Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 16137 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Schamienie portalu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie notki tyczące "kultury wpisów" ewidentnie obniżają poziom tego portalu.

 Nie chcę o innych, ale oprę się na przykładzie własnym.

 
Generalnie - stosuję zasadę, że nie zaczepiam innych nie mając po temu powodów i uzasadnienia.
 
 
Przypadek Hadesa.
Nie chce mi się grzebać, ale pozwolił sobie na wulgarne uwagi - bez uzasadnienia na moim blogu. Wulgarne , a do tego nie merytoryczne.
Dlatego dostał bana, a jako pewna lekcja umiejętności operowania także wulgarnym słowem napisałem mu wierszyk będący parafrazą innego (sam pomysł nie był mój i tak powinien być odebrany przez kogoś o pewnej ogładzie).
Przytoczę ten wierszyk:
 
 
"W gnojowisku za stodołą
leży Hades z d... gołą
Kot go lizał, pies go j...
Nikt palanta nie pogrzebał
Wiatr mu nawiał liści kupę
Leż przygłupie
H.. ci w d.. "
 
Analizując ten tekst. Owszem, jest ocena postaci - wielce negatywna. Jednak nie ma tam insynuacji dotyczących np.preferencji seksualnych Hadesa, czy podobnych.
Czy mogłem mieć taką ocenę tego blogera?
 
To kwestia gustu w wyrażaniu opinii.
 
Hades popisał się swoim, nawiązującym wierszykiem. Tyle,że nie ma tam ocen, a są insynuacje. To inny typ relacji.
 
I tu "interwencja " Ruszkiewicza mimo, że nie ja pierwszy odniosłem się do osoby.  To Hades, bez uzasadnienia szukał okazji do negatywnej konotacji na mój temat.
A Ruszkiewicz - (mimo, że tylko przypomniałem początek tekstu wierszyka) potraktował i mnie i Hadesa w sposób identyczny.
Czy taki admin może być wyrocznią etyki?
 
Drugi "klient" - Twardowski.
Napisał wyraźnie debilny tekst, co mu wytknąłem. Obraził się - i za moją sugestią - zbanował mnie.
Wszystko jest w porządku.
Tyle, że już po zbanowaniu zamieścił jakiś elaborat równie debilny i nielogiczny na mój temat.
To jest chamstwo.
Czy pojawiła się jakaś reakcja adminów?
Nic, zero, null.
Natomiast po wypomnieniu sprawy Twardowski pozwala sobie na pełny wyzwisk komentarz na mój temat. Jest reakcja adminów?
Podobnie.
 
Wnioski. Przyczyną staczania się portalu są admini, którzy nie potrafią wyłapać i utemperować wulgarności - niekiedy sami uczestniczą w tym procesie, bo np. przyklejanie łatek "pisior", czy używanie pejoratywnych określeń typu "kaczelnik" - to prosta droga, być może świadoma, do obniżenia rangi portalu - portalu na którym pojawiają się teksty o charakterze patriotycznym.
Czy o to w tym chodzi?

KOMENTARZE

 • Amatorzy i bez wykształcenia
  To fakt. Administracja to wyjątkowo słaba strona technicznie świetnego portalu (za wyjątkiem edytora, choć pan Opara chyba miesiąc temu obiecał naprawić i jak się dziś dowiedziałem,mają informatyka na etacie).

  To zgrana ferajna z jednym wodzusiem.Nieco przypomina ferajnę Tuska.
 • Spokojnie Panie Krzysztofie
  Czasami zdarzają się obniżenia poziomu, ale zaraz wszystko się uspokoi. Zawsze sobie radziliśmy. Jak Pan wie, na wszystko trzeba chwilę czasu. Choć ja kilku więcej kandydatów do utemperowania widzę, czas pokaże, czy terapie będzie skuteczna.

  Dziś był dobry mecz Polaków, trzeba się tym cieszyć a za problemy weźmiemy się jutro.
 • @Zawisza Niebieski 23:50:59
  Tylko mi Kamińskiego nie banuj!
  Mój ci un :))))))
 • @Janusz Kamiński 23:34:47
  Panie Kamiński, ja wiem, że nerkę by Pan sprzedał byle Jarkowi choć minimalną krzywdę zrobić. Każdy drobiazg, który spowoduje, że portal będzie działał lepiej, może tylko cieszyć.

