zachowaniem Żydów po wojnie w Polsce, to ze strony żydowskiej występuje jedynie przedmiotowy stosunek do Polski i Polaków. Jedynym celem jakim kierują się Żydzi jest możliwość materialnego wykorzystania i to bez żadnej formy wdzięczności: Żydzi uważają, że im się to należy. Należy zaznaczyć, że zakres roszczeń jest nieograniczony - zawsze jest za mało.
Podłoże  stanu rzeczy jest talmudyczne i nie da się tego oddzielić od żydowskiej mentalności, gdyż podważyłoby to samą istotę judaizmu.
 
Efektem oceny jest stwierdzenie, że możemy żyć obok siebie, ale NIGDY RAZEM.
Zbyt mocno się różnimy, aby mogła nastąpić jakakolwiek symbioza.
 
Świadomość stanu rzeczy jest odbierana przez Żydów jako polski antysemityzm. I tu nie pomogą żadne gesty ze strony polskiej; niezależnie od naszego postępowania ZAWSZE będzie za mało i ZAWSZE będzie podstawa do oskarżenia o antysemityzm.
 
Jednak żyjemy, stanowimy odrębności cywilizacyjne, a jedyną drogą do ułożenia ( w bardzo odległej przyszłości) nieantagonistycznych stosunków jest ignorowanie Żydów. Każda forma dostrzegania ich obecności, wszelkie relacje, zawsze będą interpretowane w duchu zarzucania Polakom antysemityzmu. 
Tego nie da się zmienić, gdyż nie istnieją narzędzia wpływu na mentalność żydowską, a wszelkie sugestie ZAWSZE  będą odbierane w sposób sprzeczny z intencjami. Zmiana może być jedynie wynikiem wewnętrznej ewolucji, a najlepszą po temu drogą jest właśnie ignorowanie tej nacji.
 
Czego zatem należy oczekiwać od polskich władz, ale też od Polaków?
Zwiększania naszej świadomości narodowej - poczucia odrębności opartej na wartościach, które mają charakter personalistyczny, a zatem egalitarny - bez śladów rasizmu i ksenofobii.
W relacjach z Żydami nie tworzyć sytuacji konfliktowych mających formę konfrontacji kulturowych. Należy ignorować żydowskie insynuacje idące w tym kierunku i wskazywać, że życie obok siebie w Polsce może mieć miejsce tylko wtedy, gdy nie będzie judzenia do konfliktów. Każde takie działanie - powinno powodować usunięcie takich jednostek, czy ugrupowań z przestrzeni publicznej. Docelową opcją powinno być pozbawienie obywatelstwa.
 
Należy sobie zdawać, że przedstawiony proces jest trudny w realizacji już z tego powodu, że bardzo wielu przedstawicieli władz (zarówno obecnych jak i poprzednich), ma korzenie żydowskie. Nie jest możliwym przeprowadzenie procesu w sposób gwałtowny.
Aby można to było zrobić trzeba jasno ukształtować pojęcie Narodu Polskiego i wartości na jakich naród jest kształtowany. Kolejnym dopiero krokiem jest deklaracja dotycząca przynależności do danego systemu.
 
Czego więc należy oczekiwać od władz i czego od nich wymagać?
Na pewno zwiększenia środków na edukację tożsamościową Polaków. To już nie potrzeba, ale konieczność, która powinna być brana pod uwagę przez społeczeństwo przy zbliżających się wyborach.
Druga sprawa, która powinna być zaznaczona, to ograniczenie preferencji dla rozbudowywania systemu żydowskich roszczeń - bardzo często (jak ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu izraelskiego) nie mających uzasadnienia historycznego, a budowanych na kłamstwie. Istniejące żydowskie placówki kulturalne powinny być poddane kontroli dotyczącej jakości prowadzonych prac; wszelkie działania prowadzące do narastania antagonizmów należy wyeliminować. Naród Polski nie może finansować kłamliwej narracji antypolskiej.

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Czego więc należy oczekiwać od władz i czego od nich wymagać?"

  Pan naprawdę wierzy w to,że judejczycy którzy siedzą w Sejmie,Senacie czy w ministerstwach zrobią cokolwiek co pozwoli na edukację tożsamościową Polaków?Czy Pan wierzy w to że na Pańskie słuszne postulaty zgodzą się największe media w których dominującą rolę odgrywają żydzi?
  Najpierw trzeba zneutralizować to judejczykowe plemię które kształtuje byt i świadomość Polaków a dopiero na twardym czystym gruncie budować tożsamość narodową.Beż oczyszczenia państwa z tej zarazy nic nie będzie można zrobić.
  Od rządów magdalenkowych żydzi nas tak wytresowali,że bez skrupułów walą nas w mordę i z lubieżną radością Alfonsa czekają kiedy nadstawimy drugi policzek.
 • @matterhorn 09:50:04
  Nie rozumie Pan istoty POLSKOŚCI.
  Jeśli nastawimy się na budowanie siebie, swojej tożsamości - wygramy.
  Jeśli wdamy się w wojnę z Żydami - przegramy.
 • " możemy żyć obok siebie, ale NIGDY RAZEM."
  Też nie.. bo żydzi to rozumieją inaczej niż Polacy.
  Nie darmo sączy się przekaz o przedwojennej żydowskiej i rodowej głowie państwa Polskiego i plebejskich dołach narodu Polskiego.

  Oni by chcieli "obok siebie" ale na zasadzie że oni na górze przy korycie w charakterze rządzących "elyt" na Polacy na dole jako tania siła robocza, zasoby do wykorzystania w rękach "elyt" czyli niewolnicy...
  To takie zgodne z Talmudem tyle że Talmud jest wulgarny i wali wprost kto to są ludzie a kto to są goje...
  a dzisiejsze żydowskie "elyty" nazywają ten stan "demokracją" swobodnym wyborem wyborców podczas głosowania.

  Dla mnie taka koncepcja "współżycia" jest całkowicie nieatrakcyjna.
  Polska to kraj Polaków w którym żydzi są mniejszością narodową...jakby się nie ukrywali ..i zmieniali tożsamość...
  Polska demokratyczna to rządy Polaków nie żydów czy innych Watykańczyków.

  Jedyny problem jak wyłonić z masy Narodu Polskiego Polskie ELITY.
  Jakie kryteria i jakie procedury...
  i oczywiście zasada podstawowa Elitą się jest za zasługi własne
  których się nie dziedziczy.. i na czas gdy te zasługi funkcjonują dla dobra Narodu Polskiego (nie dożywotnio przy korycie...tylko w trybie "umowy zlecenia od Narodu Polskiego na realizację określonych w programie wyborczym zadań).
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:43
  Jak budować tożsamość narodową i cywilizacyjną gdy narzędzia temu służące są w ręku cywilizacji talmudycznej.
  Jesteśmy praktycznie w stanie wojny cywilizacyjnej i gospodarczej z żydami i niestety broń wytrącili nam z rąk dużo wcześniej. Trzeba by doprowadzić do budowy szerszego międzynarodowego fronu przeciwko pasozytkom. Wtedy szanse były by większe. No, ale oni - czyli władze polskie(?) nie będą przecież przeciwko sobie działały.
 • @Oscar 10:40:56
  Taką umowę wyborczą Naród może prolongować w oparciu o poszerzenia zakresu zadań albo skrócić jeżeli widać że "wykonawca" nie radzi sobie z realizacją przyjętej umowy wyborczej.

  Taki umowy wyborcze powinny być dokumentami prawnymi tak jak każda umowa o dzieło... i rozliczane skrupulatnie przez zleceniodawców (wyborcy a nie jak dzisiaj partyjni kolesie).
 • @zadziwiony 10:43:26
  Jest okazja, aby zwiększyć dostępność informacji dotyczących Polski i polskości.
  Nie narzekać, a wykorzystać to, co możliwe.
 • Skoro oni nie zapomną polskich szmalcowników
  to my mamy prawo nie zapomnieć żydowskich szmalcowników, i tych kolaborujących z Niemcami, i tych z Sowietami.

  Na początek wystarczy Żydom przypomnieć początek "pianisty", opisujący, co się działo w getcie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:43
  Tylko jak to zrobić? tak wielu z nas ceni sobie brzydowski pociąg do kasy, że polskość jest im obojętna.
 • Czego oczekiwać ?
  Opcje są dwie
  albo rząd położy uszy po sobie i uklęknie naginając karku
  albo nie.

  W pierwszym przypadku natychmiast będzie egzekwowana uległości
  czyli realizacja żądań żydowskich...
  w drugim przypadku będą standardowe działania wobec opornych...
  standardem są przeróżne embarga i obalanie opornego rządu.
  Do sfory obalającej PIS przyłączą się inne nie PISowskie solidaruchy.
  oraz pewnie gnojona skutecznie lewica post PRLowska.
  Solidaruchy jak widać już uprawiają formę kanibalizmu solidaruchów bo zagryzają się wzajemnie.

  I tak mafia żydowska zgnoiła kiedyś Millera, Oleksego...teraz tak zgnoi PIS
  zasada ta sama dziel i rządź. Solidaruchy dzieliły Lewicę (na Millera i Kwaśniewskiego oraz szczuły na Leppera) sami też zostali podzieleni na PO i PIS. ..
  A karty rozdaje globalna mafią żydowska...poprzez sterowanie podzielonymi oraz pożytecznymi idiotami.
  W sumie klasyka kolonializmu.

  Pytanie jest tylko takie ugną karku czy polegną zagryzieni przez innych polskich patriotów w interesie globalnej mafii żydowskiej.
  (polski "patriota" za odrobinę korzyści własnych chętnie zagryzie na zlecenie dowolnego zlecającego)
 • Teorie spiskowe dla skrajnych optymistów
  https://meditation539.com/?p=8948

  Dobrze się czyta bo łechcą ego..
  niestety to chyba tylko pobożne życzenia ...
 • a tymczasem Orban
  otwiera filię ambasady w Jerozolimie
 • @interesariusz z PL 17:54:31
  Też bym to zrobił, ale... zaraz po wy...niu z Polski Fundacji Batorego.
  A Orban Sorosa wy...ł.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:28:13
  Ma Pan wiele racji, ale musimy pamiętać, że w istocie problem żydowski to nie tylko Żydzi. W wielu przypadkach konfliktów polsko żydowskich, ukrytym ich uczestnikiem są Niemcy. To Niemcy właśnie stworzyli światowy system zakłamywania historii, chcąc tym samym zrzucić z siebie brzemię holokaustu, obarczając nim Polaków. Żydzi doskonale przecież znają historię, a proszę sobie przypomnieć panikę wśród Żydów po ogłoszeniu nowelizacji ustawy o IPN. Niemcy po prostu kupiły sobie proces obarczenia Polski i Polaków holokaustem.
  Może to niewiele zmienia w kontekście pańskiego tekstu, ale istotnym jest, że wrogów w tym zakresie mamy dwóch, gdzie obaj oni mają w rękach potężne narzędzie do szkalowania Polski, jakim są media i to te media globalne, bo o naszych lokalnych to strach nawet wspominać. Nie będzie łatwo z tym wygrać.
  W jednym przyznaję Panu w 100 % rację. W otwartej wojnie z żydostwem jesteśmy z góry skazani na porażkę.
 • @Jan Twardowski 08:42:14
  Jest gorzej, gdyż hucpa z Rosją jest też dziełem żydowskim.

  Bo rzekoma obawa o sojusz miedzy Niemcami a Rosją ma przykryć inną obawę - o sojusz polski z Rosją, a to byłoby groźne dla obecnego systemu władzy na świecie.

  Problem, że blokuje się nawet myślenie o takiej możliwości i to zarówno po polskiej jak i rosyjskiej stronie.
  Czytuję Dugina i nie zauważam u niego takich tendencji - a on potrafi myśleć cywilizacyjnie.
  Nasz WPS - sugerujący zbliżenie z Rosją - także nie zawiera myśli na bazie której proces mógłby się rozwijać.
  Z kolei wścieklica rusofobów atakujących wszystkie sugestie współpracy z Rosją - jest dowodem, że moje uwagi są dla nich groźne.
 • Telemedycyna dla wolności
  "Czego zatem należy oczekiwać od polskich władz, ale też od Polaków?

  Zwiększania naszej świadomości narodowej - poczucia odrębności opartej na wartościach, które mają charakter personalistyczny, a zatem egalitarny - bez śladów rasizmu i ksenofobii. "

  Humanizacja gospodarowania, polega na współdziałaniu opartym na wartościach. Potrzeby solidarnego rozwoju wiedzy najbardziej widać w ochronie zdrowia.
  http://si.neon24.pl/post/147787,poznanie-z-biegiem-wisly

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY