Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
885 postów 14530 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Upadek religii europejskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W zasadzie istnieję jeszcze dwie religie "europejskie" o istotnych wpływach na społeczeństwa: chodzi o RELIGIĘ HOLOKAUSTU i KATOLICYZM.

 

 
Pozostałe odłamy religijne maja ograniczone oddziaływanie i do tego ze zmniejszającym się wpływem. Także "europejski" z korzeni protestantyzm amerykański ma coraz mniejsze oddziaływanie - coraz więcej jest form przeciwstawiania się jego dominacji.
 
Obie religie mają (miały) aspiracje do oddziaływania uniwersalnego. Obie opierają (ły) się na podobnych założeniach: strachu przed karą za zanegowanie "kredo".
W przypadku katolicyzmu - to straszenie dostępem do zbawienia, religia holokaustu dysponowała narzędziem "ziemskim" - strachem przed oskarżeniem o antysemityzm i połączenie tego z możliwością dołączenia do grona tych, których można włączyć do grona uprawiających ludobójstwo, a przynajmniej mających takie skłonności; takie oskarżenie  eliminowało z udziału w życiu publicznym.
 
KK pozbył się narzędzia zastraszania na SWII, kiedy to uznano możliwość drogi zbawienia także poza KK. Proces upadku nie jest natychmiastowy, a wymaga zmiany pokoleniowej przynajmniej. Jednak raz rozpoczęty nie może być powstrzymany. To tylko kwestia czasu.
Obecne ataki na KK w związku z rozbudowaną narracją medialną dotyczącą pedofilii (kwestie homoseksualizmu, ale także odstępstw od celibatu nie są nagłaśniane), są tylko jedną z metod przyśpieszającym upadek tej religii. W dotychczasowym modelu KK zjawiska takie były marginalizowane - dominującą zasadą było przekonanie, że KK jest nauczycielem i szafarzem drogi zbawienia. Czyli swymi działaniami przyczynia się do "dobra" ludzkości jakim jest uzyskanie wiecznej szczęśliwości po śmierci (lub wiecznego potępienia przy odstępstwie). Jeśli  zatem zdarzały się przypadki negatywnych zachowań ludzi Kościoła - to wobec ogromu dobra jaki ci ludzie przekazują innym, te niewielkie "porcje" zła należy pominąć. Wszelkie afery można i należy "zamiatać pod dywan", aby nie sprowadzać wiernych z drogi zbawienia, czy nawet poddawać pod wątpliwość słuszności wskazań. Kara potępienia dla nieposłusznych - mogła być nałożona nie za wskazywanie błędów ludzi Kościoła, a za próbę podważenia prawdziwości "świętej drogi zbawienia".
Rozbudowana narracja związana z nielicznymi przypadkami pedofilii katolickich hierarchów jest podważaniem słuszności drogi, a brak środków dyscyplinujących. I tego procesu nie da się już zatrzymać. Jest tylko kwestia jego szybkości i efektów końcowych - czy da się utworzyć społeczeństwo Europy bez wspólnoty ideowej, bo jakimi wartościami w relacjach miałoby się takie społeczeństwo kierować?
 
Polska jest specyficznym probierzem tych zjawisk, gdyż tu wpływy KK są dalej bardzo silne - polskie wartości cywilizacyjne w znacznym stopniu pokrywają się z wartościami głoszonymi przez KK. Upadek zatem tej instytucji może głęboko zranić polskie społeczeństwo: czy będzie ono na tyle silne, aby przetrwać i odbudować swoją ideę życia społecznego bez KK?
Tę kwestię rozwinę w następnej, tematycznej notce.
 
Judaizm "wyznający" religię holokaustu ma (miał) silniejsze oddziaływanie bezpośrednie; skutki dla przeciwników tej religii miały istotne efekty w życiu codziennym - eliminowały z wszelkich form udziału w życiu publicznym, a dotyczy(ło) to nie tylko sfery polityki, ale także kultury. Takie wystąpienia, podważające prawdziwość twierdzeń tej religii były także penalizowane - są przypadki skazań przez sądy za takie akty.
O ile sposobem kompensaty za swoje błędne skłonności w katolicyzmie było podleganie nakazom hierarchii KK, to drogą  "wybaczenia za krzywdę holokaustu" było składanie stosownych ofiar przez wszystkich, którzy musieli dostosować się (prośbą i groźbą) do wpłacania odpowiednich sum "na rzecz ofiar holokaustu".
Znane są i udokumentowane liczne przypadki sprzeniewierzania środków  łożonych na ten cel. Jednak, identycznie jak w KK, te sprawy traktowane były (są) marginalnie  jako jedynie drobne odstępstwa na "świętej drodze rekompensaty za krzywdy".
 
Obecnie, chociaż nie jest to jeszcze wyraźnie dostrzegalne, przekroczona została "cienka, czerwona linia" miedzy "kompensatą za krzywdy", a zwykłym wyłudzaniem środków pod przymusem, czyli ordynarnym rozbojem. Medialne ataki, których byliśmy i jesteśmy adresatami, ich forma i to, że przestały się liczyć jakiekolwiek reguły i powody, a pozostały tylko wściekle formowane żądania coraz większych należności i posłuszeństwa, wskazują, że podważono istotę podstawy religijnej - już nie kompensata, a zwykły rozbój stoi  uzasadnieniem roszczeń. To zaś budzi wątpliwości - bo skoro nie ma faktycznego powodu do płacenia, to dlaczego to czynić?
Podobnie - skoro KK nie jest jedynym dysponującym kluczami bram zbawienia, to dlaczego słuchać nakazów?
 
A konkluzje?
Ano takie, że w przypadku KK wartości na jakich (przynajmniej początkowo) opierała się idea współżycia, były korzystne dla rozwoju społecznego i upadek tej instytucji może nieść wielkie szkody społeczne, to w przypadku religii holokaustu - nie ma i nie było żadnych pozytywnych pozytywnych skutków oddziaływania tej religii. Jej upadek będzie tylko korzystny dla drogi społecznego rozwoju.

KOMENTARZE

 • @
  Proszę sobie ten tekst przypominać co roku, najlepiej 27 stycznia.

  http://www.bibula.com/?p=104249

  Nie można wierzyć, że holomit obudowany prawie tysiącem organizacji ngo's na całym świecie tak zwyczajnie przestanie istnieć. To są tylko ngo'sy, do tego dochodzą media, polityka, religie.

  Z tym mitem należy walczyć w ten sposób... http://arjanek.neon24.pl/tag/235,zydzi
 • @Arjanek 10:20:50
  @media..."świeżynka"

  //Nowe dane nt. Holocaustu. W ciągu 100 dni Niemcy zamordowali prawie 1,5 mln Żydów//

  https://www.tvp.info/40696357/nowe-dane-nt-holocaustu-w-ciagu-100-dni-niemcy-zamordowali-prawie-15-mln-zydow
 • @Arjanek 10:40:14
  1,5 mln?
  jestem przekonany, że to mogło być i 4 mln. tacy zbrodniarze jak Niemcy są dalej do tego zdolni.
 • @Arjanek 10:20:50
  Jak się czyta moje notki, to wypadałoby zacząć samodzielnie myśleć.
  Ta notka nie jest o relacji miedzy KK i judaizmem.

  A problem wymaga czasu na rozwiązanie. Od SW II - mija 50 lat, czyli 2 pokolenia i dopiero skutki zaczynają być widoczne.
  Z "holokaustem" jest podobnie, chociaż to "słabsza " podstawa religijna, to i proces upadku będzie szybszy, a już są pierwsze efekty.
 • Autor
  Tym razem porównał Pan piąstkę do nosa.
  Holokaust opiera się na prawdzie i sądzie doczesnym (Sprawiedliwi pośród narodów świata), a Katolicyzm na prawdzie i sądzie Boskim.

  Wojna z Chrześcijaństwem trwa od jego początku. Pomysł zniszczenia KK poprzez walkę z rzekomą pedofilią księży, to Niemiecki wynalazek z czasów Ustaw Norymberskich.

  Opoką KK nie jest Watykan, tylko rodzina. Jeżeli KK znajdzie sposób jak wykorzystać Internet do wsparcia samokształcenia w rodzinie, to uratuje wolność w Europie narodów bez administracyjnych granic.
 • @Andrzej Madej 12:04:29
  Sąd doczesny (ludzki) jestem w stanie ogarnąć mentalnie, ale proszę mi podać znamiona sygnujące Sąd Boży? Czy Bóg sam decyduje, czy też są pośrednicy działający w Jego imieniu?
  Jeśli są pośrednicy, to czy mają jakiś "znak boski", czy też czynią to "na kocią łapę"?

  Niech pan zastanowi się nad słowami Chrystusa, że ziarno, aby wydało plon, musi obumrzeć.
  I tak pana poglądy i ukształtowanie osoby - to ziarno. To musi obumrzeć, aby zbudować nowe.
  Stać Pana na to, czy też jest fundamentalistą niezdolnym do samodzielnej oceny?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:45:30
  Nie każde ziarno wydaje tak obfite plony jak Krzyż Chrystusa. Choć wielu duszpasterzy KK podąża drogą tego ofiarowania.

  Takie owocowanie ziaren to bogactwo narodów. To tytuł do ich doczesnego rozważania moich uczynków.

  Osądy duszpasterzy będą znaczyły na Sądzie Boskim.
  Ja w to wierzę.
 • Oczuwoście porównać można wszystko:
  "chodzi o RELIGIĘ HOLOKAUSTU i KATOLICYZM."
  -----------------
  Jednak należy się liczyć z tym, że wtedy wychodzi się na durnia.
 • @demonkracja 13:31:44
  "Jednak należy się liczyć z tym, że wtedy wychodzi się na durnia."

  Jednakowoż biorąc pod uwagę to, że katolicyzm "przebiera się" ostatnio w jude-ochrześcijaństwo, to owo wychodzenie zachodzi jakby słabiej, nie sądzisz Szanowna Demonkracjo ;-) ?
 • @Andrzej Madej 12:04:29
  "Holokaust opiera się na prawdzie i sądzie doczesnym (Sprawiedliwi pośród narodów świata), a Katolicyzm na prawdzie i sądzie Boskim.

  Wojna z Chrześcijaństwem trwa od jego początku. "

  1. Widzę, że utożsamia Pan chrześcijaństwo z katolicyzmem, a Szanowny Autor z tego co pamiętam ma na ten temat odmienny pogląd i bardziej jemu jestem skłonny przyznać rację.

  2. Nie wiem czy katolicyzm nie jest właśnie przejawem tej wojny - osłabia chrześcijaństwo wnosząc w nie pierwiastek judaizmu.

  Oczywiście uprzejmie Pana pozdrawiam.
 • @demonkracja 13:31:44
  Mam rozumieć, że durniami są ci, co nie porównują?
 • @Jasiek 14:18:53
  Pewnie świat przetrwa, pomimo tej naszej różnicy zdań.

  Oczywiście również uprzejmie Pana pozdrawiam.
 • @ Autor, All
  Myślę, że różnicą na którą należałoby zwrócić także uwagę jest to, że holokaustowcy mają po swojej stronie media i nuklearnego żandarma z rozlicznymi służbami, a KRK nie.
  I właśnie to może być powodem, że o ile sam upadek religii holokaustu jako zjawisko może być korzystny, to jak się w porę nie usuniemy "na stronę" mogą przysypać nas gruzy :-(

  No i oczywiście częściej powinniśmy mówić o judenratach.

  Oczywiście 5*
 • Dobre..
  "
  W zasadzie istnieję jeszcze dwie religie "europejskie" o istotnych wpływach na społeczeństwa: chodzi o RELIGIĘ HOLOKAUSTU i KATOLICYZM.
  "
  To prawda różnica jest taka że Katolicyzm nie jest obowiązkowy
  natomiast wiara w Holocaust jest obowiązkowa a brak wiary jest ścigany pod groźbą kary.

  To jest powtórka z historii powołania przez żydów wiary w żydowskiego Boga.
  Na tej wierze żydzi podbijali świat i budowali świat rasistowski (Rasizm wynikający wprost z Talmudu i innych źródłowych żydowskich dokumentów)

  Teraz żydzi kreują a właściwie wymuszają nową wiarę, wiarę w holocaust.
  To niezwykle groźny dla ludzkości proceder.

