Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
960 postów 15777 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Rzeczpospolita i idioci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Potrzebne jest poważne podchodzenie do spraw polskich. Także, a może szczególnie, w odniesieniu do używanego słownictwa.

 Jestem coraz bardziej zdegustowany postawą J. Ruszkiewicza jako admina. M.in. dlatego, że używając wyzwisk w stosunku do J. Kaczyńskiego  (typowo - kaczelnik i podobne), deprecjonuje pozycję z jakiej można krytykować poczynania PiS.

To wulgaryzowanie  dyskusji, a sekunduje mu w tym kilku niezrównoważonych i niedorozwiniętych ćwierćinteligentów.
 
Jeśli portal ma mieć opiniotwórczy charakter, a nie być wymianą poglądów dzieci w piaskownicy - wypada dbać także o poprawność językową wypowiedzi. Logikę w stawianiu zarzutów, a nie szybkie przekierowywanie dyskusji na personalną pyskówkę.
 
Nie pojawią poważni dyskutanci jeśli "po sąsiedzku" będą notki przesiąkniętych obsesjami debili.
Piszę to w formie "ostrej", ale chyba jest to konieczne do otrzeźwienia, bo idziemy, jako portal w złym kierunku. Także ta notka jest już zbliżona w stylu do zarzucanego trendu, ale jest to ewidentny wskaźnik pogarszania się poziomu przekazu. Na to, co się dziej - tylko te słowa wydają się być odpowiednie.
 
I uwaga ogólna. J. Ruszkiewicz, nie mając innych argumentów, stwierdza, że akceptacja dla 500+, czy 13 emerytury - to forma "sprzedania się " PiS.
Wydaje się, że takie stanowisko jest nie tylko nielogiczne, ale także antypolskie.
Jakby nie było, skutkiem jest  zlikwidowanie przejawów nędzy, co było szczególnie bolesne w odniesieniu do dzieci. Do tego dochodzi poczucie, że państwo także dba o obywateli, że społeczeństwo jest wspólnotą, która może i powinna sobie pomagać.
To także rozproszone wprowadzenie pieniądza do gospodarki; dobrze, że stopniowo, gdyż to pozwala na mentalne  dostosowanie się do ich wykorzystania. Nadmiar pieniędzy, gdy nie jest się dostosowanym do posiadania, powoduje nieracjonalne ich wydatkowanie. Tu - okazuje się, że polskie społeczeństwo zachowało się nad wyraz rozsądnie.
 
I teraz pytanie: do jakiego modelu społecznego chcemy dążyć?
Do kapitalizmu z "świętym prawem własności", które doprowadzi do pełnej oligarchizacji? Bajecznych fortun i biedy u reszty społeczeństwa?
 
 Czy tego, że taki będzie efekt, nie widać?
 
Jeśli więc dążyć do odbudowy Rzeczypospolitej, to (o tym pisałem) należy dążyć do przebudowy świadomości dotyczącej m.in. własności. Ta powinna być w znacznej części rozproszona. Natomiast rozwój zamożności społecznej powinien być realizowany poprzez standard zabezpieczeń socjalnych. 
Do takich należy poziom szkolnictwa, system ubezpieczeń (emerytura społeczna), infrastruktura, czy poziom usług medycznych. A nie indywidualna konsumpcja.
 
Wracając do tez notki: czy 500+ przybliża ten model? 
Moim zdaniem tak.
 Dlaczego więc takie (i podobne) działania PiS są "opluwane" przez niektórych blogerów? Czy można o nich powiedzieć że są Polakami, czy raczej polonofobami?

KOMENTARZE

 • Wojtas
  Nigdy nie kwestionowalem zasadności 500+, mam jedynie zastrzeżenia do reguł przyznawania a właściwie braku reguł. Ale to do ciebie nie dociera.
  O portal się nie martw, idzie w dobrym kierunku. Staraj się nie zasmiecac go atakami ad personam i inwektywami to będzie jeszcze lepiej.
 • PS.
  PiS PO jedno zło!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:59:13
  Filojudaisto.
  Zastrzeżenia o braku reguł przy przyznawaniu 500+ są typowo judaistyczne: chodzi o to, aby była administracja, która będzie przydzielać/rozdzielać i decydować.
  Na tym polega potęga judaizmu - tworzeniu struktur administracyjnych.
  A tu PiS się wyłamał i pokazał, że można "bezadministracyjne".
  I dlatego boli. Wiem.
  A co do reszty - chcesz wojny - będziesz ją miał. A ja grzeczny nie będę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:26:12
  Ja nie chcę wojny z nikim, to ty na każdym kroku starasz się mnie obrazić.
  A z tym "filojudaista" to mnie rozbawiles :))
  Masz odloty...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:26:12 Coooo ? Panie Wojtasie
  ..przecież to właśnie PiS :) ustami premier Beaty Szydło ogłosił.
  że na KAŻDE dziecko, A POTEM
  POWOŁAŁ CZY USTANOWIŁ IŚCIE JUDAISTYCZNY TALMUDYCZNY PLAN BY PŁACIĆ JAK NAJMNIEJSZEJ LICZBIE OSÓB i
  rozbudował administrację do tego by JAK NAJWIĘCEJ energii społeczeństwa marnowało się w biurokratycznym ustalaniu czy i które dziecko ma dostać a które nie.
  ,,Na tym polega potęga judaizmu - tworzeniu struktur administracyjnych.
  A tu PiS się wyłamał i pokazał, że można "bezadministracyjne". biurokratycznie by można zwodzić w celu oszukania czyli okradzenia

  Jak tak się już Panu PRZEKRĘCAJĄ FAKTY to i nie dziwota :)

  Dopiero teraz Kaczyński WRESZCIE zapowiedział, ŻE KAŻDE

  Takie są FAKTY, a Pan je przekręca po talmudycznemu w celu....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930