Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
975 postów 16066 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

500+ + 447

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy istnieje związek między nimi?

 

 
Wydaje się to tak oczywiste, że aż umyka postrzeganiu.
 
Cała karuzela watowska oparta była na decyzjach PO i Tuska, gdzie uzasadnieniem było pozostawienie pieniędzy w rękach inwestorów, co miało się przyczyniać do rozwoju polskiej gospodarki.
Nie w ręku rządu, a w ręku prywatnych osób z inicjatywą.
Kwoty o jakie chodzi - to ok. 30 mld PLN rocznie. Sporo pieniędzy na inwestycje. Można twierdzić, że były to pieniądze "zaoszczędzone" na konsumpcji i skierowane na inwestycje.
(Sprawą chyba oczywistą jest, że takie środki są wygospodarowywane z aktywności społeczeństwa).
Ujęcie problemu jest akceptowalne logicznie i mieści się w kategoriach lewacko/liberalnej mentalności.
 
Cały problem w tym, że ta wykładnia była tylko przykrywką służącą mamieniu mało rozgarniętych. Faktycznie pieniądze były rodzajem haraczu płaconego przez Polskę   - komu? To chyba oczywiste.
Dzięki temu Tusk nie był atakowany; można sądzić, że było to za wiedzą Merkel, ale chyba Niemcy nie mieli zbyt dużego udziału w tym procederze.
 
Uszczelnienie WAT i skierowaniu pieniędzy do społeczeństwa spowodowało wściekłość "określonych kręgów". Skoro nie dało się drenować taką metodą - postanowiono załatwić sprawę naciskiem bezpośrednim. Rozbójniczym wymuszenie, Bo środki przekazane społeczeństwu - są nie do "odzyskania". Zwłaszcza, że to stało się niejako już świadczeniem stałym. Odebranie przywileju zaowocowałoby rozruchami społecznymi.
Ta droga wycieku środków - została bezpowrotnie utracona.
Skutkiem zaś jest nie tylko wzrost konsumpcji, ale też zapoczątkowany został ruch inwestycyjny bazujący na możliwości tworzenia kapitału początkowego z zabezpieczeniem w postaci stałych dochodów.
 
Poddanie się  skutkom "447" to nie tylko obniżenie konsumpcji, ale też blokada rozwojowa.
 
Jak się to ma do społecznego odczuwania?
Obecnie samo  (ustawowe, co proponują np. Konfederaci) odrzucenie żydowskich żądań - to za mało. Konieczne jest uzupełnienie tego aktu również ustawowym ograniczeniem dofinansowywania żydowskich instytucji do poziomu wynikającego z udziału Żydów w populacji mieszkańców.
Obecnie, 70 lat po wojnie, a więc praktycznie 3 pokoleniach, nie ma żadnych związków z posiadaniem dóbr w czasie poprzedzającym. Zwrot majątków - jest niecelowy i niesprawiedliwy, gdyż te pieniądze byłyby zabrane ludziom nie mającym żadnych powiązań z czasem minionym.
Także fakt, iż przed II WŚ Żydzi stanowili ok. 10 % polskiego społeczeństwa, nie ma żadnego przełożenie na utrzymywanie żydowskich instytucji teraz. Zwłaszcza wobec niecnych (jak ostatnio p. Śpiewaka) wystąpień ludzi utrzymywanych przez polskie społeczeństwo.

KOMENTARZE

 • 5*!
  Krótko, celnie i dosadnie.
  Dajmy szansę Konfederacji Narodowej i wymuśmy na rządzących takie właśnie działania zabezpieczające i -nazwijmy bez strachu- dyskryminujące obce siły.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 00:09:51
  Ciekaw jestem dlaczego ten mechanizm nie był ujawniany przez takiego geniusza ekonomii jak Nikander.

  Bo przekręty na 30 ml PLN/ rocznie to nie robili chłopcy spod gruszy, w stodole przerabiający paliwa.
  To musiały być "grube misie". A teraz tych "małych" się wyłapuje, a o "grubych" nawet nie wspomina.
 • Witaj
  Dobra analiza.

  Faktycznie nastąpiło przekierowanie dużych sum do obywateli, dodam bardzo biednych obywateli, bo przeciętna polska rodzina jest cztery razy biedniejsza od greckiej rodziny i aż 17 razy od szwajcarskiej.
  Jesteśmy narodem bez majątku.

  Pisałem wielokrotnie, że zgodnie z fundamentalnym prawem Adama Smitha - "Państwo jest bogate bogactwem obywateli", krytycznym warunkiem drogi do dobrobytu jest zbudowanie silnej klasy średniej. Te wszystkie "pięćsetki" to pierwsze posiane ziarna, od których można zacząć budować rodzinne majątki.

  W poufnych umowach zdecydowano, by polskie społeczeństwo pozostało biedne, aby to generowało emigrację do mającej deficyt siły roboczej Europy. No i 3 miliony najlepszych wyjechało.

  Ja dokonałem pobieżnego szacunku i wychodzi mi, że dosyć skutecznie likwiduje się nędzę w Polsce. Bieda to ciągle większość naszych obywateli.
  Wg.moich kalkulacji dolna granica klasy średniej to miesięczny dochód 8 tysięcy na rękę, a góra to 40 tysięcy. Spory obszar, ale tak jest wszędzie, więc dzieli się tą klasę od lower middle class do higher middle class.

  Klasa średnia to ci, co mogą już oszczędzać, a co ważniejsze -mogą inwestować. Zakup samochodu inwestycją zazwyczaj nie jest, ale zakup działki i wybudowanie domu (lub kupienie) to już poważna inwestycja.
  Nie ma więc już w tym zakresie przychodów presji liczenia miesiąc w miesiąc każdego grosza i strach, że wypadek losowy, czy poważna choroba doprowadzi do bankructwa.

  Powstanie klasy średniej poprowadzi też do poprawy edukacji i do dokonywania słusznych wyborów. Ludzie będą mieli więcej do stracenia, by oddać swój głos na szubrawca, czy oszusta. Dbając o swoje będą musieli też dbać o jakość państwa.

  Cierpliwość, jaką musi wykazywać się PIS, działając we wrogim i niebezpiecznym otoczeniu wewnątrz i na zewnątrz kraju, cierpliwość której nie rozumie spora część prawicy, spowodowała, że w końcu po 3 latach możemy się oficjalnie upomnieć o wojenne reparacje. Zostanie to formalnie ogłoszone 1 września. Na dziś to 850 miliardów euro.
  Taki dodatkowy zastrzyk kapitału i oczywiście mądre gospodarowanie doprowadzi do takiego wzrostu statusu i znaczenia Polski, że nikt bezkarnie nie będzie mógł żądać od nas czegoś, co mu się absolutnie nie należy.

  Tak widzę powiązanie 500+ z 447.
 • @Janusz Kamiński 07:11:32
  Te uwagi mają jedno "ale".
  To "ale" dotyczy pewności, czy rzeczywiście PiS dąży do takich rozwiązań.

  Fakt, że istnieje sprzężenie - 500+ (symbolicznie) to silniejszy związek miedzy społeczeństwem i władzą. Ale relacja zależności jest też odwrotna. Władza jest też bardziej uzależniona od obywateli.
  Jesli uda się wymusić zobowiązania stałe, to margines przekrętów zmniejszy się.
  No i zrozumienie dla własnych interesów - głos oddany na ludzi nie dotrzymujących zobowiązań - to strzał we własne kolano
 • Ciekawa koncepcja spinająca się bardzo logicznie.
  Tak wielkie pieniądze czyli miliardy zł nie mogły parkować na koncie jakiegoś "słupa". Takie pieniądze już się zagospodarowuje na poziomie państwowym... lub globalnej mafii żydowskiej.

  Ciekawe że jakoś nikt nie drąży tematu gdzie te miliardy zaparkowały.
  US przelewały pieniądze ze zwrotu za VAT na konta słupów do jakich ś żydowskich banków (innych banków prawie nie ma)...co dalej kto pobierał te pieniądze gdzie przelewał ? Tu już żydowskie banki pewnie odmawiają współpracy chowając się za "tajemnicą bankową" .
  Dla mnie jest jasne że te pieniądze wzmacniały nielegalny budżet globalnej mafii żydowskiej. Budżet wykorzystywany np do finansowania terrorystów.

  Utrata dochodów z grabieży VAT musiała zaowocować erupcją nienawiści do PIS. Taką erupcję widzimy i widzimy w jakich środowiskach się ona ujawnia (PO, KOD ogólnie lokalne żydostwo).

  Ustawa 447 jako rekompensata utraconych korzyści z grabieży VATu jest jak najbardziej w klimacie mafii żydowskiej.

  Dobry , moim zdaniem, trafiony tekst o odkrywczych walorach.
 • @Janusz Kamiński 07:11:32
  No Panie Janusz tu muszę, ale i chcę przyznać Panu rację.
  Mam bardzo podobne poglądy na te sprawy choć patrze z punktu widzenia
  "komucha" czyli ateisty Narodowca.
  Tu się zgadzamy.

  To państwo przy pomocy prawa i podatków steruje przepływem strumieni finansowych w gospodarce. To kluczowa dla społeczeństwa , gospodarki , Narodu kwestia. Strumienie finansowe są jak obieg krwionośny w organizmie żywym. Tam gdzie krew nie dopływa tam organizm umiera.
  Krew działa podobnie jak woda dla roślin taka sama analogia.
  Wody musi być w sam raz za mało to susza (deflacja) za dużo to gnicie (inflacja).

  PO i neoliberałowie zasuszali Polską gospodarkę od 89r.
  Jeszcze dużo "wody" brakuje w Polskiej gospodarce.
  Inflacja nie grozi bo nie grozi niedobór towarów na rynkach połączonych.
  W UE inflacja rozkłada się na wszystkie kraje UE.
  W Polsce można podnieść dochody ludności jeszcze bardzo znacznie bez skutków inflacyjnych (wzrost cen ... bo ceny w krajach sąsiednich nie wzrosną a granice są otwarte bezcłowe).

  Słuszna jest koncepcja nawadniania gospodarki poprzez zasilanie je od strony społecznej (500+ ale i podniesienie pensji minimalnej a najważniejsze to podniesienie progu zwolnienia od podatków.. tu jeszcze dużo więcej należy zrobić) a nie od biznesu. Społeczeństwo wyda te pieniądze na produkty (oby Polskie) i znaczna część tych pieniędzy wróci do budżetu w postaci podatków nakręcając po drodze koniunkturę u producentów, dostawców, usługodawców (oby Polskich...tu też trzeba jakoś zadziałać).
  Pieniądze wpuszczane w obieg powinny zasilać wewnętrzny obieg gospodarczy a nie wyciekać poza polską gospodarkę jak dotychczas od 89r... to sumy wielokrotnie większe niż te z karuzeli VAT.
 • Ja nie uwierzę
  w szczere intencje okupantów - którzy wywijają sierotami po Polsce po 1989 roku - jak tylko zechcą. Nie wierzę, bo wiem, że hiena nie przerzuci się z mięsa na trawę. Ten strumień pieniędzy skierowany do kieszeni tubylców - to jest strumień doraźny a nie oparty systemowo na polityce podatkowej. Mamy tu do czynienia z jakimś nowym przekrętem na wielką skalę. Ja to widzę tak - tubylców okradano na tak ogromną skalę, że owi tubylcy nie mieli za co kupować tutaj w niemieckich czy francuskich sklepach, więc okradaniu temu Niemcy jako kierownik eurokołchozu położyli kres. Z drugiej strony pamiętamy jak kanclerz Schroeder powiedział, że Żydom już Niemcy nie będą płacić. W odpowiedzi na to wysmażono - 447 - z myślą o tym, że to Niemcy będą płacić Polin - czyli dalej Niemcy będą płacić Żydom ale jakby przez ogródek. Na koniec - nie mam wątpliwości, że Niemcy owe płacenie Żydom przez w/w ogródek - odbiją sobie w jakimś ułamku na tubylcach w atrapie Polski.
 • @demonkracja 09:17:47
  Trochę to "memłowate".
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:30:36
  Pewności nie można mieć nigdy.

