Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1037 postów 16786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Zawieszam zamieszczanie notek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przejrzałem tytuły i treści ostatnich notek na portalu.

 Zauważyłem znaczne obniżenie poziomu, a w zasadzie to brak merytorycznych wypowiedzi.

Te, które jeszcze się pojawiają stanowią znikomy procent . Dominują pozbawione refleksji i jakiejkolwiek głębszej myśli wypociny.
 
Mam zbyt impulsywny charakter, a wygląda na to, że pewna grupa trolli, albo przynajmniej towarzystwo wzajemnej adoracji, celowo podbuzowuje nastrój.
W tej sytuacji wszelkie próby poważnej dyskusji stają się bezcelowe, a wręcz wypaczają przekaz.
 
Myślę, że przerwa dobrze mi zrobi, pozwoli zastanowić się, czy jest sens kontynuować swój przekaz.
Nie wyłączam się całkowicie, będę przeglądał treści, ale nie będę pisał. Może sporadycznie komentował - jeśli pojawi się interesujący wątek.
 
Jeśli są zainteresowani moją linią programową - notki będą na S24, a bardziej w linii ideowej - na poczetRP.pl
 
Pozdrawiam rozsądnych.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Pozdrawiam rozsądnych."

  Wzajemnie ;-)

  5*
 • OH, Autorze...
  "Pozdrawiam rozsądnych."

  Pozdrawiam :-)

  Nie wiem jaka ocena byłaby zasadna to się wstrzymam do decyzji Autora...
  Albo nie... to bełkot - czyli znowu nieuzasadnione fanaberie (to znaczy brak argumentów - standard - wytworzenie w odbiorcach wrażenia swojej niższości w taki sposób by myśleli, że wnioski z danej sprawy są tak oczywiste, że wstyd byłoby publicznie pytać - czyli gaszenie tematu już przy samym jego poruszeniu czy właściwie wtrącanie się w poruszany przez kogoś temat by go wyciszyć lub ewentualnie skupić na sobie uwagę innych w celu lepszego samopoczucia z powodu zakompleksionego ego) - "pała" i "do kąta"!
 • @Franek Ganek 11:17:30
  Dzięki za uwagę; a jakiego to tematu poruszanie jest tu rozważane?
  Bo ja nie widzę (poza wyjątkami), żadnego tematu, tylko bleblanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:20:18
  Stanowisko redaktora czeka na pana na stronie
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
  Ja się tutaj też ograniczam do minimum.
  Nowy Ekran, Neon24, miał być patriotyczny, propolski, narodowy...
  Jaki jest już się pan przekonał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:20:18
  ...wystarczy zamieścić tam jeden krótki komentarz i otzyma pan zaproszenie do redagowania strony.
 • @Oświat 13:40:27
  A jaki jest?
 • Szanowny Panie Krzysztofie.
  Szanowny Panie Krzysztofie,

  Jeżeli Panu z jakichkowiek powodów nie pasuje na Neon24.pl, niech Pan odejdzie i trzyma to w tajemnicy dla siebie... jak prawdziwy dżentelmen.

  A Pan odchodzi - i na pożegnanie pisze Pan, że będzie Pan publikował na S24. Czyli traktuje Pan Neon24 - jako słup ogłoszeniowy.
  To bardzo nie elegancko.

  Życzę Panu wielkiego powodzenia na S24 - to z pewnością odpowiednie forum dla Pana działaności.

  Przesyłam pozdrowienia i życzenia sukcesów na nowej drodze życia.

  Ryszard Opara
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:07:25
  A jaki jest według pana?
  Czy jest taki jak się zapowiadał?
  czy taki gdzie się pisze cytat:

  PiS: Patriotyzm i Sprawiedliwość ???
  Czy bardziej np.: Pogarda i Skurw...stwo ???
  Wydawać by się mogło że o bezczelności, chamstwie, arogancji, durnocie, wazeliniarstwie, krótkowzroczności, obłudzie, ......... (i można by dalej długo wymieniać) karakana z Żoliborza oraz jego świty składającej się z czystej krwi UB'ecji, UB'eckiej półkrwi, proRuskich dywersantów, szpicli i kapusi, dup...lizów i innej maści obleśnych stworów....
  http://989f0e648.neon24.pl/post/148476,pis-patriotyzm-i-sprawiedliwosc

  Tak się pisze o partii rządzącej Polską, a o tych, którzy tej partii dali mandat na rządzenie pisze się –bydło wyborcze, o emerytach, którym ta partia wydziela z budżetu trzynastą emeryturę, –bydłem wyborczym, o 500 plus dla polskich dzieci, –karma dla świń.
  A Pan Ryszard Opara, wówczas, gdy to pisano, czy wyraził swoje oburzenie lub dezaprobatę, że to nieelegancko, że tak dżentelmeni nie piszą, że to zwykłe, prostacie i chamskie i obelżywe, że Polak o Polakach tak pisać nie powinien, nigdy i nigdzie.
  Nie!!!
  Pan Ryszard Opara milczał, nie zauważył, czy po prostu nie chciał zauważyć, po prostu akceptował tego typu wypowiedzi.
  Oburza się, że KJW informuje swoich czytelników gdzie go będą mogli dalej czytać, że to nie elegancko, że to nie przystoi dżentelmenowi.
  Co nie przystoi, napisałem wyżej.
  Oj nieładnie, nieładnie.
  Nie takie wnioski powinniście panowie wyciągać, szczególnie, że tracicie jednego z najlepszych blogerów.
  A jaki jest Neon obecnie, sami oceńcie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:07:25
  Jak to jaki? Antysemicki, prorosyjski, antybanderowski, antynatowski i anty amerykański. No i anty europejski. Więc jest narodowy i pro-polski.No i antypisowski, co zarówno Oświatu i garstce to nie odpowiada. Niektórzy nawet zdezerterowali i założyli blogi na innych portalach pisząc o sobie np: banita z Neon24.;-))
 • @Ryszard Opara 14:18:08
  Pisząc swoją autobiografię i zamieszczając ją - wskazuje Pan jak traktuje ten portal. Czyli żadnej misji, a jako słup ogłoszeniowy (co mnie Pan zarzuca) swoich zamierzeń i dążeń. Także propagowania swoich poczynań i także jako tarcza przed ewentualnymi zakusami, gdyby np. prokuratura miała jakieś względem Pana uwagi.

  Wolno to Panu, jako właścicielowi portalu.
  Jednak kierowanie uwag jak ta względem mnie - jest zwykłą podłością zwłaszcza, że przecież mnie Pan nigdy nie płacił (chociaż innym tak). A jakieś tam drobne zobowiązania - to raczej Pan ich nie wykonał.
  Niby więc z jakiej racji miałbym mieć względem Pana jakiekolwiek zobowiązania?

  Zatem - nie widzę misji, zwłaszcza w Pana ujęciu, a to nie upoważnia Pana do jakichkolwiek ocen mojej działalności; uznam, że będzie sens publikowania tutaj - będę pisał (chyba, że zostanę zbanowany). Ale Pan nie ma moralnego prawa tego oceniać.

  Pozdrawiam . Tyle, że nie widzę, aby to była jakaś nowa droga pańskiego życia - raczej kontynuowanie starych ukierunkowań. Może dlatego jest Pan tak sfrustrowany - bo z pozycji kandydata na prezydenta RP na wyobcowanego i pozbawionego Ojczyzny frustrata przejście jest dość symptomatyczne.
 • @Oświat 14:51:50
  Neon nie jest dnem PiSiackim jak merdia Tomka Sakiewki banderowskiego, czy sprzedajnych bliźniaków. Trochę mniej PiSizmu tutaj będzie, co jest akurat pozytywne. A PiSdzielce wprost kupują głosy. Takiego bezczelnego przekupstwa elektoratu, to w Polsce nie było chyba nigdy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:48:49
  Trochę głośno Pan odchodzi i cicho powraca do Neonu24.pl

  Dobrze, że zabiera Pan równowagę stołka serwowaną przez CP Polakom a w konstytucji jako 3 filary władzy.

  Na Neonie24.pl kształtuje się nowa precyzyjna równowaga godna służyć w XXI wieku każdemu żyjącemu Polakowi.
  Szkoda, że Pan woli równowagę dla przedmiotów a nie dla dumnych ludzi.

  Pozdrawiam
 • @Wican 18:36:02
  widzę, że ty też jesteś ,,narodowy i pro-polski" podobnie jak zbig71
  gratuluję pro-polskości.
 • @Oświat 19:09:35
  Lepsza propolskość niż prounijność i prosyjonizm. To zdrajca i krzywoprzysięzca Lech kaczyński wynegocjował i podpisał TL, a tera kretyni rządzący waszą sektą, nawet nie wiedzą, że Timmermans może sobie pozwolić na to co robi,właśnie dzięki temu. Ale wy nawet nie potraficie rozumować w kategoriach przyczynowo-skutkowych. Wasza prosyjonistyczna sekta, jest obecne największym zagrożeniem dla Polski i Polaków, wręcz egzystencjalnym. W sprawach obyczajowych takie samo bagno jak POpaprani, ale szybciej nas wasi liderzy sprzedają.
 • hmm...
  Jest co robić...tyle traw do wypalenia :)))
 • @trybeus 19:13:14
  I jaj do zniesienia ...
 • Panie Krzysztofie
  a jak Pan ocenia społeczeństwo ? Czy zauważa Pan obniżenie poziomu w każdym wymiarze, intelektualnym, kulturowym, społecznym, propaństwowym, patriotycznym?

  Jeśli tak, to co? Wycofuje się Pan na z góry upatrzone pozycje? To tak, jakby umarł Pan za życia. Pozbawia się Pan wpływu na świat.

  Oczywiście, każdy ma problem czasu. Ale Pan zamierza obserwować neon. Czyli czas Pan ma.

  Gdyby witryna była fraktalna, jak zapowiadał Łażący Łazarz, pana ulubiony autor, gdy nas kaperował do przyjścia, nie byłoby problemu. Każdy zarządzałby swoim fraktalem, a czytelnicy mieliby do niego dostęp bez skalania stroną główną witryny.

  Niestety, tak się nie stało. I tylko ja protestowałem. Wszyscy inni, wydawałoby się, poważni ludzie, mieli to gdzieś. Strzępili się o duperele. Stracili czas i od dawna ich tu nie ma.

  W ten to sposób zgubiliśmy, zatraciliśmy, nasz wspólny złoty róg, który mógłby rozbrzmiewać.

  Każda witryna to jakieś towarzystwo, do którego Pan pisze, i z którym polemizuje. Pana wybór.

  Ja już nie mam czasu, aby cokolwiek czytać, poza swoimi tekstami. W ogóle nie wiem, co się w witrynie publikuje.

  Jedno wiem, przekazywanie praw autorskich właścicielowi, i to na zawsze, jest nie do przyjęcia. Takie zapisy powinny być prawnie zabronione. Każdy powinien mieć prawo do dysponowania własnymi tekstami w sieci.
 • @Oświat
  A jesteś pewien, że te 500+, 13 emerytura, plus na krowę, świnię itd to nie jest ten krok w tył o którym mówił Morawiecki na taśmach? Bo mnie na to wygląda, choćby w kontekście 447 i zamykanie gęby na kłódkę tym którzy o tym trąbią.
 • @interesariusz z PL 19:51:47
  Społeczeństwo jest normalne. Wybory ze wskazaniem na PiS - są dowodem, że wcześniejsze rządy nie były po mysli społeczeństwa.
  Czy z PiS jest lepiej?
  Socjalnie tak, ale jesteśmy zaganiani doi rogu bo albo USRael, albo UE z Timermansem.

  Liczyłem na wypracowanie odrębnej opcji, ale obecnie pisanie o tym jest przeciwskuteczne, bo albo trolle, albo ludzie różnych polonofobicznych opcji.

  Pragmatyzm nakazuje wycofanie się. Chyba, że nastąpią zmiany. Jednak po enuncjacji Opary - raczej się na to nie zanosi.
  I tyle.
 • @Wican 19:12:39
  Powinieneś wiedzieć, ze w polityce jakakolwiek jazda pod prąd kończy się tym czym kończy się jazda pod prąd na autostradzie.
  Taką miał świadomość L. Kaczyński podpisując TL.
  Leszkowi Millerowi jedynie popsuł się helikopter.
  Lepper o tym nie chciał wiedzieć.
 • @zadziwiony 20:00:52
  Zadziwia mnioe Pan swymi uwagami.
  Czy te pieniądze dane społeczeństwu pozwalające na likwidację biedy - to źle?
  Chciałby Pan, aby za "miskę ryżu" ludzie dalej harowali?

  Owszem, 447 budzi obawy, ale jedynym sposobem jest nagłaśnianie sprawy, żądanie wyjaśnień itd.
  To jest robione. Czy za PO byłoby możliwe?

  Jest jedna kwestia, która niepokoi, a która też wymaga kontroli - to Mateusz Piskorski. Przyznaję, że jest to bolączka nie mająca wytłumaczenia logicznego. Dlatego na PiS będę zawsze patrzył z dystansem i nie mogę utożsamiać się z tą strukturą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:32:45
  Nie jestem przeciwny wypłaszczaniu dochodów w celu likwidacji biedy. Boję się , że może to być jednak taktyczna zagrywka ( w myśl słów Morawieckiego) w celu uzyskania poparcia konstytucyjnego, które pozwoli na już ostateczne przejęcie kontroli nad naszym terytorium przez obrzezanych.
 • @zadziwiony 20:43:41
  To dlaczego wspiera Pan tych, którzy w tym kierunku dążą?

  Może należałoby popracować nad opcją, która będzie temu przeciwna?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:26:26
  pisanie nigdy nie jest przeciwskuteczne,
  nawet jak się podnosi jazgot krytykantów,
  to gdzieś tam w publice może być milczący,
  co zrozumiał.
 • @Oświat 20:27:16
  i jedynie Lepper jest wspominany, jako ktoś, kto chiał coś pozytywnego zrobić.
 • @Oświat 14:51:50
  Pan Ryszard Opara jest dżentelmenem z wysokiej półki ale ja nie jestem.
  Nie podoba ci się tutaj to trudno.
  Skoro tak oceniłeś to co tu jeszcze robisz? Nie męcz się. To szkodzi na zdrowie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:46
  bez szerokiej świadomości społecznej żadnych szans nie wiedzę. Ponoć jest w Polsce 40 000 agentów mosadu i robią oni swoje. Nigdy żadna formalna grupa zagrażająca władzy nie powstanie. Nawet jeśli coś takiego się uda , to będzie rozbita od środka zanim uzyska społeczne poparcie. Pozostaje gadanie, gadanie , gadanie aż powstanie masa krytyczna zdolna swym ciężarem zmienić rzeczywistość.
 • @Oświat 14:51:50
  Moim zdaniem lepszy jest taki portal, który dopuszcza każdą opcję, od takiego, który ustawiony jest na opcję ,,Bóg, honor, ojczyzna" i katolicyzm pełną gębą.
  A tak już tu było, i zdaje się że to się kończyło odpływem czytających i piszących.

  Nowa decyzja o rejestracji każdego komentującego, na razie jeszcze nie spowodowała zalewu nowych komentujących.

  A co do programów socjalnych. No cóż, kredyty we frankach też były sensacyjne i rewelacyjne. A te programy socjalne, to nic innego jak nowa linia kredytowa udzielona pod zastaw ziemi, lasów, jezior, dzielnic, miast, ulic itd.
  Przy dławionej gospodarce (polityka fiskalna od 30 lat idzie w jednym kierunku), przy nowych pomysłach przeszczepu starych sprawdzonych przyjaciół z krainy-U. Wystarczy przypomnieć sobie jak to ,,Polacy będą wracali" i podobne banialuki, o 8000 zł kwoty wolnej od podatku od 2015r z coroczną korektą w górę. To akurat można było zrobić nie otwierając żadnej nowej linii kredytowej, ale przecież nie o to chodzi by się kręciło. Tylko by się elegancko zwinęło.
  I się zwija.
  Venezuela kłania się. Tylko my tu nie śpimy na ropie naftowej.
  I co mi po tym, że wypowiem niedługo: a nie mówiłem?
 • @Oświat 14:51:50
  To jeszcze raz powtórzę - Ryszard jest dżentelmenem z wysokiej półki a ja niestety nie. I dlatego przypomnę ci bajkę o pewnym gadzie - sssss.
  Ok?
 • @zbig71 14:59:06
  No tak, niektórzy dezerteruja. I robią za "banitow z Neonu". Widocznie presja polskości ich uwiera i wolą iść tam gdzie tę polskość się niszczy. Krzyż na drogę i kawałek szkła.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:26:26
  ,,Owszem, 447 budzi obawy....."

  I pan i wszyscy u których ona budzi obawy mają rację.
  Trump podpisał ją bo wie, że deep state może go odstrzelić tak jak chociażby JF Kennediego, odsuwa od siebie swoich współpracowników którzy z takich czy innych względów temuż deep state nie pasują.
  Ale zastanówmy się i pan i ja i może także inne osoby, czy ta ustawa jest skierowana wyłącznie przeciw Polsce?
  Mnie się wydaje, że nie tylko, że ,,mienie holokaustu” znajduje się we wszystkich krajach okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, zatem także we Francji, Belgi, Holandii, Czechach, Słowacji na Ukrainie, Białorusi, Rosji i może w szczególności w Niemczech.
  Amerykanie, żeby wymusić na danym kraju to co sobie życzą, obalają tam rząd, lub dopuszczają się bombardowań czy zbrojnego najazdu.
  Czy aby wymusić żydowskie mienie bezspadkowe na wymienionych krajach też je zaczną bombardować?
  To przecież aktualnie z wyjątkiem Rosji i Białorusi amerykańscy sojusznicy, sojuszników będą bombardować, czy tylko obalać ich rządy?
  A jeśli obalać niepokorne rządy, to czy my mamy im w tym pomóc szczując na obecnie rządzących z PiS–u by mogli dojść do władzy ci, którzy bez wahania wypłacą żydom żądane przez nich 300 tyś $. Czy też może stać murem za PiS, bo inaczej może prowadzić politykę rząd wewnętrznie silny, mający poparcie w społeczeństwie, a inaczej rząd, który nieustannie musi się zmagać z opozycją, mafią sędziowską, strajkami nauczycieli a nawet tymi którzy judzą w internecie przeciw rządzącym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 04:53:15
  ,,Ryszard jest dżentelmenem z wysokiej półki a ja niestety nie."

  I dla tego Jaruś, wybrał cię na administratora?
 • @Oświat 08:19:06
  Jednak jesteś durniem.
  A ja durni na portalu nie toleruje.
  Wyciągnij wnioski :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:20:18
  //Dzięki za uwagę; a jakiego to tematu poruszanie jest tu rozważane?
  Bo ja nie widzę (poza wyjątkami), żadnego tematu, tylko bleblanie.//

  Tu jest rozważane nie bleblanie (bo przecież sam Pan to tu napisał - tę niniejszą notkę;)... ale to jak być rozumianym przez innych i jak ludzi skłonić do podejmowania pożytecznych działań, raczej.
  A to jest tak jak wspomniał ciutkę wyżej zadziwiony, czyli: wytrwałość, cierpliwość, upór nawet... ale z wyciąganiem wniosków i samodoskonaleniem - nie obrazą i odrazą.
  Czyli nie zwyczajne gadanie, choć i to odnosi skutek (Ew. Łukasza

  (4) i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie. (5) Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, (6) bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. (7) Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. (8) Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. (9) Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (10) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
  (Ew. Łukasza 11:4-10, Biblia Tysiąclecia)

  (2) W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. (3) W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. (4) Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, (5) to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. (6) I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. (7) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
  (Ew. Łukasza 18:2-8, Biblia Tysiąclecia))

  ale ((7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
  (Ew. Mateusza 6:7-10, Biblia Tysiąclecia))

  trzeba dążyć do tego by forma wypowiedzi była doskonała (zwięzła, prosta, kompaktowa, głęboka) - i dotyczyła całości idei, którą chcemy przekazać, wyrażała ją - na sposób fraktalny.
  To, że kiedyś tam Pan zaczynał wykładać swoje pomysły to nie znaczy, że wszyscy czy nawet większość (a może nawet ktokolwiek) zna ich genezę i w ogóle tę ideę. Trzeba wracać do początku. Z uwagami jak powyżej (co do formy). Streszczać jakby.

  Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:44:13
  Cenzura jak w PRL?
  Zastraszanie?
  Masz może jakiegoś Rambo co mi kciuki połamie?

  A ja myślałem, że może ty także dżentelmen, tylko się z tym kryjesz.
 • @Oświat 14:51:50
  "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem."

  Nadto siebie samego - gamoniu - (no cóż, nie jestem dość przekonujący)...
  Teraz idź już. Słabi odpadają.

  " I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."

  Lecz kto wytrwa do końca?

  Masz trochę racji ale niewłaściwie ją wykorzystujesz...

  "(45) Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? (46) Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. (47) Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (48) Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga, (49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. (51) Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."
  Ewangelia Mateusza 24

  //Pan Ryszard Opara milczał, nie zauważył, czy po prostu nie chciał zauważyć, po prostu akceptował tego typu wypowiedzi.//

  A Ty co robiłeś? Teraz masz wielce do powiedzenia jako uciekinier i zdrajca?
  To bardzo nie elegancko - jak mówi Pan Opara.
 • @Oświat 09:05:51
  Jakie zastraszanie? Jakie kciuki...
  Nie lubię tylko jak ktoś mi sra na głowę. Możesz sobie uprawiać promocję największych mend jakie kiedykolwiek święta polska ziemia nosiła. Twoja sprawa. Spoko. Kompromitujesz się na własny rachunek.
  A tak na marginesie - za niedługo mają odsłonić w moim miasteczku pomnik poleglego kaczora. Jak myślisz? Kupić jakieś kwiatki?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:36
  ...odsłonić pomnik, za moje podatki?
  O w mordę jeża, tego to już za dużo!!!
 • @
  Takie spostrzeżenie.
  Jak codziennie - byłem na spacerze przechodząc "swoja" trasę przez Stawy Raszyńskie.
  Oprócz elementów przyrodniczych jest tam i miejsce pamięci Polaków rozstrzelanych przez Niemców - ludzi z "łapanki".
  Przez ostatnie 2 lata wisiała tam polska flaga.
  Od kilku dni jej nie ma - komuś przeszkadzała.

  Nie bardzo widzę inne wytłumaczenie niż narastająca fala nienawiści ze strony "opozycji". Ta "opozycja" uznała wszak, że biało-czerwona flaga jest symbolem PiS (tak się wyraził poseł na Sejm żądając od prowadzącego redaktora usunięcia tego "pisowskiego symbolu".

  Obecne przejawy antypisizmu jakie reprezentują admini portalu wskazują na tę samą linię programową . Nie chcę w tym uczestniczyć, bo powoływanie się na patriotyzm, gdy niszczy się symbole polskości, jest dla mnie nie do przyjęcia.
  Czekam na jakąś wyraźną deklarację. Ale to chyba nie przy tym kierownictwie mającym wsparcie Opary.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:41
  Właśnie fakt totalnej wojny z PISem wszystkich sił politycznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych pozostawia u mnie odrobinę wsparcia dla tej partii.
 • @zadziwiony 10:35:35
  Totalna wojna z PiS-em powoduję podłączanie się
  polonofobów pod ten nurt antypolonizmu.
  Durnie nie zauważają komu służą.
 • @zadziwiony 10:35:35
  //Przez ostatnie 2 lata wisiała tam polska flaga.
  Od kilku dni jej nie ma - komuś przeszkadzała.//

  A więc to o takie "pryncypia" chodzi? o kawałek stylonowej materii?
  Okazuje się Grzegorz Braun w stawianych przez siebie diagnozach ma 100 % słuszność : „U nas to już żadnej Polski nie ma. Chcą nam zostawić tylko piosenkę i chorągiewkę”
  Znosić się potajemnie z wrogiem dążącym do całkowitej kontroli nad Polakami z równoczesnym rabunkiem ich majątku to jeszcze niedostatecznie jasny powód aby taką siłę uznać za wrogą.
  Zastanawiam się co można jeszcze zrobić,jakiej niegodziwości się dopuścić,jakiej zdrady dokonać, żeby przeciętny zwolennik PIS-u postrzegający siebie jako patriotę,przejrzał na oczy.
 • @zadziwiony 10:35:35
  Nie zgadzam się z tobą. Są tacy, którzy atakują PiS i tacy którzy atakują PO. I słusznie bo to są antypolskie mendy.
  Teraz chodzi o to żeby maksymalnie osłabić ten magdalenkowy potworek. Nawet jak nie mamy wielkiego wyboru (Konfederacja) to musimy tak zrobić.
  Tylko wyjątkowo antypolski cynik zagłosuje na Popis.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:41
  //Nie bardzo widzę inne wytłumaczenie niż narastająca fala nienawiści ze strony "opozycji". Ta "opozycja" uznała wszak, że biało-czerwona flaga jest symbolem PiS //

  Idź już lepiej na ten urlop... Spacery widać nie pomagają.
 • @Franek Ganek 16:50:49
  Jak rozmawiać z durniem?
  To, że fakt ataku na dziennikarza miał miejsce w czasie dyskusji przed kamerami na TVP Info - to przecież sprawa publiczna.
  A Szanowny dureń przeczy.


  I jeszcze żąda wyjaśnień, tłumaczeń, dlaczego takie postawy itd.
  Z tego już nie da się wyleczyć a przebywanie w takim towarzystwie to odium które rzutuje na normalność.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930