  Co do wykształcenia, kursów w szkole dla trolli u pewnego biznesmena z Torunia nie robiliśmy, ale myślę, że na tle TVPiS wstydu portalowi nie przynosimy. Ale obiecuję, na laurach nie spoczniemy. Wdrożyliśmy pewne metody wychowawcze, które może jeszcze nie są idealne, ale z czasem dopracujemy się wyższych standardów. Człowiek uczy się do deski grobowej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:55:48
  Spokojnie, jak wiesz, ja nie preferuję metod siłowych, wystarczy kilka inteligenrnych kroków i trolliki odkrywają się jak niemowlęta gdy mama kocykiem przykryje.
 • @Zawisza Niebieski 00:28:41
  Ja też preferuję cywilizowane metody, mam nawet sukcesy, trzy sztuki wyprowadziłem na ludzi.
  No ale bywają przypadki prawie beznadziejne, jak ten Kamiński. I tu trzeba użyć jednak metod naszych Ojców. Może one podziałają? Ja cały czas nie tracę wiary.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:37:19
  cyt.: " I tu trzeba użyć jednak metod naszych Ojców."

  Czy to znaczy, że masz jeszcze na podorędziu tatową pepeszę i cążki do wyrywania paznokci ? :-)
 • ZN & JR
  Gdy przeczytałem wymianę zdań między łagodnym, jak Jeżow, ba - sam Feliks Dzierżyński, Zawiszą i klasycznym мучительem Ruszkiewiczem, to przeszył mnie dreszcz.

  Będą nas wychowywać.

  Natychmiast stanął mi przed oczami niewątpliwie ich autorytet Anton Makarenko. Dla młodych uwaga: - twórca systemu wychowania komunistycznego.
  Nawet pobieżna analiza ukazuje, że obaj panowie czerpią pełnymi garściami z epokowego dzieła Makarenki "Poemat pedagogiczny". Widocznie ukończyli odpowiednie i dobre szkoły. Może nawet Wydzielony Ośrodek Szkoleniowy "Proporzec" (ros. «Вымпел»).

  Jednak tenże Makarenko przytomnie i prawdziwie napisał:
  "Nie ma złej młodzieży, są tylko źli wychowawcy".

  Więc Boże chroń nas przed tymi wychowawcami - administratorami, którzy usiłują naszą personalną suwerenność wepchnąć w ramy systemu wychowania komunistycznego.
 • @Janusz Kamiński 06:13:02
  Na samym początku NE byłem bardzo oburzony wulgarnym słownictwem i formami używanymi na portalu.
  Zaproponowałem, aby obowiązywała zasada zwracania się do siebie poprzez polskie formy grzecznościowe - Pani, Pan.

  Jakie było "trolli wycie". Celem zaś było zmniejszenie chamstwa, bo jeśli ktoś zwraca się do drugiej osoby przez "Pan, Pani", to stanowi to swoistą barierę przed używaniem wulgaryzmów.
  Bardzo to przeszkadzało, bo przecież najczęściej chłystki, których jedynym argumentem jest nawyzywanie komuś , bardzo tego nie lubią.

  Zasadami etykiety było, aby zwracać się poprzez "Pan, Pani" do osób posługujących się nazwiskiem. To także bardzo przeszkadza różnym gnojkom, gdyż dla nich stanowi barierę intelektualną.


  Podtrzymuję swoje stanowisko. Jeśli zaczniemy używać form grzecznościowych, portal zacznie podnosić swój poziom.
  Nawet jeśli będzie się to odnosić tylko do blogerów mających nazwiska.

  Rolą adminów jest pilnowanie zasad etykiety, przypominanie o niej, a nie tylko latanie z "pałą" i walenie na oślep.

  Oczekuję deklaracji zamierzeń całej administracji z Oparą włącznie, bo co prawda on sam stosuje wręcz "ulizane" formy grzecznościowe, ale chyba powinien też wpływać na postawy podległych mu adminów "drugiego sortu".
 • @Janusz Kamiński 06:13:02
  Panie Kamiński, zasady są proste, kultura wypowiedzii. Tu nie można obrzucać się wyzwyskami stosować języka rynsztokowego jak to przyjęto w grupie trollików na niepopkach. Za takie rzeczy uzyskuje się urlop. Będzie Pan stosował się do tych zasad nic przykrego Pana nie spotka. A wybitne osobistości radzieckie zostawmy historii.

  W ostatnim okresie nie raz obserwuje się, że osoby o mentalności bolszewickiej wszędzie bolszewików poszukują nie widząc ich w sobie. Powoli staje się to, może jeszcze nie akceptowalnym ale folklorem.
 • @Nibiru 01:47:47
  Tym sprzętem posługiwali się twoi przodkowie. Moi używali pasa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:20:05
  Panie Krzysztofie, jak Pan widzi, ja proponowany przez Pana sposób zwracania się zwykle stosuję. To, że w internecie coraz więcej języka rynsztokowego drażni, już powoli odzwyczajam się od czytania komentarzy na największych portalach. Tu jak by nie mówić poziom kultury wypowiedzi na tle innych portali jest dość wysoki.
 • Szanowny Panie,
  czego się Pan naćpał, że takie bzdety Pan wypisujesz? A może własna naleweczka zbyt smakowita?

  Ja nikogo nie zaczepiam, bo nikogo nie pamiętam, a skoro tak, to i jego grzechów.

  Jestem bezbronny wobec Was, co to wszystko wiecie o wszystkich, jak dziecko we mgle. Wy możecie mnie zgnoić w każdej chwili, a ja nie, no bo jak można celnie zgnoić kogoś, o kim się nie wie, kto zacz.

  Dlatego też idea JOW napawa mnie obrzydzeniem. Można głosować na idee, można na konkretne rozwiązania, ale na ludzi? A na jakiej podstawie uznać, że ktoś jest godny, albo chociaż lepszy?
 • @Janusz Kamiński 23:34:47
  Witryna może dość estetyczna graficznie, ale tragiczna technicznie.

  Nie mówiąc o tym, że chyba przez jakiś czas wspomagała wydobywanie kasy.

  A administracja - rzeczywiście, nie zgadzam się z wieloma decyzjami promocyjnymi. Czasem nawet zwracam uwagę adminów na ciekawe notki, warte promocji (oczywiście, nie swoje),

  O powadze strony nie decydują zamieszczane bzdety, tylko bzdety, które są promowane. Tak więc od adminów zależy poczytność witryny i to co o niej myślą.

  To, co mówią, to wroga działalność, nie do uniknięcia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:20:05
  No cóż,

  do Pana zwracam się per Pan, zawsze pamiętając, iż nie masz Pan wystarczająco wolnej mentalności, aby z Panem dyskutować bezpośrednio, jak z człowiekiem. "Pan" jest sposobem na dystansowanie się emocjonalne, i mentalne, od kogoś, któremu trzeba "Panować".

  Jak się od kogoś dystansuję "Panowaniem", to zawsze mnie korci, aby z kogoś, kogo trzeba tak wywyższać, zakpić, albo przynajmniej potraktować z góry przesadną uprzejmością.

  Czy o taki styl dyskusji Panu chodzi?
 • @Zawisza Niebieski 09:25:32
  coraz więcej bolszewików, oj, oj, to niedługo staniemy się większością ? ;-)
 • Zero kłamstw !!!!!
  Dogłębnie wstrząśnięty i zastraszony zapowiadaną przez administratora Zawisze Niebieskiego walką z hejtem,wulgaryzmami,fake newsami i......prawdą, postanowiłem zmienić natychmiast swoje prostackie zachowanie.
  A komentarze i teksty (od dziś) najpierw przesyłam do moderacji Panu Zawiszy i dopiero po naniesionych uwagach i po korekcie moich błędów ortograficznych,gramatycznych i stylistycznych wkleję za jego osobistą zgodą.
  Ten hejt musi się wreszcie skończyć !!!!
 • @Husky 09:59:52
  Ach, też chciałbym mieć pod ręką stylistę.

  Niestety, myśl szybciej biegnie, niż paluszki wystukają, stąd literówki, zjedzenia, i błędny szyk.

  Trudno, na większy wysiłek mnie nie stać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:20:05
  Chyba byliśmy jednymi z pierwszych, którzy otwarcie podpisali się własnym nazwiskiem.
  Niestety,mnie to przysporzyło kłopotów, bo ci "internauci" z dostępem do papierów służb zaczęli mnie niszczyć w sieci.

  Gdy trafiłem do internetu, początkowo na forach naukowych, a potem na blogach, uświadomiono mnie, że wszyscy jesteśmy na ty. Wychowany w szkole, gdzie nawet do nauczyciela wu-efu mówiło się "panie profesorze", a pan i pani było obligatoryjne, czułem się długo zażenowany.
  No a potem, szczególnie po 2010 zaczęło się powszechne chamstwo i wulgarność.
  Oczywiście można być złośliwym, kpiącym, sarkastycznym, czy ironicznym, ale to wymaga pewnej inteligencji i kultury.
  O wiele łatwiej powiedzieć ch., d., p. niż się wysilać.A niektórzy mają to po prostu z domu.
 • @interesariusz z PL 10:17:23
  Więc byśmy się nie kompromitowali to jedynym sposobem jest wysyłanie komentarzy do Pana Admina w celu naniesienie niezbędnej korekty
  8-))))))))

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 09:40:00
  czy ja pisałem coś o JOW?
  Ja jestem za demokracją bezpośrednią.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:49
  JOW został wstawiony skojarzeniowo do problemu rozpoznawania "kto zacz".
 • @interesariusz z PL 09:51:58
  Trafnie Pan zauważył: dystans "panowania" powoduje konieczność wysiłku intelektualnego, aby komuś wbić szpilę.
  Ale właśnie o to chodzi, aby nie walić cepem na prawo i lewo.

  Jeśli będzie ślad inteligencji w złośliwości kierowanej ku mnie - przeboleję, a nawet się uśmiechnę, bo dystans czasami dobrze robi.
  Dla mnie nie do przyjęcia jest, gdy w dyskusję intelektualną ładuje się z butami cham i to mając niewyprane skarpetki.
 • @Husky 09:59:52
  Pierwszy głos nawróconego.
  Byle się dwa razy nie nawrócił!!!

  PS. Z dinozaurami kłamstwa należy walczyć metodą Kopacz.
 • @Husky 10:47:43
  Pewna racja.
  Technicznie można to zrobić: jeśli zostaną ustalone zasady (obowiązujące na portalu), to rolą adminów byłoby usuwanie komentarzy niedostosowanych wraz z uwagą "proszę powtórzyć wg zasad portalu".
  Sporo pracy na początek, ale z czasem sprawa by się unormowała.

  PS. Bardzo się zmartwiłem pańskimi uwagami kierowanymi do Zawiszy (ich formą): zaczęło wyglądać na wściekliznę.
  To jest bardzo groźne dla psów, a i ludzie muszą się poddać bolesnej serii zastrzyków . (Widziałem na obrazkach). Ale jest szansa na uleczenie. Tylko nie wolno uciekać!!!
 • @Janusz Kamiński 10:43:21
  Staram się wszystko robić "z otwartą przyłbicą" nawet jak się "wzbudzę".
  Po prostu jestem normalnie emocjonalny.

  Zacząłem używać nazwiska także nie od razu, ale po czasie stwierdziłem, że to także mnie nieco mityguje. Zatem warto stosować.
  Dla mnie prawie każdy, kto używa nicka kojarzy się z judaistyczną proweniencją. Dlaczego?
 • @Husky 09:59:52
  Jak to z tą "tylko prawda", zadeklarowałeś się wszystkie komentarze wysyłać do cenzury, jak to obowiązuje członków partii wodzowskiej, bez zgody prezesa nawet do toalety pójść nie wolno, a tu poniżej taka samowolka, nie zaakceptowane komentarze? Wstydź się.

  Jutro spowiedź u prezesa
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:31:27
  Panie Krzysztofie, stosowanie nick to ochrona rodziny. W dzisiejszym świecie, gdy świry nożami żale polityczne rozwiązują taka ochrona każdemu przysługuje.

  Wie Pan co by się działo, gdyby "spady z Neonu" (ichnie określenie), czyli ci, co nie sprostali wymaganiom dotyczącym kultury rozmowy stawianymi przez Neon" znali moje dane? Oni kopią, próbują, ciągle pytają mnie, czy tej albo innej osoby z jakiegoś radia czy czegoś innego nie znam. Mają problem, bo wszystkie dane jakie zamierzam ujawnić już ujawniłem więc szukają, wyją ale tylko dlatego, że pilnuję swoich danych i nie zamierzam tego zmieniać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:26:01
  8-)))))))
  Z dinozaurami kłamstwa należy walczyć metodą Kopacz.
  I tylko tak
  Tak to robie


  Zero kłamstw
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:16:41
  tylko, że ten "wysiłek intelektualny" ogranicza intelekt, jednym słowem para idzie w gwizdek, czyli formę, ze szkodą dla treści.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:31:27
  Bo Pan żyjesz na pustyni,

  ja nie zamierzam się tłumaczyć znajomym ze swoich poglądów wygłaszanych w sieci.

  Czy Pan kiedyś w ogóle zastanowił się, dlaczego wybory są tajne ?

  No i dlaczego Polacy nie potrafią dyskutować na tematy polityczne?

  Podpowiem.

  Za komuny mogli. Teraz nie mogą. Bo polityka to polityka złodziejstwa. A nikt nie chce zdradzić, do jakiej szajki należy.
 • @Zawisza Niebieski 11:47:50
  Niby racja.
  Ale można odwrotnie - ujawniać dane wszystkich tych, którzy stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla innych.
  Kto wprowadził i w jakim celu, tę ustawę o ochronie danych osobowych przestępców?
 • @interesariusz z PL 12:46:10
  A gdzie to niby u tych ludzi jakąś "treść" Pan widzi?
 • @interesariusz z PL 12:49:13
  To do której bandy Pan należy? Bo wynika z uwagi, że to Panu odpowiada.

  Straszne. Tłumaczyć się z poglądów...
  PS. A ma Pan jakieś poglądy, że nieśmiało spytam?
 • Kamiński kumpla szuka...
  Ciekawe co na to Wojtas? :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:04:50
  O widzę, że macie przerwę w konszachtach z Hadesem i Twardowskim...
  Jakie nowe wytyczne?
  Ale sobie Szanowny towarzystwo dobrał. Tylko Zdzicha i Lotnej brakuje - ale dołączą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:44
  A Szanownemu Wojtasowi to już szajba całkiem odbiła...
 • @
  No żeby potem nie było jak w tym starym dowcipie
  - Jak to się stało że taka piękna kobieta i sama.
  - Przed ''że'' stawiamy przycinek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:26:01 & Husky
  W mojej redakcji, skąd mam dziennikarską licencję,wszystkie teksty piszących (a jest tam też pan senator, co pisze na Neonie) za obopólną umową przechodzą adiustację i redakcję. Nie zauważyłem dużych ingerencji w moje felietony. Jeżeli już, to są ładniej ułożone i nadmiar gadulstwa usunięty.
  Czyli to co Husky proponuje to normalna praktyka dziennikarska.

  Tutaj na NE jest jedno ale - redakcji nie ma jak za Tomka, a są tylko admini -zgrana paczka, której raczej nie ufam. Czy są na tyle etyczni i uczciwi, by na przykład odrzucić chamski wpis Ruszkiewicza?
  Szczerze wątpię.
  Czyli jak w Folwarku Zwierzęcym - byliby ludzie, świnie i cała reszta menażerii.
 • @Janusz Kamiński 16:52:24
  Ty jesteś tutaj bo ja tak chciałem Kamiński. A jak mi się znudzisz to cię nie będzie.
  Jak tam "żelazny list"?
  Jeśli ta twoja "dziennikarska licencja" jest taka jak ten " żelazny list" to nie wróżę ci przyszłości w tej profesji.

  I nie podlizuj się Wojtasowi bo on gardzi lizusami.
 • @
  A tak Panowie, ogólnie: czy macie pomysł, aby faktycznie zwiększyć kulturę słowa na tym portalu?

  Może zamiast tych nawalanek i przechwałek, co kto może i ile razy, zapytać jak to widzą ci, co najczęściej "mijają się " z kulturą - Hadesa, Twardowskiego i innych?

  Ze swej strony obiecuję poprawę - jeśli nie zostanę sprowokowany. Nie życzę sobie np. aby ci, którym nie udzieliłem "licencji' zwracali się do mnie per "ty". Czy admini są w stanie to egzekwować?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:15:50
  Ależ PANIE Wojtasie, jestem za! (zresztą zawsze tak się do Pana publicznie zwracałem).
  Podoba mi się pańskie przyznanie do winy i mam nadzieję, że za tym pójdzie także pokuta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:27:20
  No to zacznij pokutować, bo Szanowny najbardziej przyczynia się do nawalanek na portalu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:51:14
  Podtrzymuję moją poprzednią opinię, Szanowny Panie Wojtasie - szajba panu odbiła.
  W wywoływaniu nawalanek ciężko Pana przeskoczyć. No może jeszcze Kamiński. Ale on jest na krótkiej smyczy a Pan hasa nieskrępowanie.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:20:20
  coś czyta Pan bez zrozumienia,

  każdy ma poglądy, nie każdy własne.
 • @interesariusz z PL 19:11:08
  Wiem, wiem - w domu nie podskoczy...
  ;-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:24:08
  Czyli dalej Szanownego nie stać na jakąkolwiek refleksję.
  Tylko nawalanki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:18:47
  Telefon ci się zapodział?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:25:58
  Nie zawsze mam przy sobie. czasami specjalnie nie biorę.
  Nie zawsze naładowany.
  Kiedyś zostawiłem na 3 dni w samochodzie.
  Dla mnie to nie jest narzędzie, które muszę mieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:41:40
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031