Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
964 posty 15880 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

O Konfederacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mam zastrzeżenia ideowe do tej struktury. Nawet większe niż do PiS.

Jednak warto na problem spojrzeć z innej strony.

 
Polityka społeczna PiS jest godna uznania, chociaż pojawił się tam ostatnio ślad "przekupstwa". Niemniej, jak do tej pory, nie można mówić o przekroczeniu "cienkiej, czerwonej linii".
 
Zastrzeżenia budzi polityka zagraniczna - zbytnia uległość, a nawet służalczość względem Izraela i USA. Wątpliwości nie rozwiewa nawet deklaracja tycząca żądań żydowskich dotyczących polskiej własności.
 
Jak to ma się do wyborów UE?
Polsce potrzebna jest silna reprezentacja dbająca o polskie interesy w UE.
Na pewno nie reprezentuje tych interesów KE. To w sposób ewidentny zdrajcy Polski i polskości.
Polskie interesy mogą reprezentować zarówno europragmatycy jak i eurosceptycy. Czyli i PiS, i Kukiz 15, ale też Konfederacja.
 
Czy będzie stratą dla Polski (skomplikowany system wyborczy) jeśli zagłosuje się na Konfederację?
Moim zdaniem - nie.
Przeciwnie. To może być dobry wskaźnik nastrojów społecznych wskazujących PiS-owi, że jakiekolwiek dalsze ustępstwa na rzecz Izraela i USA mogą doprowadzić do radykalizacji nastrojów.
 
Wniosek!!!
Korzystne z punktu widzenia  Polskiej Racji Stanu jest głosowanie na Konfederację. Nie ma to wpływu na faktyczne działania w ramach UE, gdyż obie struktury będą kierować się polskim interesem, a nie unijnym. Będzie zaś wskaźnikiem i ostrzeżeniem przed uległością wobec żydowskich żądań.
 

Sprawa głosowania w październiku - to kwestia odrębna i zależeć będzie od postawy PiS po wyborach unijnych. Tu raczej należy skonsolidować siły. 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 04:48:10
  Niezależny projekt finansowany przez Sorosa.

  Spadaj.
 • Trudno się dopatrywać ideowości w aktualnie działających partiach
  PiS jest partią kultu Kaczyńskiego, PO liberalizmu dla pasożytnictwa, , narodowcy i Kukiz są zbiorem konkurentów do roli użytecznych głupków dla partii kacyków partyjnych znaczących partii stosujących wobec nich leninowską politykę kadr i kompromisów, korwinowscy mikkowcy są entuzjastami oszołomstwa i żonglowania dysonansami poznawczymi a PSL odrywa się od pańszczyźnianych tradycji. Sekslewice ideologię wykorzystywania pasożytniczych seksów traktują raczej instrumentalnie na drodze do pasożytniczej entropii a w ideologię pasożytniczej komuny na wzór pasożytnictwa roślin na słońcu lub katolików na Miłosierdziu Bożym raczej już nie wierzą..
 • @telewidzacy 09:06:41
  Dlatego kieruję się tu pragmatyzmem, a ideowość pozostawiam w tle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930