Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1003 posty 16453 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Niezbędność holokaustu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciałbym przedstawić odmienny, kontrowersyjny pogląd na temat holokaustu i jego przyczyn. Czy ma to uzasadnienie faktograficzne? Oceń to sam Czytelniku.

 

 
Co stanowi najbardziej wyróżniające cechy Żydów jako nacji (o ile można uznać ich za nację)?
Najbardziej zauważalna jest zdolność do działań gromadnościowych (Koneczny) pod przywództwem niejawnej kasty powołującej się na "boże pełnomocnictwo", przy kierowaniu się wiedzą odwołującą się do cykliczności. To może być odbierane jako wiedza o  skutkach w dużej perspektywie czasowej, a jednocześnie traktowaniu czasu jako liniowy.
Drugi element zauważalny, a wyróżniający, to zachowanie ciągłości trwania narodu drogą przekazu przez kobiety i to w systemie hierarchiczno/patriarchalnym.
Pozostałe cechy wydają się mniej wpływać na odmienność tej nacji.
 
Można się zastanowić, dlaczego powstało takie powiązanie. W czasach dawnych występowało tzw. święte małżeństwo, zawierane miedzy rodzeństwem - zarówno na Środkowym Wschodzie jak i w Egipcie (żona faraona była jego siostrą). Zatem nie jest to całkiem nieznana instytucja. W Biblii występuje w postaci małżeństwa Abrahama i Sarah (ale i później dotyczy nakazu zawierania związków w obrębie krewnych).  Tyle, że taki "chów wsobny" narażony jest na pewne niebezpieczeństwa. Potomstwo bardzo często ma wady genetyczne, a równie często występuje bezpłodność. 
Problem rozwiązywano chyba właśnie w sposób zaznaczony na wstępie, czyli ciągłość pokoleń faktycznie zapewniały kobiety, których nie obowiązywała "ortodoksja seksualna". Stąd Abraham użycza bez problemu swej żony faraonowi, a podobnie czyni to jego syn.
I jeszcze inny element. Otóż Sarah była bezpłodna (z Abrahamem), a urodzony Izaak - był dzieckiem "późnym" obarczonym raczej słabym zdrowiem. Sama Sarah zaszła w ciążę po wizycie "obcych" gości - co dosyć jednoznacznie wskazuje, że ojcem raczej nie był Abraham. 
Ciągłość pokoleń zapewniało zatem pochodzenie od kobiety i jednocześnie wynikało z błogosławieństwa głowy rodu. 
Warto odnotować, że u Żydów występuje bardzo słaby związek emocjonalny między ojcem, a dziećmi; te są traktowane często przedmiotowo. Były przypadki sprzedawania dzieci, a kierowanie córek do nierządu - dość częste.
Wynikać to mogło ze wskazanych przyczyn - braku jednoznacznego powiązania genetycznego. I jest jeszcze jeden czynnik. Przy "chowie wsobnym" trafiają się jednostki wybitne, ale jest też dużo dzieci obciążonych genetycznie; konieczna jest selekcja i jakieś formy usuwania pojawiających się form zdegenerowanych.
 
Tyle wstępu.
Jak się to ma do holokaustu?
Dość jednoznacznie. Ta nacja potrzebuje okresowego odnawiania populacji. Tworzone są świadomie i celowo warunki eliminacji elementu nieprzydatnego do dalszego rozwoju społeczeństwa.
Sprawa jest sygnowana w Biblii - to fragmenty opisujące, że zawsze po takich kataklizmach pozostaje RESZTA, z której na nowo odradza się naród.
"Odnowienie" narodu żydowskiego w ostatnich czasach przebiegało dwutorowo i w kilku fazach.
Pierwsza - to przemieszczenie "lepszego" elementu do Ameryki. To miało miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Na terenie Europy Wschodniej - głównie ziem dawnej Rzeczypospolitej, gdzie mieszkała znaczna część populacji żydowskiej, pozostali ci mniej przydatni.
Warto też zwrócić uwagę na to, że Żydówki były wysyłane do domów publicznych i tą drogą nastąpiła odnowa genetyczna Żydów w USA. Można powiedzieć, że obecni "władcy" USA (deep state) są potomkami takiego pochodzenia.
Z opowiadań które zasłyszałem od osób żyjących przed wojną - większość Żydów była zdegenerowana i to zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Obraz ludzkiej "nędzy i rozpaczy". 
Organizacja holokaustu przez Niemców opierała się na wyselekcjonowaniu jednostek "prominentnych", czyli o cechach korzystnych, bez śladów uszkodzeń genetycznych - tych umieszczono w Terezinie. Reszta została zamknięta w gettach, a tam sami Żydzi dokonali dalszej selekcji (policja żydowska), eliminując poprzez wysyłanie do obozów zagłady. 
Kiedy w warszawskim gettcie zostali już "sami swoi" i okazało się, że też są przeznaczeni do likwidacji - wybuchło powstanie, którego celem było nie tyle walka z Niemcami, co stworzenie możliwości ucieczki. Ta "reszta" dysponowała przejętym od pobratymców złotem, które miało pozwolić im na przetrwanie, a którym płacili za przechowanie. 
 
Oczywiście, zdarzały się sytuacje niezgodne z zamierzeniami i za to został osądzony Eichmann. Ale przy tej skali przedsięwzięcia, przy braku  koordynacji wynikającej z chaosu wojny, zjawiska mogły mieć miejsce. Niemniej - operację przeprowadzono niezwykle sprawnie, dokonano odnowy genetycznej narodu, a do tego udało się stworzyć opinię o genialności ludzi pochodzenia żydowskiego. Tu np. postawiono na naukę i promowanie nawet miernot, a ilość "noblistów" jest tego świadectwem. Także w sferze rozrywki - film, muzyka itd. - występuje wyraźna nadreprezentacja tej nacji.
Obecnie także prowadzona jest "odnowa genetyczna". Żydówki wydawane są za mąż za obiecujących mężczyzn, co zapewnia "dopływ świeżej krwi". Tacy ludzie są promowani robiąc kariery. Przykładów chyba nie ma co podawać, bo są oczywiste. Zawsze jednak występuje selekcja i dobór najbardziej przydatnych jednostek.
 
Czas ma charakter  cykliczny - wiedzą to np. Chińczycy i dlatego, mimo wysiłków, wpływy żydowskie w Chinach są nikłe. Obecnie zbliżamy się do końca pewnego cyklu. Przygotowania do tego są zaawansowane. Warto zatem zdawać sobie sprawę z pewnych działań, które tylko w kategoriach wskazanych mogą być tłumaczone i wyjaśniane. Więcej - stają się zrozumiałe i normalne mimo przydawania im cech niezwykłych.
 
Tyle, że opisane działania są jedną stroną medalu. Są i inne możliwości i cele, ale to odrębna historia.

KOMENTARZE

 • Ciekawym zjawiskiem byli Żydzi niemieccy.
  Oni byli najczęściej zasymilowani i często byli wręcz niemieckimi patriotami. Zdarzyło mi się być na cmentarzu żydowskim (Ziemia Lubuska). Na cmentarzu chwasty, znaczy akacja, część nagrobków porozwalana, ale część napisów na tablicach odczytywalna. I to jest ciekawe. Z jednej strony napisy są po hebrajsku, a z drugiej po niemiecku.
  Generał Berling wspominał, że Żydówki często wybierają sobie mężów z perspketywami, choć często są to zwykłe chamy. Ale już żona i jej rodzina o karierę zadbają. Podkreślał, że mężowie wcale nie muszą być jacyś bystrzy. Mają być ambitni, a karierą już pokieruje mądra kobieta i niewidzialna ręka.
 • @Wican 08:36:35
  Całkiem dorzeczne spostrzeżenia.
  Też kiedyś zaobserwowałem podobne .
  Takim "młodym, dobrze zapowiadającym się" jest przecież nasz były prezydent.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:54:46
  Oraz pewien Radek.
  Gomułka miał żonę Żydówkę, choć na stare lata chyba im się wyłamał
 • @ Autor, All
  Strasznie chore te ich pomysły na odnawianie się.
  Dla mnie to głupota, tak się odnawiać, jeśli wcześniej robi się wszystko żeby się popsuć....

  5*

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:54:46
  "Takim "młodym, dobrze zapowiadającym się" jest przecież nasz były prezydent."

  Warto też wspomnieć szpaka i jabłonkę ;-)
 • @ Autor
  "Czas ma charakter cykliczny - wiedzą to np. Chińczycy i dlatego, mimo wysiłków, wpływy żydowskie w Chinach są nikłe."

  Cykliczności czasu za Chiny nie pojmę.
  Ani tego jak to się ma do obecności Żydów w Chinach.
  Proszę o pomoc.

  Ukłony
 • @Jasiek 11:04:08
  Niech Pan za dużo ode mnie nie żąda. I tak za dużo piszę.
  A o Chinach można też na własną rękę poszukać.
 • @Jasiek 11:04:08
  Żydzi patrzą na czas linearnie. Generalnie religie abrahamiczne tak mają , . Natomiast dalsi Azjaci (skośni, ale też Hindusi) uważają, że czas jest cykliczny. Czyli dochodzi się do pewnego pułapu, a potem "świat się kończy" i wszystko zaczyna się jakby na nowo. Przykładem takiego rozumienia czasu jest choćby reinkarnacja.
  A pomysły na odnawianie chore? Cóż, przyroda. Z różnych pogromów żydowskich, ichnie elity wychodzą cało.
 • @Jasiek 11:04:08
  //Proszę o pomoc.//

  Nadaremnie.P.Wojtas nie pomoże albowiem zbyt doktrynersko polega na tezach Konecznego który z kolei zbyt mocno (jak na naukowca) związany był z Kościołem dlatego unikał formułowania wniosków jakże logicznych za to uderzających w ów Kościół.
  Ale gdzie p Wojtas nie może (dobry duch) posyła mnie ku pomocy.

  //Ani tego jak to się ma do obecności Żydów w Chinach.//

  W pewnym sensie są "sprawniejsi"od gojów.Tak są sformułowani że nie mają naszych "słabości".To bioroboty.
  Ich postrzeganie otoczenia różni się od naszego.Łatwiej im przekraczać dla nas nieprzekraczalne bariery.
  Jak Jasiowi zapewne wiadomo istota "żydostwa" zasadza się w obrzezaniu dokonywanym w 8 dniu życia.Jest to dla nich kwesta "być albo nie być" , "życia lub śmierci".Jest to dla nich na tyle ważne że swego czasu urządzili taką rozpierduche że do dziś wspominają.Głownym powodem powstania Bar Kochby (132–135 n.e) był wydany przez Cesarza Hadriana zakaz obrzezywania.
  myślałby kto ! niby dlaczego ucięcia kawałka napletka miałoby mieć tak "cywilizacyjnotwórcza" moc że bez tego ani rusz.
  https://www.youtube.com/watch?v=wusSv2YwH3w&t=332s
 • @ikulalibal 11:45:37
  No i powstanie Ben Kochby Rzymianie utopili w morzu krwi. Więcej zginęło niż przy powstaniu "jerozolimskim" w 72 roku po Chr.
  Ale i to nie ucięło ich starć z Rzymem, bo zorganizowali wojnę z Partami - jedyną przegraną, kiedy to Rzym płacił haracz.

  A co do biorobotów.
  Można i tak to widzieć. Tyle, że szybko ulegają biodegradacji i trzeba likwidować produkty zanadto odbiegające od normy.
  O tym ta notka.
 • Dość trafne spostrzerzenia.
  Jednak spojrzenie na ich zasady z perspektywy naszej mentalności i moralności, cóż, budzi dreszcze.
  I może o to im chodziło, abyśmy wzdragali się przed takim rozumowaniem a zwłaszcza przed taką praktyką.
  W tym momencie można spokojnie dokonać samoosądzenia o antysemityzm. A że to prawda? Tym gorzej dla niej i dla nas samych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:07:49
  // Tyle, że szybko ulegają biodegradacji //

  A to czy "degradacja" to już zależy od punktu widzenia.To co dla Żyda jest degradacją niekoniecznie musi oznaczać to samo dla goja.
  Na początku lat dwutysięcznych jakiś bardzo ważny Żyd (nie pamiętam dokładnie kto a szukać mi się nie chce), jakby polityk a może publicysta,wysunął wobec Kościoła "słynne" oskarżenie o to że chrzcząc żydowskie dzieci (w okupacyjnej polskiej rzeczywistości) dla nadania im nowej tożsamości, de facto zamordował ich dusze. Lepiej już byłoby aby Niemcy zabili ich dziecięce ciała ale dusze żydowskie zostałaby nietknięte.
  Nieomal cały Stary Testament jest jednym długim opisem zabiegów eugenicznych dokonywanych na "narodzie" przez "strzegących prawo lewitów".Kto tylko szemrał (a szemrali często), w piach!
  Nikt nie utrupił tylu Żydów co żydowskie elity.
  Nie bez przyczyny znajdowanie związku między finansową międzynarodówką a nazistami zaliczane jest do działań negujących holokaust.
 • @Wican 11:28:10
  "Z różnych pogromów żydowskich, ichnie elity wychodzą cało."

  To fakt. Ale jeśli to wszystko tak zaplanowali, to mogliby chociaż naszych/Słowian zostawić w spokoju...

  Pozdro!
 • @Wican 11:28:10
  Nie do końca "patrzą linearnie".

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gilgul

  Przy tym wierzą, że dusza sama sobie wybiera kolejne wcielenie, a nie tak jak np. w Hinduizmie podlega prawom karmy.

  https://www.chabad.org/kabbalah/article_cdo/aid/380599/jewish/Judaism-and-Reincarnation.htm

  Zatem nasze powiedzenie - w trumnie nie ma kieszonek na pieniądze, Żydów się nie tyczy. Oni wierzą, że jak sobie pościelisz w tym życiu, tak się wyśpisz w kolejnym, kiedy tu wrócisz, aby wypełnić kolejne z 613 Micw.
  Wiedza o tym mało znanym aspekcie religii talmudycznej pozwala zrozumieć wiele z pozornie niezrozumiałych motywacji tego klanu, albo jak kto woli - plemienia.
 • @alek.san 16:33:17
  Ale to odłam mistyczny. Nie jest głównonurtowy.
  Ciekawe teksty na temat pisał J.R. Nowak.
 • @Jasiek 15:49:27
  A niby czemu? U nas było ich pełno. Uznają nas pewnie za frajerów, a na frajerach należy żerować.
 • @Wican 16:38:41
  Proponuję zgłębić temat nieco głębiej.
  Z lektury źródeł wynika, iż ta koncepcja owszem, pojawiła się w odłamie mistycznym, ale obecnie jest już powszechna w talmudycznym judaizmie i ma akceptację czołowych rabinów.
 • @alek.san 16:52:43
  Ale nie tyczy całego żydostwa. To jest ciągle mniejszość, ale sobie poszukam i doczytam. Inna sprawa, że działanie współczesnych liderów żydowskich, wcale nie jest cykliczne. Jest jednak nastawionena rozwój czyli na linearne ujęcie. Czas rozumiany cyklicznie, jest nierozwojowy, bo nie ma w nim osiągalnego celu. Inna sprawa, że różne kultury, różnie do tego podchodzą. Bo Chińczycy potrafią wyjść poza cykliczne pojmowanie czasu, a Hindusi mają z tym problem. Na osttanich igrzyskach, Indie zdobyły chyba tylko 1 medal. A wielkie państwo, ma możliwości większe.
 • @Wican 17:13:18
  Umieściłem komentarz nie po to, aby wdawać się w dyskusję o naturze judaizmu, ale pokazać z jak niebezpiecznym przeciwnikiem mamy do czynienia.
  Oni nie planują w ramach jednej kadencji parlamentarnej, ani nawet w perspektywie jednego pokolenia.
  To plan na całe stulecia i obecnie już widać, jak cierpliwie i metodycznie go realizują.
  Moim zdaniem ten aspekt ich religii jest dobrym wytłumaczeniem ich motywacji.
  Zresztą nazywanie wiedzy o reinkarnacji religią, jest zaciemnianiem tematu. To wiedza, którą nabywa się przez obserwację faktów na przestrzeni pokoleń w danym społeczeństwie.
  U Słowian wiara w reinkarnację była powszechna..
 • @alek.san 17:52:14
  Ja wiem, że oni planują z dużym wyprzedzeniem. Ale Chińczycy też planują.
  I jeszcze jedna kwestia. Wśród Żydów ważniejsi są rabini czy Rockeffelerowie (ewentualnie Rotschildowie).
 • @alek.san 17:52:14
  A czy wiara w reinkarnację była u Słowian powszechna? Tutaj poproszę o źródło.
 • Trolowanie czy co xd
  Dosyć chora teoria brak mi w tym tylko jednego - że wszystko zaplanował Bóg xD..
  Żydzi rzeczywiście tępili słabsze jednostki, ale nie słabsze fizycznie jak to w zwyczaju ma inna religia (miała).. ale słabsze moralnie. U porządnego żyda pedofile nie kręciliby się mu po kościele i kadzili kadzidłem, bo zwyczajnie ... by ich nie było.
  Najgorsza jest degeneracja moralna, wystarczy nie kraść.
  Znajomy katolik zwala winę za wszystko na Boga.
  Holokaust nikomu do niczego nie było potrzebny .. natomiast rozwalenie polski sanacyjnej? Jaśniepanów trzymających naród w analfabetyźmie? Żeby potem ludzie pisali że żadna kobieta niczego nie osiągnęła???

  Rozwalenie polski sanacyjnej i rozkułaczenie tego towarzystwa ( nie jestem specem od historii) wydaje mi się spoko i cool. Majątki pochodzące z wyzysku i niewolnictwa? xD... odebrać jasne, również kościołowi.
  Gdyby nie było tej wojny, może było trzeba ją wymyśleć xD...
  W pewnym więc sensie armia czerwonych wyzwalała ten kraj, chociaż jednocześnie niszczyła go i plądrowała i była państwem napastniczym. Można by obchodzić rocznicę pogonienia sanacyjnej "burżuazji"... bo jest w sumie co świętować. Naród odzyskał coś w rodzaju własnej godności, okradają go już ale inni (ruscy, politycy urzędnicy) no ale naród piśmienny się stał, wszyscy umieją.... Czy polska burżuazja upadłaby bez wojny? Czy do tej pory by znormalnieli? Zapewne. Rozwijająca się polska by dokopała słabszym na umyśle niemcom i wtedy tu by była unia a w niemczech pewnie tereny podbite gospodarczo (chociaż takiej podlości po polakach bym się nie spodziewał aż takiej).
  Myślę że sporo troli w polsce jest wynajęte zarówno przez rosję jak i niemcy, aby promować u nas antysemityzm i wszędzie widzieć żydów oraz aby rozwijać ruchy narodowe. Ktoś kto to robi może brać ciężką kasiorę ze wschodu i zachodu na raz. Bo polska to jest postaw czarnego sukna, i każdy ciągnie w swoją stronę. Że nie wypada u nas być narodowcem? A kogo to obchodzi.
  Diabeł miał sprytny plan podboju całego świata. Nie wyszło, ludzie są może głupi ale nie aż tak xD
  Żydzi mieli rację mają rację i racja będzie ich xD...
  Wszystkie przepowiednie się sprawdzają... jeśli uważali że czas jest linearny to czas jest linearny. A co najgorsze ;-) dla państwa, Jezus też był żydem. I to koszernym ;-)
  Wygląda że autor czytał mein kampf i pewnie chciałby jakiegoś ostatecznego rozwiązania, no bo przecież w polsce źle dzięki żydom a nie dzięki katolikom, którzy od 30 lat kryzysu katolickiego partolą stuprocentowokatolickie ustawy. Według różnych hitlerów żyd musi być z pewnością zdegenerowany i brzydki a do tego rasa wymaga ulepszania. A w polsce zostały "gorsze" jednostki? Ktoś kto posługuje się takimi hipotezami raczej nie widzi końca świata, bardziej kasę ze wschodu albo z zachodu, chociaż może samodzielnie się w to wkręcił xD...
  30 lat kryzysu katolickiego, a nie żydowskiego. Kwaśniewski to gorliwy katolik ;-)
 • @Leon. 02:24:13
  Zadziwiające zbulwersowanie wskazujące na niezdolność oceny tez zawartych w notce.
  Napisać byle co, byle długo, tak aby czytający nie mógł zrozumieć o co chodzi.
  Rzec by można - żydowski bełkot.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:33:32
  To wcale nie tak.
  Osobiście uważam, że to atak na tzw. sanacyjną Polskę, a raczej na nasze przedwojenne elity.
  Co by o nich złego nie napisać, trzeba jednak przyznać, że były efektywne w działaniu. Mimo walki Polaków w armiach zaborców i innych, potrafiono się skonsolidować w ramach jednej idei- Niepodległości Polski. Sytuacja nam sprzyjała, ktoś powie. Wykorzystaliśmy ją jednak maksymalnie.
  To wtedy prawie z dnia na dzień, powstał niepodległy kraj, który chwilkę potem podjął walkę o rdzeń swojej państwowości- Wielkopolskę; kawałek czasu później o Śląsk; a na koniec przeciwstawił się samotnie nawale bolszewickiej. Takiej skuteczności już nam brakuje. Dlaczego? Ponieważ unicestwiono nasze elity.
  Pamiętam jak dziś, tematy lekcji historii z XX-lecia międzywojennego w liceum:
  -Zabójstwo Prezydenta, rozgrywki polityczne i upadki rządów;
  -Wielki Kryzys i jego przyczyny;
  -Reformy Grabskiego, budowa Gdyni, COP (ten był pominięty, bo czasu zabrakło, mieliśmy sami się poduczyć, ale zapowiedziano nam, że nie będzie odpytywania i klasówek, a nawet na maturze);
  -Zamach majowy i dyktatura Piłsudskiego;
  -Przyczyny klęski wrześniowej.
  Słowa o Powstaniu Wielkopolskim, o Powstaniach Śląskich, o wojnie z bolszewikami nie było.
  Tak mi wypaczyli wiedzę o naszych polskich największych osiągnięciach w historii XX w., że wstyd się przyznać (moja rodzina pochodzi zza Buga, a przyjechała na ziemie odzyskane), ale dopiero serial telewizyjny "Pogranicze w ogniu" (chyba ostatni z okresu polskiej sztuki filmowej), otworzył mi oczy. Byłem już pełnoletni, świadomy i oczarowany historią, której nie znałem.
  Dziś, cokolwiek sobie ludzie nie wyobrażają, to brak nam Polakom, ludzi z tamtych czasów, którzy chociażby stosowali się do kodeksu Boziewicza.

  A tu taki Leon twierdzi, że:
  "Rozwalenie polski sanacyjnej i rozkułaczenie tego towarzystwa ( nie jestem specem od historii) wydaje mi się spoko i cool. Majątki pochodzące z wyzysku i niewolnictwa? xD... odebrać jasne, również kościołowi.
  Gdyby nie było tej wojny, może było trzeba ją wymyśleć xD..."

  To jest ten sam sposób walki z naszą polską tożsamością, zgodnie z zasadą: najpierw bagatelizują, następnie wyśmiewają, a później muszą już tłuc jak popadnie i na końcu przegrywają.

  @Leon.
  Czytasz? To wiedz, że gdyby nie II WŚ, to Polska mogłaby być kolejny raz pierwsza na Świecie, bądź w Europie, jeśli chodzi o przemiany społeczne. Nie dopuszczono do tego.

  P.S Wracając do tematu, to Polacy powinni brać przykład z tzw. narodu przebranego i zamiast poświęcać kwiat narodu w powstaniach, zostawiać na śmierć najsłabszych? O to chodzi w promowanej przez acana Cywilizacji Polskiej?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:33:32
  To dla tego całego Leona:
  https://www.youtube.com/watch?v=H9X07SDXFNw

  Reszty jego bełkotu komentować nie będę. Dodam tylko głośną sprawę handlu narządami przez rabinów.
 • @wiedzajestwksiążkach 23:49:03
  Z prawdziwą satysfakcją przeczytałam Pana komentarz.
  Pozdrawiam serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829