Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
964 posty 15880 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Po wyborach, przed Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co można powiedzieć o wyborach?

 

W zasadzie ich wynik jest zgodny z uwagami zawartymi w mojej poprzedniej notce. Prospołeczne polityka PiS zaowocowała zwycięstwem wyborczym. Jednak zastrzeżenie tyczące polityki zagranicznej - uległość względem Izraela i USA, a nacechowany dodatkowo niepotrzebną retoryką stosunek do Rosji, gdzie za wszelką cenę, także kosztem własnego interesu, utrzymuje się stan wrogości, zaowocowały zwycięstwem. Chociaż mniejszym niż można się było spodziewać.
 
Wyczyny PO i współtworzących Koalicje ugrupowań nastawione na zwalczanie Polski i polskości, zwłaszcza w sferze kulturowej, kwalifikują te struktury do anihilacji.
 
Z kolei Kukiz15 utracił głosy - z uwagi na nijakość programową. "Rzutem na taśmę" był projekt ustawy anty "447", ale to i za mało, i za późno.
 
Efemeryda partii Biedronia, mimo medialnego "pompowania" (skąd pieniądze?), uzyskała wynik na miarę poziomu ogłupienia społeczeństwa.
 
Czy Konfederacja, której wynik sugerowano na poziomie podobnym lewakom z "Razem" może czuć się zwycięzcą?
Raczej nie. Wynik jest efektem poszukiwania struktury faktycznie reprezentującej interes Polski. To wyraz zatroskania o Polską Rację Stanu widzianą w dłuższej perspektywie.
 
Jakie zatem wyzwania stoją przed Polską przy okazji jesiennych wyborów?
Niewątpliwie powinny być wygrane przez PiS i to ze znacznie lepszym wynikiem, bliskim większości konstytucyjnej. Czy większość ta zostanie uzyskana?
To zależy, czy pojawi się ugrupowanie z programem dającym nadzieję na przemianą systemową, a przywracające polski system wartości.
Pewne cechy miała partia "Zmiana", ale trzyletni areszt Piskorskiego wstrzymał rozwój formacji. To, że przetrzymywano go tak długo bez przedstawienia zarzutów wskazuje, że obecne struktury władzy dobrze lokalizują zagrożenie.
Czy jest możliwe powstanie struktury o zbliżonym profilu do czasu wyborów jesiennych?  Raczej wątpliwe, a to z racji tego, że obecni działacze Konfederacji poczują się  ważni przekonaniem, że to oni mogą przeprowadzić zmiany, gdy faktycznie programy ich partii są niespójne i brak u ich podstaw fundamentu wartości.
Być może pojawi się więc jakaś nowa struktura, ale chyba nie odegra (jeszcze) istotnej roli. Podtrzymany będzie stan zawieszenia, gdyż PiS także nie będzie dążył do dalszych zmian. Zmiany mogą zaistnieć tylko jako reakcja wobec spektakularnego wydarzenia światowego. Można mieć tylko nadzieję, że świadomość społeczna rozwinie się na tyle, by właściwie zareagować w takiej sytuacji.

KOMENTARZE

 • 4.55% Konfederacja już za burtą.
  https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2019/05/amerykanie-sa-przyzwyczajeni-do.html
 • @Zbigniew Jacniacki 08:12:55
  Jeśli to prawda, to i tak nie zmienia przekazu notki.
  Konfederacja był skazana na niebyt, a otrzymała sporo głosów - tych ludzi, którzy są za Polską Racją Stanu.

  Nie zmienia to układu sił, ale może być dobrym prognostykiem dla wskazanej przeze mnie możliwości. Woda sodowa nie uderzy do głów konfederatów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:21:22...to i tak nie zmienia przekazu notki....
  Oczywiści.
  To tylko jako uaktualnienie.
  Od samego początku aktywności na NE-Neon24 zwracam uwagę na bagatelizowanie potencjału tych, którzy nie robią frekwencji.
 • Kukiz od początku stoi na przegranej
  lansując JOWy jak prawdę objawioną.

  Nie mogę na niego głosować.
 • nadmiar optymizmu
  "Efemeryda partii Biedronia, mimo medialnego "pompowania" (skąd pieniądze?), uzyskała wynik na miarę poziomu ogłupienia społeczeństwa."

  Jeśli tak mało mamy prawdziwych durniów ....
 • czyli Piskorski jest całą partią
  "trzyletni areszt Piskorskiego wstrzymał rozwój formacji."
 • autor
  dobra wyważona notka

  Wczoraj zaraz po 21:00 po pierwszych informacjach w temacie wyników wyborów napisałem na swoim blogu jak niżej;

  Wynik ogólnie mnie rozczarował, bo tyle ile dla Polaków zrobił PiS to naprawdę powinien mieć co najmniej 65% głosów wyborców
  Z tego wynika jednak, że żyd głosował na żydów, pedały na pedałów, prusaki i banderowcy na stronnictwo pruskie, część pozostała w domu, a reszta, bardziej świadoma politycznie zagłosowała na PiS.

  Dziś mogę dodać, że Konfederacja nie przeszła, bo czy mogła mieć lepszy wynik z Braunem i z Korwinem?
  Konfederacja była tak dęta jak Wiosna Biedronia.
  Można przypuszczać, że po wyborach będzie z obu schodziło nieświeże powietrze.
  Gdyby Winnicki poszedł sam ze swoimi narodowcami niewykluczone, że miałby lepszy wynik od Konfederacji. Ale że poszedł, to przegrał.
  Czas Kukiza jak widać też już się kończy.
  Może ,,Zmiana” M. Piskorskiego się obudzi, ale to też jest pod dużym znakiem zapytania, szczególnie że sam Piskorski ma mocno związane ręce.
 • @interesariusz z PL 08:52:31
  ZAwsze lider jest motorem rozwoju, a tych jest naprawdę niewielu. Szcególnie w tak małej i zwalczanej partii jak Zmiana. Trzeba mieć dużo odwagi i silnej woli by brać czynny udział w takiej formacji politycznej. Rozbójnicze zamknięcie lidera automatycznie podcięło jej skrzydła.
 • Wynik wyborów po raz któryś wskazuje,
  że rządzenie to arcyprosta sprawa-z powodu głupoty społeczeństwa.
  Wystarczy ładnie pogadać, paciorków sprezentować i można z głupolami zrobić wszystko. Coś takiego jak dobro wspónoty i interes narodowy 90% społeczeństwa ma głęboko w zadku. Do tego dochodzi absolutna niechęć do zgłębiania wiedzy o rzeczywistości .
  Stąd jeden wniosek. By jak najłatwiej się urządzić, należy zrezygnować z własnego systemu wartości , przystąpić do obozu władzy i klaskać jak ona przykazuje nie myśląc przy tym zbytnio. Sukces gwarantowany.
 • @zadziwiony 09:23:39...Coś takiego jak dobro wspónoty i interes narodowy 90% społeczeństwa ma głęboko w zadku....
  Możliwe, że masz rację.
  Te 90 % jest bardziej skomplikowane i nie jednorodne w swojej "zadkowości"

  Ilu jest Polaków w tych 45%?
  Myślę, że dużo.

  Większym jednak wyzwaniem jest zorganizować się w sposób atrakcyjny dla tych 55%.

  Wtedy Polacy z 45% też się dołączą.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:38:12
  Jeśl ludzi nie interesuje "rzeczywista rzeczywistość" a jedynie obowiązująca narracja, to nic sie nie ma prawa zmienić. Jesli samemu się nie szuka i nie chce szukac, to się nic nie znajdzie oprócz tego , co ktoś podrzucił pod oczy. Taki system funkcjonuje już tysiące lat i nic nie wskazuje by miało się coś zmienić. Igrzyska dla gawiedzi trwają w najlepsze, a karawana wytyczonym szlakiem bez przeszkód jedzie dalej.
 • @Oświat 09:11:15
  Czy Piskorski jest konieczny do odbudowy "Zmiany"?

  Być może odrębna formacja, ale o wyraźnym obliczu ideowym.

  Niestety u nas bardzo liczą się ludzie , a nie krystalizuje się idei.
  W efekcie przywódcy blokują niektóre kierunki. Często są to "pompowani" goście, których zadanie jest odwracanie uwagi. Widać.

  Konieczne jest opracowanie idei i dopiero wtedy tworzenie elity, która będzie realizować tę ideę. Zawsze musi być możliwość porównania czynu z ideą.
  Żadnych ulg w traktowaniu przywódców. Tylko taka droga.
 • Mechanizm jest inny!
  Telewizyjne programy typu „ Big Brother” które przywędrowały do nas z zachodu, ukazały pewien psychologiczno- socjologiczny fenomen kreowania „ gwiazd” medialnych, z osób przypadkowych i pospolitych. Przed epoką „ Big Brother” uważano, że publiczna popularność aktorów, śpiewaków, naukowców, muzyków, polityków, itp. wynika z ich talentów, wiedzy, rozlicznych umiejętności (....).
  Prawda okazała się zupełnie inna i szokująca!. We współczesnym świecie popularność i sława zależą tylko i wyłącznie od częstotliwości pokazywania danego osobnika w telewizji!!!.
  Nie jest ważne w jakich okolicznościach osobnik ów jest pokazywany, ani co w tym czasie wykonuje. Może dłubać w nosie, smażyć jajecznicę, siedzieć na sedesie, leżeć bezczynnie na kanapie.... Jeśli w takich sytuacjach będzie pokazywany przez telewizję dostatecznie często, to stanie się gwiazdą tłumów, z wszelkimi tego konsekwencjami!
  Będzie oblegany przez gawiedź wszędzie gdzie się pojawi, będzie udzielał wywiadów wszelkim możliwym mediom, jego zdjęcia zamieszczą wszystkie magazyny dla kobiet, wystąpi w reklamach, słowem świat stanie przed nim otworem!. Przed gościem który wsławił się tym, że na oczach milionów telewidzów ściągnął portki, a telewizja pokazywała to 200 razy, dzień po dniu przez 3 miesiące!. Ten gość jeśli zechce zostanie posłem, senatorem, prezenterem radiowym, telewizyjnym, ba prezydentem.
  Programy „ Big Brother” ukazały społeczeństwu mechanizm kreowania „ gwiazd” we współczesnym świecie i chwała im za to !. Bogatsi o taka wiedzę, musimy spojrzeć zupełnie inaczej na system polityczny zwany demokracją, oraz na filar tego systemu: bezpośrednie wybory do władz samorządowych i parlamentu. Idole polityczni są kreowani przez media ( w tym głownie przez telewizje) na identycznych zasadach jak idole „ Big Brother”. O sukcesie wyborczym tego czy innego polityka, czy partii, nie decyduje program, mądrość, roztropność, uczciwość kandydatów, lecz tylko i wyłącznie intensywność promocji telewizyjnej!!.
  To nie wyborcy, lecz telewizje decydują ostatecznie o tym jakie siły i jacy ludzie zasiądą w instytucjach przedstawicielskich. Tak zwany „ elektorat”, to ciemna podatna na manipulacje masa, która przyjmie za swojego idola zarówno gościa który w programie „ Big Brother” ściągał portki, jak i polityka który nie potrafi sklecić zdania po polsku.
  Jeśli obu tych współczesnych „ gwiazdorów”, pokaże telewizja dostatecznie często, to obaj mają sukces w kieszeni!. Kandydaci których nie wykreuje telewizja, dla „ elektoratu” nie istnieją, choćby byli oni geniuszami intelektu!.

  Tak opiewana przez media „ wolnego świat” demokracja, nie jest żadnym systemem ludowładztwa , lecz jego karykaturą. W istocie współczesne demokracje oznaczają władzę mediów, w tym głównie telewizji. A ponieważ dostęp do mediów ( czy wręcz ich posiadanie) umożliwiają pieniądze, więc to one decydują ostatecznie o wszystkim. Współczesne demokracje oznaczają faktycznie dyktaturę ludzi i instytucji posiadających kasę, dzięki której są w stanie ( poprzez media) dowolnie manipulować wyborcami, wciskając im taki kit, jaki uznają za stosowne. A ponieważ posiadanie władzy politycznej, umożliwia łatwe pomnażanie pieniędzy, więc międzynarodowe instytucje finansowe, krzewią „ demokrację „ wszędzie gdzie tylko się da, nawet stosując przemoc zbrojną ( patrz Irak).

  Światowi gangsterzy finansowi, uczynili z eksportu „ demokracji” do krajów gdzie taki system wcześniej nie funkcjonował, najbardziej opłacalny interes na świecie. Instalując w takich krajach „ demokrację” ( głównie poprzez finansowanie lokalnych opozycjonistów), zyskują oni możliwość legalnego obrabowania całego kraju z jego bogactw. Korzystając z potęgi telewizji kreują oni takie elity polityczne danego kraju, które w zamian za ochłapy, grabież kraju umożliwiają. Tak stało się już w Iraku, Polsce, na Ukrainie, i w innych byłych „demoludach”. Taki sam los czeka zapewne i Białoruś, która jeszcze broni się zaciekle przed „ demokracją”, lecz zapewne „bój to jest ich ostatni”.

  „Demokracja” i tam zwycięży, otwierając drogę do rabunku i tego kraju. Będzie to o tyle łatwe, że ciemne społeczeństwo kołchozowe okaże się jeszcze łatwiejszym obiektem do manipulacji i złupienia niż Polacy. „ Big Brother” zwycięży, powiększając liczbę współczesnych „ demokratycznych „ niewolników o następne miliony.  Anthony Ivanowitz

  20. marca. 2006r.

  www.pospoliteruszenie.org
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:28:45
  Tak, tylko, że idea nie powstaje sama z siebie, ją formułuje człowiek. Człowiek ją przedstawia i do niej przekonuje. To tylko może zrobić ktoś kto ma do tego predyspozycje, wiele różnorakich predyspozycji, w tym siłę charakteru, umiejętność pozyskiwania zwolenników, współpracowników, zaplecza. Pożądane by miał dobrą gatkę, dobry wygląd, był błyskotliwy, uparty, ale i z umiejętnością na kompromis.
  I najważniejsze by był ku temu właściwy czas, tz. moment historyczny. Duży kryzys, bieda, silnie napięcia społeczne. Jeśli tego napięcia nie ma, to przeciętny zamożny, dobrze odżywiony obywatel z grubym portfelem będzie raczej myślał o wakacjach, plaży pod palmami, panienkach. Jemu rewolucja, barykady, kamienie nie będą w głowie.
  Dziś mamy w sklepach pełne pułki, dobrze zaopatrzone lodówki, zagraniczne samochody, możność wypychania sobie portfeli, więc nawet o idei nie chce się ludziom myśleć, nie mówiąc już o obalaniu rządów.
  PiS daje, PiS wygrywa. Reszta skowycze bo straciła profity i boi się stracić więcej. O to tylko im chodzi w tej całej nawalance.
  Owszem, nową partię i dziś można zbudować, ale ludzi którzy by byli w stanie tego dokonać jakoś nie widać.
  A już tu na Neonie, nie znajdzie pan poparcia ani dla idei, ani dla lidera, ani dla partii.
 • @Oświat 09:11:15
  Jaka zmiana ? Skoro brak Piskorskiego im przeszkadza, to co to za partia ?
 • @zadziwiony 09:11:46
  Rozbójnicze zamknięcie przywódcy rzeczywiście podcina skrzydła, no ale jeśli bez skrzydeł nie chce się niz zrobić, to nie ma co liczyć na to towarzystwo.
 • @zadziwiony 09:23:39
  Interes narodowy dla Polaków nie istnieje, ale to nie znaczy, że łatwo grać na ich emocjach.

  Sukces więc nie jest gwarantowany. To raczej gra losowa.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:38:12
  a co wiesz o owych "wyłączonych" ?
 • @zadziwiony 10:09:06
  To jest całkiem inna rzeczywistość,

  większość Polaków ma problem, jak zrezygnować ze złodziejstwa ? No bo inni, to nie powinni kraść, ale my?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:28:45
  Żeby pojąć jakąś ideę, trzeba mieć sprawny, nieotumaniony, mózg.

  Żadna ideologiczna dyskusja między Polakami nie jest możliwa.

  Nawet tu, w gronie "uczonych w piśmie".

  Dla poparcia tezy: Moja obrazoburcza notka przeszła bez echa.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/149055,quo-vadis-24-5-2019r-wojna-o-nasze-dusze
 • @władek 10:44:56
  5*

  a może z tego zrobić notkę ?
 • @Oświat 10:52:37
  Tu na neonie, no właśnie,

  a przecież towarzystwo tu znacznie lepsze niż w interii, onecie, gazecie,

  a jednak to tam można wyszukać ciekawe opinie, a nie na neonie ? Dlaczego ?

  Po prostu Polacy nie mają umiejętności przewidywania, jak ich rozpasanie się skończy. Większości polskość, państwo polskie, nie jest do niczego potrzebne. Widać było to już wtedy, gdy zwyciężył lansujący pogląd, iż "polskość to nienormalność".

  Czy w ogóle ci, którzy czują w sobie polskość, potrafią się zorganizować w poczuciu misji?
 • @interesariusz z PL 12:05:16
  Ci co ,,czują w sobie polskość” przekonują najczęściej innych że Polski już nie ma, że to tylko Polin.
  Z tak destrukcyjnym podejściem, program może być tylko na Polin.
 • @interesariusz z PL 11:59:26
  Czytałem tę notkę. Nie komentowałem - bo tam nie ma przesłania do którego można się odnieść.

  Czy tutaj można coś zorganizować?
  Wątpię.
  Ale jednak te notki dają odmienną perspektywę.
  Przyznam, że liczyłem iż może WPS coś będzie robił, ale oni są nastawieni na wojnę a nie n zwycięstwo.
 • Nie tyle propołeczna polityka PiS ile przekupywnie elektortów
  Ciekawe, czy przed następnymi wyborami Putin nie da węgla na kredyt.
 • Oświadczenie Mateusza Piskorskiego przed wyborami
  Oświadczenie Mateusza Piskorskiego w odniesieniu do żenującej propagandy reżimowych mediów:

  "W związku z próbą wykorzystania mojego nazwiska w rozgrywkach wyborczych oświadczam, że:
  1. Wdzięczny jestem za wsparcie wszystkim, niezależnie od ich poglądów politycznych, dziękuję za wspominanie o mnie różnym politykom na przestrzeni trzech lat;
  2. W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie popieram żadnego z istniejących komitetów, zaś w imię obrony dobrego wizerunku Polski apeluję jedynie o niegłosowanie na kandydatów PiS, choć może właśnie ten komitet powinienem wesprzeć obdarzając go "pocałunkiem śmierci", lecz niestety poczucie estetyki i normy etyczne to wykluczają.
  Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę mniej błazenady wyborczej, a więcej dyskusji."
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:14:37
  chmmmm,

  a to mnie Pan zadziwił,

  zawarte tam propozycje wcale nie są bardziej oszołomskie od tego, co propunuje rząd i elity,

  i jest pewna zasadnicza różnica - reparacje mają przynieść korzyść tym, którzy przecierpieli wojnę, a nie tym, którzy mają papiery, iż coś na wojnie stracili,

  w ogóle takie podejście, że po drugiej wojnie światowej rekompensuje się jakieś straty materialne, przy 6 milionach ofiar, i wieloletnim stresie, że się nie dożyje jutra, ocalałych,

  jest sprzeczne z cywilizacją, jakąkolwiek cywilizacją, a nie tylko tą, którą Pan lansuje.

  Ponadto, propozycja jest nośna politycznie, dla mas, a nie tylko dla tych cwaniaków u władzy, którzy tylko myślą o tym, jak uwłaszczyć siebie i znajomków.

  Chyba będę musiał powtórzyć notkę, najlepiej w kawałkach, jeśli całość jest nie do ogarnięcia.
 • @ewinia 13:33:40
  jeśli są to słowa Piskorskiego, to się skompromitował.
 • jak głosowała elita kraju
  Wyniki w Warszawie: KE - 45,17 proc., PiS - 32,32 proc., Wiosna - 10,28 proc., Konfederacja - 5,18 proc., Kukiz'15 - 3,60 proc., Lewica Razem - 1,79 proc, Polska Fair Play - 1,66 proc.
 • W Polsce, a może i na świecie, im wyższe wykształcenie, tym większy pociąg do zbójowania
  Koalicja Europejska prowadzi jedynie wśród wyborców, którzy uzyskali co najmniej tytuł licencjata. W tej grupie KE uzyskała 49,9 proc. głosów, a PiS - 28,9 proc.
 • @interesariusz z PL 16:16:34
  Ależ ja się z tym zgadzam. Tyle, że brak wskazania drogi realizacji.
  To po co strzępić ... język?.
 • Macie...
  ...wicie rozumicie... swoje działki mieszkania; czy co tam posiadacie...
  i co? macie...
  Jak by to klasyk "zaśpiewał" - "nie bój - nie buj :), wyłączą wam :)"
  BARANY

  pozdrowił
 • @radzioron 22:59:31
  Nawet nie chcą widzieć, że działa prawo kobry dla baranów.

  Fałszywość zdania A 1. jest warunkiem koniecznym, dla fałszywości zdania A.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930