  U mnie w Trójmieście przynależność partyjna nie ma znaczenia. Tutejsi działacze PISu również uczestniczą w "Małej Sycylii", albo w "Układzie gdańskim". Docierałem z faktami do prezesa Kaczyńskiego i wielokrotnie byłem skutecznie blokowany.

  Ale to jest teren. Natomiast szczyt władzy, też tak uważam, tworzy stałe, nowe współzależności obywatel - państwo, tak, że zwiększy się obywatelska kontrola nad poczynaniami rządzących. I nie są to pociągnięcia taktyczne, tylko zmiany na lata.

  Przekręty to obecnie sobiepaństwo samorządów terytorialnych. Kolosalnym błędem (do czego mocno i świadomie parli komuniści) było uchwalenie już w 1992 ustawy o samorządach. Co to dało - widzieliśmy w "księstwie" Stokłosy.
  Powszechny brak etyki i moralności, plus fatalne ustawowo zależności państwo - samorządy, doprowadziły do, jak kiedyś szlacheckiego. sobiepaństwa.
  Przy odrobinie wyobraźni można to przetłumaczyć, że sam jestem sobie panem. To nie jest jeszcze tak źle.
  Ale ci amoralni prezydenci dużych miast tłumaczą to literalnie - moje terytorium, to moje państwo. Podejrzewam, że może to być podpowiedź z Unii, która chcąc rozbić suwerenność państw, wymyśliła politykę regionów.
  Ja się autentycznie obawiam, bo tu to widzę i wiem, ze w pewnym momencie wystartują z roszczeniami powrotu do Wolnego Miasta Gdańsk.

  A jakie wpływy mają normalni obywatele na władze samorządowe? Żadne. Rządzą sitwy i koterie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:32:10
  Posługując się logiką i psim węchem można by dojść do wniosku, że VAT wytropił bankowiec Morawiecki, doniósł ( donosy ponoć nieładna rzecz) J. Kaczyńskiemu, ten zrobił go w nagrodę premierem stawiając warunek że kasa musi być nasza, a nie ich i Morawiecki robotę wykonał, a że jako że miał za sobą staż w banku i w bankach mając rozeznanie mógł też wiedzieć, lub się domyślać, komu kasa z VATu szła do kieszeni.
  Zdecydował się z poparciem pana prezesa kasy więcej nie dawać, jako, że lepiej ją samemu wydać i swoją władzę umacniać głosząc dobrą zmianę i dając 500+ i ,,13” dla emerytów.
  Mamy więc sprawę wyjaśnioną.
  Wojna zatem idzie o poieniądze.
  VAT zostaje w Polsce, Żydzi atakują z pomocą USA ustawką Just 447 a nasi odpowiadają ,,a gówno, nie damy ani grosza”
  W Internecie i na Neonie najpierw skowyt, że PiS o Ustawie przemilcza, teraz skowyt, że owszem gada i się zaklina, ale to tylko dla naiwnych i mydlenie oczu.
  Jak jest faktycznie?
  A no chyba jednak PiS dać nie chce i nie da, skoro położył łapę na VATcikach
  i uparcie i nieskrycie
  mówi, że kasa się PiSowi przyda
  na kupienie wyborców
  by się utrzymać przy korycie.

  Panu K.W. uznanie za trafne powiązanie 447 i 500+
 • Ustawka
  Obecne "odszczekiwania się" Morawieckiego, Kaczyńskiego, Brudzińskiego w sprawie wypłaty odszkodowań dla żydów to ustawka. Świadczy o tym dobitnie milczenie strony żydowskiej i amerykańskiej! Gdyby "szczekanie" Morawieckich i Kaczyńskich było ich inicjatywą, żydowskie media w Polsce i na świecie zrobiłyby z nich kaszankę!
  Ustawka ma na celu uśpienie polskich wyborców tak aby w jesiennych wyborach do parlamentu wybrali PIS. Gdy tak się stanie rozpocznie się operacja zasadnicza: grabież polskiego majątku przez żydostwo! Na początek zagrabią (albo już zagrabili) polskie rezerwy złota (112 ton) które już pewnie przejęli gdyż są w ich bankach w Londynie. W następnej kolejności zagarną polskie rezerwy walutowe, które wynoszą kilkaset miliardów złotych. O tej grabieży polscy obywatele się nie dowiedzą, zadbają o to żydowskie media!
  Gdy już "oskubią" nas "dyskretnie"ze złota i rezerw walutowych przystąpią do rabunku "oficjalnego" . Do tego będą potrzebowali pozorów legalności, które zapewni ustawa sejmowa.
  Gdy Polacy w końcu połapią się że padli ofiarą bandyckiego rozboju i spróbują "fikać", do akcji wkroczą amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce. Żydowskie media w USA i na świecie "roztrąbią", że oto polscy naziści i faszyści próbują obalić demokrację. Wszystkie narzędzia prawne do uruchomienia takiego scenariusza są już w Polsce przygotowane.
  "Polski" rząd może już poprosić inne państwa Unii o wojskową interwencję jeśli uzna, że demokracja jest zagrożona. "Polski" rząd może przekazać uzbrojenie i amonicję polskiej armii, wojskom obcym, i taka ustawa już jest!
  Słowem scenariusz ograbienia Polaków jest już rozpisany i w szczegółach przygotowany! Po jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce rozpocznie się "jazda" jakiej świat nie widział!
 • @władek 10:13:24
  Na tym świecie wszystko jest możliwe.
  Pochód Napoleona na Moskwę, Hitlera jego śladem, rozbiór Polski, I, II, i nawet III wojna światowa, śmierć Kaczyńskiego i rozpad PIS itd….nawet zagłada Izraela.
 • @Oświat 09:46:22
  To jest tak, że tej kasy już na przekręty nie ma i nie będzie. Stąd próba innego podporządkowania.

  A wszystko jedno jakim sposobem - kasa została w Polsce i nie będzie jej jak ruszyć.

  Czy są nadwyżki które będzie próbowała zawłaszczyć światowa finansjera?
  Tym Just 447 - w zasadzie zamknęli sobie drogę, gdyż sprawa stała się publiczna.
 • @władek 10:13:24
  Dyrdymały.

  Sprawa stała się publiczna, a prawdopodobnie PiS będzie musiał ustąpić i nadać sprawie rangę ustawową (jak chce wygrać wybory).

  Tu wskazuję, że dla Polaków i to jest już za mało.
  Co będzie zobaczymy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:06
  Gdyby pisowcy chcieliby być makjawelicznie sprytni, to sposób podał mecenas Hambura.

  Wiadomo, że będą duże opory ze strony Niemiec co do egzekucji reparacji wojennych.
  Wiadomo też, że żydzi łatwo nie odpuszczą, bo kasę przyrzekli im osobiście zarówno Komorowski (jako prezydent) i Tusk (jako premier).

  Da się obie kwestie rozwiązać za jednym zamachem, angażując jedną z wielkich i potężnych żydowskich nowojorskich kancelarii adwokackich do prowadzenia procesu reparacji polskich należności.
  Taki wilk będzie syty i owca cała, a Niemcy nie będą się mogli wykręcić
 • @Janusz Kamiński 11:41:30
  //Gdyby pisowcy chcieliby być makjawelicznie sprytni,//

  A gdyby Kamiński Janusz zechciałby zejść na ziemie byłoby całkiem fajnie.
  Michalkiewicz dobrze radzi aby odpuścić obie sprawę odszkodowań od Niemców gdyż może to uruchomić machnę która zrobi nam krzywdę.Ma rację.
  Januszu Kamiński odpowiedz proszę na pytania;
  - jak oszacować wielkość strat kiedy nie można mieć pewności co do tego
  czy 1/3 terytorium pod "polską administracją" stanowi polski czy też
  niemiecki uszczerbek
  - w jaki sposób można nabyć tę pewność skoro na dzień dzisiejszy nie
  ma między Polską a Niemcami traktatu pokojowego który zgodnie z
  ustaleniami poczdamskimi jest warunkiem wstępnym do rozmów na
  temat przebiegu granic
  -czy Janusz Kamiński ma świadomość że właśnie ten w/w warunek był
  powodem tego że wszystkie polskie rządy od 1945 do nadal wolały
  omijać go szerokim łukiem w obawie przed wypuszczeniem dżina z
  butelki.

  -
 • @Janusz Kamiński 11:41:30
  Minister Rostowski ogłosił że ,,piniendzy nima i nie będzie”(dla polskich rodzin), a PiS w to nie uwierzył i zaczął dawać i to się komuś nie spodobało.

  Dziś parada zwycięstwa na placu Czerwonym w Moskwie, można obejrzeć w ostatnim komentarzu na
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2019/05/04/problem-spisku-genitalian-przeciw-homo-sapiens/#comment-157094
 • szwindel rozdawnictwa czyli "500+" w niewłaściwym czasie
  Wszystko w porządku, nie rozumiem jednak dlaczego wszyscy nie zauważają interesów i zależności obcego wyzysku właśnie poprzez daniny
  rządowe typu 500+ i inne tego typu manipulacyjne działania? Tak, to prawda, rozproszyć po obywatelach, szczególnie biednych, środki wspólnego dobra czyli podatkowe to najlepsze co może zrobić dla tych ludzi oraz lokalnego biznesu instytucja jakim jest rząd.
  ALE..... jeżeli robione jest to w odpowiednim czasie i w celu dobrych zamiarów popartych przygotowaniem i znacjonalizowaniem gospodarki!!!
  Pierwsze dwadzieścia lat po "uzyskaniu wolności" było czasem budowy obcych struktur przemysłowych w Polsce głównie za pieniądze Polaków
  (włączając te umowne 30 mld rocznie). Teraz na bazie obcych banków które obracają "polskimi pieniędzmi" oraz tejże wybudowanej obcej struktury przemysłowej nadszedł finałowy etap szwindlu na Polakach.
  Szwindlu który jest naprawdę opracowany perfekcyjnie i dla Polaków śmiertelny. Wspaniałomyślne "rozdawnictwo" czyli 500+ i inne cholery są jednym z głównych sposobów doszczętnego wydrenowania kapitału teraz już nawet z kieszeni polskiego obywatela na rzecz obcego kapitału i jego rozbudowy w Polsce. Ja wiem, matka dostaje 500zl i ma co dzieciakowi do garnka włożyć. Tak to prawda. Korzyść z tego jednak w dłuższym rozrachunku jest złudną i ogólnie morderczą dla Polski.
  Powtórzę w skrócie, wszelkiego rodzaju daniny w tak skrupulatnie ustawionej polskiej gospodarce są pre medytacyjnym działaniem w celu wydrenowania ostatnich polskich zasobów pieniężnych w celu przejęcia państwa. Kto nie wierzy niech weźmie ołówek w rękę i policzy.

  PS: niedługo wprowadzą ostatni etap agonii i przejęcia kraju przez siły obce czyli podatek od nieruchomości na wzór amerykański jakim będzie "katastralny". Wtedy to nawet rewolucja nie pomoże.
 • @ikulalibal 12:12:48
  Wielokrotnie powtarzam - Michalkiewicz nie był i nie jest dla mnie autorytetem. To złotousty propagandzista, który prezentację atrakcyjnych, lecz fałszywych, od sasa do lasa, pogladów uczyniłsposobemna zarabianie.

  A teraz odpowiedzi:
  - Szacunek, wg światowych, ogólnie stosowanych standardów właśnie dobiega końca. Będzie upubliczniony formalnie około pierwszego września. Grecy ze swoim już się pokazali.
  Jako ciekawostkę podam, że strata jednego, sprawnego mężczyzny w wieku produkcyjnym, jest szacowany na 1 milion USD.

  -rozumiem, chodzi o "ziemie odzyskane". To rzeczywiście w pewnym sensie terytoria sporne, lecz w dużej mierze istotne są statystyki osiadłej ludności. Można oczywiście manipulować, na przykład podciągając Kaszubów, czy Ślazaków do narodowości niemieckiej.
  Ja nie twierdzę, że będzie łatwo, ale spory terytorialne np. w Alzacji między Francją i Niemcami udało się rozstrzygnąć prawda?
  - traktaty, umowy międzynarodowe i inne tego typu akty, mają to do siebie, że mają wagę w ścisłym momencie historii. Tylko Anglicy honorują średniowieczne akty prawne.
  I jest tak, że wojna zazwyczaj resetuje wszystko. Po to kiedyś był Wersal, a potem na nieszczęście dla nas, Jałta.
  - wszystkie rządy po 1945 absolutnie nie miały woli walki. I chęci też. Do późnego Gierka poruszanie tego tematu w Polsce było stanowczo zabronione przez ZSRR. Polska nie miała się rozwijać. Ja pamiętam wściekłość narodu gdy zmuszono nas do odrzucenia Planu Marshalla.
  faktycznie dżina można wypuścić, gdy RP stanie się podmiotowa. To jest program walki o swoje na długie lata.
 • @Stara Baba 14:39:40
  Co za specyficzna konstrukcja myślowa ! Co za logika !

  Pewnie pan nie słyszał o Brzytwie Ockhama...
 • @Janusz Kamiński 15:20:47
  Zapoznałem się z Pana poglądami i tyle co mogę powiedzieć to "gadaj zdrów" panie "alfa i omega". Brzytwa Ockhama? No wie Pan, i pan przyznaje się że nie rozumie mojego wpisu bo za bardzo skomplikowany?

  po harcersku "czuwaj". :-)
 • @Stara Baba 15:39:16
  Tak pan rozumie Brzytwę? Komplikacja odpada?

  To gratuluję.
 • @Janusz Kamiński 16:12:04
  No nie mówiłem? Alfa i Omega! :-) Definicja jest tylko jedna. Można ją naginać w różne strony ale trzon jej myśli ten sam.
  Przez 30 lat "niepodległości" temat wyzysku Polski rozciągnął się jak harmonia i ciężko jest w jedno zdanie spisać.
  Kto będzie chciał to zrozumie. Jestem już za stary aby starać się pięknymi
  i bardzo czytelnymi wpisami sytuację Polski zmieniać. Szczególnie gdy emeryturę w innym państwie wypracowałem i pobieram.
 • @Stara Baba 16:28:38
  No dobra - Ockhama pan prawidłowo nie pojmuje.

  Cóż,błądzić jest rzeczą ludzką. Lecz dobrze,jak to w końcu jest z tą mrówką.

  To na końcu, to efekt brzytwy ockhama.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mr%C3%B3wka_Langtona
 • @Janusz Kamiński 16:47:49
  Nagina sobie pan definicje jak chce ale:
  Brzytwa Ockhama- inaczej zasada ekonomii myślenia, to metodologiczna reguła w nauce i filozofii, dążąca do tego, aby definicja została możliwie najbardziej uproszczona, z jak najmniejszą liczbą założeń.

  Przestańmy Panu Wojtasowi brudzić pod jego postem zwykłymi niedorzecznymi prywatnymi sprzeczkami!
 • @Stara Baba 14:39:40
  To bzdety.
  No bo dobrze, jest tak jak Pan mówi.
  Tylko po jaką cholerę nam inwestycje, które i tak będą służyć obcym?
  To już lepiej, aby ta przysłowiowa matka miała co dziecku dać na śniadanie.
  A inwestycjami dziecko się nie naje.
 • @Stara Baba 16:57:28
  Na wikipedii człowiek się nie wykształci niestety...


  Przepraszam Panie Krzysztofie,ale pozerstwo zawsze mnie wkurza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:40:19
  W dzisiejszej Polsce większość inwestycji służy już obcym, nawet energetyka! Jaka jest dzisiejsza sytuacja to większość zdaje sobie sprawę.
  Prawie 90% przemysłu i połowa usług jest w rękach obcych. Polak pracuje i poświęca swój czas aby w 90% polepszać obcy biznes. Za to dostaje wynagrodzenie. Jak wiadomo powinno ono służyć do kupowania określonych dóbr a przy okazji poprzez zasilanie polskiej produkcji na polskiej ziemi jej przemysłu rozbudowę. Tak nie jest gdyż 90% przemysłu jest nie polskie więc większość pensji idzie na obcy a nie polski profit.
  Teraz najważniejsze w temacie. Pracownik i biznes płaci podatki. Dla państwa jest to jedyne źródło 100% "polskiego pieniądza" które powinno wyłożyć na polepszanie życia obywatela poprzez różnorakie inwestycje służące Polsce włączając bezpośrednią pomoc dla obywateli.
  Tak więc z różnorakich powodów, w większości politycznych i strategicznych a nie humanitarnych, wymyślono zapomogi na które idzie z wpływów państwowych jak i pożyczek ogromna ilość pieniądza.
  Pieniądz ten, jak już mówiłem "100% polski" dostarczany jest do kieszeni potrzebujących. Ludzie idą do sklepów i jego wydają. No właśnie, wydają
  w 90% na obcy przemysł i biznes jeszcze bardziej stabilizując i umacniając fundamenty obcego biznesu który drenuje te polskie pieniążki z kraju dla potrzeb ich czyli obcego państwa.
  Tak więc nie dość że poprzez oszustwa nie mamy swojego przemysłu i "Obcy" drenuje dla swoich potrzeb nasze polskie finansowe i witalne siły to na dodatek poprzez "500+" i inne tym podobne daniny drenuje nasz skarbiec z polskich podatków które powinny służyć Polakom w Polsce do rozbudowy kraju i polepszania bytu a nie służyć obcym państwom i interesom. Rok w rok cykl ten utraty podatków się powtarza i robi coraz większe szkody pogłębiając upadłość polskiej własności.
  Jeżeli myślimy tylko o teraźniejszości a nie o Polsce więc po co sobie tyłek zawracać i lepiej od razu stać się następnym amerykańskim Stanem a wtedy mimo że w USA nieliczni trzymają 99% kapitału i tak zwykli ludzie od Polaków mają więcej i jedzą 10 razy tyle co Azjaci.

  30 lat temu Polacy popełnili olbrzymi błąd który ciężko będzie naprawić.
 • @Janusz Kamiński 18:18:45
  :-))))
  To nie "Wiki", to "Encyklopedia Zarządzania" - największa w Polsce i jedna z największych na świecie baz wiedzy o zarządzaniu i dziedzinach pokrewnych.
 • @Stara Baba 18:32:30
  Ja jestem przyzwyczajony do tego, co Ockham faktycznie powiedział, bo to ma znacznie głębszy sens:

  Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej.

  Pasuje?
 • @Stara Baba 18:25:34
  Bzdety znowu.

  Jeśli jest tak jak Pan pisze, to te 500+ powoduje, że te obce koncerny muszą się liczyć z Polakami, którzy mogą, nie muszą, wydać swoje pieniądze kupując ich lu innych towary.
  zatem ich działania muszą uwzględniać interesy polskiego społeczeństwa.
  A w ogóle to mnie g... obchodzi, czy ten skarbiec, z którego np finansowane jest jakież żydowskie muzeum, jest pełny, czy pusty.
  Pusty - mniejsze finansowanie. lepiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:05:29
  "którzy mogą, nie muszą"... muszą, muszą. Polskiej produkcji nie ma!
  Poza tym mieszkając poza granicą Polski wszystko widać wyraźniej bo z boku. Widok nie jest zachęcający a szkoda bo Polska pięknieje, tylko dla kogo. Gdy Rosja lub "Zachód" dorwą Białoruś widoki na polskość będą jeszcze marniejsze.
 • @Stara Baba 21:33:23
  Nie da się ukryć, że po latach życia na obczyźnie - ma się ograniczone rozumienie polskości.
  Bez życia w otoczeniu innych Polaków - następuje degeneracja.

  To widać, słychać i czuć. Przykre.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031