  Holocaust był zwykłym wydarzeniem historycznym jakich wiele w historii świata...i tylko takie historyczne czyli naukowe miary należy do niego przykładać.
  Obudowanie Holocaustu zakazem samodzielnego myślenia jest dokładnie tym samy co stosowano w średniowieczu w odniesieniu do ówczesnej wiary katolickiej (masz wierzyć bo w mordę).
  Z holocaustem jest dokładnie tak samo.
  Tak jest tez ze skrajnym islamizmem (Arabia Saudyjska, Wahabizm)

  Wszystkie te wyznania powinny być ścigane z urzędu jako wyznania terrorystyczne (masz wierzyć bo w mordę to czysty terroryzm zastraszanie..).

  Inną formą terroryzmu jest również żydowskie ale nie tylko pojęcie "obrazy uczuć religijnych" to czysty terroryzm, zakaz krytyki...Talibowie podobno mordują za coś takiego.

  Jesteśmy jako świat pod butem żydowskiej mafii w czarnej d..pie średniowiecza.. a mafia czyni starania by na s w tej d..pie jeszcze głębiej zainstalować.

  Trzeba się bronić.
  Pierwszym krokiem powinno być wykreślenie terrorystycznych zapisów w kodeksie karnym o Holocauście i o obrazie uczuć religijnych.

  Nawiasem mówiąc inne uczucie można obrażać do woli (uczucia miłości, braterstwa, macierzyństwa...patriotyzmu)


  .
 • @ Autor, All
  "W zasadzie istnieję jeszcze dwie religie "europejskie" o istotnych wpływach na społeczeństwa: chodzi o RELIGIĘ HOLOKAUSTU i KATOLICYZM."

  Myślę, że tak samo "europejski" jest islam - on będzie wywierał na Europę coraz większy wpływ. I będzie/jest też narzędziem do wywoływania konfliktów.
 • @Jasiek 14:58:42
  Islam ma korzenie BW, a nie europejskie.
  Judaizm też, ale religia holokaustu - już europejskie.
 • @Arjanek 10:40:14
  Zwróć proszę uwagę na Rzeź Woli.
  W ciągu kilku dni szkopy zamordowali od 30 do 65 tys Polaków.
  1,5 mln w 100 dni daje 150 tys na dni 10.... a to już wygląda dużo prawdopodobniej, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę obszar na jakim dokonano zbrodni i pewnie dużo większą ilość środków.

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:10:43
  //W ciągu kilku dni szkopy zamordowali od 30 do 65 tys Polaków. //


  Cyt://Jako pierwszy próby ustalenia przybliżonej liczby ofiar podjął się Antoni Przygoński[207]. W swej pracy z 1980 roku obliczył on, iż w czasie rzezi Woli zostało zamordowanych ponad 65 tys. Polaków, z czego 59 400 miało zginąć w dniach 5-7 sierpnia[208]. Przygoński opierał się przy tym m.in. na wcześniejszych ustaleniach Stanisława Płoskiego i Ewy Śliwińskiej[209], a także na wynikach przedwojennych i powojennych spisów ludności, które wskazywały, iż między styczniem 1938 a majem 1945 liczba mieszkańców Woli zmniejszyła się z 84 424 do 19 964, tj. o ponad 64 tysiące[210].

  W niektórych źródłach liczba ofiar rzezi Woli szacowana jest na około 50 tys.[207] Zdaniem Adama Borkiewicza[53], Władysława Bartoszewskiego[211] oraz Krzysztofa Dunina-Wąsowicza[212] w sierpniu 1944 roku zamordowano na Woli około 38 tys. Polaków. Joanna K.M. Hanson oceniała, że liczba ofiar rzezi oscylowała między 30 tys. a 40 tys.[213] Komendant Główny AK, generał Tadeusz Komorowski ps. „Bór”, szacował, iż liczba zamordowanych sięgnęła 30 tys.[214]. Maria Turlejska, Marek Getter i Andrzej Janowski szacowali ją na co najmniej 20 tys.[215] Z kolei zdaniem zachodnioniemieckiego historyka Hansa von Krannhalsa w trakcie rzezi Woli zamordowano jedynie ok. 10–15 tys. polskich cywilów[214][216]. //

  PS Przemyśl ten cytat nie tylko w kontekście ewidentnej masakry na Woli.
 • Odnośnie porównywania religii Holokaustu (żydów) i religii (jednoosobowej) ofiary z Jezusa Chrystusa
  to pozwolę sobie przypomnieć
  ich GENETYCZNIE (POCHODZENIOWO) WSPÓLNE CECHY:

  Cytuję z mego niedawnego artkułu na neon24: http://zakop999pl.neon24.pl/post/147444,kazda-wladza-pochodzi-od-boga-wedlug-nowego-testamentu

  //Do mej wypowiedzi na tym spotkaniu (w 2013 r.) „Mut zur Ethik” dołączyłem, w pisemnym z niego sprawozdaniu, opublikowany w gazecie „The Independent” dokładnie w dniu mego wystąpienia w Sirnach, opis metody robienia DUŻYCH PIENIĘDZY za pomocą tak zwanej „Religii holokaustu”. Został on przytoczony przez angielskiego historyka II Wojny Światowej, Dawida Irwinga, który kilkanaście lat temu spędził półtora roku w więzieniu w Austrii, za negowanie „świętej liczby 6 milionów” ofiar tego epizodu II WŚ. Irwing na ten temat wypowiedział zaledwie dwa zdania:
  „Około roku 1970, (żydowska) firma PR zaproponowała, by dać temu (przedsięwzięciu) jedną nazwę (Holokaust) i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy (żydowska oligarchia) zarobicie na tym miliardy. I to jest to co się stało.”

  Jak zauważyłem to w Addendum do mego sprawozdania z Sirnach, ta formuła Irwinga może być potraktowana jako uniwersalna metoda robienia Złota (Gold) za pomocą Boga (God) przy wykorzystaniu odpowiednich ofiar. Jeśli bowiem podstawimy:

  ‘1970’ = ‘70 n.e.’

  ‘Żydzi’ = ‘chrześcijanie’

  ‘żydowska firma PR’ = ‘Św. Paweł & Co.’

  ‘Holokaust’ = ‘Chrystus ukrzyżowany’

  ‘żydowska oligarchia’ = ‘biskupi kościoła’

  To otrzymujemy zdanie:

  „Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’ i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy, biskupi kościoła zarobicie na tym góry złota. I to jest to co się stało, w szczególności w państwie Watykan.”

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2013/11/gold-and-god-193x300.jpg

  Jest to prawie jednozdaniowe streszczenie dwóch tysięcy lat historii istnienia „bożego przedsiębiorstwa” pod nazwą Kościół Chrystusa Ukrzyżowanego. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę, że oparta o mit założycielski Holokaustu, blisko już 70-letnia historia nowoczesnego Izraela, to pasmo nieustających zbrodni tego NOWOTWORU LUDZKOŚCI na bliskim Wschodzie, to i nie trudno sobie wyobrazić, że i podobnie wyglądać musiała KRYMINALNA HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA – by zacytować tytuł dostępnej w języku polskim niedawno opublikowanej monumentalnej pracy Karlheinza Deschnera.
 • @Berkeley72 20:29:52
  Witam
  Przede wszystkim określenie "każda władza od Boga pochodzi" - być może pochodzi z NT, ale nie występuje w Ewangeliach. Tam jest wskazanie, że jak ktoś chce być nad braćmi swymi, ma być sługą wszystkich.

  Samo określenie "władza" jest antychrześcijańskie i wskazuje hierarchiczne źródło; w Cywilizacji Polskiej, ideowo tożsamej z chrześcijaństwem, nie występuje pojęcie władzy, a pojęcie ładu.
  Nie czymś zarządzać, a to coś utrzymywać w ładzie.

  Dlatego dyskusję możemy zacząć od od ustalenia znaczenia podstawowych pojęć takich jak prawda, dobro, wolność, prawo, piękno i wiele innych, gdyż bez tego dyskusja nie może być dyskusją, a może być tylko pyskówką.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:54:57
  w - ład - ać
  No, to gratuluję za..istego wymyślenia pojęcia. ;-))
 • @Franek Ganek 10:52:22
  Dziękuję.
  Mnie żal, że tak mało samodzielnie inteligentnych jest.
  A wystarczy poszukać w polskich tradycjach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY