Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
885 postów 14530 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Totalne obrzydzenie opozycją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwując polską scenę polityczną i próbując zachować choćby resztki zdrowego rozsądku, nie można nie mieć obrzydzenia względem opozycji (totalnej).

 

 
Nie chodzi nawet o faktyczne zamierzenia tej pozbawionej skrupułów grupy, ale o wyraz przekazu jaki społeczeństwu serwują. Jak bowiem ocenić sytuację, gdy z jednej strony, baz nawet formalnego oskarżenia, a na podstawie plotki, pozbawia się honorowego obywatelstwa ks. Jankowskiego w Gdańsku i usuwa jego pomnik, gdzie podstawą jest nieudowodnione oskarżenie o pedofilię, a jednocześnie ta sama opcja polityczna wprowadza w Warszawie Kartę Europejską z wyraźnie zaznaczonymi sugestiami pro-pedofilskimi.
 
Rzekomo niezależni sędziowie nakładają zupełnie odmienne kary za czyny identyczne i popełnione w identycznych okolicznościach (palenie kukły Sorosa/Rydzyka).
 
Wszelkie działania totalnej opozycji i powiązanych przybudówek, są nastawione na szkodzenie projektom PiS. To, że przy okazji utrudnia się życie Polakom, że blokuje możliwości rozwojowe Polski - to zupełnie "przypadkowa" kwestia. Z poczynań opozycji tyczącej tematu przypominam sobie działania "ekologów" w sprawie Rospudy, gdy jednocześnie ta sama grupa dowodziła, że wydobycie gazu łupkowego nie wpływa na ekologię.
Blokada leczniczej wycinki chorego drzewostanu Puszczy Augustowskiej w części gospodarczej, próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej, czy podnoszone zastrzeżenia względem CPK.
Już można pominąć tak aspołeczne działania jak podwyższenie wieku emerytalnego, czy podjudzanie przeciwko "500+". Blokada reformy sądownictwa i i równie degenerującego społeczeństwo systemu kształcenia.
 
Aby nie być posądzonym o totalną niechęć względem totalnej opozycji - czy może mi ktoś wyjaśnić i wskazać jakiekolwiek pozytywne  skutki, których  doświadczyłoby społeczeństwo, gdyby wskazane (ale i ewentualnie inne) zamierzenia i akcje przyniosły zamierzony efekt?
Będę wdzięczny za uświadomienie mnie w tej sprawie, bo nie chcę dalej zmagać się z odruchem wymiotnym na każde medialne pojawienie się kogoś z opozycji.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Ja też takiej "opozycji" mam dość.

  5*
 • @ Autor
  "Aby nie być posądzonym o totalną niechęć względem totalnej opozycji - czy może mi ktoś wyjaśnić i wskazać jakiekolwiek pozytywne skutki, których doświadczyłoby społeczeństwo, gdyby wskazane (ale i ewentualnie inne) zamierzenia i akcje przyniosły zamierzony efekt?"

  Ciepłe słowa z Niemiec. Ale tylko słowa...
  I tylko głupcy by się z nich mogli cieszyć.
  Tak myślę.
 • @Autor
  W Polsce nie ma żadnej opozycji. Zarowno PO jak i PiS są strażnikami bolszewickiej rewolucji, która trwa od jej wybuchu w 1917.
  Putin na szczęście dla Rosji zerwał z neobolszewizmem i zapewnił Rosjanom izolację od tego degenerującego całe państwa zjawiska, a Polska niestety stała się konsumentem rewolucyjnych produktów, a do takich należy zaliczýć gender, likwidację kultury i tradycji chrześcijańskiej, likwidację Kościoła Katolickiego, degradację intelektualną całych narodów.
  Często się mówi, że Stalin wybił nam elity, ale należy zapytać, dlaczego nie powstały nowe? Wszak ,,demokracja" trwa już trzy dekady i zamiast cywilizacyjnego postępu mamy do czynienia z czymś zgoła przeciwnym. Słuchając gadających głów w TV, czy czytając niusy online, albo w gazetach, latwo jest odnieść wrażenie, że zatrudnieni przez media kowale rewolucyjnego postępu mają ludzi za idiotów i tu wspomnę o obiecywanej przez PiS repolonizacji mediów.
  Różnica pomiędzy pozornie zwalczającymi się frakcjami polega jedynie na tym, że jedni serwują nam bolszewizm, czy marksizm (nazewnictwo nie ma tu najmniejszego znaczenia) w wersji europejskiej, stosując dyrektywy z Brukseli, a drudzy w wersji usraelskiej, wprowadzając w życie zalecenia i rozkazy płynące z Waszyngtonu i Tel-avivu.
 • @Jan Twardowski 10:59:00
  Jest Pan, jak widzę, kolejną wersją (odłamem) totalnej opozycji.

  Opozycji względem Polski i polskości. Bo z jakiej pozycji zwalcza Pan bolszewizm i neobolszewizm?
  Z pozycji fundamentalistycznego katola - a to wersja zjudaizowanego bolszewizmu w opakowaniu katolickim.

  Nie widzę żadnych wskazań u Pan, na czym miałyby budować swą pozycję te nowe "polskie" elity. Przecież katolicyzm jest równie wrogi Polsce jak judaizm. Jeden dąży do Polin, a drugi do Kościoła uniwersalnego w którym nie ma miejsca dla polskiej odrębności.

  Pisze Pan o "postępie cywilizacyjnym", ale nie określa, czym jest cywilizacja. Stąd - Pana opcja jest równie zł, a może i gorsza niż to co mamy dzisiaj.
  Nie wystarczy wołać Panie, Panie, aby wejść do Królestwa Niebieskiego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:23:30
  Zarówno PO jak i PiS satanowią totalną opozycję dla Polski i polskości, o czym zdaje sìę napisałem i zapewniam, że daleko mi do identyfikowania się z bolszewią i zapewniam również, że nie jestem członkiem, czy wyznawcą żadnego kościoła uniwersalnego, a wsadzając judaizm i chrześcijaństwo do jednego wora, utożsamiając ze sobą obie kwestie, proszę wybaczyć, ale kompromituje się Pan tylko.
  Jedynym wskazaniem dla ewentualnych, nowych elit powinna być Polska z jej tradycją, historią, wiarą chrześcijanską i wartościami przyświecającymi Polakom w historii trwania Polski. Poza tym elity same powinny dostrzec wskazania, a nie czekać na pana Twardowskiego, czy pana Wojtasa.
  Czym jest cywilizacja? To dość złożony temat i byłoby niezwykle trudno przybliżyć to zagadnienie w krótkim komentarzu do jeszcze krótszej notki.
  Nie pytałem w swoim komentarzu o porady w zakresie wejścia do Królestwa Niebieskiego. Zasady są ustalone, są niezwykle proste, a tak mało stosowane i chyba nie pochodzą od Pana, co?
  Najbliżej mi, panie Wojtas, do programu Ruchu Narodowego, to tak gwoli ścisłości, aby nie mieszal Pan pojęć w kwestiach opozycji i jej totalnego charakteru.
 • @Jan Twardowski 11:56:10
  Świadomie, czy nieświadomie Pan mota?

  Ja nie utożsamiam judaizmu z chrześcijaństwem, a z katolicyzmem.

  Katolik nie ma prawa podszywać się pod chrześcijaństwo.
  Cele ideowe obu idei są różne. Natomiast jest wspólny cel do którego dąży się i w katolicyzmie i judaizmie.
  Umie Pan to rozróżnić?
  Zatem - to nie ja, a Pan się kompromituje.

  Co do wskazań tyczących polskości - tu występuje zbieżność, ale dlatego, że pisze Pan o chrześcijaństwie, a nie katolicyzmie.

  Cywilizacja? Definicja jest prosta (za Konecznym)
  To metoda życia zbiorowego. Dodać jednak należy, że oparta na wspólnie uznawanych wartościach fundamentalnych (bo multi-kulti nie tworzy cywilizacji).

  A co do królestwa Niebieskiego... troche powagi.
  Już u Słowackiego jest pytanie o jaką Polskę chodzi. Zatem można to przedstawić inaczej: Krzyk Polska, Polska - nie daje podstawy do nadaniu tytułu Polaka krzyczącemu.
 • @Jan Twardowski 11:56:10
  Pełna zgoda.
  POPIS - czyli AjWajES wczesniej PC-UW-Road-KL-D = się zgoda na 447, TL, UE, NATO, wspieranie bandrowców, podporządkowania systemu w Polsce NWO. Podobnie jak skrzydło SLD Kwaśniewskiego - Cimoszewicza.
  POPIS - to wspólna zgoda na zakupy po zawyżonych cenach uzbrojenia dla wojsk usraelskich czyli NATO w Polsce,
  - przejęte media przez nich - to pranie mózgu zamiast rzetelnych informacji, jedni i drudzy nie potrzebują ludzi wykształconych, zdolnych do krytycznego myślenia, którzy mają duchowe cele. PoPIS potrzebuje posłusznych robotów, głupich, by ci nie zadawali pytań, by byli tylko wykonawcami ich polityki, którą realizują w interesie ,,nie widzialnego systemu finansowego zniewolenia". Maszyną do takich zadań staje się TVPIS i pozostałe media tzw. ,,prawicowe" w których zamiast obiektywnej informacji, jest terror psychologiczny w interesie władzy okupacyjnej.
  POPIS zachowuje się jak bezpaństwowcy, którzy realizują tajne plany, umowy, min. umowa z rządem Izraela, umowa o okupacji wojsk usraelskich w Polsce itp.
  Autor jak widać pochłonięty TVPIS-em, potępia tzw. opozycję, która jest taka sama jak rządzący, tzn. sprzedać duszę narodową, wyrwać co się da dla siebie i chodu,,,,,,,,,,,Jedni i drudzy, wiedzą, że Niepodległej Polski nie
  ma, jest atrapa państwowosci a wiec rządzą w interesie własnym i swoich mocodawców, ponieważ mocodawcom zależy na tym, aby mieć niewolników, którymi gra się na szachownicy.
 • @Jan Twardowski 10:59:00
  Drogi Janie!
  Korporacja religijna z centralą w Watykanie nie jest Kościołem założonym przez Pana Jezusa Chrystusa. Ta korporacja udaje Kościół, a w praktyce jest fałszywym kościołem, sprzecznym z nauką i przykładem Pana Jezusa, a w dodatku promująca grzech jako rzekomą pobożność. Dopóki mieli możliwość mordować swych przeciwników, to nikt im nie podskakiwał i mogli funkcjonować zanurzeni po uszy w grzechach, w chciwości, w odstępstwach od Bożego Słowa. A żeby trzymać swych wyznawców w ciemności, to nawet wciągnęli Boże Słowo do Indeksu Ksiąg zakazanych. Gdy pojawiła się reformacja i Biblia stała się dostępna, to w krajach niemieckich stracili połowę wyznawców. W Europie zaczęły powstawać biblijne Kościoły i coraz trudniej było Watykanowi panować politycznie i ekonomicznie nad Europą. Rewolucja francuska zdemolowała we Francji heretycją korporację, a w Europie mimo istniejących nadal krajów "Katolickich" ludzie stawali się coraz bardziej niezależni od kłamstw i herezji Watykanu.
  O ile jeszcze w XIX wieku ciemnota Europejczyków pozwalała w niektórych krajach trzymać bezmyślne masy w szponach sukienkowych, to XX wiek, dwie wojny, faszyzm, bolszewizm, przeorały Europę i zmniejszyły wpływy Watykanu.
  W Polsce komunie udało się zinfiltrować korporację i trzymając haki na dziwkarzy, pedałów, pedofilii, pijaków, ESbecja trzymała sukienkowych na smyczy. Gdy dzisiaj wychodzą na wierzch brudy, grzechy sukienkowych, gdy media zwiększają świadomość Polaków, to i korporacja watykańska traci swe wpływy. Do niedawna kooperacja partii z Watykanem przynosiła danej partii głosy w wyborach. przy obecnej świadomości Polaków dalsze trzymanie się sukienek przez partie sprawi, że ludzie coraz niechętniej będą głosowali na taką partię.
  Dzisiaj nie trzeba atakować religijnej korporacji zwanej Kościołem Rzymsko-katolickim. Wystarczy mówić o tej organizacji prawdę, która jest zabójcza dla sukienkowych. najpierw herezje, a po wtóre brudy i grzechy niemoralności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:35:54
  Ciekawie to ująłeś, drogi Krzysztofie!
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:35:54
  "Cele ideowe obu idei są różne. Natomiast jest wspólny cel do którego dąży się i w katolicyzmie i judaizmie."

  Ja nie chwytam - czyli jest cel ideowy i cel zwykły.
  Cel zwykły to dusza w raju/zbawienie, tak? (jest raj w judaizmie?)
  A cel ideowy....?
 • Czyli
  Zastanawiamy się jaka folkslistę podpisać. W skrócie, czy chcemy okupację 4 Rzeszy, czy okupację Usraela. Przecież mamy jedno i drugie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:35:54
  ,,Katolik nie ma prawa podszywać się pod chrześcijaństwo."
  Widzę, że przeczytał Pan jeden wywiad z Duginem i posiłkuje się On jego teoriami, mieszając w to Konecznego, a jeden wywiad to zbyt malo, aby pojąc Dugina.
  Katolik, drogi Panie, jest chrześcijaninem, niezależnie od tego, czy pan Wojtas to uznaje i tym samym żegnam pański blog.
  Miło było.
 • @Wrzodak Z. 12:44:25
  Pozdrawiam!
 • @Jasiek 13:17:24
  Cel ideowy?
  Władza nad światem.
 • @Jan Twardowski 14:14:54
  Nic Pn nie wniósł do dyskusji.
  A Dugin umie myśleć cywilizacyjnie, chociaż ja się z jego koncepcjami nie zgadzam. Trochę "odjeżdża".

  "Katolik, drogi Panie, jest chrześcijaninem, "

  A mógłby Pan to wykazać, czy mam wierzyć z racji pańskiego autorytetu (autoryteta)?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:26:01
  Dziękuję - już mi się rozjaśniło :-)
 • @Jan Twardowski 14:14:54
  Drogi Janie!
  Aby postrzegać kogoś jako chrześcijanina należy najpierw doprecyzować znaczenie tego wyrazu. W Bożym Słowie nie ma takiego wyrazu jak "chrześcijanin". Są tam natomiast takie wyrazy jak chrystianous, chrystianos. I są to wyrazy określające wyznawców Pana Jezusa Chrystusa.
  W przypisach do Tysiąclatki w nawiązaniu do wersetu Dz.11,26 mamy:
  "Dz 11, 26 - Chrześcijanami nazywali poganie wyznawców Chrystusa. Sami chrześcijanie nazywali siebie "uczniami", "braćmi", "świętymi"."

  Tak więc źródło słowa "chrześcijanin" pochodzi od znaczenia: "Chrystusowy", jako świadomy wyznawca Chrystusa, jako zwolennik drogi Pańskiej.
  Gdy spojrzymy na pana Karola z Wojtyłów, to on sam stwierdzał o sobie, że jest totus tuus Marii. Że on w całości należy do żydówki Mariam. A skoro cały należał do zmarłej żydówki Mariam, to nawet w cząstce nie mógł należeć do Chrystusa. Tak więc będąc maryjny nie był Chrystusowym, nie był chrześcijaninem.
  I jeżeli przyjrzymy się teologii i grzesznym praktykom korporacji watykańskiej to łatwo się zorientować, że w wielu aspektach jest to organizacja nieposłuszna Panu Jezusowi Chrystusowi, a więc nie może siebie nazywać że jest to organizacja Chrystusowa, że to nie jest chrześcijaństwo. Niewątpliwie organizacja o nazwie Kościół Rzymsko-katolicki jest religijną organizacją z pewnymi elementami Biblijnymi, z pewnymi odniesieniami do Bożego Słowa, ale generalnie jest to organizacja nie prowadząca do Boga, do życia z Bogiem, gdyż programowo jest nieposłuszna Bożemu Słowu. W dodatku propaguje i praktykuje wiele grzechów, które reklamuje jako pobożność.
 • @Jan Twardowski Czym jest chrześcijaństwo?
  Czy katolicy i wszyscy inni tak zwani chrześcijanie RELIGIJNI postępują/stosują się do nauk biblijnego Chrystusa, którego imonia sami nie znają, więc zwą go:

  Jesus (sus to po łacinie swinia), albo

  Je-zus (Zeus = sueZ).  (Litery "J" nie ma w alfabecie łacinskim, ani greckim - Została ona wymyślona dopiero niecałe 400 lat temu we Francji, a używana jest w Anglii dopiero od 300 lat)


  Greek: Ie-sous

  Hebrew: Yeshua, Yoshua, Yehoshua, ....

  Latin: Ie-sus

  French: Jésus
  German (Alemmanian, Deutsch): Jesus
  Asturian (Alemmanian, Deutsch): Xesús

  English: Jesus (Dżizys), Jeshua, Joshua, Jehoshua, ....

  Spanish: Jesús (Hesus)
  Aragonese: Chesús

  Esperanto: Jesuo

  Italian: Gesù
  Ligurian: Gexù
  Sardinian: Gesùs


  WĘŻOWE PLEMIĘ (plemienniki = plemniki) - VATI-CAN (Wężowe Wzgórze = Canaan-yjskie)

  http://i.imgur.com/B527S6I.jpg

  http://1.bp.blogspot.com/-pR2jTaimoao/UIFMmNwoDMI/AAAAAAAABxE/08I_CK2z5hs/s1600/baphomet-yuri-leitch.jpg

  https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--K5oXalwm--/c_scale,f_auto,fl_progressive,q_80,w_800/gu2iv3o4cashwqjtp51n.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • Mam to samo.
  Wyjątkowo zakłamane, amoralne i bezmyślne szuje.
  Jak ich widzę to rzygam.

  Z PIS jest lepiej czasem mówią dorzeczy ich socjal jest pożyteczny...
  ale na ich politykę zagraniczną rzygam.. na ich mieszanie religii i polityki rzygam..na ich nachalną propagandę rzygam ale wiele elementów które wciskają 24/7 w TV jest słuszne mają czym się chwalić (socjal, VAT)
  ... na Błaszczaka rzygam (żebranie o wprowadzenie Armii globalnego bandyty do Polski)...
 • @Jan Twardowski Kto jest chrześcijaninem? Jak rozpoznać chrześcijanina?
  .


  https://api.ning.com/files/VyvWpInItAiAj6873K4fCWPrHBf0o*7YHVxlAm3CS*wFLAjbpp-nWAvEaduqZQRsTNRpTKG857sNO9tdv0nhq3dHe927yO6*/catholicinvitecopy.jpg

  https://pcdn.columbian.com/wp-content/uploads/2015/09/APTOPIX_Vatican_Mideast.J3-856x1024.jpg

  https://i.ytimg.com/vi/nl4TZHwQHkA/hqdefault.jpg

  https://www.tabletmag.com/wp-content/files_mf/jesuits_jews_031913_620px72.jpg

  https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2017/05/23/16/trump-israel-museum.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • #
  Twardowski siadl w koncu stola, podparl sie w boki jak basza, hulaj krzyczy, hulaj wola, krzyczy, tumani, przesrtrasza...
  U pana Twardowskiego, kazdy to bolszewik...to taka stara "kagiebowska" szkola...
  byla moda na terrorystow - jak ktos podpala kukle przed palacem to terrorysta (chodz nie ma to nic wspolnego z terroryzmem), przyszla moda na pedofili...nikt nie zna prawdy i ona jest dobrem najcenniejszym, natomiast posadzanie zmarlego jest, zgnilizna najbardziej smierdzaca...
  to tak jak z Jacksonem - ilez tam poszkodowanych po jego smierci sie odnalazlo...ale Jackson mial niestety tych "dobr" o wiele wiecej niz Jankowski - stad ilosc "poszkodowanych" wieksza...
  propozycja dla Twardowskiego - zakladaj se pan fundacje na rzecz pomnika prezydęnta ...tego co na Owsiku go zalatwili...tylko ostroznie bo moze zglosza sie jakies poszkodowane dzieciny...
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:26:01 Cel ideowy? Władza nad światem.
  cyt: ...Ma Pan rację a jednocześnie nie ma Pan racji...
  Ryszard Opara 09.03.2019 13:04:48
  http://ryszard-opara.neon24.pl/post/148011,amen-autobiografia-naukowa-odc-61

  to judaistyczna, talmudyczna, do krętactw wymyślona obca nam Polakom opcja już zapuściła korzenie nawet u Pana Opary
  w sposobie myślenia podchodzenia i codziennego życia

  Zdeprawowanie jest faktem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY