Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
941 postów 15436 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Senatorowie USA o "447" a jesienne wybory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przewija się informacja o liście kilkudziesięciu senatorów USA kierowanym do polskich władz, a dotyczącym "realizacji just 447".

 Wspomniany list ma być upubliczniony przy okazji wizyty Prezydenta Dudy w USA.

 
Jak to wpłynie na sytuację w Polsce, a zwłaszcza jesienne wybory Posłów na Sejm RP?
 
Moim zdaniem jest to okoliczność pozwalająca na wyklarowanie się sytuacji. Taki list byłby ewidentną ingerencją w sprawy polskie, a to wymaga stosownych reakcji.
 
Odpowiedzią powinien być zwrotny list Senatu (od biedy Sejmu) wskazujący, że Polska ma własny system prawodawczy, zbliżony w pewnych elementach do amerykańskiego i w związku z tym nie potrzebujemy pouczeń i sugestii.
 
Jednocześnie Sejm powinien procedować ustawą zakazującą rozmów czynników rządowych w tej sprawie (u cioci na imieninach można to robić), a Polska nie widzi żadnych przesłanek dla tego rodzaju żądań.
 
Przeciwnie. Wszelkie sprawy spadkowe osób pochodzenia żydowskiego powinny być sprawdzone pod względem obciążeń hipotecznych, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że to oni są winni Skarbowi Państwa należności z tego tytułu + stosowne odsetki.
Projekt ustawy przygotowany przez Kukiz15 jest właściwym materiałem wyjściowym.
 
Warto zwrócić uwagę, że gwałtowny przyrost notowań Konfederacji należy łączyć z tą kwestią i stanowiskiem tegoż ugrupowania.
Jest to zatem pewnego rodzaju zagrożenie/ostrzeżenie dla PiS w jesiennych wyborach.
 
Jeśli wskazana reakcja nastąpi i ustawa "anty 447" zostanie uchwalona, to można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że PiS uzyska większość konstytucyjną.
 
Jeśli sprawa zostanie zbagatelizowana - należy liczyć się z głosami kierowanymi do Konfederacji, która może uzyskać nawet 20 % głosów i stać się niezbędnym koalicjantem przy tworzeniu rządu; PiS nie uzyska większości sejmowej.
 
Wbrew pozorom - ta sytuacja jest bardzo trudna dla PiS i może stać się powodem do wewnętrznych tarć, co dodatkowo wpłynie na opinie wyborców.
 
Jakie rozwiązanie zostanie wybrane i które jest korzystne dla Polski? Warto się zastanowić, a decyzja będzie musiała zostać podjęta szybko.
 

KOMENTARZE

 • W USA placi sie podatek katastralny.
  Podatek ten nie zaplacony raz i ktos ten podatek kupuje. Odsetki rosna szybko i wlasnosc mozna stracic szybciutko. Ustanowic do tylu podatek od tych nieruchomosci w wysokosci amerykanskiego i nie ma o czym gadac. Podatek do tylu ? A dlaczego nie? Jak mozna w USA scigac ksiezy pedofili 100 lat do tylu albo skazywac juz zmarlych od 30 lat a innych ludzi nie?
 • AUTOR
  Podsumowanie we wykonaniu Republiki:
  https://www.youtube.com/watch?v=-R7qqsT6-T8
 • @ Autor
  "Odpowiedzią powinien być zwrotny list Senatu (od biedy Sejmu) wskazujący, że Polska ma własny system prawodawczy, zbliżony w pewnych elementach do amerykańskiego i w związku z tym nie potrzebujemy pouczeń i sugestii."

  Jestem pewien, że Konfederaci mogliby się zdobyć na taki krok bez najmniejszych problemów, ale co do socjalistycznej Zjednoczonej "prawicy" mam pewność, że nawet boją się tak pomyśleć...

  5*

  Ukłony
 • @staszek kieliszek 00:44:45
  "Ustanowic do tylu podatek od tych nieruchomosci w wysokosci amerykanskiego i nie ma o czym gadac. Podatek do tylu ? A dlaczego nie?"

  W naszym systemie prawnym prawo nie może działać wstecz.

  Wspomniani przez Pana księża pedofile czy zmarli są skazywani lub ścigani w majestacie już istniejącego wtedy prawa.

  Gdybyśmy uchwalili prawo działające wstecz, to judejczykowie unieważniliby nam na całym świecie wiarogodność jako kraju kierującego się światowymi standardami prawnymi. A na razie to oni próbują obejść te normy i stworzyć jakąś podstawę prawną. Pewnie też mają ku temu sporo haków na obecnie rządzących. Więc pozornie wygrywają i ciągle kombinują. Więc pilnować się trzeba.

  Poza tym wprowadzenie podatku katastralnego w Polsce to stworzenie precedensu. Raz wprowadzony może być na nocnych posiedzeniach "dobrej" (lub "lepszej") zmiany odpowiednio "modyfikowany".

  Źle myślę?

  Serdecznie pozdrawiam
 • Przecież.
  "Jakie rozwiązanie zostanie wybrane i które jest korzystne dla Polski? Warto się zastanowić, a decyzja będzie musiała zostać podjęta szybko."
  ---------------------
  Przecież to USrahell wybierze nam na jesieni - kogo zaplanował - i tyle.
  Wniosek?
  Najbardziej ciszą się dzieci diabła wtedy, kiedy ludzie stworzeni przez boga uważają ich za idiotów - a to sugeruje powyższy artykuł.
 • @staszek kieliszek 00:44:45
  Oby podatku katastralnego nie było.
  Wypluj i zapomnij te słowa.
 • @Jasiek 05:16:25
  Opcja ciekawa: może być PiS samodzielnie z "anty just 447:, albo koalicja z Konfederacją, której warunkiem będzie "anty just 447".

  Jeśli ta sprawa zostanie stosownie rozegrana.
 • @demonkracja 07:51:58
  Oj tam, oj tam. Patrz uwaga do Jaśka.
 • @staszek kieliszek 00:44:45
  a jakiej wysokości jest ten podatek, i jak ustalany ?
 • panowie
  Fake news o rzekomym liście ws. restytucji mienia. Oświadczenie biura senatorów USA
  https://s.tvp.pl/images2/e/e/d/uid_eed6418291ad059591a8c1fcc1ffc3201559198918887_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  Wczoraj media informowały, że około 60 senatorów z USA domaga się od polskiego premiera restytucji mienia żydowskiego (fot. Alex Wong/Getty Images)
  Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczają, by wysłali oni list do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Marcin Makowski z „Wirtualnej Polski” – powołując się na anonimowe źródła w Kongresie USA – podał informację, że list do szefa polskiego rządu w tej sprawie podpisało i wysłało około 60 amerykańskich senatorów, domagając się zdecydowanego działania w kontekście ustawy JUST Act 447. Autor tekstu już wycofał się z tego co napisał.

  Poza senatorami Marco Rubio i Tammy Baldwin Wirtualna Polska nie wskazała żadnych innych sygnatariuszy listu, co uniemożliwia pełne zweryfikowanie podanych informacji.
 • @staszek kieliszek 00:44:45
  Staszek, zajmij się lepiej sprawami amerykańskimi, bo na Polskich to się raczej nie znasz. Wiesz co by sie stało na rynku nieruchomości , z życiem emerytów i wielu kredytobiorców? Poszli by z torbami , a ich nieruchomości za parę groszy kupowali by "nowi polscy obywatele." Bluźnisz przeciwko Polakom.
 • @Oświat 09:45:08
  "Fake news o rzekomym liście ws. restytucji mienia."

  A zatem mamy wierzyć, że "delegacja została zawrócona". Do Emowa ;-)
  Ale obyś miał rację.

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:40
  "Opcja ciekawa: może być PiS samodzielnie z "anty just 447...."

  Samodzielnie to raczej nie uwierzę - pislamisty i kaczelnik będą knuli za naszymi plecami a czosnkowa mafia będzie coraz głębiej przenikać Polskę.
  Konfederacja dla dobra Polski po prostu musi być w koalicji. Lub mieć większość konstytucyjną jak Orban.
  Michalkiewicz twierdzi, że na Węgrzech to była sprawka ichnich bezpieczniaków i są też pewne wskazówki, że i KBLN są bezpieczniackiej proweniencji, ale jeśli będą dobrze rządzić, to nie mam nic przeciwko takiemu pochodzeniu.
 • @demonkracja 07:51:58
  "Przecież to USrahell wybierze nam na jesieni - kogo zaplanował - i tyle."

  Wolałbym nasze służby - te nie odwrócone. Sama Konfederacja i nawet kupa wyborców mogą nie dać rady. Wybory do europarlamnetu to jednak także działka i szwabskiej razwiedki, więc nasi mogli nie zaszaleć, ale na własnym podwórku jesienią to kto wie...

  Pozdro!
 • tyle i tylko tyle
  Z wpisu w polskich mediach - Co o ustawie "447 just" sądzi Ambasadorką Izraela Anna Azari w przeprowadzonym z nią wywiadzie? "- To nie naszą ustawa i to nie do mnie pytanie."
  Jak widzicie to nie Izrael a USA chce wyciągnąć od Polski pieniądze a ustawa 447 jest ustawą prawa USA. Senatorowie którzy już od lat domagają się tego złodziejskiego procederu są Senatorami i obywatelami USA które reprezentują. Wszystkie orgnizacje żydowskie w USA które maczają w tym palce są organizacjami amerykańskimi a żydzi w tym uczestniczący obywatelami USA. To do USA w razie sukcesu tego przekrętu popłyną ukradzione z Polski pieniądze!
  Izrael to jest jedno ziółko i czyha na nasze słabości ale teraz mamy doczynienia z drugim "przyjacjelem" z którym powikłany w "interesach" jest rząd polski. To przedstawiciele z USA chcą Polskę okraść.
  Przy pierwszym liście senatorów robiliśmy wszystko aby w US mediach przebić się do publiki jednak za każdym razem byliśmy kasowani. Każda próba ukazania oficjalnej listy nazwisk Senatorów którzy podpisali listę w celu zapoznania się wyborców z tymi ludźmi i skasowania ich w następnych wyborach była cenzurowana a komputery po IP blokowane. To jest maszyna oszustów do której jedzie teraz polski "prezydent" aby dopełnić formalności zniewolenia a US Ambasadorka która oszukuje polską publikę będzie stała na straży tego dopełnienia.
  Powinniście wiedzieć że w ostatnich dniach w tajnych działaniach rząd polski ćwiczył wyjścia awaryjne i wojskowe na wypadek ataku na kraj z zewnątrz. Tylko że nikt nas nie chce atakować a manewry te wymierzone są przeciw Polakom w razie wypowiedzenia nieposłuszeństwa rządowi lub straty władzy w wyborach.
 • @staszek kieliszek 00:44:45
  Panie bloger, z bandytami finansowymi i oszustami się nie dyskutuje. Polska powinna wpiąć do Konstytucji swoje zabezpieczające prawa a z tymi ludźmi pod żadnym pozorem nie dyskutować. Każdy rodzaj polemiki przyniesie Polsce straty a ust im i tak nie zamknie. Im więcej ugody tym więcej plucia.
  Tylko że ludzie głosują na sprzedawczyków... jak zawsze, tworząc ZERO alternatywy.
 • @Jasiek 10:40:47
  PiS jest "na musiku".
  Jeśli uchwali "anty just 447" - będzie samodzielnie rządził.
  Jeśli nie - może musieć wejść w koalicję, która wymusi "anty just 447".

  Co wybrać?
 • @Stara Baba 14:39:49
  "Tylko że ludzie głosują na sprzedawczyków..."

  JKM powiedział, że za oddanie głosów na PiS napluje rolnikom w twarz. Kołodziejczak odpowiedział, że się złości bo mu kandydatura "nie pykła".

  Zapomniał tylko, że musi protestować bo mu sprzedaż kapusty "nie pykła". I jak ostatni dureń zapomniał "dzięki" komu.

  Kuźwa, ja nie rozumiem jak można popierać jawnych kłamców.

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:07:43
  "Co wybrać?"

  PO ;-)

  No chyba jasne, że pod żadnym pozorem nie wolno głosować na PiS.
  Im bardziej oberwą po d... i im więcej głosów będzie na Konfederację tym lepiej dla Polski.
  No chyba, że kiedyś w wyborach wystartuje WPS.
 • @Jasiek 06:03:07
  "W naszym systemie prawnym prawo nie może działać wstecz."

  A czym jest ustawa 447 jak nie prawem dzialajacym wstecz? Na dodatek jest to ustawa nie napisana w Polsce. Na podstawie takiej logiki Polska moze ustanawiac ustawy dla USA i anulowac ustawe 447.
 • @interesariusz z PL 09:14:15
  Podatek katastralny jest ustalany z sufitu.
  Ten sam dom, na takiej samej wielkosci parceli moze miec roczny podatek katastralny w wielkosci $600 do $22000 w moim miescie. Na Murzynowie jest $600 a na Lekarzowie $22000. Pan asessor ustala wartosc rynkowa posiadlosci i od tej sumy placi sie 2.39%. Za rok Pan asessor podniesie wartosc rynkowa Twego domu lub % i napewno zaplacisz wiecej.
  Moj przyklad: Wartosc domu ustalona przez asessora $73380, podatek $2042.16. Biorac pod uwage ,ze moja renta wynosi $1440 miesiecznie jest to spora suma.
  Pan assessor ustala inne podatki dla swych krewnych i znajomych. Moga stac obok siebie 2 identyczne domy.Jeden placi $1000 a drugi $2000.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:07:43
  Przecież PIS już wybrał.Ustami swoich wysokich urzędników oświadczyli,że nigdy nie zawiążą koalicji z antysemitami i agenturą Rosji.
  Tak,ze gdyby PIS nie zyskał większości do władzy dojdzie KO bo oni nie będą mieć żadnych zachamowań .Dla zdobycia władzy wejdą w koalicję z diabłem.Wciągneli komuchów to i wciągną Konfederatów obiecując im gruszki na wierzbie.
 • Mafia żydowska działa na oślep, chyba że tam jest podwójne dno.
  Mafia domagając się od Polski 300 miliardów odpycha od siebie Polskę z ogromną siłą... a z drugiej strony potrzebuje tej Polski ze względów geostrategicznych.
  Pod wpływem tej odpychającej czosnkowej siły Polska może dokonać zwrotu...pytanie w jakim kierunku ?
  Do wyboru są Niemcy, Rosja, w mniejszym stopniu Chiny ...lub neutralność....
  Neutralność odpada bo nie jesteśmy w stanie sami się bronić trzeba sojuszu.
  Niemcy ? ...odbiorą nam landy wschodnie..
  USA czyli mafia żydowska.. odbiorą nam wszystko...
  Chiny... wielka niewiadoma i są za daleko na wypadek działań siłowych..
  Rosja ... tej się wszystkie bandziory na świecie boją..

  Jednym słowem moim zdaniem absurdalne roszczenia mafii żydowskiej są wyłącznie siłą która ma odepchnąć Polskę od USA i mafii żydowskiej.
  I ten manewr działa skutecznie..na Naród Polski.
  Zdrajcy wiją się jak PISkorze by nie narazić się swoim dysponentom amerykańskim a jednocześnie Narodowi Polskiemu sugerować że się nie zgodzą na 447.
  W takie szachy to tylko Putin umie grać.

  To oczywiście tylko moja teoria spiskowa.
 • @staszek kieliszek 17:20:03
  "A czym jest ustawa 447 jak nie prawem dzialajacym wstecz?"

  Sru tu tu ;-)

  Na tej samej zasadzie za prawo działające wstecz można byłoby uznać każde odszkodowanie. Sprawa 447 jest nielegalna nie ze względu na działanie wstecz (bo nie jest) tylko ze względu, że to nie właściciele i nie ich potomkowie formułują roszczenia.
  Kiedy Pan to zechce łaskawie załapać? ;-)

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Oscar 07:19:13
  Nich Pan to przepisze jeszcze raz, ale bez zagrożeń; jedynym zagrożeniem jest nacisk międzynarodowej sieci rzekomo wszechwładnych banksterów.

  Jak wtedy budować zasady PRS?
 • @matterhorn 17:52:46
  "Przecież PIS już wybrał.Ustami swoich wysokich urzędników oświadczyli,że nigdy nie zawiążą koalicji z antysemitami i agenturą Rosji."

  Antek M. na "antenie" wrealu24 zapytany o chęć udziału w debacie z Braunem postawił tylko jeden warunek - że Braun ma przeprosić za skandaliczne zdaniem Antoniego wypowiedzi. I Braun przeprosił. Sam widziałem i słyszałem jak powiedział: "Przepraszam was Polacy. Przepraszam za wszystko..." To było dobre ;-DDD A Rola zgłosił gotowość zapewnienia obsługi technicznej.

  Jeśliby doszło do takiej debaty, to bardzo szybko mogłoby się okazać kto mówi o konkretach, a kto pier.... trzy po trzy rozmaite dyrdymały o sojuszach, patriotyzmie, semitach, antysemitach itp.

  Oto link - Braun przeprasza Polaków za wszystko od 2:44:

  https://www.youtube.com/watch?v=4-CXa_BjD5Y

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:38:16
  PRS ? nie znam tego skrótu.
 • @Oscar 09:48:40
  Wstyd ;-DDD

  Pozdro!
 • @Oscar 09:48:40
  Polska Racja Stanu -

  Służę uprzejmie :-)
 • @Jasiek 09:58:16
  No wstyd.
 • @Jasiek 09:42:22
  Braun nie tylko przeprosił Polaków ale także sam na siebie złożył doniesienie ,że jest sowieckim agentem i złożył w prokuraturze wniosek o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.
  Prokuratura może wniosek przyjąć lub odrzucić jako bezzasadny,ale w oby przypadkach musi orzec,ze Braun nie jest żadnym agentem.

  Sakowszczyzna i pisowszczyzna dostanie chyba ostrego zapalenia napletka.
 • @matterhorn 13:30:19
  Błazenada G.Brauna nie ma końca, co gorsza jest przedmiotem " patriotycznego zachwytu" niektórych politycznych dzieci.
 • @matterhorn 13:30:19
  Natomiast agentem Watykanu jest, i ,,delikatność materii" nie daje nikomu pola manewru, bo ,,ogólnie rzecz biorąc" taka działalność odbierana jest pozytywnie.

  Nie mówię tu że musi być koniecznie formalnym agentem, ale on aż stara się demonstrować swoją rzymskość.
 • @stanislav 13:37:42
  "Błazenada G.Brauna nie ma końca, co gorsza jest przedmiotem " patriotycznego zachwytu" niektórych politycznych dzieci."

  Czy sprawa 447 wyszła na jaw dzięki "dorosłym" z WPS? ;-DDD

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Oracz 14:19:20
  "Nie mówię tu że musi być koniecznie formalnym agentem, ale on aż stara się demonstrować swoją rzymskość."

  On może po prostu nie miał okazji zaznajomić się z ideą CP...
 • @matterhorn 13:30:19
  "Sakowszczyzna i pisowszczyzna dostanie chyba ostrego zapalenia napletka."

  Oby im poodpadały razem z całą resztą.
  A z tą autodenuncjacją to mnie zaskoczył - dobry manewr :-)
 • @Jasiek 15:30:32
  W zasadzie miał; kiedyś rozmawialiśmy. Nie wykazał zainteresowania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:47:48
  A to błąd z jego strony. Ale chyba jeszcze nie dowód na agenturalność?
  Ale co tam Braun!!! ;-)
  Dziś to dopiero będzie się działo. W Świątyni Opatrzności Bożej (!) będą uroczystości z różnorakich okazji: dziękczynienia za JPII i Wyszyńskiego, rocznicy pierwszej pielgrzymki "Niech zstąpi Duch Twój", będą niesione relikwie, nawet o "papamobile" pamiętano, ale nie wiem czy o Wniebowstąpieniu... też:

  "- Przypominamy miejsca i wydarzenia, które stały się ikonami pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Odwiedzamy m.in. słynne okno przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, Muzeum Auschwitz-Birkenau, które papież-Polak odwiedził jako pierwszy następca św. Piotra, sprawdzamy, jak potoczyły się losy słynnego papamobile – wymienia Paweł Piszczek/Krzysztof Kossowski, dyrektor-redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl."

  A eksperci będą mówić kontekście historycznym i sensie społeczno - politycznym... Ciekawe czy wspomną coś o "Wielkiej Grze" o opanowanie Eurazji, bez którego to wspomnienia mówienie o JPII, Solidarności, a także Powstaniu Chmielnickiego, itp to tylko lanie wody...

  Jak widać skala ogłupiania jest całkiem spora, więc nie zdziwiłbym się gdyby i Brauna zalało...

  https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2319009,40-rocznica-pierwszej-pielgrzymki-Jana-Pawla-II-do-Polski-%E2%80%93-zobacz-serwis-specjalny
 • @Jasiek 07:17:15
  "Jak widać skala ogłupiania jest całkiem spora, więc nie zdziwiłbym się gdyby i Brauna zalało..."

  Ciekawe czy zmiany w mózgu są już nieodwracalne....
 • @zadziwiony 10:23:16
  I właśnie to ma się stać. Póki co przyszli do zadłużonych we frankach i ich za frak schwycili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY